Polka i Kurd - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-08, 21:29   #1
yesmi
Raczkowanie
 
Avatar yesmi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 158

Polka i Kurd


Cześć dziewczyny szukałam tego tematu ale niestety nie znalazłam jestem ciekawa czy któraś z Was jest lub była w związku z Kurdem? Jakie macie doświadczenia?
__________________
Traktuj innych tak jak sam chcesz byc traktowany
yesmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 21:50   #2
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Polka i Kurd

Tak myslałam, że jesteś z UK bo tam ich pełno.
To podobny typ do Turków, czyli traktujący kobiety jako zabawki. Dla mężczyn z tego rejonu biała kobieta to zdobycz dla podreperowania swojego ego. Mają świetny bajer i nic więcej.
Jeżeli się zastanawiasz nad takim związkiem, to daj sobie spokój.
Od razu zaznaczam , że to co napisałam wynika z moich obserwacji a nie broń boże doświadczeń.
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 22:16   #3
yesmi
Raczkowanie
 
Avatar yesmi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 158
Dot.: Polka i Kurd

Cześć Hawa widze ze tez mieszkasz w UK dzięki za odpowiedź świetnie rozumiem to co napisałaś bo do niedawna miałam takie same zdanie na ich temat ale los tak chciał, że lepiej poznałam tych ludzi, ich kulture. Od 2 miesięcy jestem w związku z Kurdem i uważam, że nie powinno oceniać się osoby z góry po tym skąd pochodzą bo nie wszyscy są tacy sami każdy człowiek jest inny. Ja dałam szanse mimo tego że sie bałam i nie należe do dziewczyn naiwnych.
__________________
Traktuj innych tak jak sam chcesz byc traktowany
yesmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 23:22   #4
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Polka i Kurd

Obyś za rok czy dwa miała takie same odczucia jak teraz. Powodzenia.
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 00:32   #5
xxSHINeexx
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lubin (Nie LubLin ;))
Wiadomości: 2 026
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez Hawa Pokaż wiadomość
Tak myslałam, że jesteś z UK bo tam ich pełno.
To podobny typ do Turków, czyli traktujący kobiety jako zabawki. Dla mężczyn z tego rejonu biała kobieta to zdobycz dla podreperowania swojego ego. Mają świetny bajer i nic więcej.
Jeżeli się zastanawiasz nad takim związkiem, to daj sobie spokój.
Od razu zaznaczam , że to co napisałam wynika z moich obserwacji a nie broń boże doświadczeń.
Cytat:
Napisane przez Hawa Pokaż wiadomość
Obyś za rok czy dwa miała takie same odczucia jak teraz. Powodzenia.
Nie ma to jak stereotypy. Dlugo sie obracalam w towarzystwie takich osob. Muzulmanie, Turcy itd.
I uwazam, ze takie myslenie jest bledne.
To tak samo jak mowic, ze polacy to tylko zlodzieje - tak, sa tutaj. Ale czy wszyscy?
Blondynki sa glupie - tak. Ale czy wszystkie? Tak samo zdarzaja sie glupie blondynki i jak glupie brunetki czy rude
Tak, zdarza sie, ze tacy faceci nie traktuja najlepiej kobiet. Ale to samo robia polacy czy ludzie innych narodowosci.
xxSHINeexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 07:20   #6
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez xxSHINeexx Pokaż wiadomość
Nie ma to jak stereotypy. Dlugo sie obracalam w towarzystwie takich osob. Muzulmanie, Turcy itd.
I uwazam, ze takie myslenie jest bledne.
To tak samo jak mowic, ze polacy to tylko zlodzieje - tak, sa tutaj. Ale czy wszyscy?
Blondynki sa glupie - tak. Ale czy wszystkie? Tak samo zdarzaja sie glupie blondynki i jak glupie brunetki czy rude
Tak, zdarza sie, ze tacy faceci nie traktuja najlepiej kobiet. Ale to samo robia polacy czy ludzie innych narodowosci.

To nie tylko stereotypy
Różni są ludzie bez względu na religię- owszem.
Osobiście nie łatwy do pojęcia jes taki związek (choć znam dwie pary mieszane, w których kobiety twierdzą, że są super szczęśliwe).
Nie znam ani jednego tolerancyjnego muzułmanina.
Co do kobiet: trzeba być ostrożnym, by nie wylądować jako żona nr 2 albo kochanka na boku tudzież zabawka- jak pisała hawa.
Zapewne sytuacja wygląda inaczej, gdy kobieta respektuje prawa islamu lub przechodzi na islam.




Co do tego, że Polacy też mogą nie być najlepszymi partnerami.

Jak mniemam przpadków uwięzienia koiety w domu w naszej polskiej kulturze jest mnie niż w kulturze muzułmańskiej.
A to dlatego, że to kwestia kulutry właśnie, a nie indywidualnych przypadków.

Koieta jest przedmiotem i meblem, szacunek jej się należy, ale zupełnie inaczej pojety niż w kulturze europejskiej.

Uważam również, że w takim związku istotna jest kwestia płynnej komunikacji. Jeżeli nie możemy porozumieć sie w miarę płynnie w jakimkolwiek języku związek uważam za pomyłkę.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 07:56   #7
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez yesmi Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny szukałam tego tematu ale niestety nie znalazłam jestem ciekawa czy któraś z Was jest lub była w związku z Kurdem? Jakie macie doświadczenia?
Kurdowie, to spolecznosc bez swojego kraju, podzielona pomiedzy Irakiem, Iranem i Turcja (tak z grubsza bez zaglebiania sie w geogrefie polityczna regionu).

Przypuszczam, ze Twoj partner jest muzulmaninem.

Na studiach znalam grupe Kurdow Irackich, to wspaniali ludzi, bardzo otwarci, towarzyscy, typowi ludzie o wschodniej goscinnosci.

Jako przyjaciele sa wspaniali, lecz wybranie sobie na partnera zyciowego Kurda wiaze sie z wieloma ograniczeniami. Zwlaszcza dla kobiety wychowanej w "zachodniej - chrzescijanskiej" kulturze.

Nie mowie, zakoncz znajomosc, powiem, uwazaj i nie lekcewaz znakow typu "ubierz dluzsza spodnice", "zepnij wlosy", "nie patrz w oczy innym mezczyznom", "nie tancz z innymi", "zakryj dekold", "nie idz sama do Pubu".... itp.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-09, 13:01   #8
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: Polka i Kurd

Cześć dziewczyny, tak się składa, że moim Tż jest Kurd z Iraku, jesteśmy razem od 5 miesięcy i wiecie co .. ? nigdy nie byłam taka szcześliwa jak z Nim.nigdy nie usłyszałam od swojego Tż słów typu " za krótka ta spódnica" czy "za duży dekold"czemu wszyscy się tak czepiają muzułmanów ?i najczęściej to nawet ich nie znają, nie wiedzą jakimi wspaniałymi są ludźmi,wierzą tylko w to co zasłyszane, że biją żony,zamykają w domu itp.ale czemu nikt nie pisze co strasznego robią Chrześcijanie ?? zamykają własne dzieci na 20 lat w piwnicy i gwałcą przez długie lata, albo o stosunkach kazirodczych,ile to się słyszy o tym !!??albo jakiś alkoholik , upity, zabija swoją żonę, maltretuje.czemu o tym nikt nie wspomni ?
każdy człowiek jest inny,ich kultura jest inna religia b. ważna, to się zgadza,ale każdy kraj to inny obyczaj. albo skąd taki przesąd że kochają blondynki ??sposród kolegów mojego Tż tylko aj jestem blondynką, zazwyczaj mają czarne włosy ich dziewczyny-Polki. to się wcale nie zgadza, mam tu 8 znajomych, Polek które są z Kurdami, w wieloletnich zwiazkach albo już hajtnięte, żadna nie została nigdy uderzona przez swojego, są bardzo szczęśliwe.zanim poznałam Tż byłam w kilku mega krótkich zwiazkach z Grekiem czy Hiszpanem,nie wspominam tego kolorowo i dlatego szybko to skończyłam ,na szczęście się nie zakochałam, jeden i drugi ciągle widział inne dziewczyny,ile ich miał, jeden to z jedną prawie zaliczyli wpadę.jednemu powiedziałam, że się z nim nie prześpię to się nieodzywał przez 2 dni.
obracam się w towarzystwie Muzułmanów już 15 miesięcy,mam koleżnki i kolegów i Tż, uważam ich za wspaniałych ludzi, bo są skromni i normalni
acha i jescze coś, Kurdowie którzy żyją już od wielu lat w europejskich państwach nie są juz ci sami co przedtem, musieli się dostosowac do reguł, nie zważają już tak na religie, przeważnie palą, piją alkohol, śpią z dziewczynami, co u nich jest surowo zabronione.

wszystko zależy od samego człowieka.
SHIN w pełni się z Toba zgadzam -stereotypyjeśli Muzułmanin to już ola Boga, ale człowiek człowiekowi nie równy, albo gdy sie mówi że wszystkie blondynki są głupie,co za przesądy
Ieka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 13:20   #9
xxSHINeexx
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lubin (Nie LubLin ;))
Wiadomości: 2 026
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez Ieka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, tak się składa, że moim Tż jest Kurd z Iraku, jesteśmy razem od 5 miesięcy i wiecie co .. ? nigdy nie byłam taka szcześliwa jak z Nim.nigdy nie usłyszałam od swojego Tż słów typu " za krótka ta spódnica" czy "za duży dekold"czemu wszyscy się tak czepiają muzułmanów ?i najczęściej to nawet ich nie znają, nie wiedzą jakimi wspaniałymi są ludźmi,wierzą tylko w to co zasłyszane, że biją żony,zamykają w domu itp.ale czemu nikt nie pisze co strasznego robią Chrześcijanie ?? zamykają własne dzieci na 20 lat w piwnicy i gwałcą przez długie lata, albo o stosunkach kazirodczych,ile to się słyszy o tym !!??albo jakiś alkoholik , upity, zabija swoją żonę, maltretuje.czemu o tym nikt nie wspomni ?
każdy człowiek jest inny,ich kultura jest inna religia b. ważna, to się zgadza,ale każdy kraj to inny obyczaj. albo skąd taki przesąd że kochają blondynki ??sposród kolegów mojego Tż tylko aj jestem blondynką, zazwyczaj mają czarne włosy ich dziewczyny-Polki. to się wcale nie zgadza, mam tu 8 znajomych, Polek które są z Kurdami, w wieloletnich zwiazkach albo już hajtnięte, żadna nie została nigdy uderzona przez swojego, są bardzo szczęśliwe.zanim poznałam Tż byłam w kilku mega krótkich zwiazkach z Grekiem czy Hiszpanem,nie wspominam tego kolorowo i dlatego szybko to skończyłam ,na szczęście się nie zakochałam, jeden i drugi ciągle widział inne dziewczyny,ile ich miał, jeden to z jedną prawie zaliczyli wpadę.jednemu powiedziałam, że się z nim nie prześpię to się nieodzywał przez 2 dni.
obracam się w towarzystwie Muzułmanów już 15 miesięcy,mam koleżnki i kolegów i Tż, uważam ich za wspaniałych ludzi, bo są skromni i normalni
acha i jescze coś, Kurdowie którzy żyją już od wielu lat w europejskich państwach nie są juz ci sami co przedtem, musieli się dostosowac do reguł, nie zważają już tak na religie, przeważnie palą, piją alkohol, śpią z dziewczynami, co u nich jest surowo zabronione.

wszystko zależy od samego człowieka.
SHIN w pełni się z Toba zgadzam -stereotypyjeśli Muzułmanin to już ola Boga, ale człowiek człowiekowi nie równy, albo gdy sie mówi że wszystkie blondynki są głupie,co za przesądy
Zgadzam sie z Toba, zwlaszcza z tym zaznaczonym.
Chcialabym dodac, ze ja rowniez spotykalam sie z Muzulmanami (Azjatami, pochodzacymi z Malezji/Singapuru). Nigdy zaden z nich mnie nie uderzyl, nie czepial sie wygladu itd.

Edytowane przez xxSHINeexx
Czas edycji: 2009-11-09 o 13:28
xxSHINeexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 13:32   #10
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
czemu wszyscy się tak czepiają muzułmanów ?i najczęściej to nawet ich nie znają, nie wiedzą jakimi wspaniałymi są ludźmi,wierzą tylko w to co zasłyszane, że biją żony,zamykają w domu itp.ale czemu nikt nie pisze co strasznego robią Chrześcijanie ?? zamykają własne dzieci na 20 lat w piwnicy i gwałcą przez długie lata, albo o stosunkach kazirodczych,ile to się słyszy o tym !!??albo jakiś alkoholik , upity, zabija swoją żonę, maltretuje.czemu o tym nikt nie wspomni ?
Jesli chodzi o alkoholików: oczywiście, że ludzie o tym wspominają.
Jednak alkoholizm to nie krąg kulturowy czy wyznanie.
Czemu się czepiają muzułmanów?
Ponieważ muzułmanie z pewnych kręgów dają im ku temu powody.
Czy znam ten krąg?
Znam. Znam kobiety, które sa poniżane. Nie sa bite,a poniżane i wykorzystywane, sprzedawane.
Znam sytuacje, gdy muzułmanka jest niczym niewolnica w domu swojego męża.

Porównujesz przestępstwa chrześcijan do sytuacji akceptowanych w tradycji muzułmańskiej.
(i dlatego nie jest to adekwatne porównanie).


Życzę szczęścia.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 15:19   #11
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Smile Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez Ieka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, tak się składa, że moim Tż jest Kurd z Iraku, jesteśmy razem od 5 miesięcy i wiecie co .. ? nigdy nie byłam taka szcześliwa jak z Nim.nigdy nie usłyszałam od swojego Tż słów typu " za krótka ta spódnica" czy "za duży dekold"czemu wszyscy się tak czepiają muzułmanów ?

....hmmmm.... powiedz no mi Ieka... to nie Ty jesteś w tym Avatarze?

Dokonałaś konwersji?
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-09, 17:28   #12
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez xxSHINeexx Pokaż wiadomość
Zgadzam sie z Toba, zwlaszcza z tym zaznaczonym.
Chcialabym dodac, ze ja rowniez spotykalam sie z Muzulmanami (Azjatami, pochodzacymi z Malezji/Singapuru). Nigdy zaden z nich mnie nie uderzyl, nie czepial sie wygladu itd.
ja również znam wielu z tamtych stron i byłam b. dobrze traktowana i dotąd jestem

[QUOTE=***luna;15173636]Jesli chodzi o alkoholików: oczywiście, że ludzie o tym wspominają.
Jednak alkoholizm to nie krąg kulturowy czy wyznanie.
Czemu się czepiają muzułmanów?
Ponieważ muzułmanie z pewnych kręgów dają im ku temu powody.
Czy znam ten krąg?
Znam. Znam kobiety, które sa poniżane. Nie sa bite,a poniżane i wykorzystywane, sprzedawane.
Znam sytuacje, gdy muzułmanka jest niczym niewolnica w domu swojego męża.

Porównujesz przestępstwa chrześcijan do sytuacji akceptowanych w tradycji muzułmańskiej.
(i dlatego nie jest to adekwatne porównanie).

od kiedy bicie kobiet zalicza się do akceptowanej sytuacji w tradycji muzułmańskiej ? gdzie jest tak napisane ?? okay w Koranie pisze, że " kobieta to pole uprawne itd. " że jest własnością swojego męża i on zrobi z nią co zechce, ok, ale nie jest napisane że może ją krzywdzić !!więc bicie czy maltretowanie to też nie krąg kulturowy, jeśli on tak postepuje, co wiem, zdarza się często, wobec swojej żony to ma to tylko coś wspólnego z jego głową a nie z tym że taka jego kultura. Owszem znam wiele kobiet które były maltretowane przez swoich mężów muzułmanów, ale znam też takie które są dawno po ślubie i b. szczęśliwe, słyszałam też o dziewczynach, których maltretują Polacy,znam osobiscie i wiem jakie piekło przeżyły, gdy były zrzucane ze schodów czy bite po twarzy, ale znam też polskie małżeństwa, które są szcześliwe.Facet, który bije kobiety, to tylko ten co nie wie jak języka używać, zamiast tego woli pobić.Niechcę się sprzeczać, każdy ma swoje zdanie na ten temat. To normalne.
tylko niech nikt nie dodaje przypadkiem,że mają to we krwi jakato kiedyś powiedziała moja mama. co za nonsens !!

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
....hmmmm.... powiedz no mi Ieka... to nie Ty jesteś w tym Avatarze?

Dokonałaś konwersji?
oczywiście, że nie ja jestem w tym avatarze !!to że jestem z muzułmaninem, nie oznacza,że musze przejsć na jego religię i tak nigdy się nie stanie
Ieka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 18:04   #13
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Polka i Kurd

No tak, ja się napisze że trzeba być ostrożnym w stosunku do Turków,Pakistańćzyków czy Irańczyków to zaraz jest krzyk, ze stereotypy!!! A czy to nie prawda, ze często w takich krajach kobieta jest niżej od zwierzęcia? Że nie ma żadnych praw? A prawda!
Oczywiście nie można generalizować, że każdy Muzułmanin od razu nałoży nam chustkę na głowę i zamknie w domu. Ale ostrozności nigdy za wiele. Różnica kulturowa jest i trzeba o tym pamiętać.
Poza tym pamiętajcie, że facet na początku znajomości zawsze jest słodki, kochany i wspaniały i zrobi wszystko by uśpić czujność zakochanej w nim kobiety. Zrobi wszystko by myslała, że on jest inny, że on taki nowoczesny, europejski, stroniący od tych co zamykają kobiety w domach.... A potem często kończy się taki związek wielkim rozczarowaniem, bo okazuje sie , że jednak różnica kulturowa jest.
O skrajnych przypadkach, w których facet porywa dzieciaka i wywozi do Turcji, Jordanii czy gdziekolwiem nie wspomnę.
No ale to jest Wasze życie, Wasze decyzje. Powodzenia
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 18:28   #14
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Polka i Kurd

[QUOTE=Ieka;15178977]ja również znam wielu z tamtych stron i byłam b. dobrze traktowana i dotąd jestem

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o alkoholików: oczywiście, że ludzie o tym wspominają.
Jednak alkoholizm to nie krąg kulturowy czy wyznanie.
Czemu się czepiają muzułmanów?
Ponieważ muzułmanie z pewnych kręgów dają im ku temu powody.
Czy znam ten krąg?
Znam. Znam kobiety, które sa poniżane. Nie sa bite,a poniżane i wykorzystywane, sprzedawane.
Znam sytuacje, gdy muzułmanka jest niczym niewolnica w domu swojego męża.

Porównujesz przestępstwa chrześcijan do sytuacji akceptowanych w tradycji muzułmańskiej.
(i dlatego nie jest to adekwatne porównanie).

od kiedy bicie kobiet zalicza się do akceptowanej sytuacji w tradycji muzułmańskiej ? gdzie jest tak napisane ?? okay w Koranie pisze, że " kobieta to pole uprawne itd. " że jest własnością swojego męża i on zrobi z nią co zechce, ok, ale nie jest napisane że może ją krzywdzić !!więc bicie czy maltretowanie to też nie krąg kulturowy, jeśli on tak postepuje, co wiem, zdarza się często, wobec swojej żony to ma to tylko coś wspólnego z jego głową a nie z tym że taka jego kultura. Owszem znam wiele kobiet które były maltretowane przez swoich mężów muzułmanów, ale znam też takie które są dawno po ślubie i b. szczęśliwe, słyszałam też o dziewczynach, których maltretują Polacy,znam osobiscie i wiem jakie piekło przeżyły, gdy były zrzucane ze schodów czy bite po twarzy, ale znam też polskie małżeństwa, które są szcześliwe.Facet, który bije kobiety, to tylko ten co nie wie jak języka używać, zamiast tego woli pobić.Niechcę się sprzeczać, każdy ma swoje zdanie na ten temat. To normalne.
tylko niech nikt nie dodaje przypadkiem,że mają to we krwi jakato kiedyś powiedziała moja mama. co za nonsens !!



oczywiście, że nie ja jestem w tym avatarze !!to że jestem z muzułmaninem, nie oznacza,że musze przejsć na jego religię i tak nigdy się nie stanie



Nigdzie nie napisałam o biciu.
Zresztą jakbym napisała to Koran nie musi o tym traktować, by takie rzeczy się działy. (przecież ludzie interpretują pisma w różny sposób).

Mnie nie odpowiada kultura i religia, w której kobieta jest małowartościowym towarem.
Nie interesuje mnie religia, w której dziewczynki sa zabijane, zmuszane do prostytucji tylko dlatego, że ich wychowanie jest małoopłacalne.
Nie podoba mi się oddawanie małych dziewczynek za zony starcom.
Nie podoba mi się obrzezanie kobiet.
I niepodoba mi się, że brak szczereo szacunku wobec kobiet u muzułmanów, do kobiet białych w szczególności.
Nie podobają mi się porwania dziewczynek (do ich rodzimych lrajów np. z UK w celu poślubienia wybranka)
Nie podobają mi się aranżowane małżeństwa pod przymusem
Nie podoba mi się izolacja kobiet przywożonych do np. UK bez znajomosci języka.
Nie podobaja mi się mordy honorowe.
Oczywiście nie wszyscy sa tacy sami.
Oczywiście sa wyjątki, zapewne potwierdzające regułe.
Wyjątki, w których kobieta zgadza się na reguły męża.
BO tekobiety, te muzułmanki wierzą i modlą się, poddaja się kulturze, która je niejednokrotnie wyniszcza.
Chrześcijanin dla muzułmanina jest wrogiem, psem niewiernym.
Jak więc może to być, że muzułmanin prakykujący, będący pod wpływem swojej rodziny zaakceptuje szczerą i gorliwą wiarę w Boga chrześcijańskiego swojej wybranki?


Prosze cię używanie przykładów przemocy domowej jest naprawdę nieadekwatne do tematu.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 19:02   #15
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: Polka i Kurd

Nigdzie nie napisałam o biciu.
Zresztą jakbym napisała to Koran nie musi o tym traktować, by takie rzeczy się działy. (przecież ludzie interpretują pisma w różny sposób).

Mnie nie odpowiada kultura i religia, w której kobieta jest małowartościowym towarem.
Nie interesuje mnie religia, w której dziewczynki sa zabijane, zmuszane do prostytucji tylko dlatego, że ich wychowanie jest małoopłacalne.
Nie podoba mi się oddawanie małych dziewczynek za zony starcom.
Nie podoba mi się obrzezanie kobiet.
I niepodoba mi się, że brak szczereo szacunku wobec kobiet u muzułmanów, do kobiet białych w szczególności.
Nie podobają mi się porwania dziewczynek (do ich rodzimych lrajów np. z UK w celu poślubienia wybranka)
Nie podobają mi się aranżowane małżeństwa pod przymusem
Nie podoba mi się izolacja kobiet przywożonych do np. UK bez znajomosci języka.
Nie podobaja mi się mordy honorowe.
Oczywiście nie wszyscy sa tacy sami.
Oczywiście sa wyjątki, zapewne potwierdzające regułe.
Wyjątki, w których kobieta zgadza się na reguły męża.
BO tekobiety, te muzułmanki wierzą i modlą się, poddaja się kulturze, która je niejednokrotnie wyniszcza.
Chrześcijanin dla muzułmanina jest wrogiem, psem niewiernym.
Jak więc może to być, że muzułmanin prakykujący, będący pod wpływem swojej rodziny zaakceptuje szczerą i gorliwą wiarę w Boga chrześcijańskiego swojej wybranki?

Luna.. hm.. z tym się zgadzam z Tobą, odnośnie tych małżeństw, gdzie oddawane są starym zamożnym starcom małe dziewczynki, przypomina mi się książka którą czytałam już 3 razy, często do niej wracam " ja, ksieżniczka z domu Al Saud " zawsze miałam łzy w oczach, dlaczego tak musi być los tych małych dziewczynek, im ładniejsza tym gorzej..tym gorszy jej los.tak.. wiele rzeczy też mi się nie podobaa całkiem niedawno gdy wracałam do Niemiec siedząca obok mnie Polka mieszkajaca od lat w Niemczech opowiedziała mi historię zwiazku jej kuzynki z Irakijczykiem, dopuki nie było ślubu, nosił ją na rękach, oszalał na jej punkcie, ona sie zakochała, po ślubie zmienił się o 360stopni, nie ten sam człowiek, terroryzował ją i bił.Przepraszam, zgadzam się z Tobą,masz rację.ja jak narazie jestem szczęśliwa, mój Tż nie zdobył mnie w jakiś tam dziwny sposób i nie nienadskakuje mi, jest normalny, nie zazdrosny, ale minmo wszystko b. mnie kocha.to wszystko jest ryzykowne,tak..ale jednka uważam własnie, że ci , kórzy mieszkają parę lat w kraju europejskim nie są już tymi muzułmanami co byli, wydaje mi się że gorzej takiego poznać w jego kraju, tam sie zakochać itd.tam otoczony jest tylko muzułmanami. tak samo koleżanka mi powiedziała, żeby nigdy nie pozwolić zabrać się z nim do jego kraju bo tam znów sobie przypomni kim naprawdę jest i szans na powrót nie będzie.Słyszałyście coś o tym ??
a co do wpływu rodziny, nie wiem ale rodzina mojego Tż nigdy nie miała nic przeciwko z kim on jest i jakiej jestem religii, jeśli by był w Iraku to co innego, ale tu to nie gra już to zbyt duzej roli a właściwie żadnej


Ieka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 06:53   #16
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez Ieka Pokaż wiadomość
od kiedy bicie kobiet zalicza się do akceptowanej sytuacji w tradycji muzułmańskiej ? gdzie jest tak napisane ??

Mam pytanie.... czytałaś Koran w ogóle?


Koran, 4 An-Nisa - 34

Cytat:
34 Mężczyźni stoją nad kobietami
ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi,
i ze względu na to,
że oni rozdają ze swojego majątku.
Przeto cnotliwe kobiety są pokorne
i zachowują w skrytości
to, co zachował Bóg.
I napominajcie te,
których nieposłuszeństwa się boicie,
pozostawiajcie je w łożach
i bijcie je!
A jeśli są wam posłuszne,
to starajcie się nie stosować do nich przymusu.
Zaprawdę, Bóg jest wzniosły, wielki!

__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 08:11   #17
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Mam pytanie.... czytałaś Koran w ogóle?


Koran, 4 An-Nisa - 34




przyznaję rację, wiele razy rozmawiałam na ten temat z moimi koleżankami muzułmankami i one twierdziły, że to nie jest napisane w Koranie,więc nic z tego nie rozumiem,co z nich za muzułmanki, może chciały to ukryc czy co i własnie po tym jak napisałam swój post, postanowiłam coś nie coś poczytać i też znalazłam.Macie rację dziewczyny
tak teraz myślę, może ta miłość zbyt mnie zaślepia i dlatego staram sie ich wszystkich bronić ?
Ieka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 08:25   #18
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez Ieka Pokaż wiadomość
przyznaję rację, wiele razy rozmawiałam na ten temat z moimi koleżankami muzułmankami i one twierdziły, że to nie jest napisane w Koranie,więc nic z tego nie rozumiem,co z nich za muzułmanki, może chciały to ukryc czy co i własnie po tym jak napisałam swój post, postanowiłam coś nie coś poczytać i też znalazłam.Macie rację dziewczyny
tak teraz myślę, może ta miłość zbyt mnie zaślepia i dlatego staram sie ich wszystkich bronić ?

Nie raz jeszcze możesz usłyszeć sprzeczne opinie od samych muzułmanów.

Nie ma nic złego w miłości, to piękny stan, ważna jest jednak pełna świadomość ku jakiej osobie nasze uczucia kierujemy.

Twój Samir, może okazać się wspaniałym mężem i ojcem w pełni akceptującym i szanującym wychowanie Waszych dzieci w religii chrześcijańskiej.... znam osobiście JEDEN taki przypadek na dziesiątki tych, które znam lub o których wiem.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 09:47   #19
xxSHINeexx
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lubin (Nie LubLin ;))
Wiadomości: 2 026
Dot.: Polka i Kurd

To nie jest tak, ze maja prawo tak po prostu bic kobiete, tylko kiedy inne sposoby nie dzialaja, jest kompletnie nieposluszna.
xxSHINeexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-10, 09:53   #20
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez xxSHINeexx Pokaż wiadomość
To nie jest tak, ze maja prawo tak po prostu bic kobiete, tylko kiedy inne sposoby nie dzialaja, jest kompletnie nieposluszna.
Ależ oczywiście, tylko wtedy, gdy jest nieposłuszna mężowi

Przemoc nieuzasadniona względem własnej żony jest absolutnie nie akceptowalna.... z tym, że za nieposłuszeństwo może mężczyzna uznać to, że kobieta nie chce się z nim kochać, bo ją głowa boli.

Dla muzułmanki wychowanej w tej kulturze, to nic niezwykłego.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 10:14   #21
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Polka i Kurd

Ja mam taki przypadek w mozna powiedziec rodzinie (przyjaciolka mamy na ktora mowie Ciocia). Córka mojej cioci związała sięMuzełmaniniem. Niestety, bez happy endu opisanego wyzej.
__________________
Instagram

Edytowane przez Ishikawa
Czas edycji: 2009-11-10 o 10:24
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 17:07   #22
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez xxSHINeexx Pokaż wiadomość
To nie jest tak, ze maja prawo tak po prostu bic kobiete, tylko kiedy inne sposoby nie dzialaja, jest kompletnie nieposluszna.
Czyli to jest w porządku bić kobietę, gdy uznasię ją za nieposłuszną ?
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 17:11   #23
xxSHINeexx
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lubin (Nie LubLin ;))
Wiadomości: 2 026
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Czyli to jest w porządku bić kobietę, gdy uznasię ją za nieposłuszną ?
Wedlug Islamu - tak.
Ja, majac meza muzulmanina, stosowalabym sie do ich religii. Bo dziewczyny zamiast najpierw poznac Islam wola od razu byc z takim facetem.
Nie, ja nie widze w tym nic zlego. Religii wlasnej nie mam. Do kosciola nie chodze. I gdybym miala wybrac 1 religie bylby to Islam.
xxSHINeexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 17:27   #24
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Polka i Kurd

I nie mialabys nic przeciwko zeby cie maz bil?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 17:32   #25
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez xxSHINeexx Pokaż wiadomość
Wedlug Islamu - tak.
Ja, majac meza muzulmanina, stosowalabym sie do ich religii. Bo dziewczyny zamiast najpierw poznac Islam wola od razu byc z takim facetem.
Nie, ja nie widze w tym nic zlego. Religii wlasnej nie mam. Do kosciola nie chodze. I gdybym miala wybrac 1 religie bylby to Islam.

Hmmm.... ja widzę dość dużo złego w tym, żeby mój mąż miał prawo bić mnie w przypadku mojego nieposłuszeństwa.

Wręcz się z tym nie zgadzam.

Dodatkowym prawem takiego męża byłoby poślubienie kolejnych trzech żon.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg

Edytowane przez Eva ID
Czas edycji: 2009-11-10 o 17:34
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 21:29   #26
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez xxSHINeexx Pokaż wiadomość
Wedlug Islamu - tak.
Ja, majac meza muzulmanina, stosowalabym sie do ich religii. Bo dziewczyny zamiast najpierw poznac Islam wola od razu byc z takim facetem.
Nie, ja nie widze w tym nic zlego. Religii wlasnej nie mam. Do kosciola nie chodze. I gdybym miala wybrac 1 religie bylby to Islam.
Serio piszesz? Naprawdę nie widzisz nic złego w biciu kobiety?
Dałabyś się uderzyć bo jakaś religia na to pozwala? Czy dla Ciebie ważniejszy jest Koran niż Twoja godność i człowieczeństwo?
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 21:30   #27
sylwia.gda
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Scandi
Wiadomości: 2 472
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Hmmm.... ja widzę dość dużo złego w tym, żeby mój mąż miał prawo bić mnie w przypadku mojego nieposłuszeństwa.

Wręcz się z tym nie zgadzam.

Dodatkowym prawem takiego męża byłoby poślubienie kolejnych trzech żon.
Jak to dobrze że nie dałam się wtedy w Holandii oswatać z jakimś przebogatym Joradańczykiem
sylwia.gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 21:43   #28
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez xxSHINeexx Pokaż wiadomość
Wedlug Islamu - tak.
Ja, majac meza muzulmanina, stosowalabym sie do ich religii. Bo dziewczyny zamiast najpierw poznac Islam wola od razu byc z takim facetem.
Nie, ja nie widze w tym nic zlego. Religii wlasnej nie mam. Do kosciola nie chodze. I gdybym miala wybrac 1 religie bylby to Islam.
Skoro tak.

Ja osobiscie widze wiele złego w biciu zony.
Co to znaczy nieposłuszna? Jakie są kryteria?


Zgadzam się z tym, ze wyznajac okresloną religie zgadzasz się na jej zasady.
Natomiast zupełnie nie rozumiem kobiet chrześcijanek z zwiazkach z muzułmaninami oraz takich, które nie znają języa, w którym mogłyby sie porozumiec ze swoim partnerem .
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 09:19   #29
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Natomiast zupełnie nie rozumiem kobiet chrześcijanek z zwiazkach z muzułmaninami oraz takich, które nie znają języa, w którym mogłyby sie porozumiec ze swoim partnerem .
Tu się z Toba zgodzę.... taki efekt owieczki prowadzonej na sznurku.... i na nic się zdają wszelkie ostrzeżenia.

Najbardziej przerażają mnie takie, które stają się bardziej islamskie od samego imama.... same wychowane jako wolne istoty mające prawo wyboru miejsca zamieszkania, partnera, religii, szkoły, skazują swoje dzieci na niewolę... ich dzieci nie będą miały już żadnego wyboru.

Bo od islamu drogi odwrotu nie ma, za to grozi Fatwa.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 10:06   #30
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Polka i Kurd

Eva no odwrotu nie ma jak sie mieszka w tych raach, ale tutaj to mysle, ze takie dzieci moga zrobic co beda chcialy jak dorosna..
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-19 18:09:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:26.