Donoszenie ( ?) moderatorom - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-02, 13:11   #31
dra
Zakorzenienie
 
Avatar dra
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10 170
Dot.: Donoszenie ( ?) moderatorom

wiesz to jest moje zdanie,wiadomo 24h na dobe nikt nie siedzi,ale od nas zależy jak długo chcemy mieć zdjęcia,ale cóż taki regulamin i lepiej zdjęć nie wklejać,bo później nie można usunąć
__________________
Dwa serduszka na zawsze w pamięci[*] 25.09.07[*]17.06.14
Życie to nie bajka, każdy o tym wie. Bajkę można powtórzyć - życia niestety nie...

Edytowane przez dra
Czas edycji: 2007-09-02 o 13:28 Powód: błąd-poprawka
dra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 13:14   #32
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Donoszenie ( ?) moderatorom

A ja,jako użytkowniczka,wchodząc do wątku ze zdjęciami-chcę mieć możliwość ich obejrzenia.

Chyba tak dużo nie wymagam .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 13:17   #33
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Dot.: Donoszenie ( ?) moderatorom

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
no właśnie takie myślenie że to donos powoduje że moderatorzy nie docierają wszędzie i potem są narzekania na nas. To nie donoszenie tylko pomoc
dokładnie.. później powstają wątki o tym jacy to moderatorzy są źli.. kiedyś na taki natrafiłam

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
:

Hmmm.
A dlaczego niby fotki mieli widzieć tylko wybrańcy,którzy załapią się czas ich wstawienia ?

Forum jest dla wszystkich i każdy użytkownik powinien mieć szansę obejrzenia zapodanych zdjęć.
Bo nikt nie siedzi 24 na dobę na forum i nie przegląda fotek,bo jutro już ich może nie być.
Dokładnie, ktoś sobie chce zobaczyć fotke i co nie ma jej bo np. o 12.00 była wstawiona i o tej godzinie go nie było przy komputerze.. dla mnie to dziwne takie kasowanie fotek. Chyba po to się daje coś na forum żeby było tam.

A już najgorsze to dla mnie byłoby usuwanie fotek na fyryjerskim.
Ktoś sobie szuka fryzury w wyszukiwarce wpisuje jej nazwę wchodzi na forum a tam - BRAK ZDJĘCIA, USUNIĘTO.
Później zakłada wątek z prośbą o danie zdjęcia fryzury a tu odsyłają cię do wyszukiwarki
__________________
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 13:17   #34
Afra86
Zakorzenienie
 
Avatar Afra86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 493
Dot.: Donoszenie ( ?) moderatorom

przyznaje ze czasami wkurzalam sie gdy, ogladalam watek np. o wlosach. 2 strony o tym jakie wizaznka ma sliczne wlosięta . No to zaczelam szukac zaciekawiona, tych wlosow, a tu d*** - zdjecia nie ma :P
no troche --eeee

ale i tak mialam opory zeby zglosic, no bo .. jakos ..nie moja natura po prostu.
Przypomina mi to sytuacje w szkole
__________________
"Hello, I'm Edward Cullen"
Afra86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 13:24   #35
dra
Zakorzenienie
 
Avatar dra
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10 170
Dot.: Donoszenie ( ?) moderatorom

no tak masz w sumie racje,ale np zdjecia w ciucholandii ubranka które są nieaktualne by można wykasować ,a jednak nie można,i tylko wieczne pytanie za to sie zamienie,a jak byk napisane,że nie ma to już jest denerwujące
__________________
Dwa serduszka na zawsze w pamięci[*] 25.09.07[*]17.06.14
Życie to nie bajka, każdy o tym wie. Bajkę można powtórzyć - życia niestety nie...
dra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 13:38   #36
Lulu.
Rozeznanie
 
Avatar Lulu.
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: .
Wiadomości: 914
Dot.: Donoszenie ( ?) moderatorom

Dla mnie to paranoja dostawać bana za usuwanie zdjęć : )
__________________
Ubrania :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=207295

Dokładka !

27.09 ! .
Lulu. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 14:08   #37
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Donoszenie ( ?) moderatorom

Punktu w regulaminie zabraniającego skasowania zdjęcia (czy usuwającego treść intymnego np. posta), nie popieram, bo dla mnie jest mimo wszystko nieporozumieniem, że upubliczniając fotkę swojej osoby tracę do niej, a konkretnie do przedstawionego na niej wizerunku czyli do mnie - 'prawa'. Z tego względu zatem na pewno nie zgłosiłabym przez coś takiego usera, a tych, którzy w takich sytuacjach to czynią, uważam za ''nadgorliwców'' i donosicieli właśnie.

Rozumiem, że był problem i wymagał rozwiązania ale śmieszy mnie, gdy w tego rezultacie czasem muszę się tłumaczyć z 1 (dosłownie) usuniętego czy zmienionego w treści zdania; jest to wg mnie parodia 'prawa', a nie zapisek prawny i zwyczajna paranoja. (To jest aluzja w stronę userów /bo nie admina, który ów konkretny punkt sobie odnotował/, którym zdarza się lecieć chybcikiem z byle bzdurą).
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-02, 14:10   #38
agatkaz88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 308
Dot.: Donoszenie ( ?) moderatorom

Cytat:
Napisane przez Lulu. Pokaż wiadomość
Dla mnie to paranoja dostawać bana za usuwanie zdjęć : )
dla mnie tak samo. ale cóż taki regulamin, trzeba go przestrzegać .

co to wciskania zły post, jak dla mnie jest to pewnego rodzaju donoszenie.. zwłaszcza jak ktoś kasuje cos na wątku, w którym się wypowiadają bliskie mi wizażanki.. na znajomych nie donoszę. a, że wszystkich staram sie traktowac tak samo, tak więc nie mam zwyczaju donosic ? na nikogo.
__________________
S.E.S.J.A
agatkaz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 14:12   #39
201607291951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 200
Dot.: Donoszenie ( ?) moderatorom

a właśnie wczoraj widziałam wątek założony przez moderatorkę z usuniętym zdjęciem (czyżby jakieś przywileje)
201607291951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 14:40   #40
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Donoszenie ( ?) moderatorom

Cytat:
Napisane przez Aeterna Pokaż wiadomość
Punktu w regulaminie zabraniającego skasowania zdjęcia (czy usuwającego treść intymnego np. posta), nie popieram, bo dla mnie jest mimo wszystko nieporozumieniem, że upubliczniając fotkę swojej osoby tracę do niej, a konkretnie do przedstawionego na niej wizerunku czyli do mnie - 'prawa'. Z tego względu zatem na pewno nie zgłosiłabym przez coś takiego usera, a tych, którzy w takich sytuacjach to czynią, uważam za ''nadgorliwców'' i donosicieli właśnie.

Gdybym była tu (na forum) od wczoraj i nie zdążyła jeszcze przerobić lektury obowiązkowej,jaką powinien być regulamin,czytając Twoją wypowiedź,niewątpliwie doszłabym do jednego wniosku.
Wstawianie swoich zdjęć jest obowiązkiem każdego użytkownika .

A przecież zamieszczanie własnej podobizny jest dobrowolne .

○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○

I tak,masz rację-zamieszczając swoje zdjęcie tracisz do niego prawa.
Nie wiem,czy obiło Ci się o uszy ,ale być może niedługo wejdzie w życie ustawa,w myśl której każda wityna internetowa będzie musiała zostać zarejestrowana ,jako czasopismo.

No i teraz.
Wysyłasz swoje zdjęcie do -załóżmy- Klaudii,czy innej Tiny ,zostaje ono opubikowane.Jednak dochodzisz do wniosku,że nie chcesz ,żeby czytelniczki tych czasopism oglądały Twoją buzię przy porannej kawie.

I co robisz?


Rozumiem,że:
  1. wykupujesz cały nakład (no prawie cały,bo ileś tam egzemplarzy znalazło już nabywców)
  2. biegasz od kiosku do kiosku/od stoiska z gazetami do stoiska i wycinasz swoje zdjęcia



No bo skoro w internetowym czasopiśmie można,to dlaczego w tym drukowanym miałoby to być zabronione?
W końcu-powycinałabyś tylko swoje fotki.


Forum to nasze wspólne dobro,nawet jeśli jeszcze czasopismem nie jest .
Tak samo ,jak klatka schodowa to też twój dom.
Dbajmy o to by miło się z niej korzystało .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 14:49   #41
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Donoszenie ( ?) moderatorom

Fresa, ta ustawa już obowiązuje.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-02, 15:06   #42
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Donoszenie ( ?) moderatorom

Cytat:
Napisane przez Aeterna Pokaż wiadomość
Fresa, ta ustawa już obowiązuje.
To jestem trochę niedoinformowana .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 15:36   #43
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Donoszenie ( ?) moderatorom

Cytat:
Napisane przez Afra86 Pokaż wiadomość
Tym jakze mam nadzieje chłytliwym tytulem, chcialam rozpoczac moje wywody ;P
Czasami zdarza mi sie, ze przegladajac watki trafiam na lamanie regulaminu, np : poprzez usuwanie zdjec . Czuje sie wtedy troche dziwnie , no bo .. uch .. jawnie ktos se gra w kulki, a z drugiej strony ,mysle sobie- co mam sie tym przejmowac? lamie sobie to niech se lamie . Nie bede donosic, bo dla mnie troche to donos ..
Wiadomo w powazniejszej kwestii - ktos kogos obraza etc, wtedy jak najbardziej nalezy zwrocic sie do moda.


Nie bede sie Was pytac, czy donosicie/pomagacie moderatorom w przestrzeganiu prawa ;P

Ale jak rozpatrujecie te sprawe ? Uwazacie ze , wysylanie info do moda o tym ze ktos np usunal zdjecie jest donosem? Czy moze przestrzeganiem regulaminu ?

Nie donoś, nie mów kto to zrobił, nie bądz kapusiem... takie nauki wręcz z mlekiem matki przyswajamy.
Ktoś rozbił szybę... nie mów kta, bo bedziesz kapusiem, lepiej zeby pocierpiała cała klasa niż gdyby ktos wskazał winnego palcem.
Tak było, kiedy chodziłam do szkoły.
Czy cos się zmieniło. Nie przypuszczam.
A szkoda.


Nie, nie "donoszę" kiedy ktoś usuwa zdjęcia. Bo na cos takiego nie trafiłam. Ale gdybym trafiła, to nie wykluczam wciśnięcia "ZP". Wstawiasz zdjęcie, to już przepadło, nie usuniesz, albo usuniesz i ... godzisz się na bana.

Nie umieszczam nigdzie zdjęć swoich i swojej rodziny. I nie mam problemu.
Gorzej kiedy napiszę cos, co czasami wolałabym wymazać. Ale przepadło.
(I to też musimy pamietać. Ze nie tylko zdjęcia... ale i to co piszemy może być kompromitujące, może nas za bardzo obnażyć, może kogoś zranić. I nie można tego wymazać. Strasznie mnie to boli. Ze niektórych słów nie mogę cofnąć)

Ale nie wymazuję, odkąd jest ten przepis. Trudno.
Nie można regulaminu traktować wybiórczo. Tego punktu przestrzegam, a tamtego nie...

Trzeba odpowiadać za swoje czyny. Jeśli nie przestrzegasz regulaminu, to najlepiej odwrócic kota ogonem i powiedzieć: to nie ja jestem winny a ten donosiciel, co na mnie doniósł... I już jesteś czysty jak lilija a wszyscy buczą na tego paskudnika, co to śmiał powiedzieć, że złamałeś reguły.

A dobrze, że doniósł I winny jest ten co nie przestrzega regulaminu a nie ten co zwraca na to uwagę.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 15:48   #44
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Donoszenie ( ?) moderatorom

Właśnie.


Jeśli w życiu oczekujemy sprawiedliwości w sprawach większej wagi -no,gdy na przykład ktoś sobie "pożyczy" nasz samochód i nie pofatyguje się,żeby nas poprosić o pozwolenie to oczywiste jest,że gdy sprawca zostanie "złapany",oczekujemy, że zostanie ukarany -to zacznijmy najpierw od tych spraw pozornie błahych ,jakimi są chociażby → usuwanie zdjęć i wpisów.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 15:50   #45
a1m1abram
Przyczajenie
 
Avatar a1m1abram
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 13
GG do a1m1abram Send a message via Skype™ to a1m1abram
Dot.: Donoszenie ( ?) moderatorom

zawsze zgłaszam.I nie uważam tego za donosicielstwo.Mnie to obowiązuje,to innych też.
a1m1abram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 15:53   #46
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Donoszenie ( ?) moderatorom

Cytat:
Napisane przez a1m1abram Pokaż wiadomość
zawsze zgłaszam.I nie uważam tego za donosicielstwo.Mnie to obowiązuje,to innych też.
Przepraszam,niechcący z konta TŻ mi się napisało
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 16:04   #47
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: Donoszenie ( ?) moderatorom

nie zglaszam, sama nie wiem czemu
ale nie powiem irytuje mnie jak nie wiem co gdy chce obejrzec jakis makijaz, paznokcie etc a tam usunieto fotki eh;/
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 16:36   #48
K@sieńka
Zadomowienie
 
Avatar K@sieńka
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa tuż tuż
Wiadomości: 1 623
GG do K@sieńka
Dot.: Donoszenie ( ?) moderatorom

Też nie zglaszam, ale szlag mnie trafia kiedy trafiam na brak fotek...
__________________

K@sieńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 16:41   #49
maswerka
Zadomowienie
 
Avatar maswerka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 506
Dot.: Donoszenie ( ?) moderatorom

Nie zgłaszam, bo skoro ktoś usunął fotki, to musiał mieć po temu powód. Nie zgłosiłabym również jakbym dostała obraźliwą PW itd. Nie zdarzyło mi się nigdy w życiu na nikogo skarżyć, donosić, więc tu również tego nie czynię.
__________________




maswerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-02, 17:05   #50
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682
Dot.: Donoszenie ( ?) moderatorom

czemu wszyscy traktuja to jako skarzenie, donoszenie? to jest po prostu zgloszenie nieprawidlowosci.
__________________
Przemoknięte serca miast
I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
Bo choć zapomniał o nas świat
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei
zizou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 17:49   #51
narcy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 508
Dot.: Donoszenie ( ?) moderatorom

Cytat:
Napisane przez ghana Pokaż wiadomość
nie zglaszam, sama nie wiem czemu
ale nie powiem irytuje mnie jak nie wiem co gdy chce obejrzec jakis makijaz, paznokcie etc a tam usunieto fotki eh;/
Cytat:
Napisane przez K@sieńka Pokaż wiadomość
Też nie zglaszam, ale szlag mnie trafia kiedy trafiam na brak fotek...
no to czemu nie zglaszacie, skoro wam to przeszkadza? przeciez jak za kazdym razem bedziemy wciskac zly post, to w koncu Wizazanki oducza sie tego brzydkiego zwyczaju jakim jest kasowanie zdjec.
__________________


aktualnie na W. tylko czytam tematy i odbieram pw, nic nie pisze.
narcy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 18:08   #52
aisne
Zadomowienie
 
Avatar aisne
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 1 322
Dot.: Donoszenie ( ?) moderatorom

Nie uważam czegoś takiego za donoszenie tylko za dbanie o porządek na forum i przestrzeganie regulaminu, bo po to on jest. Skoro ileś osób dostało już bany za np. usuwanie zdjęć, to czemu inni mają nie dostać? Sprawiedliwość musi być Jakby wszyscy mieli się bać, czy wstydzić "donoszenia" to byśmy mieli cyrk na kółkach, jako że forum jest bardzo dużo, więc moderatorzy nie wszędzie dotrą.
aisne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 19:16   #53
K@sieńka
Zadomowienie
 
Avatar K@sieńka
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa tuż tuż
Wiadomości: 1 623
GG do K@sieńka
Dot.: Donoszenie ( ?) moderatorom

Cytat:
Napisane przez narcy Pokaż wiadomość
no to czemu nie zglaszacie, skoro wam to przeszkadza? przeciez jak za kazdym razem bedziemy wciskac zly post, to w koncu Wizazanki oducza sie tego brzydkiego zwyczaju jakim jest kasowanie zdjec.

Jak dla mnie to walka z wiatrakami.

Lepiej by było, jakby możnaby najpierw napisać do moda i wytlumaczyć dlaczego zdjęcie chce sie usunąć i mod dałby odpowiedź- negatywną- za skasowanie zdjecia ban, pozytywną- nie ma przeszkód do kasowania zdjeć a w poście znajduje sie dopisek moderatora.
__________________

K@sieńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 21:15   #54
Chii1986
Zakorzenienie
 
Avatar Chii1986
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 326
Dot.: Donoszenie ( ?) moderatorom

Ja braku zdjęć nie zgłaszam, szczególnie jeśli to zdjęcie nie było szumnie komentowane w wątku, każdy ma prawo popęłnić błąd wiem to po sobie.. poza tym skoro coś mi nie przeszkadza to nie zgłaszam tego bo wchodzę na forum w innych celach niż sprawdzanie czy ktoś przestrzega regulaminu czy nie więc jeśli coś nie utrudnia mi wizażowania to nie zgłaszam... skoro inne Wizażanki zgłaszają to ok... nie jest to moim obowiązkiem...
co innego nagminne usuwanie fotek mimo ostrzeżeń i zapoznania się z regulaminem- wtedy jestem gotowa zgłosić.
Dla mnie o wiele bardziej szkodliwe od usuwania fotek jest to, że ktoś zakłada za dużo aktualnych wątków na targowisku (chociaż doskonale wie że można mieć tylko 2) tylko po to by się zareklamować i robi bałagan na Targowisku. tyle że za takie coś z tego co wiem są dwa punkty karne a za usunięcie fotki już 4- wg. mnie powinno być odwrotnie bo zakładanie wielu wątków bardziej mi przeszkadza w użytkowaniu forum niż usunięta fotka- ale to moje zdanie i nie ja wymyśliłam regulami więc muszę się z tym pogodzić.
Jestem za porządkiem na forum i donoszeniem ale tylko za poważne łamanie regulaminu (oczywiście dla każdego inny punkt regulaminu może być mniej lub bardziej ważny).. poza tym, tak jak już ktoś pisał, jedne osoby za usunięcie fotki dostały tylko upomnienie, ja bana na 2 tygodnie... nie wiem od czego to zależy, wiadomo moderator też człowiek, ale może jednakowe kary dla wszystkich....
__________________
31maj 2013 HANIA
Chii1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:41.