HISZPAŃSKI vs ROSYJSKI? Który wybrać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-07, 11:28   #1
Kosmiczna
Rozeznanie
 
Avatar Kosmiczna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 515
GG do Kosmiczna Wyślij wiadomość przez Yahoo do Kosmiczna
Question

HISZPAŃSKI vs ROSYJSKI? Który wybrać?


Zamierzam zapisać się do szkoły językowej. Chciałabym wziąć się za kolejny język (angielski opanowany). Waham się pomiędzy hiszpańskim i rosyjskim. Jestem w drugiej klasie liceum, najprawdopodobniej wybiorę się na jakąś filologię. Języki i kultura innych krajów to moja pasja.
Jak sądzicie, jakie są korzyści znania hiszpańskiego/rosyjskiego. Co jest bardziej opłacalne? Który język jest łatwiejszy? Powiedzcie mi wszystko, co wiecie na ten temat.
Gorąco pozdrawiam
__________________
I’m the world’s best predator, aren’t I? Everything about me invites you in my voice, my face, even my smell. As if I need any of that! As if you could outrun me. As if you could fight me off.

Kosmiczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 11:49   #2
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: HISZPAŃSKI vs ROSYJSKI? Który wybrać?

Hiszpański po angielskim (i chyba chińskim:P) to język, którym mówi największa ilość ludzi na świecie
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 11:51   #3
Cerfona
Zadomowienie
 
Avatar Cerfona
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Ośw..
Wiadomości: 1 261
GG do Cerfona
Dot.: HISZPAŃSKI vs ROSYJSKI? Który wybrać?

ja sie tam nie orientuje zabardzo ale jakbym miała się zapisać na kurs i miałabym te dwa jezyki do wyboru to zdecydowanie wybrałabym hiszpański
__________________

Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych ale i za te, które w innych budzi...

Cerfona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 11:58   #4
wiewioreczka
Wtajemniczenie
 
Avatar wiewioreczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 171
Dot.: HISZPAŃSKI vs ROSYJSKI? Który wybrać?

tez wybralabym hiszpanski tak sie sklada ze ucze sie obydwu języków, rosyjski mam obowiązkowy w szkole a hiszpanski sama z siebie i zdecydowanie polecam hiszpanski mi duzo latwiej wchodzi, duzo lepiej brzmi (moim zdaniem) i jakos tak przyjemnie sie go uczy chociaz mowi sie teraz ze rosyjski to jezyk przyszlosci (w biznesie), mimo wszystko polecam hiszpanski !
__________________

wiewioreczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 12:02   #5
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: HISZPAŃSKI vs ROSYJSKI? Który wybrać?

ja bym wybrała rosyjski, ale z drugiej strony ten mich alfabet mrozi mi krew w żyłach
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 12:02   #6
chocolate_brown
Rozeznanie
 
Avatar chocolate_brown
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 568
Dot.: HISZPAŃSKI vs ROSYJSKI? Który wybrać?

Jezeli chcesz pojsc na filologie to w pozniejszej pracy dobre jest polaczenie jezyka ze wschodu (rosyjskiego) i zachodu (angielskiego). Pozniej mozna znalezc ciekawa praca w jakiejs firmie.
Hiszpanski jest oczywiscie pieknym jezykiem, jednak na dzien dzisiejszy bardziej przydatny moze sie okazac rosyjski
__________________
Always sentimental when I think of how it was..
chocolate_brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 12:10   #7
enjoy89
Zakorzenienie
 
Avatar enjoy89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 753
Dot.: HISZPAŃSKI vs ROSYJSKI? Który wybrać?

oba języki mi się podobają ale ja bym wybrała hiszpański (i tak się złożyło, że na studiach będę mieć własnie ten język ), myślę, że jest dużo łatwiejszy niż rosyjski.
__________________
Good things come to those who wait!
enjoy89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-07, 12:43   #8
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: HISZPAŃSKI vs ROSYJSKI? Który wybrać?

Rosyjski jest łatwy tylko do pewnego momentu - gdy kończą się podobieństwa z polskim
Nie uczyłam się nigdy hiszpańskiego, uczę się rosyjskiego i mogę Ci polecić ten język, bo niewiele jest osób, które go znają (w przeciwieństwie do osób znających hiszpański), a rusycyści są dość pożądani na rynku pracy. Poza tym to piękny, śpiewny język, a kultura Rosji jest fascynująca.
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 12:44   #9
AryaxD
Wtajemniczenie
 
Avatar AryaxD
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków, ale myślami z Meksyku ;)
Wiadomości: 2 400
Dot.: HISZPAŃSKI vs ROSYJSKI? Który wybrać?

To zalezy od Ciebie, ja osobiście wybrałabym hiszpański, jest piękny
__________________
"Zanim umrę, chcę walczyć o życie. Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę. " - Paulo Coelho.
Mów mi Arya
AryaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 13:42   #10
ateystka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Olsztyn :-)
Wiadomości: 47
Dot.: HISZPAŃSKI vs ROSYJSKI? Który wybrać?

Zdecydowanie rosyjski! Wspaniały, dźwięczny język. A że wybieram się na filologię rosyjską z językiem angielskim <tegoroczna maturzystka , nie, to będzie mój pierwszy kontakt z tym językiem> i alfabet już prawie opanowałam. Trochę jak w przedszkolu, znowu szlaczki.....
ateystka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 13:49   #11
Tusio
Wtajemniczenie
 
Avatar Tusio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 631
Dot.: HISZPAŃSKI vs ROSYJSKI? Który wybrać?

to od ciebie zalezy, ktory bardziej ci sie podoba...
rosyjski teraz jest bardzo przydatny i szuka sie osob z jego znajomoscia.


jesli chodzi o moje zdanie-bardziej podoba mi sie hiszpanski i sama sie zastanawiam, czy nie zaczac sie go od wrzesnia uczyc, tylko nie wiem, czy nie pomiesza mi sie z francuskim
__________________
"Zważcie plemienia waszego przymioty; / Nie przeznaczono wam żyć jak zwierzęta, / Lecz poszukiwać i wiedzy, i cnoty..."
Tusio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-07, 14:36   #12
Chii1986
Zakorzenienie
 
Avatar Chii1986
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 326
Dot.: HISZPAŃSKI vs ROSYJSKI? Który wybrać?

nie wiem co Ci poradzić bo to sprawa indywidualna..jedni wolą hiszpański inni rosyjski. Oba języki są przyszłościowe i obu warto się uczyć.

Wbrew pozorom rosyjski to język, który zna niewiele młodych osób wiec może warto...bo hiszpański jest już dość popularny

Ja uczyłam się obu- rosyjskiego 6 lat a hiszpańskiego 3. Wolę rosyjski bo był łatwiejszy (jak już się umie alfabet to wiele słów jest podobnych do polskich) , hiszpański też jest ciekawy.

Natomiast bliższy mi rosyjski bo kocham tamtejszą kulturę.

Zazdroszczę,że umiesz angielski..dla mnie to język najgorszy ze wszystkch trudniejszy od hiszpańskiego i rosyjskiego..uczę się go już wiele lat i nadal nie mogę pojąć ale ja nie mam talentu do języków i jedyny język, którego uczyłam się z przyjemnością był właśnie rosyjski.

Może zastanów się który kraj bardziej Cie fascynuje bo ucząc się języka uczysz się też kultury tego kraju...wiec może warto uczyć się tego co Cie interesuje
__________________
31maj 2013 HANIA
Chii1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 14:38   #13
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: HISZPAŃSKI vs ROSYJSKI? Który wybrać?

Nie patrz na to, ktory jest bardziej oplacalny, tylko ktory bardziej ci sie podoba Z tych dwoch ja wybralabym hiszpanski, nigdy sie go nie uczylam, a rosyjskiego tak i nie podobal mi sie.
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 14:43   #14
ślimaczek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 690
GG do ślimaczek
Dot.: HISZPAŃSKI vs ROSYJSKI? Który wybrać?

Ponoć jak się zna hiszpański i angielski można się wszędzie dogadać. W większości krajów Ameryki Południowej językiem urzędowym jest hiszpański. Sama uczę się obu tych języków
__________________
.czy to Ty? Ktoś głaszcze mnie po włosach nie mówiąc prawie nic.


ślimaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 14:48   #15
Rapsodia
Zakorzenienie
 
Avatar Rapsodia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 194
Dot.: HISZPAŃSKI vs ROSYJSKI? Który wybrać?

Jest duże zapotrzebowanie na fachowców z językiem rosyjskim, także nie wahałabym się z wyborem
__________________
"Biorąc pod uwagę ile kosmetyków YR przewinęło się przez moje ręce, to powinnam już biegle mówić po francusku."Junebug
Rapsodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 18:11   #16
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: HISZPAŃSKI vs ROSYJSKI? Który wybrać?

Hiszpańskiego się uczę obecnie. Ciekawy język, mnie szybko wchodzi do głowy
Jest dość popularny.
Rosyjski jest obecnie moim obiektem marzeń, jednak nie mam możliwości finansowych - ani na kontynuację hiszpańskiego ani na rosyjski niestety
Obydwa języki podobają mi się jeśli chodzi o brzmienie, każdemu z nich trzeba poświęcić sporo czasu.
Mimo wszystko polecałabym rosyjski - mniej popularny i jak to mówi moja babcia - trzeba się uczyć języka wrogo (czyli albo rosyjski albo niemiecki)
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 08:33   #17
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: HISZPAŃSKI vs ROSYJSKI? Który wybrać?

Podobno teraz niewiele młodych osób włada językiem rosyjskim więc pewnie może się on przydac. Nie mniej jednak uważam, że hiszpański jest najpiękniejszym językim na świecie . Poza tym po hiszpańsku mówi się w prawie całej Ameryce Południowej więc znając jeszcze angielski porozumiesz się z każdym

Co do nauki to wydaje mi się, że rosyjski jest łatwiejszym językiem. Wiele słów jest podobnych do polskich, a trudności może sprawiac nauka alfabetu.
Jeśli zaś chodzi o hiszpański to stopień jego trudności jest porównymawlny z angielskim lecz jest (przynajmniej dla mnie) o niebo przyjemniejszym do nauki.
__________________
Życie w Dubaju z mojej perspektywy

KLIK
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 10:00   #18
Annabelle
Zadomowienie
 
Avatar Annabelle
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 987
Dot.: HISZPAŃSKI vs ROSYJSKI? Który wybrać?

kosmiczna - też jestem w drugiej klasie LO. Uczę się języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego i łaciny. Od kilku ładnych lat ( z wyjątkiem łaciny, której uczę się od ponad roku).
Pozdrawiam
__________________
Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć

Annabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 22:57   #19
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: HISZPAŃSKI vs ROSYJSKI? Który wybrać?

Odświeżę temat, bo akurat wizaż wyskoczył mi po wpisaniu w google "rosyjski czy hiszpański".

Angielski mam opanowany (może nie jest to CPE, ale biegły, swobodna komunikacja na ambitniejsze tematy, słownictwo techniczne lepiej niż po polsku),
niemiecki komunikatywny (aktualnie jestem w Wiedniu na rok, więc mam nadzieję, że wtedy będzie prawie biegły, również ze słownictwem technicznym).

I teraz pytanie, czy uczyć się hiszpańskiego czy rosyjskiego? Oba języki byłyby od zera, dodam, że wykładowym na zajęciach byłby niemiecki

Hiszpańskiego uczyłam się przez semestr na studiach, znam podstawowe zwroty, umiem przywitać się, przedstawić, jakaś komunikacja w stylu zapytanie o drogę, słownictwo mieszkania, itd też łatwo mi się przypomina sprzed dwóch lat.
Rosyjskiego uczyłam się przez dwa lata w podstawówce, więc też pamiętam już tylko podstawowe zwroty, może coś tam jeszcze nadaje się do odświeżenia. Ale cyrylicę bez problemu przeczytam, z pisaniem też bym raczej nie miała problemu.

Nie urzekają mniej zdania typu "hiszpański to taki piękny język". Studia mam typowo inżynierskie, patrzę głównie na to, który jest bardziej perspektywiczny xD Hiszpańskiego mi się przyjemnie uczyło, irytowały mnie tylko te czasowniki nieregularne, ale to pewnie normalne. Z rosyjskiego pamiętam tyle, że nie lubiłam nauczyciela, który doczepiał się do moich akcentów (mam lekką wadę wymowy).
__________________


Edytowane przez parodia
Czas edycji: 2012-09-14 o 01:06
parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-16, 12:13   #20
Varicella
Rozeznanie
 
Avatar Varicella
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 539
Dot.: HISZPAŃSKI vs ROSYJSKI? Który wybrać?

Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
Odświeżę temat, bo akurat wizaż wyskoczył mi po wpisaniu w google "rosyjski czy hiszpański".

Angielski mam opanowany (może nie jest to CPE, ale biegły, swobodna komunikacja na ambitniejsze tematy, słownictwo techniczne lepiej niż po polsku),
niemiecki komunikatywny (aktualnie jestem w Wiedniu na rok, więc mam nadzieję, że wtedy będzie prawie biegły, również ze słownictwem technicznym).

I teraz pytanie, czy uczyć się hiszpańskiego czy rosyjskiego? Oba języki byłyby od zera, dodam, że wykładowym na zajęciach byłby niemiecki

Hiszpańskiego uczyłam się przez semestr na studiach, znam podstawowe zwroty, umiem przywitać się, przedstawić, jakaś komunikacja w stylu zapytanie o drogę, słownictwo mieszkania, itd też łatwo mi się przypomina sprzed dwóch lat.
Rosyjskiego uczyłam się przez dwa lata w podstawówce, więc też pamiętam już tylko podstawowe zwroty, może coś tam jeszcze nadaje się do odświeżenia. Ale cyrylicę bez problemu przeczytam, z pisaniem też bym raczej nie miała problemu.

Nie urzekają mniej zdania typu "hiszpański to taki piękny język". Studia mam typowo inżynierskie, patrzę głównie na to, który jest bardziej perspektywiczny xD Hiszpańskiego mi się przyjemnie uczyło, irytowały mnie tylko te czasowniki nieregularne, ale to pewnie normalne. Z rosyjskiego pamiętam tyle, że nie lubiłam nauczyciela, który doczepiał się do moich akcentów (mam lekką wadę wymowy).
Wiem, że to częste głosy, ale ja tak nie uważam.
Wybrałabym j. rosyjski, ale co z tymi perspektywami, jakie one są?
__________________
1+1+1+1
Varicella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:20.