Który puder wybrać ?? ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-13, 21:32   #1
aguusia95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 12

Który puder wybrać ?? ?


Dziewczyny mam problem, a mianowicie szukam jakiegoś pudru sypkiego, do wykończenia makijażu.

Zastanawiam się nad:
Paese, Puder ryżowy oraz Paese, Puder bambusowy..

Może któraś z Was miała z nimi styczność i może mi powiedzieć, który z nich jest lepszy do wykończenia makijażu ? (mam cerę mieszaną)

Z góry dziękuję
aguusia95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 23:38   #2
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Który puder wybrać ?? ?

Bambusowy w moim odczuciu daje bardziej tępe wykończenie i bardziej wysusza. Nie miałam bambusowego paese, ale innych marek jak najbardziej, za to skończyłam ostatecznie z ryżowym paese. I jestem zadowolona. Mam łojotokowe zapalenie skóry, a nakładany puszkiem potrafi mi utrzymać mat na większość dnia (albo cały, w zamkniętych pomieszczeniach i w klimie jest gorzej).
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 14:06   #3
aguusia95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 12
Dot.: Który puder wybrać ?? ?

Rozumiem, więc że polecasz raczej ten ryżowy ?
aguusia95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 10:42   #4
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Który puder wybrać ?? ?

Polecam dermablend z Vichy - puder transparentny dający ładne, matowe wykończenie.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 23:24   #5
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Który puder wybrać ?? ?

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
Polecam dermablend z Vichy - puder transparentny dający ładne, matowe wykończenie.
Drogi i wybitnie nie wart swojej ceny, z uwagi na skład - to praktycznie sam talk, można mieć o wiele tańsze pudry, na przykład nowa formuła pudru matującego Essence zawiera talk - a puder jest drobniutko zmielony. Wychodzi o wiele taniej niż vichy. Ja akurat talku nie uznaję, pominę twierdzenie, że jest kancerogenny, bo nie mam w tym względzie opinii, ale mnie po prostu zapycha.

Autorko, tak, polecam ten ryżowy, ale pamiętaj, że to są indywidualne kwestie. I uwaga, na stoisku paese płaciłam za puder o wiele więcej niż w małej, niesieciowej drogerii.

Edytowane przez Lirriel
Czas edycji: 2013-12-27 o 23:23 Powód: zjadło nazwę pudru ;)
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 23:48   #6
aguusia95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 12
Dot.: Który puder wybrać ?? ?

Dziękuję za pomoc
aguusia95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 08:33   #7
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Który puder wybrać ?? ?

Ja również polecam ryżowy Używam go od 4 lat, bardzo lubię, bardzo wydajny (przy praktycznie codziennym używaniu wystarcza mi na pół roku), tani, dobrze matuje. Mój KWC
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-23, 14:54   #8
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: Który puder wybrać ?? ?

Yyy, ja używałam tylko ryżowego Paese.. niby po nałożeniu na skórę ten biały puder miał stawać się transparentny.. ja wyglądałam jak obsypana mąką Zdecydowanie wolę drogeryjny transparentny Stay Matte Rimmela. Bo jest naprawdę transparentny. Ten ryżowy użyłam kilka razy i leży, bo żal mi go wywalić, ale używać też go nie chcę, bo jest beznadziejny
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 19:18   #9
pierniczek_
Rozeznanie
 
Avatar pierniczek_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 911
Dot.: Który puder wybrać ?? ?

Cytat:
Napisane przez bowszystkotoiluzjajest Pokaż wiadomość
Yyy, ja używałam tylko ryżowego Paese.. niby po nałożeniu na skórę ten biały puder miał stawać się transparentny.. ja wyglądałam jak obsypana mąką Zdecydowanie wolę drogeryjny transparentny Stay Matte Rimmela. Bo jest naprawdę transparentny. Ten ryżowy użyłam kilka razy i leży, bo żal mi go wywalić, ale używać też go nie chcę, bo jest beznadziejny
U mnie on lekko przyciemnia podkład.
pierniczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 09:54   #10
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Który puder wybrać ?? ?

Cytat:
Napisane przez Lirriel Pokaż wiadomość
Drogi i wybitnie nie wart swojej ceny, z uwagi na skład - to praktycznie sam talk, można mieć o wiele tańsze pudry, na przykład nowa formuła pudru matującego zawiera talk - a puder jest drobniutko zmielony. Wychodzi o wiele taniej niż vichy. Ja akurat talku nie uznaję, pominę twierdzenie, że jest kancerogenny, bo nie mam w tym względzie opinii, ale mnie po prostu zapycha.

Autorko, tak, polecam ten ryżowy, ale pamiętaj, że to są indywidualne kwestie. I uwaga, na stoisku paese płaciłam za puder o wiele więcej niż w małej, niesieciowej drogerii.
Kancerogenny oznacza rakotwórczy
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 23:22   #11
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Który puder wybrać ?? ?

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;4430140 5]Kancerogenny oznacza rakotwórczy[/QUOTE]
A to do mnie skierowane? Po co? Przecież napisałam, że nie dyskutuję z tym stwierdzeniem i nie mam opinii w tej kwestii, za to mam wąty o to, że mnie zapycha. To nie oznacza, że myli mi się słowo "kancerogenny" z "komedogenny", czytaj ze zrozumieniem.

Edytowane przez Lirriel
Czas edycji: 2013-12-27 o 23:24
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-27, 23:30   #12
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: Który puder wybrać ?? ?

Cytat:
Napisane przez pierniczek_ Pokaż wiadomość
U mnie on lekko przyciemnia podkład.
No ja akurat mam podkłady o odcieniu porcelaine, więc jak przypudrowałam Rimmel Stay Matte, to nie było widać żadnego przyciemnienia. Natomiast ten ryżowy Paese dawał efekt niemalże taki http://www.zszafydoszafy.pl/images/u...mpirzyca/1.jpg (zdjęcie z google grafika)
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 16:58   #13
mmonyka1
Raczkowanie
 
Avatar mmonyka1
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 44
Dot.: Który puder wybrać ?? ?

Ja ostatnio uwielbiam puder matujący z Essence "All about matt!" - rzeczywiście skład może nie jest rewelacyjny, ale efekt tak Jest tani (poniżej 20 zł), wydajny, ma praktyczne opakowanie, pozostawia zmatowioną skórę na długo, nie doświadczymy po nim efektu mąki na twarzy Ja jestem zadowolona.

Sypkie pudry mają tę zaletę, że przynajmniej w czasie podróży nie ulegną zniszczeniu, tak jak to się dzieje z prasowanymi!
Jeśli zdarzy Wam się taki wypadek i jakiś puder, cień czy róż roztrzaska się na milion kawałków, polecam świetną metodę reaktywacji takiego produktu. Jej opis i filmik instruktażowy znajdziecie tutaj [ciach - reklama bloga].
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 01.jpg (113,5 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 02.jpg (148,8 KB, 6 załadowań)
__________________
www.meafterhoursblog.blog spot.com

w którym znajdziecie porady, DIY, kulinaria, modę i wiele innych

Najnowsze posty:
Ulubieńcy - krem brzozowy i nagietkowy.
Cukier wanilinowy, czyli co tak naprawdę jemy?
Mydło z Aleppo - naturalna i ekologiczna pielęgnacja skóry.



Edytowane przez OlaM
Czas edycji: 2013-12-30 o 19:12
mmonyka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 12:06   #14
tintana
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 210
Dot.: Który puder wybrać ?? ?

Dziewczyny - więcej rozsądku w tym co kupujecie. Idąc tą drogą nie znajdziecie produktów, które w jakiś sposób nam nie szkodzą. Po prostu radzę wybierać te kosmetyki, które były testowane przez Waszych znajomych i okazały się skuteczne, ewentualnie czytajcie testy i porównania blogerek - zawsze jakieś sensowne źródło informacji.
tintana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 23:25   #15
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Który puder wybrać ?? ?

Cytat:
Napisane przez tintana Pokaż wiadomość
Dziewczyny - więcej rozsądku w tym co kupujecie. Idąc tą drogą nie znajdziecie produktów, które w jakiś sposób nam nie szkodzą. Po prostu radzę wybierać te kosmetyki, które były testowane przez Waszych znajomych i okazały się skuteczne, ewentualnie czytajcie testy i porównania blogerek - zawsze jakieś sensowne źródło informacji.
Jasne, warto spojrzeć do neta czy zasięgnąć opinii znajomych, żeby się ustrzec przed jakimś super-hiper bublem, ale... Właśnie, ale. Ale jest takie, że coś, co jest badziewne lub rewelacyjne dla kogo innego, może takie wcale nie być dla nas. Każda cera jest inna, niestety. Więc tak naprawdę najlepiej jest obserwować co nam służy, a co nie, i starać się tego trzymać - na zasadzie 'kiedy używam pudru z talkiem to natychmiast przetłuszcza mi się cera/mam wysyp'='unikam talku'. Podobnie z innymi kosmetykami. Lepszej metody nie ma. Mam przyjaciółkę, która ma cerę bardzo podobną do mojej, no praktycznie identyczna. I kiedy odkryłam krem Mineral Flowers rumiankowy, który na mnie bardzo dobrze działał, to jej poleciłam. Kupiła i........ musiał ją uczulić, bo miała taki wysyp, że cieszę się, że jest taka łagodna, bo powinna mnie za to zamordować. Więc obserwacja i eksperymenty, a recenzje netowe i inne potraktować tylko jako dodatkowe źródło informacji.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 18:35   #16
olczi03
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Który puder wybrać ?? ?

Dzień Dobry jestem tutaj,ponieważ chciałam się poradzić..nie wiem dokładnie w którym wątku powinnam pisać, ale mam nadzieję,że dobrze trafiłam. Otóż 11 stycznia mam studniówkę i niestety mam bardzo duże problemy z cerą,trądzik pozostawił na mojej twarzy bardzo nieestetyczne plamy,które niestety są bardzo widoczne. Na co dzień nie stosuję zbyt wyszukanych kosmetyków ale na tę jedną okazję chciałabym kupić jakiś puder w kamieniu,który oprócz zmatowienia przykryłby choć trochę moje niedoskonałości..koleżank a dała mi próbkę podkładu z essence,niestety jest trochę za ciemny mimo,iż jest to najjaśniejszy odcień. Jestem bardzo blada,na co dzień używam podkładu z Pharmaceris. Czytałam wiele o tych pudrach w kamieniu jednak nie wiem który z nich byłby odpowiedni. W sumie moja skóra jest..trudnaNa nosie,brodzie i czole się świecę, a policzki mają skłonność do przesuszania się,widoczne są skórki,podkład mi się waży...boję się,że kupię kosmetyk który dodatkowo wysuszy moją skórę i podkreśli to,czego nie powinien albo zacznie stwarzać brzydkie plamy po jakimś czasie. Niedawno kupiłam też bazę pod makijaż z firmy Ingrid,czy może któraś z Pań ma jakieś doświadczenia związane z tymże kosmetykiem? Muszę dodać,że nie szukam bardzo drogiego puderku,tak do 25 zł. Byłabym bardzo wdzięczna za rady.
olczi03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 23:41   #17
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Który puder wybrać ?? ?

Cytat:
Napisane przez olczi03 Pokaż wiadomość
Dzień Dobry jestem tutaj,ponieważ chciałam się poradzić..nie wiem dokładnie w którym wątku powinnam pisać, ale mam nadzieję,że dobrze trafiłam. Otóż 11 stycznia mam studniówkę i niestety mam bardzo duże problemy z cerą,trądzik pozostawił na mojej twarzy bardzo nieestetyczne plamy,które niestety są bardzo widoczne. Na co dzień nie stosuję zbyt wyszukanych kosmetyków ale na tę jedną okazję chciałabym kupić jakiś puder w kamieniu,który oprócz zmatowienia przykryłby choć trochę moje niedoskonałości..koleżank a dała mi próbkę podkładu z essence,niestety jest trochę za ciemny mimo,iż jest to najjaśniejszy odcień. Jestem bardzo blada,na co dzień używam podkładu z Pharmaceris. Czytałam wiele o tych pudrach w kamieniu jednak nie wiem który z nich byłby odpowiedni. W sumie moja skóra jest..trudnaNa nosie,brodzie i czole się świecę, a policzki mają skłonność do przesuszania się,widoczne są skórki,podkład mi się waży...boję się,że kupię kosmetyk który dodatkowo wysuszy moją skórę i podkreśli to,czego nie powinien albo zacznie stwarzać brzydkie plamy po jakimś czasie. Niedawno kupiłam też bazę pod makijaż z firmy Ingrid,czy może któraś z Pań ma jakieś doświadczenia związane z tymże kosmetykiem? Muszę dodać,że nie szukam bardzo drogiego puderku,tak do 25 zł. Byłabym bardzo wdzięczna za rady.
Przede wszystkim nawilżaj skórę i jeszcze raz nawilżaj (tylko nie kremami z parafiną/mineral oil). Odpuść sobie barwiący puder, łatwo o efekt maski - ale jeśli już się upierasz, to Max Factor Creme Puff Translucent - wbrew nazwie ma delikatny kolor. ALE jest to puder z talkiem. Talk może Ci nie służyć, dlatego najpierw zrób próbę, poproś na przykład w Inglocie o upudrowanie twarzy pudrem z talkiem, ponoś przez parę godzin i sprawdź czy skóra się nie świeci jak latarnia. Gdyby tak się stało, musisz znaleźć dla siebie puder bez talku.
Ale puder nie zakryje Ci trądziku i śladów po nim - wiem z własnego doświadczenia. Lepiej kup kamuflaż na przykład Catrice - kosztuje kilkanaście złotych a jest naprawdę dobry. Kamuflaż, podkład plus puder matujący (transparentny sypki nakładany puszkiem metodą wciskania) powinny się sprawdzić dobrze - mówię z perspektywy trądzikowca z tłustą cerą (w stronę ŁZS), który miał te same problemy co Ty.
Bazę odpuść. Może Cię zapchać i spowodować wysyp albo przez silikony odetnie Twojej skórze powietrze (to trzeba zaobserwować, niektórzy dobrze tolerują silikony, inni nie) i spowoduje szybkie świecenie skóry, która będzie wyć o dostęp powietrza. Zamiast bazy lepiej użyć dobrego kremu nawilżającego. Zapomnij o kremach matujących, one matują zazwyczaj przez wysuszenie (na przykład alkoholem w składzie) i w konsekwencji wzmagają świecenie. A nawilżona skóra nie ma się o co upominać więc jest spokojna.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 20:10   #18
mmonyka1
Raczkowanie
 
Avatar mmonyka1
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 44
Dot.: Który puder wybrać ?? ?

Cytat:
Napisane przez Lirriel Pokaż wiadomość
Przede wszystkim nawilżaj skórę i jeszcze raz nawilżaj (tylko nie kremami z parafiną/mineral oil). Odpuść sobie barwiący puder, łatwo o efekt maski - ale jeśli już się upierasz, to Max Factor Creme Puff Translucent - wbrew nazwie ma delikatny kolor. ALE jest to puder z talkiem. (...)
Bardzo dobra i wyczerpująca odpowiedź. Na miejscu "olczi03" zrobiłabym dokładnie tak jak jest tutaj opisane! Powodzenia i udanej Studniówki
__________________
www.meafterhoursblog.blog spot.com

w którym znajdziecie porady, DIY, kulinaria, modę i wiele innych

Najnowsze posty:
Ulubieńcy - krem brzozowy i nagietkowy.
Cukier wanilinowy, czyli co tak naprawdę jemy?
Mydło z Aleppo - naturalna i ekologiczna pielęgnacja skóry.


mmonyka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-05 21:10:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:30.