Terminacja ciąży cz.2 - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-10-23, 21:04   #751
Kaaasiek83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 27
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

A no ja mam raz gorsze raz lepsze dni. Dzisiaj np zrobiłam 5 km spacer bo takie piekne slonce bylo ale raz szlam podziwiałam widoki za chwile mi sie na ryk zbierało. Jak ktoś szedł koło mnie to pomyślał ze musze być strasznie rozhuśtana emocjinalnie. w zasadzie to dopiero tydzień od T. wiec co sie dziwic. Jutro juz wracam do pracy. Nie wysiedze dłużej w domu. Marzy mi sie tez juz powrot na fitness i na siłownie. Ale na to chyba będę musiała jeszcze poczekać. orientuje się może któraś z was ile?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kaaasiek83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-23, 21:25   #752
karmen27
Raczkowanie
 
Avatar karmen27
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 471
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

jaki szybki odzewKaaasiek to normalne że masz takie huśtawki nastrojów,każda z nas chyba przechodziła przez ten okres podobnie...a co do fitnessu i siłowni to raczej się wstrzymaj,myślę że miesiąc to jest takie minimum,jest z nami dziewczyna która zaczęła ćwiczyć po T I krwawienia jej się pojawiły z powrotem.takze daj sobie jeszcze czas,ale spacery super sprawa
karmen27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-23, 21:27   #753
Kaaasiek83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 27
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

szybki odzew bo ja was caly czas czytam..... mimo ze czesto milcze to jestem na bierzaco 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kaaasiek83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-23, 21:28   #754
karmen27
Raczkowanie
 
Avatar karmen27
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 471
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

heh to chyba jak u każdej to już uzaleznienie
karmen27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-23, 21:35   #755
joasiala
Zadomowienie
 
Avatar joasiala
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 399
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

Kaaasiek ja przed ciąża regularnie biegalam i wróciłam do biegania jakies 3 tygodnie po T zaczynajac od minimalnego forsowania organizmu. Jak na razie biegam od tygodnia i czuje sie fizycznie w ok. A z samopoczuciem psychicznym to roznie, tak jak piszecie totalne hustawki nastrojow.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
joasiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-23, 22:05   #756
Kaaasiek83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 27
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

mam jeszcze jedno do was pytanie. Czy tylko ja tak mam ze nie potrafie jechac do rodziny czy znajomych gdzie jest kobieta w ciazy? Bo ogarnia mnie poczucie niesprawiedliwosci i złości zarazem dlaczego ona ma lepiej ode mnie i co ja takiego zrobilam ze mnie to spotkało? Czuje sie z tym podle bo ja nigdy taka nie byłam a teraz nie potrafie nad tym zapanowac. I moj biedny mąż musi sam narazie do rodziny jeździć bo jego siostra jest w ciazy ( swoja droga tez z terminem na kwiecien i tez chorowala i u niej jest ok - stad to poczucie zazdrosci) a ja poprostu nie jestem gotowa aby jej gratulowac i cieszyc sie razem z nimi. czy jestem jakims wybrykiem natury?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kaaasiek83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-23, 22:12   #757
karmen27
Raczkowanie
 
Avatar karmen27
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 471
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

kaaasiek ja nie mam aż takiego problemu z akceptacja ciąż u moich bliskich,ale dużo dziewczyn tak ma właśnie jak ty wiec może to normalne...dziewczyny mam dla was taki artykuł i ciekawa jestem jakie jest wasze zdanie na ten temat bo ja nie potrafię zrozumieć takich kobiet,nie potrafię zaakceptować aborcji bez wskazań medycznych,wy też tak macie czy tylko ja jestem taka "nietolerancyjna"?http://www.polityka.pl/tygodnikpolit...e-brakuje.read
karmen27 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-23, 23:30   #758
jola35
Rozeznanie
 
Avatar jola35
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 502
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

kaasiek ja zaczelam cwiczyc brzuszki po tygodniu, by sie pozbyc brzucha ciazowego i krwawieniee wrocilo, pierwsza @ mialam po 9 tyg od T. Moze to przez to a.moze dlatego ze.mam nieregularne cykle. Wiem ze.czlowiek chce jak najszybciej wrocic do normalnosci, pozbyc sie wszystkiego co ciążę przypomina.
Ja tez nie moglam patrzec na ciazowki, a jakze, zazdroscilam im jak nie wiem co, ze nawet sobie nie zdaja sprawy ile maja szczescia ze sa w cizy i ze pewnie ich dziecko jest zdrowe. Unikalam miejsc gdzie mogly byc dziewczyny z brzuszkami, chyba po 4-5 mies mi przeszlo.
Co do aborcji to ja osobiscie jestem za pełną liberalizacje - dlaczego mam decydowac za kobiety odnosnie ich wyborow, czy mnie jest oceniac kobiete, ktora zachodzi w ciaze po raz szosty, w domu bieda az piszczy a mąż ma to wszystko gdzies? Moja koleżanka we Francji podala sie wczesnej aborcji, antykoncepcja zawiodla, ona nie pracujaca z dwojka dzieci w ddomu, maz wlasnie stracil prace, zaczeli miec dlugi, komornik zabral im auto, byli naprawde w.ciezkiej sytuacji, to nie byla patologia, po prostu ciag zlych zdarzen w jednym roku, a ona bardziej myslala o tym za co wychowa te dwojke niz o wyprawce na trzecie. Trudno mi o niej powiedziec ze byla nieodpowiedzialna. Jak to mówią - kobieta zrobi wszystko by zajsc w ciążę, jak rowniez jezeli jej nie chce zrobi wszystko zeby sie jej pozbyc. Tylko dlaczego mają robic na tym kasę prywatne gabinety lub kobiety mają sie truć jakimis podejrzanymi lekami ma wrzody żołądka?
Mysle ze chyba kazda decyzja o aborcji jest gleboko przemyslana, a a nawet ten straszny tekst o kobietach kukizza ktore nie uwazaly komu daja i kiedy to teraz niech sie męczą- halo to ciąża ma byc kara zza.tzw zle prowadzenie sie? Maly czlowiek ktory przyjdzie na swiat jako kara za "grzechy" matki? To ja wspolczuje takiemu dziecku, ktort chyba nie ma zbyt duzych szans na millosc rodzicielska.
Chcialabym zeby wszystkie dzieci rodzily sie chciane! Ja wiem, ze moze moja opinia na ten temat ma tym forum raczej nie jest popularna, napewno ma na to wplyw nasz koszmar T, nasze dzieci byly chciane, wyczekiwane ale byly chore i my podjelysmy decyzje o T. Przez ten koszmar trudno nam sobie wyobrazić jak mozna zabic zdrowe dziecko.
Ale nie jestesmy w glowach innych kobiet, nie znamy skrajnych sytuacji w jakich ssie znajduja skoro decyduja sie na tak dramatyczny krok jak aborcja.

Edytowane przez jola35
Czas edycji: 2016-10-24 o 00:07
jola35 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-24, 02:02   #759
ManiaL34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 275
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

Kaasiek jak ja Cię dokładnie rozumiem, ja wyeliminowałam z otoczenia wszystkie ciężarne, widok brzuchow i wózków doprowadza mnie do szału. Już tak kiedyś miałam, jak się bardzo długo staraliśmy o dziecko, ja wtedy wszędzie widziałam dzieci, w filmach, serialach, prawie każda reklama była o dzieciach, nawet produktów zupełnie nie związanych z dziećmi.
A najgorsze jest to pytanie dlaczego to trafiło na mnie? nikt na te pytanie nie odpowie, nie ma na nie odpowiedzi. Tak po prostu musiało być, na pewno nie jest to za nic kara, po prostu los, przypadek, to jest biologia, genetyka, gdzies na którymś etapie coś zawiodło i nie ma tu niczyjej winy. A jak widać na tym forum to się zdarza i padło nie tylko na ciebie czy mnie. Tak to się po prostu na świecie dzieje.
Co do ćwiczeń, też chciałabym już zrzucić oponka na brzuchu po ciąży, ale mi lekarz powiedział, że tak na prawdę mam zwykły polog, jak po zwykłym porodzie, przez 6 tyg mam się ograniczać z ćwiczeniami itp.

Podzielam opinie Joli, każdy powinien decydować za siebie, nie mi jest oceniać wybory innych kobiet, a tym bardziej czegoś im zebraniac czy narzucać. Nie mogę za kogoś żyć i wiedzieć lepiej co jest dla tej osoby lepsze, każdy sam decyduje za siebie. Poza tym jak kobieta będzie chciała usunąć to usunie ciążę czy to w tzw. podziemiu aborcyjnym czy wyjdzie do Czech. Gorzej gdy jej nie będzie stać i będzie szukała innej metody, groźnej dla swojego życia.

Na pewno my mamy inny punkt widzenia, my chcialysmy dziecka, a musialysmy się z nim pożegnać tak wcześnie.
Ja nie mogę mieć dzieci, mi zostaje tylko ivitro, ja zazdroszczę wszystkim, którzy po prostu idą do łóżka z facetem i zaciazaja, ja nie miałam i nie będę mieć nigdy okazji sikac na test, bo spóźnia mi się okres i tym bardziej nie dociera do mnie ze taka ciążę można usunąć, jednak to nie moje życie i nic nie wiem o sytuacji takiej kobiety, nawet jeżeli robi to tylko dla wygody, czy z powodu skoku w bok, jej wybór, ona sama musi przeżyć swoje życie po swojemu, jak każdy z nas.

Edytowane przez ManiaL34
Czas edycji: 2016-10-24 o 07:47
ManiaL34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-24, 08:15   #760
oli1202
Raczkowanie
 
Avatar oli1202
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 123
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

Ja nie jestem za aborcją jako formą antykoncepcji chociaż uważam, że każda kobieta powinna mieć możliwość zdecydowania o sobie. To w końcu jej życie i jej sumienie. Natomiast jeśli o chodzi o ciąże które są zagrożeniem dla życia matki czy jeśli dziecko jest poważnie chore to tym bardziej kobieta powinna mieć możliwość decyzji.
Kaaasiek co do innych kobiet w ciąży to ja na samym początku też miałam z tym problem ale nie trwało to długo. Teraz 12 listopada będę chrzestną synka mojej siostry i bardzo się cieszę. Zresztą moja druga siostra też jest w ciąży i jest ok.
oli1202 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-24, 09:17   #761
ppati87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 317
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

Ja jak bylam po T to jak nazlosc mialam 8znajomych w tym 1przyjaciolke z terminami max 2 miesiace przed do 2 miesiecy po moim przewidywanym tp. Czulam sie strasznie. Jeszcze jak na zlosc wpadla z ciąża byla zona mojego męża ktora przed i w trakcie ciąży pila i palila-jest alkoholiczka, oczywiście urodzila zdrowe dziecko. Ja po T nie plakalam ja wylam z rozpaczy dlaczego ja? Skoro planowalam, dbalam itp itd.
Teraz mimo 14t4dz nadal nie wiem czy jestem w stanie urodzic i miec zdrowe dziecko zyjace na ziemi.
Po prostu sie czasami boje ze nie jest mi dane byc szczesliwa.
Na razie zyje z z wizyty na wizytę najblizsze mam jutro i 9.11.

Co do aborcji to uwazam ze takiej na zawolanie nie powinno byc. Jest od tego antykoncepcja. Jesli np w naszym kraju bybyla ona legalna np do 12tc to takie gowniary nawet nie pomysla o antykoncepcji bo po co, w razie czego pojda do szpitala na zabieg. Od tego jest antykoncepcja jest wiele skutecznych metod np tabletki- o ile sie z nimi nie bierze lekow ktore oslabiaja ich dzialanie lub nie ma sie wymiotow czy biegunki. Ale niektorzy za metode antykoncepcji uwazaja np sama prezerwatywe comoze niestety peknac lub co gorsza stosunek przerywany. No sory bardzo jak ktos mysli dupa a potem idzie na aborcje- bo np nie chce dziecka bo nie ma kasy to dla mnie nie bedzie to nigdy normalne. Zawsze mozna oddac dziecko do adopcji. Przecież tyle par nie moze miec dzieci.
Takie jest moje zdanie.

Jutro podpytam mojego gina czy widac płeć: )

Jeszcze wam nie pisalam ale w obecnej ciazy moj mąż jest inny, boi sie chodzic ze mna na USG czeka na mnie pod gabinetem. Zdjecia oczywiście ogląda z USG. Moj mąż jest bardzo wrazliwy.
__________________
28.09.2015 aniołek Ksawierek 20tc[*]
Mutacja mthfr c677t heterozygota
ppati87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-24, 09:43   #762
ManiaL34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 275
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

Ja nie sądzę, żeby aborcja była traktowana jak antykoncepcja, raczej jako ostatnia deska ratunku, a poza tym zalegalizowanie aborcji nie oznacza jeszcze finansowania jej, jak zabieg będzie kosztowny to raczej nie będzie tak łatwo dostępny. Do tego dodać odpowiednią edukację seksualna i ilość aborcji spadnie do minimum. Czytałam gdzieś, ze w Czechach postawili na edukację i dostęp do antykoncepcji, przez co 90% pacjentek w klinikach aborcyjnych to Polki. Czeszki nauczyły się zabezpieczać i nie wpadają już tak często.

No ale w naszym kraju to jesteśmy bliżej całkowitego zakazu aborcji /terminacji niż zalegalizowania czegokolwiek :/

Edytowane przez ManiaL34
Czas edycji: 2016-10-24 o 09:45
ManiaL34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-24, 12:26   #763
jola35
Rozeznanie
 
Avatar jola35
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 502
Red face Dot.: Terminacja ciąży cz.2

ppati a zakladajac twoj tok mysleniaa o "gowniarze" to myslisz ze bylaby dobra matka, ze jej dziecko mialo by dobre dziecinstwo, "czy by sie opamietala"? Nawet jezeli ktos namowilby ja na na donoszenie ciąży i oddanie dziecka, to czy dbalaby o siebie w ciazy, pamietala o badaniach i witaminach, nie uzywalaby alkoholu przez prawie rok? Mysle ze jezeli takie nieodpowiedzialne gowniary istnieja, ktore traktowalyby aborcje jako antykoncepcje, to chyba marne bylyby z nich matki.
A antykoncepcja moze zawiesc, nie kazdy moze łykac tabletki, poza tym dla niektorych 40zl mies za opakowanie moze byc dużą kwotą, a prezerwatywa moze pęknąć.

A co do badań usg, rozmiemm ze w.listopadzie masz polowkowe, zobaczysz po nich odczujesz ulge! Chociaz strach bedzie do konca. I to odwazna jestes, sama wchodzisz do gabinetu, ja bez meza bym tam niee weszla, chyba bym uciekla!! Serio!
jola35 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-24, 13:30   #764
karmen27
Raczkowanie
 
Avatar karmen27
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 471
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

dziewczyny widzę ze chyba niepotrzebnie rozpętałam dyskusje aborcyjna jak widać zdania są podzielone,mam jedynie nadzieje ze te zdania nie skloca nas na forum..ja nie jestem za aborcja na "żądanie ".tez uważam ze niektórzy mogliby ja stosować jako antykoncepcję, pamiętajmy że są również okna życia i jeżeli ktoś naprawdę nie jest w stanie wychowywać dziecka może to dziecko oddać bez żadnych konsekwencji i o tym zapomnieć jeżeli sumienie na to pozwoli..tak jak dziewczyny pisały są domy dziecka a w Polsce jest dużo par które nie mają szansy zajścia w ciążę czy to naturalnie czy z invitro wiec adopcja jest jedynym wyjściem co do kosztów związanych z ciążą,przecież każdej z nas przysługuje prowadzenie ciąży na NFZ wiec jeżeli kogoś nie stać na prywatnego lekarza może udać się do przychodni i tam prowadzić ciąże, a witaminy aż tyle nie kosztują, ja miałam przepisami tylko zwykły folik i magnez wiec na miesiąc to koszt ok 20 zł wiec myślę że to nie tragedia nawet dla osób biednych.kazdy ma swoje zdanie na ten temat ja natomiast tego nie popieram ale szanuje również wasze opinie na ten temat
a teraz z innej beczki,dziś byłam na pobraniu krwi i zrobiłam ogólna morfologie i mocz,TSH, ft 3 i ft 4, kwas foliowy i wit b 12.oprocz tego jeszcze homocysteine i dziś kurier zabrał wymaz do mutacji genowych wiec myślę że w miarę możliwości badania będę miała ogarnięte przed nst ciąża...toksoplasmoze i cytomegalie zostawiam na grudzień czyli miesiąc przed staraniami.dostalam dziś również receptę na kwas foliowy 5mg i lekarz zlecił jeszcze femibion także od dziś juz zaczęłam je brać. ..jeżeli wyjdzie mi mthfr to wtedy przerwę kwas foliowy i udam się do swojego lekarza po dalsze zalecenia..to na tyle dzis

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------

i jeszcze miałam napisać o tabletkach 72-godzinnych które nie działają tak jak niektórzy myślą wczesnoporonnie tylko zapobiegają zajściu w niechcianą ciążę. także myślę że to powinno być alternatywą do aborcji na żądanie..
karmen27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-24, 13:40   #765
_lenka87_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 68
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

Cześć dziewczyny, my już po wizycie, wszystko jest dobrze Piąty tydzień a termin porodu na 30.06.2017r.
_lenka87_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-24, 13:50   #766
karmen27
Raczkowanie
 
Avatar karmen27
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 471
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

lenka super wiesci odetchnij teraz troszkę, wszystko będzie dobrze!
karmen27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-24, 14:18   #767
ppati87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 317
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

Lenka duzo zdrowka dla was!!!

Jola 35
Nie tylko te gowniary nie dbaja o siebie. Ale mimo wszystko uwazam ze mlodziez i dorosli tez powinni byc wyedukowani na temat antykoncepcji bardziej i powinnien byc latwiejszy dostep do niej.
Dla mnie metoda antykoncepcji nie jest aborcja. A ja brałam tabletki przez kilka dobrych lat co kosztowaly i nadal kosztuja bo kolezanka je bierze 12zl. Rozumiem ze i nie kazdy ma nawet te 12zl jak bieda piszczy bo tak w pl jest, ale wystarczy wtedy ruszyc mozgiem ze seks moze sie łączyc z niechciana ciążą. A przeciez istnieje cos takiego jak wstrzemiezliwosc seksualna.

Karmen
Racja sa jeszcze te tabletki 72h po co są jeszcze jakas alternatywą ale jak sie slyszy o tych aborcjach to chyba nie kazdy mysli o tych tabletkach i nie kazdy korzysta z nich.

Powiem cos co moze was zdziwic mam w rodzinie osobę co dokonala aborcji bylo to juz dawno. Bo kasy nie miala na kolejne juz 3 dziecko. Oczywiście mam z ta osoba kobtqkt np na uroczystosciach rodzinnych nigdy nie pow jej wprost co o tym mysle bo nie chce jej ranic. A czym te 3 dziecko bylo gorsze od tych 2 wcześniejszych?
Naprawdę nie ogarniam niektorych kobiet co nie myślą głowa.

Wiem ze kazdy ma inne zdanie i nie
obrazam sie z tego powodu. Tylko wyrazam wlasne zdanie. Bo nikt kobiecie na siłę nóg nie rozklada jesli oczywiście nie jest to gwałt. A potem taka placze ze kasy nie ma na antykoncepcje, na dziecko ale na aborcje znajdzie. Bo czy u nas w podziemiach ja robic czy w szpitalu za granica to kasa jest potrzebna. Albo mam kase mam wszystko ale dziecka nie chce bo nie i ide na aborcje.
__________________
28.09.2015 aniołek Ksawierek 20tc[*]
Mutacja mthfr c677t heterozygota
ppati87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-24, 14:33   #768
karmen27
Raczkowanie
 
Avatar karmen27
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 471
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

Ppati ja również tak myślę..oczywiście nam też ktoś może teraz zarzucić ze w czym to nasze "terminowane" dziecko miałobyc gorsze od tych zdrowych w domu,ale jest jasna spora różnica właśnie między terminacja a aborcja.tetminacje wybrałysmy po to aby nasze dzieci nie cierpiały w przyszłości z powodu swoich wad,może ktoś zarzucić teraz ze takie dziecko mogłysmy i oddać do okna życia bądź adopcji ale co takie dziecko miałoby za życie, mało kto decyduje się na adopcje chorych dzieci...
powiem szczerze że wyznanie Natalii przybysz zszokowalo mnie,jak można powiedzieć o aborcji "5 min i znowu czujesz się wolny" no sorry ale to słowa poniżej pasa,jeszcze z ust matki dwójki dzieci...
karmen27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-24, 14:41   #769
ManiaL34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 275
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

Przeczytalam dziś opinie Korwin piotrkowskiej o przybysz i tym jej wywiadzie i muszę się z nią zgodzić, to co zrobiła przybysz to prowokacja i argument dla przeciwników, może celowo nawet zrobione, żeby kobiety zaczęły zmieniać zdania i nie chodzić na czarne protesty

http://www.pudelek.pl/artykul/99602/...a/?statid=null

Edytowane przez ManiaL34
Czas edycji: 2016-10-24 o 14:44
ManiaL34 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-24, 14:42   #770
jola35
Rozeznanie
 
Avatar jola35
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 502
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

lenka super wiesci, tak na poczatek lata! Bedzie dobrze!

Dziewczyny, wiem ze temat aborcji wywoluje silne emocje, i raczej jak ktos.ma wyrobione zdanie to juz go nie zmieni i nikt nikogo nie przekona.
Oczywiscie najlepsza jest edukacja seksualna, by zmiejszyc.liczbe niechcianych ciąż, ale u nas w kraju jest z tym kiepsko. To samo z dostepnoscia antykkoncepcji, moim zdaniem powinna byc refundowana, chociaż w części.
Jest podobno projekt w sejmie by zlikwidowac te pigulki dzien-po i wszystkie srodki antykoncepcyjne ktore maja uniemmozliwiac zagniezdzenie sie zaplodnionej komorki w macicy, przy czym eksperci mowia ze w wielu przypadkach zwyklej antykoncepcji hormonalnej taka funkcja tez wystepuje wiec bylyby one również zakazane. Oczywiscie spiralki rowniez! Masakra!
jola35 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-24, 15:25   #771
karmen27
Raczkowanie
 
Avatar karmen27
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 471
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

przeczytałam opinie Piotrowskiej na temat wypowiedzi Przybysz..Przybysz być może chciała zabłysnąć jako ze trochę o niej ostatnio cicho się zrobiło ale nikomu niestety to nie wyszło na dobre a szczególnie nam wszystkim którzy popierają czarny protest..wydaje mi się troszeczkę jej się pomyliły zasady czarnego protestu,tu chodzi o wolny wybór i aborcję tylko w trzech przypadkach a nie aborcję na żądanie.ona myślała ze jak się "pochwali" aborcja to będzie na plus dla nas,ze kolejna "sławna " osoba jest za czarnym protestem ale niestety tylko pogorszyła sprawę. ..brzydze się jej wywiadem

---------- Dopisano o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 15:13 ----------

i jeszcze co śmieszne przecież Natalia jest wegetarianką,bo przecież nie chce jeść zabijanych zwierząt, a swojego dziecka nie było szkoda zabić?przepraszam dziewczyny ze tak ruszam ten temat ale ta dziewczyna naprawdę nam zaszkodziła a nie polepszyla..

Edytowane przez karmen27
Czas edycji: 2016-10-24 o 15:15
karmen27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-24, 16:00   #772
jola35
Rozeznanie
 
Avatar jola35
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 502
Red face Dot.: Terminacja ciąży cz.2

Dziewczyny, na czarny protest poszly i osoby ktore chca liberalizacji obecnej ustawy, tak jak jest w krajach cywilizacyjnych na Zachodzie, jak również osoby ktore nie chca ruszac obecnej ustawy. Czarny protest to nie byla tylko sprawa zaostrzenia prawa aborcyjnego ale ogolny sprzeciw wobec łamania praw kobiet, kupczenia tymi prawami przez facetow w sejmie, przeciwko pogardzie wobec kobiet, przypomnijcie sobie slowa politykow i hierarchow koscielnych- "niech sie bawia", "marsz cywilizacji smierci", "przy gwalcie nie zajdzie sie w ciaze"- (widocznie kobieta dobrze sie wtedy bawila jak bo zaciazyla)., "trzeba wiedzieciec komu sie dawalo i kiedy", sorry to was nie wkurza? Ta pogarda wobec kobiet? Albo sadystyczne mysli prezesa, zeby nawet zdeformowane dziecko sie urodzilo tyljo po to by je ochrzcic i pochowac? Pana Zalka slowa o tym ze kobietom powinno byc wszystko jedno czy irodza zdrowe czy umierajace dziecko, bo i tak wszyscy umrzemy? Czy nie wkurza was fakt, ze panstwo zabralo kase fundacji wspierajacej kobiety,nad ktorymi znecaja sie mezowie, tylko z powodu, ze fundacja wspiera tylko kobiety, a mezczyzn nie? Czy nie wkurzal was projekt o in vitro, debatowany w tym samym czasie? Troche sie tego nazbierało i to byl marsz wkurzonych osob na to co sie dzieje!

A co do wywiadu z Natalia Przybysz, to mam o nim mieszane uczucia, złamała tabu, powiedziala o dokonaniu aborcji w taki spokojny sposob, moze jest wiele takich przypadkow, tylko sie o nich nie mowi, a tak wywolala sie dyskusja, to chyba dobrze ze zaczyna sie o tym mowic, mowia o tym kobiety ktore przez to przeszly, moze wiecej z nich sie odezwie, zamiast wypowiedzi poslow i ksiezy, zaraz okaaze sie ze w kraju 90% katolickim jednak nie jestesmy tacy swieci jak o sobie myslimy.,
wiekszosc ja za to zhejtowala, ja nie siedze jej w glowie i w zyciu i jej za to nie oceniam. Podziwiam jej odwage, ze w takim kraju jak Polska to powiedziala.
jola35 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-24, 16:23   #773
karmen27
Raczkowanie
 
Avatar karmen27
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 471
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

Jola ale nie rozumiem czemu piszesz "to was nie wkurza,tego się nie brzydzicie"?przecież chyba kazda kobieta na tym forum opowiada się za protestem i brzydzi się wypowiedziami polityków i księży na temat naszych wyborów ale mi chodzi tutaj o konkretny temat wywiadu z Natalia i choć ja też nie siedzę w jej głowie nigdy nie popre jej wyboru,jej wypowiedzi..ja juz nie będę pisać tutaj o tym wywiadzie i nie będę tego komentować bo nie chce znowu kwasu na forum.swoja opinie wyraziłam i na tym koniec w końcu tematem forum jest co innego a nie Natalia Przybysz amen
karmen27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-24, 16:26   #774
ManiaL34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 275
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

Jola, masz rację, protest nie dot. tylko zaostrzenia ustawy ale przede wszystkim w obronie praw kobiet i równego traktowania. Ja tylko uważam, że ten wywiad nie pomógł kobietom tylko dał dodatkowe argumenty przeciwnikom.
ManiaL34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-24, 18:21   #775
jola35
Rozeznanie
 
Avatar jola35
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 502
Cool Dot.: Terminacja ciąży cz.2

karmmenchcialam tylko napissac ze na czarny protest poszly osoby o roznych przekonaniach. Ja moze nie zgadzam ssie ze.wszysstkkimi ich uczestnikami, ale ciesze.sie ze ten glos zostal uslyszany na gorze. Pod jego wplywem odezwaly siee rozne glosy- małżeństwo ktore Chazan skazal na patrzenie jak ich dziecko umiera postanowilo udzieic wywiadu, teraz Natalia. Mysle ze to nie koniec takich glosow. Nie mam pojecia w ktora strone to pojdzie.
Ale masz racje, to forum nie jest miejscem na takie trudne tematy, mamy sie tu naawzajem wspierac, a nie dzielic,
jola35 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-25, 05:52   #776
aniolkowamamusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 155
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

U mnie po raz 4 pod górę. 6 tc 2 dzien wczoraj wizyta.Pecherzyk splaszczony brak echa serca lekarz karze czekać 2 tyg na poronienie jak nie to zabieg
Żyć mi się nie chce...
aniolkowamamusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-25, 06:23   #777
klebuszkowa1212
Raczkowanie
 
Avatar klebuszkowa1212
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 407
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

aniolkowamamusia
Bardzo mi przykro... tylko proszę nie poddawaj się! trzeba walczyć...
klebuszkowa1212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-25, 06:26   #778
karmen27
Raczkowanie
 
Avatar karmen27
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 471
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

aniołkowamamusia tak bardzo mi przykro nie wiem co mam napisać, słowa i tak nie oddadzą jak bardzo jest mi Ciebie żal. ..przytulam
karmen27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-25, 06:31   #779
joasiala
Zadomowienie
 
Avatar joasiala
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 399
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

anilkowamamusia wspolczuje Ci. Trzymaj sie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
joasiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-25, 07:31   #780
_lenka87_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 68
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

aniolkowamamusia tak bardzo, bardzo mi przykro. Nie wiem nawet co napisać... Trzymaj się kochana.
_lenka87_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-30 15:51:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:51.