Problemy z trądzikiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-16, 15:42   #1
zosia19
Przyczajenie
 
Avatar zosia19
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 14
Question

Problemy z trądzikiem


Od jakiegos czasu lecze sie z powodu tradzku na poczatku stosowałam kremy potem przeszłam kuracje antybiotykowa niestety nie pomogła i jest nawrót. Wczoraj byłam u dermatologa i jedynie co mi poroponuje to kremy które nie działają albo leczenie pochodna witaminy a. czy nie ma jakiegos innego sposobu na wyleczenie sie z tego problemu ?
zosia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-16, 19:51   #2
tosiajola
Rozeznanie
 
Avatar tosiajola
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 573
Dot.: Problemy z trądzikiem

Mi maści z retinoidami akurat nie pomogły. Ja uważam, że do tego trzeba podejść holistycznie.
Trądzik może mieć szereg różnych przyczyn. Od problemów hormonalnych po problemy z przewodem pokarmowym, a także niedobory witamin. Robiłaś badania? Sama się wybieram, aby sprawdzić czy wszystko u mnie ok.
Jest jeszcze podejście tzw ,,naturalistyczne", które głosi, że trądzik jest zależny od tego co jemy.
Ja jakieś 2 tyg. temu zawzięłam się i zaczęłam zdrową dietę, sport. Zero nabiału, zero cukru prostego, chcę też spróbować odstawić gluten i zobaczyć czy coś to pomoże. Idzie lato, więc coraz więcej świeżych warzyw i owocow... Unikam też wysokiego przetwarzania pokarmów, np: smażenia. Choć jest trudno na początku, nie ma się co załamywać. Mój trądzik jest w miarę łagodny, ale często coś tam wyskakiwało, nieraz było źle. Jak na razie widzę poprawę stanu cery.
W sumie, co szkodzi spróbować? A słyszałam już wiele pozytywnych historii. W tym mojej kolezanki, która miała problem z trądzikiem na plecach. Mówi, że teraz bardzo rzadko jej coś wyskakuje.
Jak to nie pomoże wybiorę się ponownie do dermatologa... jeśli nie masz ciężkiego trądziku, a chyba nie, skoro na maściach poprzestają, to myślę że jest szansa.
Nie wiem, czy można wklejać linki tutaj:
http://www.pepsieliot.com/pryszcz-pryszcz-ozez-tradzik/
__________________
A z kolei najnieszczęśliwsze życie
ma swoje słoneczne godziny i swoje ubożuchne kwiatki szczęśliwości,
rozsiane wśród piasku i kamieni.

Hermann Hesse



Edytowane przez tosiajola
Czas edycji: 2015-05-16 o 19:58
tosiajola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-17, 13:48   #3
zosia19
Przyczajenie
 
Avatar zosia19
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 14
Dot.: Problemy z trądzikiem

Mój trądzik nie jest jakiś ciężki na twarzy jest wszystko w porządku od jakiegoś czasu, z plecami i dekoldem jest troszkę gorzej a zbliża się lato więc chciałabym się pozbyć tego problemu. A na dodatek wygląda to nieestetycznie. Badań żadnych nie przechodziłam. Ostatnio też zaczęłam ćwiczyć. Hmm a co do diety to też się nad tym zastanawiałam tylko właśnie problem jest taki ze bardzo lubię nabiał. Ale chyba trzeba to zmienić Z resztą nawet jak chodziłam do lekarza to nie zainteresowało jej to w jaki sposób się odżywiam a może to jest głównym problemem. zastanawiam się także nad stosowaniem jakiś domowych maseczek

Edytowane przez zosia19
Czas edycji: 2015-05-17 o 13:49
zosia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-17, 22:16   #4
tosiajola
Rozeznanie
 
Avatar tosiajola
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 573
Dot.: Problemy z trądzikiem

No ja też uwielbiałam nabiał, a szczegolnie mleko, piłam tego naprawdę dużo, ale warto spróbować się ,,pomęczyć" i odstawić w imię lepszej skóry Niestety spora część dermatologów podchodzi do problemu doraźnie, tj. tylko przepisują z automatu leki i tyle, a nie chcą poszukać przyczynt. Ja byłam u niby najlepszego dermatologa, a potraktowałam mnie ,,jako kolejny przypadek", na szybko zapisał coś tam, nie pytając nawet o rózne rzeczy, stan zdrowia, styl życia itp

Z domowych maseczek polecam z kurkumy, tu fajne przepisy http://wieczniemloda.com/maseczka-z-...a-tradzik-6927
Albo z aspiryny
Z drożdży super na mnie działała
__________________
A z kolei najnieszczęśliwsze życie
ma swoje słoneczne godziny i swoje ubożuchne kwiatki szczęśliwości,
rozsiane wśród piasku i kamieni.

Hermann Hesse



Edytowane przez tosiajola
Czas edycji: 2015-05-17 o 22:20
tosiajola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 22:10   #5
zosia19
Przyczajenie
 
Avatar zosia19
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 14
Dot.: Problemy z trądzikiem

Watro spróbować, odstawiłam już nabiał spróbuje tych maseczek może coś z tego będzie, bo już mam dość tego ile można sie leczyć :P moja znajoma leczy się dermatologicznie w Niemczech pierwsze pytanie to było właśnie o odżywianie a leczenie z tego co wiem zaczyna się od leczenia naturalnymi środkami
zosia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 20:47   #6
AnnaOD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 11
Dot.: Problemy z trądzikiem

Co do nabiału, to może spróbuj przejść z tego wytwarzanego z krowiego mleka na ten produkowany na bazie koziego... U mnie okazało się też że nie tolerowałam (na szczęście czasowo) jakiegoś składnika i przez to to co ja uważałam tylko za trądzikiem było trądzikiem wzbogaconym wysypem alergicznym. A co do środków, to faktycznie u mnie łagodziły objawy maseczki z mieszaniny drożdży z wodą, a oprócz tego stosowałam jeszcze iqface w tabletkach... Nie wiem ile procent sukcesu zawdzięczam cząstkowo danemu środkowi (o ile przejście z mleka krowiego na kozie zaliczymy jako środek) ale się udało... A teraz drobne zaskoczenie. Sery twarde mogę jeść normalnie, twarogi z koziego lub robione w domu. Mleko krowie jak najbardziej tak (podobnie jak domowe twarogi)....ale tylko jeżeli piję lub używam mleka kupionego od zaprzyjaźnionej rodziny na wsi... takiego "faktycznie prosto od krowy"... Kupię i wypiję z kartonika - wysyp alergiczny gwarantowany (bo samego trądziku się pozbyłam)... I nie ma mądrego co mi odpowie dlaczego tak jest...
AnnaOD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 11:12   #7
zosia19
Przyczajenie
 
Avatar zosia19
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 14
Dot.: Problemy z trądzikiem

Sądzę ze u mnie może być podobnie i to nie tylko trądzik ale też alergia Muszę koniecznie spróbować tych maseczek bo już któraś osoba z kolei mi to poleca. Jak dokładnie przyrządzałaś ja ? Mam nadzieje ze troszkę mi pomoże. Ograniczyłam nabiał mam nadzieje ze będą efekty. a co do tych tabletek to są one na receptę ? I zastanawiam się także nad kremem benzacne.

Edytowane przez zosia19
Czas edycji: 2015-05-20 o 11:20
zosia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-22, 17:01   #8
anneczka1993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 2
Dot.: Problemy z trądzikiem

Polecam nonacne mi pomógł a miałam duże problemy, oczywiście ważna jest odpowiednia dieta ale dopiero jak zaczęłam brać te tabletki to problem zniknął, tylko od czasu do czasu coś wyskoczy ale to normalne. Inne sposoby niestety mnie zawiodły a nie były tanie na ich stronie można poczytać więcej o składzie i działaniu

Edytowane przez Antymionka
Czas edycji: 2015-05-22 o 17:42 Powód: link
anneczka1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-24, 16:58   #9
zosia19
Przyczajenie
 
Avatar zosia19
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 14
Dot.: Problemy z trądzikiem

Ehh mi właśnie nie chce nic pomóc jakaś masakra chciałabym już mieć ten problem za sobą jakieś rady jeszcze ? :P
zosia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-24, 18:12   #10
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: Problemy z trądzikiem

Polecam jednak rozważyć Izotek jeśli nic nie pomaga, ja biorę i nie żałuję.
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 09:34   #11
zosia19
Przyczajenie
 
Avatar zosia19
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 14
Dot.: Problemy z trądzikiem

Tylko chodzi o to ze nie jest tego dużo i troszkę szkoda tak truć organizm. Dlatego szukam na początek innego sposobu pozbycia się tego
zosia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-25, 13:58   #12
7mini20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 5
Dot.: Problemy z trądzikiem

Hej co do wplywu odzywiania na cere zdania są podzielone , na mnie dieta nie działała , choć są osoby które twierdza że np . nie jedzenie słodyczy pomaga , jeśli chodzi o kosmetyki i masci to one tylko lagodzą objawy tradziku ale go nie leczą ja przetestowalam na sobie mnóstwo masci przepisanych przez dermatologa i dzialały na poczatku ale pozniej problem wracał az w koncu znajoma poradzila mi Nonacne , suplement i problem zniknął ,te tabletki lecza twoją skore od wewnątrz więc to na pewno skuteczniejszy sposób niz maści i kremy
7mini20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-25 14:58:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:46.