stringi a krosty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-26, 16:48   #1
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214

stringi a krosty


Czy noszenie stringów może powodować powstawanie bolących krostek na wargach sromowych?
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 20:03   #2
dr Waleśkiewicz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 81
Dot.: stringi a krosty

Cytat:
Napisane przez WioletaM
Czy noszenie stringów może powodować powstawanie bolących krostek na wargach sromowych?
mnie sie jeszcze nie zdarzyło...

raczej proszek , w ktorym owe stringi sa prane...
__________________
Karolina Waleśkiewicz
dr Waleśkiewicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 01:21   #3
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: stringi a krosty

U mnie nieraz po zgoleniu w tym miejscu gdzie ocierają się brzegi od stringów zrobiło mi się kilka krostek, dlatego zawsze noszę wkładki ze skrzydełkami aby nie drażniły skóry.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 20:03   #4
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: stringi a krosty

To nie są takie krostki jak po goleniu. Są duże i z ropą.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 22:46   #5
alfaCentauri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 29
Dot.: stringi a krosty

To co opisujesz to nie koniecznie są krosty, bardziej pęcherze z treścią jak piszesz ropną. Może to być zapalenie mieszka włosowego (żółtawy pęcherzyk ropny często przebity włosem), niesztowice (wykwit pęcherzykowo-ropny) ale tylko wtedy jeżeli Twoje zmiany przekształcą się w owrzodzenie pokryte strupem. Oczywiście moje przypuszczenia mają być bardzo pocieszające, bo to są najmniej dokuczliwe bakteryjne zakażenia skóry, bo na pewno nie masz ropni mnogich pach jeżeli to nie są guzki rozmiękające. Jednak dermatolog będzie bardziej kompetentny i oblookany w tej kwestii. A striny raczej nie są promotorem wykwitów.
alfaCentauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 13:22   #6
dr Waleśkiewicz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 81
Dot.: stringi a krosty

Cytat:
Napisane przez alfaCentauri
To co opisujesz to nie koniecznie są krosty, bardziej pęcherze z treścią jak piszesz ropną. Może to być zapalenie mieszka włosowego (żółtawy pęcherzyk ropny często przebity włosem), niesztowice (wykwit pęcherzykowo-ropny) ale tylko wtedy jeżeli Twoje zmiany przekształcą się w owrzodzenie pokryte strupem. Oczywiście moje przypuszczenia mają być bardzo pocieszające, bo to są najmniej dokuczliwe bakteryjne zakażenia skóry, bo na pewno nie masz ropni mnogich pach jeżeli to nie są guzki rozmiękające. Jednak dermatolog będzie bardziej kompetentny i oblookany w tej kwestii. A striny raczej nie są promotorem wykwitów.
ojjj
cóż za dramatyczny opis!!!!!!
radziłabym raczej nie pisaćc takich rzeczy, bo po pierwsze moga osobe zainteresowana bardzo zaniepokioć, a po drugie nie do końca są zgodne z prawdą...
zap. mieszka włosowego jest bolesne!! czerwony , twardy naciek - niekoniecznie z ropa...
co do niesztowicy, to juz nawet pisac nie bede...
a juz te ropnie mnogie... o moj boże!!!

natomiast WIOLETKO idz do dermatologa , gdy zobaczy zmiany z pewnoscia nie bedzie mial problemow z rozpoznaniem przyczyny i odp. leczeniem
moze to byc spowodowane alergia na proszek, moze nadwrazliwoscia skory na obtarcia z nastepowym nadkazeniem... trudno jest cokolwiek powiedziec bez obejrzenia
i myśle, ze teorie kolezanki sa wyolbrzymione
__________________
Karolina Waleśkiewicz
dr Waleśkiewicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 14:15   #7
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: stringi a krosty

Panie doktorze, alez mnie ten opis przestraszyl! Juz sama nazwa- ropnie mnogie...

Kakusiu, mialam kiedys podobne problemy, ale tylko wtedy, kiedy golilam sie zupelnie 'na zero' i nosilam stringi. Byc moze doszlo do tego jeszcze uczulenie na proszek, bo dostalam wysypki na nogach.
Od kiedy zmienilam proszek i przestalam sie golic tak zupelnie na gladko (tylko przycinam nozyczkami) - problem znikl, wiec moze i Ty tak sprobuj.
ps. Stringi nosze nadal
Pozdrawiam.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-29, 18:37   #8
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: stringi a krosty

Dziekuję za odpowiedzi. Teraz nie mam żadnego problemu. Czasami latem coś mi wyskoczyło.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 13:39   #9
anukla
Raczkowanie
 
Avatar anukla
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 56
Dot.: stringi a krosty

Hej!!

A czy macie jakies pomysly co mozna z takimi krostami zrobic?? Wlasnie mi sie cos takiego zrobilo tylko nie wiem jaka jest tego przyczyna. A moze ich byc kilka. Najpir ogolilam sie - wiec moglo wystapic podraznienie, troche pieklo wiec nasmarowalam sie oliwka, ale na drugi dzien dalej takie pieczenie mialam uczucie jakby odparzenie, wiec smarowalam sie bepantenem. Tylko ze to dalej mnie boli i piecze, a najgorsze jest to ze podczas chodzenia (no a lezec plackiem przez caly dzien nie moge) to sie dalej podraznia. I wczoraj zauwazylam ze zrobly sie z tego male krostki i mam zaczerwienienie na obydwu wargach sromowych Dzis troche to zmalalo ale dalej przeszkadza przy chodzeniu i piecze podczas sikania
Najgorsze jest to ze nie mam jak teraz isc do lekaza dopiero po weekendzie.
Co to moze byc??
Pomocy!!
anukla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 13:55   #10
volunteer
Rozeznanie
 
Avatar volunteer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 968
GG do volunteer
Dot.: stringi a krosty

a ja mam pytanie apropo stringow ale nie krostek. czy noszenie stringow jest nie higieniczne? cos slyszalam o przesuwajacym sie pasku - tego stringowego- ktory moze przeniesc zarazki z "pupy pupy" do pochwy i przez to doprowadzic do infekcji... jest to faktycznie mozliwe i czy przejmowac sie? zwlaszcza jak mialo sie nadzerke usuwana....
buziaki
volunteer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 21:05   #11
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: stringi a krosty

Cytat:
Napisane przez anukla
Hej!!

A czy macie jakies pomysly co mozna z takimi krostami zrobic?? Wlasnie mi sie cos takiego zrobilo tylko nie wiem jaka jest tego przyczyna. A moze ich byc kilka. Najpir ogolilam sie - wiec moglo wystapic podraznienie, troche pieklo wiec nasmarowalam sie oliwka, ale na drugi dzien dalej takie pieczenie mialam uczucie jakby odparzenie, wiec smarowalam sie bepantenem. Tylko ze to dalej mnie boli i piecze, a najgorsze jest to ze podczas chodzenia (no a lezec plackiem przez caly dzien nie moge) to sie dalej podraznia. I wczoraj zauwazylam ze zrobly sie z tego male krostki i mam zaczerwienienie na obydwu wargach sromowych Dzis troche to zmalalo ale dalej przeszkadza przy chodzeniu i piecze podczas sikania
Najgorsze jest to ze nie mam jak teraz isc do lekaza dopiero po weekendzie.
Co to moze byc??
Pomocy!!
no chyba to jest podraznienie, bo ja wlasnie mam takie cos od wczoraj
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-05, 00:29   #12
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: stringi a krosty

Wiele kobiet chodzi praiw non stop w obcisłych spodniach.
Pracują często w jednej pozycji, nie mają warunków do "rozprostowania nóg"
Bardzo starannie i często się depilują, niestety "pożyczjąc" maszynkę od męza/chłopaka. Do tego oczywiście dochodzą różne "agresywne" proszki do prania. Dodatkowy powód to draznienie przez stringi. Czasami zastosowany środek, który ma leczyć, powoduje dodatkowe podrażnienia. Ponadto drażni coraz częstsze podmywanie się (i to mydłem, zamiast łagodnym żelem intymnym)
Jeżeli już chcecie zaczynać leczenie na własną rękę to proponuje kupić specyfiki dla podrażnionej skóry noworodka (maście, pudry, emulsje) + stosować do płukania roztwór Tantum Rosa - bez recepty.
Jednak przy utrzymywaniu się objawów, pojawieniu się pęcherzyków, wizyta u (dobrego) doktora wydaje się nieunikniona!!

W. Kazimierak
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 18:55   #13
anukla
Raczkowanie
 
Avatar anukla
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 56
Dot.: stringi a krosty

Hej Śrubka. Jak masz cos takiego to lepiej wybierz sie do ginekologa. Ja wlasnie wrocilam i okazalo sie ze to grzybica!!! Tylko cholerka skad to sie przyplatalo?? Nigdy niczego takiego ne mialam chociaz tabletki antykoncepcyjne biore od 5 lat (wyczytalam gdzies na forum ze to czesto jest przyczyna). No i wrocilam wlasnie z siatka lekarstw i zabieram sie za smarowanie Do tego mojego zaczerwienienia doszly jeszcze krostki ktorych zaczelo pojawiac sie co raz wiecej.
Mam teraz tylko kilka pytan do Pana doktora. Moze jestem przewrazliwiona bo przeczytalam teraz wszystkie watki o grzybicy na forum ale wole juz chuchac na zimne
1. Dostalam chyba takie standardowe leki czyli doustnie Fluconazole, globulki: Gynoxin i Clotrimazolum i do smarowania Clotrimazolum i Triderm. Tylko wyczytalam ze powinno sie przechodzic leczenie razem z partnerem. Czy moge zakupic bez recepty Fluconazole dla mojego chlopaka?? I czy to dla niego wystarczy zeby miec pewnosc ze wszysko bedzie OK
2. Czy rzeczywiscie jest tak ze jak sie juz raz mialo grzybice to bedzie ona powracać?? Chcialabym za wszelka cene tego uniknac bo nie jest to nic przyjemnego.
3. Co mozna jeszcze zrobic oprocz tego co przepisal mi lekarz zeby to sie juz nie powtorzylo?? Moze zakupic jeszcze jakies srodki??
Dodam tylko ze nie mam i nie mialam nigdy jakis uciazliwych uplawow i grzybica objawila sie "tylko" w postaci wysypki na zewnatrz i pieczenia
Tak zaczelam sie teraz zastanawiac czy moze nie wzielo mi sie to z "nadmiernej higieny" Ostatnio kupilam sobie zel do higieny intymnej, wczesniej nie stosowalam takich specyfikow i nie mialm zadnych problemow. Moze na wszelki wypadek lepiej z niego zrezygnowac??
Troche sie rozpisalam ale dziekuje za jakas odpowiedz. Poradzcie cos!! Chce sie tego pozbyc raz na zawsze...
anukla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 19:11   #14
volunteer
Rozeznanie
 
Avatar volunteer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 968
GG do volunteer
Dot.: stringi a krosty

PANIE DOKTORZE ja dolaczam sie do pytan mojej przedmowczynie! bardzo prosze od odpowiedz, wlasnei co do stosowania srodkow do higieny i w ogole do ochrony miejsc intymnych. ja uzywam takiego francuskiego plyny laktacit czy cos... slyszalam tez ze problemy w okolicah intymnych jest spowodowane brakiem flory bakteryjnej - wlasnie przez stosowanie mydla zamiast plynow zgodnych z ph skory - i stad jeszcze jedno moje pytanie- jak mozna ta flore bakteryjna odnowic - pijac kefir? birac tabletki takie jak sie bierze po kuracji antybiotykowej?
bardzo prosze o odpowiedzi.
pozdrawiam serdecznie!
volunteer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 00:38   #15
froggie
Zakorzenienie
 
Avatar froggie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Żabkowo
Wiadomości: 11 756
Dot.: stringi a krosty

A mi od stringów hemoroidy się robią więc ich nie noszę wcale
__________________
flejksy (klik!)
Zapraszam
froggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 10:07   #16
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: stringi a krosty

Cytat:
Napisane przez anukla
Hej Śrubka. Jak masz cos takiego to lepiej wybierz sie do ginekologa. Ja wlasnie wrocilam i okazalo sie ze to grzybica!!!
no mnie to cos zniknelo to bylo takie zwykle podraznienie po goleniu, bo nie wiem co mnie podkusilo golic jak byly jeszcze bardzo krotkie wloski
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 10:20   #17
mujer
Zadomowienie
 
Avatar mujer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 976
Dot.: stringi a krosty

W sumie to przyznam, że co włoże stringi to coś mi dokucza. Zacznę sądzić, ze faktycznie cholerstwo szkodzi Ale nie słyszałam o tym, zeby się od stringów hemoroidy robiły Ciekawe
mujer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 13:28   #18
anukla
Raczkowanie
 
Avatar anukla
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 56
Dot.: stringi a krosty

No to masz szczescie Śrubka

Nasunela mi sie taka jeszcze jedna kwestia i pytanie do Pana Doktora.

Zamierzam po tej calej nieszczesnej przygodzie udac sie na takie standardowe badania do ginekologa zrobic cytologie itp. Tylko tak sie zastanawiam jaki okres czasu powinien minac od wyleczenia tej infekcji do zrobienia cylologii zeby wynik byl wiarygodny i nie bylo przeklaman w zwiazku z tym
Dziekuje za odpowiedz
anukla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 13:04   #19
zlotaa
Raczkowanie
 
Avatar zlotaa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 36
Dot.: stringi a krosty

Cytat:
Napisane przez anukla
Hej!!

A czy macie jakies pomysly co mozna z takimi krostami zrobic?? Wlasnie mi sie cos takiego zrobilo tylko nie wiem jaka jest tego przyczyna. A moze ich byc kilka. Najpir ogolilam sie - wiec moglo wystapic podraznienie, troche pieklo wiec nasmarowalam sie oliwka, ale na drugi dzien dalej takie pieczenie mialam uczucie jakby odparzenie, wiec smarowalam sie bepantenem. Tylko ze to dalej mnie boli i piecze, a najgorsze jest to ze podczas chodzenia (no a lezec plackiem przez caly dzien nie moge) to sie dalej podraznia. I wczoraj zauwazylam ze zrobly sie z tego male krostki i mam zaczerwienienie na obydwu wargach sromowych Dzis troche to zmalalo ale dalej przeszkadza przy chodzeniu i piecze podczas sikania
Najgorsze jest to ze nie mam jak teraz isc do lekaza dopiero po weekendzie.
Co to moze byc??
Pomocy!!
No coz to jest najzwyczajniesze podraznienie po zgoleniu wloskow.Wyskakuja te paskudne krostki grrrrr.A no i tez pojawiaja sie przy odrastaniu wloskow(krostki)
zlotaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-07, 13:27   #20
anukla
Raczkowanie
 
Avatar anukla
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 56
Dot.: stringi a krosty

No coz zlotaa ja tez tak myslalam bo takie podraznienie nie raz mialam ale niestety nie chcialo to tak jak zawsze po 1 dniu zniknac a bylo wrecz przeciwnie co raz gorzej. No a okazalo sie ze to infekcja grzybiczna Poczytaj dokladnie posty powyzej
anukla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 12:10   #21
zlotaa
Raczkowanie
 
Avatar zlotaa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 36
Dot.: stringi a krosty

Oj bidulka... anukla. A co do tej depilacji okolic intymnych.Macie sposoby zeby uniknac krostek.Tzn zeby podraznienia byly jak najmniejsze
zlotaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 13:11   #22
mujer
Zadomowienie
 
Avatar mujer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 976
Dot.: stringi a krosty

Swego czasu na okolice bikini dobrze mi robił alantan plus. Choć ostatnio już nie
mujer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-26, 01:17   #23
ania_chetna_13
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 19
Dot.: stringi a krosty

tak, ale tylko jak założysz przodem do tyłu.... ale nie przejmuj się... krosty teraz są modne.... aby ni ebyło krost musisz sobi ekupić majty u ruskich i porządnie je wyparzyć.... a potem puknij się w baniak.... a krosty powyciskaj
ania_chetna_13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 18:17   #24
kasa8686
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 89
Dot.: stringi a krosty

Cytat:
Napisane przez alfaCentauri Pokaż wiadomość
To co opisujesz to nie koniecznie są krosty, bardziej pęcherze z treścią jak piszesz ropną. Może to być zapalenie mieszka włosowego (żółtawy pęcherzyk ropny często przebity włosem), niesztowice (wykwit pęcherzykowo-ropny) ale tylko wtedy jeżeli Twoje zmiany przekształcą się w owrzodzenie pokryte strupem. Oczywiście moje przypuszczenia mają być bardzo pocieszające, bo to są najmniej dokuczliwe bakteryjne zakażenia skóry, bo na pewno nie masz ropni mnogich pach jeżeli to nie są guzki rozmiękające. Jednak dermatolog będzie bardziej kompetentny i oblookany w tej kwestii. A striny raczej nie są promotorem wykwitów.
Po goleniulu,ale nie bezposrednio po -to mogą być potówki.zwłaszcza latem moga sie pojawiac a wiadomo gorąco,jeszcze spodnie do tego,miedzy nogami gorąco i prosze pacisz sie.czesto mają to chłopaki jak cwicza na siłowni albo pracują fizycznie, to jest to samo co na plcach ci czasem wyskoczy albo na dekolcie ,szyi czole/niewiadomo skąd/-tam gdzie sie osiada pot
A sposób jest prosty i skuteczny:
SODA OCZYSZCZONA
1.na filiżankę wody,łyżeczka sody oczyszczonej=róbcie okłady 10 min w każdym wolnym czasie
2.do wanny z pół opakowania wsypać,nawt włosy moczyc w tym
efekty:
-łagodzi podrażnienia skóry np:po dpilacji,
-zapobiega i likwiduje potówki,pryszcze,trądzik
-wybiela blizny,
-zapobiega wrastaniu włosów
-i co tam jeszcze ,ogólnie bardzo kożystnie wpływa na pH skóry- nawet ludziom chorym na łuszczyce bardzo pomaga
mie zreszta tez to pomogło ,efekty na drugi dzień widziałam
kasa8686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 20:43   #25
cytryna21
Raczkowanie
 
Avatar cytryna21
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 330
Dot.: stringi a krosty

mi od stringów nigdy krostki nie wyszły a chodzę w takim modelu majteczek już od 8lat na co dzień. Może na jakiś materiał jesteś uczulona? zrób test czy od bawełnianych też ci wychodzą bo nie powinny
cytryna21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 09:43   #26
kasa8686
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 89
Dot.: stringi a krosty

Cytat:
Napisane przez cytryna21 Pokaż wiadomość
mi od stringów nigdy krostki nie wyszły a chodzę w takim modelu majteczek już od 8lat na co dzień. Może na jakiś materiał jesteś uczulona? zrób test czy od bawełnianych też ci wychodzą bo nie powinny
Jasne że bawełna przepuszcza powietrze a w sztucznym to sie kisisz i pocisz i wyskakują pryszcze;-) mnie to najlepiej w koronce:przewiewnie i nie czuje ze noszę bieliznę
kasa8686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 09:48   #27
Nathaliaczek
Raczkowanie
 
Avatar Nathaliaczek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 494
Dot.: stringi a krosty

Ja ostatnio od stringów dostałam strasznego podrażnienia i myślałam, że zaczyna się grzybica... Więc smarowałam Klotrimazolem i przeszło, poszłam na wszelki wypadek do gina ale nic nie było.. To chyba zależy od predyspozycji danej osoby; ja np źle się czuję w stringach, i jak nie muszę to nie noszę
Nathaliaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 12:47   #28
Edekzkrainyrozpaczy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1
Question Dot.: stringi a krosty

Cytat:
Napisane przez dr W.Kazimierak Pokaż wiadomość
Wiele kobiet chodzi praiw non stop w obcisłych spodniach.
Pracują często w jednej pozycji, nie mają warunków do "rozprostowania nóg"
Bardzo starannie i często się depilują, niestety "pożyczjąc" maszynkę od męza/chłopaka. Do tego oczywiście dochodzą różne "agresywne" proszki do prania. Dodatkowy powód to draznienie przez stringi. Czasami zastosowany środek, który ma leczyć, powoduje dodatkowe podrażnienia. Ponadto drażni coraz częstsze podmywanie się (i to mydłem, zamiast łagodnym żelem intymnym)
Jeżeli już chcecie zaczynać leczenie na własną rękę to proponuje kupić specyfiki dla podrażnionej skóry noworodka (maście, pudry, emulsje) + stosować do płukania roztwór Tantum Rosa - bez recepty.
Jednak przy utrzymywaniu się objawów, pojawieniu się pęcherzyków, wizyta u (dobrego) doktora wydaje się nieunikniona!!

W. Kazimierak

a jak się pozbyć tego?
https://scontent-b-lhr.xx.fbcdn.net/...e2&oe=52B48B07

Od czasu kiedy zaczęłam nosić stringi zaczęły mi wysypywać takie krostki, nie bolą, nie swędzą - drażnią swoim wyglądem i obecnością. Gdy rozdrapie to leje się krew strumieniami i ciężko ją zatamować. Co to jest? Mam się martwić? Chodzę regularnie do ginekologa ale moja Pani doktor nic nie stwierdziła...

Edytowane przez Edekzkrainyrozpaczy
Czas edycji: 2013-12-19 o 12:54
Edekzkrainyrozpaczy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:44.