co robić? doradźcie, proszę.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-29, 21:21   #1
no_onee
Przyczajenie
 
Avatar no_onee
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2

co robić? doradźcie, proszę..


mam taki dziwny problem związkowy.
otóż nakreslajac sytuację. studiuje na 3 roku. własnie kończe prawie dwuletni związek.
zostały tylko kwestie mieszkaniowe do załatwienia - czyli znaleźć lokum i przeprowadzić się. związek to fikcja od dłuzszego czasu.

przypadkowo przez facebook załapałam kontakt z byłym facetem mojej najlepszej przyjaciółki.
potrzebowałam niewielkiej przysługo. i się zaczeło.
rozmowy codziennie. godzinami. na skype/gg/google talk.
on pracuje w tej chwili na kontrakcie za granicami naszego kraju,
kontrakt ma na stałe, praca świetna, w zawodzie. nie chce wracać.
ale powiedział, że od dawna bardzo mu się podobałam, że w święta spotykając się z A. moją przyjaciółką
(niestety byli sex-friends jeszcze jakis czas po zakonczeniu zwiazku, zwiazek rozpadl sie jakies 2,5 roku temu, raz do siebie wrocili, nie wyszlo.)
powiedział jej, że chętnie by sie ze mną umówił.niemalże został dzgnięty nożem.

a ja? ja mam mętlik w głowie, to facet jakiego szukałam.
zaradny, inteligentny, ogarnięty, z pasją, dobrze zarabia, ma cel w życiu, ciesze się rozmawiajac z nim, ciągle mam usmiech na twarzy
mamy wiele podobnych poglądów na życie, on mowi, zebysmy sie dogadali. wiem, ze by tak było.
ale boje się rozpętać taką burze wsród rodziny, znajomych.... wiadomo, jego to obejdzie, jest jakies 1200 kilometrów stąd, wraca okazjonalnie.
a ja mam tu studia do zrobienia.
zaplanował już, ze na wakacje mam przyjechać, że pomieszkamy razem, zobaczymy jak to jest, załatwi mi pracę, pojedziemy na urlop razem.
kusi mnie to, nie powiem. ale te wątpliwości i wyrzuty sumienia chyba mnie zabiją.
nie wiem co robić...

przepraszam za chaos, wszelkie opinie i pytania są mile widziane.
no_onee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 21:28   #2
Cerveza_
Wtajemniczenie
 
Avatar Cerveza_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 505
Dot.: co robić? doradźcie, proszę..

Idź za głosem serca. Nikt nie może za Ciebie decydować i nie warto patrzeć na innych ludzi. Wiem z autopsji.
__________________
RESET
Cerveza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 21:41   #3
Sour
Zadomowienie
 
Avatar Sour
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z łóżka
Wiadomości: 1 695
Dot.: co robić? doradźcie, proszę..

po pierwsze: głęboki oddech, włącz myślenie- przemyśl, czy chcesz rzucać się z jednego związku w drugi?
po drugie: zamknij definitywnie rozdział życia związany z byłym chłopakiem;
po trzecie: do wakacji dużo czasu, masz czas na refleksje jeśli za kilka miesięcy naprawdę będziesz miała ochotę- jedź. czemu nie?

Pamiętaj tylko o jednym: nie pal za sobą mostów, nie rzucaj studiów dla mężczyzny, zostaw sobie jakąś alternatywę tu, w Polsce. A nuż wam nie wyjdzie i zostaniesz z niczym? (oczywiście Ci tego nie życzę, ale warto wziąć to pod uwagę )
__________________
Fall seven times, stand up eight.
Sour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 21:49   #4
wiktoriablack
Raczkowanie
 
Avatar wiktoriablack
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 266
Dot.: co robić? doradźcie, proszę..

do wakacji jeszcze dużo czasu, przemyśl to sobie na spokojnie czy chcesz jechać czy nie ze studiów nie rezygnuj jak z kimś masz być to i tak będziesz- nie rzucaj dla faceta wszystkiego, bo nie wiesz nawet co z tego wyjdzie. Podoba Ci sie, dobrze Wam sie gada, ale bycie ze sobą często i takie rzeczy weryfikuje. Jedno jest pewno- rozstan się ze swoim obecnym facetem, bo skoro myślisz o innym i wiesz ze aktualny związek do niczego nie zmierza to szkoda tracić czas swój i obecnego partnera.
wiktoriablack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 21:50   #5
lady17
Wtajemniczenie
 
Avatar lady17
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 078
Dot.: co robić? doradźcie, proszę..

Przede wszytskim zamknąć sprawy z byłym facetem. A potem pobyć samej, zastanowić się. Nie pchać się z jednego związku w drugi, bo to do niczego nie prowadzi. Facetowi powiedzieć co i jak. Niech da Ci czas. Jak mu zalezy to poczeka. Jeśli do czasu wakacji będziesz pewna to wtedy jedź do niego. Ale wszystko na spokojnie. I w żadnym wypadku nie rezygnuj ze studiów dla faceta.
__________________
My road. My life. My dream.

Edytowane przez lady17
Czas edycji: 2012-01-29 o 21:52
lady17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 21:50   #6
Synkopa
Raczkowanie
 
Avatar Synkopa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 463
Dot.: co robić? doradźcie, proszę..

Cytat:
Napisane przez Sour Pokaż wiadomość
po pierwsze: głęboki oddech, włącz myślenie- przemyśl, czy chcesz rzucać się z jednego związku w drugi?
po drugie: zamknij definitywnie rozdział życia związany z byłym chłopakiem;
po trzecie: do wakacji dużo czasu, masz czas na refleksje jeśli za kilka miesięcy naprawdę będziesz miała ochotę- jedź. czemu nie?

Pamiętaj tylko o jednym: nie pal za sobą mostów, nie rzucaj studiów dla mężczyzny, zostaw sobie jakąś alternatywę tu, w Polsce. A nuż wam nie wyjdzie i zostaniesz z niczym? (oczywiście Ci tego nie życzę, ale warto wziąć to pod uwagę )
bardzo dobrze powiedziane. Podomykać sprawy, skończyć studia, nie zrywać ze wszystkim dla faceta - i nie palić za sobą mostów.

Jeśli do wakacji faktycznie utrzymacie tak dobry kontakt i Twój entuzjazm nie wygaśnie - spróbuj.
Nie rezygnuj z czegoś, czego masz ochotę spróbować i co może się udać, tylko z powodu ehh... "co powiedzą inni".
A nóż coś z tego wyjdzie dlaczego przeszkodą miała by być "burza" którą rozpętasz? Rodzina, ludzie, znajomi - pogadają i przestaną

Nie przejmuj się i rób swoje
Myślę, że większość osób, które by ta burza poruszyła, tak naprawdę same nie zwracają uwagi na to, czy ich zachowanie jakiejś burzy nie wywoła, tylko nie oglądając się na nic- robią swoje
Synkopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 21:51   #7
biedronka91
Zakorzenienie
 
Avatar biedronka91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 5 161
Dot.: co robić? doradźcie, proszę..

Dokładnie, nie pal za sobą mostów. Zdecyduj zgodnie z sercem ale i rozwagą.
__________________
Żyj pełnią życia i nie bój się tego co Cię spotyka. Wszystko zawsze kończy się dobrze!
biedronka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-29, 21:51   #8
lady17
Wtajemniczenie
 
Avatar lady17
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 078
Dot.: co robić? doradźcie, proszę..

Cytat:
Napisane przez wiktoriablack Pokaż wiadomość
do wakacji jeszcze dużo czasu, przemyśl to sobie na spokojnie czy chcesz jechać czy nie ze studiów nie rezygnuj jak z kimś masz być to i tak będziesz- nie rzucaj dla faceta wszystkiego, bo nie wiesz nawet co z tego wyjdzie. Podoba Ci sie, dobrze Wam sie gada, ale bycie ze sobą często i takie rzeczy weryfikuje. Jedno jest pewno- rozstan się ze swoim obecnym facetem, bo skoro myślisz o innym i wiesz ze aktualny związek do niczego nie zmierza to szkoda tracić czas swój i obecnego partnera.
Już to zrobiła.
__________________
My road. My life. My dream.
lady17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 21:55   #9
wiktoriablack
Raczkowanie
 
Avatar wiktoriablack
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 266
Dot.: co robić? doradźcie, proszę..

źle to ujęłam chodziło mi- zakończ wszystkie sprawy ze swoim byłym facetem do końca;] czyli zamknij jeden rozdział
wiktoriablack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 22:18   #10
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: co robić? doradźcie, proszę..

podstawa powinno byc definitywne zakonczenie zwiazku i wyprowadzka. do wakacji jeszcze sporo czasu, wiec nie musisz podejmowac ostatecznej decyzji w tym momencie. skup sie na konczeniu studiow, utrzymujcie dalej kontakt, spotkajcie sie (np. w swieta wielkanocne albo weekend majowy). nie musisz palic za soba mostow, tylko spokojnie mozesz poznawac tego czlowieka i dopiero za kilka miesiecy mozesz podjac odpowiednia decyzje.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 22:31   #11
Sadek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 372
Dot.: co robić? doradźcie, proszę..

Ja to widze tak.

Faceta znasz tylko albo głownie od strony wirtualnej, nie masz mieszkania a on dobrze zarabia - co jak wynika z Twojego postu jest jego największą zaletą. Ty już myslisz o wyjezdzie w nieznane do obcego chłopa... Ciekawe podejście
Sadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-29, 23:42   #12
RoSa202
Monaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 494
Dot.: co robić? doradźcie, proszę..

może poczekaj aż zobaczycie się na żywo i spędzicie ze sobą więcej czasu, nie ma co od razu rzucać się na głęboką wodę
RoSa202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 23:46   #13
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: co robić? doradźcie, proszę..

Cytat:
Napisane przez no_onee Pokaż wiadomość
mam taki dziwny problem związkowy.
otóż nakreslajac sytuację. studiuje na 3 roku. własnie kończe prawie dwuletni związek.
zostały tylko kwestie mieszkaniowe do załatwienia - czyli znaleźć lokum i przeprowadzić się. związek to fikcja od dłuzszego czasu.

przypadkowo przez facebook załapałam kontakt z byłym facetem mojej najlepszej przyjaciółki.
potrzebowałam niewielkiej przysługo. i się zaczeło.
rozmowy codziennie. godzinami. na skype/gg/google talk.
on pracuje w tej chwili na kontrakcie za granicami naszego kraju,
kontrakt ma na stałe, praca świetna, w zawodzie. nie chce wracać.
ale powiedział, że od dawna bardzo mu się podobałam, że w święta spotykając się z A. moją przyjaciółką
(niestety byli sex-friends jeszcze jakis czas po zakonczeniu zwiazku, zwiazek rozpadl sie jakies 2,5 roku temu, raz do siebie wrocili, nie wyszlo.)
powiedział jej, że chętnie by sie ze mną umówił.niemalże został dzgnięty nożem.

a ja? ja mam mętlik w głowie, to facet jakiego szukałam.
zaradny, inteligentny, ogarnięty, z pasją, dobrze zarabia, ma cel w życiu, ciesze się rozmawiajac z nim, ciągle mam usmiech na twarzy
mamy wiele podobnych poglądów na życie, on mowi, zebysmy sie dogadali. wiem, ze by tak było.
ale boje się rozpętać taką burze wsród rodziny, znajomych.... wiadomo, jego to obejdzie, jest jakies 1200 kilometrów stąd, wraca okazjonalnie.
a ja mam tu studia do zrobienia.
zaplanował już, ze na wakacje mam przyjechać, że pomieszkamy razem, zobaczymy jak to jest, załatwi mi pracę, pojedziemy na urlop razem.
kusi mnie to, nie powiem. ale te wątpliwości i wyrzuty sumienia chyba mnie zabiją.
nie wiem co robić...

przepraszam za chaos, wszelkie opinie i pytania są mile widziane.

ja zawsze powtarzam: miłość to chemia, a prawdziwą przyjaźń buduje się latami. nie umniejszam w tym uczucia miłości, ale mimo wszystko przyjaźń rządzi się innymi zasadami, bo nie ma tego zakochania, które wiele rzeczy dyktuje. jeśli kiedykolwiek miałabym wybrać między facetem a przyjacielem/przyjaciółką, bez wahania wybrałabym przyjaźń.

mała historia z doświadczenia: miałam przyjaciółkę od dzieciństwa, przyjaźniłyśmy się tak długo, że byłyśmy jak siostry. gdy spotkała mnie dość bolesna historia z kumplem jej chłopaka, w której on też miał swój udział, wzięła jego stronę. przyjaźń się skończyła. jej związek też. i kolejny i kolejny i kolejny i nadal nie może znaleźć szczęścia w miłości. nie wiem na ile to przypadek, na ile życie się odpłaca, ale to mi dobitnie pokazuje że dla faceta nie ryzykuje się przyjaźni.

oczywiście, zrobisz jak chcesz.
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 08:40   #14
no_onee
Przyczajenie
 
Avatar no_onee
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2
Dot.: co robić? doradźcie, proszę..

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
podstawa powinno byc definitywne zakonczenie zwiazku i wyprowadzka. do wakacji jeszcze sporo czasu, wiec nie musisz podejmowac ostatecznej decyzji w tym momencie. skup sie na konczeniu studiow, utrzymujcie dalej kontakt, spotkajcie sie (np. w swieta wielkanocne albo weekend majowy). nie musisz palic za soba mostow, tylko spokojnie mozesz poznawac tego czlowieka i dopiero za kilka miesiecy mozesz podjac odpowiednia decyzje.
oczywiscie, związek jak mówiłam zakończony, kwestia wyprowadzki, mamy po prostu miesięczny okres wypowiedzenia za mieszkanie. decyzja nie jest jeszcze podjęta, ale kusi.

spotkać się z M. oczywiście chce, on chce przylecieć najlepiej już w lutym ale pewnie przesunie się to na marzec, bo muszę pozałatwiać sprawy sesjowo - poprawkowe, nie znam mojego planu na semestr letni itp.

Cytat:
Napisane przez Sadek Pokaż wiadomość
Ja to widze tak.

Faceta znasz tylko albo głownie od strony wirtualnej, nie masz mieszkania a on dobrze zarabia - co jak wynika z Twojego postu jest jego największą zaletą. Ty już myslisz o wyjezdzie w nieznane do obcego chłopa... Ciekawe podejście
Faceta znam 4 lata już. Znamy się normalnie, widywalismy się zwykle we trójkę. On po prostu jakieś 9 miesiecy temu wyjechał do pracy, więc kontakt sie urwał na dłuższą metę.
Nie myśle o wyjeździe jeszcze, jedyny wyjazd o jakim myśle to w wakacje, bo przy okazji sobie dorobie i opłace kilka miesięcy studiowania w kraju. To, że dobrze zarabia jest zaletą, ale nie wydaje mi sie, żeby było jego największą, nie przedstawiłam tego tak.

I najwazniejsze, nie chce rzucać studiów. Nawet o tym nie pomyślałam Wręcz wydawalo mi sie to oczywiste, dlatego nie napisałam o tym. M. równiez nie chce żebym studia rzucała, sam jest po studiach, dzięki nim ma tą prace zagranicą, więc wie, że to ważne.
__________________
'Nothing to win and
Nothing left to lose..'

Edytowane przez no_onee
Czas edycji: 2012-01-30 o 10:58
no_onee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 09:01   #15
Unex
bez kija nie podchodz
 
Avatar Unex
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 126
Dot.: co robić? doradźcie, proszę..

Ale przecież przyjaciółka zakończyła związek z tamtym panem, wiec o co chodzi ? Ja również kiedyś spotykałam się z ex mojej najlepszej koleżanki ( ostrzegała mnie, ale ja musiałam poczuć to na swojej własnej skórze) - nie robiła żadnych wyrzutów ( powiedziała, że mogła oglądać prawie taką samą historię jak swoja na moim przykładzie) , wszystko się skończyło, my przyjaźnimy się do dziś... problemu nikt nie widział.

Co do wyjazdu, hmm nie rzucaj wszystkiego, masz czas, potrzymaj go w niepewności, zobacz jak sytuacja się rozwinie, na razie to tylko rozmowy przez komunikatory, a jak by było gdybyście normalnie spotykali we 2kę? Tego nie wie nikt

Ja również stoję przed dylematem pojechania bliżej wakacji do Anglii( mój tż pojechał do pracy ok tygodnia temu i notorycznie mnie namawiał bym przyjechała, znajdzie mi pracę itd, jakoś się urządzimy - mimo wszystko mam obawy. Dodam, że jesteśmy ze sobą bardzo krótki czas)

Przemyśl wszystko raz jeszcze. Pozałatwiaj stare sprawy.
Życzę szczęścia
__________________
Czyli Ex-Klucha dzwiga
-32,5 kg


Cytat:
Waga najszybciej spada jak się ją wypie**oli przez okno

10/06/14



Unex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 12:17   #16
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: co robić? doradźcie, proszę..

Chyba studiow nie chcesz rzucac? Bo nie wiem czy dobrze zrozumialam. Nie jest dobrze kiedy sie nie 'odchoruje' jednego zwiazku i juz rzuca w nastepny, ale zycie pisze rozne historie. Kontakt z nim utrzymuj, na wakacje mozesz jechac, ale nie rob zadnych powaznych zmian w swoim zyciu dla tego chlopaka, bo mozesz na tym wyjsc jak Zablocki na mydle.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 14:44   #17
jodame
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 910
Dot.: co robić? doradźcie, proszę..

Cytat:
Napisane przez no_onee Pokaż wiadomość
ale boje się rozpętać taką burze wsród rodziny, znajomych.... wiadomo, jego to obejdzie, jest jakies 1200 kilometrów stąd, wraca okazjonalnie.
a ja mam tu studia do zrobienia.

kusi mnie to, nie powiem. ale te wątpliwości i wyrzuty sumienia chyba mnie zabiją.
Nie rozumiem o co chodzi z tymi wyrzutami sumienia -wobec kogo je masz? A ta burza -o co chodzi? Znajomi będą się burzyć, że wyjeżdżasz? Czy że się spotykasz właśnie z NIM?
Bo ja tutaj nie widzę niczego strasznego, nawet zaskakującego. Tzn. wyjazd do faceta, żeby spróbować być razem jest oryginalnym i odważnym pomysłem, ale nie aż tak, żeby kogoś wytykać palcem ;p

Jeśli zrobisz to w zgodzie ze sobą, nie wbrew sobie i nikomu nie robisz tym świństwa, to dlaczego się w ogóle nad tym zastanawiasz?
jodame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 16:09   #18
Karamello
Przyczajenie
 
Avatar Karamello
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4
Dot.: co robić? doradźcie, proszę..

Cytat:
Napisane przez Sour Pokaż wiadomość
po pierwsze: głęboki oddech, włącz myślenie- przemyśl, czy chcesz rzucać się z jednego związku w drugi?
po drugie: zamknij definitywnie rozdział życia związany z byłym chłopakiem;
po trzecie: do wakacji dużo czasu, masz czas na refleksje jeśli za kilka miesięcy naprawdę będziesz miała ochotę- jedź. czemu nie?

Pamiętaj tylko o jednym: nie pal za sobą mostów, nie rzucaj studiów dla mężczyzny, zostaw sobie jakąś alternatywę tu, w Polsce. A nuż wam nie wyjdzie i zostaniesz z niczym? (oczywiście Ci tego nie życzę, ale warto wziąć to pod uwagę )
Zgadzam się Najpierw rozwiąż sprawę mieszkaniową, zakończ studia, zastanów się czy na pewno chcesz wyjechać do innego kraju. Jeśli przez ten czas, który został do wakacji Wasza znajomość będzie się rozwijać, to jedź
Karamello jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 13:02   #19
1MONIKA8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tu...i tam
Wiadomości: 184
Dot.: co robić? doradźcie, proszę..

I tak zrobisz co będziesz chciała ale ja mam wrażenie że przemawiają przez Ciebie duże emocje, ochłoń i się nie spiesz.
__________________





1MONIKA8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:38.