Włosy wrażliwe na temperaturę...? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-26, 00:06   #1
Whatchamacallit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2

Włosy wrażliwe na temperaturę...?


Mam duży problem z włosami - kiedy je umyję je wyglądają ok, są puszyste, lśniące, dobrze się układają... dopóki jestem w zamkniętym pomieszczeniu

Kiedy wyjdę na zewnątrz, od razu robią się oklapnięte, cienkie i matowe co wygląda fatalnie...

Co ciekawe, kiedy z powrotem wejdę do jakiegoś pomieszczenia (o temperaturze "pokojowej" - 20 stopni, bezwietrznie ) po okolo 15 minutach z powrotem robią się takie jak na początku, więc raczej nie chodzi tutaj o czas jaki minął od ostatniego mycia....

Czy ktoś miał podobny problem? Jaka może być przyczyna, i jak spróbować temu zaradzić? Myłem już włosy kilkoma szamponami, odżywką nivea, i nic...

Pozdrawiam i prosze o porade

PS Witam wszystkich na forum
Whatchamacallit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 07:31   #2
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Włosy wrażliwe na temperaturę...?

Cytat:
Napisane przez Whatchamacallit Pokaż wiadomość
Mam duży problem z włosami - kiedy je umyję je wyglądają ok, są puszyste, lśniące, dobrze się układają... dopóki jestem w zamkniętym pomieszczeniu

Kiedy wyjdę na zewnątrz, od razu robią się oklapnięte, cienkie i matowe co wygląda fatalnie...

Co ciekawe, kiedy z powrotem wejdę do jakiegoś pomieszczenia (o temperaturze "pokojowej" - 20 stopni, bezwietrznie ) po okolo 15 minutach z powrotem robią się takie jak na początku, więc raczej nie chodzi tutaj o czas jaki minął od ostatniego mycia....

Czy ktoś miał podobny problem? Jaka może być przyczyna, i jak spróbować temu zaradzić? Myłem już włosy kilkoma szamponami, odżywką nivea, i nic...

Pozdrawiam i prosze o porade

PS Witam wszystkich na forum
nigdy się nie spotkałam z czymś takim, wręcz fascynujące jest to
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 11:17   #3
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Włosy wrażliwe na temperaturę...?

A kiedy na dworze jest ok. 20 stopni i nie ma wiatru, to co wtedy?
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 09:28   #4
Whatchamacallit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2
Dot.: Włosy wrażliwe na temperaturę...?

Kiedy nie ma wiatru i jest co najmniej 20 stopni jest dobrze... Bardziej chodzi o temperaturę, w niższej objętość włosów zmniejsza się dwukrotnie tak na oko... jak temu zaradzić? :

PS Też właśnie nie mogę tego zrozumieć inni na zewnątrz nie mają z tym problemów... może jakieś przetłuszczające/wysuszone mam nadmiernie?
Whatchamacallit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 10:18   #5
carlo_rossi
Rozeznanie
 
Avatar carlo_rossi
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 678
Dot.: Włosy wrażliwe na temperaturę...?

Moze chodzi o wilgotnośc powietrza/wiatr. Moje włosy czesto wariują jak jest wieksza wilgotnosc w danym dniu i nie chodzi tylko o deszcz czy mżawke (u mnie nawet przy mgle włosy zaczynają sie skrecac i robią sie bardziej matowe) ale ogółem czasem bezposrednio tego nie odczuwamy na skorze a włosy moga wyczuc wilgoc. Zwlaszcza jak uzywamy odzywek z gliceryna gdzies na poczatku skladu - gliceryna przyciaga czasteczki wody z otoczenia i gromadzi je na powierzchni włosa ALE to tylko własnie przy wiekszej wilgotności. Odwrotnie gdy jest sucho to tak jakby 'oddaje' na zewnątrz.
__________________
# Per aspera ad astra #
carlo_rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:16.