zapotrzebowanie kaloryczne a ćwiczenia ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-08, 15:18   #1
nikol12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 642

zapotrzebowanie kaloryczne a ćwiczenia ?


szukałam w internecie ile orientacyjnie kcal potrzebuje 15 latka. znalazłam wiele różnych informacji. wahało się od 1800-2800. Zastanawiam się ile ja powinnam jeść . Mam wagę w normie a moje ćwiczenia prezentują się np. tak jak dzisiaj : ok. 40-45? min joggingu ( 9km/h) lub 1h jazdy na rowerze, 1h spacer z psem, 1h hula hop i jakieś tam dywanówki. Ile kcal powinnam jeść ?
__________________
http://mojawalkazanoreksja.blog.onet.pl/ zapraszam

Edytowane przez nikol12
Czas edycji: 2012-06-08 o 15:21
nikol12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 21:58   #2
Biala magia
Raczkowanie
 
Avatar Biala magia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 172
Dot.: zapotrzebowanie kaloryczne a ćwiczenia ?

Skoro tyle ćwiczysz nie będzie nic złego w tym byś jadła ok. 2200 kcal. Utrzymasz wtedy akurat idealną sylwetkę. Nie musisz się ograniczać, bo dziewczyna w Twoim wieku powinna jeść doslownie WSZYSTKO, by nie popsuć swojej cery, włosów itd.
A przy okazji - Wow, kiedy Ty masz CZAS na tyle ćwiczeń?
Biala magia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 22:49   #3
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: zapotrzebowanie kaloryczne a ćwiczenia ?

Cytat:
Napisane przez nikol12 Pokaż wiadomość
szukałam w internecie ile orientacyjnie kcal potrzebuje 15 latka. znalazłam wiele różnych informacji. wahało się od 1800-2800. Zastanawiam się ile ja powinnam jeść . Mam wagę w normie a moje ćwiczenia prezentują się np. tak jak dzisiaj : ok. 40-45? min joggingu ( 9km/h) lub 1h jazdy na rowerze, 1h spacer z psem, 1h hula hop i jakieś tam dywanówki. Ile kcal powinnam jeść ?
Zagoogluj sobie zapotrzebowanie kaloryczne, są strony gdzie podajesz wzrost, wiek, ile ćwiczysz itp i obliczają Tobie w moment.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 08:47   #4
nikol12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 642
Dot.: zapotrzebowanie kaloryczne a ćwiczenia ?

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Zagoogluj sobie zapotrzebowanie kaloryczne, są strony gdzie podajesz wzrost, wiek, ile ćwiczysz itp i obliczają Tobie w moment.
no właśnie niestety na różnych stronach różnie wychodzi ale myślę że ta będzie w miarę wiarygodna http://vivalavita.pl/kalkulator/zale...cnejwadze.html co o niej myślicie ?

i tak myślę że np. jak ćwiczę 1h dziennie aerobów to będę jadła ok. 2800kcal, a jak mam lenia i wyjdę tylko na spacer ok. 2000kcal. no ale nie wiem.... chcę dać mojemu organizmowie wszystko co potrzebne żeby się dobrze rozwijał i nie chcę się głodzić
__________________
http://mojawalkazanoreksja.blog.onet.pl/ zapraszam

Edytowane przez nikol12
Czas edycji: 2012-06-09 o 08:54
nikol12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 19:25   #5
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: zapotrzebowanie kaloryczne a ćwiczenia ?

Skoro różnie wychodzi to po prostu obserwuj siebie przez jakiś czas i będzie wszystko jasne. Ja wiem doskonale, że przy ruchu, który sobie serwuję waga stoi mi przy 1500kcal, gdy schodzę poniżej chudnę gdy powyżej tyję.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:56.