Polka i Kurd - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-18, 00:14   #121
kamyil
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 138
Dot.: Polka i Kurd

ale długaśnego posta napisałam - nie wiem czy w ogóle komuś się będzie chciało to czytać

Cytat:
Napisane przez Jessica_L Pokaż wiadomość
Do Kamyil

Mam pytanie; jak długo "siedzisz" w islamie; czy czytałaś koran, że piszesz, że islam jako religia nie jest zły??

No chyba że dla Ciebie nakaz koranu by za kradzież obcinać ręce, a za cudzołóstwo - kamienować to szczyt moralności.
Wtedy napisałabym, że biedna z Ciebie dziewczyna i współczuję Ci serdecznie.
Nie "siedzę" w islamie długo i nie twierdzę że wiem o nim wszystko - powiedziałabym raczej że mam jeszcze wiele braków i że moja wiedza jeszcze długo nie będzie dostateczna, nie mówiąc już że pełna
Koranu nie czytałam

Jessica_L
nigdzie ani słowem nie napisałam że uważam że za kradzież należy obcinać ręce a za cudzołóstwo - kamienować, co więcej potępiam takie praktyki więc nie rozumiem dlaczego po pierwsze sugerujesz że uważam czy też mogę uważać to za "szczyt moralności" a po drugie dlaczego mnie atakujesz?

a dlaczego twierdzę że Islam nie jest religią zła i nienawiści? bo znam wielu muzułamnów z różnych środowisk i nie są oni złymi ludźmi, przeciwnie - powiedziałabym że są normalni, dobrze funkcjonują w życiu prywatnym i publicznym, co więcej są ludźmi dobrymi(oczywiście że nie pozbawionymi wad, ale któż ich nie ma?), a świadectwo ich życia jest dla mnie ważniejsze niż cytaty z Koranu wyrwane z kontekstu i interpretowane dosłownie (na temat ineterpretacji pisałam wczesniej)

gdyby pójść Twoim tokiem myślenia to tak samo złą religią są judaizm i chrześcijaństwo gdyż księgi Starego Testamentu (wiążące dla obu tych religii) mówią "oko za oko, ząb za ząb"

nie wspomnę już o praktyce palenia czarownic na stosach, wyprawach krzyżowych (by krzewić jedyną i prawdziwą wiarę) etc.

problem w tym że chrześcijaństwo się zreformowało (nie pisze o judaizmie gdyż moja wiedza na ten temat nie pozwala mi podjąć dyskusji - nie będę udawała że znam się na czymś o czym pojęcia nie mam) i stalo bardziej humanitarne, zwyczajnie dostosowało się (w miare własnych możliwości) do współczesnych realiów - islam jeszcze nie jest na tym etapie ale uważam że ku temu zdąża a jego wyznawcy żyją tak jak inni ludzie - i nie muszą przy tym odrzucać zasad własnej wiary

myślę że gdyby islam byłby z gruntu zły (a mam wrażenie że próbujecie mnie do tego przekonać) to i ludzie wyznający jego zasady, żyjący według nich byliby ludźmi z gruntu złymi - a są? (mniemam Jessica że gdybyś tak myślała to nie byłabyś w związku z muzułmaninem - i tu mnie zastanawia skoro tak negujesz islam jakim cudem mogłaś związać się z Kurdem, z muzułmaninem???)

myślę że dużym problemem jest naleciałość kulturowa i tradycje które nie należą do religii, ale które z przyzwyczajenia są przez ludzi tak traktowane i stąd taki negatywny wydźwięk i postrzeganie islamu jako religii, wiem że nie można tego rozdzielić ale wydaje mi się że popadać w skrajności i nadinterpretować też nie jest dobrze

drugim problemem jest wg mnie fakt że islam ogranicza możliwości twórczego myślenia, wykraczania poza twarde reguły i kreatywność - i wynika to chyba z jego charakteru

zgodzę się z EvąID
Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Islam to nie tylko religia lecz sposób życia.
ale z interpretacją że religia jest wszystkim co to życie determinuje już nie, chyba że weźmiemy pod uwagę tylko i wyłącznie muzułmanów ortodoksów, którzy każdy przepis, każdą literkę interpretują dosłownie i którzy wg tych zasad żyją bez żadnej refleksji... wtedy mogłabym się zastanowić nad takim postrzeganiem islamu jako jedynego determinanta życia muzułmanów

i nie uważam że sama sobie przeczę we wcześniejszej wypowiedzi

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Największym dramatem muzułmanina jest bycie odrzuconym od swojej rodziny.... a religia właśnie jest tego podstawą
masz rację
ale rozciągnęłabym to jednak na każdego człowieka - dla mnie też byłoby dramatem gdyby moja rodzina się ode mnie odwróciła

zastanawia mnie druga część tego zdania - napisałabym jednak że religia i tradycja są w tej kwestii podstawą
ale zrobiłabym kilka dodatkowych założeń warunkujących to twierdzenie i nie przypisywałabym tego wyłącznie islamowi (znam przypadki - i to wcale nie rzadkie gdy w zlaicyzowanej Europie ludzie są odrzucani przez swoich bliskich bo nie wierzą tak jak rodzice, bo nie są wierni co do joty tradycjom narodowym/rodzinnym/kulturowym albo gdy boją się powiedzieć na głos że odeszli od wiary bo to skazałoby ich na ostracyzm)

dziękuję za wyjaśnienie dot. Twojej znajomości islamu i muzułmanów - w tym Kurdów
interesuję się tym tematem nie tylko z pobudek prywatnych ale także - powiedzmy naukowo-zawodowych więc jakąś tam wiedzę nt. tej nacji posiadam, zarówno z literatury jak i z życia
brak mi na pewno tak bogatego doświadczenia jak Twoje jednak jestem dość dobrym obserwatorem i potrafię wyłapać wiele niuansów

zastanawia mnie Twoje twierdzenie że islam jest na pierwszy miejscu - fakt że zajmuję się bliżej grunetm tureckim i europejskim i na jego podstawie moge się wypowiadać i mam mieszane uczucia - z jednej strony tak (np. we wschodniej Turcji, szczególnie na prowincji gdzie nie ma często życia poza biedą i religią i w Europie gdy w poczuciu zagrożenia jednoczą się w zwarte grupy lub gdy uciekają całymi klanami i jakby zmieniają tylko lokalizację geograficzną i ewentualnie nieco sytuację materialną), ale z drugiej - nie jestem przekonana, nie w sytuacji gdy się kształcą, gdy nie są bardzo konserwatywni w poglądach, gdy żyją w dużych miastach gdzie kultura Zachodu jest czymś powszechnym... islam jest istatny ale nie determinuje każdego kroku

np. rodzina mojego partnera to straszna mozaika - część z braci jest głeboko wierząca i praktykująca, część - nawet pod dachem wierzącej matki pije alkohol, pali, żyje jak chce, są małżeństwa aranżowane zawierane między kuzynostwem, ale np. jego jedyna siostra sama wybrała sobie męża - nikt jej nie narzucał za kogo ma wyjść i z tego co pamiętam koligacje to jest to ktoś z dalekiej rodziny (same wiecie chyba co oznacza "daleka rodzina" w tym przypadku, nie 2 albo 3 pokolenie jak u nas ale znacznie znacznie dalej), jest przypadek małżeństwa z Europejką, był przypadek rozwodu (mówię tylko o rodzeństwie), wszyscy są wykształceni...
i z tego co mi wiadomo nt. znajomych to raczej mało tam bardzo konserwatywnych rodzin...

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Kurd może mieć stosunki z chrześcijańskimi kobietami.... wszak tylko one są "łatwe i głupie"*, lecz nigdy nie pozwoli na to aby jego siostra miała stosunki pozamałżeńskie, są w stanie ją za to zabić, także własną córkę. Poza tym, swoje kobiety szanują oni bardziej niż europejki.
kazdy muzułmanin może pojąć za żonę chrześcijankę, żaden (tak samo jak żaden chrześcijanin) nie powinien uprawiać seksu pozamałżeńskiego

trochę dziwi mnie opinia że tylko Europejki są "łatwe i głupie" bo naczytałam się mnóstwo nt. zabiegów rekonstrukcji błony dziewiczej wśród muzułmańskich dziewcząt, o tym jak jadą do sąsiedniego miasta wymalowane, w mini i w dekoldach do pasach a w swoim środowisku zakrywają własy a nawet twarz!albo o seksie analnym który jest praktyką notoryczną - z zachwaniem czystości niewiele ma wspólnego ale w świadomości tych dziewcząt i chłopców - nie ma wpływu na dziewictwo...
nie zdziwiałabym się że mężczyzna który wygłaszał te uwagi pewnie zaspakajał swoje potrzeby w sposób niekontrolowany i zwierzęcy, a jemu podobni pewnie nie raz broniąc honoru swojej siostry cudzą zhańbili (mam na myśli np. Kurdyjkę muzułmankę)

trochę śmieszy mnie ta hipokryzja... ale nie jest domeną Kurdów czy szerzej muzułmanów (wnioski wyciągam obserwując świat wokól mnie...)

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Bardzo wiele razy wypowiadałam sie juz na temat związków mieszanych i nie jestem im przeciwna, lecz zawsze podkreślam aby zachować zasadę "ograniczonego zaufania".
cieszę się że w zasadniczej kwestii się zgadzamy
tyle ze ja jako urodzona optymistka nie jestem tez zwolennikiem totalnego czarnowidztwa i za kazdym razem apeluje zeby patrzec na czlowieka, na kontekst, na sytuacje a nie osądzać i wyrokować wg łatwych schematów (to nie jest uwaga personalna tylko ogólne stwierdzenie)
kamyil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 02:07   #122
Jessica_L
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 20
Dot.: Polka i Kurd

Tak na szybko.
Kamyil wybacz, jeśli poczułaś się zaatakowana.

Jednak moim zdaniem; skoro potępiasz takie praktyki; to nie powinnaś chyba uważać islamu za dobrą religię, to po pierwsze.

Po drugie; Jezus nakazuje miłować nieprzyjaciół, wybaczać, nie osądzać, Mahomet nakazuje sądzić i wymierzać karę (ucinanie rąk, kamienowanie itp). Każdy kto przeczy Jezusowi; nie przynosi nauk od Boga, ale od Jego przeciwnika.

Piszesz, że znasz wielu dobrych muzułmanów i dlatego uważasz, że islam nie jest złą religią.

Tylko że, ich świętą księgą jest koran; a więc jak to pewna osoba określiła, prawdziwym muzułmaninem jest ten który wypełnia nakazy koranu; zabija niewiernych dla allaha; każe złodziejów, cudzołożników, o innych barbarzyństwach nie wspomnę.

Zauważ, że zasada "oko za oko już nie obowiązuje". Teraz jest "miłość do nieprzyjaciół i wybaczanie zawsze".

A więc wg Ciebie po Jezusie Pan Bóg postanowił zmienić zdanie i cofnąć naukę Jezusa, a wprowadzić Mahometa??

Poczytaj o życiu Mahometa; nawet on sam uważał się za opętanego.

Ja kocham Kurda - muzułmanina i mam nadzieję, że pewnego dnia "pozna Prawdę, a prawda Go wyzwoli". Moja miłość do niego grzechem nie jest. Mamy przecież kochać wszystkich, nawet nieprzyjaciół. Natomiast inna sprawa to małżeństwo z osobą nienawróconą. Jeśli będę miała męża, będzie to człowiek podążający za Jezusem.

Pozdrawiam
Jessica_L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 05:45   #123
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez kamyil Pokaż wiadomość
a dlaczego twierdzę że Islam nie jest religią zła i nienawiści? bo znam wielu muzułamnów z różnych środowisk i nie są oni złymi ludźmi, przeciwnie - powiedziałabym że są normalni, dobrze funkcjonują w życiu prywatnym i publicznym, co więcej są ludźmi dobrymi(oczywiście że nie pozbawionymi wad, ale któż ich nie ma?), a świadectwo ich życia jest dla mnie ważniejsze niż cytaty z Koranu wyrwane z kontekstu i interpretowane dosłownie (na temat ineterpretacji pisałam wczesniej)
Nie mam zbyt wiele czasu aby odnieść się w pełni do Twego posta, lecz całe te Twoje przemyślenia są nic nie warte skoro sprowadzasz religię i wiarę do prostego "Klubu Miłych Ludzi".

"Bo znasz wielu muzułaman......." uwierz, zabrakło mi słów.

Wiara oparta na wzajemnej adoracji? Zapewniam Cię, że Arafat też był znany ze swej uprzejmości, natomiast Osama Bin Laden to wzór cnót wszelakich.

Scjentolodzy to też mili ludzie....

Niestety ale piszesz ewidentne głupoty okraszone śmiesznymi wnioskami. O wojnach krzyżowych i inkwizycji też czerpiesz wiedzę z życia? Bo opracowania historyczne w Internecie nie występują.


Przeczytaj cały Koran i to kilkakrotnie, pomieszkaj w kilku krajach muzułmańskich, poznaj kilku imamów i znając dobrze swoją własną religię udowodnij im, że się mylą. Wtedy porozmawiamy.

Jak na razie, jesteś raptem może cztery lata za granicą, masz muzułamańskiego partnera i wydaje Ci się, że wiesz dużo o islamie.... tak, wydaje Ci się.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 01:13   #124
kamyil
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 138
Dot.: Polka i Kurd

ehhh...
widzę że źle trafiłam

nie przekonacie mnie - może jestem naiwna i może się mylę (w przeciwieństwie do Was, które zapewne macie racje bo prawda może być tylko jedna - WASZA) ale nie zamierzam zrezygnować z postrzegania każdego człowieka indywidualnie, z wiary w ludzi i w dobro

jeśli uważacie że islam to synonim okrucieństwa, nienawiści i zła to nie będę Was przekonywała że tak nie jest, nie będę przekonywała równiez do tego że ja myślę inaczej i że mam prawo oceniać to inaczej niż Wy na podstawie własnej wiedzy, obserwacji i doświadczeń i biorąc pod uwagę inne kryteria lub inną ich hierarchię

dziękuję za wymianę poglądów, przykro mi że traciłyście czas i energię odpowiadając mi i znikam - szkoda Waszych i moich nerwów

wątek z założenia miał być dla osób w związkach mieszanych: Polek z Kurdami, zapewne po to by wymienić doświadczenia i spostrzeżenia, porozmawiać o kulturze i tradycjach, po to by dzielić się problemami i radościami wynikającymi z tworzenia takich trudnych związków, po to by wzajemnie uczulać się na niebezpieczeństwa z nimi związanymi ale niestety zamienił się w dyskusję dotyczącą jak to złą religią jest islam...

nie zamierzam uczestniczyć w tej krucjacie przeciw muzułmanom, nie zamierzam udawadniać że mam prawo postrzegać świat i ludzi inaczej niż Wy i że nie ma czegoś takiego jak jedna jedyna prawda (a mam wrażenie że to próbujecie mi udowodnić i że próbujecie mi narzucić własne zdanie)

to śmieszne, ale Wy obronczynie wolności uciśnionych kobiet pod jarzmem złego muzułmanina próbujecie odebrać mi moją wolność do własnego zdania i chcecie być jak Ci straszni mężczyźni którzy ubezwłasnowalniają swoje żony

EvaID - nie wiem co Ci zli muzulmanie Ci zrobili, jak bardzo Cię skrzywdzili zaslaniajac sie religia ale przemawia przez Ciebie jakas gorycz, nie wiem czy wlasnych doswiadczen czy obserwacji bolesnej rzeczywistosci
a moze z uwagi na fakt ze zyjesz od 20 lat w krajach arabskich zapomnialas juz ze Europa to wcale nie taka kraina mlekiem i miodem plynaca...

Jessica_L wybacz ale chyba tracisz i czas i energię w swoim związku jeśli uważasz że Twój partner konwertuje na chrześcijaństwo (z Twoją wiedzą chyba powinnaś zdawać sobie sprawę że po pierwsze jest to bardzo źle widziane wśród rodziny i w ogóle całej społeczności a po drugie zagrożone karą śmierci a skoro muzułmanie tak literalnie podchodzą do koranu to narażasz swojego partnera na pewną śmierć z rąk przyszlych byłych braci w wierze... czyżbyś chciała nie tylko go nawrócić ale również uczynić męczennikiem za wiarę?)
a poza tym wydaje mi sie ze to hipokryzja - sama nie chcialabys zeby on w taki sposob mowil o Tobie że może pewnego dnia "poznasz Prawdę, a prawda Cię wyzwoli" bo z tego co rozumiem odrzucasz islam...

akurat w tej kwestii wydaje mi sie ze nie warto pakowac sie w zwiazek mieszany jesli ktoras ze stron niepotrafi uszanowac religii partnera i chce albo to sila albo miłością nawracać...
a co jeśli się nie nawróci?jak długo zamierzasz czekać aż ukochany dozna objawienia??

i jeszcze jedno - skoro islam to religia zła to dlaczego Jan Paweł II zdecydował się na dialog z islamem?dlaczego stwierdził że wszystkie trzy wielkie monoteistyczne religie: judaizm, chrześcijaństwo i islam (żydzi jako starsi bracia w wierze a muzulmanie - mlodsi) uznał za drogę do Boga?jak to - droga do Boga przez zło???czyżby aż tak bardzo się mylił ten którego właśnie wynoszą na ołtarze jako świętego?jemu też zarzucicie ignorancję, niewiedzę i że opowiadał głupoty?

i używając argumentu Jessicki - czy po Jezusie Bóg zmieniłby zdanie i pozwoliłby na powstanie religii która na chwilę obecną przewyższa liczbą wyznawców liczbę katolików?pozwoliłby na to aby miała tak silne oddziaływanie na świecie i przetrwała grubo ponad tysiąc lat??

a jeśli pytasz mnie czy uważam że po Jezusie Bóg zmieniłby zdanie i przysał Mahometa?tak - być może, bo różni ludzie czy może szerzej narody i kultury są na różnym szczeblu zaawansowania i do każdej z tych grup Bóg przemawia językiem który zrozumieją a weź pod uwagę że chrześcijanstwo wcale łatwo się nie przyjęło i co więcej z czasem jego idea i jego duch został wypaczony (Biblię akurat czytałam i widzę różnice między nią a doktryną współczesnych kościołów chrześcijańskich)

ok - miałam spadać z tego wątku a tu znów daję się wciągać w tą dyskusję która do nikąd nas nie zaprowadzi bo i tak mi napiszecie że nie mam racji, pisze głupoty i nawet nie pomyslicie o tym zeby zastanowic sie nad moimi slowami bo z gory zakladacie ze sa to bzdury z palca wyssane...

duzo szczescia kobitki - kazdej wg wlasnego pomyslu na zycie i w zgodzie z wlasnymi przekonaniami
kamyil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 01:51   #125
agnieszka_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 391
Dot.: Polka i Kurd

Co do muzłumanów to zgadzam sie z jedna z dziewczyn, która napisała , że na początku oh ah tolerancja z czasem to przechodzi i nie jest tak rózowo jak się myślało. Kiedyś spotykałam się z algierczykiem miły facet, ale ja wróciłam do Polski, więc zostało coś w rodzaju przyjaźni. I co rok jak jestem w Anglii spotykamy się na kawę. I szczerze po czasie widzę, że dobrze się stało, że nie weszłam w nim w poważny związek. Nie żeby nie był dalej miły ale jego poglądy są dla mnie po czasie straszne w pewnych momentach. Kiedyś też je mówił ale nie tak dosadnie jak teraz gdy jesteśmy kolegami. Zaznaczam , że ich nie zmienił w czasie. Więc powiem , że większość arabów świetnie się maskuje. Chodź nie przeczę , że ktoś akurat jest w związku z Arabem i jest super.
agnieszka_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 11:27   #126
olika128
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Dubaj
Wiadomości: 101
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Wiara oparta na wzajemnej adoracji? Zapewniam Cię, że Arafat też był znany ze swej uprzejmości, natomiast Osama Bin Laden to wzór cnót wszelakich.
co fakt to fakt
Sadam tez potrafil miec dobry dzien, a za chwile zamienial sie w psychopate.
Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Scjentolodzy to też mili ludzie....
a przy tym tekscie Evy padlam ze smiechu, bo do tej pory pamietam Tom Cruise skaczacego po kanapie u Oprah
olika128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 12:25   #127
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez kamyil Pokaż wiadomość
EvaID - nie wiem co Ci zli muzulmanie Ci zrobili, jak bardzo Cię skrzywdzili zaslaniajac sie religia ale przemawia przez Ciebie jakas gorycz, nie wiem czy wlasnych doswiadczen czy obserwacji bolesnej rzeczywistosci
a moze z uwagi na fakt ze zyjesz od 20 lat w krajach arabskich zapomnialas juz ze Europa to wcale nie taka kraina mlekiem i miodem plynaca...
Wiesz, zatkało mnie.... skąd Ty wyciągnęłaś wniosek, że uważam islam za złą religię i dlaczegóż na Boga, ktoś z muzułman miałby mnie skrzywdzić?

Jan Paweł II ucałował Świetą Księgę Koranu przyniesioną przez delegację irackich przedstawicieli islamu w Watykanie.... jego uznanie islamu ma wymiar inny niż uważanie żydów za naszych Starszych Braci.
To nie jest "akceptacja" Mohammeta jako proroka, ale otwarcie dialogu z muzułamanami.

Podstwą tego dialogu jest wspólna dla tych trzech religii wiara w Abrahama.

Muzułamanie nie mają jednego odpowiednika papieża, jest wielu uczonych mułłów, którzy popierają dialog rozpoczęty przez Stolicę Apostolską, ale są też tacy, którzy się dialogowi ostro sprzeciwiają.

Rasumując, nie jestem przeciwniczką islamu tak jak i nie jestem przeciwna mieszanym związkom, zwracam uwagę na problemy, które w większości tych sytuacji wynikają.
Decydując się na pozostanie w związku z muzułamaninem należy mieć świadomość, że będzie się on starał, aby jego kobieta dokonała konwersji, lecz jeśli tego nie zrobi, nie ma problemu, najważniejsze..... ŻE DZIECI BĘDĄ MUZUŁAMANAMI.... w tym przypadku jej zdanie się nie liczy.

Kwestia tylko czy kobieta jest na tyle świadoma, aby wiedzieć jakie to ma konsekwencje.... ona ma wybór, natomiast jej dzieci, NIE.



Cytat:
Napisane przez kamyil Pokaż wiadomość
Jessica_L wybacz ale chyba tracisz i czas i energię w swoim związku jeśli uważasz że Twój partner konwertuje na chrześcijaństwo (z Twoją wiedzą chyba powinnaś zdawać sobie sprawę że po pierwsze jest to bardzo źle widziane wśród rodziny i w ogóle całej społeczności a po drugie zagrożone karą śmierci a skoro muzułmanie tak literalnie podchodzą do koranu to narażasz swojego partnera na pewną śmierć z rąk przyszlych byłych braci w wierze... czyżbyś chciała nie tylko go nawrócić ale również uczynić męczennikiem za wiarę?)
a poza tym wydaje mi sie ze to hipokryzja - sama nie chcialabys zeby on w taki sposob mowil o Tobie że może pewnego dnia "poznasz Prawdę, a prawda Cię wyzwoli" bo z tego co rozumiem odrzucasz islam...

akurat w tej kwestii wydaje mi sie ze nie warto pakowac sie w zwiazek mieszany jesli ktoras ze stron niepotrafi uszanowac religii partnera i chce albo to sila albo miłością nawracać...
a co jeśli się nie nawróci?jak długo zamierzasz czekać aż ukochany dozna objawienia??
Mnie się bardzo podoba postawa Jessiki i życzę jej aby jej ukochany dokonał konwersji, a dzieci zostały wychowane w religii chrześcijańskiej.


Cytat:
Napisane przez olika128 Pokaż wiadomość
co fakt to fakt
a przy tym tekscie Evy padlam ze smiechu, bo do tej pory pamietam Tom Cruise skaczacego po kanapie u Oprah
Ahahahahahaaaa... też to pamiętam, natomiast John Travolta to całkiem ułożony człowiek jest, więc ktoś mógłby zostać scjentologiem, bo towarzystwo całkiem sympatyczne.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg

Edytowane przez Eva ID
Czas edycji: 2009-12-20 o 12:27
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-21, 14:46   #128
Jessica_L
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 20
Dot.: Polka i Kurd

EvaID

dziękuję za Twoje miłe słowa.
Myślę, że Kamyil się pomyliła; to ja nie uznaję islamu.

Nie rozumiem jak można się wypowiadać na temat tej religii skoro nie przerobiło się nawet podstaw; czyli nie przeczytało się choć w części koranu czy hadisów - czyli tego, na czym muzułmanie opierają swoją wiarę. A potem taka osoba się dziwi; że jej zdanie nie jest odbierane poważnie.

Co do Jana Pawła II - dla mnie żadnym autorytetem nie jest; jeśli jakiś człowiek lub kościół przeczy Słowu Boga - Biblia naucza by taką naukę odrzucić.

Warto otworzyć Biblię i zacząć ją czytać i skonfrontować nauki KK ze Słowem Boga, z naukami Jezusa, Apostołów; a nie brać wszystkiego co mówi jakiś człowiek za świętość i modlić się do niego łamiąc tym samym jedno z przykazań.
Piszę ogólnie; bez wskazywania na konkretne osoby.

Pozdrawiam

Edytowane przez Jessica_L
Czas edycji: 2009-12-21 o 20:45
Jessica_L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 14:24   #129
yesmi
Raczkowanie
 
Avatar yesmi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 158
Dot.: Polka i Kurd

Cześć Dziewczyny

minęło 8 miesięcy od założenia mojego tematu. Dziękuję za Wasze wypowiedzi przeczytałam i przeanalizowałam wszystko co napisałyście. Skłoniłyście mnie do zagłebienia się i teraz mogę już wyciągnąć wnioski na podstawie także własnych obserwacji.
Moim zdaniem nie ma sensu wypowiadać się źle na temat obcej kultury lub religii nie wiedząc o niej za wiele.
Ja staram się zrozumieć i zagłębiając się w tą religię muszę przyznać że widzę sens i czuję szacunek do islamu do tego stopnia, że jestem w stanie wierzyć że to oni są na dobrej drodze. Nie mylcie proszę z tym co złego robią muzłumanie nie uważam, że to o czym pisałyście m.in zamykanie kobiet w domach, obrzezanie, bicie jest czymś dobrym (bo nie jest). Ale ta religia wcale tego przecież nie nakazuje to ludzie źle interpretują zachowując się w ten sposób. Przecież Koran potępia zło tak samo jak Pismo Święte. I właściwie co jest złego w tym, że muzumanki zakrywają swoje ciała? Dlaczego zakonnice robią to samo? Poświęcają życie dla religii ale dlaczego religia zabrania im zakładać rodziny? Co jest aż tak dobrego w naszym kościele który się tak zmienia? Zobaczcie jak pieniądze wpływają na kościół itd... Dlaczego w naszym kraju jest tylu alkoholików? Dlaczego ludzie idą do kościoła a później patrzą co chwila na zegarek? Dlaczego robią tyle rzeczy "na pokaz"? to nie jest wina religii to ludzie się tak zachowują...
Zauważyłam że porównując Biblię z Koranem naprawdę można zbudować pewną sensowną całość. Jedna z Was będąc w związku z Kurdem napisała że jej mężem będzie osoba która podąża za Jezusem ale przecież w Koranie są zawarte także te same historie, które my znamy. Muzłumanie także wierzą w początek świata w Adama i Ewę, w Noego, w tych samych proroków, w Jezusa i Marię w jego poczęcie, objawienia (oprócz jego śmierci na krzyżu co da się też zinterpretować w prosty sposób oni mówią Jezus nie umarł my mówimy Jezus zmartwychwstał to może oznaczać to samo). I przecież Jezus zapowiedział powtórne przyjście więc dlaczego nie wierzyć w następnego proroka który przyszedł po Jezusie? Dlaczego nie wierzyć w następną księgę która wyjaśnia nam to co ludzie źle zinterpretowali? myślę, że ma to sens... Pewnie uznacie mnie za wariatke ale wyszłam za mąż za mojego Kurda i poszłam z nim do meczetu. Powiedział o mnie swojej rodzinie więc z tego wynika, że traktuje Nas poważnie. Ja wybrałam mimo tych wszystkich przestróg. Teraz czas pokaże...
Chciałam jeszcze zaznaczyć, że mój ukochany niczego mi nie nakazuje. Sama chcę zrozumieć tą religię i on też interesuje się chrześcijaństwem i nie potępia Biblii w żaden sposób. Oboje mamy tylko to samo zdanie na tamat katolickiego kościoła i tego co sie w nim wyprawia.

A co do wieprzowiny to rzeczywiście mają rację to mięso jest nie zdrowe... i jest to udowodnione naukowo... poczytajcie...
__________________
Traktuj innych tak jak sam chcesz byc traktowany
yesmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 16:05   #130
brzydula_81
Zakorzenienie
 
Avatar brzydula_81
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 19 312
Dot.: Polka i Kurd

to Twoje zycie i to Ty decydujesz z kim jestes. Ja, bedac na Twoim miejscu nie wiazalabym sie z wyznawca islamu. To jednak zupelnie inna tradycja kulturowa, a roznice na tym poziomie sa mocno zakorzenione i chyba ciezko wypracowac kompromis. Nie oceniam tej religii jako zlej, ale wydaje mi sie ze jednak tarcia, spory i roznice w patrzeniu na pewne zyciowe kwestie zawsze beda.
Ale to nie moje zycie. Tobie zycze szczescia. Jak kiedys powiedzial jeden z moich wykladowcow- Nie wazne jaka religie sie wyznaje-wazne jakim jest sie czlowiekiem.
__________________
We don't attract what we want,but what we are. Only by changing your thoughts you will change your life.

J. Allen

brzydula_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 20:31   #131
rybkie
Rozeznanie
 
Avatar rybkie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 969
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez yesmi Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny

minęło 8 miesięcy od założenia mojego tematu. Dziękuję za Wasze wypowiedzi przeczytałam i przeanalizowałam wszystko co napisałyście. Skłoniłyście mnie do zagłebienia się i teraz mogę już wyciągnąć wnioski na podstawie także własnych obserwacji.
Moim zdaniem nie ma sensu wypowiadać się źle na temat obcej kultury lub religii nie wiedząc o niej za wiele.
Ja staram się zrozumieć i zagłębiając się w tą religię muszę przyznać że widzę sens i czuję szacunek do islamu do tego stopnia, że jestem w stanie wierzyć że to oni są na dobrej drodze. Nie mylcie proszę z tym co złego robią muzłumanie nie uważam, że to o czym pisałyście m.in zamykanie kobiet w domach, obrzezanie, bicie jest czymś dobrym (bo nie jest). Ale ta religia wcale tego przecież nie nakazuje to ludzie źle interpretują zachowując się w ten sposób. Przecież Koran potępia zło tak samo jak Pismo Święte. I właściwie co jest złego w tym, że muzumanki zakrywają swoje ciała? Dlaczego zakonnice robią to samo? Poświęcają życie dla religii ale dlaczego religia zabrania im zakładać rodziny? Co jest aż tak dobrego w naszym kościele który się tak zmienia? Zobaczcie jak pieniądze wpływają na kościół itd... Dlaczego w naszym kraju jest tylu alkoholików? Dlaczego ludzie idą do kościoła a później patrzą co chwila na zegarek? Dlaczego robią tyle rzeczy "na pokaz"? to nie jest wina religii to ludzie się tak zachowują...
Zauważyłam że porównując Biblię z Koranem naprawdę można zbudować pewną sensowną całość. Jedna z Was będąc w związku z Kurdem napisała że jej mężem będzie osoba która podąża za Jezusem ale przecież w Koranie są zawarte także te same historie, które my znamy. Muzłumanie także wierzą w początek świata w Adama i Ewę, w Noego, w tych samych proroków, w Jezusa i Marię w jego poczęcie, objawienia (oprócz jego śmierci na krzyżu co da się też zinterpretować w prosty sposób oni mówią Jezus nie umarł my mówimy Jezus zmartwychwstał to może oznaczać to samo). I przecież Jezus zapowiedział powtórne przyjście więc dlaczego nie wierzyć w następnego proroka który przyszedł po Jezusie? Dlaczego nie wierzyć w następną księgę która wyjaśnia nam to co ludzie źle zinterpretowali? myślę, że ma to sens... Pewnie uznacie mnie za wariatke ale wyszłam za mąż za mojego Kurda i poszłam z nim do meczetu. Powiedział o mnie swojej rodzinie więc z tego wynika, że traktuje Nas poważnie. Ja wybrałam mimo tych wszystkich przestróg. Teraz czas pokaże...
Chciałam jeszcze zaznaczyć, że mój ukochany niczego mi nie nakazuje. Sama chcę zrozumieć tą religię i on też interesuje się chrześcijaństwem i nie potępia Biblii w żaden sposób. Oboje mamy tylko to samo zdanie na tamat katolickiego kościoła i tego co sie w nim wyprawia.

A co do wieprzowiny to rzeczywiście mają rację to mięso jest nie zdrowe... i jest to udowodnione naukowo... poczytajcie...

no i juz ci mozg wypral wieprzowina nie jest zdrowa? a dasz jakis link? bardzom ciekawa
rybkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-14, 20:50   #132
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Polka i Kurd

yesmi z ciekawości zapytam. Jak na zamążpójście zareagowała twoja rodzina?


Twój wywód mnie nie przekonał zupełnie do niczego, ale przecież nie musiał
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 13:35   #133
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez yesmi Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny

minęło 8 miesięcy od założenia mojego tematu. Dziękuję za Wasze wypowiedzi przeczytałam i przeanalizowałam wszystko co napisałyście. Skłoniłyście mnie do zagłebienia się i teraz mogę już wyciągnąć wnioski na podstawie także własnych obserwacji.
Moim zdaniem nie ma sensu wypowiadać się źle na temat obcej kultury lub religii nie wiedząc o niej za wiele.
Ja staram się zrozumieć i zagłębiając się w tą religię muszę przyznać że widzę sens i czuję szacunek do islamu do tego stopnia, że jestem w stanie wierzyć że to oni są na dobrej drodze. Nie mylcie proszę z tym co złego robią muzłumanie nie uważam, że to o czym pisałyście m.in zamykanie kobiet w domach, obrzezanie, bicie jest czymś dobrym (bo nie jest). Ale ta religia wcale tego przecież nie nakazuje to ludzie źle interpretują zachowując się w ten sposób. Przecież Koran potępia zło tak samo jak Pismo Święte. I właściwie co jest złego w tym, że muzumanki zakrywają swoje ciała? Dlaczego zakonnice robią to samo? Poświęcają życie dla religii ale dlaczego religia zabrania im zakładać rodziny? Co jest aż tak dobrego w naszym kościele który się tak zmienia? Zobaczcie jak pieniądze wpływają na kościół itd... Dlaczego w naszym kraju jest tylu alkoholików? Dlaczego ludzie idą do kościoła a później patrzą co chwila na zegarek? Dlaczego robią tyle rzeczy "na pokaz"? to nie jest wina religii to ludzie się tak zachowują...
Zauważyłam że porównując Biblię z Koranem naprawdę można zbudować pewną sensowną całość. Jedna z Was będąc w związku z Kurdem napisała że jej mężem będzie osoba która podąża za Jezusem ale przecież w Koranie są zawarte także te same historie, które my znamy. Muzłumanie także wierzą w początek świata w Adama i Ewę, w Noego, w tych samych proroków, w Jezusa i Marię w jego poczęcie, objawienia (oprócz jego śmierci na krzyżu co da się też zinterpretować w prosty sposób oni mówią Jezus nie umarł my mówimy Jezus zmartwychwstał to może oznaczać to samo). I przecież Jezus zapowiedział powtórne przyjście więc dlaczego nie wierzyć w następnego proroka który przyszedł po Jezusie? Dlaczego nie wierzyć w następną księgę która wyjaśnia nam to co ludzie źle zinterpretowali? myślę, że ma to sens... Pewnie uznacie mnie za wariatke ale wyszłam za mąż za mojego Kurda i poszłam z nim do meczetu. Powiedział o mnie swojej rodzinie więc z tego wynika, że traktuje Nas poważnie. Ja wybrałam mimo tych wszystkich przestróg. Teraz czas pokaże...
Chciałam jeszcze zaznaczyć, że mój ukochany niczego mi nie nakazuje. Sama chcę zrozumieć tą religię i on też interesuje się chrześcijaństwem i nie potępia Biblii w żaden sposób. Oboje mamy tylko to samo zdanie na tamat katolickiego kościoła i tego co sie w nim wyprawia.

A co do wieprzowiny to rzeczywiście mają rację to mięso jest nie zdrowe... i jest to udowodnione naukowo... poczytajcie...

podoba mi się to co napisałaś..zgadzam się z Tobą w 100% fajnie że za niego wyszłaś życzę Wam wszystkiego dobrego !!
Ieka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 14:40   #134
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
yesmi z ciekawości zapytam. Jak na zamążpójście zareagowała twoja rodzina?


Twój wywód mnie nie przekonał zupełnie do niczego, ale przecież nie musiał
Moja ciotka wyszla za muzulmanina - swiatowy czlowiek - obracal sie w elitarnych londynskich srodowiskach. Kryzys wieku sredniego uderzyl mu do glowy (w wieku lat 37) zaczal uczeszczac do Mosku, 'przechcil' wszystkie swoje dzieci arabskimi imionami i zabronil uzywac tych pod ktorymi byly ochrzczone. Sprowadzil druga zone, ciotka wyniosla sie mieszka w councilowskim mieszkaniu - byle z daleka od niego. Wojna o dzieci sie toczy.

Moj bardzo dobry kolega i kolezanka - wpadli razem, on do tanca i do rozanca, ona angielka z dobrego domu. Bardzo fajna para, dopoki nie urodzila sie coreczka, tatus oszalal na jej punkcie i zaczal sie goraco modlic w mosqu - wojna o chusty na glowach sie zaczela, zareczyny zerwane

Kolezanka polka - on muzulmanin (jego nie znam), na lotnisku oblawa, siedzi w wiezieniu od kilku tygodni, tajemnica straszna za co, nie przedstawili zadnych zarzutow, kontakt zabroniony

Kolega z dawnej klasy jezykowej - dusza imprez, po chorobie zaczal uczeszczac do mosku, sluch po nim zaginal jak wyjechal na wakacje do domu, rodzina go nie widziala i nie spodziewala sie. Ostatnio widzialam na ulicy z dluga broda, w sandalach, nie przyznaje sie do niewiernych

Kolezanka z dawnej klasy - wyszla za ukochanego, on muzulmanin, ale inny, on nie bedzie taki - chodzi w chustce zabroniony kontakt z bylymi znajomymi.

Powodzenia!

edit: zeby tylko wyjasnic, ja nie mam nic przeciwko przyjazni, poznawaniu kultur, znajomosci, ale zwiazki malzenskie/partnerskie takie jak my je nie istnieja i nie sa mozliwe. po pewnym czasie, tradycja wychowanie, religia - korzenie przejmuja wladze. Jesli chcesz wiedziec jaki bedzie na przyszlosc - popatrz na ojca, dziadka, wujka, starszego brata, nie licz na cos innego. Chyba ze nie masz nic przeciwko dostosowac sie do ich regul.

Edytowane przez Bakteryika
Czas edycji: 2010-06-15 o 14:46
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 14:51   #135
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez Bakteryika Pokaż wiadomość
Moja ciotka wyszla za muzulmanina - swiatowy czlowiek - obracal sie w elitarnych londynskich srodowiskach. Kryzys wieku sredniego uderzyl mu do glowy (w wieku lat 37) zaczal uczeszczac do Mosku, 'przechcil' wszystkie swoje dzieci arabskimi imionami i zabronil uzywac tych pod ktorymi byly ochrzczone. Sprowadzil druga zone, ciotka wyniosla sie mieszka w councilowskim mieszkaniu - byle z daleka od niego. Wojna o dzieci sie toczy.

Moj bardzo dobry kolega i kolezanka - wpadli razem, on do tanca i do rozanca, ona angielka z dobrego domu. Bardzo fajna para, dopoki nie urodzila sie coreczka, tatus oszalal na jej punkcie i zaczal sie goraco modlic w mosqu - wojna o chusty na glowach sie zaczela, zareczyny zerwane

Kolezanka polka - on muzulmanin (jego nie znam), na lotnisku oblawa, siedzi w wiezieniu od kilku tygodni, tajemnica straszna za co, nie przedstawili zadnych zarzutow, kontakt zabroniony

Kolega z dawnej klasy jezykowej - dusza imprez, po chorobie zaczal uczeszczac do mosku, sluch po nim zaginal jak wyjechal na wakacje do domu, rodzina go nie widziala i nie spodziewala sie. Ostatnio widzialam na ulicy z dluga broda, w sandalach, nie przyznaje sie do niewiernych

Kolezanka z dawnej klasy - wyszla za ukochanego, on muzulmanin, ale inny, on nie bedzie taki - chodzi w chustce zabroniony kontakt z bylymi znajomymi.

Powodzenia!

znowu to samo
podobną listę można zrobić też o Polakach mam podać parę przykładów ??Polacy tez są " dobrzy" już nie uważajcie ich za takich świętych

Ieka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 15:10   #136
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez Ieka Pokaż wiadomość
znowu to samo
podobną listę można zrobić też o Polakach mam podać parę przykładów ??Polacy tez są " dobrzy" już nie uważajcie ich za takich świętych
oczywiscie ze mozna.. zycze ci jak najlepiej, tylko wiele takich przed wami bylo
miejmy nadzieje ze za 10 lat tez tak bedziecie uwazac, bo pozniej jest juz duzo za pozno
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 16:03   #137
yesmi
Raczkowanie
 
Avatar yesmi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 158
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez rybkie Pokaż wiadomość
no i juz ci mozg wypral wieprzowina nie jest zdrowa? a dasz jakis link? bardzom ciekawa
uwierz mi sama sobie mózg wyprałam

a co do wieprzowiny kopiuję przykład:

Z naukowego punktu widzenia wieprzowina jest niezdrowa, ponieważ:
a) wydala tylko 2%kwasu moczowego ze swego organizmu a 98% tego związku pozostaje w jej tkankach.Nadmiar kwasu moczowego w organizmie człowieka jest przyczyną wielu chorób,m.in. kamicy nerek.
b) jest źródłem zakażenia włośniem krętym’Trichinella spiralis’. Pasożyt ten występuje tylko u świń i dzików (ryjących we własnych odchodach) i co najważniejsze (w przeciwieństwie do pasożytów występujących u innych np.krów), że jego larwy nie niszczy proces gotowania i smażenia. Pasożyt ten powoduje wiele chorób m.in.zatrucia pokarmowe, zaburzenia metaboliczne,zmiany skórne.
c) istnieje możliwość zakażenia pasożytem ‘Taenia Solum’ występującym tylko w wieprzowinie i powodującym w ciele człowieka zaburzenia trawienia,zaparcia,brak apetytu,biegunki.
d) badania wykryły obecność substancji ‘mukopolysic’ bogatej w siarkę ,wywołującej choroby stawów także wykryto duże stężenie hormonu wzrostu(GH) co doprowadza do deformacji tkanki organizmu człowieka i eliminuje z organizmu witaminy E i A powodując hipowitaminozę.
e) mięso wieprzowe jest bardzo tłuste i zawiera wysoki wskaźnik cholesterolu, który po spożyciu przez człowieka odkłada się w jego organizmie.
(z opracowania dr. n. med. Jarosława Furmańskiego.)

Podsumowując, wieprzowina jest mięsem zawierającym bardzo dużo szkodliwych pasożytów oraz substancji. Ludzie spożywający wieprzowinę są bardziej narażeni na wiele groźnych chorób związanych z wysokim poziomem cholesterolu, co w konsekwencji prowadzi do zawału serca.




Dziewczyny ja nie mam zamiaru się spierać,i do niczego nikogo namawiać przecież każdy ma prawo do własnego wyboru i postrzegania świata i nawet jeśli za pare lat okaże się, że był to zły wybór nie sądzę,że będę obwiniać o to religię. Jak już wcześniej pisałam to nie religia jest złem to ludzie interpretują tak a nie inaczej...


Ieka dziękuję Ci za miłe słowa

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 15:55 ----------

Luna moja rodzina pomimo obaw i długich rozmów uważa, że najważniejsze jest to żebym to ja była szczęśliwa i akceptują mój wybór.
Przekonałam ich do tego, że nie warto uogólniać.

a moja mama także po obejrzeniu programu na discovery sama przyznała, że nie kupi już więcej mięsa wieprzowego.
__________________
Traktuj innych tak jak sam chcesz byc traktowany
yesmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 16:53   #138
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez yesmi Pokaż wiadomość
uwierz mi sama sobie mózg wyprałam

a co do wieprzowiny kopiuję przykład:

Z naukowego punktu widzenia wieprzowina jest niezdrowa, ponieważ:
a) wydala tylko 2%kwasu moczowego ze swego organizmu a 98% tego związku pozostaje w jej tkankach.Nadmiar kwasu moczowego w organizmie człowieka jest przyczyną wielu chorób,m.in. kamicy nerek.
b) jest źródłem zakażenia włośniem krętym’Trichinella spiralis’. Pasożyt ten występuje tylko u świń i dzików (ryjących we własnych odchodach) i co najważniejsze (w przeciwieństwie do pasożytów występujących u innych np.krów), że jego larwy nie niszczy proces gotowania i smażenia. Pasożyt ten powoduje wiele chorób m.in.zatrucia pokarmowe, zaburzenia metaboliczne,zmiany skórne.
c) istnieje możliwość zakażenia pasożytem ‘Taenia Solum’ występującym tylko w wieprzowinie i powodującym w ciele człowieka zaburzenia trawienia,zaparcia,brak apetytu,biegunki.
d) badania wykryły obecność substancji ‘mukopolysic’ bogatej w siarkę ,wywołującej choroby stawów także wykryto duże stężenie hormonu wzrostu(GH) co doprowadza do deformacji tkanki organizmu człowieka i eliminuje z organizmu witaminy E i A powodując hipowitaminozę.
e) mięso wieprzowe jest bardzo tłuste i zawiera wysoki wskaźnik cholesterolu, który po spożyciu przez człowieka odkłada się w jego organizmie.
(z opracowania dr. n. med. Jarosława Furmańskiego.)

Podsumowując, wieprzowina jest mięsem zawierającym bardzo dużo szkodliwych pasożytów oraz substancji. Ludzie spożywający wieprzowinę są bardziej narażeni na wiele groźnych chorób związanych z wysokim poziomem cholesterolu, co w konsekwencji prowadzi do zawału serca.




Dziewczyny ja nie mam zamiaru się spierać,i do niczego nikogo namawiać przecież każdy ma prawo do własnego wyboru i postrzegania świata i nawet jeśli za pare lat okaże się, że był to zły wybór nie sądzę,że będę obwiniać o to religię. Jak już wcześniej pisałam to nie religia jest złem to ludzie interpretują tak a nie inaczej...


Ieka dziękuję Ci za miłe słowa

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 15:55 ----------

Luna moja rodzina pomimo obaw i długich rozmów uważa, że najważniejsze jest to żebym to ja była szczęśliwa i akceptują mój wybór.
Przekonałam ich do tego, że nie warto uogólniać.

a moja mama także po obejrzeniu programu na discovery sama przyznała, że nie kupi już więcej mięsa wieprzowego.
cytowane ze strony 'islam katowice' wypowiedz pana furmanskiego na temat wieprzowiny

zawartosc tluszczu w 100g (chudej)wieprzowiny 2.83 w piersi kurczaka 3.03 (rowniez najchudsza czesc kurczka)
ps taki tluszcz to nie wrog

12 przypadkow zanotowanych miedzy 1997 a 2001 zakazeniem spowodowanym wlosniem, w 2001 zakazano karmienia trzody 'zywym miesem' zakazenia zmalaly - powod zakazenia - niedogotwane mieso - cos jak salmonella w kurczakach

cholesterol.... bez komentarza

to wychodzi jak w google wpiszesz 'mukopolysic' - popatrz na linki
http://www.google.co.uk/search?hl=en...l=&oq=&gs_rfai=

wszystkie takie wypowiedzi, czytaj i dziel na 2 - nigdy nie jest tak zle tak jak to wyglada (szczegolnie media lubuja sie w masowej histerii)

wieprzowina od lat znienawidzona przez zydow i muzulmanow

jak ktos sie uprze to na wszystko problem znajdzie
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 22:31   #139
Jessica_L
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 20
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez yesmi Pokaż wiadomość
I właściwie co jest złego w tym, że muzumanki zakrywają swoje ciała?
A co do wieprzowiny to rzeczywiście mają rację to mięso jest nie zdrowe... i jest to udowodnione naukowo... poczytajcie..
Yesmi

Skoro podoba Ci się zakrywanie w islamie, dlaczego nie zastosujesz tego co mówi Biblia?:

1 Tym. 2:9) Podobnie kobiety - w skromnie zdobnym odzieniu, niech się przyozdabiają ze wstydliwością i umiarem, nie przesadnie zaplatanymi włosami albo złotem czy perłami, albo kosztownym strojem, (10) lecz przez dobre uczynki, co przystoi kobietom, które się przyznają do pobożności. (11) Kobieta niechaj się uczy w cichości z całym poddaniem się


A skoro tak Ci się podoba niejedzenie wieprzowiny to zastosuj to co mówi Biblia:

III Mojż. 11: 7 Wieprza - ponieważ ma rozdwojone kopyta i przecięcie rozczepiające kopyta, ale przeżuwać - nie przeżuwa; będzie on dla was nieczystym.

Nie zrozum mnie źle Yesmi, ale szukasz czegos w Koranie nie znając podstaw chrzescijaństwa. Dlaczego najpierw nie starasz się poznać Jezusa?


Cytat:
Napisane przez yesmi Pokaż wiadomość
Zauważyłam że porównując Biblię z Koranem naprawdę można zbudować pewną sensowną całość. Muzłumanie także wierzą[...]w Jezusa i Marię w jego poczęcie, objawienia (oprócz jego śmierci na krzyżu co da się też zinterpretować w prosty sposób oni mówią Jezus nie umarł my mówimy Jezus zmartwychwstał to może oznaczać to samo).

Islam neguje ofiarę Jezusa na krzyżu; odrzuca dar Boga, robi z Boga kłamcę, mówiąc, że Jezus nie umarł na krzyżu dla naszego zbawienia.
Muzułmanie uważają, że każdy może dojsć do Nieba własnymi siłami co jest kolejną kwestią sprzeczną z naukami Biblii.

Każdy kto przeczy naukom Jezusa nie jest od Boga. A Mahomet robił to nagminnie.


Jezus mówił, że jest Synem Bożym - islam mówi, że Bóg nie ma syna.

Jezus powiedział, że życie można osiągnąć przez wiarę w Niego - dar od Boga/ Biblia naucza, że to z łaski jestesmy zbawieni, nie z uczynków aby się nikt nie chlubił - islam, mówi, że można osiągnąć Niebo przez uczynki.

Jezus kazał wybaczać ZAWSZE i zabronił osądzać - Mahomet nakazał obcinać ręce za kradzież, kamienować za cudzołóstwo itp.

Jezus kazał miłować nieprzyjaciół i modlić się za nich, zasada "nadstaw drugi policzek" - Mahomet zabijał i nakazał zabijać, zasada"oko za oko".

Jezus powiedział, że nie wolno się rozwodzić (za wyjątkiem wszeteczeństwa) - Mahomet powiedział, że rozwód można wziąć 2 razy.

Przykładów jest mnóstwo.

Bóg Jezusa i mój Bóg uznał mnie za swoje dziecko. On jest moim Ojcem - w islamie każdy jest niewolnikiem "slave" Allaha.
I muzułmanie się z tego cieszą. Nie wiem, jak można się cieszyć z bycia niewolnikiem.

Kosciół katolicki to nie Biblia więc nie rozumiem, czemu robisz znak równosci między tymi dwoma. Dla mnie to Bóg, Jezus, Słowo Boga jest autorytetem a nie ludzie, którzy IM przeczą. Katoliczką byłam, ale Bóg mnie wyprowadził z tego koscioła.
Niedawno przyjęłam chrzest - tym razem swiadomie i dobrowolnie.
Pan Jezus jest moim Zbawicielem.

Życzę Ci, abys poznała prawdę, " a prawda Cię wyswobodzi".

Pozdrawiam

PS. Pamiętaj, że jak mówi Biblia, Szatan może objawiać się jako "Anioł Swiatłosci".
Koran skopiował niektóre fakty z Księgi żydów i chrzescijan; i dodał wiele kłamstw.

Pamiętaj, że by zwiesć ludzi, Szatan stosuje taktykę: "bierze prawdę, i pomiędzy nią wpycha kłamstwa i zło". Potem stopniowo, jest tam coraz mniej prawdy, a coraz więcej kłamst.
I tak jest z koranem. Mam nadzieję, że kiedys to zobaczysz i zrozumiesz.

Edytowane przez Jessica_L
Czas edycji: 2010-06-16 o 12:12
Jessica_L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-16, 12:05   #140
yesmi
Raczkowanie
 
Avatar yesmi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 158
Dot.: Polka i Kurd

Jessica:
ale ja o tym wiem, że w Biblii także jest to napisane i przecież ja właśnie to napisałam, że gdyby tak dokładnie przeanalizować Biblię można znaleźć te same zasady. Ja nie potrafię tylko zaakceptować tego co ludzie robią z naszym kościołem katolickim. A co do zakrywania ciała sama nie będę tego robić ale nie widzę w tym jakiegoś wielkiego problemu i krzywdy. to jest wybór indywidualny i mam szacunek do tego.
napisałaś:


"...Islam neguje ofiarę Jezusa na krzyżu; odrzuca dar Boga, robi z Boga kłamcę, mówiąc, że Jezus nie umarł na krzyżu dla naszego zbawienia.
Muzułmanie uważają, że każdy może dojsć do Nieba własnymi siłami co jest kolejną kwestią sprzeczną z naukami Biblii.

Każdy kto przeczy naukom Jezusa nie jest od Boga. A Mahomet robił to nagminnie.


Jezus mówił, że jest Synem Bożym - islam mówi, że Bóg nie ma syna..."

moim zdaniem (oczywiście każdy może mieć własne) problem tkwi w złym zrozumieniu tego co Jezus chciał nam przekazać. Np. Jezus mówiąc jestem synem Bożym mogło oznaczać Bóg mnie stworzył na swoje podobieństwo po to by Wam pokazać pewne zasady wg. których macie żyć (tak samo jak wszystkich innych proroków). Przecież Bóg stworzył cały świat więc jest także Ojcem Nas Wszystkich i wszyscy jesteśmy jego dziećmi więc dlaczego Jezus nie mógł nazwać siebie synem Bożym. Sama napisałaś Bóg jest Twoim Ojcem więc Ty jesteś siostrą Jezusa. No tak przecież wszyscy jesteśmy Braćmi i Siostrami prawda? Wszystko można wytłumaczyć i zinterpretować na swój sposób. Islam mówi Bóg nie ma syna ale potwierdza jego stworzenie przez Boga.
Nie rozumiem tylko dlaczego nasze wyznanie wiary mówi:
..."Wierzę w jednego Boga, Ojca Wszechmogącego Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych. I w jednego Pana Jezusa Chrystusa...
i tutaj zaczyna się: ...Bóg z Boga, światłość ze światłości... (dlaczego Bóg z Boga? przecież wierzymy w jednego Boga)
zrodzony a nie stworzony (przecież Bóg stworzył wszystko to także to co zrodzone)

może potrafisz mi to wytłumaczyć bo naprawdę nie rozumiem...


"...Jezus powiedział, że życie można osiągnąć przez wiarę w Niego - dar od Boga/ Biblia naucza, że to z łaski jestesmy zbawieni, nie z uczynków aby się nikt nie chlubił - islam, mówi, że można osiągnąć Niebo przez uczynki, czyli własnymi siłami..."

Koran także mówi, że musimy uwierzyć w Boga także w Jezusa ale nie interpretować źle. Dlaczego mamy przestrzegać przykazań skoro uczynki nie wpływają na łaskę Boga?
"...Jezus kazał wybaczać ZAWSZE i zabronił osądzać - Mahomet nakazał obcinać ręce za kradzież, kamienować za cudzołóstwo itp..."

dlaczego mamy wybaczać skoro uczynki nie wpływają na nic?
Gdzie jest to napisane ze Mahomet nie kazał wybaczać, nakazał obcinać ręce i kamieniować?


"...Bóg Jezusa i mój Bóg uznał mnie za swoje dziecko. On jest moim Ojcem - w islamie każdy jest niewolnikiem "slave" Allaha. I muzułmanie się z tego cieszą. Nie wiem, jak można być dumnym z bycia niewolnikiem.
JA JESTEM BOGU WDZIĘCZNA, ŻE MAM TAKIEGO CUDOWNEGO OJCA JAKIM JEST..."

Każdy jest niewolnikiem ponieważ Bóg może z nami zrobić co zechce. Ale Islam nie przeczy temu, że Bóg jest miłosierny.
a Kosciół katolicki to nie Biblia i z tym się zgadzam i nie stawiam w żadnym wypadku znaku równości pomiędzy Biblią a Kościołem.

I dlaczego zakładasz z góry że Koran to kłamstwo? Ja jestem w stanie uwierzyć że prawda jest zawarta w Biblii ale także w Koranie. Może prawdą jest ze Koran jest sprostowaniem dla złej ludzkiej interpretacji a nie przysłany przez szatana?
__________________
Traktuj innych tak jak sam chcesz byc traktowany

Edytowane przez yesmi
Czas edycji: 2010-06-16 o 12:07
yesmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 13:03   #141
rybkie
Rozeznanie
 
Avatar rybkie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 969
Dot.: Polka i Kurd

poczytajcie sobie

http://niekompletnie.blog.onet.pl/Mi...,ID408223580,n
rybkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 13:46   #142
yesmi
Raczkowanie
 
Avatar yesmi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 158
Dot.: Polka i Kurd

szczerze współczuję tej dziewczynie... ale słyszałam już o takich przypadkach i to żadna nowość. Nadal uważam, że to nie jest wina religii tylko ludzi.

Niestety wszędzie są mordercy i psychopaci... Jaką mam gwarancję na to, że jeśli wyszłabym za polaka katolika on nie zrobiłby mi krzywdy?
__________________
Traktuj innych tak jak sam chcesz byc traktowany
yesmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 20:16   #143
Jessica_L
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 20
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez yesmi Pokaż wiadomość

1. Przecież Bóg stworzył cały świat więc jest także Ojcem Nas Wszystkich i wszyscy jesteśmy jego dziećmi.

2. No tak przecież wszyscy jesteśmy Braćmi i Siostrami prawda?


3. Każdy jest niewolnikiem ponieważ Bóg może z nami zrobić co zechce.

1. Rzekł do nich Jezus: Gdyby Bóg był waszym ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie. (Jn 8:42-45)


Dzięki temu można rozpoznać dzieci Boga i dzieci diabła: każdy, kto postępuje niesprawiedliwie, nie jest z Boga, jak i ten, kto nie miłuje swego brata. Taka bowiem jest wola Boża, którą objawiono nam od początku, abyśmy się wzajemnie miłowali. Nie tak, jak Kain, który pochodził od Złego i zabił swego brata.(1List J.3:10-12)


TWOJE PRZEKONANIE O TYM, ŻE WSZYSCY LUDZIE SĄ DZIEĆMI BOŻYMI JEST BŁĘDNE.

2. Ktoś rzekł do Niego: Oto Twoja Matka i Twoi bracia stoją na dworze i chcą mówić z Tobą. Lecz On odpowiedział temu, który Mu to oznajmił: Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi? I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką. (Mt. 12:47-50)

TWOJE PRZEKONANIE O TYM, ŻE WSZYSCY JESTESMY BRAĆMI I SIOSTRAMI JEST BŁĘDNE.

3. Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję.(J. 15:14)

Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Mesjaszem, z Boga się narodził, i każdy miłujący Tego, który dał życie, miłuje również tego, który życie od Niego otrzymał. Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, albowiem miłość względem Boga polega na spełnianiu Jego przykazań, a przykazania Jego nie są ciężkie.(1List J.5:1-3)

TWOJE PRZEKONANIE O TYM, ŻE WSZYSCY JESTESMY NIEWOLNIKAMI BOGA JEST BŁĘDNE.
BĘDĄC DZIECKIEM BOGA I PRZYJACIELEM JEZUSA NIE JEST SIĘ NIEWOLNIKIEM.


Zacytowałam słowa Pana Jezusa i Jego ucznia Jana, które udowodniły, że Twoje zdanie ( do którego masz oczywiscie prawo ) nijak się ma do Prawdy.

Jak widzisz, nie musiałam nic sama wymyslać, dodawać lub źle interpretować.
Dlatego po raz kolejny zachęcam do czytania Słowa Bożego, a nie poddawaniu się złym wpływom.

Na resztę kwestii poruszonych w Twoim wczesniejszym poscie odpowiem następnym razem; jesli oczywiscie forumowiczki nie będą miały nic przeciwko i jesli naprawdę chcesz odpowiedzi.
Ale gdyby Dziewczyny miały cos przeciwko, odpiszę na priv.

Pozdrawiam

Edytowane przez Jessica_L
Czas edycji: 2010-06-24 o 18:04
Jessica_L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 12:50   #144
AMaho
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez yesmi Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny szukałam tego tematu ale niestety nie znalazłam jestem ciekawa czy któraś z Was jest lub była w związku z Kurdem? Jakie macie doświadczenia?
Nie wiem czy jeszcze interesuja Cie doswiadczenia innych w partnerstwie z kurdami .
Z wlasnego doswiadczenia wiem jacy potrafia byc kochajacy - moj taki byl.
I jesli nadal zalezy Ci na byciu z nim razem , to przenigdy nie pozwol mu pojechac samemu na urlop do swojego kraju... bo tam rodzinka juz na 100% zone mu wybrala , a on nigdy nie sprzeciwi sie swojej rodzinie. I nawet gdyby wasza milosc byla najcudowniejsza - to poswieci ja dla dobrego imienia rodziny
AMaho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 16:44   #145
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez AMaho Pokaż wiadomość
Nie wiem czy jeszcze interesuja Cie doswiadczenia innych w partnerstwie z kurdami .
Z wlasnego doswiadczenia wiem jacy potrafia byc kochajacy - moj taki byl.
I jesli nadal zalezy Ci na byciu z nim razem , to przenigdy nie pozwol mu pojechac samemu na urlop do swojego kraju... bo tam rodzinka juz na 100% zone mu wybrala , a on nigdy nie sprzeciwi sie swojej rodzinie. I nawet gdyby wasza milosc byla najcudowniejsza - to poswieci ja dla dobrego imienia rodziny
:conf used:
mój już 2gi raz pojechał do swojego kraju i.. nic się nie dzieje, za parę dni wraca stęskniony kosmicznie !
tak, często tak jest, że rodzina wybiera mu żonę, ale nie zawsze tak jest
Ieka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 11:07   #146
AMaho
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez Ieka Pokaż wiadomość
:conf used:
mój już 2gi raz pojechał do swojego kraju i.. nic się nie dzieje, za parę dni wraca stęskniony kosmicznie !
tak, często tak jest, że rodzina wybiera mu żonę, ale nie zawsze tak jest
To naprawde masz szczescie . I naprawde smiem twierdzic ze jestes jedna z nielicznych. Jednak mam obawy czy to bedzie trwac wiecznie . Moj chlopak stwierdzil ze to niewazne , czy bylibysmy malzenstwem , czy mielibysmy dziecko - to i tak jak rodzina sie uprze to kazdy kurd to wszystko zniszczy, tylko po to zeby byc posluszny rodzinie. To tylko kwestia czasu.
Ale z calego serca zycze Ci , zebys zostala jedna z tych nielicznych , ktorej uda sie zlamac ten starootyp. I zebys nadal byla tak szczesliwa jak jestes.
Bo przynajmniej w 98% jest to standard ich postepowania
Pozdrawiam
AMaho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 12:19   #147
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez AMaho Pokaż wiadomość
To naprawde masz szczescie . I naprawde smiem twierdzic ze jestes jedna z nielicznych. Jednak mam obawy czy to bedzie trwac wiecznie . Moj chlopak stwierdzil ze to niewazne , czy bylibysmy malzenstwem , czy mielibysmy dziecko - to i tak jak rodzina sie uprze to kazdy kurd to wszystko zniszczy, tylko po to zeby byc posluszny rodzinie. To tylko kwestia czasu.
Ale z calego serca zycze Ci , zebys zostala jedna z tych nielicznych , ktorej uda sie zlamac ten starootyp. I zebys nadal byla tak szczesliwa jak jestes.
Bo przynajmniej w 98% jest to standard ich postepowania
Pozdrawiam
dziękuję.
niestety masz racje..co do tych rodziców, w przypadku mojego było tak, że jego rodzice sami chcieli, żeby zostawił kraj i wyjechał do Niemiec i już od dawna nie ingerują w jego życie.Chyba mam szczęscie, jak na razie..
a co takich przypadków to niestety ciągle o nich słyszę,był tu taki kolega mojego Tż, był razem chyba z Polką i pojechał do Iraku i .. tam się ożenił z inną.I już tu nie wrócił
Ieka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 13:55   #148
AMaho
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4
Dot.: Polka i Kurd

Moj wrocil do naszego wspolnego mieszkania , nawet probojac ukryc ten fakt , owszem udalo mu sie oklamywac mnie telefonicznie , przez pare tygodni. Jednak jak jestes z kims dlugi czas i wiaze was glebokie uczucie to wystarczy ze spojrzysz gleboko w oczy .
Ostrzegam Cie nie tyle przed ta miloscia co przed rozczarowaniem , ktore tak bardzo boli......
Zapytalam mojego ukochanego dlaczego wogole wrocil do mnie , do naszego mieszkania - odpowiedzial ze liczyl na to ze dalej bedziemy razem , a pozatym on moze miec cztery zony , a przedewszystkim to tamta ( ktorej wczesniej nie widzial) i to ja musi kochac i szanowac .
Moze i jego zona jest nauczona , bycia podlegla i akceptowania wszystkich decyzji meza ... ale My Polki i inne europejskie kobiety , nie jestesmy nauczone dzielenia sie swoja miloscia i swoim facetem
AMaho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 20:04   #149
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: Polka i Kurd

AMaho.. a ile byliście razem ?
Ieka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 08:36   #150
AMaho
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez Ieka Pokaż wiadomość
AMaho.. a ile byliście razem ?
Bylismy przeszlo rok razm - bardzo idealna para , zastanawialismy sie nad , legalizacja tego zwiazku.
A przed jego wyjazdem na urlop , wiele razy rozmawialismy na tmat takiej okolicznosci .... bo znam jego kulture i widzialam ile z jego znajomych wlasnie tak postapilo - bedac tutaj w jakis innych zwiazkach.
Moje kochani zapewnialo mni z nigdy , przenigdy nie zgodzi sie na slob z inna kobieta.
AMaho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-19 18:09:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:04.