Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-15, 08:23   #3361
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

dziewczyny a na zsk nie ma dostepnych olejkow myjacych takich jak np na BU ? (pomaranczowy ) czy ja nie widze po prostu??

Bo.. z checia zamowilabym teraz na zsk bo maja wiekszy wybor, chce wyprobowac hydrolat migdalowy , olejek z truskawek, olejek z rozy, moze migdalowy...
a na BU tego nie ma
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 08:36   #3362
makki
Raczkowanie
 
Avatar makki
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 78
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
dziewczyny a na zsk nie ma dostepnych olejkow myjacych takich jak np na BU ? (pomaranczowy ) czy ja nie widze po prostu??

Bo.. z checia zamowilabym teraz na zsk bo maja wiekszy wybor, chce wyprobowac hydrolat migdalowy , olejek z truskawek, olejek z rozy, moze migdalowy...
a na BU tego nie ma
Są olejki myjące w zsk
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/c/Olejki-hydrofilowe/10
makki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 08:38   #3363
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

o jej dziekuje i przepraszam
nie moge sie jakos odnalezc na ich stronie

a czy uzywalas moze ich? i np tez z tych z bu? z BU mi pasuja.. zwlaszcza pomaranczowy i sie zastanawiam czy te tez sa takie same/podobne
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 08:57   #3364
makki
Raczkowanie
 
Avatar makki
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 78
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
o jej dziekuje i przepraszam
nie moge sie jakos odnalezc na ich stronie

a czy uzywalas moze ich? i np tez z tych z bu? z BU mi pasuja.. zwlaszcza pomaranczowy i sie zastanawiam czy te tez sa takie same/podobne
Z BU kiedyś używałam, bardzo dobrze zmywały twarz, ale i tak musiałam potem umyć jakimś żelem łagodnym- nie odpowiadała mi ta warstwa którą zostawiał olejek, tych z zsk jeszcze nie miałam okazji przetestować.
makki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 10:16   #3365
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Błagam, polećcie mi coś mega nawilżającego do ciała...
Próbowałam się smarować olejkiem alterra - nic
Olejem kokosowym - trochę lepiej, ale też bez szału..
Miałam się przerzucać na oleje, ale zaraz się chyba złamię i kupię sobie balsam neutrogeny albo cos w tym stylu, bo mnie ta skóra aż boli, taka jest sucha...
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 10:51   #3366
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez pannanika Pokaż wiadomość
Błagam, polećcie mi coś mega nawilżającego do ciała...
Próbowałam się smarować olejkiem alterra - nic
Olejem kokosowym - trochę lepiej, ale też bez szału..
Miałam się przerzucać na oleje, ale zaraz się chyba złamię i kupię sobie balsam neutrogeny albo cos w tym stylu, bo mnie ta skóra aż boli, taka jest sucha...
może masz za mocny żel do mycia ciała?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 11:07   #3367
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
może masz za mocny żel do mycia ciała?
Mam za twardą wodę i nic z tym nie zrobię. Przy każdym żelu jest to samo. Zresztą moja mama myje się innymi środkami a też ma mega suchą skórę...
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-15, 21:26   #3368
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez pannanika Pokaż wiadomość
Mam za twardą wodę i nic z tym nie zrobię. Przy każdym żelu jest to samo. Zresztą moja mama myje się innymi środkami a też ma mega suchą skórę...

hmm może dodawaj kropi panthenolu do zlów i w jakims znikomym stopniu to pomorze?


a oliwke hipp próbowałas?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 21:32   #3369
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
hmm może dodawaj kropi panthenolu do zlów i w jakims znikomym stopniu to pomorze?


a oliwke hipp próbowałas?
Jeszcze nie próbowałam, może spróbuję
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 21:39   #3370
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez pannanika Pokaż wiadomość
Błagam, polećcie mi coś mega nawilżającego do ciała...
Próbowałam się smarować olejkiem alterra - nic
Olejem kokosowym - trochę lepiej, ale też bez szału..
Miałam się przerzucać na oleje, ale zaraz się chyba złamię i kupię sobie balsam neutrogeny albo cos w tym stylu, bo mnie ta skóra aż boli, taka jest sucha...
Kup w aptece gliceryne, rozcieńczaj ją z wodą demineralizowaną/hydrolatem i zmieszaj na dłoni z porcją oleju i wtedy wcieraj w ciało, powinno byc lepiej.
Mozesz też spróbować zrobic w małej buteleczce porcje oleju zmieszanego z lecytyną wycisniętą z kapsułki (też z apteki) i taki miks zmieszac z rozcieńczoną gliceryna. Zapewne bedzie to klajster, ale pewnie duzo skuteczniejszy niz sam olej.
I mimo wszystko używaj zeli opartych na łagodnych detergentach
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 21:44   #3371
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Kup w aptece gliceryne, rozcieńczaj ją z wodą demineralizowaną/hydrolatem i zmieszaj na dłoni z porcją oleju i wtedy wcieraj w ciało, powinno byc lepiej.
Mozesz też spróbować zrobic w małej buteleczce porcje oleju zmieszanego z lecytyną wycisniętą z kapsułki (też z apteki) i taki miks zmieszac z rozcieńczoną gliceryna. Zapewne bedzie to klajster, ale pewnie duzo skuteczniejszy niz sam olej.
I mimo wszystko używaj zeli opartych na łagodnych detergentach
dzięki
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-16, 02:16   #3372
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez vyenna Pokaż wiadomość
czyli takie masło cupacacu z mocznikiem jest dobre dla atopowców?
"Cupacacu"... Cacycupa Nie do mnie pytanie, ale jam atopik. Masło cupuacu jest bardzo dobre dla atopowców i mocznik także... Oczywiście może się trafić atopik, którego jedno lub drugie (lub jedno i drugie) uczula/podrażnia, ale generalnie: TAK, oba składniki są super. Szkoda, że masło cupuacu jest tak drogie, ale może ono służyć za naturalny emulgator (wchłania 200% wody!), więc dodajemy np. hydrolatu zmieszanego z mocznikiem. Nie próbowałam takiego miksu, ale na mój rozum powinno być ok. Kto wie, może nawet lepiej niż ok
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.
banana split jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 08:25   #3373
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

a skad lepiej zamawiac z
zsk czy z mazidel?
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 16:23   #3374
Kalusia4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 96
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

cześć dziewczyny!

Potrzebuję pomocy- chciałam zamówić dla mamy jakieś olejki oraz hydrolaty ale zupełnie nie wiem jakie najlepiej wybrać. Ma skórę naczynkową, wrażliwą, suchą oraz z trądzikiem różowatym.... Mam nadzieję, że pomożecie mi w wyborze
Kalusia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 23:31   #3375
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
a skad lepiej zamawiac z
zsk czy z mazidel?

Hmm, nie wiem, oba sklepy bardzo lubię. Częściej zamawiam w zsk, ale sama nie wiem dlaczego. Chyba przez to, że kiedyś dawali sporo próbek (teraz nie jest już tak super, zwykle dostaję jedną próbkę). W każdym razie oba sklepy polecam.
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.
banana split jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 23:49   #3376
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Kalusia4 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny!

Potrzebuję pomocy- chciałam zamówić dla mamy jakieś olejki oraz hydrolaty ale zupełnie nie wiem jakie najlepiej wybrać. Ma skórę naczynkową, wrażliwą, suchą oraz z trądzikiem różowatym.... Mam nadzieję, że pomożecie mi w wyborze
Może jak ma skórę naczynkową i wrażliwą, to olej (macerat) z kasztanowca A jak chodzi o suchą skórę, to szczerze polecam hydrolat migdałowy
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 06:31   #3377
Kalusia4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 96
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

bardzo dziękuję za odpowiedź
Kalusia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 08:48   #3378
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

ja nastepnym razem kupię migdałowy

bo mam teraz oczarowy, bardzo go lubię, a jednak nie widze różnicy między stosowaniej jego a zwykłego toniku.

ale i tak pozostane przy hydrolatach bo to zawsze natura a nie chrmia


i używam od 3 dni oleju łopianowego na twarz
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 09:54   #3379
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Kalusia4 Pokaż wiadomość
bardzo dziękuję za odpowiedź
Nie ma za co
Moze jeszcze ktoś bardziej obeznany się wypowie i coś jeszcze doradzi
Aha i ostatnio był chwalony również olej z róży piżmowej przez osobę po 40 r.ż., więc może też warto pomyśleć
Ja mam zamiar go podsunąć mamie, bo sama go bardzo lubię


Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ja nastepnym razem kupię migdałowy

bo mam teraz oczarowy, bardzo go lubię, a jednak nie widze różnicy między stosowaniej jego a zwykłego toniku.

ale i tak pozostane przy hydrolatach bo to zawsze natura a nie chrmia


i używam od 3 dni oleju łopianowego na twarz
Ja tez lubię oczarowy, tylko ja zawsze coś jeszcze dodaję do hydrolatów Robię takie małe porcję toniku, żeby zużyć w kilka dni, dodaję ekstrakty, niacynamide, panthenol itp.

A jak się łopianowy spisuje na buźce?
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-17, 11:58   #3380
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Witajcie
dziewczyny zakupiłam pierwszy olej, z racji, że mam cerę problematyczną wybór padł na tamanu i tu moje pytanie. W jakich proporcjach mam go mieszać z żelem hialuronowym? Wczoraj zrobiłam pierwszą próbę ( mam cerę mieszaną w kierunku do tłustej) kleks żelu i dwie krople oleju i ściągnął mi buzię, uczucie braku nawilżenia.
Proszę o poradę.
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 12:42   #3381
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Witajcie
dziewczyny zakupiłam pierwszy olej, z racji, że mam cerę problematyczną wybór padł na tamanu i tu moje pytanie. W jakich proporcjach mam go mieszać z żelem hialuronowym? Wczoraj zrobiłam pierwszą próbę ( mam cerę mieszaną w kierunku do tłustej) kleks żelu i dwie krople oleju i ściągnął mi buzię, uczucie braku nawilżenia.
Proszę o poradę.
Spróbuj następnym razem dać 4 krople oleju, a mniej HA
Nie ma chyba takich proporcji, które by idealnie każdej z Nas pasowały, pokombinuj troszkę, a znajdziesz proporcje odpowiednie dla siebie
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 14:40   #3382
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ja nastepnym razem kupię migdałowy

bo mam teraz oczarowy, bardzo go lubię, a jednak nie widze różnicy między stosowaniej jego a zwykłego toniku.

ale i tak pozostane przy hydrolatach bo to zawsze natura a nie chrmia


i używam od 3 dni oleju łopianowego na twarz
A jakiego?

---------- Dopisano o 15:40 ---------- Poprzedni post napisano o 15:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Az_ja Pokaż wiadomość
Dzięki Joanno za treściwą odpowiedź!

Pomysł olejków do twarzy bardzo mi pasuje, mam zamiar zrezygnować z kremów, zresztą prawie wszystkie mnie uczulają, i to najczęściej po zużyciu ok 1/3 opakowania, więc próbki są na nic. Zresztą jak poczytałam o tych wszystkich szkodliwych związkach jeszcze bardziej się w tym utwierdzam. Nawet w kremie Nivea jest aluminium - po co mam to sobie aplikować.
Od kilku dni wcieram w twarz olejek rokitnikowy (ten akurat mam w domu) zmieszany z kremem Gulivere ( dość neutralny). Bardzo mi to pasuje, skóra jest gładka i mięciutka, dodatkowo super efekt leciutkiej opalenizny - więc samoopalacz idzie do kosza!
Zamówię na pewno olejek z róży, który poleca Joanna i spróbuję go już bez kremu - ale czy da radę z nawilżeniem?
Olejek z rokitnika jest fajnym olejkiem jezeli chodzi o pielegnacje. Nie miałam go ale często się pojawia w poradnikach zielarskich. Sama szukałam go dla siebie ale mam tyle innych a jedyny jaki znalazłam miał krótki termin ważnosci więc sobie darowałam.
Mówiesz, że efekt zabarwienia utrzymuje się na skórze? Ciekawe

Olejek z rózy mam ale z innej akurat bo z dzikiej ale róża jak róża każda ma wartości odżywcze. Ten z BU czy ZSK ma dobre opinie.
Pamietaj, zeby olejki smarowac na zwilzana skore. Popsikaj wodą termalną lub hydrolatem. Bo bez tego sam olej moze miec tendencje do wysuszenia. Na zwilzonej olej zatrzyma wilgoc w skorze i wartosci lecznicze hydrolatu zostana na dluzej na skórze, wnikną a nie szybko odbarują.

Kremy Gulivere znam Nie są jakięs bardzo naturalne, jakoś nie wierze w skład na opakowaniu, wolę jak jest prawdziwy INCI podany po naukowemu. Ten z ich opakowań jest jakiś... nie kompletny jak dla mnie. Przynajmniej mam takie odczucie.
Ponoc nie maja konserwantów i parabenów ale nie chce mi sie w to wierzyc, bo opakowanie mało szczelne i tandetne. Skład aż za ładny pod kątem składników aktywnych (co jest plusem) ale one chyba wymagaja jednak jakis srodków zabezpieczjacych.
Na przykład witaminy zawarte w serum.
Nie są złe pod kątem pielegnacji, nie powoduja podraznien czy reakcji alergicznych, raczej są grupą pomiedzy kosmetykami naturalnymi a chemicznymi. Jak krzywdy Ci nie robią nie ma co z nich rezygnować. Gdyby potwierdzic ich skład i dokładnie przeanalizowac byc moze w 90% można by je nazwać naturalnymi.

Mało osób zna tą firmę, jeszcze na Wiazaz nie spotkałam drugiej
Ja lubię tę firmę za krem do dłoni i pilniki . Kremy do twarzy mało u mnie schodzą ale tylko dlatego, że mam wymagajacą cerę.
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli

Edytowane przez Poli Mana
Czas edycji: 2012-02-17 o 14:41
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 15:18   #3383
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Poli Mana Pokaż wiadomość
Pamietaj, zeby olejki smarowac na zwilzana skore. Popsikaj wodą termalną lub hydrolatem. Bo bez tego sam olej moze miec tendencje do wysuszenia. Na zwilzonej olej zatrzyma wilgoc w skorze i wartosci lecznicze hydrolatu zostana na dluzej na skórze, wnikną a nie szybko odbarują.
No to ja cały czas źle robiłam, bo cały czas myślałam, że lepiej jest poczekać, aż hydrolat się wchłonie zanim nałożę olej
Czy tak samo jest z serum na bazie olejów lub kremem samorobionym z olejami? Czy takie więcej składnikowe produkty lepiej stosować na suchą skórę?
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 15:33   #3384
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
No to ja cały czas źle robiłam, bo cały czas myślałam, że lepiej jest poczekać, aż hydrolat się wchłonie zanim nałożę olej
Czy tak samo jest z serum na bazie olejów lub kremem samorobionym z olejami? Czy takie więcej składnikowe produkty lepiej stosować na suchą skórę?
Kremy mają już wode wiec nie ma wiekszego sensu nakładać je na zwilżona twarz, chyba że chcesz rozcieńczyć w ten sposob zbyt tresciwy krem
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 17:25   #3385
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Kremy mają już wode wiec nie ma wiekszego sensu nakładać je na zwilżona twarz, chyba że chcesz rozcieńczyć w ten sposob zbyt tresciwy krem
To znaczy ja miałam na myśli taki krem robiony przeze mnie na bazie hydrolatu, olejów i witamin, nie ma w nim wody, ale w sumie jest hydrolat, czyli i tak sama sobie teraz odpowiedziałam, że nie muszę na wilgotną skórę nakładać

---------- Dopisano o 18:25 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------

Mam jeszcze takie pytanie, czy oleje są w stanie zadziałać na moją skórę, jak posmaruję ją wcześniej kremem z kwasem azelainowym (Acne-derm)?

Nie wiem czy po odczekaniu godziny od nałożenia kremu z kwasem jest sens smarować buźkę olejami, czy one w ogóle się przebiją i będą działać

Praktycznie już zrezygnowałam z gotowych kremów nawilżających i moim głównym sposobem nawilżania są oleje i kremy robione przeze mnie z nimi. Nie chciałabym zaburzyć ich pozytywnego działania
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 18:09   #3386
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość


Ja tez lubię oczarowy, tylko ja zawsze coś jeszcze dodaję do hydrolatów Robię takie małe porcję toniku, żeby zużyć w kilka dni, dodaję ekstrakty, niacynamide, panthenol itp.

A jak się łopianowy spisuje na buźce?
jak na razie ajnie pafre syfków poznikało

też chyba soie taki tonik na małe porcje zrobie
tylko nie mam takiej buteleczki żeby go przelać

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze takie pytanie, czy oleje są w stanie zadziałać na moją skórę, jak posmaruję ją wcześniej kremem z kwasem azelainowym (Acne-derm)?

Nie wiem czy po odczekaniu godziny od nałożenia kremu z kwasem jest sens smarować buźkę olejami, czy one w ogóle się przebiją i będą działać
oj ja bym nie dawała, a swoją droga jak działa AD u ciebie rozjaśnia blizn? ja stosowałam go ale pare lat temu



Poli Mana - ten z dodatkiem zioł tak mi się kojazy ze wiesz o który chodzi bo chyba jak ptałam o niego do włosów gdzieś to własnie chyba tez go miałaś(?)
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 18:14   #3387
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze takie pytanie, czy oleje są w stanie zadziałać na moją skórę, jak posmaruję ją wcześniej kremem z kwasem azelainowym (Acne-derm)?

Nie wiem czy po odczekaniu godziny od nałożenia kremu z kwasem jest sens smarować buźkę olejami, czy one w ogóle się przebiją i będą działać
Działanie olejów jest zdaje sie ograniczone tylko do górnej cześci warstwy rogowej i tam jest miejsce ich akcji. Kwas azelainowy wnika głębiej. Nie sądze zeby sie to co robisz kłóciło. Także z punktu widzenie kwasu azelainowego zastosowanie olejów przed lub po nie wpłynie na jego działanie, wręcz moze to być dobre, jeśli czujesz potrzebe nawilżenia czy coś w tym stylu po AD:
"Preliminary findings from that split-face study by Dr. Del Rosso and his colleagues showed a definite trend toward reduced stinging and burning when patients used moisturizer (Cerave or Cetaphil cream) after the azelaic acid (J. Clin. Aesthet. Dermatol. 2008;1:20-5). It appears that moisturization repairs the moisture barrier and reduces sensitivity to the drug, he said."
Daily Application of Azelaic Acid Plus Moisturizer Soothes Rosacea
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2012-02-17 o 18:15
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 18:19   #3388
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
jak na razie ajnie pafre syfków poznikało

też chyba soie taki tonik na małe porcje zrobie
tylko nie mam takiej buteleczki żeby go przelać


oj ja bym nie dawała, a swoją droga jak działa AD u ciebie rozjaśnia blizn? ja stosowałam go ale pare lat temu
Ja sobie zamówiłam tylko dwie buteleczki ostatnio, ale teraz mi się dwa hydrolaty skończyły, więc zostawiłam sobie po nich butelki
Robię takie porcję, żeby mieć na tydzień, czasami starcza na półtora tygodnia
Może jak zużyjesz trochę hydrolatu, to wtedy do niego dodaj inne półprodukty, ale tylko wtedy jak będziesz wiedzieć, że zostało tyle, abyś wykorzystała go w góra 2 tygodnie

A dlaczego byś nie dawała olejów na AD? Myślisz, że się przez niego nie przebiją?
Efekty są, ale przeszłam na peelingi kwasem glikolowym, tylko została mi prawie cała tubka AD, w której ostatnio mi pękła nakrętka i muszę go wykorzystać teraz

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Działanie olejów jest zdaje sie ograniczone tylko do górnej cześci warstwy rogowej i tam jest miejsce ich akcji. Kwas azelainowy wnika głębiej. Nie sądze zeby sie to co robisz kłóciło. Także z punktu widzenie kwasu azelainowego zastosowanie olejów przed lub po nie wpłynie na jego działanie, wręcz moze to być dobre, jeśli czujesz potrzebe nawilżenia czy coś w tym stylu po AD:
"Preliminary findings from that split-face study by Dr. Del Rosso and his colleagues showed a definite trend toward reduced stinging and burning when patients used moisturizer (Cerave or Cetaphil cream) after the azelaic acid (J. Clin. Aesthet. Dermatol. 2008;1:20-5). It appears that moisturization repairs the moisture barrier and reduces sensitivity to the drug, he said."
Daily Application of Azelaic Acid Plus Moisturizer Soothes Rosacea
Dziękuję Ci ślicznie

Uwielbiam jak oleje działają na moją skórę i te kremy z nimi, nie chciałabym z nich rezygnować, a informacja od Ciebie bardzo mi pomogła
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 18:38   #3389
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Ja sobie zamówiłam tylko dwie buteleczki ostatnio, ale teraz mi się dwa hydrolaty skończyły, więc zostawiłam sobie po nich butelki
Robię takie porcję, żeby mieć na tydzień, czasami starcza na półtora tygodnia
Może jak zużyjesz trochę hydrolatu, to wtedy do niego dodaj inne półprodukty, ale tylko wtedy jak będziesz wiedzieć, że zostało tyle, abyś wykorzystała go w góra 2 tygodnie

A dlaczego byś nie dawała olejów na AD? Myślisz, że się przez niego nie przebiją?
Efekty są, ale przeszłam na peelingi kwasem glikolowym, tylko została mi prawie cała tubka AD, w której ostatnio mi pękła nakrętka i muszę go wykorzystać teraz
tak zrobię, ale na razie chyba jeszcze na długo mi hydrolaty starczy bo mam największe opakowanie

jakoś tak mi się wydaje że to za cięzko dla skóry, ja lubie położyc olej od razy na hydrolat

ale to tylko takie moje'widzimisię' a hey wytłumaczyła z chemicznego pktu widzenia więc skoro można to pewnie używaj olei na ad


mi tez pękła
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 19:56   #3390
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
tak zrobię, ale na razie chyba jeszcze na długo mi hydrolaty starczy bo mam największe opakowanie

jakoś tak mi się wydaje że to za cięzko dla skóry, ja lubie położyc olej od razy na hydrolat

ale to tylko takie moje'widzimisię' a hey wytłumaczyła z chemicznego pktu widzenia więc skoro można to pewnie używaj olei na ad


mi tez pękła
Ja akurat mam teraz oczarowy na wykończeniu i następny do testowania będzie Neroli, a później jeszcze czekają na mnie geraniowy i z róży
A Ty jak masz tą największą butelkę, to faktycznie długo zejdzie zanim ja zużyjesz
Możesz zobaczyć w aptece czy nie mają nic takiego, albo kupić jakiś tani lek i będziesz mieć

AD będę kłaść rano i na to mój krem samorobiony, a na noc będę kłaść coś bardziej tłustego z przewagą olei, więc powinno być dobrze
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:05.