Studiować filologię angielską... - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-06-19, 22:16   #331
lee_monka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 2 344
GG do lee_monka
Dot.: Studiować filologię angielską...

No to ja się wpiszę jako ta, która jest właśnie po maturze i baardzo chce na anglistyke
pozdrawiam już obecne studentki f.a.
__________________
na avatarze: ja

biorę udział w konkursie welli kto ma ochotę zagłosować, będzie mi miło
lee_monka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-20, 09:26   #332
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Studiować filologię angielską...

lee_monka to będziemy trzymać kciuki za ciebie
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-20, 17:39   #333
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Studiować filologię angielską...

nutella.a ale Ci zazdroszczę końca sesjiNo i oczywiście gratuluję Ci serdecznie
Ja dopiero zaczynam co zresztą widać w opisie.Najgorsze jest to, że nie ma siły, która by mnie zagnała do nauki.Najgorsze w tym wszystkim jest to, że załatwiłam sobie praktyki (na które skierowała mnie szkoła) u znajomego w biurze(zupełnie inny profil niż moje studia ale co tam) i byłam tam 2 razy trochę mu pomóc i tak mnie wciąga ta robota, że o niczym innym nie myśle a już tym bardziej nie o literaturze i innych egzaminachTak już bym chciała mieć wszystko z głowy,ale coś czarno to widzę.Nie mam zapału do nauki. Jak już zacznę, to te 2 tygodnie zlecą szybko i będzie spokój (no, przynajmniej do września).
Zróbcie coś, żeby chciało mi się uczyć
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-20, 21:53   #334
lee_monka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 2 344
GG do lee_monka
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
lee_monka to będziemy trzymać kciuki za ciebie
bardzo dziękuję
__________________
na avatarze: ja

biorę udział w konkursie welli kto ma ochotę zagłosować, będzie mi miło
lee_monka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-21, 12:54   #335
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Studiować filologię angielską...

niniejszym chciałam się pochwalić, że w dniu dziesiejszym obroniłam prace licencjacką na ocenę bdb!!!! (z samej pracy 5, a calościowa ocena ze studiow dla odmiany...5 )

i czuje sie wolna!!!

a od października mgr zaczynam
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-21, 13:11   #336
annemon
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie/od 8.04.2011 Gubin
Wiadomości: 1 532
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
niniejszym chciałam się pochwalić, że w dniu dziesiejszym obroniłam prace licencjacką na ocenę bdb!!!! (z samej pracy 5, a calościowa ocena ze studiow dla odmiany...5 )

i czuje sie wolna!!!

a od października mgr zaczynam
Please accept my sincere congratulations!
annemon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-21, 13:35   #337
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Studiować filologię angielską...

evitko brawo!
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-22, 07:01   #338
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Studiować filologię angielską...

dziękuje ogromnie

i oczywiście trzymam kciuki za wasze sesje

Ktosia-daj dzis czadu na literaturze
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-22, 07:32   #339
Paulinaaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinaaa_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 853
GG do Paulinaaa_
Dot.: Studiować filologię angielską...

evitka rowniez przylaczam sie do gratkow tez juz bym chciala byc na tym etapie ale narazie koniec I roku sesja juz prawie zakonczona, jeszcze jutro egzamin z kultury amerykanskiej i wakacje u mnia rachunek zyskow i strat wyglada tak:
syntax- 4,5
teoria przekladu 4,5
akwizycja II jezyka, poprawilam na 3, moglabyc 4 za pierwszym podejsciem, ale trafilam na gorsza grupe :P
PNJA nie chca zdradzic wynikow, moze dopiero w poniedzialek, ale czuje ze nie zdalam gramatyki a o ustnym wole zapomniec :P takze wrzesien wita
kultura ameryki jutro, ale pewnie bedzie zdane, bo babka jest b. fajna

Ktosa, powodzenia dzis na egzaminie
__________________
Paulinaaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-22, 09:13   #340
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Studiować filologię angielską...

evitko, Paulina dziękuję i proszę o trzymanie kciuków, na pewno się przydadzą, tym bardziej, że w sobote PNJ
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-22, 15:09   #341
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Studiować filologię angielską...

ktosiu, daj znać jak poszło
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-22, 21:04   #342
myszeczka00
Wtajemniczenie
 
Avatar myszeczka00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: szczyt góry
Wiadomości: 2 523
Dot.: Studiować filologię angielską...

hej, gratulacje Evitko, ehh tez bym chciala byc juz na Twoim miejscu.
W czwartek zdalam gramatyke opisową na 4.
W srode mam jeszcze tylko literaturoznawstwo i ....FREEDOM

Wiecie co? Mam problem
Dzisiaj mialam PNJA ustny, to byla kompletna katastrofa, cudem chyba zdałam
Wydaje mi sie, ze problem lezy u kobiety ktora ma z nami konwersacje
Ona jest jednym slowem BEZNADZIEJNA, nie potrafi prowadzic zajec. Malujemy jakies obrazeczki, pozniej wprowadza nas do dyskusji, i sama dyskusja wygalda tak ze 2,3 osoby rozmawiaja. A ona potakuje yes yes let it be....
A, mysle ze powinnismy miec na pierwszym roku native'a (wy macie ?)
To jest naprawde nieciekawa sytuacja.
Szukam jakies szkołki jezykowej, która mialaby w swoim programie konwersacje osobno.

Słucham sobie BBC, Radia angielskiego, ale to nie to samo co rozmowa face to face badz w wiekszym gronie ludzi, prawda?
Ehh. Jakie jest wasze zdanie na temat braku native'a na I roku ?

Pozdrawiam.
__________________
Ain't No Mountain High Enough

myszeczka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-24, 08:54   #343
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Studiować filologię angielską...

Paulina, ja też na I roku myślałam,że PNJ poszedł mi fatalnie ale jakimś cudem zdałam więc może i Tobie się uda.Dobrze, że nie zrezygnowałaś ze studiów bo idzie Ci świetnie

evitko trudno powiedziec jak mi poszło, nie było najgorzej, ale też nie było jakoś rewelacyjnie.Zobaczymy czy to wystarczy.Wyniki PNJA będę znać przy ustnym, a literatura też ma być jakoś za tydzień.

myszeczko00 zajęcia z Anglikiem mam dopiero od II roku, na pierwszym raczej chyba się nie wprowadza takich zajęć
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-24, 09:32   #344
annemon
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie/od 8.04.2011 Gubin
Wiadomości: 1 532
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez myszeczka00 Pokaż wiadomość
hej, gratulacje Evitko, ehh tez bym chciala byc juz na Twoim miejscu.
W czwartek zdalam gramatyke opisową na 4.
W srode mam jeszcze tylko literaturoznawstwo i ....FREEDOM

Wiecie co? Mam problem
Dzisiaj mialam PNJA ustny, to byla kompletna katastrofa, cudem chyba zdałam
Wydaje mi sie, ze problem lezy u kobiety ktora ma z nami konwersacje
Ona jest jednym slowem BEZNADZIEJNA, nie potrafi prowadzic zajec. Malujemy jakies obrazeczki, pozniej wprowadza nas do dyskusji, i sama dyskusja wygalda tak ze 2,3 osoby rozmawiaja. A ona potakuje yes yes let it be....
A, mysle ze powinnismy miec na pierwszym roku native'a (wy macie ?)
To jest naprawde nieciekawa sytuacja.
Szukam jakies szkołki jezykowej, która mialaby w swoim programie konwersacje osobno.

Słucham sobie BBC, Radia angielskiego, ale to nie to samo co rozmowa face to face badz w wiekszym gronie ludzi, prawda?
Ehh. Jakie jest wasze zdanie na temat braku native'a na I roku ?

Pozdrawiam.
Ja na pierwszym roku w koledżu miałam konwersacje z native'm. Mieliśmy z nim również zajęcia na drugim roku. Jednak niezbyt podobały mi się te zajęcia z nim. Wyglądały one tak, że mieliśmy z góry narzucone tematy do dyskusji i z reguły tylko 3-4 osoby (na 15 osób w całej grupie) dyskutowały. Kiedy ktoś mało się odzywał lub wcale, wykładowca niejako zmuszał tą osobę do mówienia. Ogólnie nie był zbyt miły. Z kolei na trzecim roku mieliśmy konwersacje już z innym native'm i dopiero wtedy polubiłam te zajęcia. Prowadził je znacznie ciekawiej i atmosfera była dużo lepsza.
annemon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-24, 12:28   #345
Narnii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 146
Dot.: Studiować filologię angielską...

Witam
Wybieram się na anglistykę dzienną na UG. Czy są tu jakieś wizażanki, które może właśnie studiują tę wspaniałą filologię na Gdańskim? Widziałam zestawienie ilości osób chętnych na jedno miejsce na ten kierunek i przyznam, że jest to trochę porażające. A jak z towarzystwem? Fajne grupy czy może ciężko z nowymi znajomościami? A jaki poziom? Jak profesorowie? Jeju, nie wiem nawet jak mam sie nastawić. Osobiście jestem wielkim zapaleńcem i miłośnikiem języka Szekspira, więc z niecierpiwością wyczekuję takich zajęc, jak językoznawstwo. Przyznam, że trochę mnie denerwuje fakt, że wiele osób trafia na anglistykę "z przypadku" - bo się na nic innego nie dostali. Czy tak jest w rzeczywistości? Ponieważ mnie można uznać za totalnego fanatyka i od 6 lat wiem, że tylko na anglistykę się nadaje i kocham ją całym sercem, jednak przytłacza mnie fakt, że mogę trafić na studia z kimś, kto w ogóle mnie nie rozumie. Boję się konfrontacji z tymi studentami, którzy trafiają na anglistyke z przypadku
Poza tym jak oceniacie poziom studiów na pierwszym roku? Jest on tak mniej więcej na poziomie CPE czy wyżej, czy też niżej? Bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam!
Narnii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-24, 12:39   #346
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Studiować filologię angielską...

Narnii ja co prawda nie studiuję w Gdańsku,ale mogę Ci odpowiedzieć na pytanie dotyczące poziomu, bo chyba wszędzie obowiązuje ten sam.Na pierwszym roku jest to upper-intermediate, na drugim advanced a na trzecim jeszcze nie wiem
Językoznawstwo z Szekspirem nie miało nic wspólnego w zasadzie, bo uczyliśmy się tam tylko suchych regułek o procesach słowotwórczych, o tym co to sylaba, związek frazeologiczny itp.Jak dla mnie nie było w tym nic ciekawego niestety
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-24, 12:44   #347
Paulinaaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinaaa_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 853
GG do Paulinaaa_
Dot.: Studiować filologię angielską...

Narnii, osoby ktore trafia na filologie z przypadku, zrezygnuja jeszcze przed pierwsza sesja zostana tylko te zdeterminowane i te ktore maja dobra znajomosc jezyka. U mnie na I rok przyjeto 43 osoby, przed pierwsza sesja zostalo 19, a po sesji 15. Wykladowcy duzo wymagaja, trzeba ciagle ulepszac swoj jezyk i wiedze na jego temat. Tu jezyka sie nie uczysz, musisz przyjsc juz z nauczonym i go doszlifowac by byl perfekt

Co do poziomu studentow na pierwszym roku, to zalezy czy to zaoczne czy dziennie. Mi sie wydaje ze na dziennych poziom jest wiekszy, oni caly dzien maja styk z jezykiem, a zaocznie co ktorys weekend i na swoje wlasne zyczenie, wtedy kiedy chca.. tylko tu ludzie sa strasi, maja rodziny, prace i nie za bardzo chce im sie cwiczyc i poprawiac )

ktosa, ma racje z jezykoznastwem i szekspirem jezykoznastwo bedzie o tym jak powstawal i tworzyl/towrzy sie jezyk, a szekspir pewnie na literaturze )
__________________
Paulinaaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-24, 13:38   #348
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Studiować filologię angielską...

Paulinaaa z tym poziomem na dziennych i zaocznych to nie do końca się z Tobą zgodzę.U mnie w szkole egzamin PNJ jest taki sam dla dziennych i zaocznych i od pewnego wykładowcy usłyszałam, że na zaocznych wypada on lepiej...hmmm
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-24, 13:48   #349
Paulinaaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinaaa_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 853
GG do Paulinaaa_
Dot.: Studiować filologię angielską...

Ktosia, moze masz tez troche racji, u mnie wiekszosc jest po 35 roku zycia, ja mam 21, miedzy nami jest 14 lat roznicy nauki.. ale nie wszyscy starsi grzesza wiedza ) mi sie wydaje ze wsrod tych wszystkich nauczycieli po roznych kursach jestem jak zagubiona owca i czuje sie zawsze najgorsza :/
__________________
Paulinaaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-24, 14:33   #350
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez ktosia86 Pokaż wiadomość
umbra dzięki A tak z innej beczki to zdecydowałaś już się na studia?Pamiętam, że rozważałaś kiedyś WSJO w Poznaniu
przepraszam, że odpisuję z takim opóźnieniem ale przeoczyłam Twoje pytanie, no i jakiś czas mnie nie było na Wizażu. ze WSJO zrezygnowałam tak jak i z pozostałych prywatnych uczelni. po prostu tak się sytuacja ułożyła, że nie wystarczy mi pieniędzy na płatne studia +jeszcze utrzymanie w innym mieście. ale z samej anglistyki nie zrezygnowałam. ^^
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-24, 17:03   #351
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Studiować filologię angielską...

co do nejtiwów...... to nie ma reguły, czy powinni być juz na pierwszym roku czy nie. Wg mnie to nie ma znaczenia-znam zarówno fajnych i głupich nauczycieli wsród anglików (amerykanów) jak i wsród Polaków.

co do poziomów- u mnie był na pierwszym roku FCE, na drugim advanced , na trzecim proficiency.
I zgadzam się że ludzie z przypadku prędzej czy później odpadają. U mnie na pierwszym roku było nas ok.120, na trzecim 57....
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-24, 19:41   #352
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Studiować filologię angielską...

Paulinaaa co do tych starszych studentów to się zgadzam, u mnie na roku jest ich kilkoro,jedną mam nawet w grupie i mam wrażenie, że ona te studia traktuje jako kurs językowy i uczy się dla samego faktu. Ostatnio była taka sytuacja, że rozmawiałam z nią ogólnie o egzaminach i stwierdziłam, że od jutra zaczynam się uczyć (to miał być poniedziałek,a rozmowa toczyła się w niedzielę po zajęciach które miałam od 8 do 18.30) na to ona z oburzeniem w głosie pyta czy dzisiaj już nie zamierzam się uczyć.Zdziwiło mnie to pytanie, więc pytam jej kiedy niby mam się dzisiaj uczyć skoro dopiero o 23 będę w domu. Usłyszałam pełną oburzenia i pouczenia odpowiedź, że przecież jadę 2,5 godziny do domu to w tym autobusie już się powinnam uczyć Jakoś dziwnie się stało, że mimo tego, że dobrze sypiam w nocy (a ona twierdzi, że śpi po 2 godziny na dobę) zdążyłam się w miarę przygotować do obu egzaminów, a ona do literatury nawet nie podeszła
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-25, 07:16   #353
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Studiować filologię angielską...

a to norma że ludzie myślą że filologia to 3letni, intensywny kurs angielskiego... szczególnie nie studiujący jej, ale np. znajomi......

a w ogóle to jest tak że co mniej więcej rok zmienia sie leciutko coś w przedmiotach (abstrahując że u was wiele nazw jest innych niż u mnie) i np.kiedyś nie było obowiązku uczenia się historii filozofii, czy emisji głosu itp.
Moja szkoła dostała dopiero co uprawnienia co prowadzenia mgr, a ja chcąc się zorientować mniej więcej jakie przedmioty mnie czekają patrzyłam sobie na plan UW.Uceszłyłam sie że tak mało przedmiotów.... I teraz się okzuje że i w tym roku zmiany dochodzą i wlepiają nam kontynuację łaciny i historii fiolozofii.... koszmarek..... z obu miałam 5 więc może choć 1 sem. przepiszą.... ( a no własnie i na !-szym roku był 1 sem, a teraz 2...)
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-25, 17:48   #354
Paulinaaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinaaa_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 853
GG do Paulinaaa_
Dot.: Studiować filologię angielską...

wpadlam szybko pochwalic sie ze zdalam PNJA myslalam ze z grammy obleje a udalo mi sie na 3,5 nie bedzie zadnej poprawki we wrzesniu
__________________
Paulinaaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-25, 21:27   #355
aisne
Zadomowienie
 
Avatar aisne
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 1 322
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Narnii Pokaż wiadomość
............
Zgłaszam się jako kolejna studentka Anglistyki, UG, spec. translatoryczna, wszystko szczęśliwie zdane więc od października rozpoczynam 2 rok - w związku z czym odpowiadam na to, dość długie, pytanie Pozwolę sobie w punktach:

1). Faktycznie trochę osób na miejsce jest, ale ja (z moją okropnie zdaną historią) jakoś się dostałam więc nie ma co się zrażać . I nie ma tez się co martwić po ogłoszeniu pierwszej listy, bo w drugiej idzie się mocno do góry, ze względu na te wszystkie osoby, które rezygnują.
2). Towarzystwo. To dośc subiektywne kryterium . Mi się trafiło w porządku, ludzie sa bardzo różnorodni, więc nie ma co się wdawać w bardziej szczegółowe oceny.
3). Wykładowcy. Co do tego jestem dość zaskoczona, bo niektórzy naprawdę bardzo wyluzowani a wielu po prostu bardzo sympatycznych. W wielu wypadkach można spokojnie zagadać i w ten sposób rozwiązać wszelkie problemy.
4). U mnie tez jest trochę osób z przypadku, zobaczymy jeszcze ile się uchowa na drugim roku... Niestety niektóre osoby przyszły na ten kierunek tylko ze względu na to, ze dobrze znały angielski... Trochę szkoda, bo pewnie przez to nie dostało się kilka osób, którym tak jak Tobie i mi, bardzo zależało na tym, żeby ten własnie kierunek studiować. Jednak jest też wieeelu pasjonatów, więc nie ma się co martwić .
5) Co do poziomu to wbrew pozorom trudno powiedzieć, gdyż często zależy to od wykładowcy. Np. z jednym robiliśmy książkę do CAE, a z drugim juz CPE. Przygotuj sie na naukę wielu, czasem wydawałoby się całkiem zbędnym słówek (jak np. hicior - rzygacz, nawet nie wiem czy tak to się pisze :P) i na to, że na gramatyce nawet Prsesent Continuous odkryje dla Ciebie nieznane dotąd oblicze Jeszcze osobny temat to poziom specjalności translatorycznej.

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania - wal smiało .
aisne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-25, 22:18   #356
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez aisne Pokaż wiadomość
Zgłaszam się jako kolejna studentka Anglistyki, UG, spec. translatoryczna, wszystko szczęśliwie zdane więc od października rozpoczynam 2 rok
gratuluję. i mam do Ciebie pytanie- jakiego drugiego języka się uczysz? jakie są na UG do wyboru?
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-25, 22:27   #357
aisne
Zadomowienie
 
Avatar aisne
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 1 322
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Umbra Pokaż wiadomość
gratuluję. i mam do Ciebie pytanie- jakiego drugiego języka się uczysz? jakie są na UG do wyboru?
Dzięki . Jako drugiego języka uczę się włoskiego, bo takiego uczyłam się w liceum - niestety są z tym duże problemy bo tylko 2 osoby na roku chciały się go uczyć...

Najmniejszego problemu nie ma z niemieckim i większość go wybrała, ponieważ w styczniu (na drugim roku) trzeba zdać egzamin na poziomie średnio-zaawansowanym więc raczej nikt nie wybrał nauki języka od zera...a nawet jak ktos próbował to powiedziano, ze jest to niemożliwe. Większych problemów nie było tez z językiem francuskim i hiszpańskim.
aisne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-26, 09:18   #358
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Studiować filologię angielską...

aisne witam w wątku

Paulinaaa mówiłam Ci, że zdasz
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-26, 10:30   #359
E&C
Raczkowanie
 
Avatar E&C
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 60
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cześć Dziewczyny.

Czy któraś z Was studiuje w prywatnym koledżu?

Od października zaczynam

tam studia. Może mogłybyście sie podzielic wrażeniami, jak tam jest? Czy bardzo ciężko?

Ja skończyłam biologię, ale ciężko z pracą więc zdecydowałam się na angielski. Mam jednak troche lat przerwy w nauce języka i nie wiem czy sobie tam poradze.

Z góry dziekuję i pozdrawiam
E&C jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-26, 11:33   #360
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Studiować filologię angielską...

ja skończyłam właśnie (licencjat) prywatną uczelnię WSF we wrocławiu i jestem bardzo, bardzo zadowolona.
Czy ciężko? jak się chce uczyć to nie, jak się chce przemknąć to może być bardzo ciężko.
Poziom podobno taki sam jak UW (niektórzy wykładowcy twierdzą nawet że wyższy- w wiekszości są to ci sami co na UW i stawiają nam takie same wymagania). W każdym bądź razie jak mielismy wizytę komisji akredytacyjnej to byli zachwyceni.
Atmosfera-u mnie w szkole fantastyczna, nie jesteś nr indeksu, tylko osoba z imieniem i nazwiskiem, panie w dziekanacie- super, z sercem na dłoni, we wszystkim pomogą.
I dlatego zostaję tu na mgr.

Nie wiem jak jest w innych prywatnych szkołach,ale ja nie zamieniłabym jej na żadną inną, to były wspaniałe 3 lata
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:05.