Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕 - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-07-04, 20:22   #1021
Ajtra
Raczkowanie
 
Avatar Ajtra
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 225
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Ja kupiłam poduszkę i wkładkę od Maylily i też jestem zadowolona

Wodę podaję zwykłą kranówę przegotowaną.

Przedstawiłam się w klubie i wkleiłam zdjęcie córy
Ajtra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 20:28   #1022
agaciaaas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 063
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Cytat:
Napisane przez Kimitri Pokaż wiadomość
Zdrówka dla. CorciZdrówka


Amparo, fiołek, emeczka, Little, aniamii,

Dziewczyny ja nie jestem przeciwna papkom po prostu nie do końca wyobrażam sobie tak naprawdę naukę samodzielnego jedzenia bez umiejętności obsługi łyżeczki.

Emeczka zgadzam się!

Ja widziałam kilka osób jak rozszerzają dietę tylko blw i wiem że się da.
Wcale nie twierdzę że młody nie. Dostanie nigdy sloiczka czy zupki z kubeczka6 czy na dwie łyżki.

A co do poznawania smaków to ja się właśnie zastanawiam czy mój jest gotowy na rozszerzanie diety.. Nie za. Bardzo go interesuje jak my jemy, nie otwiera buzi, nie. Wyciąga rączek...

Mamy jeszcze czas - może się zainteresuje


Ja mam na razie wizję swojego synka który na początku nie dostaje ode mnie łyżeczka jedzenia tylko sam próbuje pierwszych produktów, właśnie w kawałkach. Może życie zweryfikuje ale mam na razie takie dążenie nie neguje oczywiście żadnej innej metody rozszerzania diety



Ja dziś od rana zła na męża. Dziecko wstał wcześniej niż normalnie i już ma druga drzemke.. Ja próbuje ogarnąć sporo rzeczy i tak leci ten dzień nie wiem kiedy


Miłego dnia

PS. Udało mi się wejść na wątek dzień po dniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:39 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------

Niezła metoda!


Dziewczyny czy jest ktoś kto zaczął rozszerzanie po skończonym 6 msc bo mam wrażenie że już wszystkie rozszerzacie tylko nie wiem jak długo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My zaczęliśmy w 26 tygodniu, kilka dni przed skończeniem 6 miesięcy. Ale młody w zasadzie nic nie je, bawi się, wkłada do buzi, ale jak uda mu się kawałek odgryzc albo rozgniecione rączka wsadzi do buzi to wypluwa. Takze u nas to jest na razie zabawa. Dziś dostał maliny do rączki to wypluwal, ale jak włożyłam mu do gryzaka silikonowego to baaardzo chętnie ssal

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

agaciaaas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 20:45   #1023
_toja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Cay na pewno wszystko będzie dobrze! Postaraj się o tym na razie nie myśleć, skup się na maluchu
_toja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 20:58   #1024
FlexiLyn
Rozeznanie
 
Avatar FlexiLyn
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 800
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Cytat:
Napisane przez emeczka Pokaż wiadomość
Jeśli Ci to doda otuchy, nasza rehabilitantka nie dość, że się nie czepiała spacerówki, to jeszcze kazała podwyższyć lekko oparcie, żeby mały coś widział


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cytat:
Napisane przez bonjourbelle Pokaż wiadomość
Tak jak nasza pediatra ona mówi że z tym opóźnianiem spacerówki to jest jak z zakładaniem czapki w lecie - takie nasze polskie nawyki.

Ja już od dawna używam spacerówki (na płasko co prawda) i jest o niebo lepiej. Już nie pamiętam kiedy ostatnio mała płakała we wózku, nie muszę też kombinować żeby drzemka wypadła na spacerze bo inaczej to wielki płacz
Uspokoiło mnie to trochę ;p powiem Wam, że czasami jak trafię w porę drzemki to mała szybko zasypia w tej gondoli i jest zadowolona, ale jak nie trafię, albo jeszcze chcę coś pooglądać to wtedy jest masakra ;p no nic, spacerówka już wyjęta, suszy się właśnie
Cytat:
Napisane przez Demeter_ Pokaż wiadomość
FlexiLyn, daj link do strony z wkładami bambusowymi? Moja co prawda uwielbia gondole, jeszcze ma dość miejsca, ale wkład się przyda w ogóle to Mała jak nie śpi, jeździ ciągle na brzuchu i wystawia główkę przez jeden albo drugi bok, żeby obserwować. Wygląda jak peryskop

U nas dzisiaj pokazały się obroty z brzuszka na plecy i widać że są bardziej kontrolowane i przyjmuje pozycję czworaczą.

Aha i zaczęła pokasływać. I sama nie wiem czy ćwiczy sobie nowy dźwięk czy trzeba iść do lekarza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zamówiłam stąd https://www.facebook.com/miLunoOfficial/
Podobają mi się wzory i zamówiłam też czapeczkę z daszkiem
Moja jak np zakszle i widzi, że ja zareaguje to potem udaje kaszel oO

Cały trzymam kciuki, żeby było ok!

Moje dziecko mnie dzisiaj wykończyło. Awantury cały dzień...i coś mi się widzi, że jeszcze bedziemy razem spały...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
FlexiLyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 21:05   #1025
Kimitri
Zakorzenienie
 
Avatar Kimitri
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 785
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Cytat:
Napisane przez LittleBeetle Pokaż wiadomość
a to śliną to łatwiej i człowiek się tak nie stresuje aż. Tak samo jak dzieci pakują piąstki po migdałki Pamiętam jak się zestresowałam kiedy córa 1,5 roczna krztusić się zaczęła i nie mogła oddechu złapać byliśmy w Meksyku wtedy, okazało się, że w potrawie ktoś zostawił skorupę z owoców morza normalnie jak szkło ostre . Na szczęście udało się i wypluła. Okazało się, że obok nas lekarz siedział więc się szybko uspokoiłam ale tu jednak maluszek mimo wszystko i mam stres na samą myśl
Nie stresuj mnie
Byłam na warsztatach, mąż ma często uaktuaniany kurs pp. Więc może damy radę ... Oby

Staram się nie myśleć o zakrztuszeniu, wiem że to możliwe i będę na to nastawiona ale z moim fatalizmem wolę o tym teraz nie myśleć bo dziecko będzie na piersi do 18
Cytat:
Napisane przez Cay Pokaż wiadomość
Cześć Byłam dziś na biopsji. Czuje, ze noc będzie ciekawa, bo znieczulenie puszcza... Wyniki za 2 tygodnie, trzymajcie kciuki, żeby było ok
Kciuki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jesteśmy razem 08-05-2009 r.
Jesteśmy małżeństwem 19-09-2015 r.

Kimitri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 21:17   #1026
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Ja tak.z doskoku.

Któraś z Was (przepraszam, nie pamiętam która), pytała o karmienie przy miesiączce. Ja jeszcze nie.mam miesiączki, ale pamiętam, że jak karmiłam starszą córkę, to zawsze na 1-2 dni przed okresem miałam dużo mniej mleka, a podczas okresu córka mniej chętnie piła z piersi.


AMPARO a może spróbujesz podawać wodę z bidonu z rurką?
U mnie jeden z chłopaków od razu załapał picie z bidonu.
W razie czego mogę podać namiary na fajne bidony z uchwytami i miękką rurką 😊
Ogólnie raczej nie poleca się podawania wody w butelce, lepsze są albo bidony z rurką albo doidy cup, bo chyba, że chcesz chłopaków przyzwyczajać do picia również z butelki.


CAY trzymam kciuki za wyniki biopsji.
Sama miałam niedawno biopsję gruboiglowa mammotoniczna, wiec gdybyś miała jakieś pytania, to pisz śmiało ☺
olilina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 21:34   #1027
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Cay, musi być dobrze, trzymam kciuki!

Olilina, chciałabym żeby Twixy przypomniały sobie jak się pije z butelki, marzy mi się dłuższe wyjście bez stresu Najpierw podaję wodę na łyżeczce, a potem butla "do zabawy". O bidonach też myślałam, daj znać jakie się u Ciebie sprawdzają.

A tak w ogóle wyszłam wieczorem na 30 minut na rower pierwszy raz od dwóch lat cisza, spokój i sarenki na polu nic to, że kondycja i energia na poziomie dna i 10 m mułu, nic to, że ręce mi się teraz trzęsą. Było cudnie!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-04, 21:35   #1028
cooos_ik
Zadomowienie
 
Avatar cooos_ik
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 316
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Idziecie jak burza, właśnie was nadrobiłam cay mocne kciuki, musi byc dobrze !!
Ja proszę i namiary na bidony, może w końcu mloda zechce coś innego niż cycek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cooos_ik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 21:50   #1029
Lovvi23
Zadomowienie
 
Avatar Lovvi23
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1 947
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Co do tego kaszlu u dzieci żeby zwrócić na siebie uwagę to moja Iga robi tak od kiedy pamiętam.. na pewno w 3 miesiącu już tak zwracała na siebie uwagę . Moja mądra dziewczynka 😍


Ja podaje zwykłą wodę kranowe przegotowana


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lovvi23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-05, 04:50   #1030
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Olilina gdzie nie czytam to po 6 przy kp nie polecają wprowadzać butelki. Niby fajnie. Ja i tż z kubkiem byśmy dali radę, ale jakby przyszło zostawić z babcią to już by było gorzej. Zresztą sama zaczęłam od kubka jednak potem stwierdziłam że jednak będę wprowadzać butelkę bo chce skończyć z kp.
Wiele osób poleca bidon b.box. znasz coś tańszego?

Emeczka oczywiście że tak probowalam. W nocy jak sie nagromadzilo tej wydzieliny to po 3 sciagalismy i coś tam dopiero poszło.

FlexiLyn oby dzisiaj było lepiej. Daj znać jak dojdzie wkładka.

Agaciaaas to według tego co jest napisane to właśnie tak ma wyglądać blw.

Dzień dobry
Jestem na nogach od godziny 00:24. Przespalam cale 2h. Moja bida, mąż jak próbował ja tulić to jeszcze bardziej płakała i zaczynała kaszlec. Daje jej czas do jutra. Jak nie będzie poprawy to idziemy prywatnie do mojego ulubionego lekarza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 04:50 ---------- Poprzedni post napisano o 04:48 ----------

Amparo zazdroszczę roweru i tej ciszy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-05, 06:25   #1031
Ewka788
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 427
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Czuje się jak młody Bóg. Młody mój miał dzisiaj tylko trzy pobudki na karmienie. W sumie to wszystkie na śpiocha, spaliśmy oboje s młody jadł. Pampersa też dzisiaj udało się przebrać bez pobudki. Ale mi dobrze. Goszka30 mojej koleżanki synek też słabo jadł i mało na wadze przybieral, okazało się że ma obniżone napięcie miesniowe w obrębie brzuchy i problemy z kp u nich z tego wynikały. Rehabilitacja bardzo im pomogła, a ona kp prawie rok czasu. Dziecko rozwija się prawidłowo, już chodzi nawet. Może sprawdź to u neurologa... Jestem dziś mega podekscytowana bo jedziemy z młodym na pierwsze zakupy ubraniowe. Takie dłuższe. Do centrum mamy 40 km więc wyprawa na parę godzin. Ciekawe jak to będzie.
Ewka788 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-05, 06:37   #1032
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Red face Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Cytat:
Napisane przez amparo27 Pokaż wiadomość
Cay, musi być dobrze, trzymam kciuki!

Olilina, chciałabym żeby Twixy przypomniały sobie jak się pije z butelki, marzy mi się dłuższe wyjście bez stresu Najpierw podaję wodę na łyżeczce, a potem butla "do zabawy". O bidonach też myślałam, daj znać jakie się u Ciebie sprawdzają.

A tak w ogóle wyszłam wieczorem na 30 minut na rower pierwszy raz od dwóch lat cisza, spokój i sarenki na polu nic to, że kondycja i energia na poziomie dna i 10 m mułu, nic to, że ręce mi się teraz trzęsą. Było cudnie!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem, u mnie nie ma.problemu,bo z butelki też piją w razie czego. Co do bidonu to bidon akuku ale taki z uchwytami do trzymania (sa 4 wzory do wyboru). Można go kupić na allegro.
Cytat:
Napisane przez cooos_ik Pokaż wiadomość
Idziecie jak burza, właśnie was nadrobiłam cay mocne kciuki, musi byc dobrze !!
Ja proszę i namiary na bidony, może w końcu mloda zechce coś innego niż cycek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bidon akuku z uchwytami do trzymania 😊
olilina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-05, 06:40   #1033
FlexiLyn
Rozeznanie
 
Avatar FlexiLyn
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 800
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Cytat:
Napisane przez amparo27 Pokaż wiadomość
Cay, musi być dobrze, trzymam kciuki!

Olilina, chciałabym żeby Twixy przypomniały sobie jak się pije z butelki, marzy mi się dłuższe wyjście bez stresu Najpierw podaję wodę na łyżeczce, a potem butla "do zabawy". O bidonach też myślałam, daj znać jakie się u Ciebie sprawdzają.

A tak w ogóle wyszłam wieczorem na 30 minut na rower pierwszy raz od dwóch lat cisza, spokój i sarenki na polu nic to, że kondycja i energia na poziomie dna i 10 m mułu, nic to, że ręce mi się teraz trzęsą. Było cudnie!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Amparo, ale jak nauczysz przecież ich pić z bidonu to tak samo będą mogli wypić na przykład Twoje mleko a różnie to bywa z butelką przy jednoczesnym karmieniu piersią, czasami kończy się kiepsko.
My mamy bidon z Canpola z taką silikonową rurką i całkiem mi się on podoba. A miał dobre opinie tyle, że jeszcze na razie moje dziecko nie załapało o co chodzi.

No dzisiaj to ja się wyspałam ;p co prawda razem z małą, ale dzięki temu karmienie poszło mi bardzo szybko. I pierwszy raz od dłuższego czasu wstała o 7: 30 a nie o 5: 00 )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:40 ---------- Poprzedni post napisano o 07:39 ----------

Ewka udanych zakupów! Moja zawsze w czasie zakupów jest mega wszystkim zainteresowana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
FlexiLyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-05, 06:42   #1034
BielinkaO
Zakorzenienie
 
Avatar BielinkaO
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4 406
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Cytat:
Napisane przez Cay Pokaż wiadomość
Cześć Byłam dziś na biopsji. Czuje, ze noc będzie ciekawa, bo znieczulenie puszcza... Wyniki za 2 tygodnie, trzymajcie kciuki, żeby było ok
Kciuki!
Cytat:
Napisane przez Ajtra Pokaż wiadomość
Ja kupiłam poduszkę i wkładkę od Maylily i też jestem zadowolona

Wodę podaję zwykłą kranówę przegotowaną.

Przedstawiłam się w klubie i wkleiłam zdjęcie córy
Ja też podaje zwykła przegotowana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
BielinkaO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-05, 07:14   #1035
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

ZORI nie znam tego bidonu ten z akuku mam sprawdzony no i jest tani
olilina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-05, 07:17   #1036
Demeter_
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 990
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

My pobudki co 1,5h, o 4 stwierdziła że to taki fajny czas na zabawę. Teraz śpi.

Wkurzą mnie to. W nocy karmię, odbijam, kładę do łóżeczka, zaczyna się rzucać na boki i znowu odbijać, pierdzieć, przy tym się wybudza, uspokaja ją tylko cycek więc znowu to samo i tak czasem 2 razy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Demeter_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-05, 07:41   #1037
cooos_ik
Zadomowienie
 
Avatar cooos_ik
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 316
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Po dwóch nogach tragedia wkoncu standardowa nocka, ach jak pieknie
Co do sportów to ja od tygodnia z sąsiadka na rolkach jeżdżę, jak dziewczyny moje spac pójdą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cooos_ik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-05, 08:14   #1038
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Cytat:
Napisane przez zori86 Pokaż wiadomość
Wiele osób poleca bidon b.box. znasz coś tańszego?
nie podam nazwy ale są bidony z tą funkcją niekapka tańsze(nawet o połowę). ostatnio gdzieś wątek czytałam. Przyznam, że nie ogarniam fenomenu tego bidonu za takie pieniądze, niezły ktoś marketing zrobił


Cay mocne !

Dzień dobry,
Sprawdziłam swoje spanie w apce z ostatnich kilku nocy bo mąż się dziwił czemu ja nie wyspana jak ostatnio poszłam spać po 21:30. Okazało się, że mam po 7-10 pobudek w nocy....

w końcu ładna pogoda

coraz częściej przyłapuje Kubusia na siadzie takim bocznym jeszcze z czworaka, taka dumna jestem hihihi czasem nawet na czworaka nogi prostuje
myślałam, że w samolocie będzie siedział tylko a on chyba już dość mobilny będzie...ciekawe jak go ogarnę tyle godzin

---------- Dopisano o 08:14 ---------- Poprzedni post napisano o 08:12 ----------

Cytat:
Napisane przez cooos_ik Pokaż wiadomość
Po dwóch nogach tragedia wkoncu standardowa nocka, ach jak pieknie
Co do sportów to ja od tygodnia z sąsiadka na rolkach jeżdżę, jak dziewczyny moje spac pójdą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
o której Ci zasypiają? super! sama mam rolki nowe ale blisko nie mam tras niestety.
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-05, 08:30   #1039
cooos_ik
Zadomowienie
 
Avatar cooos_ik
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 316
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Cytat:
Napisane przez LittleBeetle Pokaż wiadomość
nie podam nazwy ale są bidony z tą funkcją niekapka tańsze(nawet o połowę). ostatnio gdzieś wątek czytałam. Przyznam, że nie ogarniam fenomenu tego bidonu za takie pieniądze, niezły ktoś marketing zrobił


Cay mocne !

Dzień dobry,
Sprawdziłam swoje spanie w apce z ostatnich kilku nocy bo mąż się dziwił czemu ja nie wyspana jak ostatnio poszłam spać po 21:30. Okazało się, że mam po 7-10 pobudek w nocy....

w końcu ładna pogoda

coraz częściej przyłapuje Kubusia na siadzie takim bocznym jeszcze z czworaka, taka dumna jestem hihihi czasem nawet na czworaka nogi prostuje
myślałam, że w samolocie będzie siedział tylko a on chyba już dość mobilny będzie...ciekawe jak go ogarnę tyle godzin

---------- Dopisano o 08:14 ---------- Poprzedni post napisano o 08:12 ----------



o której Ci zasypiają? super! sama mam rolki nowe ale blisko nie mam tras niestety.
Młodsza tak ~18.30, starsza ~19.30. Jak są laskawe to wstają tak 6-7. Oczywiście z nocnymi pobudkami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cooos_ik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-05, 08:32   #1040
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Rolki! Ja mam rewelacyjne trasy tutaj tylko rolki u rodziców (całe 5 km od domu, więc kiepska wymówka ). Muszę zacząć jeździć!
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-05, 08:37   #1041
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Cytat:
Napisane przez cooos_ik Pokaż wiadomość
Młodsza tak ~18.30, starsza ~19.30. Jak są laskawe to wstają tak 6-7. Oczywiście z nocnymi pobudkami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rewelacja, moi po 20 dopiero...a Twoja starsza śpi w dzień? bo moja może od 5 urzędować a i tak pójdzie spać o 20
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-05, 08:45   #1042
cooos_ik
Zadomowienie
 
Avatar cooos_ik
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 316
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Rolki! Ja mam rewelacyjne trasy tutaj tylko rolki u rodziców (całe 5 km od domu, więc kiepska wymówka ). Muszę zacząć jeździć!
Super sie jezdzi, ja jeżdżę po wsi bo drogi mamy ladne chociaz jakby byl w poblizu taki tor to bym na pewno jezdzila
Cytat:
Napisane przez LittleBeetle Pokaż wiadomość
rewelacja, moi po 20 dopiero...a Twoja starsza śpi w dzień? bo moja może od 5 urzędować a i tak pójdzie spać o 20
Nic w dzien nie spi. Tez jak wstala wczoraj przed 5 to skubana i tak o swojej porze usnela. Ona ze mnie energię wysysa heh

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cooos_ik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-05, 09:12   #1043
Goszka30
Raczkowanie
 
Avatar Goszka30
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 272
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Ajtra dzięki za książkę, przeczytam jak znajdę trochę wolnego

Ewka, byliśmy u neurologa jakieś 3 miesiące temu. Mała miała obniżone napięcie mięśniowe w obrębie karku i delikatną asymetrię. O brzuchu neurolog nic nie mówił więc chyba było ok

Co do wody to ja podaję przegotowaną z kranu.

U nas nocki ostatnio są strasznie kiepskie. Nie wiem czy idą zęby czy jakiś skok rozwojowy, bo jest tragedia już od 2 tygodni..
Goszka30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-05, 09:51   #1044
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Cytat:
Napisane przez zori86 Pokaż wiadomość
Olilina gdzie nie czytam to po 6 przy kp nie polecają wprowadzać butelki. Niby fajnie. Ja i tż z kubkiem byśmy dali radę, ale jakby przyszło zostawić z babcią to już by było gorzej. Zresztą sama zaczęłam od kubka jednak potem stwierdziłam że jednak będę wprowadzać butelkę bo chce skończyć z kp.
Wiele osób poleca bidon b.box. znasz coś tańszego?

Emeczka oczywiście że tak probowalam. W nocy jak sie nagromadzilo tej wydzieliny to po 3 sciagalismy i coś tam dopiero poszło.

FlexiLyn oby dzisiaj było lepiej. Daj znać jak dojdzie wkładka.

Agaciaaas to według tego co jest napisane to właśnie tak ma wyglądać blw.

Dzień dobry
Jestem na nogach od godziny 00:24. Przespalam cale 2h. Moja bida, mąż jak próbował ja tulić to jeszcze bardziej płakała i zaczynała kaszlec. Daje jej czas do jutra. Jak nie będzie poprawy to idziemy prywatnie do mojego ulubionego lekarza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 04:50 ---------- Poprzedni post napisano o 04:48 ----------

Amparo zazdroszczę roweru i tej ciszy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Biedna Malutka a co do tej ciszy... Wróciłam do domu i ledwo zdążyłam wziąć prysznic. Prawy Twix odstawił histerię jak nigdy. Mąż go tulił, ale było jeszcze gorzej. Wzięłam go do cyca, niby zasnął. Ruszyłam się, a on znowu w krzyk. Podchodziłam z nim trochę i zasnął na dobre.
Cytat:
Napisane przez Ewka788 Pokaż wiadomość
Czuje się jak młody Bóg. Młody mój miał dzisiaj tylko trzy pobudki na karmienie. W sumie to wszystkie na śpiocha, spaliśmy oboje s młody jadł. Pampersa też dzisiaj udało się przebrać bez pobudki. Ale mi dobrze. Goszka30 mojej koleżanki synek też słabo jadł i mało na wadze przybieral, okazało się że ma obniżone napięcie miesniowe w obrębie brzuchy i problemy z kp u nich z tego wynikały. Rehabilitacja bardzo im pomogła, a ona kp prawie rok czasu. Dziecko rozwija się prawidłowo, już chodzi nawet. Może sprawdź to u neurologa... Jestem dziś mega podekscytowana bo jedziemy z młodym na pierwsze zakupy ubraniowe. Takie dłuższe. Do centrum mamy 40 km więc wyprawa na parę godzin. Ciekawe jak to będzie.
Udanych zakupów! Daj później znać co sobie kupiłaś.
Cytat:
Napisane przez olilina Pokaż wiadomość
Rozumiem, u mnie nie ma.problemu,bo z butelki też piją w razie czego. Co do bidonu to bidon akuku ale taki z uchwytami do trzymania (sa 4 wzory do wyboru). Można go kupić na allegro.

Bidon akuku z uchwytami do trzymania
Dzięki zobaczę sobie i pewnie zamówimy. Chociaż nie mam pomysłu jak nauczyć Twixy picia z tego
Cytat:
Napisane przez FlexiLyn Pokaż wiadomość
Amparo, ale jak nauczysz przecież ich pić z bidonu to tak samo będą mogli wypić na przykład Twoje mleko a różnie to bywa z butelką przy jednoczesnym karmieniu piersią, czasami kończy się kiepsko.
My mamy bidon z Canpola z taką silikonową rurką i całkiem mi się on podoba. A miał dobre opinie tyle, że jeszcze na razie moje dziecko nie załapało o co chodzi.

No dzisiaj to ja się wyspałam ;p co prawda razem z małą, ale dzięki temu karmienie poszło mi bardzo szybko. I pierwszy raz od dłuższego czasu wstała o 7: 30 a nie o 5: 00 )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:40 ---------- Poprzedni post napisano o 07:39 ----------

Ewka udanych zakupów! Moja zawsze w czasie zakupów jest mega wszystkim zainteresowana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No niby z bidonów też mleko mogliby wypić, ale wydaje mi się, że z butelki łatwiej nauczyć. Sama już nie wiem.
Cytat:
Napisane przez cooos_ik Pokaż wiadomość
Po dwóch nogach tragedia wkoncu standardowa nocka, ach jak pieknie
Co do sportów to ja od tygodnia z sąsiadka na rolkach jeżdżę, jak dziewczyny moje spac pójdą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na rolki też się wybieram
Cytat:
Napisane przez LittleBeetle Pokaż wiadomość
rewelacja, moi po 20 dopiero...a Twoja starsza śpi w dzień? bo moja może od 5 urzędować a i tak pójdzie spać o 20
I tak zazdro. Moi teraz walczą minimum do 21, a i do 22 się zdarzyło już próbowałam wykąpać ich wcześniej, ale to nic nie daje. Staram się ich wyciszać, zaciemniać pokój i w ogóle, a im się włącza jakieś adhd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-05, 10:37   #1045
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

AMPARO u mnie jeden z chłopców bez problemu za pierwszym razem załapał picie z bidonu, drugi jeszcze gryzie słomkę.
Gdzieś wyczytałam taka radę, żeby dmuchnąć w słomkę i szybko włożyć dziecku do buzi, jak poczuje, ze coś z tego leci, to może załapie
olilina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-05, 11:10   #1046
Aniamii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 158
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Mój tylko ręce więc nie mam kiedy pisać. Jak coś zacznę to nie da skończyć i teraz już nie pamiętam co miałam Wam odpisać.
Zęby znowu postanowiły go pomeczyć, ciekawe czy tym razem już wyjdą. Z tego co mi się udało zobaczyć to jedynki na górze i dwójki na dole. Jedynki na dole wyszły jak miał trzy i pół miesiąca. Teraz ma turbodrzemke.
Ja wodę podaję przegotowaną z kranu lub żywiec zdrój. Muszę spróbować z bidonem, narazie pije z butelki. To czekają mnie kolejne zakupy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Aniamii
Czas edycji: 2018-07-05 o 11:13
Aniamii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-05, 11:28   #1047
Lovvi23
Zadomowienie
 
Avatar Lovvi23
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1 947
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Dzień dobry 😁


Moja Iga dziś mnie zaskoczyla, zaczęła klaskac... to chyba nie przez przypadek, bo zaczęła się przy tym cieszyć w głos

Może nasladuje, bo od paru dni robiłam jej "brawoo " 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lovvi23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-05, 12:44   #1048
Barb83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 415
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Czesc

Chciałam się pochwalić, że mój synek od wczoraj podaję rączkę, żeby przybic piątkę. Trzymam go na rękach, ktoś podchodzi i mówi przybij piątkę, wtedy on mnie puszcza jedna Reka, wystawia rączkę, prostuje paluszki i przybija
Barb83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-05, 12:54   #1049
ksiegowa10
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: NOWY SąCZ
Wiadomości: 522
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Cytat:
Napisane przez Demeter_ Pokaż wiadomość
My pobudki co 1,5h, o 4 stwierdziła że to taki fajny czas na zabawę. Teraz śpi.

Wkurzą mnie to. W nocy karmię, odbijam, kładę do łóżeczka, zaczyna się rzucać na boki i znowu odbijać, pierdzieć, przy tym się wybudza, uspokaja ją tylko cycek więc znowu to samo i tak czasem 2 razy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Demeter a może to skok, moja Nina jak ma skok to też niespokojnie śpi i nie może usnąć.

---------- Dopisano o 13:54 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------

Ja odnośnie rady jak nauczyć dziecko pić z bidonu słyszałam by rurkę włożyć do np butelki i troszkę naciskać jak dziecku woda poleci to może załapie. Ja będę też na pewno próbować tylko muszę kupić bidon, bo teraz nie chce pić z butelki.
ksiegowa10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-05, 13:47   #1050
cooos_ik
Zadomowienie
 
Avatar cooos_ik
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 316
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Zaraz popatrze na ten bidon, mi sie osobiście podoba bidon z canpol, ale on niby 12m+. Chociaż dzisiaj mini sukces bo w mękach wypila 20ml mleka z butelki zawsze to cos heh

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cooos_ik jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-29 19:39:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:35.