"Nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne" Wątek polityczny. - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-01, 18:37   #271
czapeczkaelfa
Zadomowienie
 
Avatar czapeczkaelfa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 876
Dot.: o co kaman z kaczmarkiem,ziobrem itd?

Cytat:
Napisane przez basienka:) Pokaż wiadomość
Nie rozumię ludzi. Najpierw krzyczą, że chcą dowodów, że PiS nie miał prawa zatrzymywać Kaczmarka, a gdy już te dowody pokazują, nagle im się mówi, że urządzają cyrk!

Mam dość PiSu, ale wczoraj pokazali, że ich działania wcale nie są bez sensu.

Ta partia wiele już może nie zdziała, ale zrobią tak zwane "czystki" wśród polityków i to jest dobre.
Mogę się pod tym podpisać
__________________
I'm not sad. I'm just complicated.

czapeczkaelfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 18:56   #272
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682
Dot.: o co kaman z kaczmarkiem,ziobrem itd?

Cytat:
Napisane przez basienka:) Pokaż wiadomość
Nie rozumię ludzi. Najpierw krzyczą, że chcą dowodów, że PiS nie miał prawa zatrzymywać Kaczmarka, a gdy już te dowody pokazują, nagle im się mówi, że urządzają cyrk!

Mam dość PiSu, ale wczoraj pokazali, że ich działania wcale nie są bez sensu.

Ta partia wiele już może nie zdziała, ale zrobią tak zwane "czystki" wśród polityków i to jest dobre.
pomyslmy spokojnie: czy wielka konferencja prasowa, z ujawnianiem zdjec, podsluchanych rozmow, filmow itp nie jest cyrkiem?

zyjemy w panstwie parawa [teoretycznie] i nikt nie ma prawa nikogo podsluchiwac czy nagrywac, na boga.

mozna bylo zrobic to spokojniej: prosze panstwa, mamy takie i takie podejrzenia, sa dowody i jesli panstwo pozwola, nie zrobimy cyrku z ujawnianiem ich ale na spokojnie je przeanalizujemyz eby potem odpowiedziec na wszystkie pytania.

Kaczmarek nabroil, nie zaprzeczam. ale jakos mam dziwne wrazenie, ze nabroil nie sam, a za czyjas namowa.
wciagnal w to wszystko pozostalych - nie sam [moje SUBIEKTYWNE zdanie, wysnute na podstawie paru przeczytanych artykulow]. taki troche koziol ofiarny z tego kaczmarka - chloptas wpatrozny w lecha kaczynskiego jak w obrazek, sam o nim mowil 'lech jest moim mentorem' nagle okazuje sie byc szuja z ukladu? cos mi tu nie gra. i jesli faktycznie ten mitycnzy uklad istnieje [a istnieje na pewno w glowie ministra Ziobry] to istnieje tez drugi uklad, z Kaczynskimi na czele. nagle oakzuje sie, ze Krauze tez jest w cos zamieszany - a Krauze to przeciez jedyny biznesmen w Polsce, ktory ma poparcie wladzy [czytaj: wladza go lubi]. wiec o co w tym wszystkim chodzi? no i te zatrzymania, no ludzie! przychodza zamaskowane dryblasy do domow o swicie. halo! nie mozna zrobic tego inaczej? po ludzku? przeciez oni wtedy byli tylko podejrzanymi o popelnienie przestepstwa. a traktowano ich [nie tylko ich zreszta, bo to nie pierwszy tego typu przypadek] jak mordercow. dla mnie to jest nie do pomyslenia.
nie mowie, ze PO jest super a PiS juz be, bo widze zarowno dobre i zle programowo i rzadzeniowo strony obydwu partii. nie opowiadam sie tez silnie za SLD [SLD, ktory niestety dalej kojarzy sie z komuchami, a nie powinien, bo lewica a komuchy to zupelnie co innego]. w tej chwili jestem neutralna az do bolu. ale do wyborow pojde - bo to moj, psi, obowiazek.

PiS w tej chwili robi wszystko, zeby ich wyborcy dalej byli ich wyborcami. to nie jest tak, ze robia czystki w rzadzie, ze zostana sami 'dobrzy'. potem sie okaze, ze 'dobrzy' sa jedynie politycy PiSu. a cala opozycja to zmowa masonska majaca dziadkow sluzacych w Wermachcie.
__________________
Przemoknięte serca miast
I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
Bo choć zapomniał o nas świat
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei
zizou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 19:21   #273
basienka:)
Raczkowanie
 
Avatar basienka:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: daleko stąd:)
Wiadomości: 329
Dot.: o co kaman z kaczmarkiem,ziobrem itd?

Cytat:
Napisane przez zizou Pokaż wiadomość
pomyslmy spokojnie: czy wielka konferencja prasowa, z ujawnianiem zdjec, podsluchanych rozmow, filmow itp nie jest cyrkiem?

PiS w tej chwili robi wszystko, zeby ich wyborcy dalej byli ich wyborcami. to nie jest tak, ze robia czystki w rzadzie, ze zostana sami 'dobrzy'. potem sie okaze, ze 'dobrzy' sa jedynie politycy PiSu. a cala opozycja to zmowa masonska majaca dziadkow sluzacych w Wermachcie.

Myślę, że prokuratura miała już dość tej całęj krytyki, a poza tym wiele osób [w tym polityków] domagalo się ujawnienia dowodów. Oczywiście to sprzyja kampani wyborczej,ale było wiele głosów, że zatrzymanie Kaczmarka ma związek JEDYNIE z kampanią wyborczą PiSu, a udowodniono wczoraj, że tak nie jest.
Ktoś już wcześniej wspomniał, że zatrzymanie Kaczmarka nie było PiSowi na ręke, bo przecież to też był ich człowiek, a nie opozycji

A tak na marginesie, POLITYKA TO JEDEN WIELKI CYRK
basienka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 19:25   #274
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682
Dot.: o co kaman z kaczmarkiem,ziobrem itd?

Cytat:
Napisane przez basienka:) Pokaż wiadomość
A tak na marginesie, POLITYKA TO JEDEN WIELKI CYRK
jelsi polityka jest 'robiona' przez ludzi kompetentnych, to wcale nie jest cyrkiem. zreszta, cyrkiem byc nie moze. to, ze w tej chwili jest, to zupelnie inna bajka.
__________________
Przemoknięte serca miast
I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
Bo choć zapomniał o nas świat
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei
zizou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 19:41   #275
basienka:)
Raczkowanie
 
Avatar basienka:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: daleko stąd:)
Wiadomości: 329
Dot.: o co kaman z kaczmarkiem,ziobrem itd?

Cytat:
Napisane przez zizou Pokaż wiadomość
jelsi polityka jest 'robiona' przez ludzi kompetentnych, to wcale nie jest cyrkiem. zreszta, cyrkiem byc nie moze. to, ze w tej chwili jest, to zupelnie inna bajka.

no cóż, ja uważam że rządy SLDowskie miewały również sytuacje cyrkowe
basienka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 19:43   #276
śnieżka_
Zakorzenienie
 
Avatar śnieżka_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 696
Dot.: o co kaman z kaczmarkiem,ziobrem itd?

Cytat:
Napisane przez wenedka Pokaż wiadomość
Tez tak sadze, ale jesli chodzi o polityke, to trudno jest znalezc kogos, kto zechce obiektywnie spojrzec na sprawe
Bo każdy ma swoje poglądy po jednej, lub po drugiej stronie.

Cytat:
Napisane przez basienka:) Pokaż wiadomość

Ta partia wiele już może nie zdziała, ale zrobią tak zwane "czystki" wśród polityków i to jest dobre.
zgadzam się

Cytat:
Napisane przez zizou Pokaż wiadomość
jelsi polityka jest 'robiona' przez ludzi kompetentnych, to wcale nie jest cyrkiem. zreszta, cyrkiem byc nie moze. to, ze w tej chwili jest, to zupelnie inna bajka.
widocznie nie wszyscy którzy wydawaliby się kompetentnymi od zewnątrz są tacy od środka.
śnieżka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 21:18   #277
agateq
goniąca własny ogon..
 
Avatar agateq
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 796
Dot.: o co kaman z kaczmarkiem,ziobrem itd?

Polityka to nie jest cyrk. Bo jak przy władzy są normalni i inteligentni ludzie to nie pozwalają sobie na takie zagrania.
Dzisiaj posłuchałam wypowiedzi jednego karnisty, który wyraźnie przyznał, że prokuratura zrobiła z przedstawienia dowodów show medialny. Tylko czekać, aż procesy sądowe staną się częścią programu telewizyjnego i nie będzie to fikcyjna Sędzia Anna Maria.
Kaczmarek był pionkiem, którego ktoś nakierował na te tory. I ten ktoś to był ktoś z PiSu.
__________________
Dont' forget to fall in love with yourself first.
Carrie Bradshaw

Instagram
agateq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-01, 22:16   #278
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: o co kaman z kaczmarkiem,ziobrem itd?

Cytat:
Napisane przez basienka:) Pokaż wiadomość
Ta partia wiele już może nie zdziała, ale zrobią tak zwane "czystki" wśród polityków i to jest dobre.
Obawiam się tylko czy nie zrobią takich czystek, że na listach wyborczych pozostaną tylko członkowie PIS, a po wyborach hulaj dusza piekła niema.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 22:51   #279
aisne
Zadomowienie
 
Avatar aisne
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 1 322
Dot.: o co kaman z kaczmarkiem,ziobrem itd?

Cytat:
Napisane przez wenedka Pokaż wiadomość
Ale najwieksza gwiazda, pan Kaczmarek, z PiS-u nie jest, zdaje sie.
Nie był z PiSu, ale był w rządzie PiSu.

Cytat:
Napisane przez czapeczkaelfa Pokaż wiadomość
Cóż..źle jest mieć w swoich szeregach takich ludzi, ale jeszcze gorzej, gdy już się to odkryje, udawać że nic się nie dzieje.
To, że Kaczynski odwołuje tych, co do których są jakieś wątpliwosci i do których stracił zaufanie, to liczy się na plus.
Owszem bardzo dobrze, żę PiS nie udaje, że nic nie widzi. Ale to co próbuję powiedzieć, czyli to co mnie wkurza najbardziej to to jak strasznie się tym chełpią. Wzięli do swojego rządu ludzi, którzy okazali się być kłamcami/oszustami itd., pozwolili im rządzić Polską, więc skoro okazało się, że ich "ulubieńcy" nie są tymi, za kogo ich brali, powinni pokazać chociaż trochę PRAWDZIWEJ pokory, przyznać się, że popełnili błąd i zrobić z tym wszystkim porządek, bo to ich obowiązek, a nie łaska, którą robią społeczeństwu dla jego uciechy.

Cytat:
Napisane przez czapeczkaelfa Pokaż wiadomość
Kurcze no, nikt nie jest biały ani czarny. PiS też nie. Dlaczego ludzie w zaślepieniu politycznym widzą tylko to co chcą?
Nie wszystko w PISie jest złe i nie wszystko w PO jest dobre.
Nie trzeba popierac PISu, ale warto jednak spojrzec obiektywnie na to co robi.
Oczywiście, niekt nie jest idealny, PO również nie. Niestety czasami mi się wydaje, że głosowanie w naszym kraju to już tylko kwestia wyboru mniejszego zła. Wolę iśc na wybory i zagłosować na PO, pomimo, że mam też do nich zastrzeżenia, niż siedzieć w domu, pozwolić, żeby na wybory poszedł tylko elektorat Samoobrony i LPRu, a potem marudzić, że jest źle.
aisne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 12:00   #280
basienka:)
Raczkowanie
 
Avatar basienka:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: daleko stąd:)
Wiadomości: 329
Dot.: o co kaman z kaczmarkiem,ziobrem itd?

Cytat:
Napisane przez agateq Pokaż wiadomość
Polityka to nie jest cyrk. Bo jak przy władzy są normalni i inteligentni ludzie to nie pozwalają sobie na takie zagrania.
Dzisiaj posłuchałam wypowiedzi jednego karnisty, który wyraźnie przyznał, że prokuratura zrobiła z przedstawienia dowodów show medialny. Tylko czekać, aż procesy sądowe staną się częścią programu telewizyjnego i nie będzie to fikcyjna Sędzia Anna Maria.
Kaczmarek był pionkiem, którego ktoś nakierował na te tory. I ten ktoś to był ktoś z PiSu.

ja nie bardzo wiem, jak w takim razie prokuratura miała przedstawić te dowody...


ok, polska władza nie jest normalna. Ale tak naprawde w każdym kraju władza pozwala sobie na różne zagrania. Gdyby tak prześledzić co dzieje się w sejmach innych państw, można stwierdzić, że z naszą jeszcze nie jest tak źle. Przynajmniej się jeszcze nie pobili
basienka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 13:49   #281
misialinka
Raczkowanie
 
Avatar misialinka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 177
GG do misialinka
Dot.: o co kaman z kaczmarkiem,ziobrem itd?

Od jakiegoś czasu, że tak powiem 'jestem zmuszona' interesować się polityką... Trochę się nasłuchałam o całej tej aferze i myślę, że (na tyle na ile to możliwe) orientuję się w sytuacji. W tej chwili żadna ze stron nie jest dla mnie wiarygodna. Z jednej strony prokuratura udowodniła nam, że Kaczmarek zwyczajnie kłamie, ale z drugiej strony pokazała również, że nie jest organem niezależnym! Styl wypwiedzi ktore padały na konferencji jest (przynajmniej dla mnie) oczywistym sygnałem, że prokuratura w Polsce jest zmanipulowana przez PiS...


Cytat:
Napisane przez czapeczkaelfa Pokaż wiadomość
Cóż..źle jest mieć w swoich szeregach takich ludzi, ale jeszcze gorzej, gdy już się to odkryje, udawać że nic się nie dzieje.
To, że Kaczynski odwołuje tych, co do których są jakieś wątpliwosci i do których stracił zaufanie, to liczy się na plus.
Kurcze no, nikt nie jest biały ani czarny. PiS też nie. Dlaczego ludzie w zaślepieniu politycznym widzą tylko to co chcą?
Nie wszystko w PISie jest złe i nie wszystko w PO jest dobre.
Nie trzeba popierac PISu, ale warto jednak spojrzec obiektywnie na to co robi.
Cytat:
Napisane przez czapeczkaelfa Pokaż wiadomość
Na jakiej podstawie wierzysz Kaczmarkowi? Wczorajsza konferencja chyba pokazała dobitnie, że to nie jest człowiek wiarygodny.

A co do układu- to samo- chyba wczorajsza konferencja pokazała, że coś jednak jest na rzeczy. Czy to co zostało tam pokazane, nie wygląda na układ..? Bo ja bym to tak okresliła.
Niedawno sama śmiałam się z tej podejrzliwosci Kaczynskich i weszenia "układu". Dziś już się nie śmieję.

A jeśli ma się zdrajce w rzadzie, to trzeba go odwołać. I nie swiadczy to o zdolnosci i o sukcesie, bo faktycznie- kiedys to sam Kaczynski tych ludzi w rzadzie umiescił, wiec wtedy wykazał sie brakiem politycznej intuicji. Ale odwołanie takiej osoby świadczy jednak o przyzwoitosci.
Premier Kaczyński obiecywał odsuwać od władzy wszystkich którz 'znajdą się w kręgu podejrzeń, niezależnie od tego czy są z PiS'u czy z partii koalicyjnych'. To są jego słowa. Z tego powodu zdymisionował Leppera, z tego powodu wyrzucił Kaczmarka. I ja nie widze w tym nic złego. Zgodzę się nawet, że to byłby plus dla niego... Byłby, gdyby premier był konsekwentny. Może mi wytłumaczysz, dlaczego pan Ziobro dale jest ministrem, ba! Prokuratorem Generalnym, skoro jest jedną z osób podejrzanych w sprawie przecieku? Bo on nadal jest osobą podejrzaną! Ten jego dyktafon, na ktorym nagrał to czego nie powiedział (??) to nie jest przekonujący dowód... Tak, wiem, prokuratura uznała, że jest to dowód, ale przypominam, że na czele prokuratury stoi pan minister Ziobro! Co z tego, że (ponoć) odsunął się od sprawy? Jakoś nie mogę uwieżyć, że nie ma żadnego wpływu na jej przebieg...

A tak swoją drogą, myślałam, że w całej sprawie chodzi o Leppera, ale teraz zastanawiam się, czy przypadkiem celem nie był pan Kaczmarek. I nie bronię go, faktycznie kilka razy minął się z prawdą. Niewątpliwie jest w całą sprawę nieźle zamieszany, ale mam wrażenie, że on sam tego wszystkiego nie wymyślił, a był jedynie pionkiem w tej grze...

Jeszcze tyko dodam, że irytuje mnie, jak Kaczyński i reszta PiS'u się tłumaczą... 'Tak, mamy w swoich szeregach oszustów, ale przecież Donald Tusk bije żonę!" albo kiedy Marcinkiewicz powiedział, że nie wyklucza że był podsłuchiwany, któryś z posłów PiS'u powiedział, że Marcinkiewicz jest alkoholikiem... Jak dla mnie to żnada...
__________________
Jestem piasku ziarenkiem w klepsydrze
zagubioną łódeczką wśrod raf
kroplą deszczu
trzciną myślącą wśrod traw
...ale jestem!
misialinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-02, 14:05   #282
mex
Zadomowienie
 
Avatar mex
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 482
Dot.: o co kaman z kaczmarkiem,ziobrem itd?

Cytat:
Napisane przez basienka:) Pokaż wiadomość
ok, polska władza nie jest normalna. Ale tak naprawde w każdym kraju władza pozwala sobie na różne zagrania. Gdyby tak prześledzić co dzieje się w sejmach innych państw, można stwierdzić, że z naszą jeszcze nie jest tak źle. Przynajmniej się jeszcze nie pobili
Niby tak. Z tym, że porównywać się trzeba do lepszych a nie dna.


Wracając do "zdrajców" to Kaczyńscy przez niektórych również za takich są uznawani. Takie zdanie o nich ma np. ich były współpracownik i były nasz prezydent L.Wałęsa.
mex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 14:24   #283
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682
Dot.: o co kaman z kaczmarkiem,ziobrem itd?

ogladalam dzis powtorke CzP na Polsacie 2 i Lis prowadzil rozmowe telefoniczna z Walesa wlasnie. ten sotatni, pod koniec rozmowy, podsumowal wszystko tak, ze jesli to sie nie skonczy, to na koncu Jarek wsadzi do wiezienia Lecha i bedziemy miec dyktature jednego...
__________________
Przemoknięte serca miast
I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
Bo choć zapomniał o nas świat
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei
zizou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 15:41   #284
agateq
goniąca własny ogon..
 
Avatar agateq
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 796
Dot.: o co kaman z kaczmarkiem,ziobrem itd?

I to jest możliwe. Bo Jarek jest politycznym dyktatorem, a Lechu jest panem prezydentem, który chyba w ogóle się nie odnajduje w swojej roli. Świadczą o tym kolejne gafy, jakie popełnia, gdy tylko pojawi się publicznie.

ktoś się pytał a propos mojej wypowiedzi, jak prokuratura powinna przedstawić dowody. Otóż, normalnie. Bez patosu, bez show. Spokojnie, krótko, treściwie. A nie pokazywać jak p. Kaczmarek przechadza się po hotelowym korytarzy drapiąc się w czoło i wyciągać na tej podstawie wniosek, że jest zafrapowany i z pewnością jest przecieku winien, bo się dziwnie zachowuje. Trochę powagi...
__________________
Dont' forget to fall in love with yourself first.
Carrie Bradshaw

Instagram
agateq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 20:25   #285
misialinka
Raczkowanie
 
Avatar misialinka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 177
GG do misialinka
Dot.: o co kaman z kaczmarkiem,ziobrem itd?

Cytat:
Napisane przez agateq Pokaż wiadomość
I to jest możliwe. Bo Jarek jest politycznym dyktatorem, a Lechu jest panem prezydentem, który chyba w ogóle się nie odnajduje w swojej roli. Świadczą o tym kolejne gafy, jakie popełnia, gdy tylko pojawi się publicznie.

ktoś się pytał a propos mojej wypowiedzi, jak prokuratura powinna przedstawić dowody. Otóż, normalnie. Bez patosu, bez show. Spokojnie, krótko, treściwie. A nie pokazywać jak p. Kaczmarek przechadza się po hotelowym korytarzy drapiąc się w czoło i wyciągać na tej podstawie wniosek, że jest zafrapowany i z pewnością jest przecieku winien, bo się dziwnie zachowuje. Trochę powagi...

zgadzam się. Na podstawie tego medialnego show w wykonaniu prokuratury, gdzie ze zwykłych gestów wyciąga się daleko idące wnioski, ja utwierdzam się w tym, że nie ma w tym, kraju niezawistnego i niezależnego sądownictwa...
__________________
Jestem piasku ziarenkiem w klepsydrze
zagubioną łódeczką wśrod raf
kroplą deszczu
trzciną myślącą wśrod traw
...ale jestem!
misialinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-03, 18:42   #286
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: o co kaman z kaczmarkiem,ziobrem itd?

Cytat:
Napisane przez aisne Pokaż wiadomość
Ja też już w tym się gubię... Przede wszystkim nie rozumiem udziału Krauzego w tym wszystkim.. No na pewno chodzi o pieniądze, ale co, to była jego działka, którą odralniali?? Ja już nic nie wiem
Mnie zaskakuje Wasze zdziwienie. Powaznie. Przeciez to oczywiste, ze prezesi duzych firm w duzej mierze sa powiazani z polityka i to nie tylko w naszym kraju i to nie od wczoraj, ale to ma swa geneze w poprzednich stuleciach.
Cytat:
Napisane przez aisne Pokaż wiadomość
Hmm myślałam, że oprócz samego przekazywania informacji w wątku Krauzego jest coś wiecej. Bo przede wszystkim dziwi mnie, dlaczego Kaczmarek poszedł się wygadać akurat do niego? Bo musiał zrzucić to z siebie i pomyślał, że pójdzie do jednego z najbogatszych Polaków? . W jakiś sposób chyba Krauze musiał być całą sprawą zainteresowany... No ale może kiedyś się tego dowiemy...
Ja mysle, ze jest cala masa tego typu spraw i wiekszosci sie ich nie dowiemy.
Cytat:
Napisane przez DSB Pokaż wiadomość
(niestety, brak tu osób, które deklarowałyby poparcie obozu rządzącego - szkoda).
przeczytaj watek uwazniej.

Cytat:
Napisane przez DSB Pokaż wiadomość
Ostatecznie, to my jesteśmy elita intelektualna, prawda?
my czyli kto dokladnie?

Cytat:
Napisane przez zizou Pokaż wiadomość
szczerze sie przyznam, ze z konferencji widzialam tylko upublicznienie rozmow telefonicznych: kaczmarek-kornatowski-netzel-honorata k.-kobieta NN-mezczyzna NN; i dla mnie, osobiscie, to nie bylo smieszne... nie ogladalam tego jak kabaretu a raczej ze strachem w oczach i z rozdziawiona geba... reszte obejrze dzisiaj, bo wczoraj sobie nagralam
podaj link.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 10:58   #287
majade
Zakorzenienie
 
Avatar majade
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 719
Dot.: o co kaman z kaczmarkiem,ziobrem itd?

to,co się dzieje obecnie zaczyna mnie przerażać.

Śmieszy mnie jednak (trochę przez łzy) poziom wiedzy polityków, mediów lub też fakt, że ukrywają oni przed społeczeństwem prawne aspekty ostatnich zajść. Nikt nie tłumaczy, nie naświetla sprawy - wszyscy karmią się spektaklami, pokazami sił, pokazówami, spektakularnymi aresztowaniami, pomówieniami, graniem na elektorat (vide: my już pokażemy bogatym itp). Brak jest merytorycznych argumentów.

Nie rozumiem, dlaczego nie mówi się rzetelnie o tym, że jakiekolwiek ODROLNIENIE na szczeblu ministerialnym jest niemożliwe do wykonania. Taka procedura zaczyna się zgodnie z USTAWĄ na poziomie GMINY. Potrzebne i niezbędne są kolejne decyzje na kolejnych szczeblach i są to decyzje zarządów a nie pojedynczych osób. Odpowiednie instytucje składają wnioski do wyższych "instancji" jest to proces bardzo złożony i wieloetapowy. Nie można przyjść do ministerstwa z teczką pieniędzy i tego załatwić z kilkoma osobami bez udziału gminy itp. Nie można skorumpować wszystkich ludzkich ogniw pracujących przy żmudnym procesie odrolnienia. Nie można przeskoczyć urzędowych wniosków, opinii, decyzji i czasu, który ten proces zabiera.
Nie rozumiem w świetle powyższego po co doszło do prowokacji, która nie miała żadnego sensu, cała sprawa od początku nie miała racji bytu. Co najśmieszniejsze, Lepper o tym doskonale wie.

Myslę, że rządzący korzystają z niewiedzy, braku edukacji (i - bardzo przepraszam głupoty ludzi) na zasadzie "ciemny lud to kupi".
Robią aferę tam, gdzie jej nie ma. I dobrze wiedzą, jak manipulować wyborcami, jak zareagują na to ludzie nie rozumiejący do końca tego, co się dzieje. Efekty widzimy. Wczoraj GW opublikowała sondaż, w/g którego pis ma znów prowadzenie i 30 % poparcie.

Ręce mi opadają.
__________________


Edytowane przez majade
Czas edycji: 2007-09-04 o 18:54
majade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 14:02   #288
agateq
goniąca własny ogon..
 
Avatar agateq
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 796
Dot.: o co kaman z kaczmarkiem,ziobrem itd?

Przeraża mnie sondaż z dzisiejszej Wyborczej. Ale wierzę w błędy sondażowe, jak było dwa lata temu?
Kiedyś podobno Kurski czy Dorn powiedzieć miał w kuluarach, że" ciemny lud to kupi". PiS traktuje swój elektorat instrumentalnie.
__________________
Dont' forget to fall in love with yourself first.
Carrie Bradshaw

Instagram
agateq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 18:25   #289
kasiaberlin
Rozeznanie
 
Avatar kasiaberlin
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 777
GG do kasiaberlin
Dot.: o co kaman z kaczmarkiem,ziobrem itd?

Cytat:
Napisane przez agateq Pokaż wiadomość
Przeraża mnie sondaż z dzisiejszej Wyborczej. Ale wierzę w błędy sondażowe, jak było dwa lata temu?
Kiedyś podobno Kurski czy Dorn powiedzieć miał w kuluarach, że" ciemny lud to kupi". PiS traktuje swój elektorat instrumentalnie.
Mnie też przerażają te sondaże
kasiaberlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-04, 18:59   #290
mex
Zadomowienie
 
Avatar mex
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 482
Dot.: o co kaman z kaczmarkiem,ziobrem itd?

A mnie przeraża, że nic pożytecznego dla Polski nie robiąc, można tak urosnąć w siłę i zaskarbić sobie głosy elektoratu. Innymi sposobami, tfu.
mex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 21:23   #291
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: o co kaman z kaczmarkiem,ziobrem itd?

Niestety sposób mówienia PISu wielu ludzi przyjmuje jako pewnik, ale biorąc pod uwagę że ludzie na wsi i w małych miastach mają tylko dostęp do publicznej telewizji, która jak kilka dni temu postanowiłam oglądnąć panoramę, jest przerażająco tendencyjna, to nie ma sie co dziwić. Oni nie mają dostępu do pełnej informacji.
Poza tym PO którego też nie lubię, ale uważam za mniejsze zło nie ma jaj i nie potrafi odpierać zarzutów i walczyć. Chyba mają płonną nadzieję że władza do nich sama przyjdzie.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 21:31   #292
mex
Zadomowienie
 
Avatar mex
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 482
Dot.: o co kaman z kaczmarkiem,ziobrem itd?

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Niestety sposób mówienia PISu wielu ludzi przyjmuje jako pewnik, ale biorąc pod uwagę że ludzie na wsi i w małych miastach mają tylko dostęp do publicznej telewizji, która jak kilka dni temu postanowiłam oglądnąć panoramę, jest przerażająco tendencyjna, to nie ma sie co dziwić. Oni nie mają dostępu do pełnej informacji.
Poza tym PO którego też nie lubię, ale uważam za mniejsze zło nie ma jaj i nie potrafi odpierać zarzutów i walczyć. Chyba mają płonną nadzieję że władza do nich sama przyjdzie.
Słucham???
Elektorat pisu to z przewagą ludzie z większych miast (przynajmniej poprzednio wybierający). To po pierwsze. A po drugie - na jakiej podstawie twierdzisz, że ludzie poza aglomeracjami żyją niczym w buszu?

Edytowane przez mex
Czas edycji: 2007-09-04 o 22:09
mex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-05, 07:38   #293
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: o co kaman z kaczmarkiem,ziobrem itd?

Jeżeli nie mają satelity lub kablówki to w większości kraju, napowietrznie można złapać często tylko TVP, np. u mnie na działce.
Nie mówię że wszyscy, ale duża część tych ludzi ma jedynie dostęp do telewizji publicznej.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-05, 08:32   #294
mex
Zadomowienie
 
Avatar mex
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 482
Dot.: o co kaman z kaczmarkiem,ziobrem itd?

W dzisiejszej Polityce jest interesujący artykuł dotyczący - jak nazwano w tytule - układu trójmiejskiego. W necie oczywiście jeszcze nie do przeczytania. Tu minimalna namiastka:
http://www.tvn24.pl/-1,1520297,wiadomosc.html

"- To układ wyniósł mnie na funkcję ministra - powiedział dziennikarzowi "Polityki" Janusz Kaczmarek. Według byłego szefa MSWiA, do "układu" należą m.in. Ryszard Krauze, prezydenci Gdyni, Sopotu i Gdańska i... Lech Kaczyński.

Według Kaczmarka, sercem "układu" i miejscem, gdzie w Trójmieście spotykają się ważne postacie, jest kancelaria prawna Głuchowski, Jedliński, Rozdziewicz, Zwara i Partnerzy. W tej kancelarii dorabiał Lech Kaczyński, gdy przestał być prezesem NiK. Teraz pracuje tam jego córka.

- Tam się bywa zapraszanym i wtedy trudno nawet odmówić. To rodzaj salonu - mówi w "Polityce". Ten układ - jak twierdzi - wyniósł go na funkcję prokuratora krajowego i ministra.

Prokuratura stara się udowodnić istnienie innego układu gdańskiego. Mieliby do niego należeć: były szef MSWiA Janusz Kaczmarek, były szef policji Konrad Kornatowski, szef PZU Jaromir Netzel, poseł Samoobrony Lech Woszczerowicz i biznesmen Ryszard Krauze."

Tutaj również ciekawe "historie":
http://www.tvn24.pl/-1,1520327,wiadomosc.html
mex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-05, 18:56   #295
agateq
goniąca własny ogon..
 
Avatar agateq
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 796
Dot.: o co kaman z kaczmarkiem,ziobrem itd?

ktoś napisał o buszu. to nie chodzi o życie jak pustelnik, ale TVN24 czy TVN zwykły nie dociera wszędzie. Zobacz sobie ile procent Polski mają pod zasięgiem. Głównie wielkie miasta. A elektort PiSu to ludzie z mniejszych miast, to wiadomo nie od dziś. W większości dużych wygrało PO i ludzie wcześniej też na nich głosowali, wielokrotnie mówili o tym w prasie czy telewizji.

Nawiązując do artukułu, który podała mex. Powtrzam, ja wierzę Kaczmarkowi, tu jest za dużo nazwisk i szczegółów, żeby to poddawać w wątpliwość. Oczywiście wszyscy zwolennicy PiSu zaraz się na mnie rzucą, na jakiej podstawie tak twierdzę, a ja odpowiem, że wolę twierdzić o jego niewinności na takiej podstawie niż na chodzeniu po hotelu Mariott bez krawata.
__________________
Dont' forget to fall in love with yourself first.
Carrie Bradshaw

Instagram
agateq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 08:19   #296
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: o co kaman z kaczmarkiem,ziobrem itd?

Wydaje mi się,że to trochę stereotypowe myślenie Sama nie mieszkam w wielkim mieście,mam wielu znajomych,którzy mieszkają na wsi i po pierwsze - wcale nie mają zamiaru głsowac na PIS,a po drugie mają i TVN24 i internet czyli świetny dostęp do informacji

Oczywiście,rozumiem,że są także takie miejsca gdzie jest tylko TVP i trudno o obiektywne informacje,ale myślenie,że zwolennicy PIS-u to głównie ciemni ludzie ze wsi czy małych miasteczek,którzy nie mają dostępu do informacji wydaje mi się dużym upraszczaniem sytuacji

Polacy to niestety naród pełen kompleksów i ludzie raczej zawistni
i PIS świetnie to wykorzystuje

Szczuje jedne grupy zawodowe na inne.
Wystarczy zaobserwować jak przedstawiono protesty lekarzy,którzy przeciez tak naprawdę świetnie zarabiają (do tego dorabiają nieuczuciwie na biednych pacjentach biorąc łapówki),a pomimo tego protestuja i chcą zabrać pieniądze przeznaczone na leczenie pacjentów,leki itp.

Polska to kraj o bardzo małym zaufaniu wzajemnym obywateli,panuje przekonanie,że jak już ktos się naprawdę dorobił to musiał robić przekręty itp. A PIS kreuje siebie na jedyną sprawiedliwą partię,która rozlicza się z nieuczciwymi bogaczami,politykami itp i ludzie się niestety na to nabierają.Cała ich polityka opiera się na schemacie my- dobrzy - oni (cała reszta) źli .

Wystarczy sobie posłuchać wypowiedzi telewidzów itp. ( a dzwonią nie tylko ludzie z małych miast czy wsi - z resztą Ci nie mogą dzwonić,bo przecież nie mają telewizji czy pewnie nawet telefonu) ,żeby zobaczyć jak dużo jest w nich zawieści,złości i poczucia niesprawiedliwości i jak postrzegają np.ministra Ziobro jako jedynego sprawiedliwego ,ktory walczy z "układem"

Mnie najbardziej przeraża,że ludzie już się przyzwyczaili to tego całego cyrku nazywanego u nas polityką i kolejne akcje PIS- u nie robią już na nich wrażenia...i chyba trudno im sobie wyobrazić,że to co widzą w widaomościach ma realny wpływ na ich życie,a przecież tak jest.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 10:21   #297
hawrodytka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: woj.Opolskie m. Gł........
Wiadomości: 2 018
GG do hawrodytka
Dot.: o co kaman z kaczmarkiem,ziobrem itd?

Dobrze, ze trafilam na ten watek, bo ciezko bylo sie w tym połapac
Jaki cyrk. BTW widzieliscie juz reklame z kampani LiD-u? Hehe... "Nuda... "
hawrodytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 13:55   #298
agateq
goniąca własny ogon..
 
Avatar agateq
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 796
Dot.: o co kaman z kaczmarkiem,ziobrem itd?

do niv: nigdy nie posłużyłabym się takim uproszczeniem, że elektorat PiS to jedynie "ciemni ludzie ze wsi". Abstrahuję już nawet od tego, że nigdy nie nazwalabym nikogo ciemnym. Chodziło mi tylko i wyłącznie o to, że to są fakty, że ludzie z takich a takich miejsc w większości ufają Kaczyńskim.

Jeżeli na kimś nie robią już wrażenia akcje PiSu, to bardzo źle. Takie zobojętnienie nie jest dobre. Na mnie robią, bo mnie przeraża ich głęboka wiara w to, że robią coś fantastycznego, że budują IV RP. Sama numeracja tej "ich" Polski jest śmieszna, dla mnie ciągle istnieje jeszcze III.

A o lekarzach to bym podyskutowała, bo trochę inaczej to widzę Ale to temat o Kaczmarku więc...

Właśnie przeczytałam w tvn24, że sąd przychylił się do zażalenia Kaczmarka dotyczącego zatrzymania go przez ABW. Ma facet rację, że złożył taki wniosek. I bardzo dobrze, że chociaż sądy działają w Polsce normalnie.
__________________
Dont' forget to fall in love with yourself first.
Carrie Bradshaw

Instagram
agateq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 14:13   #299
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: o co kaman z kaczmarkiem,ziobrem itd?

Cytat:
Napisane przez agateq Pokaż wiadomość
do niv: nigdy nie posłużyłabym się takim uproszczeniem, że elektorat PiS to jedynie "ciemni ludzie ze wsi". Abstrahuję już nawet od tego, że nigdy nie nazwalabym nikogo ciemnym. Chodziło mi tylko i wyłącznie o to, że to są fakty, że ludzie z takich a takich miejsc w większości ufają Kaczyńskim.
Tak odebrałam Twoją wypowiedź,być może jestem przewrażliwiona

Cytat:
Napisane przez agateq
Jeżeli na kimś nie robią już wrażenia akcje PiSu, to bardzo źle. Takie zobojętnienie nie jest dobre. Na mnie robią, bo mnie przeraża ich głęboka wiara w to, że robią coś fantastycznego, że budują IV RP. Sama numeracja tej "ich" Polski jest śmieszna, dla mnie ciągle istnieje jeszcze III.
Zgadzam się

Cytat:
Napisane przez agateq
A o lekarzach to bym podyskutowała, bo trochę inaczej to widzę Ale to temat o Kaczmarku więc...
W końcu każdy ma swoje zdanie

Cytat:
Napisane przez agateq
Właśnie przeczytałam w tvn24, że sąd przychylił się do zażalenia Kaczmarka dotyczącego zatrzymania go przez ABW. Ma facet rację, że złożył taki wniosek. I bardzo dobrze, że chociaż sądy działają w Polsce normalnie.
Jeszcze działają normalnie,ale jak dalej będą wydawać wyroki nie pasujące PIS-owi to będą musieli coś z tym zrobić

edit: Kasuje cytat ,bo możliwe ,że cos poknociłam

Jeśli okaże się ,że trzeba będzie zapłacić Kaczmarkowi odszkodowanie to oczywiście z pieniędzy podatników

Coś mi sie wydaje,że to show prokuratury będzie nas drogo kosztować
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain

Edytowane przez niv_
Czas edycji: 2007-09-06 o 14:42
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 17:08   #300
agateq
goniąca własny ogon..
 
Avatar agateq
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 796
Dot.: o co kaman z kaczmarkiem,ziobrem itd?

To już kiedyś jakiś politolog zaznaczył, że takie bezzasadne akcje PiSu będą Polaków słono kosztować. Ale nie można odmówić przecież nikomu prawa do składania wniosków o odszkodowanie, zwłaszcza w takiej sytuacji jak ta.
__________________
Dont' forget to fall in love with yourself first.
Carrie Bradshaw

Instagram
agateq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:08.