czy mój biust jeszcze urośnie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-05, 08:37   #1
lenuage
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 11
Unhappy

czy mój biust jeszcze urośnie?


Nie wiedziałam gdzie dodać ten wątek, więc postanowiłam dodać go tu :P ale do rzeczy! Mam 18 lat i niestety jestem strasznie płaska.. Różnica w obwodach wynosi u mnie, uwaga uwaga, całe trzy centymetry! Mega mnie to dobija, w szczególności przez to że moja siostra i przyjaciółki cały czas narzekają czemu nie mają większego biustu, kiedy u nich ta różnica wynosi na pewno co najmniej 9 cm ;// proszę o jakieś rady,etc! Czy mój biust jeszcze urośnie? Jeśli nie to czy są jakieś poza chirurgiczne sposoby na powiększenie biustu czy też pozostaje mi czekać jak to się mówi do zajścia w ciążę, bo "wtedy biust zawsze rośnie"?? ;( z góry dziękuję za pomoc!
lenuage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 21:38   #2
Geraniol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 82
Dot.: czy mój biust jeszcze urośnie?

Piersi rosną do około 20 roku życia .Za ich wzrost odpowiada hormon estrogen ,masz go za mało w organizmie .Zapytaj ginekologa czy może ci pomóc .
Geraniol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 12:44   #3
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: czy mój biust jeszcze urośnie?

Za wielkość piersi odpowiedzialna jest (oprócz genów) prolaktyna, która nie tylko odpowiada za ich wzrost i wydzielanie mleka podczas ciąży, ale także za rozpoczęcie ich wzrostu w okresie dojrzewania.
Warto zrobić pełne badania hormonalne.

poza tym dużo zależy od typu figury (od tego gdzie gromadzi się tkanka tłuszczowa) oraz samej ilości tkanki tłuszczowej.
Jeśli jesteś szczupła z wiekiem prawdopodobnie przybędzie Ci trochę tłuszczyku (bo spowolni przemiana materii) a wtedy i piersi będą pełniejsze, aczkolwiek nie ma co liczyć na to że osiągną jakiś znaczny rozmiar jeśli teraz są nieduże.

W ciągu życia człowieka wiele się zmienia także jeśli chodzi o hormony więc i piersi ciągle zmieniają się nieznacznie.
w moim przypadku z większego "A" doszłam do małego "B" pomiędzy 17 a 20 rokiem życia a małego"B" zrobiło się pełne "B" dochodzące do małego "C" w czasie pomiędzy 20 a 27 rokiem życia, ale zazaczyć też muszę że mając 17 lat ważyłam 55 kg a teraz bliżej 60 kg. i zmienił mi się tym figury (zaczęłam tyć nieco bardziej na górze wcześniej tylko na dole).

poszukaj sobie w necie informacji o Voluplus (składnik kosmetyczny który powoduje zwiększenie wzrostu tkanki tłuszczowej w miejscu nakładania). możesz sobie ukręcić jakieś serum i stosować z dermarollerem na biust - na pewno nie urosną do rozmiaru silikonowych cyców Pameli ale może staną się krąglejsze
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 13:14   #4
lenuage
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 11
Dot.: czy mój biust jeszcze urośnie?

bardzo dziękuję za odpowiedzi! zastosuję się do tych rad, no i powinno być lepiej Ja właśnie ważę 54 kg i mam 167 cm wzrostu, więc generalnie mam szczupłą sylwetkę, czasami przybywa mi trochę tłuszczyku ale właśnie niestety na dole, czyli na udach i w biodrach.. Ale może i u mnie się to zmieni, jest nadzieja Jeszcze raz dziękuję bardzo za pomoc!
lenuage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-07 14:14:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:18.