błotko do ciała jako maseczka na buźkę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-03-22, 16:41   #1
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454

błotko do ciała jako maseczka na buźkę?


tradycyjnie zaczynam od słów: może ktoś wie..

może ktoś wie czy błotko (z Morza Martwego) do ciała można stosować jako maseczkę na twarz?
jest napisane że należy oblepić błotkiem całe ciało i że może być używane do leczenia różnych schorzeń głowy (wnioskuję że buźka też się liczy)..najpierw ma się lekko ogrzać 10 min w ciepłej wodzie a potem nałożone..

tylko się zastanawiam czy typowe maseczki nakładane na twarz nie są jednak delikatniejsze niż takie czyste błoto?
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-22, 20:55   #2
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: błotko do ciała jako maseczka na buźkę?

Zalezy jakie błotko masz na myśli ja mam błoto do ciała Apisu w słoiku i za przykładem Magusi nakładam na twarz - sprawuje się idealnie W ogóle fantastyczne jest to blotko...
Dużo zależy do składu. Teoretycznie kosmetyki do ciała są mniej deliaktne niż te do twarzy ale to teoria. No i nie wiesz jak Twoja skóra zareaguje - przetestuj najpierw na małym fragmencie skóry
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-23, 06:54   #3
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Re: błotko do ciała jako maseczka na buźkę?

ja niestety Apisu nie mogłam nigdzie dostać..i kupiłam jakieś izraelskie..MINERAL CARE Dead Sea Mud firmy Belmon..a składnikiem jest chyba samo błotko (jest napisane tylko:MARIS LIMUS-SEA SILT EXTRACT)..
troszkę mnie dziwi to podgrzewanie błotka..no ale może tak się z błotkami robi

przetestuję najpierw na pewno ale ciekawa jestem czy ktoś używa takiego błotka także do twarzy..
i nie mam pojęcia czy to Apisu działa tak samo :0
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 12:29   #4
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Re: błotko do ciała jako maseczka na buźkę?

Wyciągam temat z czeluści Wizażu, bo zaczęłam się zastanawiać nad tym samym. Kończy mi się Apisowe czarne błoto, a widziałam w sklepach różne błota 70% i 100%. Czy któraś z Wizażanek używała może takiego wysoko skoncentrowanego błota na twarz? Ja sobie nie wyobrażam już życia bez maseczki błotnej, a ten Apis jest praktycznie nie do kupienia, poza tym nie wiem jakie jest tam stężenie błota w błocie
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 12:49   #5
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: Re: błotko do ciała jako maseczka na buźkę?

ja sie też zastanawiałam nad tym błotkiem, w domu mam maseczke z apisu z minerałami i jestem zadowolona
Nan ja koło siebie mam taką nature gdzie bez problemu zamawiają kosmetyki Apisu, fakt że trzeba czasami czekać tydzień w porywach do 2 och...ale już 2 razy mi sprowadzali maseczke Apisu
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 13:48   #6
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Re: błotko do ciała jako maseczka na buźkę?

Właśnie, ten problem mnie też dotyczy. Blota nie ma nigdzie, nie ma hurtowniach, nie ma sposobu sciągnięcia - mówię o tym Apisowym. Albo firma się zwinęła, albo nie produkują, albo juz nie wiem co. Kupiłam ostatnio w akcie desperacji błoto do ciała Mineral Line, tanie było. Skład ma zakakujący, wszystko rozbite na same pierwiastki i nie wiem co o tym myślec - w końcu jestem laik w tych sprawach. No i bałam się na gębę nałożyć, na razie słoiczek leży
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 14:01   #7
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Re: błotko do ciała jako maseczka na buźkę?

Apis się chyba raczej nie zwinął. Mam w Wawie ulubiony sklep gdzie można upolować różne białe kruki typu szampon Fitomedu i ich wody do twarzy, niektóre produkty Polleny-Aromy i mają tam cały asortyment Apisu - z wyjątkiem tego nieszczęsnego błota. Błoto Mineral Line też tam jest i ostatnio medytowałam nad nim dość długo, ale nie zdecydowałam się kupić na razie - pudło ogromne, jak mi nie posłuży to co ja z nim zrobię? Gdyby to był peeling to mój troll by zużył, ale błota na pewno nie . A na ciało nie mam cierpliwości stosować takich rzeczy - wystarczy, że codziennie muszę nakładać balsam i olej, bo inaczej złuszczyłabym się jak jaszczurka.

Gabi - ja miałam też tę maseczkę z minerałami (taką w tubie) i była bardzo dobra, ale nie działała aż tak dobrze jak błoto - stąd właśnie zastanawiam się, czy takie silniej skoncentrowane błoto można użyć na twarz - wolałabym nie przedobrzyć. Błoto Apisu jest niby do ciała, a do twarzy świetnie się nadaje. Ciekawe, czy ktoś próbował użyć takiego 100% błota niezgodnie z przeznaczeniem

Zastanawiałam się nad następującymi produktami:

http://www.salex.com.pl/oferta/produ...products_id=60

http://www.salex.com.pl/oferta/produ...roducts_id=169

http://www.salex.com.pl/oferta/produ...products_id=19
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-04, 14:36   #8
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Re: błotko do ciała jako maseczka na buźkę?

No ja bez problemu kupuję Fitmedy w lokalnej, przydrożnej zielarni. Jak czegos nie mają, wystarczy poprosić o przywiezenie. Ale błotka z Apisu niet
Ja kupilam te bloto Mineral Line, najwyzej zużyję na ciało - pachnie dobrze, znaczy śmierdzi mułkiem... chyba wypróbuję dziś wieczorem dzielnie
Miałam kiedyś różne gabinetowe błota - i do ciała i do twarzy, od mojej kosmetyczki, ale używałam wtedy zgodnie z przeznaczeniem, czyli co do ciała to do ciała, a te na twarz to na twarz...
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 14:45   #9
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Re: błotko do ciała jako maseczka na buźkę?

Błotko Apisowe można sobie kupić bezpośrednio od producenta:

http://www.apis.lco.pl/

Swoją drogą ciekawe mają składy te kosmetyki, zwłaszcza tonik. Może kiedyś nabędę.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:03.