Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-13, 10:18   #2011
Lannister
Raczkowanie
 
Avatar Lannister
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 48
Przekłute ucho

Dobre dwa miesiące temu miałam przekłute lewe ucho - zrobiłam sobie dwie dodatkowe dziurki. Z jedną wszystko jest ok, wygoiła się, wkładanie kolczyka nie boli. Natomiast jeśli chodzi o drugą, to ucho jest przekłute krzywo. Wydaje mi się, że kolczyk wchodzi pod złym kątem, zawsze boli. Dzisiaj rano wyjęłam kolczyki i chciałam sprawdzić, co tam z tyłu z nimi. Odgięłam ucho tę część dolną, żeby jakoś zobaczyć w lustrze ucho, a ze środkowej dziurki sączył się jakiś płyn!
Nie wiem co robić - wkładanie tam kolczyka znowu to chyba głupi pomysł. Znowuż nie chcę, by dziurka zarosła, dwa dni i nie włożę tam kolczyka już na pewno. Kolczyki które dostałam od kobiety, która mi uszy przekłuwała, wyjęłam po dwóch tygodniach i jedna dziurka jest ok, a z drugą takie problemy.
Przekłuwałam w jednym z krakowskich salonów, nie igłą u cioci, żeby nie było
__________________
Jeśli czegoś mnie nauczyło życie w Krakowie, jest to uważne czytanie wszystkiego, co się podpisuje, nawet jeśli jest to podpis na chusteczce dla swoich fanów.


___________
Zumbuję!
65 kg --> ?
4/16
Ważę się po każdych szesnastu zajęciach.
Lannister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 11:16   #2012
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Przekłute ucho

A przekłuwałaś pistoletem, czy igłą? Jeżeli pistoletem, to możliwe, że igła u cioci by była lepsza

Proponuję kolczyk z bioplastu - u mnie chrząstka nie chciała się uparcie wygoić, w końcu pomogło włożenie kolczyka bioplastowego.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 14:32   #2013
Blueeyes2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1
Kulka w dziurce po kolczyku

Cześć! Jest to mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość Otóż mam problem z dziurką w uchu. Kolczyki noszę już od jakiś 7-8 lat, także nie są to świeże dziurki. Od jakiegoś czasu, myślę, że około 1,5 miesiąca mam problem z jedną z nich. Zaczęła ropieć, a po kilku dniach goić się i tak na przemian. Na co dzień niestety nie mogę nosić kolczyków, bo pracuje w spożywce, jedynie zostają mi weekendy. Jakieś 2 tygodnie temu jeszcze bez problemu mogłam kolczyk założyć, niestety teraz czuje wyraźne zgrubienie wewnątrz, z czego ucho nadal ropieje, a próba włożenia kolczyka kończy się bólem i krwią. Nie chciałabym jednak dopuścić do zarośnięcia dziurki.
Czy któraś z was miała podobny problem? Co z tym robić, jak leczyć, a może gdzie z tym iść?
Blueeyes2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 21:14   #2014
asjulka
Raczkowanie
 
Avatar asjulka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 127
GG do asjulka
Dot.: Kulka w dziurce po kolczyku

Cytat:
Napisane przez Blueeyes2 Pokaż wiadomość
Cześć! Jest to mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość Otóż mam problem z dziurką w uchu. Kolczyki noszę już od jakiś 7-8 lat, także nie są to świeże dziurki. Od jakiegoś czasu, myślę, że około 1,5 miesiąca mam problem z jedną z nich. Zaczęła ropieć, a po kilku dniach goić się i tak na przemian. Na co dzień niestety nie mogę nosić kolczyków, bo pracuje w spożywce, jedynie zostają mi weekendy. Jakieś 2 tygodnie temu jeszcze bez problemu mogłam kolczyk założyć, niestety teraz czuje wyraźne zgrubienie wewnątrz, z czego ucho nadal ropieje, a próba włożenia kolczyka kończy się bólem i krwią. Nie chciałabym jednak dopuścić do zarośnięcia dziurki.
Czy któraś z was miała podobny problem? Co z tym robić, jak leczyć, a może gdzie z tym iść?
Pytanie z jakiego materiału nosisz te kolczyki. Ja np mam taki sam problem wtedy, kiedy nosze kolczyki z chociaż minimalną ilością niklu lub całkowicie metalowe. Spowodowane jest to uczuleniem na ten pierwiastek. Dziurki mi wtedy ropieją, robią się w nich, jak to napisałas takie kulki Wtedy po prostu sciagam te kolczyki i daje uszom odpocząć.
Jak mi bardzo ropieją (odpukac - dawno mi się to nie zdarzyło), przecieram dziurki jakimś antyseptykiem i po bólu....
Ale to, jak piszę, tylko od noszenia metalowych mi się tak robi. Nie wyrzeknę się ich jednak, bo uwielbiam zwłaszcza długie kolczyki.
Jeśli u Ciebie powód jest ten sam i nie jesteś w stanie tego znieść, pozostaje przerzucić się na kolczyki z bardziej szlachetnych metali.
asjulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 10:06   #2015
staff112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 150
Dot.: Kulka w dziurce po kolczyku

Może faktycznie masz uczulenie na któryś materiał z jakiego jest zrobiony kolczyk.moze przez 10 dni zastosuj mas antybiotykowa.Mozna je dostac a saszetkach.Może byc tak ,że przyplątała się jakaś bakteria i zwykłe odkazanie nie pomoże.Nie zapomnij ,że taką maść trzeba stosowac codziennie i nie krócej niż 10 dni.
staff112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 14:04   #2016
Renata234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cześć.
Zwracam się z małą prośbą o waszą radę.
Dwa tygodnie temu w salonie kosmetycznym miałam przekłuwane uszy, dodatkowe dwa kolczyki. W jednym płatku ucha był to kolczyk kółko. Miałam pewne wątpliwości, lecz zostałam poinformowana, że jest to bezpieczne i nie ma przeciwwskazań. Oczywiście wszystko było w jak najlepszym porządku. Otrzymałam płyn do przemywania, który stosowałam regularnie. Nie odczuwałam jakiegokolwiek bólu, dyskomfortu. Wszystko szło dobrze. Jak wiadomo starałam się nocami uważać, by o nic nie zawadzić, do dzisiejszego dnia.. Po przebudzeniu dostrzegłam, że coś jest nie tak. Otóż, kółko wbiło się znacznie głębiej niż było na początku. Noszę się z zamiarem udania się do tej samej kosmetyczki, jednak również zastanawiam się czy nie wyjąć tego kolczyka sama już dziś, by pozwolić się zagoić podrażnieniu. Jakby nie patrzeć przekłucie zostało naruszone.
Co o tym sądzicie?
Z góry dziękuje za jakiekolwiek odpowiedzi.
Renata234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 19:41   #2017
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez Renata234 Pokaż wiadomość
Cześć.
Zwracam się z małą prośbą o waszą radę.
Dwa tygodnie temu w salonie kosmetycznym miałam przekłuwane uszy, dodatkowe dwa kolczyki. W jednym płatku ucha był to kolczyk kółko. Miałam pewne wątpliwości, lecz zostałam poinformowana, że jest to bezpieczne i nie ma przeciwwskazań. Oczywiście wszystko było w jak najlepszym porządku. Otrzymałam płyn do przemywania, który stosowałam regularnie. Nie odczuwałam jakiegokolwiek bólu, dyskomfortu. Wszystko szło dobrze. Jak wiadomo starałam się nocami uważać, by o nic nie zawadzić, do dzisiejszego dnia.. Po przebudzeniu dostrzegłam, że coś jest nie tak. Otóż, kółko wbiło się znacznie głębiej niż było na początku. Noszę się z zamiarem udania się do tej samej kosmetyczki, jednak również zastanawiam się czy nie wyjąć tego kolczyka sama już dziś, by pozwolić się zagoić podrażnieniu. Jakby nie patrzeć przekłucie zostało naruszone.
Co o tym sądzicie?
Z góry dziękuje za jakiekolwiek odpowiedzi.
Jaki rodzaj zapięcia ma to kółko? Najlepiej jakbyś wstawiła zdjęcia, łatwiej byłoby ocenić. Wyjmować raczej nie powinnaś, bo jest to świeże przekłucie. Nie powinno niepotrzebnie podrażniać kanału. Poza tym jak wyjmiesz, i nic innego nie włożysz to dziurka może zarosnąć. Kosmetyczna przekłuwała Ci igłą? Jeśli ucho wygląda bardzo źle i boisz się, to będzie lepiej jak pójdziesz skonsultować do piercera, bo osoba wykwalifikowana ma z pewnością większą wiedzę niż kosmetyczka.
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-09, 20:14   #2018
jeanne_f
Przyczajenie
 
Avatar jeanne_f
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 17
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Jakieś 2,5 m-ca temu przekłułam płatki ucha u piercerki, wczoraj wyciągnęłam labrety bo chciałam zmienić na inne. Niestety nie jestem w stanie niczego tam włożyć:/ Postanowiłam włożyć z powrotem tytanowe labrety ale za cholerę nie umiem, mam wrażenie jakby dziurka mi się zarosła i ledwo delikatnie próbuję je tylko włozyć, już pojawia się krew.
jeanne_f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 11:52   #2019
Doris Day
Zadomowienie
 
Avatar Doris Day
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 449
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Ok trzy tygodnie temu zrobiłam sobie w uchu kolczyk typu helix. Niestety, piercer założył mi sporo za duży kolczyk - labret wystaje mi jednocześnie z tyłu i przodu ucha przez co często nim haczę. Czy po takim czasie mogłabym zmienić kolczyk na krótszy, oczywiście tytanowy? Jeśli tak, to jaki kształt i rozmiar najlepiej wybrać? Nie planuję go często zmieniać.
__________________


22.06.09 - start: zapuszczam i dbam o włosy

Co było, a nie jest,
nie pisze się w rejestr



Doris Day jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 20:18   #2020
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Odgrzebuje temat bo mam dylemat, może mi ktoś pomoze.
W dzieciństwie miałam przekłute uszy igłą, dziurki są źle zrobione niestety, wewnątrz są krzywe , jak zakładam jakieś dłuższe kolczyki ( nie sztyfty) jest to najbardziej widoczne bo kolczyki są przekręcone. Teraz na stare lata zaczęło mi to coraz bardziej przeszkadzać. Poszłam do kosmetyczki która powiedziała że może mi to poprawić igłą tzn wlot dziurki będzie ten sam tylko wylot inny. Brzmi dobrze tylko zaczęłam się zastanawiać czy w jakiś sposób nie przerwie się tkanka ktora zostanie wewnątrz pomiędzy starą a nową dziurką lub moze są jeszcze jakieś inne zagrożenia. Miał ktoś podobne doświadczenia? A może jest tu na forum osoba która zajmuje się tym profesjonalnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-11, 10:07   #2021
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Kosmetyczkom bym nie ufała, że jakkolwiek znają się na anatomii, przekłuwaniu. Może nieliczne wyjątki, chyba że trafiłaś na taki. Rozejrzałabym się raczej za kimś dobrze ogarniającym piercing.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-11, 10:30   #2022
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;88426740]Kosmetyczkom bym nie ufała, że jakkolwiek znają się na anatomii, przekłuwaniu. Może nieliczne wyjątki, chyba że trafiłaś na taki. Rozejrzałabym się raczej za kimś dobrze ogarniającym piercing.[/QUOTE]Dziękuję za odzew, właśnie powiedziała mi że nigdy nie poprawiała dziurek ale z rozmowy była bardzo rzeczowa i mówiła logicznie. Ja się zastanawiam czy ta stara dziurka w środku która ma ponad 30 lat się zasklepi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-11, 13:33   #2023
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Całkiem się nie zarośnie, może w jakimś stopniu. Nie wiem czy masz na koncie jakieś dłuższe okresy "nieużywania" kolczyków, zrasta ci się wtedy?

Mam kolegę piercera, on jest po fizjoterapii na uniwersytecie medycznym, jeździ na różne konferencje, szkolenia w tej tematyce. W takie ręce bym się pewnie oddała z każdym kolczykiem, on potrafi tak do obiadu opowiadać o jakichś klientach co przychodzą z powikłaniami po kolczykach wkłuwanych samodzielnie. I bardzo obrazowo te powikłania opisuje, smacznego
A jak sobie przypomnę nastoletnie czasy, krzywo zrobione dziurki pistoletem u kosmetyczki, niesymetrycznie na obu uszach, i to wkrętami, na które miałam alergię... Na pewno wiedziała co robiła... Ta, na pewno
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-11, 15:00   #2024
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;88427291]Całkiem się nie zarośnie, może w jakimś stopniu. Nie wiem czy masz na koncie jakieś dłuższe okresy "nieużywania" kolczyków, zrasta ci się wtedy?

Mam kolegę piercera, on jest po fizjoterapii na uniwersytecie medycznym, jeździ na różne konferencje, szkolenia w tej tematyce. W takie ręce bym się pewnie oddała z każdym kolczykiem, on potrafi tak do obiadu opowiadać o jakichś klientach co przychodzą z powikłaniami po kolczykach wkłuwanych samodzielnie. I bardzo obrazowo te powikłania opisuje, smacznego
A jak sobie przypomnę nastoletnie czasy, krzywo zrobione dziurki pistoletem u kosmetyczki, niesymetrycznie na obu uszach, i to wkrętami, na które miałam alergię... Na pewno wiedziała co robiła... Ta, na pewno [/QUOTE]Zawsze nosiłam kolczyki więc tego nie wiem
Obawiam się że nawet niechcący kolczykiem przerwę tą tkankę między jedną a drugą dziurką i wtedy powstanie jedna wielka dziura.
Jestem skołowana. Żeby nie było tak ze później będę tego żałować. Muszę zadzwonić do jakiegoś studia piercingu i jeszcze popytać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-11, 15:16   #2025
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez cebulki Pokaż wiadomość
Obawiam się że nawet niechcący kolczykiem przerwę tą tkankę między jedną a drugą dziurką i wtedy powstanie jedna wielka dziura.
To samo przyszło mi na myśl, że można źle pomanewrować kolczykiem
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-11, 15:53   #2026
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;88427588]To samo przyszło mi na myśl, że można źle pomanewrować kolczykiem[/QUOTE]No właśnie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-11 16:53:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:56.