Rywalizacja w związku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-17, 19:09   #1
Kahlo91
Raczkowanie
 
Avatar Kahlo91
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 55

Rywalizacja w związku


Witam serdecznie!

Mam problem, z którym borykam się od kilku miesięcy i piszę o tym na forum, bo chcę się dowiedzieć jak inne osoby postrzegają moją sytuację, a może znajdą się forumowiczki, które były lub są w podobnej sytuacji co ja.

Jestem z moim chłopakiem jakieś 6 miesięcy i od jakiś trzech miesięcy naszej znajomości dochodzi do jakiś spięć, które nie przybierają postaci otwartych kłótni, tylko wręcz bym powiedziała, że zaczął się tworzyć pomiędzy nami wyścig szczurów. Ja nie dążę do okazywania w naszym związku kto jest lepszy i nie zależy mi na zdominowaniu TŻ, w ogóle nie kręci mnie rywalizacja z kimkolwiek i udowadnianiu, że coś potrafię lepiej, czy mam coś, czego nie ma ktoś inny. Po prostu nie kręci mnie to, ja mam swoje życie i inne zainteresowania, a rywalizacja odbiera mi energię, którą mogłabym wykorzystać na coś innego.
Zauważyłam, że mój TŻ bardzo, często wytyka mi rzeczy, o których nie wiem lub nie słyszałam i mówi o tym w sposób bardzo ironiczny, wręcz bym powiedziała, że sprawia mu to satysfakcję. Rozumiem jakby mi to powiedział spokojnie i wytłumaczył, a on po prostu drwi sobie czasami z mojej niewiedzy. Chociażby ostatnio zeszliśmy na rozmowę (pisząc smsy) na temat aktorki Audrey Hepburn, której plakat mam w pokoju i wyszło przy naszej rozmowie, że nie wiem, w jakich latach się urodziła. Zapytał jak mogę się nazywać osobą, która ma jej plakat w pokoju a nie wiem, w jakich latach się urodziła! Może rzeczywiście to jest powód do wstydu? kolejny przykład: uczyłam się do egzaminu na studiach 8 dni ale niestety go oblałam, on zamiast mnie pocieszyć śmiał się ze mnie jak mogłam go oblać, ucząc się na niego tyle dni. Czasami wręcz boję się wejść na jakiś temat, bo wiem, że cały czas gdzieś szuka dziury w mojej niewiedzy i okazji, by mi to wypomnieć! Ja wtedy strasznie się peszę i nie wiem co powiedzieć, czuję powoli, że zatracam przy nim poczucie własnej wartości. Na każdym kroku stara się mi pokazać, że jest lepszy ostatnio zaczął mi opowiadać na jakich imprezach to nie był (po 4 osoby), a potem zadał mi retoryczne pytanie "a ty na jakiej ostatnio byłaś"? Wiedząc dobrze o tym, że rzadko chodzę na imprezy. Tak jak napisałam wcześniej, nie mam takiego charakterku jak on i nie muszę udowadniać, że jestem lepsza, nie lubię takiego czegoś dlatego nie "odpłacam" mojemu chłopakowi tym samym, bo od razu będę na straconej pozycji.
Nie wiem co mam robić! Dziewczyny pomóżcie!
Kahlo91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 19:14   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Rywalizacja w związku

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 19:14   #3
vanniaa
Zadomowienie
 
Avatar vanniaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: srodziemnomorskie
Wiadomości: 1 351
Dot.: Rywalizacja w związku

moze zapytaj, czy on sie ciebie, lub twojej niewiedzy wstydzi? a skoro tak, to dlaczego z toba jest? on, pewnie ma taki charakter- potrzebuje sie dowartosciowywac na kazdym kroku, byc moze nie zdaje sobie sprawy, z tego ze cie rani?
vanniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 19:18   #4
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Rywalizacja w związku

Cytat:
Napisane przez Kahlo91 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie!

Mam problem, z którym borykam się od kilku miesięcy i piszę o tym na forum, bo chcę się dowiedzieć jak inne osoby postrzegają moją sytuację, a może znajdą się forumowiczki, które były lub są w podobnej sytuacji co ja.

Jestem z moim chłopakiem jakieś 6 miesięcy i od jakiś trzech miesięcy naszej znajomości dochodzi do jakiś spięć, które nie przybierają postaci otwartych kłótni, tylko wręcz bym powiedziała, że zaczął się tworzyć pomiędzy nami wyścig szczurów. Ja nie dążę do okazywania w naszym związku kto jest lepszy i nie zależy mi na zdominowaniu TŻ, w ogóle nie kręci mnie rywalizacja z kimkolwiek i udowadnianiu, że coś potrafię lepiej, czy mam coś, czego nie ma ktoś inny. Po prostu nie kręci mnie to, ja mam swoje życie i inne zainteresowania, a rywalizacja odbiera mi energię, którą mogłabym wykorzystać na coś innego.
Zauważyłam, że mój TŻ bardzo, często wytyka mi rzeczy, o których nie wiem lub nie słyszałam i mówi o tym w sposób bardzo ironiczny, wręcz bym powiedziała, że sprawia mu to satysfakcję. Rozumiem jakby mi to powiedział spokojnie i wytłumaczył, a on po prostu drwi sobie czasami z mojej niewiedzy. Chociażby ostatnio zeszliśmy na rozmowę (pisząc smsy) na temat aktorki Audrey Hepburn, której plakat mam w pokoju i wyszło przy naszej rozmowie, że nie wiem, w jakich latach się urodziła. Zapytał jak mogę się nazywać osobą, która ma jej plakat w pokoju a nie wiem, w jakich latach się urodziła! Może rzeczywiście to jest powód do wstydu? kolejny przykład: uczyłam się do egzaminu na studiach 8 dni ale niestety go oblałam, on zamiast mnie pocieszyć śmiał się ze mnie jak mogłam go oblać, ucząc się na niego tyle dni. Czasami wręcz boję się wejść na jakiś temat, bo wiem, że cały czas gdzieś szuka dziury w mojej niewiedzy i okazji, by mi to wypomnieć! Ja wtedy strasznie się peszę i nie wiem co powiedzieć, czuję powoli, że zatracam przy nim poczucie własnej wartości. Na każdym kroku stara się mi pokazać, że jest lepszy ostatnio zaczął mi opowiadać na jakich imprezach to nie był (po 4 osoby), a potem zadał mi retoryczne pytanie "a ty na jakiej ostatnio byłaś"? Wiedząc dobrze o tym, że rzadko chodzę na imprezy. Tak jak napisałam wcześniej, nie mam takiego charakterku jak on i nie muszę udowadniać, że jestem lepsza, nie lubię takiego czegoś dlatego nie "odpłacam" mojemu chłopakowi tym samym, bo od razu będę na straconej pozycji.
Nie wiem co mam robić! Dziewczyny pomóżcie!
Zabiłabym za takie teksty. Jeszcze opowiadanie o imprezach i pytanie na jakich Ty byłaś A co to, nie chodzicie razem? To jest związek czy jakieś dziwne trwanie obok siebie? Ciężko się tu dopatrzeć jakiegoś uczucia, wspierania, sympatii. Jak reagujesz na jego zaczepki?
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 19:24   #5
Dzika Ropucha
Zadomowienie
 
Avatar Dzika Ropucha
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 301
GG do Dzika Ropucha
Dot.: Rywalizacja w związku

Ja tam bym mu dogadała, specjalnie zaczęła temat na który on nie ma zielonego pojęcia i mu zadawała pytania ot tak normalnie.. i odpowiadała "No co Tyyy nie wiesz ze to i to to tamto"? "No wiesz myślałam że jesteś wszytskowiedzący..a tu nie wiesz nic o takiej prostej rzeczy" itp itd. Zawsze źle się przy takich osobach czułam i się nauczyłam walczyć ich własną bronią a potem olewałam.. Pomyśl czy to dobrze, że przy chłopaku czujesz się mało wartościowa. Tak nie powinno być.. Zrób go malutkim i niech się nie wywyższa skoro nie ma pewnie czym..
__________________
13.08.2010- Razem
09.2011- Zaręczyny
29.06.2013- Ślub

12.03.2015 II Kreski
Dzika Ropucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 19:28   #6
Kahlo91
Raczkowanie
 
Avatar Kahlo91
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 55
Dot.: Rywalizacja w związku

Cytat:
Napisane przez vanniaa Pokaż wiadomość
moze zapytaj, czy on sie ciebie, lub twojej niewiedzy wstydzi? a skoro tak, to dlaczego z toba jest? on, pewnie ma taki charakter- potrzebuje sie dowartosciowywac na kazdym kroku, byc moze nie zdaje sobie sprawy, z tego ze cie rani?
Też tak mi się wydaje, że to może być kwestia jego charakteru i wychowania, a może jego zodiakalnego temperamentu - skorpion :P
Tylko, że widzę jak mu sprawia satysfakcję, kiedy może się pośmiać z mojej niewiedzy to też kwestia charakteru, czy czysta złośliwość?

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Dzika Ropucha Pokaż wiadomość
Ja tam bym mu dogadała, specjalnie zaczęła temat na który on nie ma zielonego pojęcia i mu zadawała pytania ot tak normalnie.. i odpowiadała "No co Tyyy nie wiesz ze to i to to tamto"? "No wiesz myślałam że jesteś wszytskowiedzący..a tu nie wiesz nic o takiej prostej rzeczy" itp itd. Zawsze źle się przy takich osobach czułam i się nauczyłam walczyć ich własną bronią a potem olewałam.. Pomyśl czy to dobrze, że przy chłopaku czujesz się mało wartościowa. Tak nie powinno być.. Zrób go malutkim i niech się nie wywyższa skoro nie ma pewnie czym..
Ale ja tak nie potrafię, a nawet nie chce, jest wiele tematów, na których mogłabym go ugiąć, tylko, że nie chcę doprowadzić do sytuacji gdzie każde z nas będzie, jednemu drugiemu dogadywać! Bo przecież nie na tym polega związek!
Kahlo91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 19:29   #7
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Rywalizacja w związku

Podstawowe pytanie: próbowałaś z nim o tym w ogóle porozmawiać? Poważnie, jasno i konkretnie, kawa na ławę, po prostu co mi nie pasuje i dlaczego musi sie to zmienić? Bo jeśli nie to od tego warto byłoby zacząć
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-17, 19:30   #8
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Rywalizacja w związku

Wybacz, ale dla mnie Twój facet, to prostak, on nie rywalizuje, tylko Cię wyśmiewa. Możesz go porządnie opierdzielić i powiedzieć, że nie życzysz sobie takich komentarzy.
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 19:32   #9
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Rywalizacja w związku

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 19:32   #10
Stonem
Raczkowanie
 
Avatar Stonem
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 244
Dot.: Rywalizacja w związku

Cytat:
Napisane przez Kahlo91 Pokaż wiadomość
Też tak mi się wydaje, że to może być kwestia jego charakteru i wychowania, a może jego zodiakalnego temperamentu - skorpion :P
Tylko, że widzę jak mu sprawia satysfakcję, kiedy może się pośmiać z mojej niewiedzy to też kwestia charakteru, czy czysta złośliwość?
Oj przestań proszę, jak można usprawiedliwiać to, że jest dla Ciebie chamem, dlatego, że jest skorpionem?

A może zamiast pytać na forum czy to kwestia charakteru czy złośliwość to jego zapytasz czemu się tak zachowuje?
__________________
Miałam dziś dużo spotkań, ale postanowiłam odwołać wszystkie, zostać w domu i pomalować paznokcie.
Stonem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 19:33   #11
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Rywalizacja w związku

Cytat:
Napisane przez Kahlo91 Pokaż wiadomość
Też tak mi się wydaje, że to może być kwestia jego charakteru i wychowania, a może jego zodiakalnego temperamentu - skorpion :P
No wiadomix, że to przez zodiak.

Cytat:
Napisane przez Kahlo91 Pokaż wiadomość
Tylko, że widzę jak mu sprawia satysfakcję, kiedy może się pośmiać z mojej niewiedzy to też kwestia charakteru, czy czysta złośliwość?
Wot, zagadka.

Cytat:
Napisane przez Kahlo91 Pokaż wiadomość
Ale ja tak nie potrafię, a nawet nie chce, jest wiele tematów, na których mogłabym go ugiąć, tylko, że nie chcę doprowadzić do sytuacji gdzie każde z nas będzie, jednemu drugiemu dogadywać! Bo przecież nie na tym polega związek!
Zagiąć.
Przepraszam, ale też jestem skorpionem

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2012-02-17 o 19:37
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-17, 19:33   #12
Weronikapr
Wtajemniczenie
 
Avatar Weronikapr
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 155
Dot.: Rywalizacja w związku

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Podstawowe pytanie: próbowałaś z nim o tym w ogóle porozmawiać? Poważnie, jasno i konkretnie, kawa na ławę, po prostu co mi nie pasuje i dlaczego musi sie to zmienić? Bo jeśli nie to od tego warto byłoby zacząć
Dokładnie, najpierw rozmowa. Zapytaj jaki ma w tym cel i wytłumacz, że tak się długo pociągnąć nie da, bo to ma być związek a nie wytykanie niedociągnięć i chęć pokazania kto jest lepszy.
Weronikapr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 19:33   #13
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Rywalizacja w związku

Co za debil, ciśnie mi się na usta po przeczytaniu Twojego posta, Autorko. Facet Cię nie wspiera, lekceważy, dokucza, słowem - jest niedojrzałym emocjonalnie bubkiem. I to nie jest rywalizacja, on sobie ego buduje Twoim kosztem, bo mu się wydaje jaki to on wspaniały.
Nie wiem, czy z takim typem można cokolwiek zmienić, chyba trzeba zmienić na inny model niestety, bo ten jakiś felerny.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 19:36   #14
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Rywalizacja w związku

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Co za debil, ciśnie mi się na usta po przeczytaniu Twojego posta, Autorko. Facet Cię nie wspiera, lekceważy, dokucza, słowem - jest niedojrzałym emocjonalnie bubkiem. I to nie jest rywalizacja, on sobie ego buduje Twoim kosztem, bo mu się wydaje jaki to on wspaniały.
Nie wiem, czy z takim typem można cokolwiek zmienić, chyba trzeba zmienić na inny model niestety, bo ten jakiś felerny.
A ja nie pojmuję jak można się zastanawiać czy to wszystko aby nie przez znak zodiaku.
Z jakiej planety spadają takie kobity
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 19:36   #15
Dzika Ropucha
Zadomowienie
 
Avatar Dzika Ropucha
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 301
GG do Dzika Ropucha
Dot.: Rywalizacja w związku

Ale ja nie mówię, że masz to robić non stop. Tylko mu pokaż jak to miło być tak potraktowanym jak on to Ci robi. Niech się raz poczuje tak jak ty. I niech wie, że zrobiłaś to specjalnie i że on tak samo jak ty nie wie wszystkiego na dane tematy.
__________________
13.08.2010- Razem
09.2011- Zaręczyny
29.06.2013- Ślub

12.03.2015 II Kreski
Dzika Ropucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 19:57   #16
Kahlo91
Raczkowanie
 
Avatar Kahlo91
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 55
Dot.: Rywalizacja w związku

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
A ja nie pojmuję jak można się zastanawiać czy to wszystko aby nie przez znak zodiaku.
Z jakiej planety spadają takie kobity

Z tym zodiakiem to był żart ^^
Po prostu szukam wytłumaczenia zachowania mojego chłopaka ;]
Kahlo91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 20:02   #17
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Rywalizacja w związku

Cytat:
Napisane przez Kahlo91 Pokaż wiadomość
Z tym zodiakiem to był żart ^^
Po prostu szukam wytłumaczenia zachowania mojego chłopaka ;]
To nie żartuj tylko go zapytaj dlaczego Cię tak nie lubi.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 20:07   #18
Kaja-ja
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaja-ja
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 481
GG do Kaja-ja
Dot.: Rywalizacja w związku

Zdecydowanie to przez znak zodiaku!
Ja np. potrafię być zimną suką, kiedy włącza mi się tryb: Bitch mode on - a wszystko dlatego, że jestem Lwem

A poważnie. Dla mnie chłopak ma niskie poczucie własnej wartości przy jednoczesnym wygórowanym Ego. Mieszanka wybuchowa

I znalazł sobie owieczkę (czyt. Ciebie), którą można kopać po pupie z nadzieją, że przez puchate futerko owa owieczka nie za dużo czuje, więc można tak kopać do woli.
Rozmawiałaś z nim o tym, co czujesz? Próbowałaś uciąć jego "wywody"? Czy peszysz się za każdym razem i dajesz sobie wejść na głowę?
Mój TŻ czasami też się "chwali" tym, że on coś wie, a ja nie... ale szybciutko stawiam go do pionu - owszem, możemy o czymś porozmawiać, on może mi daną rzecz wytłumaczyć... ale jeśli relacja ma wyglądać jak relacja "Mistrz-uczennica", a głównym orężem w tej relacji jest sarkazm i gnojenie, to ja dziękuję za rozmowę i przestaję reagować lub zaczynam zajmować się czymś innym. Szybko zrozumiał, że ma mnie SZANOWAĆ, tak jak ja szanuję jego. I w drugą stronę to samo: jeśli mnie "poniesie" w wymądrzaniu się, to on też mnie stawia do pionu. ROZMAWIAMY o tym. Żadne z nas nie zamyka się w sobie...
Kaja-ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 20:21   #19
Kahlo91
Raczkowanie
 
Avatar Kahlo91
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 55
Dot.: Rywalizacja w związku

Cytat:
Napisane przez Kaja-ja Pokaż wiadomość
Zdecydowanie to przez znak zodiaku!
Ja np. potrafię być zimną suką, kiedy włącza mi się tryb: Bitch mode on - a wszystko dlatego, że jestem Lwem

A poważnie. Dla mnie chłopak ma niskie poczucie własnej wartości przy jednoczesnym wygórowanym Ego. Mieszanka wybuchowa

I znalazł sobie owieczkę (czyt. Ciebie), którą można kopać po pupie z nadzieją, że przez puchate futerko owa owieczka nie za dużo czuje, więc można tak kopać do woli.
Rozmawiałaś z nim o tym, co czujesz? Próbowałaś uciąć jego "wywody"? Czy peszysz się za każdym razem i dajesz sobie wejść na głowę?
Mój TŻ czasami też się "chwali" tym, że on coś wie, a ja nie... ale szybciutko stawiam go do pionu - owszem, możemy o czymś porozmawiać, on może mi daną rzecz wytłumaczyć... ale jeśli relacja ma wyglądać jak relacja "Mistrz-uczennica", a głównym orężem w tej relacji jest sarkazm i gnojenie, to ja dziękuję za rozmowę i przestaję reagować lub zaczynam zajmować się czymś innym. Szybko zrozumiał, że ma mnie SZANOWAĆ, tak jak ja szanuję jego. I w drugą stronę to samo: jeśli mnie "poniesie" w wymądrzaniu się, to on też mnie stawia do pionu. ROZMAWIAMY o tym. Żadne z nas nie zamyka się w sobie...

Peszę się za każdym razem i robię dobrą minę do złej gry. Udaję po prostu, że mnie to nie rusza i zmieniam temat, a w głębi serca strasznie to przeżywam.






Postaram się z nim pogadać i powiedzieć mu to wszystko co mi lezy na sercu. Zapewne się zdziwi moim zachowaniem, bo już się przyzwyczaił do mojej uległości wobec niego!

Jak ma być szacunek to z obu stron! Nie dam mu satysfakcji z pomiatania sobą!
Kahlo91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-17, 20:21   #20
Joline
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 1 388
Dot.: Rywalizacja w związku

Cytat:
Napisane przez Kahlo91 Pokaż wiadomość
Z tym zodiakiem to był żart ^^
Po prostu szukam wytłumaczenia zachowania mojego chłopaka ;]
Na Twoim miejscu dałabym sobie z nim spokój.. po co Ci taki facet ? Związek opiera się na tym, że razem ludzie tworzą coś lepszego niż w pojedynkę. Wspierają się nawzajem, inspirują, motywują, razem wiosłują w tym samym kierunku i czerpią z tego dużo przyjemności.

Jeśli on sprawia Ci przykrość swoim zachowaniem, to po co w ogóle kontynuować tą znajomość? Nie na tym to wszystko polega.
Joline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 20:28   #21
Kaja-ja
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaja-ja
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 481
GG do Kaja-ja
Dot.: Rywalizacja w związku

Cytat:
Napisane przez Kahlo91 Pokaż wiadomość
Postaram się z nim pogadać i powiedzieć mu to wszystko co mi lezy na sercu. Zapewne się zdziwi moim zachowaniem, bo już się przyzwyczaił do mojej uległości wobec niego!

Jak ma być szacunek to z obu stron! Nie dam mu satysfakcji z pomiatania sobą!
Pogadaj koniecznie - powiedz wszystko, co Ci na wątrobie leży. Spytaj czemu tak robi? Żeby podbudować swoje Ego kosztem Ciebie, czy żeby Cię poniżyć? Czy sprawia mu satysfakcję poniżanie i ośmieszanie osoby, którą teoretycznie kocha? Porozmawiajcie raz a porządnie... I powiedz mu, że oczekujesz szacunku, a on takim zachowaniem tego nie pokazuje.

A potem koniec z peszeniem się. Bo nawet po rozmowie takie sytuacje mogą się powtarzać (jeśli to jego sposób na podniesienie samooceny, to ciężko mu się będzie ot tak przestawić). Ale wtedy już nie rób dobrej miny do złej gry. Po prostu za każdym razem MÓW (a nie udawaj), że Cię to nie rusza i jak chce kogoś pognoić to niech to robi na kolegach, a nie na Tobie... a jak nie ma nic innego do powiedzenia, to lepiej niech się zamknie.
Kaja-ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 21:10   #22
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Rywalizacja w związku

Ja nie wiem po co ludzie tworzą takie związki, serio. Żeby bać się coś powiedzieć drugiej połówce bo ta wyśmieje? A jak w przyszłości będziesz od niego lepiej zarabiać to co? Wpadnie w dziką furię.
Jest złośliwy i tyle, a Ty zamiast tupnąć nóżką i mu to powiedzieć (kolejny powód po co takie związki bez rozmowy...) to siedzisz cicho i piszesz na forum o co może chodzić. Zrób to natychmiast, może mu przemówisz do rozumu
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 21:17   #23
jodame
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 910
Dot.: Rywalizacja w związku

Cytat:
Napisane przez Kahlo91 Pokaż wiadomość
Chociażby ostatnio zeszliśmy na rozmowę (pisząc smsy) na temat aktorki Audrey Hepburn, której plakat mam w pokoju i wyszło przy naszej rozmowie, że nie wiem, w jakich latach się urodziła. Zapytał jak mogę się nazywać osobą, która ma jej plakat w pokoju a nie wiem, w jakich latach się urodziła! Może rzeczywiście to jest powód do wstydu?
Według mnie, żeby nazwać się osobą, która ma plakat Audrey w pokoju, wystarczy mieć jej plakat w pokoju.

Gdybyś twierdziła, że jesteś jej fanką i nie wiedziała kiedy się urodziła to fakt, byłoby to głupie.. .
Ale skoro masz jej plakat tylko dlatego, że Ci się podobał i że ją lubisz, to moim zdaniem nie musisz niczego o niej wiedzieć.

Ciekawe, czy on zna szczegółową budowę i działanie telefonów komórkowych? A zapewne nazywa się "posiadaczem komórki". Gupi jest.
Cytat:
Napisane przez Kahlo91 Pokaż wiadomość
Nie wiem co mam robić! Dziewczyny pomóżcie!
Co robić? -Bronić się.
Ja bym przede wszystkim nie nazwała tego "zdrowym związkiem". "Mój facet" na pewno nie kojarzy mi się z osobą, która wytyka braki w wiedzy/zachowaniu/obyciu, nie jest osobą, której się obawiam (!), wstydzę.
On Cię miażdży psychicznie.
Albo mu się nie dasz i zaczniesz się odgryzać (a na pewno są rzeczy o których nie wie!) i może to go przystopuje, albo pogadasz z nim i powiesz, że jest Ci przykro (i jeśli jest dobrym chłopakiem, tyle że skrajnie głupim, to przestanie Ci dogryzać), albo go zostawisz i znajdziesz sobie kogoś, kto Cię będzie akceptował i uwielbiał taką, jaka jesteś.
Nie chcę sugerować które rozwiązanie bym wybrała ;p...
jodame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 22:12   #24
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Rywalizacja w związku

Cytat:
Napisane przez Kahlo91 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie!

Mam problem, z którym borykam się od kilku miesięcy i piszę o tym na forum, bo chcę się dowiedzieć jak inne osoby postrzegają moją sytuację, a może znajdą się forumowiczki, które były lub są w podobnej sytuacji co ja.

Jestem z moim chłopakiem jakieś 6 miesięcy i od jakiś trzech miesięcy naszej znajomości dochodzi do jakiś spięć, które nie przybierają postaci otwartych kłótni, tylko wręcz bym powiedziała, że zaczął się tworzyć pomiędzy nami wyścig szczurów. Ja nie dążę do okazywania w naszym związku kto jest lepszy i nie zależy mi na zdominowaniu TŻ, w ogóle nie kręci mnie rywalizacja z kimkolwiek i udowadnianiu, że coś potrafię lepiej, czy mam coś, czego nie ma ktoś inny. Po prostu nie kręci mnie to, ja mam swoje życie i inne zainteresowania, a rywalizacja odbiera mi energię, którą mogłabym wykorzystać na coś innego.
Zauważyłam, że mój TŻ bardzo, często wytyka mi rzeczy, o których nie wiem lub nie słyszałam i mówi o tym w sposób bardzo ironiczny, wręcz bym powiedziała, że sprawia mu to satysfakcję. Rozumiem jakby mi to powiedział spokojnie i wytłumaczył, a on po prostu drwi sobie czasami z mojej niewiedzy. Chociażby ostatnio zeszliśmy na rozmowę (pisząc smsy) na temat aktorki Audrey Hepburn, której plakat mam w pokoju i wyszło przy naszej rozmowie, że nie wiem, w jakich latach się urodziła. Zapytał jak mogę się nazywać osobą, która ma jej plakat w pokoju a nie wiem, w jakich latach się urodziła! Może rzeczywiście to jest powód do wstydu? kolejny przykład: uczyłam się do egzaminu na studiach 8 dni ale niestety go oblałam, on zamiast mnie pocieszyć śmiał się ze mnie jak mogłam go oblać, ucząc się na niego tyle dni. Czasami wręcz boję się wejść na jakiś temat, bo wiem, że cały czas gdzieś szuka dziury w mojej niewiedzy i okazji, by mi to wypomnieć! Ja wtedy strasznie się peszę i nie wiem co powiedzieć, czuję powoli, że zatracam przy nim poczucie własnej wartości. Na każdym kroku stara się mi pokazać, że jest lepszy ostatnio zaczął mi opowiadać na jakich imprezach to nie był (po 4 osoby), a potem zadał mi retoryczne pytanie "a ty na jakiej ostatnio byłaś"? Wiedząc dobrze o tym, że rzadko chodzę na imprezy. Tak jak napisałam wcześniej, nie mam takiego charakterku jak on i nie muszę udowadniać, że jestem lepsza, nie lubię takiego czegoś dlatego nie "odpłacam" mojemu chłopakowi tym samym, bo od razu będę na straconej pozycji.
Nie wiem co mam robić! Dziewczyny pomóżcie!
jak dla mnie to on musi miec jakies kompleksy - jezeli to naprawde jest silne i dzieje sie w dzien w dzien, ze nie da sie zignorowac, to chyba tylko psycholog moze mu pomoc.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 23:00   #25
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Rywalizacja w związku

Moim zdaniem to nie rywalizacja, ale zwykle chamstwo.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 23:02   #26
joanna453
Wtajemniczenie
 
Avatar joanna453
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z kosmosu
Wiadomości: 2 758
Dot.: Rywalizacja w związku

Matko jaki buc :/
__________________



Bloguję
joanna453 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 23:05   #27
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Rywalizacja w związku

Okropny typ. Nie rozumiem zupełnie skąd się tacy biorą - a już w szczególnie jak są w stanie posiadać dziewczynę O_o
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 10:41   #28
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Rywalizacja w związku

Cytat:
Napisane przez Kahlo91 Pokaż wiadomość
Peszę się za każdym razem i robię dobrą minę do złej gry. Udaję po prostu, że mnie to nie rusza i zmieniam temat, a w głębi serca strasznie to przeżywam.
No to skoro nigdy mu o tym nie mówiłaś i nawet nie pokazywałaś, że Ci to nie pasuje, to się nie dziw, że tak robił, robi i BĘDZIE robił. Widocznie on nie widzi nic złego w swoim zachowaniu. A dopóki Ty jasno i wyraźnie oraz dobitnie nie uświadomisz mu, że Ci się to NIE podoba, to będzie tak robił.


Jezu, ja naprawdę czasem nie rozumiem ludzi. W związku chcą być, niby to takie dorosłe, a nie potrafią POROZMAWIAĆ. I dochodzą do wniosku, że trzeba porozmawiać dopiero jak założą wątek na wizażu i X osób im to podpowie jako rozwiązanie.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 13:18   #29
Salomeasoul
Rozeznanie
 
Avatar Salomeasoul
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 713
Dot.: Rywalizacja w związku

Ja bym zwyczajnie zapytała: "No i co? sprawia Ci to satysfakcję? Jesteś zadowolony z tego, że jesteś taki mądry, a ze mnie robisz głupka?"
Pozwalając mu na takie zachowanie sprawiasz, że on rzeczywiście może Cię uważać za głupszą niż jesteś w rzeczywistości, a w dodatku taką, co słowa z siebie nie wydusi, nawet w swojej obronie.
__________________
"Nie mów mi, że nie lubisz żyć..."
Salomeasoul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 13:54   #30
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Rywalizacja w związku

Moim zdaniem powinnaś przeprowadzić z nim poważną rozmowę. Uświadomić mu, że rani Ciebie jego zachowanie. I powiedzieć, że nie życzysz sobie więcej takiego dogryzania, że chciałabyś, by wspierał Ciebie zamiast dołować.
Wygląda na to, że Twój facet dowartościowuje siebie w ten sposób albo.. myśli, że to jest zabawne, lecz dla Ciebie nie jest. Dlatego musisz mu dać jasny komunikat.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:47.