Joga - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-02, 12:17   #2851
macmiki
Raczkowanie
 
Avatar macmiki
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 465
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez rewolucyjna Pokaż wiadomość
Zależy mi na tym, aby nauczyć się poprawnie oddychać, poznawać swoje ciało i móc się uspokoić przy tym
A nie masz możliwości wrócić do szkoły? Albo typowo do szkoły jogi, albo do klubu fitness?
Naprawdę niebezpiecznie jest samemu trenować. Później, kiedy już się wdrożysz, nie ma problemu.
Jak oglądam dziewczyny, które przychodzą do nas na zajęcia po raz pierwszy, mam ochotę do nich podbiec i je ustawić. Na szczęście instruktorka jest szybsza :P Plecy sobie wszystkie mordują podciągając ramiona do uszu i zaokrąglając plecy. No i wszystkie koniecznie chcą sięgnąć jak najdalej. Nie sięgają do ziemi? Nieeee, nie ugną kolan, nie zostaną lekko w powietrzu - będą ciągnąć jak najdalej. I patrzą dookoła - o, ta nie używa klocków, to ja też nie będę. Nieważne, ze ta nie używa, bo chodzi na jogę od pięciu lat.
macmiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-02, 12:21   #2852
rewolucyjna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 45
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez macmiki Pokaż wiadomość
A nie masz możliwości wrócić do szkoły? Albo typowo do szkoły jogi, albo do klubu fitness?
Naprawdę niebezpiecznie jest samemu trenować. Później, kiedy już się wdrożysz, nie ma problemu.
Jak oglądam dziewczyny, które przychodzą do nas na zajęcia po raz pierwszy, mam ochotę do nich podbiec i je ustawić. Na szczęście instruktorka jest szybsza :P Plecy sobie wszystkie mordują podciągając ramiona do uszu i zaokrąglając plecy. No i wszystkie koniecznie chcą sięgnąć jak najdalej. Nie sięgają do ziemi? Nieeee, nie ugną kolan, nie zostaną lekko w powietrzu - będą ciągnąć jak najdalej. I patrzą dookoła - o, ta nie używa klocków, to ja też nie będę. Nieważne, ze ta nie używa, bo chodzi na jogę od pięciu lat.

Masz rację, akurat jestem w rozjazdach, więc niestety nie mam, co szukać. A dobra szkoła w Krakowie? Szczególnie dla osób, które chcą iść po raz pierwszy?
Ja się obawiam jedynie tego, że nie jestem w ogóle rozciągnięta...
__________________
Coffee lover

70 - 69 - 68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63

Poznać swój organizm i żyć w SYMBIOZIE
rewolucyjna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-02, 12:52   #2853
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez rewolucyjna Pokaż wiadomość
Masz rację, akurat jestem w rozjazdach, więc niestety nie mam, co szukać. A dobra szkoła w Krakowie? Szczególnie dla osób, które chcą iść po raz pierwszy?
Ja się obawiam jedynie tego, że nie jestem w ogóle rozciągnięta...
To ja nie polecę, ale dziewczyn chyba kilka było z Krakowa
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-02, 13:14   #2854
rewolucyjna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 45
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
To ja nie polecę, ale dziewczyn chyba kilka było z Krakowa
Powoli zacznę się rozglądać za tym
Jakieś porady macie przed pierwszymi zajęciami z jogi?
__________________
Coffee lover

70 - 69 - 68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63

Poznać swój organizm i żyć w SYMBIOZIE
rewolucyjna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-02, 13:23   #2855
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez rewolucyjna Pokaż wiadomość
Powoli zacznę się rozglądać za tym
Jakieś porady macie przed pierwszymi zajęciami z jogi?
Słuchaj uważnie tego co mówi nauczyciel, i nie patrz na możliwości innych.
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-02, 14:06   #2856
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Joga

Ja chodziłam do klubu póki godziny przestały mi odpowiadać i teraz odtwarzam filmiki z Adriane, ale brakuje mi zajęć w większym gronie
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-02, 15:30   #2857
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez rewolucyjna Pokaż wiadomość
Masz rację, akurat jestem w rozjazdach, więc niestety nie mam, co szukać. A dobra szkoła w Krakowie? Szczególnie dla osób, które chcą iść po raz pierwszy?
Ja się obawiam jedynie tego, że nie jestem w ogóle rozciągnięta...
Na początek polecam takie szkoły jak Sadhana na Długiej czy Joga na Dębnikach koło Ronda Grunwaldzkiego. Przy Krupniczej jest Mayura, ale jeszcze tam nie byłam. Koło Rynku Podgórskiego jest Akademia Jogi ucząca różnych odmian.
Metoda Iyengara świetnie uczy techniki! Dla mojej koleżanki z zajęć fitnessowych była nudna, bo przygotowanie do asany długo trwało, korzystało się z pomocy typu pasy i bloczki. Zakwasy oczywiście miała zawsze następnego dnia

Nie musisz być rozciągnięta, bo nie o to w jodze chodzi. Joga to nie stretching

Jeśli wolisz coś bardziej siłowego, to na Karmelickiej prowadza ashtangę, jeśli lubisz swobodne przepływanie między asanami, to polecam sivanandę w Odrobinie Dobrej Woli przy Armii Krajowej. Marketingowo często takie zajęcia nazywa się power i flow.
Na Grzegórzeckiej, w Czyżynach i w Nowej Hucie jest szkoła z vinyasą (zwaną też jogą dynamiczną). Na ten typ chodzę do Meli Melo na Krowoderskiej (zależy mi na małej grupie, a tam jest bardzo kameralnie i prowadząca podchodzi do każdego).
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-06, 13:35   #2858
CoreMia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6
Dot.: Joga

Jestem początkująca, ćwiczę w domu z płytą Agnieszki Maciąg. Teraz czytam i zaczynam się nieco niepokoić, że może powinnam najpierw zacząć od jakiejś szkoły. Tylko że tam są raczej proste asany, nie wydaje mi się żebym mogła się nabawić jakiejś kontuzji, plus chodziłam wiele lat na innego rodzaju ćwiczenia, z których kilka jest podobnych. Co o tym myślicie?
CoreMia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-06, 13:50   #2859
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez CoreMia Pokaż wiadomość
Jestem początkująca, ćwiczę w domu z płytą Agnieszki Maciąg. Teraz czytam i zaczynam się nieco niepokoić, że może powinnam najpierw zacząć od jakiejś szkoły. Tylko że tam są raczej proste asany, nie wydaje mi się żebym mogła się nabawić jakiejś kontuzji, plus chodziłam wiele lat na innego rodzaju ćwiczenia, z których kilka jest podobnych. Co o tym myślicie?
Jeśli tylko masz taką możliwość to skorzystaj z zajęć. Zawsze bezpieczniej praktykować pod okiem nauczyciela.
Nawet proste ćwiczenie, może na dłuższą metę dać niekorzystny efekt dla ciała, jeśli nie będzie właściwie wykonane.
Na tyle okładki zauważyłam, że w zestawie są wygięcia w tył- tu baaardzo łatwo o obciążenie odcinka lędźwiowego. Podobnie obciążająca odcinek lędźwiowy będzie leżąca pozycja, gdzie opuszcza się jedną nogę do podłogi z druga na niej opartą.
Zazwyczaj mamy tendencję do "leniwienia się", jeśli uaktywnienie danych mięśni sprawia nam pewną trudność, to automatycznie pozwalamy im mniej pracować, a prace przejma te mocniejsze- taka praktyka sprzyjać będzie pogłębianiu się naszych niedostatków. Dlatego właśnie polecamy pracę z nauczycielem, który wychwyci błędy i nakieruje nas na odpowiednią "ścieżkę" pacy z ciałem
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram

Edytowane przez Śniegowa
Czas edycji: 2016-09-06 o 13:54
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 09:39   #2860
CoreMia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6
Dot.: Joga

A macie może jakieś instruktorki czy instruktorów z warszawskich klubów godnych polecenia? Lub miejsca same w sobie?
CoreMia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 10:21   #2861
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez CoreMia Pokaż wiadomość
A macie może jakieś instruktorki czy instruktorów z warszawskich klubów godnych polecenia? Lub miejsca same w sobie?
Tak
Zdecydowanie Shakti na Lwowskiej. Chodzę do Agnieszki Dołengiewicz i Joanna Kołyszko-Tomasik (uwielbiam ja!). Znam też Tomka Pyrzewicza, też jest godny polecenia.
Dobrzy nauczyciele byli kiedyś na Foksal, ale dawno u niech nie byłam i trochę się pozmieniało, więc nie do końca wiem jak to teraz wygląda. Z tym, ze to duża szkoła, więc na sesjach jest zazwyczaj tłumnie.

Mam też kilka w których nie czułam się najlepiej.
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-08, 11:22   #2862
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Joga

Też byłam kiedyś na Foksal. Było dużo ludzi, ale nauczyciele sympatyczni. Nie przemęczałam się, bo wiedziałam, że szansa na poprawienie mnie przez prowadzącego była nikła.

Na początek wolę małe grupy, w mojej intensywnie grupie początkującej było ok. 10 osób i każde moje wykonanie asany było obejrzane przez instruktorkę. Zajęcia odbywały się 2x w tygodniu i za każdym razem dotyczyły innego tematu, przez co ich omijanie wiązało się z jakimiś brakami.

Po kilku latach wciąż nauczyciel znajduje coś, co może we mnie poprawić i cieszy mnie każda korekta.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 11:38   #2863
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Też byłam kiedyś na Foksal. Było dużo ludzi, ale nauczyciele sympatyczni. Nie przemęczałam się, bo wiedziałam, że szansa na poprawienie mnie przez prowadzącego była nikła.

Na początek wolę małe grupy, w mojej intensywnie grupie początkującej było ok. 10 osób i każde moje wykonanie asany było obejrzane przez instruktorkę. Zajęcia odbywały się 2x w tygodniu i za każdym razem dotyczyły innego tematu, przez co ich omijanie wiązało się z jakimiś brakami.

Po kilku latach wciąż nauczyciel znajduje coś, co może we mnie poprawić i cieszy mnie każda korekta.
Tak, masz rację... Niestety jak są tak duże grupy to ciężko o dopilnowanie. Gdy chodziłam na zajęcia kręgosłupowe, to zawsze prócz osoby prowadzącej, była jedna lub dwie do pomocy. Prowadzący pokazywał pozycje na podeście, a pomagający chodzili po sali korygując. Niestety było to tylko na tych zajęciach, więc kontrola jest słaba, zwłaszcza, że na sesjach bywa i ze 60 osób.

W Shakti zdarzają się sesje gdzie jest 5-6 osób, a około 20 to już spory tłum.
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 15:47   #2864
Faithes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1
Dot.: Joga

A czy znacie może jakieś dobre szkoły we Wrocławiu? Sama planuję rozpocząć naukę, ale nie za bardzo polegam na opiniach w internecie. Wszystkie wskazują na Namaste Yoga. Co myślicie o tej szkole?
Faithes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 17:07   #2865
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Faithes Pokaż wiadomość
A czy znacie może jakieś dobre szkoły we Wrocławiu? Sama planuję rozpocząć naukę, ale nie za bardzo polegam na opiniach w internecie. Wszystkie wskazują na Namaste Yoga. Co myślicie o tej szkole?

Jesli mowisz o namaste yoga, szkole Pauliny Stróż to jak najbardziej polecam
Swietna jest tez fabryka energii


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 14:05   #2866
macmiki
Raczkowanie
 
Avatar macmiki
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 465
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Jesli mowisz o namaste yoga, szkole Pauliny Stróż to jak najbardziej polecam
Swietna jest tez fabryka energii
Potwierdzam
macmiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 09:54   #2867
Agacik
Raczkowanie
 
Avatar Agacik
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 144
Dot.: Joga

Ja się zastanawiam czy nie zacząć praktykować jogi, ale głównie chodzi mi o równowagę psychiczną Zauważyłyście coś czy joga rzeczywiście polepsza samopoczucie?
Agacik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 10:03   #2868
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Agacik Pokaż wiadomość
Ja się zastanawiam czy nie zacząć praktykować jogi, ale głównie chodzi mi o równowagę psychiczną Zauważyłyście coś czy joga rzeczywiście polepsza samopoczucie?
Czy poprawia... niezupełnie wg mnie.
Bardziej: wycisza, uspokaja, relaksuje, regeneruje.
Myślę, że wiele zależy od podejścia
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 10:25   #2869
Agacik
Raczkowanie
 
Avatar Agacik
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 144
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
Czy poprawia... niezupełnie wg mnie.
Bardziej: wycisza, uspokaja, relaksuje, regeneruje.
Myślę, że wiele zależy od podejścia
Ja bym zaczynała głównie z takim podejściem i oczekiwaniami. Chodziłam na terapię, ale musiałam chwilowo przerwać i bardzo mi brakuje takiego wsparcia. Szukam różnych rzeczy i pomyślałam o jodze właśnie, żeby mieć taką wewnętrzną równowagę.
Agacik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-16, 10:31   #2870
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Agacik Pokaż wiadomość
Ja bym zaczynała głównie z takim podejściem i oczekiwaniami. Chodziłam na terapię, ale musiałam chwilowo przerwać i bardzo mi brakuje takiego wsparcia. Szukam różnych rzeczy i pomyślałam o jodze właśnie, żeby mieć taką wewnętrzną równowagę.
Nie wiem czy joga da radę zastąpić Ci terapię.
Myślę jdnak, że nie powinna zaszkodzić, więc spróbować warto.
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 10:45   #2871
Agacik
Raczkowanie
 
Avatar Agacik
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 144
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
Nie wiem czy joga da radę zastąpić Ci terapię.
Myślę jdnak, że nie powinna zaszkodzić, więc spróbować warto.
Też tak myślę Na pewno spróbuję, tylko muszę się zebrać w sobie
Byłam ciekawa jak to rzeczywiście wygląda, a nie jak w artykułach na ten temat
Agacik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 11:15   #2872
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Agacik Pokaż wiadomość
Też tak myślę Na pewno spróbuję, tylko muszę się zebrać w sobie
Byłam ciekawa jak to rzeczywiście wygląda, a nie jak w artykułach na ten temat
To trzymam kciuki

Wygląda różnie, zależnie od szkoły. Każda ma nieco inne zwyczaje. Są sztywne i są takie gdzie do jogi podchodzi się lekko i na luzie (nie pod względem praktyki ale klimatu na zajęciach) i ja takie szkoły wolę- nie lubię "musztry" na jodze.
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 11:29   #2873
Agacik
Raczkowanie
 
Avatar Agacik
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 144
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
To trzymam kciuki

Wygląda różnie, zależnie od szkoły. Każda ma nieco inne zwyczaje. Są sztywne i są takie gdzie do jogi podchodzi się lekko i na luzie (nie pod względem praktyki ale klimatu na zajęciach) i ja takie szkoły wolę- nie lubię "musztry" na jodze.
A no to ważne na pewno, ja bym wolała też na luzie, jeśli chodzi o atmosferę. Może jest coś sprawdzonego w Gdańsku?
Agacik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 11:53   #2874
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Joga

Czołem joginki

Agacik, w Gdańsku Wrzeszczu od poniedziałku rusza dwumiesięczny kurs wstępny w Joga Park. Zapisałam się z ciekawości bo nigdy wcześniej nie praktykowałam jogi.

Tydzień temu poszłam na bezpłatne zajęcia i dostałam mocno w kość hehe. Aż się zdziwiłam, bo myślałam, że jak jestem aktywna fizycznie na codzień to będzie luzik a tu niespodzianka i zakwasy przez 4 dni.
tymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 12:04   #2875
Agacik
Raczkowanie
 
Avatar Agacik
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 144
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Czołem joginki

Agacik, w Gdańsku Wrzeszczu od poniedziałku rusza dwumiesięczny kurs wstępny w Joga Park. Zapisałam się z ciekawości bo nigdy wcześniej nie praktykowałam jogi.
O dzięki za ifno słyszałam o tej szkole, że jest fajna w przyszłym tyg. nie dam rady, ale będę ich śledzić i czekam na twoją relację z kursu

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Tydzień temu poszłam na bezpłatne zajęcia i dostałam mocno w kość hehe. Aż się zdziwiłam, bo myślałam, że jak jestem aktywna fizycznie na codzień to będzie luzik a tu niespodzianka i zakwasy przez 4 dni.
Serio aż tak? ja na zakwasy chętnie się piszę, teraz chodzę na siłownię i mam milion endorfin po treningu
Agacik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 12:21   #2876
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Joga

No serio, trochę się zdziwiłam. Instruktorka mega nas kontrolowała - dociskała, ustawiała nam dłonie, stopy, po półtoragodzinnych zajęciach byłam wykończona. Chyba najbardziej podobał mi się relaks po ćwiczeniach prawie zasnęłam

Do JogaPark chodzi moja kumpelka od początku jego powstania i bardzo sobie chwali te zajęcia a przerobiła trzy rożne szkoły w Gdańsku. Druga koleżanka z kolei poleca Joga Centrum na Przymorzu.
tymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 12:38   #2877
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Agacik Pokaż wiadomość

Serio aż tak? ja na zakwasy chętnie się piszę, teraz chodzę na siłownię i mam milion endorfin po treningu
Tak serio, jak dobrze (prawidłowo) ćwiczysz to możesz poruszyć w ciele miejsca o których pojęcia nie miałaś. I to nie tylko na początku praktyki, nawet po latach to się zdarza. Z jogą jest tak, ze nigdy nie osiągniesz tego: "już". Zawsze możesz coś poprawić nad czymś popracować, i to jest wspaniałe.
Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
No serio, trochę się zdziwiłam. Instruktorka mega nas kontrolowała - dociskała, ustawiała nam dłonie, stopy, po półtoragodzinnych zajęciach byłam wykończona. Chyba najbardziej podobał mi się relaks po ćwiczeniach prawie zasnęłam

Do JogaPark chodzi moja kumpelka od początku jego powstania i bardzo sobie chwali te zajęcia a przerobiła trzy rożne szkoły w Gdańsku. Druga koleżanka z kolei poleca Joga Centrum na Przymorzu.
Hihhi, ukochana pozycja wszystkich
Fajnie, że trafiłaś na Nauczyciela, który Was pilnował. To bardzo istotne.
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 12:38   #2878
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Agacik Pokaż wiadomość
Ja się zastanawiam czy nie zacząć praktykować jogi, ale głównie chodzi mi o równowagę psychiczną Zauważyłyście coś czy joga rzeczywiście polepsza samopoczucie?
Ja po zajęciach jestem bardziej zrelaksowana i dobrze wpływa na mnie joga. Nie polepsza samopoczucia, ale właśnie wycisza.
Możesz próbować różnych metod medytacji.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 12:50   #2879
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość

Hihhi, ukochana pozycja wszystkich
Fajnie, że trafiłaś na Nauczyciela, który Was pilnował. To bardzo istotne.
Mój kurs wstępny będzie z innym nauczycielem. Mam nadzieję, że będzie równie czujny. Miałam do wyboru: karnet open i dołączenie do grupy 0 albo kurs wstępny - 24 zajęcia półtoragodzinne wprowadzające dla osób, które nigdy nie miały styczności z jogą. Zdecydowałam na ten kurs. Jeśli mi się spodoba i załapię bakcyla to kupię karnet open
tymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 13:05   #2880
Agacik
Raczkowanie
 
Avatar Agacik
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 144
Dot.: Joga


tymena
Taka kontrola to fajnie, przynajmniej wiadomo, że dobrze się robi O tym centrum na Przymorzu nie słyszałam, przyjrzę się dokładniej w internecie. Ja bym też wolała taki kurs, niż poziom 0.

Śniegowa To mnie właśnie też w jodze pociąga, że rozruszam miejsca o których nie miałam pojęcia Słyszałam też, że masuje narządy wewnętrzne, brzmi dziwnie, ale jednocześnie przyjemnie

Glodomorek O medytacji też myślę, możesz powiedzieć coś więcej? Eh, takie samodzielne czytanie w internecie to jedno, a możliwość porozmawiania o tym to o wiele fajniej

Edytowane przez Agacik
Czas edycji: 2016-09-16 o 13:10
Agacik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-05 14:52:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:26.