Pomóżcie z wyborem tabletek anty... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-18, 17:57   #1
Mrówaaa
Rozeznanie
 
Avatar Mrówaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 957

Pomóżcie z wyborem tabletek anty...


A wiec brałam już Cilest przez 8 m-cy. Zerwałam z chłopakiem, rzuciłam tabletki bo po co mam je brac kiedy nie współżyje.
Nie biore żadnych już od jakiś 5 m-cy, teraz zastanawiam się nad wyborem tabletek. Cilestu nie chcę brać ponownie, przytyłam kilka kg (3-4kg), pojawił się celulit i miałam złe samopoczucie. A wygląd mojego ciała jest dla mnie niezwykle wazny. Nie mam zadnych predyspozycji do tycia, ale chociazby kilogram, dwa przy mojej szczuplej sylwetce wyglada źle.

Chciałabym się was zapytać czy tabletki z mniejszą dawką hormonów lepiej by się sprawdziły...? Mam na myśli LOGEST, HARMONET.

Pozdrawiam
__________________
Mrówaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-18, 18:02   #2
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Pomóżcie z wyborem tabletek anty...

Cytat:
Napisane przez Mrówaaa Pokaż wiadomość
A wiec brałam już Cilest przez 8 m-cy. Zerwałam z chłopakiem, rzuciłam tabletki bo po co mam je brac kiedy nie współżyje.
Nie biore żadnych już od jakiś 5 m-cy, teraz zastanawiam się nad wyborem tabletek. Cilestu nie chcę brać ponownie, przytyłam kilka kg (3-4kg), pojawił się celulit i miałam złe samopoczucie. A wygląd mojego ciała jest dla mnie niezwykle wazny. Nie mam zadnych predyspozycji do tycia, ale chociazby kilogram, dwa przy mojej szczuplej sylwetce wyglada źle.

Chciałabym się was zapytać czy tabletki z mniejszą dawką hormonów lepiej by się sprawdziły...? Mam na myśli LOGEST, HARMONET.

Pozdrawiam
Nikt na forum nie pomoze dobrac tobie tabletek. Moze to zrobic tylko i wylacznie lekarz po wykonaniu specjalistycznych badan!

Tabsy to nie cukierki, ktore moze jesc kazdy! Tak wiec ile jest kobiet tyle jest roznych reakcji na tabletki hormonalne i doradzanie innym w wyborze tych preparatow bez wiedzy lekarza uwazam za glupote.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-18, 20:21   #3
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Pomóżcie z wyborem tabletek anty...

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
Nikt na forum nie pomoze dobrac tobie tabletek. Moze to zrobic tylko i wylacznie lekarz po wykonaniu specjalistycznych badan!
Tabsy to nie cukierki, ktore moze jesc kazdy! Tak wiec ile jest kobiet tyle jest roznych reakcji na tabletki hormonalne i doradzanie innym w wyborze tych preparatow bez wiedzy lekarza uwazam za glupote.
nic dodac, nic ujac
mozesz poczytac watki o poszczegolnych tabletkach, ale i tak decyja nalezy do LEKARZA.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-18, 22:00   #4
Mrówaaa
Rozeznanie
 
Avatar Mrówaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 957
Dot.: Pomóżcie z wyborem tabletek anty...

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
Nikt na forum nie pomoze dobrac tobie tabletek. Moze to zrobic tylko i wylacznie lekarz po wykonaniu specjalistycznych badan!

Tabsy to nie cukierki, ktore moze jesc kazdy! Tak wiec ile jest kobiet tyle jest roznych reakcji na tabletki hormonalne i doradzanie innym w wyborze tych preparatow bez wiedzy lekarza uwazam za glupote.

Ciekawe dlaczego gdy poszłam do najlepszej pani ginekolog/połoznik na pomorzu, przepisała mi tamten Cilest bo zrobieniu krótkiego wywiadu?
Spytała czy zazywam jakieś inne tabletki, czy stosowałam juz taka formę antykoncepcji, czy miesiaczkuje regularnie, czy choruje na jakies przewlekłe choroby... I nic poza tym.
I napewno nie jestem jedyną kobieta tutaj na forum, której przepisano tabletki bez "specjalistycznych badań"...
__________________
Mrówaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-18, 23:03   #5
BlueEyeGirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 55
Dot.: Pomóżcie z wyborem tabletek anty...

__________________
"Łzy nie są oznaką naszej słabości, ale dowodem na to, że nasze serce nie wyschło i nie stało się pustynią..."

Edytowane przez BlueEyeGirl
Czas edycji: 2009-01-11 o 20:58
BlueEyeGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-18, 23:17   #6
Mrówaaa
Rozeznanie
 
Avatar Mrówaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 957
Dot.: Pomóżcie z wyborem tabletek anty...

Cytat:
Napisane przez BlueEyeGirl Pokaż wiadomość
Ze mną mój ginekolog też tylko przeprowadził podobny wywiad i przepisał mi Mercilon. Stwierdził, że będzie on dobry dla mnie, bo ma niską dawkę hormonów, i zazwyczaj jest dobrze tolerowany wsrod nastolatek.

I faktycznie.. koncze juz 3 opakowanie i zadnych skutków ubocznych nie zauwazylam czuje się dobrze, a to, co jest chyba najwazniejsze- ochota na seks nie zmalała

Jednak tak czy siak wybór tabletek zalezy od Twojego ginekologa.

Ja po 4 opakowaniu Cilestu zaczełam mieć mdłości, zaczełam tyć.
A lekarz robiac mi tylko taki wywiad nie mógł w stanie tego przewidzieć czy beda odpowiednie czy też nie. Dlatego równiedobrze moge zdać sie na samą siebie. I przecież gdy podejmę zły wybór, lekarz mnie o tym poinformuje i nie przepisze mi takowych tabletek.
__________________
Mrówaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-19, 08:59   #7
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Pomóżcie z wyborem tabletek anty...

niestety niektorzy lekarze olewaja sprawe, no bo po co dawac skierowanie na badania..........
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-19, 12:44   #8
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Pomóżcie z wyborem tabletek anty...

Cytat:
Napisane przez Mrówaaa Pokaż wiadomość
Ciekawe dlaczego gdy poszłam do najlepszej pani ginekolog/połoznik na pomorzu, przepisała mi tamten Cilest bo zrobieniu krótkiego wywiadu?
Spytała czy zazywam jakieś inne tabletki, czy stosowałam juz taka formę antykoncepcji, czy miesiaczkuje regularnie, czy choruje na jakies przewlekłe choroby... I nic poza tym.
I napewno nie jestem jedyną kobieta tutaj na forum, której przepisano tabletki bez "specjalistycznych badań"...
A nie slyszalas o czyms takim, ze lekarz przepisujac okreslony rodzaj tabletek anty swoim pacjentkom dostaje za to profity? Jednak juz wole szczegolowy wywiad i przepisanie tabsow, niz nie wykonanie takiego wywiadu i przepisanie tabsow od tak sobie i mowienie, ze jak beda dobre, nic sie po nich dziac nie bedzie to przepiszemy recepte a jesli nie to zmienimy na inne, jak bylo w moim przypadku. Sorry, ale ja krolikiem doswiadczalnym nie jestem, by na moim organizmie testowac dobroczynne lub tez nie skutki tabsow. Zdrowie jest zbyt cenne, by je olewac i sie z nim bawic. Cos o tym wiem...
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-19, 13:06   #9
Mrówaaa
Rozeznanie
 
Avatar Mrówaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 957
Dot.: Pomóżcie z wyborem tabletek anty...

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
A nie slyszalas o czyms takim, ze lekarz przepisujac okreslony rodzaj tabletek anty swoim pacjentkom dostaje za to profity? Jednak juz wole szczegolowy wywiad i przepisanie tabsow, niz nie wykonanie takiego wywiadu i przepisanie tabsow od tak sobie i mowienie, ze jak beda dobre, nic sie po nich dziac nie bedzie to przepiszemy recepte a jesli nie to zmienimy na inne, jak bylo w moim przypadku. Sorry, ale ja krolikiem doswiadczalnym nie jestem, by na moim organizmie testowac dobroczynne lub tez nie skutki tabsow. Zdrowie jest zbyt cenne, by je olewac i sie z nim bawic. Cos o tym wiem...
Oczywiście zgadzam się z Twoją wypowiedzią w 100%, też mam niemałe problemy ze zdrowiem. A gdy dziś dzwoniłam do mojej Pani doktor. aby umówić się na wizyte w poniedziałek i wspomniałam o tych testach to powiedziała mi, że nie są one potrzebne bo i tak z nich się niczego nie dowie bo mam problemy z jajnikiem i poziom hormonów bedzie zawyzony albo zaniżony. Powiedziała jeszcze ze odpowiednie tabletki dobiorę dla siebie tylko poprzez etap eliminacji. I testy mogę zrobić gdy wylecze jajnik (a lecze juz od roku). I że dokłedniej o tym wszystkim porozmawiamy w poniedziałek po wykonaniu USG i innych badań.
Ja też nie mam zamiaru być królikiem doświadczalnym, o swoje zdrowie dbam, wydałam już tysiace złotych na wizyty u prywatnych, znanych, polecanych lekarzy...
__________________
Mrówaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-19, 13:16   #10
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Pomóżcie z wyborem tabletek anty...

Cytat:
Napisane przez Mrówaaa Pokaż wiadomość
Oczywiście zgadzam się z Twoją wypowiedzią w 100%, też mam niemałe problemy ze zdrowiem. A gdy dziś dzwoniłam do mojej Pani doktor. aby umówić się na wizyte w poniedziałek i wspomniałam o tych testach to powiedziała mi, że nie są one potrzebne bo i tak z nich się niczego nie dowie bo mam problemy z jajnikiem i poziom hormonów bedzie zawyzony albo zaniżony. Powiedziała jeszcze ze odpowiednie tabletki dobiorę dla siebie tylko poprzez etap eliminacji. I testy mogę zrobić gdy wylecze jajnik (a lecze juz od roku). I że dokłedniej o tym wszystkim porozmawiamy w poniedziałek po wykonaniu USG i innych badań.
Ja też nie mam zamiaru być królikiem doświadczalnym, o swoje zdrowie dbam, wydałam już tysiace złotych na wizyty u prywatnych, znanych, polecanych lekarzy...
Czyli, ze jednak beda badania, typu usg. To tez jest wazne. I inaczej sprawa ma sie z dobieraniem tabsow w przypadku problemow z jajnikami. Tak wiec tylko lekarz moze tutaj pomoc. No i nie kazdemu pasuje to co pasuje innemu. W takim wypadku sluchalabym sie tylko lekarza.

Z tymi polecanymi lekarzami to tez roznie bywa. Raz lekarz rodzinny, z ktorym "dobrze zyje" polecil mi gina, niby najlepszego w miescie. Kolejki byly do niego strasze. Jednak jego badanie polegalo tylko na ocenie wzrokowej. (jakis niewyzyty, czy co?) Zmienilam wiec na innego.

Zycze zdrowka
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-19, 14:03   #11
Mrówaaa
Rozeznanie
 
Avatar Mrówaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 957
Dot.: Pomóżcie z wyborem tabletek anty...

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
Czyli, ze jednak beda badania, typu usg. To tez jest wazne. I inaczej sprawa ma sie z dobieraniem tabsow w przypadku problemow z jajnikami. Tak wiec tylko lekarz moze tutaj pomoc. No i nie kazdemu pasuje to co pasuje innemu. W takim wypadku sluchalabym sie tylko lekarza.

Z tymi polecanymi lekarzami to tez roznie bywa. Raz lekarz rodzinny, z ktorym "dobrze zyje" polecil mi gina, niby najlepszego w miescie. Kolejki byly do niego strasze. Jednak jego badanie polegalo tylko na ocenie wzrokowej. (jakis niewyzyty, czy co?) Zmienilam wiec na innego.

Zycze zdrowka
Ja do mojego gina chodze juz jakieś 2 lata, jeszcze się nie zawiodłam. Nie chce jej zmieniac bo ma dobre podejście do pacjenta, jest strasznie dociekliwa, wyrozumiała i uparta. Dzięki niej unieknełam powaznej operacji. I przy kazdej wizycie mam robione dopochwowe USG, takie zwykłe też jeżeli nie może się czegoś dopatrzeć.
Zobaczymy co mi doradzi w poniedziałek

Dziękuję ślicznie i pozdrawiam
__________________
Mrówaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-20, 17:33   #12
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Pomóżcie z wyborem tabletek anty...

Jaga czy możesz mi przypomnieć jakie badania powinno się wykonać przy dobieraniu tabletek?

Próby wątrobowe, cytologia, badanie krwi, usg?

Dziekuje za odpowiedź
__________________
WYMIANKA
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-20, 18:21   #13
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Pomóżcie z wyborem tabletek anty...

Cytat:
Napisane przez olcia 810 Pokaż wiadomość
Jaga czy możesz mi przypomnieć jakie badania powinno się wykonać przy dobieraniu tabletek?

Próby wątrobowe, cytologia, badanie krwi, usg?

Dziekuje za odpowiedź
dokladnie te z badan krwi wazny jest czas krzepniecia krwi. Jesli jest skrocony to tabletki anty odpadaja.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-20, 20:26   #14
Mrówaaa
Rozeznanie
 
Avatar Mrówaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 957
Dot.: Pomóżcie z wyborem tabletek anty...

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
dokladnie te z badan krwi wazny jest czas krzepniecia krwi. Jesli jest skrocony to tabletki anty odpadaja.
JA z doświadczenia wiem, że mam zbyt długi czas krzepnięcia krwi. Przez jakiś okres musiałam jeść na to tabletki bo dostawałam częstych krwotoków z nosa.
__________________
Mrówaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-20, 21:08   #15
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Pomóżcie z wyborem tabletek anty...

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
dokladnie te z badan krwi wazny jest czas krzepniecia krwi. Jesli jest skrocony to tabletki anty odpadaja.
W czwartek do ginekologa ide to się upomne o badanie krwi
__________________
WYMIANKA
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 19:01   #16
Mrówaaa
Rozeznanie
 
Avatar Mrówaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 957
Dot.: Pomóżcie z wyborem tabletek anty...

Po wizycie u Pani doktor dowiedziałąm się, ze z jajnikiem lepiej A tabletki zaproponowała mi Yasmin, ciekawe czy się sprawdzą. Dziekuje za rady
__________________
Mrówaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:37.