Zapychające składniki w kosmetykach - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-17, 14:50   #541
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Juz sama nie wiem, moze odstawie ten krem, a tyle forsy na niego poszlo Gliceryna mnie chyba nie zapycha, nigdy tego nie zauwazylam (w ogole to myslalam ze gliceryna nie ma takich wlasciwosci). Juz mam dosyc szukania kremu idealnego
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 15:07   #542
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

No Thalgo niestety kosztuje dużo, ja jednak z Plasmalg Gel jestem zadowolona, ok. 60 zł za 150 ml, starczy mi to na rok. Może spróbuj wymienić krem na targowisku.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 21:34   #543
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Powiedzcie mi jak sprawdzić który składnik zapycha, chodzi mi o to, że np, krem zawiera tyle składników że hoho to skąd mogę wiedzieć który to jest zły? Dopiero zaczynam czytać ten wątek i przychodę ze składnikami
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 14:57   #544
tygrysek_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9
wszystko mnie zatyka

Mam taki problem - wszystkie kremy, które zdarzyłam wypróbować w swoim zyciu zapykają mi pory! Zdarzylam wyprobowac juz wiekszosc sredniopolkowych i nie wiem juz co robic:/ Wbrew logice najmniejsze szkody wyrzadzaja mi typowo tluste kremy Ziai( np. oliwkowy czy HLC). Kremy poltluste czy nawilzajace to moi wrogowie... Czy to co pisze ma w ogole sens? Zasatanawialam sie nad rezygnacja z kremow w ogole, ale ... no bez przesady Nie mam az tak tlustej cery, wiec zastanawiam sie o co w tym wszytkim chodzi... Bo generalnie mam gladka cere, pojedyncze pryszcze (zwykle 1 lub 2), ale zaskornikow na nosie mnostwo Zawsze. Juz 3 dni po oczyszczaniu u kosmetyczki wracaja. Moze to jakas odmiana tradzika zaskornikowego? Co smieszniejsze mam tez rejon zaskornikowy pod jedna piersia ( pod druga jest ok). Nic z tego nie rozumiem, ale skaram sie stosowac polecane tu preparaty ( w ten chwili acne derm co noc, krem nawilzajacy AA czasem zamiast niego -jak na razie jeszcze go nie znienawidzilam , lagodny zel bez SLS, a na dzien mam krem z filtrem 25 Sorai- nie bijcie!! Przymierzam sie do porzadnych filtrow, ale pewnie beda mnie zapychaly 3 razy bardziej, wiec sie zwyczajnie boje. Oczywiscie Acne Derm cudow nie zdzialal, ale lubie po nim dotyk swojej skory rano
Prosze o pomoc i sugestie co jeszcze moge zrobic, aby pomoc swojej cerze... Myslicie, ze potrzebuje jakichs silniejszych preparatow?
Pozdrawiam
tygrysek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 17:34   #545
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: wszystko mnie zatyka

mam podobnie, tak więc rozumiem twój problem. U mnie w przeciwdziałaniu zatykaniu porów świetnie sprawdził się minimalizm kosmetyczny i uważne czytanie składów- polecam ta stronkę z tabelką dot. komodogenności i podrażniania niektórych składników.
http://www.zerozits.com/Articles/acnedetect.htm
Na forum tez gdzieś przewijał się wątek o składnikach zatykających pory.
Dla mnie Ziaja to straszny zapychacz , ale jak to czesto powtarzają dziewczyny na forum każdego zatyka co innego i trzeba obserwować po prostu swoją skórę. I patrzeć bardziej na składniki niż na konkretne kremy, bo zatykać może nawet jakiś lekki przeznaczony do cery tłustej, ale może mieć składnik którego twoja skóra nie toleruje.

Ja osobiście latem zupełnie rezygnuję z kremów (poza filtrami- mnie zupełnie nie zatyka Avene, mleczko do ciała)- wystarczy mi przemywanie wieczorem różaną woda Fitomedu albo jakimś nawilżającym tonikiem.
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 19:19   #546
gwiazdeczka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 157
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Dziewczyny pomóżcie

Czy to możliwe że przy zapychaniu powstają duże, bolące, cysty, gule ropne??? Bo jak czytam wypowiedzi, to zapchanie objawia się z reguły drobnymi krosteczkami? Jak to jest? POMOCY Z góry dziękuję za odpowiedźi.
gwiazdeczka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 19:27   #547
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Wskazówko, polecam ten post:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=383
i skorzystanie z linków

Gwiazdeczko, możliwe - u mnie to czasem właśnie tak wygląda Oczywiście takie gule mogą również być spowodowane innymi czynnikami (np. hormony), ale w moim przypadku jest to wina niektórych kremów. Małe krosteczki od zapychania też zresztą miewam
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-20, 20:05   #548
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: wszystko mnie zatyka

tygrysku, często na forum będziesz mogła sie spotkac ze zdaniem, że każda cera jest inna i każdą może coś innego zapychać. To zdanie jest prawdziwe i tego sie trzymam
Tez korzystam ze strony zerozits. Przydaje się.
Ostatnio bardzo rzadko stosuje jakiekolwiek kremy. Rano po umyciu buzi żelem, przemywam hydrolatem różanym albo oczarowym (to moje ostatnie zakupy z mazidla.com), potem filtr anthelios dermo-pediatrics 50+, na to skrobia. Mnie ten filtr nie zatyka a mam tłusta skórę łatwo zanieczyszczającą się. Jest przeze mnie wypróbowany w różnych warunkach i sprawdza się. Wiele dziewczyn chwali go ze względu na lekkość. Zawiera alkohol, może podrażniac i wysuszac, ale mojej tłustej skórze służy może właśnie dlatego. Zwłaszcza w ciepłe dni
Wieczorem też myje żelem i znów hydrolat. Gdy skóra jest przesuszona nakładam dodatkowo krem ziaja calma, nawilżający. Mnie nie zatyka, nie jest ciężki.
W mazidłach zamówiłam też kwas askorbinowy, z którego będę robić serum pod filtr

Karmie piersią i na razie nie powinnam używać specyfików, które ratowały moja twarz w razie wysypów krostek, zanieczyszczenia i szarości skóry.
Moje maleństwo juz troche podrosło na mamusinej piersi więc niedługo kończę laktację i wracam do diacnealu (avene) i effaclaru k (la roche-posay).
Stosowałam też z bardzo dobrym skutkiem lysanel activ (svr). Nie zapychały mnie, likwidowały krosty, przebarwienia i wygładzały twarz. Oczywiście nie nakładałam wszystkiego na raz.

Tygrysku, koniecznie zainwestuj w wyższy filtr i na pewno nie sorai
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 20:14   #549
gwiazdeczka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 157
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Jeszcze jedno pyt mam odnośnie hormonów, biorę obecnie Diane-ona ma spore dawki hormonów i z tego co zaobserwowałam to właśnie w trakcie jej przyjmowania dostaję takich cyst, gul, a gdy brałam Cilest lub Logest z tego co pamiętam, takie się nie robiły. Jak to wytłumaczyć?
gwiazdeczka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 20:37   #550
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

a słyszałyscie moze o takim kremiku Profarm, Proderma z olejkiem pichtowym?? ponoć jest bardzo dobry na zaskórniki i inne krostki, ale trudno dostępny. zastanawiam się, czy składniki takiego taniego kremu(cena ok 7,50) moga nie zapychac porów?? wizażanki w KWC bardzo go chwalą, choc zawiera m.in methylparaben,propylparab en, isopariffin...
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=12238
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 20:54   #551
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Gwiazdeczko, skoro takie gule robią Ci się po Dianie, mogłoby to oznaczać, że - potocznie mówiąc - Twój organizm nie lubi się z tymi hormonami. Tabletki mogą być źle dobrane i wprowadzać "zamieszanie" w Twojej gospodarce hormonalnej - np. niepotrzebnie podwyższając poziom estrogenów (oczywiście to tylko przykład, nie jestem ekspertem). Bez badań poziomu hormonów nie da się raczej nic konkretnego powiedzieć, ale jeśli mówisz, że masz takie objawy tylko po Dianie, a po Cilescie czy Logeście ich nie było, to należałoby pójść tym tropem i spytać ginekologa, czy nie powinnaś takich badań wykonać oraz następnie na ich podstawie dobrać jak najlepsze tabletki antykoncepcyjne.

Haniu, parabeny są konserwantami i nie są uważane za zapychacze (na wszelakich stronach mają "zaskórnikotwórczość" oznaczoną jako 0); isoparaffin też raczej nie; głównym zapychaczem mogą tu być obecne na drugim miejscu w składzie trójglicerydy (Caprylic/Capric Triglyceride), które lubią zapychać pory - dużo osób je spokojnie toleruje, ale z kolei jak już zapchają, to "na amen" (dziewczyny często piszą, że robią im wręcz masakrę na twarzy). Ponadto nie podoba mi się Polyacrylamide, który kumulując się w skórze może mieć działanie rakotwórcze. Podsumowując - ja bym się nie skusiła; jeśli Tobie trójglicerydy nie zapychają porów, to możesz spróbować, choć uważałabym z codziennym stosowaniem właśnie ze względu na Polyacrylamide.

__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-20, 20:56   #552
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Ja po tym kremie z profarmy mialam na twarzy masakre! W 2 tygodnie stosowania zrojnowal mi cere, pryszcz na pryszczu, odstawilam i wszystko wrocilo do normy. Zawiera trojglicerydy, ktore jak sie okazalo zapychaja mnie na potege i teraz unikam ich jak ognia.
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 21:26   #553
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez madulka
Ja po tym kremie z profarmy mialam na twarzy masakre! W 2 tygodnie stosowania zrojnowal mi cere, pryszcz na pryszczu, odstawilam i wszystko wrocilo do normy. Zawiera trojglicerydy, ktore jak sie okazalo zapychaja mnie na potege i teraz unikam ich jak ognia.
Madulko, no niestety sporo z nas tak ma z trójglicerydami - ja zresztą też - dobrze chociaż, że wiadomo, że musimy się ich wystrzegać
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 15:23   #554
enilrats
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 21
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

hej,mozecie mi powiedziec cos o skladnikach pewnego zelu ? (zel aloe vera firmy zuccari)

sklad : aloe barbadensis,xanthan gum,citric acid,sodium benzoate,potassium sorbate
enilrats jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 21:10   #555
gwiazdeczka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 157
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Rayne dziekuje Ci bardzo za odpowiedz, ja juz kiedys pytala ginekologa o te badania, ale uznal widocznie wykonanie ich za zbedne.
gwiazdeczka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 21:39   #556
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez enilrats
hej,mozecie mi powiedziec cos o skladnikach pewnego zelu ? (zel aloe vera firmy zuccari)

sklad : aloe barbadensis,xanthan gum,citric acid,sodium benzoate,potassium sorbate
Aloe Barbadensis - wiadomo, wyciąg z aloesu
Xanthan Gum - stabilizator/zagęszczacz
Citric Acid - konserwant, może też być używany do regulowania pH
Sodium Benzoate - konserwant
Potassium Sorbate - konserwant

Nie wiem, co chcesz wiedzieć na temat jego składników Zapychaczy niet; jeśli nie jesteś uczulona na aloinę, stosuj śmiało, jeśli jesteś, polecam poczytać, czy ekstrakt aloesowy jest tutaj z samego miąższu, czy ze skórki aloesu (aloina jest w skórce).

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka7
Rayne dziekuje Ci bardzo za odpowiedz, ja juz kiedys pytala ginekologa o te badania, ale uznal widocznie wykonanie ich za zbedne.
Gwiazdeczko, ja wiem, że lekarze często są niechętni różnym rzeczom, ale jednak myślę, że skoro tak reagujesz na Dianę, to coś Twojemu organizmowi w tych tabletkach nie pasuje. Powinnaś przynajmniej powiedzieć lekarzowi o tych objawach, niech się choćby zastanowi nad takim badaniem - bądź nad zmianą Diany na jakieś inne tabletki (może któreś, które dobrze tolerowałaś? może Yasmin bądź Jeannine?).
A propos - ja Logest też bardzo dobrze znosiłam Teraz biorę Yasmin i również nie mam żadnych niepokojących objawów, natomiast bardzo źle znosiłam Novynette - ja i moja cera.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 22:50   #557
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

czy znacie jakikolwiek krem ( z tych niedrogich) który nie zawiera wcale skłądników komodogennych? jak narazie trafiłam na taki jeden polskiej firmy pollena eva. ale chciałabym spróbować jakiegoś innego.
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 00:27   #558
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

co myslicie np o tym skladzie? widzicie tu jakis zapychacz ktorego ja nie widze?

Skład: aqua, caprylic/capric triglyceride, cetearyl ethlylhexanoate, glycerin, diisostearoyl polyglyceryl-3 dimer dilinoleate, ethylhrxyl methoxycinnamate, bacopa monniera extract, PEG-8, hydroxyethylcellulose, lanolin, dimethicone, ethylhexyl palmitate, luffa cylindrica seed oil, magnesium sulfate, panthenol, sodium hyaluronate, tocopheryl acetate, cera alba (beeswax), hydrogenated castor oil, sodium benzoate, 2-bromo-2-nitropropane-1, 3-diol, parfum, citric acid
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 08:58   #559
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
aqua, caprylic/capric triglyceride, cetearyl ethlylhexanoate, glycerin, diisostearoyl polyglyceryl-3 dimer dilinoleate, ethylhrxyl methoxycinnamate, bacopa monniera extract, PEG-8, hydroxyethylcellulose, lanolin, dimethicone, ethylhexyl palmitate, luffa cylindrica seed oil, magnesium sulfate, panthenol, sodium hyaluronate, tocopheryl acetate, cera alba (beeswax), hydrogenated castor oil, sodium benzoate, 2-bromo-2-nitropropane-1, 3-diol, parfum, citric acid
Na pierwszy rzut oka widze tyle, ale pewnie jest wiecej
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-22, 11:37   #560
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

więc gliceryna może zapychać? jestem w szoku...
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 13:14   #561
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

no niektorych podobno zapycha.. ale raczej rzadko.. no chyba ze mi sie tylko cos wymyslilo :P
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 13:20   #562
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

nie no - to możliwe... tylko zszokowana jestem.
to powiedz mi jeszcze jeśli możesz czy oprócz gliceryny widzisz w tym żelu cos zapychającego: farmasystem żel - gliceryna kosmetyczna (ostatnio posmarowałam łuszczącą się skórę na policzku i mnie wysypało straszniście - moze to wlasie ta gliceryna - glowny skladnik

sklad: Water, Glicerin, alcohol, Polysorbate 80, Glyceryl polymethacrylate (and) propylene glycol, carbomer, triethanoloamine, fragrance, Cl 42090
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 14:03   #563
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

jeszcze sie zastanawiam nad tym
Skład: Aqua, Helianthus Annuus, Caprylic/Capric Triglyceride, Sorbitan Oleate, Cetearyl Isononanoate, Glycerin, Polyglycerol-3 Plyricinoleate, Parfum, Persea Gratissima, Buxus Chinensis, Tocopheryl Acerate, Xantan Gum, Phytic Acid, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycrides Citrate, Sodium Hydroxide, Sodium Chloride.

tylko znow ta gliceryna... prosze o rozszyfrowanie takze tego - ja dopiero poczatkujaca w skladach
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 09:59   #564
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

O000agaus, prawie w każdym kremie, który podałaś jest Caprylic/Capric Triglyceride, on często zapycha. Ostatnio odkryłam, że mnie również
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 11:21   #565
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
sklad: Water, Glicerin, alcohol, Polysorbate 80, Glyceryl polymethacrylate (and) propylene glycol, carbomer, triethanoloamine, fragrance, Cl 42090
W tym oprocz gliceryny chyba nic innego zapychajacego nie ma

Cytat:
Skład: Aqua, Helianthus Annuus, Caprylic/Capric Triglyceride, Sorbitan Oleate, Cetearyl Isononanoate, Glycerin, Polyglycerol-3 Plyricinoleate, Parfum, Persea Gratissima, Buxus Chinensis, Tocopheryl Acerate, Xantan Gum, Phytic Acid, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycrides Citrate, Sodium Hydroxide, Sodium Chloride.
A w tym oprocz gliceryny sa tez wlasnie trojglicerydy (Caprylic/Capric Triglyceride) ktore zapychaja o wiele czesciej niz gliceryna..
eh ja tez jestem poczatkujaca wiec tak na 100% to nie wiem ale wydaje mi sie ze to tak ma byc.
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 12:23   #566
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez lolitka123
W tym oprocz gliceryny chyba nic innego zapychajacego nie ma


A w tym oprocz gliceryny sa tez wlasnie trojglicerydy (Caprylic/Capric Triglyceride) ktore zapychaja o wiele czesciej niz gliceryna..
eh ja tez jestem poczatkujaca wiec tak na 100% to nie wiem ale wydaje mi sie ze to tak ma byc.
ojojoj no to chyba nie znajdę kremu bez zapychaczy no nic- nie będę się poddawać - dziś znów idę pokopać w drogeriach... moze pollena ewa będzie miała coś naturalnego
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 15:12   #567
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez o000agus
ojojoj no to chyba nie znajdę kremu bez zapychaczy no nic- nie będę się poddawać - dziś znów idę pokopać w drogeriach... moze pollena ewa będzie miała coś naturalnego
A jakiego kremu szukasz? Jakiegos nawilzajacego? Ja tez dlugo szukalam ale w koncu znalazlam z ziaji calmaHLC - nie ma zapychaczy i jest bardzo dobry
i o ile sie nie myle krem z serii Tin Tin antybakteryjny z ziaji tez nie ma zapychaczy.. No a tak wogole to przeciez nie wszystko musi wszystkich zapychac Ja sama mam krem z gliceryna i silikonami i nic mi po nim nie jest. No, ale z kolei innym bardzo to skladniki szkodza, wiec to zalezy od skory. Powodzenia w poszukiwaniach Moze przejrzyj KWC to Ci bedzie latwiej
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 21:07   #568
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Niezły skład pod tym względem ma któryś Xerial do twarzy (zdaje się, że piątka) - ma silikony i glicerynę, ale brak trójglicerydów, parafiny i paskud w stylu Isopropyl Myristate, a nawilża świetnie. Teoretycznie lżejszy Xerialine do twarzy ma chyba jakieś myristyle, ale nie te najgorsze.
W kremach Polleny-Ewy niestety częste są zapychacze - nawet w tym matująco-nawilżającym z serii lnianej mamy trójglicerydy. Wiem, że Pollena-Ewa wypuściła teraz jakąś serię kosmetyków do młodej cery; trzeba będzie przyjrzeć się składom, może odkryjemy coś sympatycznego.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 22:25   #569
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Rayne
Wiem, że Pollena-Ewa wypuściła teraz jakąś serię kosmetyków do młodej cery; trzeba będzie przyjrzeć się składom, może odkryjemy coś sympatycznego.
Właśnie tej serii szukam (głupia jestem - łudze się że na moim zadupiu można coś takiego znaleźć) lniane mi i tak podrażniaja oczy :/ wiec wszystko mi jedno co maja w skladzie - ble i tyle.
kupiłam dzisiaj tintin - na wypróbowanie i dermosan - o dziwo nie znalazłam niczego podejrzanego w jego sładzie. (tzn może tam coś jest ale tego nie widzę ) ponoć to apteczny krem który jest polecany przez dermatologów dla takiej cery ze skłonnością do zaskórników... ale wszystkie wiemy jacy są nasi dermatolodzy więc może sprawdzę sama

to jego skład:
Water, 2-Oktyldecanol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Octyl Methoxycinnamate, Sorbitan Stearate, Polysorbate 60, Benzyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmaethane, Parfum, Tocopheryl Actetate, Retinyl Palmitate, BHA, Citric Acid.
a cena to niecałe 8 zł
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 22:27   #570
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez lolitka123
A jakiego kremu szukasz? Jakiegos nawilzajacego? Ja tez dlugo szukalam ale w koncu znalazlam z ziaji calmaHLC - nie ma zapychaczy i jest bardzo dobry
o a ja właśnie nad nim myślałam ! A w nim nie ma ciekłej parafiny (parafinum liquidum) albo mineral oil? bo jestem w 100 % pewna, że moja skóra tego nie znosi.
chodzi Ci o wejscję nawilżającą, tak?
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-05 09:08:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:31.