Problem z płytką paznokcia! Pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-10, 22:44   #1
karambol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 85
Unhappy

Problem z płytką paznokcia! Pomocy!


Witam drogie wizażanki
Mam pewien dręczący mnie problem i nie wiem jak temu zaradzić. Jakiś czas temu zauważyłam, że brzeg wolny moich paznokci (biały paseczek :P) jest nierównomierny. Postaram się zobrazować ten problem na obrazku (po lewej zdrowy, po prawej "chory" paznokieć). Wygląda to po prostu tak jakby w pewnym momencie paznokieć odrywał się od macierzy (najczęściej problem dotyczy moich paznokci u stóp) i nie wiem dlaczego tak się dzieje. Najgorsze jest to, że te ubytki mogą sięgać bardzo głęboko i są na tyle duże, że z powodzeniem gromadzi się tam brud (można nawet dotrzeć tam pilnikiem!). Paznokcie po prostu się nie trzymają i nie wiem co z tym zrobić. Jakich odżywek używać? Może potrzebna będzie jakaś maść albo wizyta u lekarza? Drażni mnie to, bo przy jasnych lakierach jest to widoczne, a przez to nieestetyczne. Pomocy!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg paznokcie.JPG (12,4 KB, 12 załadowań)
karambol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 06:05   #2
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: Problem z płytką paznokcia! Pomocy!

hmm dziwne nie wiem a próbowałąś ścia cały wolny brzeg i poczekac aż odrośnie?
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 06:39   #3
takina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 81
Dot.: Problem z płytką paznokcia! Pomocy!

Tak jak mówiła Magdzia94 - ściąć wolny brzeg - to onycholiza - poszukaj na forum...
Po prostu nie dłub tam, utrzymuj w czystości, a jeśli paznokieć zacznie się kruszyć, żółknąć czy jakoś inaczej zachowywać - do DERMATOLOGA marsz!!!
ale mam nadzieję, że po ścięciu odrośnie w porządku
No i uważaj na wszystkie czynności (typu otwieranie puszek), które mogły by ten stan pogorszyć...
takina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 07:01   #4
hotmaui
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 517
Lightbulb Dot.: Problem z płytką paznokcia! Pomocy!

Lekarz to podstawa ale przydałby się również preparat przeciwgrzybiczny.
Antifungus z SPN jest na antybiotyku, a przede wszystkim zapobiegnie rozwijaniu się w tych miejscach bakterii i grzybów. W takie miejsca dostaje się bród jest wilgotno i bardzo łatwo o nabawienie się czegoś.
hotmaui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 14:36   #5
patbar
Zadomowienie
 
Avatar patbar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 228
Dot.: Problem z płytką paznokcia! Pomocy!

Cytat:
Napisane przez karambol Pokaż wiadomość
Witam drogie wizażanki
Mam pewien dręczący mnie problem i nie wiem jak temu zaradzić. Jakiś czas temu zauważyłam, że brzeg wolny moich paznokci (biały paseczek :P) jest nierównomierny. Postaram się zobrazować ten problem na obrazku (po lewej zdrowy, po prawej "chory" paznokieć). Wygląda to po prostu tak jakby w pewnym momencie paznokieć odrywał się od macierzy (najczęściej problem dotyczy moich paznokci u stóp) i nie wiem dlaczego tak się dzieje. Najgorsze jest to, że te ubytki mogą sięgać bardzo głęboko i są na tyle duże, że z powodzeniem gromadzi się tam brud (można nawet dotrzeć tam pilnikiem!). Paznokcie po prostu się nie trzymają i nie wiem co z tym zrobić. Jakich odżywek używać? Może potrzebna będzie jakaś maść albo wizyta u lekarza? Drażni mnie to, bo przy jasnych lakierach jest to widoczne, a przez to nieestetyczne. Pomocy!

Hej, poradzilas sobie moze z tym problemem? Bo ja mam podobnie. Zawsze mialam krotkie paznokcie. Teraz zapuszczam i im dluzsze paznokcie, tym bardziej robi sie krzywa, pofalowana ta "linia usmiechu"
patbar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 12:38   #6
Madelie
Zadomowienie
 
Avatar Madelie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 713
Dot.: Problem z płytką paznokcia! Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Magdzia94 Pokaż wiadomość
hmm dziwne nie wiem a próbowałaś ściąć cały wolny brzeg i poczekać aż odrośnie?
Jak niby można obciąć paznokcie w taki ząbkowany wzorek???

Moim zdaniem lepiej byłoby po prostu na jakiś czas zostawić je w spokoju - nie skracać brutalnie, nie wsuwać pilnika w ubytki, a pazurki same powinny się zregenerować.
__________________
Blog podróżniczo-kulinarny dla ciekawych świata
Madelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:25.