sex a trądzik? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-16, 17:53   #1
aniaa18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4
Exclamation

sex a trądzik?


mam straszny problem...nigdy nie miałam tradziku,skończyłam 18 lat ,zaczełam kochać sie z moim chłopakiem i ...pojawił sie;( na początku to były zwykle ale bardzo widoczne grudki na policzkach. Kiedy poszłam do ginekologa zeby przepisal mi po raz pierwszy pigułki , przepisał mi Harmonet. po drugim opakowaniu zrobiły mi sie ogromne, twarde,podskórne pryszcze na policzkach. poszłam załamana do ginekologa a on powiedział ze to nie wina pigułek i znowu przepisał mi Harmonet.Pomijajac fakt ze po raz drugi mialam 14dniowa miesiaczke po wzieciu szóstej pigułki ,pryszcze nadal nie znikały i robily sie jeszcze wieksze.Zalamana odstawiłam pigułki,pryszcze znacznie zmalaly ale nadal pod skórą ,,coś tam siedzi''.Chciałabym znowu brać pigułki bo jest to dla mnie i dla mojego chłopaka znacznie wygodniejsze,ale boje sie powrotu tych ,,bomb'' na twarzy
aniaa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 18:04   #2
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: sex a trądzik?

a może warto byłoby wybrać się do dermatologa, a nie tylko do ginekologa? może ten lekarz rozwieje Twoje wątpliwości i powie Ci czym to było spowodowane?
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 18:18   #3
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 510
Dot.: sex a trądzik?

i w tym przypadku owszem przydałoby się Diane 35 ale nie na długo...
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 18:38   #4
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: sex a trądzik?

Cytat:
Napisane przez reeva
i w tym przypadku owszem przydałoby się Diane 35 ale nie na długo...

Nie jestes lekarzem, wiec moze ogranicz komentarze, bo tego typu wyroki niewiele wnosza. Rownie dobrze mozna zastosowac pigulki, ktore sa stricte antykoncepcyjne, a maja tylko wspomagac leczenie tradziku - Yasmine, Jeanine etc.


Po pierwsze - nie tylko do ginekologa, ale tez do dermatologa. Jesli masz problemy skorne, to tylko wspolpraca tych dwoch specjalistow moze cos zdzialac.
Po drugie - nie spotkalam sie jeszcze z teoria, zeby pryszcze pojawialy sie od seksu, bo sam seks nie zmienia przeciez gospodarki hormonalnej organizmu!
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 18:58   #5
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: sex a trądzik?

Niektóre tabletki anty mogą powodować pojawienie się trądziku,jako efekt uboczny.Może harmonet spotęgował u ciebie te dolegliwości i zmiana na inne pomoże coś
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 08:20   #6
didi_d
Raczkowanie
 
Avatar didi_d
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 290
GG do didi_d
Dot.: sex a trądzik?

Dokładnie tak ajk mówi Fresa,popros o zmiane tabletek a jesli nadal bedzie sie upieral przy Harmonecie to zmien lekarza
__________________



didi_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 12:30   #7
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Dot.: sex a trądzik?

A moim zdaniem lekarz powinien dać Ci skierowanie na testy hormonalne i dopiero po tym dobrać tabletki.Bo ewidentnie coś jest nie tak z Twoją gospodarką hormonalną.
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-17, 18:20   #8
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: sex a trądzik?

TRoche dziwne żeby podczas brania tabletek pojawił sie taki trądzik no ale moze i tak mogło się zdazyć.Swoja droga z tego co wiem totabletki diane 35 bardoz poprawiają wyglad skóry maja działanie anty ale tez dużą dawke hormonów i w ogóle nie maja dobrej opinii(choc ja sama brałam je 4 lata i nie narzekałam)
asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 18:33   #9
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: sex a trądzik?

Seks z trądzikiem ma niewiele wspólego, więc temat trochę dziwnie brzmi...

aniaa18 wyraźnie napisała, że problemy z cerą zaczęły się przed przepisaniem pierwszych tabletek. Więc to wcale nie one mogą być tu powodem. Trądzik może pojawić się w różnym wieku. Polecam wizytę u dermatologa koniecznie, bo ginekolog tu nic nie poradzi. A Wizażanki może pomogą ci coś na forum kosmetycznym. Pozdrawiam.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 08:10   #10
aniaa18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4
Dot.: sex a trądzik?

dzieki wszystkim za odpowiedzi ..bylam wczoraj u dermatologa po raz drugi i ta baba mnie dobiła..na pierwszej wizycie przepisala mi acnemycin plus ktory niby cos tam pomogł ale tylko na początku a teraz jak go używam to robią mi sie takie brzydkie prawie że fioletowe plamy..powiedziałam to wczoraj tej głupiej babie a ona powiedziala ze tak ma byc i ze mam to stosowac jeszcze przez 2 mies(!?).powiedziala ze moge eksperymentowac ze wszystkim...co za łaska na mnie spłyneła...:-/ czuje sie coraz bardziej bezsilna w walce z tym paskudztwem..ale wole zostac przy tych pryszczach niz przy fioletowych plamach ktorych nawet korektor nie chce zamaskowac..
aniaa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 09:49   #11
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: sex a trądzik?

Hmmm... tak to wlasnie jest z braniem antybiotykow na tradzik. Na poczatku zawsze stan sie pogarsza, ale to jest przejsciowe i minie. Moze przydalaby sie jeszcze wizyta u endokrynologa? A skoro chcesz brac tabletki antykoncepcyjne to moze warto poprosic ginekologa o Diane 35 bo one sa wlasnie dobre na tradzik.
asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:30.