Studiować filologię angielską... - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-09-20, 09:25   #451
wilhelmina
Zadomowienie
 
Avatar wilhelmina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 371
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez centipede Pokaż wiadomość
Ja się najbardziej będę bała praktyk w gimnazjum Sama byłam w gimnazjum i wiem co tam się dzieje! Wolę podstawówkę a cierpliwa chyba jestem okaże się jak będę mieć praktyki

Tu masz rację: gdy słyszę słowo "gimnazjum", to aż mrozi mi krew w żyłach. Tam dzieciaki olewają nauczyciela, stawiają się, są dość pyskate. Też się tego boję. Podejrzewam, że jest to niezła szkoła dla nerwów Z kolei w podstawówce przeraża mnie to, że dzieci po prostu mają małą wiedzę i trzeba ich uczyć podstaw języka, a ja przyznam, lubię uczyć ludzi, którzy mają już jakieś przynajmniej średnie pojęcie o języku. Ech... ciężko będzie.
__________________
Bloguję ---> Po godzinach
wilhelmina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-20, 16:42   #452
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Studiować filologię angielską...

ja do gimnazjum nawet na praktyki bym nie poszła-co ciebie centipede skłoniło żeby na paraktyki wybrac sobie gim?

a bac sie nie macie czego po to są praktyki obserwacyjne, żebyście sie obeznały co i jak.
Dzieci mają małą wiedzę, to fakt, ale czy to przeszkoda? maluszki się fajnie uczy... kl.1-3 przez zabawę, książki dla nauczyciela są fajnie opracowane.
Zreszta gorzej jak małą wiedze mają w liceum, albo co gorsz jak w jednej klasie poziomjest mocno zróżnicowany...
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-20, 16:52   #453
wilhelmina
Zadomowienie
 
Avatar wilhelmina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 371
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
ja do gimnazjum nawet na praktyki bym nie poszła-co ciebie centipede skłoniło żeby na paraktyki wybrac sobie gim?

a bac sie nie macie czego po to są praktyki obserwacyjne, żebyście sie obeznały co i jak.
Dzieci mają małą wiedzę, to fakt, ale czy to przeszkoda? maluszki się fajnie uczy... kl.1-3 przez zabawę, książki dla nauczyciela są fajnie opracowane.
Zreszta gorzej jak małą wiedze mają w liceum, albo co gorsz jak w jednej klasie poziomjest mocno zróżnicowany...
No właśnie ja nie przepadam za uczeniem maluchów - uczyłam moją siostrę (w domu) od kiedy była w drugiej klasie sz. podstawowej i nigdy nie podobał mi się taki dziecinny angielski. Ale podejrzewam, że w szkole dzieciaki poświęcają nauczycielce wiekszą uwagę, niż w domu. W ogóle to mi osobiście takie nauczanie początkowe się niezbyt podoba - wolałabym tłumaczyć komuś condtionale, niż bawić się w zgadywanie nazw kolorów w 1 klasie podstawówki. Mam za duże wymagania Czas da mi nauczkę i pewnie kiedyś zatęsknię za uczeniem dzieci. Btw mam wrażenie, że będę wredną, jędzowatą nauczycielką, ktorej uczniowie nie będą lubić
__________________
Bloguję ---> Po godzinach
wilhelmina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-20, 16:55   #454
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Studiować filologię angielską...

ty tam bedziesz od uczenia a nie od lubienia. I tego sie trzymaj. Ja jestem osobą ciepłą i miłą,i własnie muszę sie pilnować i udawać czasem jędzę bo by na głowę wlazły.
Więc tobie będzie łatwiej
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-20, 16:55   #455
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: Studiować filologię angielską...

Nie jest źle - wiem co mówię Rok temu zaczęłam pracę w podstawówce - jednak z pewnym powodów zmieniłam ją. Dostałam wówcvzas w środku roku propozycję pracy w technikum budowlanym (reputację ma najgorszą w mieście) i postanowiłam spróbować - pomyślałam sobie, ze raz kozie smierć i okazało sie, ze przeżyłam i niektóre podobno chamskie klasy były dla mnie fantastyczne mimo, ze oblałam parę sztuk. Do dzisiaj się kłaniają na ulicy (wcześniej myślałam, że mogę liczyć jedynie na cegłówkę)
Obecnie ucze w gimnazjum i fakt, dzieciaki próbują nauczyciela - ale tak zawsze było. Po pierwszym tygodniu pracy teraz jest cisza i spokój Nie taki diabeł straszny
__________________
Góra 12.03.2009 - finito 08.10.2010
Dół 28.04.2009
10.02.2013 - Insanity - restart
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-20, 17:11   #456
wilhelmina
Zadomowienie
 
Avatar wilhelmina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 371
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
ty tam bedziesz od uczenia a nie od lubienia.
brzmi, jak przykazanie
__________________
Bloguję ---> Po godzinach
wilhelmina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 09:03   #457
centipede
Zadomowienie
 
Avatar centipede
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 055
Dot.: Studiować filologię angielską...

Ja nie wybieram sobie gimnazjum na praktyki najchętniej to bym uciekała daleko od gimnazjum, ale u mnie w kolegium chyba jest jakoś tak, że na każdym roku są praktyki i o ile się nie mylę to w różnych szkołach (czyli może być gimnazjum). Chyba, że źle zrozumiałam

Evitko masz rację: nie chodzi o to, żeby wszyscy uczniowie Cię lubili, tylko żebyś jak najwięcej swojej wiedzy przekazała miałam w liceum taką nauczycielkę, praktycznie wszyscy ją lubili, sympatyczna kobieta ale nie wymagała, czyli nam się nie chciało uczyć...
__________________
Dominiczka jest już z nami
25.05.2012r.
centipede jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-21, 09:23   #458
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Studiować filologię angielską...

Witam ponownie
Dawno mnie tu nie było, widzę, że wątek ożył nareszcie.
Nareszcie uporałam sie z egzaminami, dwa zostawiłam na wrzesień i już mam je z głowy. Zajęcia zaczynam dopiero za 2 tygodnie więc jeszcze mam trochę luzu.
Piszecie o nauczaniu...mnie jakoś od tego odrzuca. W tamtym roku udzielałam korepetycji i normalnie krew mnie zalewała jak ja z siebie dawałam wszytko, przygotowywałam pomoce, materiały, mase ćwiczeń a na zajęciach mój "uczeń" patrzył na mnie jak ciele na malowane wrota. Pytam, czy powtórzył ostatnie zajęcia, a on że nie. I tak było za każdym razem. To był dorosły facet, który chciał nauczyć się angielskiego i wyjechać do pracy. Nie wiem czy cokolwiek zapamiętał z tych zajęć, to była po prostu strata mojego czasu i starta jego pieniędzy. I na nic były tłumaczenia, że jak nie będzie powtarzał codziennie po kilkanaście minut to nic z tego nie będzie, bo ja za niego wszystkiego nie zrobię. Oczywiście obiecywał, że na pewno powtórzy a potem i tak tego nie robił.
Strasznie mnie taka praca wypala, bo jak ktoś ma głęboko w nosie coś co ja kocham to się nie dogadamy po prostu.
Ostatnio byłam na spotkaniu klasowym z ludźmi z liceum i była tam też moja wychowawczyni, która obecnie jest wicedyrektorem tego liceum. Pytała nas co robimy itd ( nie widzieliśmy się od rozdania świadectw maturalnych) i jak usłyszała, że ja studiuję anglistykę z hispanistyką to prawie z miejsca proponowała mi etat w moim liceum, bo szukają nauczyciela od hiszpańskiego. Problemem jest to, że nie mam kursu pedagogicznego. Jakoś nie wyobrażam sobie pójścia do mojej dawnej szkoły i siedzenia w pokoju nauczycielskim z tymi wszystkimi nauczycielami, których lubiłam i tymi, których nie.
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 12:04   #459
wilhelmina
Zadomowienie
 
Avatar wilhelmina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 371
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez ktosia86 Pokaż wiadomość
Witam ponownie
Dawno mnie tu nie było, widzę, że wątek ożył nareszcie.
Nareszcie uporałam sie z egzaminami, dwa zostawiłam na wrzesień i już mam je z głowy. Zajęcia zaczynam dopiero za 2 tygodnie więc jeszcze mam trochę luzu.
Piszecie o nauczaniu...mnie jakoś od tego odrzuca. W tamtym roku udzielałam korepetycji i normalnie krew mnie zalewała jak ja z siebie dawałam wszytko, przygotowywałam pomoce, materiały, mase ćwiczeń a na zajęciach mój "uczeń" patrzył na mnie jak ciele na malowane wrota. Pytam, czy powtórzył ostatnie zajęcia, a on że nie. I tak było za każdym razem. To był dorosły facet, który chciał nauczyć się angielskiego i wyjechać do pracy. Nie wiem czy cokolwiek zapamiętał z tych zajęć, to była po prostu strata mojego czasu i starta jego pieniędzy. I na nic były tłumaczenia, że jak nie będzie powtarzał codziennie po kilkanaście minut to nic z tego nie będzie, bo ja za niego wszystkiego nie zrobię. Oczywiście obiecywał, że na pewno powtórzy a potem i tak tego nie robił.
Strasznie mnie taka praca wypala, bo jak ktoś ma głęboko w nosie coś co ja kocham to się nie dogadamy po prostu.
Ostatnio byłam na spotkaniu klasowym z ludźmi z liceum i była tam też moja wychowawczyni, która obecnie jest wicedyrektorem tego liceum. Pytała nas co robimy itd ( nie widzieliśmy się od rozdania świadectw maturalnych) i jak usłyszała, że ja studiuję anglistykę z hispanistyką to prawie z miejsca proponowała mi etat w moim liceum, bo szukają nauczyciela od hiszpańskiego. Problemem jest to, że nie mam kursu pedagogicznego. Jakoś nie wyobrażam sobie pójścia do mojej dawnej szkoły i siedzenia w pokoju nauczycielskim z tymi wszystkimi nauczycielami, których lubiłam i tymi, których nie.
Wlaśnie o coś takiego mi chodzi! Kiedy tłumaczysz, tłumaczysz, że nawet chłop by pojął, a to ciele siedzi i nic! Dlatego boję sie uczyć. Kiedyś tłumaczyłam koleżance gramatykę, chyba conditionale. Dostała dwóję i musiała ją poprawić. Siedziałyśmy dwie godziny. Osobiście - uwielbiam conditionale, uważam to za bardzo ciekawe zagadnienie gramatyczne. Dziewczyna kiwała głową, gdy tłumaczyłam, mówiła, że rozumie. Gdy robiła ćwiczenia, jakoś nie było widać, że rozumie. Z poprawy dostała kolejną dwóję. Przyznam, że trochę mnie to podłamało. Pomyślałam: kurcze, może ze mną coś nie tak? Dlatego boję sie konfrontacji z uczniami.

Strasznie mnie taka praca wypala, bo jak ktoś ma głęboko w nosie coś co ja kocham to się nie dogadamy po prostu.

Święte słowa ktosiu!

A co do pracy w swojej dawnej szkole - chętnie popracowałabym jako nauczycielka w moim liceum Miałabym czas, aby poznać ulubionych i nielubionych nauczycieli z troszkę innej perspektywy.

Cytat:
Napisane przez centipede Pokaż wiadomość
Evitko masz rację: nie chodzi o to, żeby wszyscy uczniowie Cię lubili, tylko żebyś jak najwięcej swojej wiedzy przekazała miałam w liceum taką nauczycielkę, praktycznie wszyscy ją lubili, sympatyczna kobieta ale nie wymagała, czyli nam się nie chciało uczyć...
Nie chodziło mi o to, że nie będą mnie lubić, bo będę jędzą jako osoba, tylko, że będę bardzo wredna (czyli arcywymagająca) w czasie sprawdzania ich wiedzy. Generalnie jestem cholernie wymagająca wobec siebie i świata w zdecydowanej większości dziedzin, dlatego podejrzewam, że w nauczaniu będę wymagająca. A jak wiadomo - nauczyciel, który wymaga jest przez szkolną tłuszczę skreślany od razu, nieważne czy jest miły czy niemiły, jako osoba.
__________________
Bloguję ---> Po godzinach
wilhelmina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 12:50   #460
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Studiować filologię angielską...

nauczyciel wymagac musi, ale czasem zycie pewne sprawy weryfikuje....są dzieci (w moim przypadku) o których wiem że z tej maki chleba nie bedzie, ale na 2 muszę ich jakos wyciagc i zmniejszac wymagania. Nie każdy sobie z językami radzi i trzeba si pogodzić że nie wszystkich sie nauczy chocby sie nie wiem jak chciało
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-22, 10:45   #461
aisne
Zadomowienie
 
Avatar aisne
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 1 322
Dot.: Studiować filologię angielską...

Ojejku jak ja się cieszę, że nie będę miała żadnych praktyk w szkołach, ani niczego takiego.. Wystarczy mi, że udzielam korepetycji pewnemu bardzo "trudnemu" uczniowi, który totalnie wyprowadza mnie z równowagi i sprawia, że po jednej godzinie z nim mam na cały wieczór zepsuty humor. A nie wyobrażam sobie, żebym miała mieć takich np. 20 jednocześnie :|. Cóż, nie każdy nadaje się aby być nauczycielem.

I z mojego własnego doświadczenia (jakkolwiek szumnie to brzmi ) mogę powiedzieć, że zdecydowanie wolę uczyć kogoś od początku, bo rzecz, która mnie najbardziej denerwuje to konieczność korygowania złych nawyków i błędów innych nauczycieli. No bo jak wytłumaczyć dzieciakowi, że dana rzecz nie wygląda tak, jak tłumaczyła mu Pani w szkole? I tak ciężko mu będzie uwierzyć w to, że mam rację, a co dopiero przestawić się...
aisne jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-22, 10:57   #462
myszeczka00
Wtajemniczenie
 
Avatar myszeczka00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: szczyt góry
Wiadomości: 2 523
Dot.: Studiować filologię angielską...

Dziewczyny,

Ja odbywam właśnie praktyki w podstawówce. Są to te obserwacyjne.
Za rok pewnie będę musiała iść do gimnazjum na praktyki czynne ? Tak to jest ? Strasznie się tego obawiam.

Jest możliwość wyboru od razu liceum czy trzeba przejść przez piekielne gimnazjum ?

Aha, i kiedy odbywa się praktyki śródroczne, na którym roku ?

Pozdrawiam
__________________
Ain't No Mountain High Enough

myszeczka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-22, 16:48   #463
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: Studiować filologię angielską...

niie wiem dziewczyny jak u Was jest, ale u nas po praktykach obserwacyjnych w kolejnym roku należało odbyć 9 miesięczne praktyki - po 3 miesiące w każdym z oddziałów - od podstawówki przez gimnazjum do liceum. Było świetnie i ciekawie
__________________
Góra 12.03.2009 - finito 08.10.2010
Dół 28.04.2009
10.02.2013 - Insanity - restart
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-22, 16:55   #464
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Studiować filologię angielską...

a u mnie było inaczej: po pierwszym roku były do wyboru: praktyki pedagogiczne (w dowolnej szkole) lub zawodowe (np.w biurze podróży). 54h we wrześniu-obserwacyjne.
Po drugim roku 54h we wrześniu w szkole- obserwacyjne.
Na 3 roku cały rok po jednym dniu w tyg (chyba ze ktos sobie inaczej ustawił)-165h w tym conajmniej 30 lekcji samodzielnie prowadzonych+ konspekty z nich.

Rodzaj szkoły do wyboru.

A teraz bedzie inaczej dla nowych roczników, bo jak ktos nie wybierze specjalizacji nauczycielskiej to nie bedzie miał obowiązku odbywania praktyk w szkole w ogóle.
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-22, 21:03   #465
wilhelmina
Zadomowienie
 
Avatar wilhelmina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 371
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
a u mnie było inaczej: po pierwszym roku były do wyboru: praktyki pedagogiczne (w dowolnej szkole) lub zawodowe (np.w biurze podróży). 54h we wrześniu-obserwacyjne.
Po drugim roku 54h we wrześniu w szkole- obserwacyjne.
Na 3 roku cały rok po jednym dniu w tyg (chyba ze ktos sobie inaczej ustawił)-165h w tym conajmniej 30 lekcji samodzielnie prowadzonych+ konspekty z nich.

Rodzaj szkoły do wyboru.

A teraz bedzie inaczej dla nowych roczników, bo jak ktos nie wybierze specjalizacji nauczycielskiej to nie bedzie miał obowiązku odbywania praktyk w szkole w ogóle.
Wow - ciekawa ta opcja zawodowz z biurem podróży. U mnie pewnie będzie standardowo - nic do wyboru i marsz do szkoły.
__________________
Bloguję ---> Po godzinach
wilhelmina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-22, 21:47   #466
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez ktosia86 Pokaż wiadomość
Jakoś nie wyobrażam sobie pójścia do mojej dawnej szkoły i siedzenia w pokoju nauczycielskim z tymi wszystkimi nauczycielami, których lubiłam i tymi, których nie.
ja chciałabym pracować w moim liceum. tzn. nauczanie to nie jest moje marzenie, wolałabym pójść ścieżką tłumaczeniową, ale wiadomo, różnie w życiu bywa. i jeśli miałabym uczyć to bardzo chętnie w szkole takiej jak moje liceum.

a praktyk w gimnazjum strasznie się boję.
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-23, 15:24   #467
ana_gabi
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Espana
Wiadomości: 1 072
Wyślij wiadomość przez MSN do ana_gabi
Dot.: Studiować filologię angielską...

Jestem na 2.roku
Ale nie wiem co mam zrobic ze specjalizacja ...
Nie wiem co mam wybrac.
__________________

ana gabi show fan

ana_gabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-23, 17:46   #468
wilhelmina
Zadomowienie
 
Avatar wilhelmina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 371
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez ana_gabi Pokaż wiadomość
Jestem na 2.roku
Ale nie wiem co mam zrobic ze specjalizacja ...
Nie wiem co mam wybrac.

ana rozważ to powolutku. Wypisz sobie na karteczce wszystkie za i przeciw każdej specjalizacji i zobacz, czego wychodzi Ci więcej. Ja do wyboru specjalizacji przygotowywałam się psychicznie rok i już wiem, co wybiorę za pół roku, a to daje mi niezwykły komfort psychiczny - nie chciałabym mieć jakichś rozterek w grudniu i na szybkiego wybierać spec. Musisz się wyciszyć i sama podjąć decyzję, co jest dla ciebie lepsze. I pamiętaj: to, że wszyscy chcą iść na spec. translatorską, nie oznacza, że spec. nauczycielska jest gorsza! Ja też długo myślałam, że tylko po translatorskiej będę w stanie coś w życiu robić, a teraz? Teraz wiem, że o wiele lepiej mi będzie na nauczycielskiej - potrzebowałam roku, żeby to zrozumieć.

Podejdź do tej decyzji z dystansem. Na pewno dobrze wybierzesz.
__________________
Bloguję ---> Po godzinach
wilhelmina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-24, 11:32   #469
aguchna-ja
Raczkowanie
 
Avatar aguchna-ja
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 372
GG do aguchna-ja
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cześć dziewczyny

Jak miło, że jedna z Was wpadła na pomysł, aby założyć wątek o filologii angielskiej. Jestem właśnie w klasie maturalnej, co za tym idzie, muszę się zdecydować, jaki poziom wybrać. Doszłam do wniosku, że musi to być poziom rozszerzony, bo większość uczelni tego wymaga, w końcu to filologia angielska, więc jakieś umiejętności trzeba posiadać. Ale moim marzeniem, zaraz po zdaniu matury, jest dostanie się na filologię do Poznania, wszyscy polecają mi tą uczelnię, ale też uprzedzają, że jest tam ciężko. Bardzo zależy mi na tym, żeby ukończyć filologie ang, w ogóle żeby się na nią dostać . Fajnie byłoby studiować w Poznaniu, dlatego mam pytanie, czy któraś z Was ma to szczęście i studiuje filologie w Poznaniu ?? A jeśli nie, to jakie inne uczelnie mogłybyście mi polecić ?
__________________
I’m a leader, I’m a winner, Cause I’m awesome
aguchna-ja jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-24, 11:50   #470
AguSsSia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 321
GG do AguSsSia
Dot.: Studiować filologię angielską...

Filologia angielska... świetny kierunek . Jestem bardzo zadowolona z tego ze 3 lata temu wybralam ten kierunek.Z ogromu nauki czasami marudze ale ogolnie to nie widze sie w zadnej innej dziedzinie jak ta. A co do praktyk.... ja od poczatku wrzesnia mam praktyki w gimnazjum i nie zamienila bym sie na nic innego.Uczniowie gimnazjum (przynajmniej w moim przypadku) nie sa tacy straszni.Poprostu 'mlodzi ludzie',ktorzy dopiero powoli zaczynaja ksztaltowac sobie poglady.Ja jestem dla nich pelna podziwu ze na 8mej lekcji sa tacy pelni zycia.A jak polubia nauczyciela to stoja za nim murem.Z mojej strony polecam ;]
__________________
AguSsSia
AguSsSia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-24, 11:59   #471
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez aguchna-ja Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Jak miło, że jedna z Was wpadła na pomysł, aby założyć wątek o filologii angielskiej. Jestem właśnie w klasie maturalnej, co za tym idzie, muszę się zdecydować, jaki poziom wybrać. Doszłam do wniosku, że musi to być poziom rozszerzony, bo większość uczelni tego wymaga, w końcu to filologia angielska, więc jakieś umiejętności trzeba posiadać. Ale moim marzeniem, zaraz po zdaniu matury, jest dostanie się na filologię do Poznania, wszyscy polecają mi tą uczelnię, ale też uprzedzają, że jest tam ciężko. Bardzo zależy mi na tym, żeby ukończyć filologie ang, w ogóle żeby się na nią dostać . Fajnie byłoby studiować w Poznaniu, dlatego mam pytanie, czy któraś z Was ma to szczęście i studiuje filologie w Poznaniu ?? A jeśli nie, to jakie inne uczelnie mogłybyście mi polecić ?
A jaka poznańska uczelnia Cię interesuje? Zakładam, że chodzi o UAM. Ja studiuję w Poznaniu zaocznie ale nie na UAM tylko we WSJO. Jakby co, służę radą
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-24, 12:19   #472
aguchna-ja
Raczkowanie
 
Avatar aguchna-ja
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 372
GG do aguchna-ja
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez ktosia86 Pokaż wiadomość
A jaka poznańska uczelnia Cię interesuje? Zakładam, że chodzi o UAM. Ja studiuję w Poznaniu zaocznie ale nie na UAM tylko we WSJO. Jakby co, służę radą
Bardzo chętnie. Na którą uczelnię łatwiej się dostać, bo WSJO jest chyba prywatna, tak ?? W ogóle jak Tobie idzie na WSJO, czy jest tam ciężko ?? Szczerze mówiąc, to nie bardzo wiem, za co się zabrać, bo w sumie mało czasu zostało, żeby się na coś zdecydować ...
__________________
I’m a leader, I’m a winner, Cause I’m awesome

Edytowane przez aguchna-ja
Czas edycji: 2007-09-24 o 14:27
aguchna-ja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-24, 14:38   #473
ana_gabi
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Espana
Wiadomości: 1 072
Wyślij wiadomość przez MSN do ana_gabi
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez wilhelmina Pokaż wiadomość
ana rozważ to powolutku. Wypisz sobie na karteczce wszystkie za i przeciw każdej specjalizacji i zobacz, czego wychodzi Ci więcej. Ja do wyboru specjalizacji przygotowywałam się psychicznie rok i już wiem, co wybiorę za pół roku, a to daje mi niezwykły komfort psychiczny - nie chciałabym mieć jakichś rozterek w grudniu i na szybkiego wybierać spec. Musisz się wyciszyć i sama podjąć decyzję, co jest dla ciebie lepsze. I pamiętaj: to, że wszyscy chcą iść na spec. translatorską, nie oznacza, że spec. nauczycielska jest gorsza! Ja też długo myślałam, że tylko po translatorskiej będę w stanie coś w życiu robić, a teraz? Teraz wiem, że o wiele lepiej mi będzie na nauczycielskiej - potrzebowałam roku, żeby to zrozumieć.

Podejdź do tej decyzji z dystansem. Na pewno dobrze wybierzesz.

Dziekuje za zainteresowanie i odpowiedz

Ja mam dosc skomplikowana sytuacje.
Wybralam juz specjalizacje nauczycielska ale chce to zmienic poki jeszcze moge ;/ Teraz wiem ze to nie dla mnie.
Mam jeszcze do wyboru jezyk biznesu i lingwistyke.
Bardziej sklaniam sie ku jezykowi biznesu.
Dodam ze na mojej 2.uczelni (kierunek marketing) wybralam specj. Jezyk angielski w zarzadzaniu ... Ale to raczej nie jest gruntowne przygotowanie w zaresie jezyka.

Nie chce studiwac "prawie tego samego" ; jestem miedzy mlotem a kowadlem
__________________

ana gabi show fan

ana_gabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-24, 15:16   #474
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez aguchna-ja Pokaż wiadomość
Bardzo chętnie. Na którą uczelnię łatwiej się dostać, bo WSJO jest chyba prywatna, tak ?? W ogóle jak Tobie idzie na WSJO, czy jest tam ciężko ?? Szczerze mówiąc, to nie bardzo wiem, za co się zabrać, bo w sumie mało czasu zostało, żeby się na coś zdecydować ...
WSJO jest prywatna. Nie wiem gdzie jest łatwiej się dostać, bo zdawałam starą maturę i wtedy było inaczej. Czy jest ciężko? Łatwo nie jest na pewno, ale reszta zależy od naszego samozaparcia. Nie jest to szkoła idealna, ale żadna chyba taka nie jest. Panie w dziekanacie bywają upierdliwe i mało kompetentne, ale to nie jest najważniejsze. Nie zmieniłabym tej szkoły na żadną inną, tu mi dobrze.Drugi rok jest bardzo ciężki, bo jest bardzo dużo przedmiotów i potem oczywiście egzamin za egzminem. Ja mam dodatkowo hiszpański więc przez to miałam jeszcze więcej zajęć. Idzie mi chyba nienajgorzej, zdarzyło mi się mieć poprawkę, nawet więcej niż jedną, ale wszystko mam do przodu a to się liczy. Fatk faktem, sporo czasu muszę poświęcić na ogarnięcie całego materiału po zjeździe.
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-24, 18:15   #475
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Studiować filologię angielską...

Witam drogie filolozki! Ja wyborem specjalizacji nie musze sie martwic, bo jest w kolegium nauczycielskim, ale dzisiaj sie dowiedzialam, ze w tym roku (jestem na 2gim) juz bede miala 40 godz praktyk do zaliczenia w szkole, co mnie napawa wielkim strachem Jak to? Mam wejsc do klasy pelnej uczniow i czegos ich nauczyc?! Juz sie tym stresuje. Teraz juz nie wiem, czy dobrze wybralam Poza tym przez ostatni rok bylam na urlopie dziekanskim i jeszcze dochodzi strach, czy ponownie sobie poradze w nauce.
Eeeh, nie balam sie tak, kiedy zaczynalam studia, ale teraz to az mnie brzuch rozbolal.
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-25, 09:08   #476
aisne
Zadomowienie
 
Avatar aisne
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 1 322
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez ana_gabi Pokaż wiadomość
Dziekuje za zainteresowanie i odpowiedz

Ja mam dosc skomplikowana sytuacje.
Wybralam juz specjalizacje nauczycielska ale chce to zmienic poki jeszcze moge ;/ Teraz wiem ze to nie dla mnie.
Mam jeszcze do wyboru jezyk biznesu i lingwistyke.
Bardziej sklaniam sie ku jezykowi biznesu.
Dodam ze na mojej 2.uczelni (kierunek marketing) wybralam specj. Jezyk angielski w zarzadzaniu ... Ale to raczej nie jest gruntowne przygotowanie w zaresie jezyka.

Nie chce studiwac "prawie tego samego" ; jestem miedzy mlotem a kowadlem
Hmmm ja wybrałabym język biznesu . Myślę, że to byłoby najlepsze pod kątem znalezienia pracy. No ale to Twoja decyzja
aisne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-25, 10:28   #477
wilhelmina
Zadomowienie
 
Avatar wilhelmina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 371
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez ana_gabi Pokaż wiadomość
Dziekuje za zainteresowanie i odpowiedz

Ja mam dosc skomplikowana sytuacje.
Wybralam juz specjalizacje nauczycielska ale chce to zmienic poki jeszcze moge ;/ Teraz wiem ze to nie dla mnie.
Mam jeszcze do wyboru jezyk biznesu i lingwistyke.
Bardziej sklaniam sie ku jezykowi biznesu.
Dodam ze na mojej 2.uczelni (kierunek marketing) wybralam specj. Jezyk angielski w zarzadzaniu ... Ale to raczej nie jest gruntowne przygotowanie w zaresie jezyka.

Nie chce studiwac "prawie tego samego" ; jestem miedzy mlotem a kowadlem
Hmmm... ja wybrałabym lingwistykę, ale to dlatego, że do biznesu mi bardzo daleko i jest to tylko i wyłącznie mój pogląd. Jeśli chcesz w przyszłości obracać się w biznesie, to ta specjalizacja język biznesu byłaby lepsza.
__________________
Bloguję ---> Po godzinach
wilhelmina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-26, 09:29   #478
lee_monka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 2 344
GG do lee_monka
Dot.: Studiować filologię angielską...

a ja się dostałam na anglistykę, zaczynam za dni parę i troszkę się bję, ale jakoś to będzie

i mam takie pytanie, może troszki głupie, ale nie wiem, ioe zeszytów sobie zakupić, po jednym do przedmiotu? np na PNJA wicej mi pewnie będzie potrzebne?
__________________
na avatarze: ja

biorę udział w konkursie welli kto ma ochotę zagłosować, będzie mi miło
lee_monka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-26, 09:41   #479
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Studiować filologię angielską...

pytanie o zeszyty ja mialam dwa duze kolonotatniki z perforacja, zeby nie dzwigac wszystkiego bezsensownie. Kazdy z nich byl podzielony jakby na 6 czesci i kazda z nich mialam do innego przedmiotu
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-26, 10:55   #480
wilhelmina
Zadomowienie
 
Avatar wilhelmina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 371
Dot.: Studiować filologię angielską...

lilith dobrze wykombinowała! U mnie w liceum już sie tak robiło, dlatego teraz na anglistyce zrobię to samo Zaopatrzyłam się w cztery duże notatniki, myślę, że wystarczą.
__________________
Bloguję ---> Po godzinach
wilhelmina jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:50.