"Jak się nie uspokoisz, to przyjdzie pan policjant i Cię zabierze" - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-23, 13:58   #31
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: "Jak się nie uspokoisz, to przyjdzie pan policjant i Cię zabierze"

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Skąd ten (absurdalny) wniosek?
Bo klaps to użycie siły?
w sumie nie wiem, ale bicie jakoś gorzej mi się kojarzy niż straszenie, jedno i drugie źle wpływa na dziecko i w sumie jest oznaką bezradności no ale przy wychowywaniu dziecka czasami ogarnia takie poczucie - po prostu nie wiadomo co robić i wtedy popełnia się błędy
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 14:16   #32
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: "Jak się nie uspokoisz, to przyjdzie pan policjant i Cię zabierze"

Cytat:
Napisane przez znasz_mnie Pokaż wiadomość
ale straszenie i tak jest lepsze niż klaps.
A bicie lepsze niż rąbanie siekierą Co to za porównanie w ogóle?
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 14:36   #33
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: "Jak się nie uspokoisz, to przyjdzie pan policjant i Cię zabierze"

Cytat:
Napisane przez Wisienki Pokaż wiadomość
A tak z innej beczki jak byłam mała siostra straszyła mnie bebokami - do dziś nie wiem co to jest, ale wtedy bałam się no i nie szłam nigdzie za siostrom do koleżanek, nie dotykałam jej rzeczy i tp.

Kiedy byłam mała babcia mnie straszyła że jak będę zaglądać do studni to mogę się spodobać utopcom i mnie wciągną wtedy się strasznie bałam i nie zaglądałam sama do głębokiej studni. To miało sens bo na gospodarstwie u babci ciężko było upilnować dziecko i babcia miała wybór trzymać mnie przy sobie gdy rodzice byli w pracy, albo wystraszyć aby mnie to co niebezpiecznie zbytnio nie pociągało. Teraz z perspektywy czasu babcie rozumiem, ale sama nie będę tak dziecku mówić.

Inna sprawa, że babcia bez sensu mnie straszyła, że jak będę się przeglądać w lustrze to zobaczę diabła no i do teraz za często się w lustrze nie przeglądam tylko kiedy trzeba bo po podświadomie kojarzy mi się to próżnością.

Wcale nie uważam, że straszenie jest lepsze niż klaps. Moim zdaniem jest to tak samo złe bo strach może utkwić w podświadomości i może się okazać, że u kogoś kogo stale straszono tym, że ktoś ich zabierze, albo wyśmieje rozwinie się fobia społeczna.
Mi mama mówiła, ze nie wolno patrzeć w lustro podczas jedzenia, bo się diabla zobaczy (kilka razy specjalnie zerknęłam, czy się pokaże i nic )
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 14:41   #34
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: "Jak się nie uspokoisz, to przyjdzie pan policjant i Cię zabierze"

Cytat:
Napisane przez znasz_mnie Pokaż wiadomość
ale straszenie i tak jest lepsze niż klaps.
Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Bo klaps to użycie siły?
w sumie nie wiem, ale bicie jakoś gorzej mi się kojarzy niż straszenie, jedno i drugie źle wpływa na dziecko i w sumie jest oznaką bezradności no ale przy wychowywaniu dziecka czasami ogarnia takie poczucie - po prostu nie wiadomo co robić i wtedy popełnia się błędy
Przemoc można podzielić na
zimną
gorącą


Gorąca to jak kogoś np. bijemy
zimna to np. gdy ze stoickim spokojem na oczach ofiary zniszczymy dla niej ważną rzecz; np. obetniemy misiowi głowę



Straszenie to forma przemocy; zaburza poczucie bezpieczeństwa dziecka i zafałszowuje obraz świata.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 14:48   #35
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: "Jak się nie uspokoisz, to przyjdzie pan policjant i Cię zabierze"

Cytat:
Napisane przez traicionera Pokaż wiadomość
Mi mama mówiła, ze nie wolno patrzeć w lustro podczas jedzenia, bo się diabla zobaczy (kilka razy specjalnie zerknęłam, czy się pokaże i nic )
Ja znałam wersję z przeglądaniem, że się diabła zobaczy (chyba chodzi o próżność) ale uparcie się gapiłam w lustro i nic. W ogóle ja lubiłam eksperymentować i gdyby mnie ktoś powiedział tę historię o topielcach ze studni to na pewno bym się tam gapiła... na szczęście mnie mama mówiła wprost "nie rób tego czy tego bo stanie się to i to". Najlepiej to na mnie działało.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 14:52   #36
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: "Jak się nie uspokoisz, to przyjdzie pan policjant i Cię zabierze"

"Dzieki' takiemu straszeniu u dziecka utrwala się stereotypowy obraz świata i potem ma uprzedzenia w stosunku do Cyganów/starszych ludzi/policjantów/psów, którymi było straszone.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 15:01   #37
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: "Jak się nie uspokoisz, to przyjdzie pan policjant i Cię zabierze"

Cytat:
Napisane przez Wisienki Pokaż wiadomość
Nie rozumiem czegoś takiego, a ze wszystkich strachów najgorsze jest straszenie policją później taki dzieciak dorasta i trauma zamienia się w agresję i wypisuje chwdp na murach, albo idzie na mecz z przekonaniem że policja blije "kibiców' za niewinność tiiiiiiiaaaaaa
Może taki objaw traumy sie zdarza ale jednak obstawiam 99 % przypadków lania się z policja nie wynika ze straszenia policją

Cytat:
Napisane przez Wisienki Pokaż wiadomość
a nawet jeśli dorasta i wszystko niby jest oki to i tak pewna nieufność w stosunku do policji zostaje no i potem np. w przypadku porwania człowiek tak długo zastanawia się czy powiadomić policję, aż jest za późno.
Poważnie ?uważasz ,ze nie zglaszanie porwań wynika z obawy przed policja ?powaznie myślisz ,że w sytuacji porwania osoby bliskiej mysli się o straszeniu policją w dzieciństwie ?

Straszenie to trochę jak wiara w mikołaja w pewnym wieku olewa się takie straszenie bo wie się ,że nic takiego sie nie dzieje ,to moze działa w wieku wczesnoszkolnym.
Straszenie wpływa na pamięć w wieku lat nastu i póżniej, jak widac każda znas pamięta czym nas straszono .

Przypomniało mi sie ,że mówiono mi żeby sie nie gapić za długo w lustro bo diabeł wyskoczy ,jakos nie mam traumy
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-23, 15:59   #38
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: "Jak się nie uspokoisz, to przyjdzie pan policjant i Cię zabierze"

ja uwazam ze to chyba lekka przesada zeby mialo to doprowadzic do skrajnej traumy

boje sie policji bo mi mandat wlepia za przejscie na czerwonym swietle, niz dlatego ze mnie straszyli (a straszyli)
znam kilka maluszkow ktore na taka pogrozke spokojnie odpowiedzialy ' zawsze chcialem sie przejechac policyjna fura!' albo byly po prostu ciekawe co by bylo dalej...

nie rozumiem jednak sensu straszenia tym dzieci... to jakby przyznawanie sie do tego ze sobie czlowiek nie radzi, nie lepiej po prostu pogrozic kara? przeciez kazdy inteligentny maluch po kilku takich 'straszeniach' bedzie mial kompletna olewke na to wiedzac dobrze ze poniewaz tak sie nie stalo.. to sie juz nie stanie
ale ja sobie tylko spekuluje
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 16:29   #39
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: "Jak się nie uspokoisz, to przyjdzie pan policjant i Cię zabierze"

Czasem straszę koty, ze jak będą niegrzeczne, to je oddam Chińczykom
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 16:53   #40
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: "Jak się nie uspokoisz, to przyjdzie pan policjant i Cię zabierze"

Cytat:
Napisane przez znasz_mnie Pokaż wiadomość
ale straszenie i tak jest lepsze niż klaps.
Jak dla mnie i to, i to jest formą przemocy, wiec stawiam na równi te dwie sytuacje.
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 17:29   #41
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: "Jak się nie uspokoisz, to przyjdzie pan policjant i Cię zabierze"

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Może taki objaw traumy sie zdarza ale jednak obstawiam 99 % przypadków lania się z policja nie wynika ze straszenia policją



Poważnie ?uważasz ,ze nie zglaszanie porwań wynika z obawy przed policja ?powaznie myślisz ,że w sytuacji porwania osoby bliskiej mysli się o straszeniu policją w dzieciństwie ?


Straszenie to trochę jak wiara w mikołaja w pewnym wieku olewa się takie straszenie bo wie się ,że nic takiego sie nie dzieje ,to moze działa w wieku wczesnoszkolnym.
Straszenie wpływa na pamięć w wieku lat nastu i póżniej, jak widac każda znas pamięta czym nas straszono .

Przypomniało mi sie ,że mówiono mi żeby sie nie gapić za długo w lustro bo diabeł wyskoczy ,jakos nie mam traumy
W pewnym sensie się z Tobą zgadzam, ale takie straszenie policją może wzbudzić w dziecku przekonanie, że policja jest zła, niegodna zaufania a stąd już nie daleko do podjęcia działań przeciw niej. Jeśli zaś chodzi o przykład z porwaniem to myślałam o nie uświadamianym sobie nawet braku zaufania, które może wynikać, że straszenia.

Cytat:
Napisane przez Bakteryika Pokaż wiadomość
ja uwazam ze to chyba lekka przesada zeby mialo to doprowadzic do skrajnej traumy

boje sie policji bo mi mandat wlepia za przejscie na czerwonym swietle, niz dlatego ze mnie straszyli (a straszyli)
znam kilka maluszkow ktore na taka pogrozke spokojnie odpowiedzialy ' zawsze chcialem sie przejechac policyjna fura!' albo byly po prostu ciekawe co by bylo dalej...

nie rozumiem jednak sensu straszenia tym dzieci... to jakby przyznawanie sie do tego ze sobie czlowiek nie radzi, nie lepiej po prostu pogrozic kara? przeciez kazdy inteligentny maluch po kilku takich 'straszeniach' bedzie mial kompletna olewke na to wiedzac dobrze ze poniewaz tak sie nie stalo.. to sie juz nie stanie
ale ja sobie tylko spekuluje
no przesadziłam, ale może to być jeden z czynników który do tej traumy prowadzi i tego nie można zlekceważyć.

Trzeba znać swoje dziecko bo przecież inaczej na taką groźbę zareaguje śmiały ekstrawertyk, a inaczej ktoś nieśmiały i wycofany
__________________

Edytowane przez Wisienki
Czas edycji: 2011-05-23 o 17:31
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-23, 20:19   #42
karolinaa
Wtajemniczenie
 
Avatar karolinaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 150
Dot.: "Jak się nie uspokoisz, to przyjdzie pan policjant i Cię zabierze"

dziewczynka około 2 lat huśtała się na huśtawce pani około 55-60 nie potrafiła konsekwentnie powiedzieć że już mają iść a dziewczynka ma zejść to : choć idziemy już
nie
schodź już , ja już idę a jak spadniesz to dostaniesz w ..
niejednokrotnie słyszałam obok mnie stało dziecko nie chciało iść a ktoś idziemy bo ciebie tutaj zostawię i pani (czyli ja) ciebie zabierze
__________________
Najważniejsza w życiu jest decyzja. Reszty dokona przypadek
Lidia Jasińska


Chcesz podarować uśmiech dzieciom wyślij kartkę więcej na: http://marzycielskapoczta.pl/
karolinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 13:03   #43
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: "Jak się nie uspokoisz, to przyjdzie pan policjant i Cię zabierze"

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Przypomniało mi sie ,że mówiono mi żeby sie nie gapić za długo w lustro bo diabeł wyskoczy ,jakos nie mam traumy
A mnie babcia straszyła, że jak w piecu będę grzebać, to zsikam się do łóżka w nocy.

Żadnej fobii w tym temacie nie mam, w piecu nadal lubię grzebać, a do łóżka nie sikam.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
A bicie lepsze niż rąbanie siekierą Co to za porównanie w ogóle?
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 13:20   #44
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: "Jak się nie uspokoisz, to przyjdzie pan policjant i Cię zabierze"

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
A mnie babcia straszyła, że jak w piecu będę grzebać, to zsikam się do łóżka w nocy.

Żadnej fobii w tym temacie nie mam, w piecu nadal lubię grzebać, a do łóżka nie sikam.


Moja babcia tak samo mówiła jak bawiłam się ogniem ( w piecu, świecą, ogniskiem) - ty się nie przejmowałam bo nigdy nie miałam kłopotów z nocnym moczeniem więc wiedziałam, że babka ściemnia .

No i babcia mówiła, że jak będę pluła na rozgrzaną blachę na piecu to będę miała głupie dzieci (to była dla mnie jako 4- 5 latki taka abstrakcja, że wcale się nie przejęłam tylko radośnie plułam dalej)
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 13:23   #45
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: "Jak się nie uspokoisz, to przyjdzie pan policjant i Cię zabierze"

Mnie zawsze denerwowało opowiadanie takich pierdół dzieciom. Już nawet nie chodzi mi o to strasznie, ale właśnie ten tekst z diabłem, sikaniem itd. A nie lepiej by było wytłumaczyć? Zauważyłam, że starsze pokolenie traktuje dzieci na zasadzie "nic nie wie, nic nie rozumie, szkoda się wysilać i gadać do dziecka bardziej niż "a gu gu gu" i "choci na papu zrobimy amu amu". I strasznie mnie to złości, i irytuje też.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 13:31   #46
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: "Jak się nie uspokoisz, to przyjdzie pan policjant i Cię zabierze"

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Mnie zawsze denerwowało opowiadanie takich pierdół dzieciom. Już nawet nie chodzi mi o to strasznie, ale właśnie ten tekst z diabłem, sikaniem itd. A nie lepiej by było wytłumaczyć? Zauważyłam, że starsze pokolenie traktuje dzieci na zasadzie "nic nie wie, nic nie rozumie, szkoda się wysilać i gadać do dziecka bardziej niż "a gu gu gu" i "choci na papu zrobimy amu amu". I strasznie mnie to złości, i irytuje też.
ale starsze pokolenie tj np. moich dziadków (ur 1906 i 1920) pochodziło z liczniejszych rodzin i miało więcej dzieci, a zważywszy brak ułatwiającej życie techniki (pralka, odkurzacz, lodówka) a jeśli już to żelazko na dusze + praca zawodowa lub w gospodarstwie sprawiała, że ludzie nie mieli dla dzieci wystarczająco dużo czasu. Łatwiej i szybciej jest dziecko postraszyć, czy sprzedać mu jakąś głupotę niż mu wytłumaczyć np dlaczego próżność jest zła, dlaczego nie wolno zaglądać do studni czy bawić się ogniem.

Teraz na szczęście w większości przypadków jest inaczej

PS> np. babcia mi opowiadała, że za jej pamięci biedniejsze kobiety wbijały 2 w miedzę paliki w ziemię przywiązywały do jej końców chustę wkładały w nią jeszcze malutkiego karmionego piersią dzieciaka i szły w pole (na wykopki, sianokosy czy coś tam). Wtedy czasy były inne.

Nawet ja jako 2, 3 zanim poszłam do przedszkola towarzyszyłam babci przy pasieniu krów, czy bawiłam się w bruździe w trakcie polowej roboty - a byłam dzieckiem z tzw inteligenckiej rodziny)
__________________

Edytowane przez Wisienki
Czas edycji: 2011-05-24 o 13:37
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 18:39   #47
Agacia80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 231
Dot.: "Jak się nie uspokoisz, to przyjdzie pan policjant i Cię zabierze"

A ja uważam, że jeśli chodzi o wychowywanie to wcale kiedyś nie było gorzej. wcześniej ktoś pisał, że był zabierany przez babcię na łąkę i pasł krowy - przynajmniej ktoś się tym dzieckiem zajmował. Nie było pralki itp, ale wydaje mi się, że dzieci miały większy kontakt z rodzicami, chociażby przez to, że im pomagały. Starsze opiekowały się młodszymi, przez co uczyły się odpowiedzialności. A dziś rodzice całymi dniami poza domem. Często dziecko jest niemal "dodatkiem" do eleganckiego życia. Znam kilka par, które niemal sa dumne z tego, że kilkumiesięcznego malca oddają do żłobka na 10 godzin. Potem maluch wraca do domu idzie spać, bo taki zmęczony, a kiedy wstanie już wysyłany z powrotem do żłobka. Najgorsze jest to, że w większości tych ludzi stać na zajęcie się dzieckiem
I co z tego, że opowiada się pierdoły, skoro przykładem uczy dzieci odpowiednich zachowań, to chyba lepiej niż racjonalne wytłumaczenie i brak czasu na wprowadzanie tego w życie
Agacia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 19:08   #48
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: "Jak się nie uspokoisz, to przyjdzie pan policjant i Cię zabierze"

Spodziewałam się, że w końcu zejdzie na klapsy
Moim zdaniem, jedno głupsze od drugiego i oba tak samo krzywdzące dla dziecka, przynosi korzyść na krótko, pozorną, uspokaja się rodzic bo sprawa załatwiona a nerwy uszły. Tylko jakoś potem nie potrafi powiązać konsekwencji ze swoim postępowaniem.

Mi ciocia kiedyś powiedziała (bardziej w żartach), że jak nie zjem obiadu to mnie zamknie do chlewika i będę jadła to co świnki. Nie spałam trzy dni (nocy)
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 07:51   #49
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: "Jak się nie uspokoisz, to przyjdzie pan policjant i Cię zabierze"

Cytat:
Napisane przez Agacia80 Pokaż wiadomość
A ja uważam, że jeśli chodzi o wychowywanie to wcale kiedyś nie było gorzej. wcześniej ktoś pisał, że był zabierany przez babcię na łąkę i pasł krowy - przynajmniej ktoś się tym dzieckiem zajmował. Nie było pralki itp, ale wydaje mi się, że dzieci miały większy kontakt z rodzicami, chociażby przez to, że im pomagały. Starsze opiekowały się młodszymi, przez co uczyły się odpowiedzialności. A dziś rodzice całymi dniami poza domem. Często dziecko jest niemal "dodatkiem" do eleganckiego życia.
Fakt, nie było gorzej. Wg mnie było lepiej.

Były inne czasy. Bardzo ubolewam, że mój syn się w nich nie wychowa. Ja się bardzo cieszę, że dzieciństwo przeżyłam wtedy, a nie teraz.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-25, 21:23   #50
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: "Jak się nie uspokoisz, to przyjdzie pan policjant i Cię zabierze"

Kropka, ZGADZAM się jak cholera.
Z rozrzewnieniem czytam sobie Fikołki na trzepaku czy Grę w kapsle...
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 00:46   #51
Basiorek
Przyczajenie
 
Avatar Basiorek
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 4
Angry Dot.: "Jak się nie uspokoisz, to przyjdzie pan policjant i Cię zabierze"

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Byłam świadkiem takiej sytuacji wielokrotnie, aż w końcu ostatnio znowu się to zdarzyło i postanowiłam założyć ten wątek.

Otóż chodzi o sytuację, kiedy rodzice są gdzieś razem z dzieckiem i dziecko to zachowuje się niegrzecznie. Wtedy mama albo tata mówią: "jak nie będziesz się grzecznie zachowywać, to przyjdzie pan policjant i Cię zabierze". No matko kochana, aż mnie telepie jak to słyszę! Trzeba być moim zdaniem idiotą, żeby straszyć dziecka policją, która przecież kiedyś może być bardzo pomocna! Wyobraźmy sobie, że dziecko się zgubiło, policjanci zaczynają go szukać, dziecko z daleka ich widzi i ucieka, bo jest przerażone i pewne, że je zabiorą od rodziców. Tak samo, jak same z siebie nie poprosi policjanta o pomoc, kiedy się zagubi. Taka sama sytuacja jest w przypadku straszenia dzieci obcymi: "ten pan Cię zabierze, jak się nie uspokoisz". Nie wiem, jaki ma to cel?

A Wy jakie macie zdanie na ten temat? Skąd to durne moim zdaniem straszenie dziecka policją czy jakimś obcym panem?
Ja niedawno usłyszałam w restauracji jak matka postraszyła mną swoje dziecko "jak nie będziesz grzeczny to cie ta Pani zabierze" chłopczyk aż stał przerażony a matka się śmiała , młoda dziewczyna najwidoczniej mózg jej nie zdążył wyrosnąc ,żal mi się tego dziecka zrobiło bo ona pewnie go tak często straszy .Kiedyś słuszałam jak jakaś babcia straszyła wnuka że "pan go zabierze jak nie bedzie grzeczny " no jak tak można straszyc ?? to jest bezmyślne , bezrefleksyjne i bez serca. Swoją droga to to dziecko znienawidzi ta matkę czy babcię z czasem jak bedzie wiedziało że robi się mu celową krzywdę. Jakoś jak na razie nie słyszałam tego z ust faceta , kobiety chyba bywają okrutniejsze . Moja babcia mnie straszyła jakąś Helena z meblościanki.
Basiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 14:00   #52
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 710
Dot.: "Jak się nie uspokoisz, to przyjdzie pan policjant i Cię zabierze"

A mnie to się juz śmiać chce z tych wszystkich "specjalistów od wychowania", krzyknąć na dziecko nie wolno, pogrozić nie wolno, postraszyć nie wolno.... dziecko może mi na głowe wejść, a ja mam na to nie zwracac uwagi i przestanie. -mhm teoretycznie

Też słyszałam nie raz od mamy, jak będe niegrzeczna pan policjant mnie zabierze do więzienia- policji sie nie boje i przed nią nie uciekam
Bobokiem mnie straszyli - bardzo miło go wspominam- acz koliwek mnie nie zabrał, ale jakis taki symbol dzieciństwa jest.

Przykładów mogła bym wymieniać, a właściwie sposobów na zapanowanie nademną przez mame czy babcie po których odziwo traumy nie mam...
Mój syn jak się źle zachowuje to tez mówie mu, że jak będzie niegrzeczny to pan policjant przyjdzie bo on zabiera niegrzecznych ludzi- syn 3 latka przed policjantami nie ucieka.

Jak mu powiem, że by szedł ze mna i sie nie wyrywał bo go pani zabierze to wie że musi sie trzymać mnie bo ktos go moze porwać.
Jak mu powiem, żeby mi się nie wyrywał jak przechodzimy przez ulice bo go samochód przejedzie to wie, że ma iść za ręke bo ma wszystko zobrazowane ...

Ja bym tego nie nazwywała straszeniem, a zobrazowaniem konsekwencji .
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 14:10   #53
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: "Jak się nie uspokoisz, to przyjdzie pan policjant i Cię zabierze"

Mnie straszyli " babajaga" ze mnie zabierze jak będę niegrzeczna kiedyś robiło to na mnie wrażenie a dziś sie śmieje z tego

Co do bicia - NIGDY nie podniose ręki na swoje dziecko. Sama byłam bita i pamietam jak mnie nie tylko bolało ciało ale bardziej bolała dusza. . I każdego kto to zrobi potepiam. Żadne argumenty do mnie nie trafiaja

---------- Dopisano o 15:09 ---------- Poprzedni post napisano o 15:09 ----------

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Fakt, nie było gorzej. Wg mnie było lepiej.

Były inne czasy. Bardzo ubolewam, że mój syn się w nich nie wychowa. Ja się bardzo cieszę, że dzieciństwo przeżyłam wtedy, a nie teraz.
O tak

---------- Dopisano o 15:10 ---------- Poprzedni post napisano o 15:09 ----------

Cytat:
Napisane przez traicionera Pokaż wiadomość
Czasem straszę koty, ze jak będą niegrzeczne, to je oddam Chińczykom
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 14:13   #54
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: "Jak się nie uspokoisz, to przyjdzie pan policjant i Cię zabierze"

[1=13aa9d55ec6ef8489ab3852 d90deb2979ef9d608;3357850 2]

Jak mu powiem, że by szedł ze mna i sie nie wyrywał bo go pani zabierze to wie że musi sie trzymać mnie bo ktos go moze porwać.
Jak mu powiem, żeby mi się nie wyrywał jak przechodzimy przez ulice bo go samochód przejedzie to wie, że ma iść za ręke bo ma wszystko zobrazowane ...

Ja bym tego nie nazwywała straszeniem, a zobrazowaniem konsekwencji .[/QUOTE]
Jeśli umiesz zobrazować konsekwencje wbiegania na ulice to dlaczego jak się wyrywa, to go straszysz jakąś panią czy innym babokiem? Nie można tego ''zobrazować" - że się np zgubi? Albo że nie obejrzy bajki wieczorem? Moim zdaniem to lepsza konsekwencja.

Ja swoich dzieci nie straszę żadnymi ''dziadami'' czy ''babokami', bo sama nie lubię być zastraszana, nawet jako dorosły człowiek, jest to dla mnie zwyczajnie nie komfortowe...
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 14:41   #55
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: "Jak się nie uspokoisz, to przyjdzie pan policjant i Cię zabierze"

[1=13aa9d55ec6ef8489ab3852 d90deb2979ef9d608;3357850 2]A mnie to się juz śmiać chce z tych wszystkich "specjalistów od wychowania", krzyknąć na dziecko nie wolno, pogrozić nie wolno, postraszyć nie wolno.... dziecko może mi na głowe wejść, a ja mam na to nie zwracac uwagi i przestanie. -mhm teoretycznie

Też słyszałam nie raz od mamy, jak będe niegrzeczna pan policjant mnie zabierze do więzienia- policji sie nie boje i przed nią nie uciekam
Bobokiem mnie straszyli - bardzo miło go wspominam- acz koliwek mnie nie zabrał, ale jakis taki symbol dzieciństwa jest.

Przykładów mogła bym wymieniać, a właściwie sposobów na zapanowanie nademną przez mame czy babcie po których odziwo traumy nie mam...
Mój syn jak się źle zachowuje to tez mówie mu, że jak będzie niegrzeczny to pan policjant przyjdzie bo on zabiera niegrzecznych ludzi- syn 3 latka przed policjantami nie ucieka.

Jak mu powiem, że by szedł ze mna i sie nie wyrywał bo go pani zabierze to wie że musi sie trzymać mnie bo ktos go moze porwać.
Jak mu powiem, żeby mi się nie wyrywał jak przechodzimy przez ulice bo go samochód przejedzie to wie, że ma iść za ręke bo ma wszystko zobrazowane ...

Ja bym tego nie nazwywała straszeniem, a zobrazowaniem konsekwencji .[/QUOTE]
Skoro niby przedstawiasz konsekwencje, to czemu kłamiesz? Żaden pan policjant Ci dziecka nie zabierze, więc po co takie gadanie? Teraz się nie boi, bo jest z Tobą. Ale wyobraź sobie, że Twoje dziecko się zgubiło i widzi policjanta - jest samo - i zamiast podejść i poprosić o pomoc ucieka, bo mama mówiła przecież, że policjanci zabierają niegrzecznych ludzi A pogrubione zdanie - nie skomentuję.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 15:07   #56
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 710
Dot.: "Jak się nie uspokoisz, to przyjdzie pan policjant i Cię zabierze"

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Skoro niby przedstawiasz konsekwencje, to czemu kłamiesz? Żaden pan policjant Ci dziecka nie zabierze, więc po co takie gadanie? Teraz się nie boi, bo jest z Tobą. Ale wyobraź sobie, że Twoje dziecko się zgubiło i widzi policjanta - jest samo - i zamiast podejść i poprosić o pomoc ucieka, bo mama mówiła przecież, że policjanci zabierają niegrzecznych ludzi A pogrubione zdanie - nie skomentuję.
Ale wie, że policja jest od pilnowania porządku i jak ktoś jest niegrzeczny to go zabiorą- stopień tego bycia niegrzecznym wyjaśnie mu w swoim czasie.
Z mojego punktu widzenia wiem, że by nie uciekało przed policją, bo oprócz mówienia mu o konsekwencjach zachowań tłumacze mu także inne zaqchowania.

A jeżeli , groźba, że dobranocki nie ogbejrzy nie poskutkuje, bo wszystko ładnie i pięknie sie mówi w teorii. Też sama mądrościami sypałam jak dziecka nie miałam, póxniej niestety musiałam sama szukac metod w miare odpowiednich które na dziecko skutkują.

Edytowane przez 13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Czas edycji: 2012-04-16 o 15:15
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 15:21   #57
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: "Jak się nie uspokoisz, to przyjdzie pan policjant i Cię zabierze"

[1=13aa9d55ec6ef8489ab3852 d90deb2979ef9d608;3358027 8]Ale wie, że policja jest od pilnowania porządku i jak ktoś jest niegrzeczny to go zabiorą- [/QUOTE]
rozumiem, że na jednej szali kładziesz swoje dziecko i np. zadymiarzy stadionowych?


[1=13aa9d55ec6ef8489ab3852 d90deb2979ef9d608;3358027 8]A jeżeli , groźba, że dobranocki nie ogbejrzy nie poskutkuje, bo wszystko ładnie i pięknie sie mówi w teorii. Też sama mądrościami sypałam jak dziecka nie miałam, póxniej niestety musiałam sama szukac metod w miare odpowiednich które na dziecko skutkują.[/QUOTE]
W tematach, na których nie mam doświadczenia - nie udzielam się. Mam 2 dzieci Jeśli - jak to nazywasz - groźba - nieobejrzenia dobranocki nie zadziała, jest wiele innych metod, np. że nie zaprosimy ulubionej koleżanki, z którą uwielbia się spotykać, nie pójdzie w sobotę na rower jak będzie ciepło, nie kupię obiecanej książeczki, kucyka, majtek z księżniczką, które sobie upatrzyła w sklepie. Oczywiście zawsze dotrzymywać słowa i być konsekwentnym.

Straszenie jest najprostsze, bo ze swojej pozycji silniejszej i większej możesz zastraszyć dziecko nieznanymi dla niego dotąd konsekwencjami (jak zabranie przez dziada, policjanta czy licho wie co jeszcze).

A jak będzie miał 8-12 lat, to co zastosujesz? Zakujesz go w kajdany
?
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 15:37   #58
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 710
Dot.: "Jak się nie uspokoisz, to przyjdzie pan policjant i Cię zabierze"

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
rozumiem, że na jednej szali kładziesz swoje dziecko i np. zadymiarzy stadionowych?



W tematach, na których nie mam doświadczenia - nie udzielam się. Mam 2 dzieci Jeśli - jak to nazywasz - groźba - nieobejrzenia dobranocki nie zadziała, jest wiele innych metod, np. że nie zaprosimy ulubionej koleżanki, z którą uwielbia się spotykać, nie pójdzie w sobotę na rower jak będzie ciepło, nie kupię obiecanej książeczki, kucyka, majtek z księżniczką, które sobie upatrzyła w sklepie. Oczywiście zawsze dotrzymywać słowa i być konsekwentnym.

Straszenie jest najprostsze, bo ze swojej pozycji silniejszej i większej możesz zastraszyć dziecko nieznanymi dla niego dotąd konsekwencjami (jak zabranie przez dziada, policjanta czy licho wie co jeszcze).

A jak będzie miał 8-12 lat, to co zastosujesz? Zakujesz go w kajdany
?
Tak juz widzę jak mój niespełna 3 letni syn przejął się bo mu spodni nie kupie, metody dobre ale dla dziecka starszego, zresztą też w jakimś stopniu jest to straszenie. Ma wywołac taki sam efekt.czyli dziecko ma wiedziec jakie moga go spotkac konsekwencje.

Co do kajdanek to tak oczywiście już mam cały zestaw.

Wiedziałam, że teraz będą z igły widły i będzie hiperbolizowanie.
Jak moje dziecko będzie mieć 8-12 lat to wtedy zastosuje metody o których ty pisałas a nie dla dziecka które jeszcze dobrze 3 lat nie ukończło.
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 16:33   #59
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: "Jak się nie uspokoisz, to przyjdzie pan policjant i Cię zabierze"

Spoko, Paula. Każdy stosuje takie metody jakie są mu najbliższe

Moim zdaniem, żaden wiek nie jest dobry na straszenie dziecka.

Konsekwencje tak, straszenie nie. Ale to moje prywatne zdanie.
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 16:55   #60
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 710
Dot.: "Jak się nie uspokoisz, to przyjdzie pan policjant i Cię zabierze"

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
Spoko, Paula. Każdy stosuje takie metody jakie są mu najbliższe

Moim zdaniem, żaden wiek nie jest dobry na straszenie dziecka.

Konsekwencje tak, straszenie nie. Ale to moje prywatne zdanie.
No ok. nikt nie mówi, że nagminne i przesadne straszenie jest dobre, ale do każdego wieku trzeba dopasować jakieś metody które na dziecko poskutkują, a nie zrobia mu krzywdy.
Jeżeli ja mając doświadczenie "bo babcia mnie straszyła i ja przez to mam jakąś traume" czy cos takiego nigdy bym nie stosowała tego na swoim dziecku, ale na tym etapie wiem że dziecku krzywdy nie zrobię jak w ostateczności mu pogroże.
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:12.