Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2 - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-12, 11:14   #3961
lusiaa901
Przyczajenie
 
Avatar lusiaa901
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 6
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

No ja doszłam jakiś czas temu do wniosku, że kawa wyrządza w moim organizmie więcej szkody niż pożytku. Jestem po niej jakaś podenerwowana, zżółkły mi zęby i ręce mnie swędzą. Czasami jak mam bardzo ochotę to wypiję, ale staram się jej unikać. Co do włosów, to nie zauważyłam narazie dużej róznicy. Włosy zawsze mi wypadały, ale u mnie stwierdzono H. niedawno, ale mam nadzieję, że nie będę miała problemów z włosami
__________________
W większości przypadków, kiedy kobieta płacze, wcale nie chce, żeby ktoś rozwiązał jej problem. Chce tylko usłyszeć, że wszystko będzie w porządku.
K.Cass
lusiaa901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 11:16   #3962
cooone
Zakorzenienie
 
Avatar cooone
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 068
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez lusiaa901 Pokaż wiadomość
No ja doszłam jakiś czas temu do wniosku, że kawa wyrządza w moim organizmie więcej szkody niż pożytku. Jestem po niej jakaś podenerwowana, zżółkły mi zęby i ręce mnie swędzą. Czasami jak mam bardzo ochotę to wypiję, ale staram się jej unikać. Co do włosów, to nie zauważyłam narazie dużej róznicy. Włosy zawsze mi wypadały, ale u mnie stwierdzono H. niedawno, ale mam nadzieję, że nie będę miała problemów z włosami
Zastępujesz czymś kawę?
Ja bez niej nie potrafię funkcjonować. Dopiero po drugiej zwoje w mózgu zaczynają działać :P
__________________
Nie wiem jak Ty, ale ja często myślę o świecie,
który dawno przestał istnieć.
Tęsknię za ludźmi, do których było jakoś bliżej,
prawdziwie i spontanicznie...
Gutek

cooone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 11:24   #3963
katsummer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Surrey UK
Wiadomości: 357
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez cooone Pokaż wiadomość
:O

kurczę, na pewno nie bezpośrednio. Nawet po umyciu włosów wieczorem zaczyna się jazda. Nie ma to nic wspólnego z szamponem, bo używam różnych, z reguły najgorzej po tych z sls.


Ale ta kawa daje do myślenia, bo piję wiadrami
Po myciu wlosow to sie potrafilam do krwi drapac. Teraz kawe ograniczam do jednej dziennie (ale za to sztanasko mocnej), co dla mnie jest bolem strasznym, bo kawe kocham i kofeine kocham i ani bez jednej, ani bez drugiej nie umiem zyc. No i u mnie nabial wzmagal objawy wszystkiego absolutnie, wiec wywalilam, tylko ser skubie bo bez sera tez nie ujade w zyciu. Mozesz sprobowac kawy zbozowej/z cykoria z dodatkiem kofeiny.
katsummer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 11:40   #3964
cooone
Zakorzenienie
 
Avatar cooone
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 068
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez katsummer Pokaż wiadomość
Po myciu wlosow to sie potrafilam do krwi drapac. Teraz kawe ograniczam do jednej dziennie (ale za to sztanasko mocnej), co dla mnie jest bolem strasznym, bo kawe kocham i kofeine kocham i ani bez jednej, ani bez drugiej nie umiem zyc. No i u mnie nabial wzmagal objawy wszystkiego absolutnie, wiec wywalilam, tylko ser skubie bo bez sera tez nie ujade w zyciu. Mozesz sprobowac kawy zbozowej/z cykoria z dodatkiem kofeiny.
Piątka, kofeinowa siostro!
Trudno, najwyżej się zadrapię na śmierć, bo jakbym miała zrezygnować z kawy, to musiałabym się zwolnić z pracy

Mam nasilenie mgły mózgowej i wszyscy wiedzą, że nie gada się ze mną, dopóki nie walnę drugiej kawusi
__________________
Nie wiem jak Ty, ale ja często myślę o świecie,
który dawno przestał istnieć.
Tęsknię za ludźmi, do których było jakoś bliżej,
prawdziwie i spontanicznie...
Gutek

cooone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 12:02   #3965
katsummer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Surrey UK
Wiadomości: 357
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez cooone Pokaż wiadomość
Piątka, kofeinowa siostro!
Trudno, najwyżej się zadrapię na śmierć, bo jakbym miała zrezygnować z kawy, to musiałabym się zwolnić z pracy

Mam nasilenie mgły mózgowej i wszyscy wiedzą, że nie gada się ze mną, dopóki nie walnę drugiej kawusi
Piatal!!! Ze mna nie gada sie do 10:00

Sprobuj kupic kawe bio/organiczna/nie jestem pewna, jak to po polsku. Ja po zwyklych/kawiarnianych szaleje, ale organiczne z porzadnych zrodel juz duzo mniej. Widac swinst dodaja w takich "normalnych".
katsummer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 15:33   #3966
lusiaa901
Przyczajenie
 
Avatar lusiaa901
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 6
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez cooone Pokaż wiadomość
Zastępujesz czymś kawę?
Ja bez niej nie potrafię funkcjonować. Dopiero po drugiej zwoje w mózgu zaczynają działać :P
Nie, piję rano mocną czarną herbatę, która działa też pobudzająco (przynajmniej ja to sobie tak tłumaczę i działa haha). a po południu wolę zdrzemnąć się na pół h, działa to lepiej niż kawa. Tylko w pracy bywa naprawdę ciężko, wtedy czasami skuszę sie na energetyka, bo po nim nie mam problemów z żołądkiem i ze skórą
__________________
W większości przypadków, kiedy kobieta płacze, wcale nie chce, żeby ktoś rozwiązał jej problem. Chce tylko usłyszeć, że wszystko będzie w porządku.
K.Cass
lusiaa901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 17:32   #3967
katsummer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Surrey UK
Wiadomości: 357
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez lusiaa901 Pokaż wiadomość
Nie, piję rano mocną czarną herbatę, która działa też pobudzająco (przynajmniej ja to sobie tak tłumaczę i działa haha). a po południu wolę zdrzemnąć się na pół h, działa to lepiej niż kawa. Tylko w pracy bywa naprawdę ciężko, wtedy czasami skuszę sie na energetyka, bo po nim nie mam problemów z żołądkiem i ze skórą


Ja też jadę na Monsterze, bo czasami są takie dni, że jak nie zatankuję kofeiny, to nie ujadę


Sent from my iPhone using Tapatalk
katsummer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-12, 18:18   #3968
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Też zauważyłam problemy po wypiciu kawy ale u mnie kawa nawet o 9 rano nie pozwalała w nocy spać no i bolał mnie brzuch. (a jeszcze rok temu nie miałam takich objawów)

Mam jednak duże problemy z rozczesywaniem włosów - czytałam że to związane z H. - ale zupełnie nie umiem sobie z tym poradzić- zadne odżywki nie działają. Czy miała któraś z Was ten problem?
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 20:08   #3969
katsummer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Surrey UK
Wiadomości: 357
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez ama09 Pokaż wiadomość



Mam jednak duże problemy z rozczesywaniem włosów - czytałam że to związane z H. - ale zupełnie nie umiem sobie z tym poradzić- zadne odżywki nie działają. Czy miała któraś z Was ten problem?

U mnie tez na głowie bywa klimat a la Dożynki i święto kłosa, ale używam szamponów jak najbardziej naturalnych i na go odżywka Dove cośtam oil, nie pamiętam. Znaczy, silikonami się oblepiam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
katsummer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 12:14   #3970
Sofia900
Raczkowanie
 
Avatar Sofia900
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 48
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez katsummer Pokaż wiadomość
Ja też jadę na Monsterze, bo czasami są takie dni, że jak nie zatankuję kofeiny, to nie ujadę


Sent from my iPhone using Tapatalk
monstery to nie jest najmądrzejszy pomysł….
Sofia900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 14:58   #3971
katsummer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Surrey UK
Wiadomości: 357
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Sofia900 Pokaż wiadomość
monstery to nie jest najmądrzejszy pomysł….


Nie przypominam sobie pytania się o opinię.


Sent from my iPhone using Tapatalk
katsummer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-05, 10:25   #3972
anka_skakanka_
Raczkowanie
 
Avatar anka_skakanka_
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 107
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Dziewczynyyyyy! Byłam na USG piersi i Pani powiedziała że podejrzewa zapalenie taczycy bo na USG jest ciemna (???)
Zrobiłam badania, TSH 3,01 a ts3,4 w normie, niskie. Nic mi nie jest absolutnie, zero objawów związanych z możliwą chorobą, bać się, iść do endo czy dać spokój i nie panikować?
__________________
beyhive
anka_skakanka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-05, 11:52   #3973
katsummer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Surrey UK
Wiadomości: 357
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez anka_skakanka_ Pokaż wiadomość
Dziewczynyyyyy! Byłam na USG piersi i Pani powiedziała że podejrzewa zapalenie taczycy bo na USG jest ciemna (???)

Zrobiłam badania, TSH 3,01 a ts3,4 w normie, niskie. Nic mi nie jest absolutnie, zero objawów związanych z możliwą chorobą, bać się, iść do endo czy dać spokój i nie panikować?


Bosz.... daj sobie spokój i nie panikuj, kobieta niepoważna że takie rzeczy gada. Hashimoto wychodzi tez z przeciwciałami, ale jeśli TSH i T3 i T4 sa w normie, to nie ma co sie stresować.


Sent from my iPhone using Tapatalk
katsummer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-05, 12:07   #3974
aniolekKB
Zakorzenienie
 
Avatar aniolekKB
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: K-na ;-)
Wiadomości: 3 183
GG do aniolekKB
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Tsh - 3 dla kobiety w wieku rozrodczym, to trochę dużo. Zwłaszcza że fT3 i fT4 nisko. Możnaby zrobić przeciwciała anty TPO i anty TG, i podejść do dobrego endo na konsultacje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aniolekKB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-05, 12:17   #3975
katsummer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Surrey UK
Wiadomości: 357
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez aniolekKB Pokaż wiadomość
Tsh - 3 dla kobiety w wieku rozrodczym, to trochę dużo. Zwłaszcza że fT3 i fT4 nisko. Możnaby zrobić przeciwciała anty TPO i anty TG, i podejść do dobrego endo na konsultacje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Norma jest do 4, wiec wcale nie za dużo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
katsummer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-05, 13:02   #3976
aniolekKB
Zakorzenienie
 
Avatar aniolekKB
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: K-na ;-)
Wiadomości: 3 183
GG do aniolekKB
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Norma dla młodej osoby jest do 2,5 a jak się stara o dziecko to najlepiej w okolicach 1-1,5.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aniolekKB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-05, 13:24   #3977
aileenn
Mother of Cats
 
Avatar aileenn
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 6 813
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez anka_skakanka_ Pokaż wiadomość
Dziewczynyyyyy! Byłam na USG piersi i Pani powiedziała że podejrzewa zapalenie taczycy bo na USG jest ciemna (???)
Zrobiłam badania, TSH 3,01 a ts3,4 w normie, niskie. Nic mi nie jest absolutnie, zero objawów związanych z możliwą chorobą, bać się, iść do endo czy dać spokój i nie panikować?
Panikować nie ma potrzeby, ale dla własnego spokoju poszłabym do endokrynologa na konsultację.
Przed konsultacją dobrze byłoby zrobić badania tarczycowe łącznie z przeciwciałami (czyli: TSH, ft3, ft4, anty-TPO, anty-TG), żeby endo nie musiał gdybać i dopiero kierować Cię na badania, tylko żeby mógł od razu stwierdzić, czy coś jest nie tak.
Dobrze byłoby też dopytać, czy endo zrobi USG tarczycy podczas wizyty, czy też trzeba zrobić je osobno.

TSH 3,01 to ciut za wysoko dla kobiety w wieku rozrodczym, ale nie panikuj, bo ta zwyżka może być efektem np. stresu, a nie chorej tarczycy. Norma funkcjonalna dla TSH jest do 3,0 lub 2,5 (zależy od eksperta ); kobiety starające się o dziecko powinny mieć TSH poniżej 2, najlepiej ok. 1. Normy w laboratoriach - do 4,00 lub 5,00 (zależy od laboratorium) - są dla młodych osób nieco zawyżone, bo muszą obejmować także te wyniki, które są normą np. dla ludzi 70+ (a TSH z wiekiem stopniowo rośnie).

Poza tym gdyby faktycznie wyszło Ci zapalenie tarczycy, to im szybciej gada znajdziesz, tym szybciej możesz go zacząć pacyfikować.
Zapisz
Zapisz
__________________


Edytowane przez aileenn
Czas edycji: 2018-03-05 o 13:27
aileenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-05, 13:38   #3978
kuncia7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 76
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez anka_skakanka_ Pokaż wiadomość
Dziewczynyyyyy! Byłam na USG piersi i Pani powiedziała że podejrzewa zapalenie taczycy bo na USG jest ciemna (???)
Zrobiłam badania, TSH 3,01 a ts3,4 w normie, niskie. Nic mi nie jest absolutnie, zero objawów związanych z możliwą chorobą, bać się, iść do endo czy dać spokój i nie panikować?
Trochę dziwnie to opisałaś.
Robiłaś USG piersi i chcesz na tej podstawie wiedzieć czy masz chorą tarczycę?
Co jest "ciemne " pierś czy tarczyca?
Masz opis tego USG ?

Edytowane przez kuncia7
Czas edycji: 2018-03-05 o 13:42 Powód: Dopisz
kuncia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-05, 13:39   #3979
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez anka_skakanka_ Pokaż wiadomość
Dziewczynyyyyy! Byłam na USG piersi i Pani powiedziała że podejrzewa zapalenie taczycy bo na USG jest ciemna (???)
Zrobiłam badania, TSH 3,01 a ts3,4 w normie, niskie. Nic mi nie jest absolutnie, zero objawów związanych z możliwą chorobą, bać się, iść do endo czy dać spokój i nie panikować?
Nie panikuj, ale koniecznie zrób anty tpo i/lub anty tg. Z tsh i ft4 nie można wykluczyć hashimoto.

Dobrze, że lekarz zwróciła Ci na to uwagę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-23, 20:43   #3980
flowersinmyhead
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 61
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cześć kochane
Podejrzewam u siebie Hashimoto, ale nie jestem pewna. Niedługo mam wizytę u endokrynologa, moja pani doktor rodzinna od razu po zobaczeniu USG mi je zapisała, powiedziała że obraz jest "nietypowy". Moje TSH wynosi 3,3 (jest w normie), a ft4 wynosi 1,0 (nie jestem tylko pewna normy, ponieważ wyniki miałam podane przez telefon; w internecie norma jest od 10 do 25, ale znalazłam też normę między 0,93 a 1,75). USG wykazalo dużo drobnych, echogennych zmian i jakieś zwłóknienia.
Poza tym ostatnio BARDZO się pocę, tak że nie mogę tego już opanować +mam to dziwne uczucie w gardle, jakby ktoś mnie podduszał lekko cały czas. Mam 20 lat jak coś
Co o tym myślicie?

Pozdrawiam

Edytowane przez flowersinmyhead
Czas edycji: 2018-03-24 o 08:55
flowersinmyhead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-25, 09:48   #3981
flowersinmyhead
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 61
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

.

Edytowane przez flowersinmyhead
Czas edycji: 2018-03-25 o 18:13
flowersinmyhead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-25, 11:09   #3982
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez flowersinmyhead Pokaż wiadomość
Cześć kochane
Podejrzewam u siebie Hashimoto, ale nie jestem pewna. Niedługo mam wizytę u endokrynologa, moja pani doktor rodzinna od razu po zobaczeniu USG mi je zapisała, powiedziała że obraz jest "nietypowy". Moje TSH wynosi 3,3 (jest w normie), a ft4 wynosi 1,0 (nie jestem tylko pewna normy, ponieważ wyniki miałam podane przez telefon; w internecie norma jest od 10 do 25, ale znalazłam też normę między 0,93 a 1,75). USG wykazalo dużo drobnych, echogennych zmian i jakieś zwłóknienia.
Poza tym ostatnio BARDZO się pocę, tak że nie mogę tego już opanować +mam to dziwne uczucie w gardle, jakby ktoś mnie podduszał lekko cały czas. Mam 20 lat jak coś
Co o tym myślicie?

Pozdrawiam
No wysoce możliwe, że tarczyca jest w kiepskim stanie. Poziomy może i masz w miarę w porządku, ale na usg tarczyca wygląda źle. Badałaś przeciwciała anty tpo i/lub anty tg?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-25, 18:19   #3983
flowersinmyhead
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 61
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Nie, dostałam skierowanie tylko na USG oraz na TSH i fT4 od lekarza rodzinnego.
Ale do endokrynologa i tak iść jutro? To będzie wizyta prywatna za prawie 200 zł, bo nie mam czasu czekać na NFZ. Gorzej tylko jeśli doktor na wizycie zleci mi tylko te badania i nic więcej, wizyta się skończy. Byłoby słabo, bo te badania może zlecić tez lekarz rodziny, prawda?
flowersinmyhead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-25, 21:11   #3984
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez flowersinmyhead Pokaż wiadomość
Nie, dostałam skierowanie tylko na USG oraz na TSH i fT4 od lekarza rodzinnego.
Ale do endokrynologa i tak iść jutro? To będzie wizyta prywatna za prawie 200 zł, bo nie mam czasu czekać na NFZ. Gorzej tylko jeśli doktor na wizycie zleci mi tylko te badania i nic więcej, wizyta się skończy. Byłoby słabo, bo te badania może zlecić tez lekarz rodziny, prawda?
Nie wiem, ja robię badania i leczę się prywatnie...

No lepiej mieć komplet badań przed wizytą, wtedy lekarz podejmie jakąś decyzję. Ciężko stwierdzić, może to co masz mu wystarczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-26, 00:04   #3985
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez flowersinmyhead Pokaż wiadomość
Nie, dostałam skierowanie tylko na USG oraz na TSH i fT4 od lekarza rodzinnego.
Ale do endokrynologa i tak iść jutro? To będzie wizyta prywatna za prawie 200 zł, bo nie mam czasu czekać na NFZ. Gorzej tylko jeśli doktor na wizycie zleci mi tylko te badania i nic więcej, wizyta się skończy. Byłoby słabo, bo te badania może zlecić tez lekarz rodziny, prawda?
zrobilabym sobie sama te badania choćby w Luxmed pelen panel nie koszuje dużo cos z 25 zł oile dobrze pamiętam i wtedy z kompletem wynikow ( w tym samym dniu są najczesciej jeszcze) poszla do endokrynologa
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-26, 05:45   #3986
_Roxi_
Raczkowanie
 
Avatar _Roxi_
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 38
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Racja lepiej iść z kompletem wyników bo wtedy lekarz ma jasną sytuację co się dzieje ;-)
__________________
"Każdy ma prawo marzyć inaczej ..." Alchemik
_Roxi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-26, 08:10   #3987
flowersinmyhead
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 61
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Zdecydowałam, że jednak pójdę dzisiaj do endokrynologa.
Dostałam dzisiaj mailem dokładne wyniki, wyszło na to, że są w normie.
TSH wynosi 3,3163 (norma od 0,3500 do 4,9400), a fT4 wynosi 1,08 (norma od 0,70 do 1,48).
Na USG jest napisane dokładnie coś takiego: prawy płat wymiary 38/11/10mm, lewy płat: 40/11/12mm. W obu płatach widoczne drobne ogniska płynowe oraz niewielkie punktowe ogniska podwyższonej echogennosci - zwłóknienia. Guzków nie stwierdza się, badanie nie wykazuje cech przebudowy jednoznacznie typowej dla nadczynnosci, węzły chłonne niepowiekszone.

Edytowane przez flowersinmyhead
Czas edycji: 2018-03-26 o 08:14
flowersinmyhead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-26, 13:39   #3988
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez flowersinmyhead Pokaż wiadomość
Zdecydowałam, że jednak pójdę dzisiaj do endokrynologa.
Dostałam dzisiaj mailem dokładne wyniki, wyszło na to, że są w normie.
TSH wynosi 3,3163 (norma od 0,3500 do 4,9400), a fT4 wynosi 1,08 (norma od 0,70 do 1,48).
Na USG jest napisane dokładnie coś takiego: prawy płat wymiary 38/11/10mm, lewy płat: 40/11/12mm. W obu płatach widoczne drobne ogniska płynowe oraz niewielkie punktowe ogniska podwyższonej echogennosci - zwłóknienia. Guzków nie stwierdza się, badanie nie wykazuje cech przebudowy jednoznacznie typowej dla nadczynnosci, węzły chłonne niepowiekszone.
Możesz mieć początki hashimoto.

Tsh 3,3 jest lekko podwyższone. Trzeba by powtórzyć badania za jakiś czas. Ft4 ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-26, 20:41   #3989
annabelka
Szop pracz
 
Avatar annabelka
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 877
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cześć dziewczyny. Mam hashimoto od lat, od lat też już uregulowane, przez pare ostatni lat też właściwie nic się nie działo... ale ostatnio czuję się tragicznie :/. Ostatnio tj. jakies 2-3 tygodnie...
I nie chodzi o brak energii czy takie typowe tarczycowe objawy. Otóż czuję się otępiała, mam zaburzenia pamięci. Potrafię wyjść do sklepu, zrobić 5 kroków z domu i zacząć się zastanawiać po co wyszłam. Po niecałej minucie mi się przypomina, że miałam iść do sklepu, ale dezorientacja pozostaje, mam uczucie lekkiej głowy, lekkie zawroty.
Czy któraś z Was przechodziła przez takie coś? Wiem, że hashimoto może dawać podobne objawy, ale nigdy tak nie miałam. Zaczęłam się martwić czy nie łapie mnie coś innego, a może powinnam coś dodatkowo suplementować? A może to po prostu wiosenne przesilenie?

Edytowane przez annabelka
Czas edycji: 2018-03-26 o 20:43
annabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 06:30   #3990
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez annabelka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Mam hashimoto od lat, od lat też już uregulowane, przez pare ostatni lat też właściwie nic się nie działo... ale ostatnio czuję się tragicznie :/. Ostatnio tj. jakies 2-3 tygodnie...
I nie chodzi o brak energii czy takie typowe tarczycowe objawy. Otóż czuję się otępiała, mam zaburzenia pamięci. Potrafię wyjść do sklepu, zrobić 5 kroków z domu i zacząć się zastanawiać po co wyszłam. Po niecałej minucie mi się przypomina, że miałam iść do sklepu, ale dezorientacja pozostaje, mam uczucie lekkiej głowy, lekkie zawroty.
Czy któraś z Was przechodziła przez takie coś? Wiem, że hashimoto może dawać podobne objawy, ale nigdy tak nie miałam. Zaczęłam się martwić czy nie łapie mnie coś innego, a może powinnam coś dodatkowo suplementować? A może to po prostu wiosenne przesilenie?
To może być właśnie wszystko co wymieniłaś . Może skontroluj poziom hormonów?
Znam niestety ten stan. Raz jest lepiej, raz gorzej.

Może pomoże magnez i witaminy z grupy B? One usprawniają pracę mózgu. Poza tym kwasy omega i koenzym Q10 też podobno wspierają pracę mózgu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-04 20:21:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:51.