Czy szkoda wam frankowiczów? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-18, 20:41   #1
n_bb
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 191

Czy szkoda wam frankowiczów?


Czy szkoda wam osób które zaciągnęły kredyt we frankach szwajcarskich i teraz mają problemy z jego spłatą? Niektórym kredyt wzrósł 2x.
n_bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 20:47   #2
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: Czy szkoda wam frankowiczów?

Cytat:
Napisane przez n_bb Pokaż wiadomość
Czy szkoda wam osób które zaciągnęły kredyt we frankach szwajcarskich i teraz mają problemy z jego spłatą? Niektórym kredyt wzrósł 2x.
Nie wiem czego tu żałować. Jak ktoś nakupi akcji, które w ciągu paru lat spadną o 50%, to nikt nie płacze a to jest analogiczny przykład - chciało się mieć lepszą wartość oczekiwaną, to ma się wyższe ryzyko, proste. Wydaje mi się, że nikt tych ludzi nie zmuszał do kredytów we frankach. A to, że na przestrzeni kilkudziesięciu lat z walutą może stać się bardzo wiele, to dla przeciętnie inteligentnego człowieka oczywistość.
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 20:57   #3
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Czy szkoda wam frankowiczów?

mi tez nie zal - wzieli na siebie takie ryzyko, raczej mala szansa,zeby przez 20 czy 30 lat kurs waluty byl stabilny...

kiedys mieli taniej,teraz drozej i suma sumarum pewnie wyjdzie na jedno
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 23:30   #4
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Czy szkoda wam frankowiczów?

zgadzam się w 100% z powyższymi wypowiedziami to tak jakbym miała żałować ludzi grających na giełdzie - jak ktoś nie lubi ryzyka to ani nie gra na giełdzie, ani nie bierze kredytu w obcej walucie. Proste.
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 00:51   #5
iAndree1677
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6
Dot.: Czy szkoda wam frankowiczów?

Ani trochę. Bo każdy z nich powinien wiedziec, że kredyt na 20 lat uzależniony od kursu waluty to hazard. Przecież może w tym czasie wydarzyć się wszystko włącznie z wojną czy jakimś kataklizmem. A i tak przez kilka lat mieli spokój gdy frank stał nisko..
iAndree1677 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 05:31   #6
n_bb
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 191
Dot.: Czy szkoda wam frankowiczów?

Ok, ale 700 tys osób stało się nagle takimi ryzykantami? A może to wina banków które nie poinformowały dostatecznie o ryzyku związanym ze spłatą kredytów w innej walucie?
n_bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 08:52   #7
201607061212
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 674
Dot.: Czy szkoda wam frankowiczów?

Cytat:
Napisane przez n_bb Pokaż wiadomość
Ok, ale 700 tys osób stało się nagle takimi ryzykantami? A może to wina banków które nie poinformowały dostatecznie o ryzyku związanym ze spłatą kredytów w innej walucie?
Ale osoby biorące te kredyty powinny mieć też swój rozum i wiedzieć, że kredyt w obcej walucie to pewne ryzyko. A nawet jak nie wiedzieli, to jednak przy braniu kredyt powinno się pewnym rzeczami zainteresować i poczytać o nich
201607061212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-19, 09:05   #8
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Czy szkoda wam frankowiczów?

Jak ktos bierze 5tys kredytu i nie poczyta, nie zainteresuje sie to pol biedy. Ale jak ktos bierze po 300-400 tys i nie interesuje sie sprawa to sam jest sobie winien i za swoja glupote sam musi placic.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 09:18   #9
red_blues
Raczkowanie
 
Avatar red_blues
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: łódzkie :-)
Wiadomości: 54
Dot.: Czy szkoda wam frankowiczów?

Cytat:
Napisane przez n_bb Pokaż wiadomość
A może to wina banków które nie poinformowały dostatecznie o ryzyku związanym ze spłatą kredytów w innej walucie?
Cóż, po to każdy ma swój rozum żeby go używać. O czym miał bank informować? Czy pracownicy banku wiedzą jaki będzie kurs franka szwajcarskiego za miesiąc, rok, 5 lat? Takie samo ryzyko bierze na siebie bank, jak i kredytobiorca.

Poza tym, ma nam być szkoda osoby, która ma kredyt we frankach szwajcarskich, bo kurs wzrósł,a co z osobami, które nagle straciły pracę, zachorowały itp.?

Jak człowiek człowiekowi nieco współczuję, ale nie można usprawiedliwiać takowych osób, ponieważ każdy wie, że kursy walut ciągle zmieniają się i trzeba brać owe ryzyko pod uwagę, niestety.
red_blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 09:35   #10
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Czy szkoda wam frankowiczów?

Mi również nie jest ich szkoda. Niestety, kredyt w obcej walucie wiąże się z ryzykiem, że może być krach, waluta skoczy w górę, itd. O tym banki informują, jeśli nie ustnie, to w umowie powinien być ten zapis. Nie rozumiem, dlaczego oni się domagają teraz pomocy od państwa, skoro nasze państwo nie ingeruje w sprawy Szwajcarów .
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 10:04   #11
jagnapik
Raczkowanie
 
Avatar jagnapik
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 149
Dot.: Czy szkoda wam frankowiczów?

Gdzieś czytałam, że frankowicze chcą się sądzić z bankami. Ale czy mają jakąś szansę na sukces? Raczej nie. Po prostu banki mają lepszych adwokatów.
jagnapik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-19, 10:13   #12
MagdalenaSzs
Rozeznanie
 
Avatar MagdalenaSzs
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Z Internetów.
Wiadomości: 666
Dot.: Czy szkoda wam frankowiczów?

Nie żal mi ich, zgadzam się z każdą wypowiedzią. Dlaczego oczekują pomocy od państwa? Każdy ma swój rozum i chyba potrafi go używać, prawda? Jeśli ktoś nie zdawał sobie sprawy z tego, że waluta może się zmienić, to po kij brał kredyt w frankach? Kredyty bierze się w takiej walucie w jakiej się zarabia, wypłata jest w złotówkach, więc kredyt też bierze się w złotówkach.
__________________
Żyję w zawieszeniu.
Lepiej być samemu i mieć poczucie zwycięstwa, niż być z kimś, z kim się nie uda. - Meredith Grey
MagdalenaSzs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 10:16   #13
justynkag10
Zadomowienie
 
Avatar justynkag10
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nibylandia :)
Wiadomości: 1 319
Dot.: Czy szkoda wam frankowiczów?

Ja takich osób nie żałuje. Gdybym ja brała kredyt na 300 tysięcy czy więcej to zastanowiłabym się nie tylko nad tym jak jest teraz i jak będzie za rok, ale patrzyłabym długofalowo, jak spłacanie kredytu na kilka lat. Trzeba troche pomyśleć zanim się coś zrobi.
__________________
Nikt nie zasługuje na Twoje łzy,
a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi Cię do płaczu.

Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
Książki 31/2016r.
Filmy 462/2016r.

2017r.:
Filmy - 305

justynkag10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 10:50   #14
muszynianka26
Wtajemniczenie
 
Avatar muszynianka26
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 049
Dot.: Czy szkoda wam frankowiczów?

Mam kolegę, który pracuje w banku. KAŻDY, kto bierze kredyt w obcej walucie podpisuje, że zdaje sobie sprawę z możliwości pójścia kursu waluty w górę.
Brać kredyt w CHF i mniej spłacać - super, tyle zaoszczędzę, kurs idzie do góry - zróbcie na mnie narodową ściepę
__________________
2020: 41/52
WWCz: 25/25






Za rok będziesz żałowała, że nie zaczęłaś dzisiaj
Zapisz
muszynianka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 11:16   #15
red_blues
Raczkowanie
 
Avatar red_blues
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: łódzkie :-)
Wiadomości: 54
Dot.: Czy szkoda wam frankowiczów?

Cytat:
Napisane przez jagnapik Pokaż wiadomość
Gdzieś czytałam, że frankowicze chcą się sądzić z bankami. Ale czy mają jakąś szansę na sukces? Raczej nie. Po prostu banki mają lepszych adwokatów.
To nie jest kwestia adwokatów. Jak pozywający chce wygrać sprawę w sądzie z bankiem, który przed podpisaniem dokumentów zaznaczył, że jest to kredyt w obcej walucie, a kurs walut ciągle zmienia się. Przecież to jest nielogiczne, wbrew wszelkim zasadom myślenia i używania rozumu.
red_blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 11:19   #16
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Czy szkoda wam frankowiczów?

A dlaczego ma być mi ich szkoda? Tak naprawdę to dopiero po wzroście kursu franka niektórzy z nich zaczną płacić raty podobne do tych którzy kredyt brali w złotówkach. A poza tym ratę kredytu płaci się raz na miesiąc a nie codziennie więc nie rozumiem tej medialnej fali współczucia dla nich. Podpisując umowę kredytową nikt z nich nie był przecież ubezwłasnowolniony i wiedział na co się pisze...
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 11:34   #17
Dorotti666
❤ bee happy ❤
 
Avatar Dorotti666
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Charming
Wiadomości: 28 766
Dot.: Czy szkoda wam frankowiczów?

Ja też ich nie żałuję.
Takie ryzyko z braniem kredytów w obcej walucie
Chcieli mieć taniej, a wyszło odwrotnie.
__________________
Where there is love, there is life.
Dorotti666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 11:42   #18
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Czy szkoda wam frankowiczów?

Mi jest szkoda ich z powodu niewyobrażalnego stresu jaki teraz muszą przeżywać. Jednak wiadomo z jakim ryzykiem wiąże się branie takiego kredytu i to w obcej walucie. Osobiście wolę żyć "po studencku", wynajmować mieszkanie i starać się oszczędzać, nie przywiązywać kredytem do jednego miejsca, bo nigdy nic nie wiadomo. Nie lubię ryzyka i wystarczy mi wejście w dorosłe życie z kredytem studenckim na głowie.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 13:00   #19
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Czy szkoda wam frankowiczów?

Cytat:
Napisane przez red_blues Pokaż wiadomość
To nie jest kwestia adwokatów. Jak pozywający chce wygrać sprawę w sądzie z bankiem, który przed podpisaniem dokumentów zaznaczył, że jest to kredyt w obcej walucie, a kurs walut ciągle zmienia się. Przecież to jest nielogiczne, wbrew wszelkim zasadom myślenia i używania rozumu.
Też nie uważam, że to kwestia adwokatów, a raczej sprawa jest prosta - nieznajomość przepisów/umowy nie zwalnia z jej przestrzegania, niestety.

Trzeba się 100 razy zastanowić, zanim się weźmie jakikolwiek kredyt. To nie są raty na telewizor, że spłaci się je w rok, tylko często to jest umowa na 30 lat. I tak na dobrą sprawę... Nie rozumiem budowania się za kredyt, jak przez te 30 lat ta chałupa i tak nie jest twoja. I nie wiadomo, czy się dożyje spłaty kredytu, a co dopiero mówić o takich sytuacjach, jak skok franka w górę...
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-19, 14:05   #20
phideaux
Wtajemniczenie
 
Avatar phideaux
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 700
Dot.: Czy szkoda wam frankowiczów?

Życie jest brutalne. Niespecjalnie mi żal, w każde działanie wpisane jest ryzyko.
__________________
Wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=835239 Proszę, odpisuj u mnie
phideaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 17:16   #21
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Czy szkoda wam frankowiczów?

Ani trochę nie jest mi ich żal. Wielu sumarycznie jak na razie i tak wychodzi na plus - nie wiadomo co będzie w przyszłości.

Edytowane przez nelciak
Czas edycji: 2015-01-19 o 17:20
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 21:45   #22
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Czy szkoda wam frankowiczów?

Nie, nie jest mi żal frankowiczów ani trochę.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 21:57   #23
silesian_girl
Przyczajenie
 
Avatar silesian_girl
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8
Dot.: Czy szkoda wam frankowiczów?

Nie jest mi ich żal i nie rozumiem tej ogólnokrajowej dyskusji. Jeśli coś podpisuję to chyba najpierw czegoś na ten temat się dowiaduję - ryzyko itd. Mogli nie kombinować i wziąć kredyt w PLN tak jak inni. Kiedy raty były niskie to siedzieli cicho a teraz my mamy robić "zrzutkę"...
I jeszcze to szukanie winnych wokół - doradcy, osoby udzielające itd., a kredytobiorca poszkodowany. Niezła szopka
__________________
...bo człowiek może wytrzymać tydzień bez picia, dwa tygodnie bez jedzenia, całe lata bez dachu nad głową, ale nie może znieść samotności.
silesian_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 22:02   #24
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Czy szkoda wam frankowiczów?

A mi jest ich ŻAL, tak z ludzkiego punktu widzenia, ale nie rozumiem dlaczego państwo ma im teraz pomagac i czego oni oczekują od Państwa. Wzięli na siebie ryzyko to teraz mają. Dlaczego z naszych podatków mamy pomagac frankowiczom i górnikom? Ja bym chciała żeby z moich podatków zagwarantowali mojemu dziecku miejsce w żłobku i przedszkolu a nie wydawali je na pomaganie ludziom którzy wzięli kredyt w walucie obcej.
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 11:05   #25
kitty_kitty
Przyczajenie
 
Avatar kitty_kitty
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 6
Dot.: Czy szkoda wam frankowiczów?

Dla mnie to trochę smutne, kiedy ktoś mówi, że tacy ludzie są sami sobie winni. Niestety w wielu przypadkach nie było to fizycznie możliwe, żeby dostać kredyt w innej walucie, a nie każdy chce mieszkać w wynajmowanym mieszkaniu całe życie
Poza tym frank przez lata był stabilny i nie bez przyczyny miał taką a nie inną opinię wśród kredytobiorców i banków. Te zmiany to kwestia ostatnich pięciu-sześciu lat, a co z tymi, którzy wzięli kredyt przed kryzysem?
kitty_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 12:05   #26
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Czy szkoda wam frankowiczów?

Cytat:
Napisane przez kitty_kitty Pokaż wiadomość
Dla mnie to trochę smutne, kiedy ktoś mówi, że tacy ludzie są sami sobie winni. Niestety w wielu przypadkach nie było to fizycznie możliwe, żeby dostać kredyt w innej walucie, a nie każdy chce mieszkać w wynajmowanym mieszkaniu całe życie
Poza tym frank przez lata był stabilny i nie bez przyczyny miał taką a nie inną opinię wśród kredytobiorców i banków. Te zmiany to kwestia ostatnich pięciu-sześciu lat, a co z tymi, którzy wzięli kredyt przed kryzysem?
niby jakich? a nawet jezeli nie bylo kogos stac na kredyt w PLN, to wykazal sie skrajna glupota biorac kredyt w CHF, w ogole 30letni kredyt w obcej walucie w nadziei, ze kurs sie utrzyma badz bedzie spadac jest niedorzeczny. wiec jesli ktos potrzebuje adrenaliny w zyciu zapraszamy do banku po kredyt w kolumbijskich pesos
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 16:19   #27
justynkag10
Zadomowienie
 
Avatar justynkag10
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nibylandia :)
Wiadomości: 1 319
Dot.: Czy szkoda wam frankowiczów?

Cytat:
Napisane przez kitty_kitty Pokaż wiadomość
Dla mnie to trochę smutne, kiedy ktoś mówi, że tacy ludzie są sami sobie winni. Niestety w wielu przypadkach nie było to fizycznie możliwe, żeby dostać kredyt w innej walucie, a nie każdy chce mieszkać w wynajmowanym mieszkaniu całe życie
Poza tym frank przez lata był stabilny i nie bez przyczyny miał taką a nie inną opinię wśród kredytobiorców i banków. Te zmiany to kwestia ostatnich pięciu-sześciu lat, a co z tymi, którzy wzięli kredyt przed kryzysem?
Ok, pewnie każdy chce mieszkać na swoim, ale to ich nie usprawiedliwia i nie zwalnia od płacenia kredytu. Wiedzieli w co wchodzą i jakie to niesie ryzyko. A podejście typu "przecież frank przez lata był stabilny to może i przez następne 30 lat też będzie" jest po prostu nieodpowiedzialne i to skrajna głupota. I podaj choć jeden powód dla którego państwo (czyli w efekcie podatnicy czyli my) powinno im pomóc spłacać taki kredyt?
__________________
Nikt nie zasługuje na Twoje łzy,
a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi Cię do płaczu.

Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
Książki 31/2016r.
Filmy 462/2016r.

2017r.:
Filmy - 305

justynkag10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 18:36   #28
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Czy szkoda wam frankowiczów?

Nie jest mi żal ludzi którzy wina za własną głupotę/nieodpowiedzialnoać usiłują obarczyc innych i żądają zwrotu kasy od państwa. Niezaleznie czy są to "oszukani" frankowicze czy powodzianie którym nie chciało się myśleć o ubezpieczeniu (lub majacy dom 5metrow od rzeki -jak moja kol), czy osoby biorące chwilówki na ogromne oprocentowanie.
Rozumiem że mogą być rogoryczeni lub w trudnej sytuacji ale bez przesady, nikt ich nie zmuszal. Można tez było przewalutować kredyt gdy frank zaczynał skakć.... ale nieeee lepiej żyć mżonką że kurs kiedyś wróci do 2,5 - serio? nie widzą jak wygląda sytuacja w europie i oglnie na świecie że są naiwni jak dzieci?
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 19:42   #29
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: Czy szkoda wam frankowiczów?

Cytat:
Napisane przez kitty_kitty Pokaż wiadomość
Dla mnie to trochę smutne, kiedy ktoś mówi, że tacy ludzie są sami sobie winni. Niestety w wielu przypadkach nie było to fizycznie możliwe, żeby dostać kredyt w innej walucie, a nie każdy chce mieszkać w wynajmowanym mieszkaniu całe życie
Poza tym frank przez lata był stabilny i nie bez przyczyny miał taką a nie inną opinię wśród kredytobiorców i banków. Te zmiany to kwestia ostatnich pięciu-sześciu lat, a co z tymi, którzy wzięli kredyt przed kryzysem?
Wybacz, ale jak kogoś nie stać na kredyt w walucie w której zarabia, to znaczy, że nie stać go na kredyt i nie powinien go brać. Proste. Jak nie stać mnie na proste sfinansowanie czegoś, to nie szukam najbardziej ryzykownych możliwości, aby to to kupić a wiadomo, że kredyt walutowy to spekulacja a spekulacje raz wychodzą lepiej a raz gorzej. Miło było przez parę lat, teraz przestało być miło, taka jest kolej rzeczy. Nie wiem, czy jak ktoś miał oszczędności w walucie, która poszła mocno w dół, to też państwo ma mu to zrekompensować?
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 19:43   #30
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Czy szkoda wam frankowiczów?

Franki to franki, też mi nie żal, ale taka dobra dygresja - tak jest ze wszystkim.

Ludzie zapominają o jednym - banki i inne instytucje finansowe to nie są instytucje charytatywne.

Z szybkimi pożyczkami i parabankami jest podobnie - ludzie pożyczają kasę na jakieś gigantyczne oprocentowanie, dając w zastaw mieszkanie a potem płacz, że chcą ich z domu wyrzucić, jak nie spłacą pożyczki

O ile takie umowy nie są zawierane poprzez oszustwo, to jest to przykład podobnej głupoty - jeżeli coś świadomie podpisujesz, musisz być świadomy konsekwencji. Deal is deal. Podpisałes, że oddasz mieszkanie, jak nie spłacisz pożyczki, więc je oddajesz.

Tu nie trzeba być profesorem ekonomii, by wiedzieć, jakie może być ryzyko kursowe przez następne 30 lat. Wystarczy prościej: spojrzeć wstecz, czyli od jakichś lat 70-80., jak zmieniały się kursy walut, jakie kryzysy walutowe czy gospodarcze występowały. Kolejne 30 lat może być tak samo burzliwe.

To jest przykład państwa opiekuńczego: robię co chcę, a jak mam problemy, to państwo mi we wszystkim pomoże.

Edytowane przez Azhaar
Czas edycji: 2015-01-21 o 19:45
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-27 15:10:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:00.