do dziewczyn, ktora maja podwyzszana prolaktyna - jak sie zabezpieczacie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-17, 14:14   #1
gagatka85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: tarnów
Wiadomości: 375

do dziewczyn, ktora maja podwyzszana prolaktyna - jak sie zabezpieczacie?


od 3 tygodni zazywam bromergon na podwyzszona prolaktyne, jednak w przyszłosci chciałabym sie jakos lepiej zabezpieczacprzed ciaza niz prezerwtywy, dzidzi na razie nie planuje. Czy moge zazywac bromergon i tabletki anty?? Slyszalam ze tabletki podwyzszaja jeszcze bardziej prolaktyne!! Moj lekarz na razie nic na ten teamt nie mowi tabletek, mowi ze na razie zajmiemy sie spadkiem prolaktyny. Ale planuje małzenstwo i dzidzia odpada. Przynajmniej przez najblzsze 3 lata.
gagatka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-18, 21:02   #2
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: do dziewczyn, ktora maja podwyzszana prolaktyna - jak sie zabezpieczacie?

Cytat:
Napisane przez gagatka85 Pokaż wiadomość
od 3 tygodni zazywam bromergon na podwyzszona prolaktyne, jednak w przyszłosci chciałabym sie jakos lepiej zabezpieczacprzed ciaza niz prezerwtywy, dzidzi na razie nie planuje. Czy moge zazywac bromergon i tabletki anty?? Slyszalam ze tabletki podwyzszaja jeszcze bardziej prolaktyne!! Moj lekarz na razie nic na ten teamt nie mowi tabletek, mowi ze na razie zajmiemy sie spadkiem prolaktyny. Ale planuje małzenstwo i dzidzia odpada. Przynajmniej przez najblzsze 3 lata.
Zabezpieczam się tabsami i musiałam na dodatek odstawić bromergon (za zaleceniem lekarza) bo chodziłam po ścianach, a nie po drogach. Idę teraz na dalszą diagnostykę. Ale mój endo powiedział, ze nie ma przeciwskazań do tabsów.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-19, 20:39   #3
invicto
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 23
Dot.: do dziewczyn, ktora maja podwyzszana prolaktyna - jak sie zabezpieczacie?

Cytat:
Napisane przez gagatka85 Pokaż wiadomość
od 3 tygodni zazywam bromergon na podwyzszona prolaktyne, jednak w przyszłosci chciałabym sie jakos lepiej zabezpieczacprzed ciaza niz prezerwtywy, dzidzi na razie nie planuje. Czy moge zazywac bromergon i tabletki anty?? Slyszalam ze tabletki podwyzszaja jeszcze bardziej prolaktyne!! Moj lekarz na razie nic na ten teamt nie mowi tabletek, mowi ze na razie zajmiemy sie spadkiem prolaktyny. Ale planuje małzenstwo i dzidzia odpada. Przynajmniej przez najblzsze 3 lata.

Moze powinnas zaiegnac porady innego ginekologa, gdyz ja sie dowiedzialam, ze sa tabletki antykoncepcyjne, ktore mozna brac, gdy ma sie podwyzszona prolaktyne ( jakie konkretnie- nie wiem).
invicto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-19, 20:48   #4
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: do dziewczyn, ktora maja podwyzszana prolaktyna - jak sie zabezpieczacie?

Cytat:
Napisane przez invicto Pokaż wiadomość
Moze powinnas zaiegnac porady innego ginekologa, gdyz ja sie dowiedzialam, ze sa tabletki antykoncepcyjne, ktore mozna brac, gdy ma sie podwyzszona prolaktyne ( jakie konkretnie- nie wiem).
Ja biorę Microdynon21 i zarówno Endo iak i Gin są poinformowaniu o mojej sytuacji, nei mają nic przeciw. Wręcz przeciwnie, musiałam wrócić do Micro21, bo przy Yasmine zanikły mi miesiączki, zbyt małe stężenie hormonów jak przy moich kłopotach hormonalnych.

A swoją drogą - mam nadzieję, że teraz moje problemy z przysadką zostaną wreszcxie porządnie zdiagnozowane...
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-20, 21:56   #5
gagatka85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: tarnów
Wiadomości: 375
Dot.: do dziewczyn, ktora maja podwyzszana prolaktyna - jak sie zabezpieczacie?

a mam jeszcze pytanie no dwa :P czy przytylyscie po bromergonie?? i czy to lekarstwo to hormony??
gagatka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-20, 22:13   #6
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: do dziewczyn, ktora maja podwyzszana prolaktyna - jak sie zabezpieczacie?

Cytat:
Napisane przez gagatka85 Pokaż wiadomość
a mam jeszcze pytanie no dwa :P czy przytylyscie po bromergonie?? i czy to lekarstwo to hormony??
Nie - bromergon to alkaloidy sporyszu, to nie hormony. Ja osobiście przytyłam bardzo po innym leku, który brałam razem z bromergonem, był to steryd (dexamethason), więc mogłam wagi od bromergonu nie zauważyć. Aczkolwiek jak odstawiłam steryd to bromergon nic nie dawał znać jeśli chodzi o tycie.

A bierzesz już? Dobrze się po nim czujesz? Bo ja musiałam odstawić po ponad roku brania z powodu skutków ubocznych, tzn. zawrotów głowych tak silnych, ze nie wiedziałam gdzie jestem, albo wchodziłam na ścianę, bo jej nie widziałam... Najpierw mi zmniejszył dawkę, ale to nie pomogło i teraz nie biorę BRO.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 09:24   #7
gagatka85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: tarnów
Wiadomości: 375
Dot.: do dziewczyn, ktora maja podwyzszana prolaktyna - jak sie zabezpieczacie?

Biore juz z 3 tygodnie, mozliwe ze nie przytylam po nim tylko od siedzenie przez 3 miesiace da dupie i nic nie robienie, tylko ze w sobote chcialam isc na impreze i ledwo weszlam w spodnie (chodze w nich tylko w wakacje) i tak fajnie zwisaly mi boczki wiec tylko sie zastanawiam czy to po ttym czy juz wczesniej tak tylam.


Czuje sie dobrze, tzn mam lekkie zaparcia. Ale po tym jest ok.

dzieki za odp pozdrwaiam
gagatka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-21, 10:03   #8
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: do dziewczyn, ktora maja podwyzszana prolaktyna - jak sie zabezpieczacie?

Cytat:
Napisane przez gagatka85 Pokaż wiadomość
Biore juz z 3 tygodnie, mozliwe ze nie przytylam po nim tylko od siedzenie przez 3 miesiace da dupie i nic nie robienie, tylko ze w sobote chcialam isc na impreze i ledwo weszlam w spodnie (chodze w nich tylko w wakacje) i tak fajnie zwisaly mi boczki wiec tylko sie zastanawiam czy to po ttym czy juz wczesniej tak tylam.


Czuje sie dobrze, tzn mam lekkie zaparcia. Ale po tym jest ok.

dzieki za odp pozdrwaiam
Ponieważ układ przysadka-tarczyca-nadnercza jest ze sobą bardzo ściśle powiązany to oddziaływanie na prolaktynę może dawać np. obniżony metabolizm.

Nie ma za co. Ciesz się, ze dobrze tolerujesz BRO.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 11:01   #9
Valtameri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 14
Dot.: do dziewczyn, ktora maja podwyzszana prolaktyna - jak sie zabezpieczacie?

o widze niektórzy mają te same problemy co ja Bromokryptyna faktycznie może dawać dość nieprzyjemne skutki uboczne Ja stosuje Norprolac Lek bardzo drogi ale obecnie rzadko mam skutki uboczne w postaci nudności i już nie odpływam po godzinie brania leku
Ja bym polecała najpierw ustabilizować poziom prolaktyny a potem myśleć o antykoncepcji hormonalnej Wysoki poziom prolaktyny może być przyczyną niepłodności więc lepiej to wyleczyć. Poza tym tabletki hormonalne niekoniecznie mogą podnosić PRL dlatego że tą blokuje dopamina a ta ma niewiele wspólnego z hormonami płciowymi PRL już ma związek Dobra bo zamieszam
Podsumowując lepiej wyleczyć przyczyne zaburzeń niż pakować się w nowe
Valtameri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 11:07   #10
gagatka85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: tarnów
Wiadomości: 375
Dot.: do dziewczyn, ktora maja podwyzszana prolaktyna - jak sie zabezpieczacie?

a czy te zaburzania kiedys mina ??
gagatka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 11:10   #11
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: do dziewczyn, ktora maja podwyzszana prolaktyna - jak sie zabezpieczacie?

Cytat:
Napisane przez Valtameri Pokaż wiadomość
o widze niektórzy mają te same problemy co ja Bromokryptyna faktycznie może dawać dość nieprzyjemne skutki uboczne Ja stosuje Norprolac Lek bardzo drogi ale obecnie rzadko mam skutki uboczne w postaci nudności i już nie odpływam po godzinie brania leku
Ja bym polecała najpierw ustabilizować poziom prolaktyny a potem myśleć o antykoncepcji hormonalnej Wysoki poziom prolaktyny może być przyczyną niepłodności więc lepiej to wyleczyć. Poza tym tabletki hormonalne niekoniecznie mogą podnosić PRL dlatego że tą blokuje dopamina a ta ma niewiele wspólnego z hormonami płciowymi PRL już ma związek Dobra bo zamieszam
Podsumowując lepiej wyleczyć przyczyne zaburzeń niż pakować się w nowe
Ja i tak nie planuję ciąży, więc nie przeszkadza mi bezpłodność. Natomiast idę 4 lutego na dalszą diagnostykę przysadki do szpitala, mam mieć rezonans. Dziewczyny trzymajcie kciuki, bo mam już dość moich hormonów!
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-31, 13:39   #12
gagatka85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: tarnów
Wiadomości: 375
podwyzszona prolaktyna a tabletki anty

hej kto ma podwyzszona prolaktyne a mimo tego zazwa tabletki anty, ja sie do tego przymierzam ale tylko na maksymalnie 2 lata, bo potem chce zajsc w ciaze.

A Wy jak sobie rodzicie z podwyzszona prolaktyna?
gagatka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:30.