Mówie nie -pieniadzom puszczanym w niebo. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-01, 15:22   #31
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Mówie nie -pieniadzom puszczanym w niebo.

Ja bym proponowała ''zamknąć'' ludziom telewizję, bo to w niej można zobaczyć Saddama (zatem żywego człowieka) na 3 sekundy przed zgonem i chwilę po nim albo ludzi kąpiących się we krwi czy opychających się pysznymi robalami. Zresztą, w ogóle relacji z zabijania kogoś w niej nie brak.

Ciżba. Wprawdzie omijam szerokim łukiem festyny i jarmarki, ale to akurat nie ma znaczenia; lubię fajerwerki, wyglądają bajerancko ; nie rozumiem , po kiego grzyba ludzie jak idioci jeżdżą na arkty(czy: antarkty)kę oglądać zorzę polarną, o wiele lepiej przecież być wiecznym nonkonformistą, nie lubić perfum, nosić płaskie wygodne buty i jedne spodnie na tyłku, dopóki się nie rozlecą oraz nie myśleć o tym, jakby tu przyjemnie spędzić niedzielne popołudnie, tylko o tym, co by tu jeszcze zrobić, by przysłużyć się ludzkości, tudzież szefowi.
Bo wyciągnięcie ręki po mile pachnący kosmetyk, to takie typowo ludzkie, rzekłabym: ciżbowe; niektórzy zawsze znajdą na to pieniądze.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 15:38   #32
martynek
Raczkowanie
 
Avatar martynek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 320
Dot.: Mówie nie -pieniadzom puszczanym w niebo.

Proponuje dziewczyny zebysmy sprzedały swoje komputery, bo za dużo mącą w głowie i tyle w tym internecie zła
i jedzmy mniej!to akurat bardzo pozytywnie odbije się na naszej figurze
Pomysłów na 'słuszne' wydatki jest jak na zatrzęsienie
martynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 15:57   #33
PeFKa
Raczkowanie
 
Avatar PeFKa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 484
Dot.: Mówie nie -pieniadzom puszczanym w niebo.

Tak, a najlepiej poddajmy się kompletnej acsezie. Wrócmy do średniowiecza.
__________________
Powiedzmy: NIE!!! wizażowym telenowelom
PeFKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 15:58   #34
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Mówie nie -pieniadzom puszczanym w niebo.

Cytat:
Napisane przez Katalin Pokaż wiadomość
porównujesz festyny mecze piłki nożnej do igrzysk gdzie palono ludzi/zwierzęta , o rany rozśmieszyłaś mnie kobieto nie ma co .....
Chodzilo o widowiskowosc za wszelka cene.

Mecze pilki noznej wcale nie sa takie niewinne. Widzialas kibicow Wisly lub Cracovii w akcji?
Cytat:
Napisane przez PeFKa Pokaż wiadomość
Tak, a najlepiej poddajmy się kompletnej acsezie. Wrócmy do średniowiecza.
Do palenia na stosie? e nie ja juz wole jarmarki ze sztucznymi ogniami
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 16:01   #35
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Mówie nie -pieniadzom puszczanym w niebo.

Zgadzam sie z Tobą. To straszne ile pieniędzy kosztuje 15min. radości z widoku fajerwerek. Ale przecież fajerwerki to nie jedyna rzecz, bez której człowiek by sie obył a kosztuje majątek. Po co komuś ubrania od Coco Chanel czy Gucciego? Skoro mogą kupić to samo, bez metki kilka stów taniej. Po co komuś w domu rzeźby, drogie obrazy, kiedy na drugim końcu świata dzieci umierają z głodu. Tak już jest po******one na świecie, nie rozmiem tego wogóle.

A potem Polsat sie szczyci, namawia do wysyłania sms'ów na potrzebujące dzieciaki 'Każdy grosz sie liczy'. To dobre i szlachetnie. Ale co o nich myśleć kiedy na głupie fajerwerki wydają ponad 300tys.? Dlaczego przepuszczają tyle kasy? przecież 'Każdy grosz sie liczy.
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 16:01   #36
201607291951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 200
Dot.: Mówie nie -pieniadzom puszczanym w niebo.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Chodzilo o widowiskowosc za wszelka cene.

Mecze pilki noznej wcale nie sa takie niewinne. Widzialas kibicow Wisly lyb Cracovii w akcji?
widziałam
ale znam też prawdziwych kibiców dla których mecz jest atrakcją/przeżyciem a nie widowiskiem za wszelką cenę
201607291951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 16:19   #37
PeFKa
Raczkowanie
 
Avatar PeFKa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 484
Dot.: Mówie nie -pieniadzom puszczanym w niebo.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Do palenia na stosie? e nie ja juz wole jarmarki ze sztucznymi ogniami
E tam Palenie na stosie też ma swoje uroki. Najważniesze, że oszczędne.
__________________
Powiedzmy: NIE!!! wizażowym telenowelom
PeFKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-01, 16:28   #38
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Mówie nie -pieniadzom puszczanym w niebo.

Cytat:
Napisane przez PeFKa Pokaż wiadomość
E tam Palenie na stosie też ma swoje uroki. Najważniesze, że oszczędne.
Na pewno bardziej ekologiczne. Prawdziwy ogien, a nie jakas tam podroba
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 16:29   #39
miss_seepy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 573
Dot.: Mówie nie -pieniadzom puszczanym w niebo.

jakby rezygnowac z fajerwerkow, to moze nie tylko na rzecz szpitali ale chocby na schroniska dla zwierzat...
Bo fakt ludzie maja mega zabawe, chociaz tak naprawde tylko dzieci. A cierpia na tym zwierzeta, ktore sie boja... Moj dostaje wtedy amoku i nie pomagaja mu nawet srodki uspokajajace...

Ale tego typu kwestie jak zbytnie przywiazanie do zewnetrznej otoczki, bowiem chocby na sylwestrze ilosc fajerwerkow nie sprawia, ze lepiej sie bawimy... Poza tym mozna organizowac pokazy laserowe, ktore nie sa az tak halasliwe i mozna z nich korzystac wiele razy.

Albo kwestia wiencow na cmentarzach i zniczy, to tez czesto niepotrzebnie
wydane pieniadze, ktorymi ludzie chca pokazac pamiec bliskim.
__________________

miss_seepy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 17:27   #40
PeFKa
Raczkowanie
 
Avatar PeFKa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 484
Dot.: Mówie nie -pieniadzom puszczanym w niebo.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Na pewno bardziej ekologiczne. Prawdziwy ogien, a nie jakas tam podroba
Oooo. To kwestie następnego sylwestra mam już ustaloną:diabele k:
__________________
Powiedzmy: NIE!!! wizażowym telenowelom
PeFKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 17:45   #41
aisne
Zadomowienie
 
Avatar aisne
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 1 322
Dot.: Mówie nie -pieniadzom puszczanym w niebo.

A ja fajerwerki bardzo lubię .

A oszczędności na biednych proszę zacząć od siebie. Jakby policzyć ile rocznie mieszkańcy jednego miasta, niekoniecznie wielkiego, wydają na rzeczy KOMPLETNIE im zbędne (batoniki, piętnasty błyszczyk do ust itp.), to zapewniam was, że wyszłoby grubo ponad wartość jednej imprezy z fajerwerkami.

Jeszcze dodam, że fakt, dobrze, że są ludzie którzy przejmują się tmy ile pieniędzy się marnuje, ale z drugiej strony nie możemy popadać w paranoję - Angelina Jolie, też stwierdziła, że głupio jeść skoro ludzie w Afryce głodują
aisne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-01, 18:08   #42
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Mówie nie -pieniadzom puszczanym w niebo.

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
JA pomagam siostrze w wakacje zajmuje sie jej dzieckiem- za darmo.
A opiekunka w Warszawie bieze 20 zl za godzine.
I pomagalam w schronisku dla zwierzat kiedys.
Wolontariaty nie bardzo sa u mnie organizowane.
Przepraszam, ktorej opiekunce daja 20zl za godzine?!
Ja dostawalam niecale 3zl :/ Wiec bez bajek mi tutaj.
To primo.
Secundo:
Ludzie maja potrzeby. Jedna z nich jest rozrywka. Nie popadajamy w jakies paranoje. Fajerwerki sa organizowane przez miasto 2 razy w roku. Wianki i sylwester. Poza tym nie zapominajmy że miasto dostaje pieniadze na konkretne 'cele', tj. kultura, oświata, opieka zdrowotna, ochrona zieleni czy cus w ta manke itp. I na dana 'rzecz' maja przeznaczyc okreslona kwote w ciagu roku. Po to placimy podatki, zeby miec fajerwerki, wyremontowana przychodnie czy tez drzewko w parku.
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 18:12   #43
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Mówie nie -pieniadzom puszczanym w niebo.

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość
Przepraszam, ktorej opiekunce daja 20zl za godzine?!
Ja dostawalam niecale 3zl :/ Wiec bez bajek mi tutaj.
To primo.
Secundo:
Ludzie maja potrzeby. Jedna z nich jest rozrywka. Nie popadajamy w jakies paranoje. Fajerwerki sa organizowane przez miasto 2 razy w roku. Wianki i sylwester. Poza tym nie zapominajmy że miasto dostaje pieniadze na konkretne 'cele', tj. kultura, oświata, opieka zdrowotna, ochrona zieleni czy cus w ta manke itp. I na dana 'rzecz' maja przeznaczyc okreslona kwote w ciagu roku. Po to placimy podatki, zeby miec fajerwerki, wyremontowana przychodnie czy tez drzewko w parku.
Siostra szukała opiekunki Na Gocławiu w Wawie po gazecie i jak dzwoniła to mowily Panie ze za 20 zl za godzine + trzeba zaplacic im dojazd
Wiec to nie bajki ale realia
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 18:27   #44
aisne
Zadomowienie
 
Avatar aisne
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 1 322
Dot.: Mówie nie -pieniadzom puszczanym w niebo.

Popatrzmy też na to w ten sposób:

W innych krajach są fajerwerki, a pomimo tego stać je na karetki i tym podobne rzeczy wspomniane w tym wątku.

Co znaczy, że nie w fajerwerkach problem.
aisne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 18:40   #45
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Mówie nie -pieniadzom puszczanym w niebo.

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość
Fajerwerki sa organizowane przez miasto 2 razy w roku. Wianki i sylwester.
To u Was U nas na pewno tych imprez masowych jest znacznie wiecej (takze z fajewerkami). Moje miasto w znacznej mierze zyje z turystyki, wiec i musi jakos zabawiac gosci. Z punktu widzenia ekonomicznego - to inwestycja.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 18:47   #46
martynek
Raczkowanie
 
Avatar martynek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 320
Dot.: Mówie nie -pieniadzom puszczanym w niebo.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
To u Was U nas na pewno tych imprez masowych jest znacznie wiecej (takze z fajewerkami). Moje miasto w znacznej mierze zyje z turystyki, wiec i musi jakos zabawiac gosci. Z punktu widzenia ekonomicznego - to inwestycja.
To można założyć,że miasto na tym jeszcze zarabia i wtedy może przeznaczyć na dzieci albo karetki. Kurde blade, napisałam wczesniej,wszytsko dla ludzi,rozrywki też się należą! Ile kasy marnujemy na zbędne rzeczy! Przecież moglibyśmy spożytkować je zupełnie inaczej-raz odmówmy sobie loda albo batona i zbierze się dużo więcej niż potrzeba na jednorazowy pokaz sztucznych ogni
martynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 19:06   #47
mollyy
Rozeznanie
 
Avatar mollyy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 703
Dot.: Mówie nie -pieniadzom puszczanym w niebo.

Ilonko, piszesz "Mówie nie-pieniadzom puszczanym w niebo". Ale to nie są Twoje pieniądze. Potencjalny sponsor sam decyduje na co chce je przeznaczyć.

Strasznie obłudne mi sie wydaje zaglądanie ludziom do cudzej kieszeni. A po co wydał na to? A po co kupuje takie ciuchy albo obrazy (jak ktoś wyżej wspomniał), przeciez mógłby wydać na szczytny cel! Każdy mógłby wydać pieniądze na pomoc, tylko nie my. Bo my zawsze mamy za mało. Kazdy jeden mógłby odmówić sobie tego, tego i tamtego na rzecz biednych dzieciaków.

I nie mam tu na myśli wrzucenia raz do roku przy Wielkiej Orkiestrze sumki do puszki czy wysłania czasami smsa na jakąś fundacje. Mówie o zwykłej zawiści, kiedy wydaje sie nam, że ktoś komu wiedzie się lepiej, powinien się wstydzić za to, że nie dołozył sie do kupna sprzętu medycznego. My? My byśmy dołozyli, tylko że i tak sami mamy mało a tyle potrzeb bo spodnie, buty, fluid. Trzeba czasami pomyśleć o tym, że są też ludzie, którzy mają gorzej od nas i wtedy oni mogą oskarzac po cichu nas o brak zaangazowania w finansową pomoc innym.

Mam nadzieje, że nikt nie odczytał źle mojego posta. Chodziło mi tylko o to, żeby uświadomić, że bardzo lekko "wydawać" czyjeś pieniądze na cel charytatywny. Trudniej zastanowić się, co samemu mogę zrobić, zeby pomóc.
__________________
"Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie.
Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia.
Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne,
ze nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza. ”
- Marilyn Monroe 
mollyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 19:59   #48
aisne
Zadomowienie
 
Avatar aisne
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 1 322
Dot.: Mówie nie -pieniadzom puszczanym w niebo.

Cytat:
Napisane przez mollyy Pokaż wiadomość
Mam nadzieje, że nikt nie odczytał źle mojego posta. Chodziło mi tylko o to, żeby uświadomić, że bardzo lekko "wydawać" czyjeś pieniądze na cel charytatywny. Trudniej zastanowić się, co samemu mogę zrobić, zeby pomóc.
No ja na pewno źle nie odczytałam Twojego posta i zgadzam się z Tobą
aisne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 20:28   #49
PeFKa
Raczkowanie
 
Avatar PeFKa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 484
Dot.: Mówie nie -pieniadzom puszczanym w niebo.

Ja to myśle, że gdyby miasto nie organizowało imprez, sylwestra, nie byłoby fajerwerków i innych bajerów to byłoby narzekanie, że pusto, nudno nic się dzieje
__________________
Powiedzmy: NIE!!! wizażowym telenowelom
PeFKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-01, 20:43   #50
paolla
Zadomowienie
 
Avatar paolla
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 378
Dot.: Mówie nie -pieniadzom puszczanym w niebo.

Cytat:
Napisane przez mollyy Pokaż wiadomość
Ilonko, piszesz "Mówie nie-pieniadzom puszczanym w niebo". Ale to nie są Twoje pieniądze. Potencjalny sponsor sam decyduje na co chce je przeznaczyć.

Strasznie obłudne mi sie wydaje zaglądanie ludziom do cudzej kieszeni. A po co wydał na to? A po co kupuje takie ciuchy albo obrazy (jak ktoś wyżej wspomniał), przeciez mógłby wydać na szczytny cel! Każdy mógłby wydać pieniądze na pomoc, tylko nie my. Bo my zawsze mamy za mało. Kazdy jeden mógłby odmówić sobie tego, tego i tamtego na rzecz biednych dzieciaków.

I nie mam tu na myśli wrzucenia raz do roku przy Wielkiej Orkiestrze sumki do puszki czy wysłania czasami smsa na jakąś fundacje. Mówie o zwykłej zawiści, kiedy wydaje sie nam, że ktoś komu wiedzie się lepiej, powinien się wstydzić za to, że nie dołozył sie do kupna sprzętu medycznego. My? My byśmy dołozyli, tylko że i tak sami mamy mało a tyle potrzeb bo spodnie, buty, fluid. Trzeba czasami pomyśleć o tym, że są też ludzie, którzy mają gorzej od nas i wtedy oni mogą oskarzac po cichu nas o brak zaangazowania w finansową pomoc innym.

Mam nadzieje, że nikt nie odczytał źle mojego posta. Chodziło mi tylko o to, żeby uświadomić, że bardzo lekko "wydawać" czyjeś pieniądze na cel charytatywny. Trudniej zastanowić się, co samemu mogę zrobić, zeby pomóc.
świetnie napisane, w samo sedno brawo!
paolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 20:48   #51
Justynka1710
Zakorzenienie
 
Avatar Justynka1710
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Z domu :)
Wiadomości: 4 702
Dot.: Mówie nie -pieniadzom puszczanym w niebo.

Ilona - masz całkowitą rację! Ile dzieci nie byłoby głodnych, gdyby zamiast puszczania fajerwerków zafundowano im obiad ...
Ale takie są realia ... niestety
__________________
And I remember all those crazy things you said
You left them running through my head
You're always there
You're everywhere
But right now I wish you were here...
Justynka1710 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 20:56   #52
Edwina2111
Raczkowanie
 
Avatar Edwina2111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 499
Dot.: Mówie nie -pieniadzom puszczanym w niebo.

E tam, we wszystkim w życiu trzeba zachować złoty środek.
Również między wyborem tego co szczytne, a tego co przyziemne i służy czystej rozrywce.
Raz miasto zorganizuje Wielką Orkiestrę (która przypominam też kończy się fajerwerkami) i jest na sprzęt szpitalny, a drugi raz święto miasta, ku uciesze gawiedzi i ku czystej rozrywce.

Nie popadajmy w skrajności. Z takiej zabawy też płyną korzyści: ożywienie sennego miasteczka, ktoś tam zarobi na sprzedaży balonów, a ktoś na lodach, piwie i kiełbaskach. Ludzie wyjdą z domów, dzieciaki mają uciechę, posłuchamy sobie za darmo Justyny S. czy pogapimy się na walki wikingów. Codziennie tak przecież nie ma. Zatem co się zżymać, że dwa razy w roku szarpną się radni na fajerwerki? Że dwa razy do roku masz okazję pójść na rodzinny festyn? Nie przesadzajmy z tą rozrzutnością.
Nie, lepiej się całkiem umartwiajmy i zlikwidujmy wszelkie zbędne wydatki: rabatki przed ratuszem, fontannę w parku, nowe drzewka, świąteczne ozdoby i lampki na Boże Narodzenie. Jednak nie sądzę, żebyśmy w ten sposób uzdrowili świat.
__________________
Trudności są stanem normalnym, ale przemijającym.

Czasem łatwiej zgasić w sobie światło niż rozjaśnić ciemność.

Mój wirtualny psiurek - Mundek http://dajmudom.pl/futro.php?id=1210
Edwina2111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 20:58   #53
mollyy
Rozeznanie
 
Avatar mollyy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 703
Dot.: Mówie nie -pieniadzom puszczanym w niebo.

Cytat:
Napisane przez Justynka1710 Pokaż wiadomość
Ilona - masz całkowitą rację! Ile dzieci nie byłoby głodnych, gdyby zamiast puszczania fajerwerków zafundowano im obiad ...
Ale takie są realia ... niestety


A ile dzieci nie byłoby głodnych, gdyby mój tatuś nie wymienił samochodu na nowszy tylko zafundował obiad. Dokładnie takie są realia, że każdy wydaje pieniądze na co chce. Sponsor wydaje na fajerwerki bo to jest dla niego reklama i było mu to potrzebne. To tak, jakby ktoś nam zaczął wyliczać, czego nie potrzebujemy i zamiast tego moglibyśmy uczynić tyle dobrego. "Inwestować" czyjeś pieniądze to zadna sztuka, narzekać też kazdy może. Aeterna już wcześniej napisała co można robić, w jaki sposób pomagać jeśli się czuje taką potrzebe. I najlepiej zacząć od siebie a nie ogladać się na innych.
__________________
"Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie.
Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia.
Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne,
ze nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza. ”
- Marilyn Monroe 
mollyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 12:42   #54
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Mówie nie -pieniadzom puszczanym w niebo.

Hmmm
Ja tam uwielbiam sztuczne ognie I, o ile wymagam tego od mojego miasta to wolę aby od pomocy trzymało sie z daleka- od tego sa prywatne organizacje, w których połowa (albo i więcej) funduszy nie idzie na zbędną biurokrację i pensje kilkuset urzędasów.

Wątek raczej z tych naiwnych Niech każdy pomaga/ lub nie/ zgodnie ze swoimi poglądami lub chrześcijańską zasadą "niech nie wie lewa ręka co czyni prawa" czy jakoś tak
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:44.