Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-11, 10:59   #31
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Cytat:
Napisane przez _mela_
Chciałam zacząć jakiś nowy wątek dowiedzieć sie moze ktoreś coś domowego stosują ale widze że na tym forum jest wiecej zwolenniczk gotowych "specypików" OK.
Tu nie chodzi o to,że jesteśmy fankami gotowych specyfików,ale o to,że ze słońcem tak jak z ogólnie naturą nie powinno się igrać. Ty nie rozumiesz tego,że to co ty nazywasz gotowymi specyfikami chroni naszą skórę przed zniszczeniem,a domowe sposoby przyspieszają proces niszczenia naszej skóry. Czy ty jesteś świadoma tego jak poważne mogą być konsekwencje opalania się bez zabezpieczenia albo poprzez stosowanie takich preparatów jak oliwka, oliwa, ropa, krem Nivea? Mając 18 lat nie masz problemu przebarwień, nie masz twarzy pomarszczonej, czerniaka też nie masz ale czy to oznacza,że za kilka lat dzięki takiemi lekkodusznemu podejściu do słońca nie będziesz mieć tych problemów?
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia


Edytowane przez natii4
Czas edycji: 2006-07-11 o 11:23
natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 11:01   #32
roxsi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 175
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Chciałam zacząć jakiś nowy wątek dowiedzieć sie moze ktoreś coś domowego stosują ale widze że na tym forum jest wiecej zwolenniczk gotowych "specypików" OK.Dzisiaj 09:18
Niestety ale domowe sposoby na opalanie to prosta droga do czerniaka , jedyną pewność bezpiecznej opalenizny dadzą ci tylko kremy z filtrem a ich raczej sobie nie przyrządzisz w zaciszu domowym .
roxsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 11:22   #33
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Właśnie

Poza tym, Melu, w profilu określiłaś, że masz dużą skłonność do alergii. Nie uważasz zatem za ryzykowne stosowanie takich zabójczych mieszanek?
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 07:49   #34
_mela_
Raczkowanie
 
Avatar _mela_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 34
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

nie uważam ze są to "zabójcze" mieszanki, a pozatym ja niegdzie nie napisałam że nie stosuje kremów z filtrami.
_mela_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 07:50   #35
_mela_
Raczkowanie
 
Avatar _mela_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 34
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Cytat:
Napisane przez monos-ka
nie rozumiem po co te kłótnie - niech każdy powie co ma do powiedzenia - reszta powinna się z tym liczyć i uszanować to... a jeśli krytyka - OK, ale delikatna i konstruktywna.
dziekuję za uwagę
Dzięki za choć małe poparcie
_mela_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 09:39   #36
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Cytat:
Napisane przez _mela_
nie uważam ze są to "zabójcze" mieszanki, a pozatym ja niegdzie nie napisałam że nie stosuje kremów z filtrami.
Czyli na tej jodynie i kremie Nivea rozsmarowywujesz filtry??
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 09:49   #37
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Cytat:
Napisane przez natii4
A na czym polega ich zabójczość? Coraz bardziej podobają mi się te twoje teorie
Meli chyba chodziło o to, że nie uznaje za "zabójcze" miksy Nivea z jodyną. Nie pisała, że filtry są "zabójcze". Tak mi się wydaje.

Swoją drogą ręce opadają... Człowiek jednak nie może uczyć się na cudzych błędach - musi na swoich. Ale ja to rozumiem - w wieku 18 lat miałam podobny światopogląd - to na szczęście mija...
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-12, 09:52   #38
Evka
Wtajemniczenie
 
Avatar Evka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 456
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Można się też nasmarowac tarta marchwią. Efekt subtelniejszy niż po jodynie ale all naturell
Evka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 09:53   #39
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Cytat:
Napisane przez kamaO
Meli chyba chodziło o to, że nie uznaje za "zabójcze" miksy Nivea z jodyną. Nie pisała, że filtry są "zabójcze". Tak mi się wydaje.

Swoją drogą ręce opadają... Człowiek jednak nie może uczyć się na cudzych błędach - musi na swoich. Ale ja to rozumiem - w wieku 18 lat miałam podobny światopogląd - to na szczęście mija...
Już się poprawiłam-wstałam z 10 min temu i mam jeszcze opóźnienia w kontaktowaniu
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 09:57   #40
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Cytat:
Napisane przez natii4
Już się poprawiłam-wstałam z 10 min temu i mam jeszcze opóźnienia w kontaktowaniu
A masz za to, że się wylegujesz w łóżku, kiedy ja od rana muszę w pracy siedzieć
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 10:11   #41
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Cytat:
Napisane przez kamaO
A masz za to, że się wylegujesz w łóżku, kiedy ja od rana muszę w pracy siedzieć
No właśnie wstałam o 7 a potem dalej poszłam spać i czuję się strasznie-jakbym nie spała wcale
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-13, 07:09   #42
_mela_
Raczkowanie
 
Avatar _mela_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 34
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Cytat:
Napisane przez natii4
Czyli na tej jodynie i kremie Nivea rozsmarowywujesz filtry??
nie nie tak. tak wogole to chyba wiecei ze kremów i balsamow z filtrami powinno sie używać 15 - 20' przed wyjściem na słońce. Prawda???? naskoczyłyście na mnie ale nie zapytałyscie w jaki dokładnie sposob używam kremu nivea. Uznajecie i szanujecie tylko swoje zdanie i tyle. i prosze odczepcie sie od mojego wieku.
_mela_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 07:19   #43
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Cytat:
Napisane przez _mela_
nie nie tak. tak wogole to chyba wiecei ze kremów i balsamow z filtrami powinno sie używać 15 - 20' przed wyjściem na słońce. Prawda???? naskoczyłyście na mnie ale nie zapytałyscie w jaki dokładnie sposob używam kremu nivea. Uznajecie i szanujecie tylko swoje zdanie i tyle. i prosze odczepcie sie od mojego wieku.
Jest mi obojętne, czy masz 18 czy 50 lat. Cała dyskusja toczy się wokół tego, że jodyna i Nivea są według Ciebie mniej sztuczne niż samoopalacze - tymczasem i jedne i drugie to sama chemia. Dalsze ciągnięcie tego tematu uważam za bezsensowne i jałowe. Z tym się chyba zgodzisz?

Nikt tu na Ciebie nie naskakuje, nikt Cię nie atakuje. Na tym forum dyskutujemy. To oznacza, że możemy się nie zgadzać z czyimiś poglądami, a jednocześnie świetnie dogadywać się z tą samą osobą w innym temacie. Emocje wszystkich czasem ponoszą - mnie się też zdarzało - choćby w wątu o palaczach. Nie znaczy to jednak, że się kogoś złośliwie czepiamy. To tak tylko dla wyjaśnienia.

A gdy tu trochę pobędziesz i poczytasz (szczególnie biochemię) to sama być może za jakiś czas będziesz komuś odpowiadała tak jak my Tobie. Szkoda nerwów dziewczyno - masz wakacje i ciesz się, bo inni muszą do pracy chodzić i w biurach się kisić...
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 10:48   #44
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Cytat:
Napisane przez _mela_
nie nie tak. tak wogole to chyba wiecei ze kremów i balsamow z filtrami powinno sie używać 15 - 20' przed wyjściem na słońce. Prawda???? naskoczyłyście na mnie ale nie zapytałyscie w jaki dokładnie sposob używam kremu nivea. Uznajecie i szanujecie tylko swoje zdanie i tyle. i prosze odczepcie sie od mojego wieku.

Oczywiście,że to wiemy. Ja Cię zapytałam o ten krem Nivea i filtry w momencie,w którym napisałaś,że używasz jednego i drugiego. Więc dlaczego piszesz,że nikt Cię o to nie zapytał Wcześniej nic nie pisałaś o stostowaniu tego i tego,więc w momencie,kiedy to ujawniłaś zadałam pytanie,ale nie raczysz na nie odpowiedzieć tylko robisz nam jakieś wyrzuty.
Nie masz argumentów na swoje teorie,a więc robisz zmianę taktyki i kreujesz się na zaatakowaną przez inne osoby ofiarę. Pffffffff ... Wykręcasz się jakimiś tekstami o tym,że filtry trzeba nakładać 15-20 min wcześniej zamiast odpowiedzieć na nasze pytania.
Nie uznajemy,że szanujemy tylko swoje zdanie,bo jak to już wielkokrotnie pisano w takich wątkach-za nami stoi wiedza,którą systematycznie zdobywamy,a za Tobą co stoi? Co masz na poparcie teorii,że krem Nivea to nie chemia?
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 21:30   #45
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Witam
Nie rozumiem jednej rzeczy mianowicie jeśli autorka wątku zaklada go z oczekiwaniem na konkretną odpowiedz na jej pytanie to w jakim celu wypowiadają się osoby które nie mają nic do powiedzenia na temat, jesli się nie ma nic do dodania na wątek o okreslonym temacie to sie go omija,tym bardziej,że nic nowego wiele osób tu nie wnosi a ciągle wręcz to samo o zabójczym działaniu słońca.Zauwazylam,też ze przeciwnicy opalania z reguly opalaja sie na różowo bądz czerwono i czesto mnie to zastanawia czy nie jest to związane z jakimiś wenwnętrznymi kompleksami i stąd ta niechęc do słońca,sporo znajomych z mojego otoczenia własnie ma taką swoja urodę,że tak powiem "trupią" i albo nie mogą się opalić albo wyglądają jak świnki i stąd nie znoszą słoneczka,czemu się nie dziwię bo gdybym miala się opalać na róż to wolałabym być blada.
Co do tresci wątku to wiem,że oliwka pomaga uzyskac ładny kolor opalenizny ale na krótko,ja zawsze używam filtrów razem z aktywatorem i to jest chyba jedyne najlepsze wyjście
Pozdrawiam
__________________
Oba, kot i pies są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować i o jedną cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic
Erich Kastner
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 06:54   #46
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Cytat:
Napisane przez boniulka
Witam
Nie rozumiem jednej rzeczy mianowicie jeśli autorka wątku zaklada go z oczekiwaniem na konkretną odpowiedz na jej pytanie to w jakim celu wypowiadają się osoby które nie mają nic do powiedzenia na temat, jesli się nie ma nic do dodania na wątek o okreslonym temacie to sie go omija,tym bardziej,że nic nowego wiele osób tu nie wnosi a ciągle wręcz to samo o zabójczym działaniu słońca.Zauwazylam,też ze przeciwnicy opalania z reguly opalaja sie na różowo bądz czerwono i czesto mnie to zastanawia czy nie jest to związane z jakimiś wenwnętrznymi kompleksami i stąd ta niechęc do słońca,sporo znajomych z mojego otoczenia własnie ma taką swoja urodę,że tak powiem "trupią" i albo nie mogą się opalić albo wyglądają jak świnki i stąd nie znoszą słoneczka,czemu się nie dziwię bo gdybym miala się opalać na róż to wolałabym być blada.
Co do tresci wątku to wiem,że oliwka pomaga uzyskac ładny kolor opalenizny ale na krótko,ja zawsze używam filtrów razem z aktywatorem i to jest chyba jedyne najlepsze wyjście
Pozdrawiam
Czemu zawsze wrzucacie nas do jednego wora? Zauważ, że na poczaątku odpowiedziałam na pytanie Meli. Chyba niezbyt dokładnie czytałaś, skoro wysnułaś takie, a nie inne wnioski. My się zastanawiamy skąd pogląd, że durny krem Nivea jest niechemiczny, a samoopalacz (czyli inny krem) jest chemią. Jedno i drugie powstało w laboratorium.

Mam już dość tego wątku - teraz mnie nerwy puszczają. Nie mam kompleksów na punkcie koloru skóry - powiedziałabym, że to wszystkie fanki opalania go mają, skoro na siłę próbują ten kolorek zmienić

Pozostaje mi chyba pogodzić się z faktem, że przyczepiono mi łatkę czepialskiej wariatki, która się od stóp do głów zakrywa i w ogóle mieszka w piwnicy Bo tak myślicie o osobach, które z różnych powodów na słońce muszą uważać. Nie jestem przeciwniczką słońca - uwielbiam lato, lubię się grzać na leżaku i nie wdziewam worków pokutnych żeby zakryć każdy kawałek skóry. Jednak na własnej skórze się przekonałam, że to samo kochane słoneczko jest zdradzieckie - nabawiłam się takich poparzeń (pomimo filtrów - ale były zbyt słabe), że w efekcie mam alergię na słońce

Czy to źle, że chcę komus uświadomić, że wystawianie się na słońce po posmarowaniu jodyną, olejem albo ropą może być fatalne w skutkach? Same wiecie, że nawet kosmetyki mają właściwości fotouczulające. Smarujcie się czym chcecie, ale potem nie zakładajcie wątków typu: "Pomocy, mam plamy po opalaniu", "Jak usunąć przebarwienia", "Ratunku - mam uczulenie" itp.
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 07:40   #47
Kasia_L
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 053
Wink Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Cytat:
Napisane przez boniulka
Witam
Nie rozumiem jednej rzeczy mianowicie jeśli autorka wątku zaklada go z oczekiwaniem na konkretną odpowiedz na jej pytanie to w jakim celu wypowiadają się osoby które nie mają nic do powiedzenia na temat, jesli się nie ma nic do dodania na wątek o okreslonym temacie to sie go omija,tym bardziej,że nic nowego wiele osób tu nie wnosi a ciągle wręcz to samo o zabójczym działaniu słońca.
Nie uważam, że fakty nt. zabójczego działania słońca nic nie wnoszą . Wprost przeciwnie, skoro ludzie wpadają wciąż na pomysły na opalanie się, używając specyfików z cyklu "smaruję się czym popadnie".

Co do oczekiwań na konkretną odpowiedź, to padają tu konkrety (może nie zawsze zgodne z zakładanymi , ale za to zgodne z aktualnym stanem nauki).

Cytat:
Napisane przez boniulka
Zauwazylam,też ze przeciwnicy opalania z reguly opalaja sie na różowo bądz czerwono i czesto mnie to zastanawia czy nie jest to związane z jakimiś wenwnętrznymi kompleksami i stąd ta niechęc do słońca,sporo znajomych z mojego otoczenia własnie ma taką swoja urodę,że tak powiem "trupią" i albo nie mogą się opalić albo wyglądają jak świnki i stąd nie znoszą słoneczka,czemu się nie dziwię bo gdybym miala się opalać na róż to wolałabym być blada.
O jakie kompleksy chodzi, bo nie rozumiem To nie jest tak, że wszyscy, którzy się nie opalają są z natury "świnkami" (brzydkie to określenie). Ludzie unikają słońca, bądź stosują wysokie filtry UV, żeby chronić skórę - wtedy też się opalają, ale wolniej i bezpieczniej. Poza tym każdy ma jakieś tam swoje priorytety -> dla mnie stała się nimi zdrowa skóra, opalenizna zeszła na dalszy plan (choć nie było tak zawsze, ale jak widać poglądy się zmieniają ).

Cytat:
Napisane przez kamaO
Czy to źle, że chcę komus uświadomić, że wystawianie się na słońce po posmarowaniu jodyną, olejem albo ropą może być fatalne w skutkach? Same wiecie, że nawet kosmetyki mają właściwości fotouczulające. Smarujcie się czym chcecie, ale potem nie zakładajcie wątków typu: "Pomocy, mam plamy po opalaniu", "Jak usunąć przebarwienia", "Ratunku - mam uczulenie" itp.
Nic dodać, nic ująć .
__________________
Nagle zrobiło się Jagodowo
Kasia_L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 09:36   #48
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Cytat:
Napisane przez boniulka
Witam
Zauwazylam,też ze przeciwnicy opalania z reguly opalaja sie na różowo bądz czerwono i czesto mnie to zastanawia czy nie jest to związane z jakimiś wenwnętrznymi kompleksami i stąd ta niechęc do słońca,sporo znajomych z mojego otoczenia własnie ma taką swoja urodę,że tak powiem "trupią" i albo nie mogą się opalić albo wyglądają jak świnki i stąd nie znoszą słoneczka,czemu się nie dziwię bo gdybym miala się opalać na róż to wolałabym być blada.

Pozdrawiam
tak się jakoś głupio złożyło, że mieszkamy w takiej szerokości geograficznej, gdzie ludzie w większości mają jasną skórę, mój TŻ wrócił niedawno z Francji i na pytanie, czy tam jest dużo opalonych ludzi odpowiedział: "połowa, bo tam połowa to Murzyni i Latynosi"
poza tym, jeśli się uczyłaś historii, to wiesz, że arystokracja zawsze była blada, a tylko plebs się opalał
wolę zrezygnować z intensywnego opalania, niż później leczyć się z przebarwień
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 10:51   #49
_mela_
Raczkowanie
 
Avatar _mela_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 34
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Cytat:
Napisane przez kamaO
Czemu zawsze wrzucacie nas do jednego wora? Zauważ, że na poczaątku odpowiedziałam na pytanie Meli. Chyba niezbyt dokładnie czytałaś, skoro wysnułaś takie, a nie inne wnioski. My się zastanawiamy skąd pogląd, że durny krem Nivea jest niechemiczny, a samoopalacz (czyli inny krem) jest chemią. Jedno i drugie powstało w laboratorium.

Mam już dość tego wątku - teraz mnie nerwy puszczają. Nie mam kompleksów na punkcie koloru skóry - powiedziałabym, że to wszystkie fanki opalania go mają, skoro na siłę próbują ten kolorek zmienić

Pozostaje mi chyba pogodzić się z faktem, że przyczepiono mi łatkę czepialskiej wariatki, która się od stóp do głów zakrywa i w ogóle mieszka w piwnicy Bo tak myślicie o osobach, które z różnych powodów na słońce muszą uważać. Nie jestem przeciwniczką słońca - uwielbiam lato, lubię się grzać na leżaku i nie wdziewam worków pokutnych żeby zakryć każdy kawałek skóry. Jednak na własnej skórze się przekonałam, że to samo kochane słoneczko jest zdradzieckie - nabawiłam się takich poparzeń (pomimo filtrów - ale były zbyt słabe), że w efekcie mam alergię na słońce

Czy to źle, że chcę komus uświadomić, że wystawianie się na słońce po posmarowaniu jodyną, olejem albo ropą może być fatalne w skutkach? Same wiecie, że nawet kosmetyki mają właściwości fotouczulające. Smarujcie się czym chcecie, ale potem nie zakładajcie wątków typu: "Pomocy, mam plamy po opalaniu", "Jak usunąć przebarwienia", "Ratunku - mam uczulenie" itp.
gdzie napisałam że krem Nivea nie jest chemiczny ?
_mela_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-14, 10:52   #50
_mela_
Raczkowanie
 
Avatar _mela_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 34
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Cytat:
Napisane przez boniulka
Witam
Nie rozumiem jednej rzeczy mianowicie jeśli autorka wątku zaklada go z oczekiwaniem na konkretną odpowiedz na jej pytanie to w jakim celu wypowiadają się osoby które nie mają nic do powiedzenia na temat, jesli się nie ma nic do dodania na wątek o okreslonym temacie to sie go omija,tym bardziej,że nic nowego wiele osób tu nie wnosi a ciągle wręcz to samo o zabójczym działaniu słońca.Zauwazylam,też ze przeciwnicy opalania z reguly opalaja sie na różowo bądz czerwono i czesto mnie to zastanawia czy nie jest to związane z jakimiś wenwnętrznymi kompleksami i stąd ta niechęc do słońca,sporo znajomych z mojego otoczenia własnie ma taką swoja urodę,że tak powiem "trupią" i albo nie mogą się opalić albo wyglądają jak świnki i stąd nie znoszą słoneczka,czemu się nie dziwię bo gdybym miala się opalać na róż to wolałabym być blada.
Co do tresci wątku to wiem,że oliwka pomaga uzyskac ładny kolor opalenizny ale na krótko,ja zawsze używam filtrów razem z aktywatorem i to jest chyba jedyne najlepsze wyjście
Pozdrawiam
Dziekuje za poparcie. również uważam ze jest są osoby które nie zgadzaja sie z danym tematem na forum powinny omijać go szerokim łukiem a nie wprowadzać zamieszanie.
_mela_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 11:07   #51
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Cytat:
Napisane przez _mela_
gdzie napisałam że krem Nivea nie jest chemiczny ?
Kotku, pisałaś, że nie jest sztuczny. Jak coś nie jest sztuczne, to jest naturalne, tak? Tak wskazuje logika A jak coś jest naturalne, to nie zawiera chemii...

Po nitce do kłębka. I bardzo Cię proszę, przestań na mnie naskakiwać... Bo się jeszcze obrażę

P.S. Jak chcesz z kimś wojować, kłócić się, kruszyć kopie, to nie ze mną. Podogaduj komu innemu, bo mnie się już nie chce na ten temat dyskutować.
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 11:14   #52
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

ja tez kiedys szukalam takich cudownych sposb jak to sie szybko opalic itd...i niezbyt madre to bylo... ;/
tylko i wylacznie krem z filtrem no i najlepiej ruch,bo trzeba pamietac o tym ze letnia opalenizna syzbko znika,a pozostaja po niej tylko zmarszczki,przebarwienia i popekane naczynka
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 11:16   #53
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Cytat:
Napisane przez _mela_
gdzie napisałam że krem Nivea nie jest chemiczny ?
Tu:

Cytat:
Uważam że krem Nivea i jodyna jest "zdrowsza" niż samoopalacze, jesli ci sie ten wątek nie podoba to trudno nikt nie zmusza cie do tego abyś zostawiała tu jakieś posty. Dla mnie Nivea nie jest sztuczny - kazdy ma prawo do swojego zdania.
Sztuczne=chemiczne. Coś co nie jest sztuczne jest w 95% zrobione ze składników naturalnych.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 11:19   #54
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Cytat:
Napisane przez _mela_
Dziekuje za poparcie. również uważam ze jest są osoby które nie zgadzaja sie z danym tematem na forum powinny omijać go szerokim łukiem a nie wprowadzać zamieszanie.
Forum służy wymianie poglądów. Apele o zamykanie wątków i nieuczestniczenie w nich osób o innych poglądach przypominają trochę metody Ojca Dyrektora.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 11:24   #55
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Cytat:
Napisane przez mentha
Forum służy wymianie poglądów. Apele o zamykanie wątków i nieuczestniczenie w nich osób o innych poglądach przypomina trochę metody Ojca Dyrektora.
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 11:42   #56
syla-78
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 546
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Mela, napiszę Ci jak ja się opalam
Na początku zawsze stosuję wyższe filtry, pod nie aktywator opalania Ziaji.Za kilka dni kiedy skóra przyzwyczai mi sie do słońca znowu aktywator i na to filtr 6 albo 5. Na twarz nie nakładam aktywatora, tylko sam filr. Filtry nakładam mniej więcej co pół godziny. Nie opalam się w samo południe, dopiero gdzieś po 14( zawsze czapeczka na głowę, bo inaczej nie dałabym rady) Po opalaniu letni prysznic i duże ilości balsamu. Ja stosuję zwykły nawilżający, możesz spróbowac balsamów rozświetlających, z drobinkami. Czasem wieczorem nakładam balsam brązujący Ziaji, teraz już rzadko, bo jestem brązowa. Brałam też SOLARVITĘ, możesz spróbować. Ja mam dość ciemną karnację i szybko się opalam, nie wiem jaką karnację Ty masz. Z doświadczenia Ci powiem, że lepiej opalać się powoli, zwłaszcza na początku, niż od razu na dziki mahoń Kiedyś się tak spiekłam, że w parę dni zlazła mi skóra, oczywiści uzywałam filtra, ale chyba zbyt niskiego. Proponuję, zacząć od 12 ( na aktywator) po paru dniach niższy filtr. Ja mam teraz olejek Kolastyny SPF 5. Ja w tym roku opalałam się na SPF 6, ale tylko dlatego, że na początku czerwca byłam 4 razy na solarium ( nie przepadam za solarium, bywam tam nie więcej niż 7 razy w ciągu całego roku, ale miała wesele kumpeli, no i wiadomo i) i byłam już opalona,normalnie używałabym filtra dużo wyższego na początku. Pozdrawiam
syla-78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 17:02   #57
monos-ka
Raczkowanie
 
Avatar monos-ka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 142
GG do monos-ka
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

chyba o to tutaj chodzi
syla
Cytat:
Napisane przez syla-78
Mela, napiszę Ci jak ja się opalam
Na początku zawsze stosuję wyższe filtry, pod nie aktywator opalania Ziaji.Za kilka dni kiedy skóra przyzwyczai mi sie do słońca znowu aktywator i na to filtr 6 albo 5. Na twarz nie nakładam aktywatora, tylko sam filr. Filtry nakładam mniej więcej co pół godziny. Nie opalam się w samo południe, dopiero gdzieś po 14( zawsze czapeczka na głowę, bo inaczej nie dałabym rady) Po opalaniu letni prysznic i duże ilości balsamu. Ja stosuję zwykły nawilżający, możesz spróbowac balsamów rozświetlających, z drobinkami. Czasem wieczorem nakładam balsam brązujący Ziaji, teraz już rzadko, bo jestem brązowa. Brałam też SOLARVITĘ, możesz spróbować. Ja mam dość ciemną karnację i szybko się opalam, nie wiem jaką karnację Ty masz. Z doświadczenia Ci powiem, że lepiej opalać się powoli, zwłaszcza na początku, niż od razu na dziki mahoń Kiedyś się tak spiekłam, że w parę dni zlazła mi skóra, oczywiści uzywałam filtra, ale chyba zbyt niskiego. Proponuję, zacząć od 12 ( na aktywator) po paru dniach niższy filtr. Ja mam teraz olejek Kolastyny SPF 5. Ja w tym roku opalałam się na SPF 6, ale tylko dlatego, że na początku czerwca byłam 4 razy na solarium ( nie przepadam za solarium, bywam tam nie więcej niż 7 razy w ciągu całego roku, ale miała wesele kumpeli, no i wiadomo i) i byłam już opalona,normalnie używałabym filtra dużo wyższego na początku. Pozdrawiam
__________________
pozdrawiam
Monika
monos-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 18:20   #58
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Cytat:
Napisane przez kamaO
Czemu zawsze wrzucacie nas do jednego wora? Zauważ, że na poczaątku odpowiedziałam na pytanie Meli. Chyba niezbyt dokładnie czytałaś, skoro wysnułaś takie, a nie inne wnioski. My się zastanawiamy skąd pogląd, że durny krem Nivea jest niechemiczny, a samoopalacz (czyli inny krem) jest chemią. Jedno i drugie powstało w laboratorium.

Droga KamaO-nie rozumiem skąd ta pewność,że miałam na myśli Twoją osobę? Co do kremu Nivei-to ten wątek akurat dotyczy innego tematu-nie wiem czy to zauważyłaś czy też...dlatego własne przemyślenia na "chemią" powinnaś zostawić sobie lub założyc odzielny wątek na ten temat
Mam już dość tego wątku - teraz mnie nerwy puszczają. Nie mam kompleksów na punkcie koloru skóry - powiedziałabym, że to wszystkie fanki opalania go mają, skoro na siłę próbują ten kolorek zmienić

Tutaj muszę zaoponować ponieważ dodanie sobie troszkę brązu na skórę,że tak powiem to tak samo jak nałożenie farby na włosy,jeśli kochasz swoją skórę i wysokie filtry to nie ma sprawy stosuj je,nikt Ci tego nie zabrania ani nie atakuje.
Pozostaje mi chyba pogodzić się z faktem, że przyczepiono mi łatkę czepialskiej wariatki, która się od stóp do głów zakrywa i w ogóle mieszka w piwnicy Bo tak myślicie o osobach, które z różnych powodów na słońce muszą uważać. Nie jestem przeciwniczką słońca - uwielbiam lato, lubię się grzać na leżaku i nie wdziewam worków pokutnych żeby zakryć każdy kawałek skóry. Jednak na własnej skórze się przekonałam, że to samo kochane słoneczko jest zdradzieckie - nabawiłam się takich poparzeń (pomimo filtrów - ale były zbyt słabe), że w efekcie mam alergię na słońce
Wcale nie uważam osób które są za filtrami i rozsądnym opalaniem się za wariatki-ja tylko nie rozumiem,dlaczego wszedzie gdzie ktos chce się szybko opalić bez względu na skutki pojawia się tysiące takich samych odpowiedzi o poparzeniach tym bardziej ze mimo,że dana osoba wie o tym doskonale to i tak się bedzie opalała w taki sposób jaki wpadnie do glowy...
Czy to źle, że chcę komus uświadomić, że wystawianie się na słońce po posmarowaniu jodyną, olejem albo ropą może być fatalne w skutkach? Same wiecie, że nawet kosmetyki mają właściwości fotouczulające. Smarujcie się czym chcecie, ale potem nie zakładajcie wątków typu: "Pomocy, mam plamy po opalaniu", "Jak usunąć przebarwienia", "Ratunku - mam uczulenie" itp.
To bardzo dobrze,ale po raz kolejny napiszę,ze jesli takie uswiadomienie znajduje się w kazdym wątku na temat słonca to zakladanie ich nie bedzie miało sensu bo wszedzie będzie to samo,a zapewniam Cię,że jesli ktoś chce sie opalić i to blyskawicznie to i tak to robi bez względu na skutki,a jesli założy taki wątek z prośbą o pomoc tokto ma ochotę niech odpowie a kto nie ten niech ominie-tak byloby najlepiej moim zdaniem.
Tym bardziej,że na wizazu jest mnostwo tematów na temat działania słonca poparzen itp i jesli ktoś jest zainteresowany to napewno to przeczyta a jesli nie jeste to nawet tysiace podobnych postów o skutkach opalania nic nie pomogą
__________________
Oba, kot i pies są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować i o jedną cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic
Erich Kastner
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 18:28   #59
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Cytat:
Napisane przez sylwiani
tak się jakoś głupio złożyło, że mieszkamy w takiej szerokości geograficznej, gdzie ludzie w większości mają jasną skórę, mój TŻ wrócił niedawno z Francji i na pytanie, czy tam jest dużo opalonych ludzi odpowiedział: "połowa, bo tam połowa to Murzyni i Latynosi"
poza tym, jeśli się uczyłaś historii, to wiesz, że arystokracja zawsze była blada, a tylko plebs się opalał
wolę zrezygnować z intensywnego opalania, niż później leczyć się z przebarwień
Sylwiani-widzę,że skoro Ty tez się uczyłas historii to zapewne wiesz,że kiedyś kobiety siedziały tylko w garach i były na kazde zawołanie mężczyzn,spełniały ich zachcianki,zapewne tez wiesz,że kiedyś kobiety miały rubensowskie kształty a ludzie mieszkali w gliniankach więc proszę ten Twój komentarz na temat arystokracji jest zabójczy i akurat nie ma to nic do rzeczy.Tym bardziej iż arystokracja z reguły siedziała na salonach więc jak można bylo się opalić,podczas gdy parobki pracowali w polu i nie byli uświadomieni na temat słonca oraz filtrów
__________________
Oba, kot i pies są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować i o jedną cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic
Erich Kastner
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 18:58   #60
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Jeżeli założę wątek: "jak popaść w anoreksję"; "jak prawidłowo podciąć sobie żyły" zapewne wszyscy powiedzą mi, że anoreksja to śmiertelna choroba, samobójstwo to głupota blablabla.. Ale przecież ja nie pytam czy to dobre, czy nie, tylko chcę wiedzieć "jak?". Śmieszne porównanie? Tylko dosadniejsze Nikomu nie życzę posłonecznych_kłopotów_ze _zdrowiem, więc mówię, jak ich uniknąć.
Myślę, że przy zakładaniu wątku powinna być adnotacja: autorka nie życzy sobie odpowiedzi, z którymi się nie zgadza/które są odmienne od jej zdania.

Wiem, że niektóre metody na czekoladową karnację są szkodliwe. WIEM. To nie jest moje widzimisię. Dlaczego mam o tym nie mówić? Dopiero bym była wredna
Aha. Zazdrosna nie jestem. O co? Zawsze miałam dosyć ciemną karnację, opalałam się na złoty brąz. Rezygnacja z opalania bez filtrów/smażenia się- mój wolny, świadomy wybór, w którym utwierdzam się każdego dnia (np. dzisiaj stojąc w kolejce za starszą, ładnie opaloną i pomarszczoną panią z licznymi przebarwieniami na twarzy, szyi, rękach i dekolcie)
Myślę, że za żadną dziewczyną, która wybrała podobny sposób pielęgnacji do mojego i poleca go innym, nie stoi zazdrość. Życzliwość raczej Albo z tej życzliwości skorzystacie, albo nie.

"Decyzja należy do Ciebie" jak mawiała moja pani biolog z podstawówki
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:12.