Ile wcześniej zaprosić na wesele kolegę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-22, 13:38   #1
becia119
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2

Ile wcześniej zaprosić na wesele kolegę?


Mam dylemat, może dla jednych się wydać śmieszny, ale naprawdę nie wiem, ile wcześniej powinnam zaprosić kolegę na wesele? Dodam, że jest to wesele mojej siostry, na którym jestem świadkiem. (Więc bardzo mi zależy). Myślałam, żeby zrobić to dwa miesiące wcześniej/ dwa i pół miesiąca przed? Zwłaszcza, że wesele i poprawiny są w czwartek i piątek, a on w tym czasie może gdzieś pracować lub mieć praktyki. Jak uważacie?
becia119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 13:41   #2
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Ile wcześniej zaprosić na wesele kolegę?

Cytat:
Napisane przez becia119 Pokaż wiadomość
Mam dylemat, może dla jednych się wydać śmieszny, ale naprawdę nie wiem, ile wcześniej powinnam zaprosić kolegę na wesele? Dodam, że jest to wesele mojej siostry, na którym jestem świadkiem. (Więc bardzo mi zależy). Myślałam, żeby zrobić to dwa miesiące wcześniej/ dwa i pół miesiąca przed? Zwłaszcza, że wesele i poprawiny są w czwartek i piątek, a on w tym czasie może gdzieś pracować lub mieć praktyki. Jak uważacie?
Im wcześniej, tym lepiej, bo pewnie będzie musiał postarać się o urlop / zwolnienie z zajęć.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 13:47   #3
Angouleme_
Raczkowanie
 
Avatar Angouleme_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 103
Dot.: Ile wcześniej zaprosić na wesele kolegę?

Na pewno należy zapytać z wyprzedzeniem, a nie na pięć minut przed skonaniem, więc bardzo dobrze robisz, że już teraz się nad tym zastanawiasz. Dwa miesiące to sporo czasu, ale kolega musi zorganizować zastępstwo w pracy, na praktyce, załatwić wolne czy pokombinować z zajęciami na uczelni. No i musi mieć parę dni, by w razie czego na spokojnie mógł kupić koszulę, buty. Zatem im wcześniej z nim pogadasz, tym lepiej.
Angouleme_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 13:47   #4
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Ile wcześniej zaprosić na wesele kolegę?

Może być nawet i wcześniej, żeby mógł sobie ustawić odpowiednio rozkład dnia w tych dniach.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 15:30   #5
kasieńka:)
Rozeznanie
 
Avatar kasieńka:)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 655
Dot.: Ile wcześniej zaprosić na wesele kolegę?

Cytat:
Napisane przez becia119 Pokaż wiadomość
Mam dylemat, może dla jednych się wydać śmieszny, ale naprawdę nie wiem, ile wcześniej powinnam zaprosić kolegę na wesele? Dodam, że jest to wesele mojej siostry, na którym jestem świadkiem. (Więc bardzo mi zależy). Myślałam, żeby zrobić to dwa miesiące wcześniej/ dwa i pół miesiąca przed? Zwłaszcza, że wesele i poprawiny są w czwartek i piątek, a on w tym czasie może gdzieś pracować lub mieć praktyki. Jak uważacie?
Na Twoim miejscu zaprosiłabym go w momencie w którym podjęłam decyzję, że chce z nim iśc.
__________________



kasieńka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 16:22   #6
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Ile wcześniej zaprosić na wesele kolegę?

dla przykładu - na wesele w maju zaprosiłam kolegę w sylwestra
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 23:12   #7
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomości: 1 305
Dot.: Ile wcześniej zaprosić na wesele kolegę?

tuż po zaręczynach.
milionmalychkawalkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-23, 23:39   #8
andzia1989r
Zakorzenienie
 
Avatar andzia1989r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 308
Dot.: Ile wcześniej zaprosić na wesele kolegę?

Jeśli masz byc świadkową na takich zasadach na jakich ja kojarzę rolę świadkowej... to wcale.

Bo własny partner jeszcze zrozumie, że przynajmniej połowę wesela będzie osamotniony. Kolega, który na tym weselu zna tylko Ciebie, może byc wkurzony... i słusznie.
andzia1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 06:19   #9
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Ile wcześniej zaprosić na wesele kolegę?

Cytat:
Napisane przez andzia1989r Pokaż wiadomość
Jeśli masz byc świadkową na takich zasadach na jakich ja kojarzę rolę świadkowej... to wcale.

Bo własny partner jeszcze zrozumie, że przynajmniej połowę wesela będzie osamotniony. Kolega, który na tym weselu zna tylko Ciebie, może byc wkurzony... i słusznie.
Słuszna uwaga. Zależy na czym ma polegać owo "świadkowanie".
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 10:10   #10
jodame
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 910
Dot.: Ile wcześniej zaprosić na wesele kolegę?

Zaprosić jak najwcześniej, żeby mógł sobie pozmieniać zajęcia.

Jeśli kolega na tym weselu będzie miał znajomych, z którymi będzie mógł spędzić czas, w którym Ty będziesz zajęta obowiązkami, to dlaczego go nie zaprosić?
Tylko dokładnie mu wyjaśnij jak to wszystko będzie prawdopodobnie wyglądało, powiedz kto będzie i niech sam zdecyduje czy będzie się dobrze czuł w takiej sytuacji czy nie.

A jeśli facet nikogo by tam nie znał, to zawsze można poprosić kogoś z przyjaciół, żeby się nim zaopiekowali Fajnie, gdyby kolega poznał te osoby wcześniej -byłoby mu łatwiej na weselu, bo już "ich zna".

Gdy sama byłam świadkiem, to przez myśl mi nie przeszło zapraszanie kogokolwiek (nie miałam Tż), bo wiedziałam, że zamieszanie związane z pełnieniem tej roli jest i tak spore, więc niepotrzebny był mi jeszcze partner, o którego musiałabym się martwić (bo w końcu jako zapraszająca byłabym za niego odpowiedzialna).
Świadek pary młodej miał takie samo podejście -też przyszedł sam, w efekcie czego, jakoś tak naturalnie, zostaliśmy parą na czas wesela.
jodame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:59.