Guzek na piersi - wątek zbiorczy! - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-25, 18:56   #3661
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez cerveza Pokaż wiadomość
Też mnie tu w Ciemnogrodzie bez przerwy tą niepłodnością straszą. Dzieci nie planuję (jak mi się odmieni, zawsze jest opcja adopcji). Z powodu guzków hormony odpadają, a gumka - wiadomo jak jest z gumką. Raz już po weekendzie rano biegłam do gina i taka to robota, że zaaplikowałam sobie bombę hormonalną, czego robić tak naprawdę nie powinnam.



Ja też miałam dwa. Jeden w jednej, drugi w drugiej. Koniec konców dałam radę, zabieg nie był taki straszny i Ty też dasz radę
nam odpukać gumy pękały tylko jak miałam spiralę, ale sama się boję co będzie jak pęknie (kiedy mamy tylko gumki) bo podobnie jak Ty nie powinnam w ogóle tykać hormonów a co dopiero taką bombę jak tabletki 72. nie mówiąc o wadach gumek jak zaburzanie gry wstępnej czy aspekt finansowy - przy częstych stosunkach... no ale tak jakby nie mamy wyjścia.

Co do ciemnogrodu i niepłodności... spirala sama w sobie jej nie spowoduje raczej ale już komplikacje takie jak u mnie mogą. Zresztą ponoć przy zakładaniu można przebić ścianę macicy, a to nie wiem jakby mogło wpłynąć na późniejszą ciążę? Wbrew pozorom o takich długofalowych skutkach oraz komplikacjach, których możliwość wystąpienia wynosi 0,0001% też trzeba pomyśleć, o czym na pewno wiesz

A zrobiło Ci się więcej guzków po operacji? Powiększały się, bolały (tamte zoperowane)? Duże masz blizny?

U mnie to jedna pierś i jeśli byłaby cięta, to pewnie jakoś w 2 różnych miejscach, jeden guzek jest nad sutkiem a drugi tak po boku w ogóle wszystko mi się parszywie goi, blizna po majowej biopsji jest ciągle dość mocno czerwona.

Swoją drogą nie mogę zrozumieć tego że polecano mi - pacjentce po spirali miedzianej z powikłaniami, ktora nie może przyjmować hormonów - tę spiralę hormonalną prowizje jakieś mają czy co
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 19:18   #3662
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez manymanyways Pokaż wiadomość

A zrobiło Ci się więcej guzków po operacji? Powiększały się, bolały (tamte zoperowane)? Duże masz blizny?

U mnie to jedna pierś i jeśli byłaby cięta, to pewnie jakoś w 2 różnych miejscach, jeden guzek jest nad sutkiem a drugi tak po boku w ogóle wszystko mi się parszywie goi, blizna po majowej biopsji jest ciągle dość mocno czerwona.

Swoją drogą nie mogę zrozumieć tego że polecano mi - pacjentce po spirali miedzianej z powikłaniami, ktora nie może przyjmować hormonów - tę spiralę hormonalną prowizje jakieś mają czy co
Operację miałam na koniec maja br. i póki co żadne nowe guzki się nie pojawiły. Tamte zoperowane w ogóle nie bolały i chyba się nie powiększały. Blizny nie są duże i są tak ulokowane, że ich prawie nie widać (zaraz przy "obwódce"). Myślę, że Tobie by też jakoś zorganizowali jedno nacięcie tylko.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 07:09   #3663
monia6580
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 9
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Dziewczyny powiedzcie mi czy spotkałyście się z sytuacją, że biopsja cienkoigłowa wykluczyła raka złośliwego natomiast po wycięciu guza badania histo pato wykazały, że to jednak jest to?
monia6580 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 09:44   #3664
Idioteque
Raczkowanie
 
Avatar Idioteque
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 51
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Niestety biopsja cienkoigłowa bardzo często daje wynik fałszywie ujemny. Dzieje się tak dlatego, że w tym rodzaju biopsji pobierana jest bardzo mała ilość aspiratu. Lekarz pobierający komórki z guzka może wkłuć się akurat w taką jego część, która nie zawiera komórek nowotworowych.
Niestety osobiście spotkałam się z sytuacją, gdzie biopsja chirurgiczna i następujące po niej badanie histopatologiczne nie wykazało komórek nowotworu złośliwego, co tak opóźniło diagnostykę, że najbliższa mi osoba zmarła ;(
__________________
Don't be afraid of
Shadows on your path
'Cause they only mean that
Light's still shining in the dark.


Idioteque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 07:34   #3665
monia6580
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 9
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

No to teraz dopiero mam pietra aż nie wiem jak wytrzymam do zabiegu bo to jeszcze 2 m-ce, poszłabym prywatnie ale to wydatek rzędu tysiąca złotych.
Po biopsji często mam plamienia międzyokresowe a wcześniej nic takiego mi się nie działo czy powinnam się tym martwić czy raczej jest to normalne?
monia6580 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 07:42   #3666
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

[QUOTE=Idioteque;29649696]Niestety biopsja cienkoigłowa bardzo często daje wynik fałszywie ujemny. Dzieje się tak dlatego, że w tym rodzaju biopsji pobierana jest bardzo mała ilość aspiratu. Lekarz pobierający komórki z guzka może wkłuć się akurat w taką jego część, która nie zawiera komórek nowotworowych.
[QUOTE]
niestety tak jest, ja mialam od razu biopsje gruba igla.
Dziewczyny jestem przerazona, obok tego "starego" guzka wykrytego w maju znalazlam drugi! taka jakby obwodke tego guzka, z jednej strony... i wszystkie, teraz juz 3 guzy, sa w prawej piersi... pewnie mi cala piers niedlugo wytna masakra jutro rano ide do lekarza i zobaczymy, co powie, ale chyba juz lepiej ciac, skoro tyle sie ich robi w tak krotkim odstepie czasu, do tego ten jeden - nie wiem, czy sie rozrosl tak jakos dziwnie, czy po prostu obok niego wyrosl drugi...
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-04, 15:23   #3667
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

czy na powstanie włókniaka w piersi może mieć wpływ stosowanie antykoncepcji hormonalnej a dokładniej plastrów Evra? w necie natrafiłam na informacje, że może to mieć wpływ a ginekolog z którym rozmawiałam twierdził że to nie ma związku
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-05, 18:34   #3668
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
czy na powstanie włókniaka w piersi może mieć wpływ stosowanie antykoncepcji hormonalnej a dokładniej plastrów Evra? w necie natrafiłam na informacje, że może to mieć wpływ a ginekolog z którym rozmawiałam twierdził że to nie ma związku
Mi onkolog powiedział, że jak najbardziej może mieć związek.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 14:20   #3669
kajaja
Zadomowienie
 
Avatar kajaja
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: lubelskie LKS
Wiadomości: 1 636
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez monia6580 Pokaż wiadomość
Dziewczyny powiedzcie mi czy spotkałyście się z sytuacją, że biopsja cienkoigłowa wykluczyła raka złośliwego natomiast po wycięciu guza badania histo pato wykazały, że to jednak jest to?
niestety jaest to możliwe na onkologii rozmawialam z taką panią której biopsja wyszla ok a po badaniu histo. pato. niestety już nie było radości
__________________
25.07.2009 tak - powiedzieliśmy sobie
tak - na zwsze
30,09,2012JULITKA ZUZANNA
30.03.2016 Antek Fabian
kajaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 07:31   #3670
monia6580
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 9
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Wczoraj koleżanka zapytała mnie czy mam szczepienie przeciwko żółtaczce bo jak nie to na pewno mi przesuną zabieg usunięcia żebym się zaszczepiła. Czy to prawda? szczerze mówiąc lekarz nic mi o tym nie wspominał i nie wiem co mam teraz robić
monia6580 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 08:03   #3671
Idioteque
Raczkowanie
 
Avatar Idioteque
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 51
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez monia6580 Pokaż wiadomość
Wczoraj koleżanka zapytała mnie czy mam szczepienie przeciwko żółtaczce bo jak nie to na pewno mi przesuną zabieg usunięcia żebym się zaszczepiła. Czy to prawda? szczerze mówiąc lekarz nic mi o tym nie wspominał i nie wiem co mam teraz robić
Pewnie co szpital i lekarz, to inny obyczaj. Mnie lekarz w ogóle o szczepienie nie pytał ani przed zabiegiem, ani w trakcie. Natomiast ja byłam szczepiona chyba w Gimnazjum, więc się w sumie jakoś nie przejmowałam. chyba niczym mnie nie zarazili, przynajmniej jak dotąd nic mi o tym nie wiadomo Myślę, że Twojego bezpieczeństwa dobrze jest się zaszczepić, natomiast, żeby szczepionka była skuteczna trzeba przyjąć co najmniej dwie dawki. nie wiem, czy do zabiegu zdążysz.
__________________
Don't be afraid of
Shadows on your path
'Cause they only mean that
Light's still shining in the dark.


Idioteque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-14, 08:55   #3672
201612201211
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 32
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cześć dziewczyny,
We wtorek miałam wycinanego guzka. W środę przy zmianie opatrunku chirurg kazał mi samodzielnie zmienić opatrunek w sobotę (dał mi taki opatrunek w plastrze, nie wiem jak to inaczej określić- taki sam założył mi na wizycie). I tu pojawia się moje pytanie- czy przed założeniem nowego opatrunku mam ranę czymś przemyć (spirytus salicylowy, jodyna, rivanol etc.)? Zapomniałam o to zapytać lekarza bo byłam w euforii, że był to ‘tylko’ gruczolakowłókniak Zdjęcie szwów mam w środę.
201612201211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 13:09   #3673
monia6580
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 9
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Dzisiaj zrobiłam sobie pierwze szczepienie - trafiłam akurat na koniec żółtego tygodnia. Po 14 listopada mam drugą dawkę więc uda mi się akurat do zabiegu zrobić dwa szczepienia. Zapłaciłam 45 zł nie wiem czy to tanio czy drogo bo zdania są na ten temat różne.
monia6580 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 19:39   #3674
Idioteque
Raczkowanie
 
Avatar Idioteque
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 51
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Patataj, ja przemywałam Octeniseptem, podobno znacznie przyspiesza gojenie. Można też solą fizjologiczną, a chirurg zalecał mi zwykłą wodę utlenioną.
__________________
Don't be afraid of
Shadows on your path
'Cause they only mean that
Light's still shining in the dark.



Edytowane przez Idioteque
Czas edycji: 2011-10-14 o 19:49
Idioteque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 20:12   #3675
201612201211
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 32
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Dzięki za odpowiedź, ostatecznie byłam w aptece i farmaceuta doradził mi Rivanol.
201612201211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 23:20   #3676
szisza_szisza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Proszę o pomoc !
Mam 14 lat i przed chwilą na prawej piersi przy sutku wyczułam mała gulkę, nie rusza się i nie boli, ale się niepokoję, bo oglądałam niedawno program o raku piersi i mam identyczne objawy jak opisywali. Czy to na pewno rak piersi ? nie pójdę się zbadać bo moja mama to bagatelizuje, a sama raczej nie pójdę.
szisza_szisza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 06:32   #3677
kajaja
Zadomowienie
 
Avatar kajaja
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: lubelskie LKS
Wiadomości: 1 636
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez szisza_szisza Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc !
Mam 14 lat i przed chwilą na prawej piersi przy sutku wyczułam mała gulkę, nie rusza się i nie boli, ale się niepokoję, bo oglądałam niedawno program o raku piersi i mam identyczne objawy jak opisywali. Czy to na pewno rak piersi ? nie pójdę się zbadać bo moja mama to bagatelizuje, a sama raczej nie pójdę.

a masz już okres? może to zmiany przed okresem? jeślinie to udaj się chociaż do lekarza rodzinnego
__________________
25.07.2009 tak - powiedzieliśmy sobie
tak - na zwsze
30,09,2012JULITKA ZUZANNA
30.03.2016 Antek Fabian
kajaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 13:21   #3678
szisza_szisza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kajaja Pokaż wiadomość
a masz już okres? może to zmiany przed okresem? jeślinie to udaj się chociaż do lekarza rodzinnego
tak, mam już okres, a co mi grozi jeżeli nie pójdę do lekarza ?
szisza_szisza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 15:06   #3679
kajaja
Zadomowienie
 
Avatar kajaja
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: lubelskie LKS
Wiadomości: 1 636
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez szisza_szisza Pokaż wiadomość
tak, mam już okres, a co mi grozi jeżeli nie pójdę do lekarza ?
kazdą zmianę w piersi trzeba skontrolować napewno to nic groznego ale sprawdz to lepiej
__________________
25.07.2009 tak - powiedzieliśmy sobie
tak - na zwsze
30,09,2012JULITKA ZUZANNA
30.03.2016 Antek Fabian
kajaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-24, 19:43   #3680
Asieńka_86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 611
GG do Asieńka_86
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Hej dziewczyny, mam pytanie do tych z Was, które są już po usunięciu guzka. Równe 2 tyg. temu przeszłam zabieg usunięcia guzka (w znieczuleniu miejscowym) wszystko ładnie się zagoiło, nie było siniaków itp.. Dzisiaj pod prysznicem postanowiłam, że wybadam czy w piersi wszystko ok (wcześniej jakoś bałam się jej mocniej dotknąć) i normalnie prawie zemdlałam ze strachu - w okolicach i powyżej blizny czuję sporej wielkości dość twardego guzka - byłam taka szczęśliwa, że się go pozbyłam a tu taki zonk tak się boję, w głowie setki czarnych scenariuszy, a wizytę mam dopiero za tydz. czy to możliwe, że w ciągu 2 tyg urosło mi takie coś ;(
__________________

Asieńka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 05:48   #3681
Idioteque
Raczkowanie
 
Avatar Idioteque
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 51
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Moim zdaniem to nie jest żaden guzek i nic nowego Ci nie urosło tak szybko .
Ja miałam takie samo stwardnienie, to po prostu tkanka wewnętrzna, która też została pocięta przecież przy wycinaniu guzka, się zrasta i zabliźnia. Stąd okolica blizny jest stwardniała. Będzie Ci to mijało z czasem. Ja jestem już ponad trzy m-ce po zabiegu i wcieram maść na blizny w moją bliznę i to stwardnienie jest już minimalne, a sama blizna praktycznie już jest niewidoczna.
Moim zdaniem, nie masz się czego obawiać. Natomiast jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości zapytaj lekarza na wizycie kontrolnej.
Pzdr.
__________________
Don't be afraid of
Shadows on your path
'Cause they only mean that
Light's still shining in the dark.


Idioteque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 07:27   #3682
Asieńka_86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 611
GG do Asieńka_86
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Ufff dziękuję Ci bardzo za tę informację - kamień z serca mi spadł . Rzeczywiście pewnie są to zrosty a ja już nie wiadomo co sobie wkręcałam. Pozdrawiam
__________________

Asieńka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 14:00   #3683
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Joanno nie martw się Po takim usunięciu guzków mogą się tworzyć zrosty przypominające w dotyku jakieś patologiczne zmiany, równie dobrze możesz wyczuwać krwiaczka bądź jakiś większy zbiornik limfy (poprzez przecięcie tkanek mógł się stworzyć taki dziwny, większy zbiorniczek- moja Mama tak miała, choć miała guz 2,5 cm). Jeśli by Cię to niepokoiło to warto wybrać się na usg tej piersi.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 08:27   #3684
wontrubka
Wtajemniczenie
 
Avatar wontrubka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 641
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

cześć dziewczynki... ja pierwszy raz tutaj... wyczuwam guzek w prawej pierwsi, taką "gulkę" ruchomą i zauważyłam, że rośnie przed okresem, ale po nim nie znika, tylko się zmniejsza... ogólnie jest cały czas... oczywiście wybieram się do lekarza, ale chciałabym, żebyście mnie trochę uspokoiły, bo z natury jestem panikarą
__________________
Zacznij. Reszta pójdzie łatwo






wontrubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 08:23   #3685
Idioteque
Raczkowanie
 
Avatar Idioteque
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 51
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Droga wontrubko, na moje to na 99% torbiel, więc absolutnie nie masz się czego obawiać Oczywiście nie jestem lekarzem, więc wizyta u specjalisty jak najbardziej wskazana, ale absolutnie nie ma czym się stresować
__________________
Don't be afraid of
Shadows on your path
'Cause they only mean that
Light's still shining in the dark.


Idioteque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 09:45   #3686
milionmyslii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 139
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

wontrubko, jeżeli jest przesuwalne pod skóra, to nie ma się czym martwić, to zmiana łagodna mnie tak lekarze uspokajali. ale nie zwlekaj z wizytą u lekarza, czasem trzeba długo czekać na jakiś termin

Idioteque: ja też miałam podobnego guzka jak wontrubka, Ty wspominasz o torbieli, u mnie to był zwykły guz łagodny(fibroadenoma-jeśli coś komuś to mówi).

w grudniu mam kontrolne usg, bo mam nawrót(irboadenoma "lubi" nawracać). ale martwię się trochę tym, żę w jednej paszce (pod pachą :P nie wiem jak się mówi poprawnie) mam powiększony węzeł...

więc zobaczymy co mi tam powiedzą...
__________________

"Kocham Cię"- Te dwa słowa dają mi to, co ludzie nazywają życiem...
milionmyslii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 18:13   #3687
wontrubka
Wtajemniczenie
 
Avatar wontrubka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 641
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

dzięki dziewczyny, wiedziałam, że dobrze robię pisząc do Was a do lekarza oczywiście się wybiorę w przyszłym tygodniu
__________________
Zacznij. Reszta pójdzie łatwo






wontrubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 08:07   #3688
Agi 123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cześć dziewczyny, jestem tu po raz pierwszy, i widzę jak ten temat jest mocno oblegany. Ja też mam problem, i jestem przerażona, znalazłam guza w piersi poniżej brodawki i w palcach jest trochę ruchliwy, ale duży, myślę, że może nawet ok 2 cm. Boję się iść do lekarza, tak na prawdę to strach mnie paraliżuje, a jak to wyrok..ehh. Muszę się zmusić w sobie i iść na usg a potem z wynikami do lekarza, ale tak mi trudno..nawet nikomu nie mówiłam o tym, jestem sama z tym
Agi 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 16:58   #3689
laguna123
Raczkowanie
 
Avatar laguna123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 117
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Agi 123 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, jestem tu po raz pierwszy, i widzę jak ten temat jest mocno oblegany. Ja też mam problem, i jestem przerażona, znalazłam guza w piersi poniżej brodawki i w palcach jest trochę ruchliwy, ale duży, myślę, że może nawet ok 2 cm. Boję się iść do lekarza, tak na prawdę to strach mnie paraliżuje, a jak to wyrok..ehh. Muszę się zmusić w sobie i iść na usg a potem z wynikami do lekarza, ale tak mi trudno..nawet nikomu nie mówiłam o tym, jestem sama z tym
Nie ma co panikować na zapas, tylko czym prędzej zapisać się na usg piersi i na wizytę u onkologa. Prawdopodobnie jest to gruczołowłókniak. Temat jest mocno oblegany bo guzki wśród kobiet są rzeczą powszednią. Powodzonka
__________________
Co ? Automatyczna reakcja zanim usłyszane zdanie zostanie w pełni przetworzone przez mózg.
laguna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 17:11   #3690
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Agi 123 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, jestem tu po raz pierwszy, i widzę jak ten temat jest mocno oblegany. Ja też mam problem, i jestem przerażona, znalazłam guza w piersi poniżej brodawki i w palcach jest trochę ruchliwy, ale duży, myślę, że może nawet ok 2 cm. Boję się iść do lekarza, tak na prawdę to strach mnie paraliżuje, a jak to wyrok..ehh. Muszę się zmusić w sobie i iść na usg a potem z wynikami do lekarza, ale tak mi trudno..nawet nikomu nie mówiłam o tym, jestem sama z tym
Ja znalazłam u siebie guzka dwa lata temu, wtedy był wielkości dużej dojrzałej śliwki, na dodatek bardzo bolał a z piersi wydostawała się dziwna podobna do ropy wymieszanej z krwią wydzielina. Jeszcze tego samego dnia poszłam do ginekologa, okazało się że faktycznie jest to guz a na nim dodatkowo (najprawdopodobniej w wyniku urazu) powstał naciek ropny, dostałam antybiotyki, naciek zszedł guzek został. Miałam dalej robione USG guzek miał ok. 2 cm. Lekarz powiedział mi, że to najprawdopodobniej torbiel i nic z tym nie zaczął robić. Zmieniłam ginekologa i zostałam wysłana na biopsję i okazało się, że to faktycznie torbiel powstała z wahań hormonalnych, które faktycznie u mnie były normą. Na razie moją torbiel zostawiono w spokoju jako niegroźną, chodzę regularnie na badania, a guzek się stopniowo sam zmniejsza. Okazało się, że nie taki diabeł straszny.

Dodam, że u mnie guzek wyglądał podobnie jak u Ciebie, spory, ruchliwy, uciekał z pod palców podczas badania.

Ze swojego doświadczenia wiem, że nie ma się od razu co załamywać. Przejdź się do ginekologa, porób badania.
Moim zdaniem to nic groźnego.
Serdecznie pozdrawiam
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-19 19:02:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:15.