Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-11-03, 16:26   #1651
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Kurcze, akurat dzisiaj byłam w odwiedzinach w mojej starej pracy, na ploteczki. Gdybym wiedziała od razu bym poprosiła. Czy jakoś to się dopisuje w cv, że z tego stanowiska posiadam pisemne referencje?
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 16:28   #1652
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
Kurcze, akurat dzisiaj byłam w odwiedzinach w mojej starej pracy, na ploteczki. Gdybym wiedziała od razu bym poprosiła. Czy jakoś to się dopisuje w cv, że z tego stanowiska posiadam pisemne referencje?
Jeśli piszesz lm, możesz na końcu dodać, że możesz również przedstawić pisemne referencje, jeśli zajdzie taka potrzeba. Wspominać o tym w cv nie widzę sensu.
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 16:28   #1653
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
Ok, ale Ty teraz nie pracujesz, tak? Praca jednak zżera siły.... wtedy ciężko się najeść zupą...

antidotum89 - ja bym odpowiedziała szczerze, ale grzecznie
Jak pracowałam to również samą zupa się najadłam. Grzybowa, grochówka najbardziej sycące są. Jak nie zupa to np 3 naleśniki albo placki ziemniaczane czy ryba z ziemniakami. W pracy jadłam samą kanapkę z wędliną czy z pasztetem lub bułkę zamiast kanapki. Przed wyjściem do pracy zjadłam serek jeszcze czy jajko . Czasami na drugiej zmianie jadłam tylko jogurt+ jabłko. Nigdy dwóch dań nie jem. Głodna nie chodziłam nigdy Przy obiedzie dwudaniowym to bym się w żadne spodnie nie mieściła, musiałbym na 2 razy większy rozmiar wymienić je.

Edytowane przez uniperfect
Czas edycji: 2014-11-03 o 16:30
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 16:37   #1654
Nemme
Raczkowanie
 
Avatar Nemme
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 370
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;48784814]Ja czasami mam ochotę napisać maila z pytaniem czemu do mnie łaskawie nawet nie zadzwonili.

Oczywiście, że w pdf. W .doc to się może komuś rozjechać jak otworzy.[/QUOTE]

Haha, też czasami mam taką ochotę napisać - co wam we mnie nie pasuje?! Moim zdaniem powinno być w dobrym guście napisanie przez rekrutera, że dziękuje za przesłanie CV, ale nie spełnia takich i takich wymagań... Nawet się nie spotykam z tym, że po rozmowie ktoś oddzwania i informuje o tym, z jakiego powodu nie przyjęli...

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Minął dopiero tydzień, jeszcze nic nie jest stracone ani przesądzone, jeszcze się odezwą W pdf, żeby nic się nie rozjechało i żeby potem nie było, że nie umiem robić czegoś w officie kiedy napisałam, że mam znajomość obsługi pakietu bardzo dobrą
Nie tracę nadziei nigdy Jak do stycznia nic nie znajdę w zawodzie, to i tak wracam na studia... może w trakcie uda się coś znaleźć, jakieś praktyki lub coś takiego
Nemme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 16:40   #1655
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Ja widziałam ostatnio ogłoszenie o pracę jako opiekunka do dziecka. Za 9 h pracy od pon-pt jakaś tam osoba oferuje 500 zł. W ogłoszeniu wyraźnie pisze, praca od pon-pt po 9 h. Jak to przeliczyłam ( przy założeniu 22 dni pracujące w miesiącu ) to wychodzi ok 2,60 za godzinę. Ciekawe czy znajdzie kogoś do pracy za taką stawkę. Ja rozumiem, że bezrobocie u mnie ogromne, ale taką stawkę oferować to już są kpiny.

Edytowane przez uniperfect
Czas edycji: 2014-11-03 o 16:41
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 17:39   #1656
beyza
Perfume Lover
 
Avatar beyza
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 650
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Nemme Pokaż wiadomość
Haha, też czasami mam taką ochotę napisać - co wam we mnie nie pasuje?! Moim zdaniem powinno być w dobrym guście napisanie przez rekrutera, że dziękuje za przesłanie CV, ale nie spełnia takich i takich wymagań... Nawet się nie spotykam z tym, że po rozmowie ktoś oddzwania i informuje o tym, z jakiego powodu nie przyjęli...

Przy 100 przysłanych CV odpowiadać z 80 osobom, czemu nie przeszły rekrutacji? Nie wyobrażam sobie tego, choć uważam, że warto samemu pytać, zarówno jeśli odpadło się na pierwszym etapie, jak i po rozmowie. Warto zadzwonić, wysłać maila - myślę, że na takie pojedyncze zapytania rekruterzy odpowiedzą i podadzą konkretny powód (zbyt małe doświadczenie, zbyt wysokie wymagania finansowe) .
__________________
[B]Z perfumami jest jak z alkoholem.
Liczy się tylko kolejna flaszka

WYMIANA: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280992
beyza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 17:52   #1657
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez uniperfect Pokaż wiadomość
Rozmowę masz telefoniczną czy jedziesz na rozmowę te 900 km ?
na szczescie przez skype.

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;48783631]

Dlaczego więcej wolnego? Bo mieszkasz na drugim końcu kraju?[/QUOTE]
nie no, wiadomo, ze jak dostane ta prace to sie przeprowadze ale jakos duzo mi sie wydaje pracowac przez caly rok przez 6 dni w tygodniu :/ zawsze mialam normalne prace tzn pon-pt.

Cytat:
Napisane przez Nemme Pokaż wiadomość
Powiem Ci szczerze, że ja wysłałam CV z tydzień temu na stanowisko, na które spełniam wszystkie wymagania, nie potrzebowali doświadczenia a wiedzy lub szkolenia z pewnego zakresu które posiadam... No i nikt nie oddzwonił do dzisiaj, ogłoszenie dalej wisi... Cóż, też mam wrażenie, że tam, gdzie spełniam wszystkie wymagania nikt nie dzwoni
A mam naprawdę zwykłe CV, tabele kolorowe (stonowane), zdjęcie z dowodu... no nic czekam dalej, póki nie zniknie ogłoszenie to poczekam

W jakim formacie wysyłacie CV? Ja wysyłam w .pdf i nie wiem, czy tak lepiej czy lepiej .doc?
U mniie tez tak czesto jest, ze spelnam wymagania na 150% a nikt nawet nei zadzwoni

co do formatu to zdecydowanie pdf. Ludzie maja rozne wersje worda i nie zawsze wszystko dziala i wyswietla sie tak jak powinno.

Cytat:
Napisane przez antidotum89 Pokaż wiadomość
zastanawiam sie <mam dzien na myslenie;p> czy ludzie zarzadzajacy firma w ktrej pracuje nie potrafia sie uczyc na bledach? rotacja w moim dziale jest kosmiczna, co ok miesiac -dwa sie ktos zwalnia, zawsze z tego samego powodu. i nikt wnioskow nie wyciaga....
tez w takim miescu kiedys pracowalam. Szef nie sluchal opini pracownikow tylko robil tak jak wyczytal w ksiazce z logistyki
Poza tym ja bym nie powiedziala o prawdziwym powodzie odejscia. Moja mama zawsze mowila by nie palic za soba mostow, nigdy nei wiadomo jak sie zycie potoczy.
Ja dostalam referencje po umowie zlecenie (sama napisalam, szef podpisal).
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-03, 18:12   #1658
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

O prawdziwym powodzie odejścia się nie mowi. Swiat jest bardzo mały. W obecnej firmie natknelam sie na osoby z ktorymi pracowalam 7 lat temu. osoby z którymi studiowalam 3 lata temu i znajomych znajomych z pracy X. Mostów się nigdy za soba nie pali, mimo wszystko.
A te telefony to musisz odbierac po pracy? wycisz/wylacz telefon jesli możesz i święto - przynajmniej jak masz dawno umowioną wizyte u lekarza czy cos w tym stylu.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 19:07   #1659
_nouvelle_
Rozeznanie
 
Avatar _nouvelle_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 631
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
Boże, dziewczyno daj namiary - lecę do was
Tylko co miałabym robić na tym stanowisku, bo może się nie nadaję?

Byłam dziś na rozmowie. Zaproponowali 8 zł/h brutto
Już sama nie wiem czy brać bo bardzo potrzebuję jakiejkolwiek kasy ze względu na długi i opłatę za coś tam. Ale kurcze ja po chwili i tak bym odeszła jak tylko znajdę lepszą. Może mogłam się targowac by to było chociaż 8 netto?


Praca miła, łatwa i przyjemna, etat, dodatkowe prowizje od sprzedaży (nikt nie naciska, ale jak Ci się "przydarzy" klient, to masz 150-300 zł / msc). Masa znajomych prosiła mnie o polecenie, ale nie wiem jak Wy, ale ja wolę nie polecać znajomych, rodziny.
Boję się "odpowiedzialności" za podejście ludzi do pracy, bo niektórzy są tak roszczeniowi...

---------- Dopisano o 20:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------

Też starałam się odpowiadać w taki sposób, żeby nie palić za sobą mostów, bo niespełna milionowe miasto może być wioską z tramwajami gdzie wszyscy się znają

Raz tylko powiedziałam wprost, że poprzedni pracodawca "zwinął" interes, bo dopadł go PIP za masę zaniedbań.
__________________
_____________________

Edytowane przez _nouvelle_
Czas edycji: 2014-11-03 o 18:51
_nouvelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 19:10   #1660
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez _nouvelle_ Pokaż wiadomość


Praca miła, łatwa i przyjemna, etat, dodatkowe prowizje od sprzedaży (nikt nie naciska, ale jak Ci się "przydarzy" klient, to masz 150-300 zł / msc). Masa znajomych prosiła mnie o polecenie, ale nie wiem jak Wy, ale ja wolę nie polecać znajomych, rodziny.
Boję się "odpowiedzialności" za podejście ludzi do pracy, bo niektórzy są tak roszczeniowi...
Też chciałam napisać, żebyś mnie tam brała.

Ja bym nikogo nie polecała. Znam przypadki, że ktoś kogoś polecił, a potem tylko wstydu się najadł.
Poza ty warto się zastanowić czy ta osoba by się dla nas narażała.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 19:11   #1661
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Jeszcze bardziej kusisz, choć nie wiem czy się nadaję do sprzedaży. Ja lubię pracę za biurkiem, jak najdalej od klientów, nie umiałabym im wcisnąć kitów lub na siłę namawiać by coś nabyli.
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 10:45   #1662
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Dziewczyny wysłać jeszcze raz CV?
Pani wrzuciła 30 października ogłoszenie, pisała, że potrzebuje kogoś do magazynu - rozliczania. Wysłałam, chociaż nie umiem.
Dziś ogłoszenie od tej pani, ale chce osobę znającą rachunkowość. Wysłać jeszcze raz??
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 11:22   #1663
Nemme
Raczkowanie
 
Avatar Nemme
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 370
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Jabluszko9 Pokaż wiadomość
Dziewczyny wysłać jeszcze raz CV?
Pani wrzuciła 30 października ogłoszenie, pisała, że potrzebuje kogoś do magazynu - rozliczania. Wysłałam, chociaż nie umiem.
Dziś ogłoszenie od tej pani, ale chce osobę znającą rachunkowość. Wysłać jeszcze raz??
Pewnie, że tak Ja wysyłam 2-3 razy czasami, jeżeli jest aktualizacja ogłoszenia... a nuż ktoś zauważy, że mam dużą motywację
Nemme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 11:28   #1664
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Nemme Pokaż wiadomość
Pewnie, że tak Ja wysyłam 2-3 razy czasami, jeżeli jest aktualizacja ogłoszenia... a nuż ktoś zauważy, że mam dużą motywację
Ok,najwyżej pomyśli,że jestem sfrustrowana
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 12:12   #1665
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Dziewczyny wstawiam wam zarys mojego cv. Odnowiłam jego układ a teraz chcę dopisać resztę z tego co jeszcze tam nie mam. Dobrą drogą idę? Czytelne będzie?
cv.jpg
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 12:14   #1666
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Nemme Pokaż wiadomość
Pewnie, że tak Ja wysyłam 2-3 razy czasami, jeżeli jest aktualizacja ogłoszenia... a nuż ktoś zauważy, że mam dużą motywację
Ja tak do jednego miejsca wysłałam jużchyba z 5 razy bo ciągle szukają na to stanowisko. I nic. Widocznie im nie pasuję z moim jednym dniem w tygodniu niedyspozycyjnym.
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 13:07   #1667
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

no to rozpoczynam maraton 2 tyg nocek z rzedu;] nie liczac najblizszego pt i sb kiedy to mam na 14. zyc nie umierac.
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "




antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 13:11   #1668
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Ja bym staże i praktyki dała w doświadczenie zawodowe. Po co masz osobno staże a osobno doświadczenie. Staż i praktyka to też jest doświadczenie zawodowe.
Dostałam dziś prawie dwa zaproszenia na rozmowę. Jedno zaproszenia na rozmowę na koordynatora . Praca na miesiąc czasu umowa zlecenie- prowizja. Praca 70 km ode mnie. Pan mi się pyta ile km bym musiała dojeżdżać mówię, że 70 , a Pan do mnie ale, ta praca jest w galerii na zmiany i na prowizję, to nie ma szans by Pani tyle dojeżdżała za prowizję. Mówię mu, że ma racje i na tym rozmowa się skończyła. Zaproszenia nie dostałam. Dlatego piszę prawie. Chodziło bodajże o koordynacje jakiejś akcji przedświątecznej. Gdyby to było w moim mieście to i za prowizję bym poszła do takiej pracy. Praca koordynatora mi się marzy. Złapałabym jakieś doświadczenie.
Druga rozmowa na doradcę klienta ds odszkodowań. Wyszukiwanie ludzi , którzy mieli wypadki itp. Praca bodajże też za prowizję i też 70 km ode mnie. Co lepsze wysyłałam CV do tej firmy na całkiem inne stanowisko, a nie na naciąganie ludzi. O tej pracy słyszałam złe opinie. Dam sobie spokój z tą rozmową. Idę szukać dalej ogłoszeń.
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 13:15   #1669
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

U mnie ofert pracy jak na lekarstwo..

Ale za to zastanawiam się nad jakimiś szkoleniami. Brałyście udział w tych ze strony http://inwestycjawkadry.info.pl/
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 13:26   #1670
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Podobało mi się to, że Pan z pierwszej rozmowy był szczery. Powiedział, że praca jest na miesiąc, prowizja, że nie opłaca się tyle km dojeżdżać ani wynajmować. Inna osoba by mi przez tel tego nie powiedziała, tylko dopiero na rozmowie. Przynajmniej mnie na koszt biletu nie naciągnął.

Oglądałyście uwagę wczoraj. Mowa była o zatrudnieniu. W jeden szkole w Białymstoku Pani dyrektor brała " haracz" od pracowników (jak to ładnie dziennikarze określili) inaczej pieniądze, za to by mogli dalej w tej szkole pracować. Pracownicy szkoły- administracja, nauczyciele itp płacili co miesiąc kasę Pani dyrektor, za to, by ich nie zwolniła. Za przyjęcie do pracy dyrektorka brała łapówki. W szkole pracowała cała rodzina dyrektorki. Narzeczona syna, 1 siostra cioteczna , druga siostra cioteczna itd. Pracownica jedna wypowiadała się , że godziła się na płacenie kasy, prace w tragicznej atmosferze, znęcanie się psychiczne pani dyr. tylko dlatego, że bała się, że nie znajdzie gdzie indziej pracy, bo w Polsce jest masakra z pracą. Po jakimś czasie nie wytrzymały i o wszystkim zaczęły mówić. Już tam nie pracują. Jest nowy pan dyrektor, który nie chce ich przywrócić z powrotem do pracy. Dziennikarz mówił do niego, by pokazał klasę i zatrudnił je z powrotem. Może wierzy dyrektorce a nie im. Ciekawe czy cokolwiek grozi dyrektorce za to.

Edytowane przez uniperfect
Czas edycji: 2014-11-04 o 13:29
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 13:50   #1671
Dagusia18
Raczkowanie
 
Avatar Dagusia18
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 366
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
Dziewczyny wstawiam wam zarys mojego cv. Odnowiłam jego układ a teraz chcę dopisać resztę z tego co jeszcze tam nie mam. Dobrą drogą idę? Czytelne będzie?
Załącznik 5829990
Wszystkie rzeczy zamazałaś, więc ciężko w ogóle cokolwiek napisać na temat Twojego CV.
Tak jak Unperfect zauważyła, zupełnie niepotrzebnie praktyki i staże dałaś w osobnym dziale, należałoby je przenieść do działu "doświadczenie zawodowe". Całe CV zmieściłabym na jednej stronie, bo te "umiejętności IT" smutnie wyglądają na samym końcu i pewnie nikt tego czytać nie będzie, a tym bardziej drukować.
Zwyczajne CV. Szału nie ma. Pokusiłabym się o jakieś kolory i w ogóle inny układ, np. 2 kolumny.
Mogę pomóc jeśli jesteś chętna.
Dagusia18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 13:59   #1672
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez ama09 Pokaż wiadomość
U mnie ofert pracy jak na lekarstwo..

Ale za to zastanawiam się nad jakimiś szkoleniami. Brałyście udział w tych ze strony http://inwestycjawkadry.info.pl/
Nie, bo jeszcze nie trafiłam na szkolenie całkowicie bezpłatne, którego adresatem mogłabym być. Większość bezpłatnych jak patrzyłam ostatnio kierowana jest do pracowników firm lub osób do 30 roku życia. Płatne szkolenia mnie nie interesują, nie mam kasy na nie.

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Dagusia18 Pokaż wiadomość
Wszystkie rzeczy zamazałaś, więc ciężko w ogóle cokolwiek napisać na temat Twojego CV.
Tak jak Unperfect zauważyła, zupełnie niepotrzebnie praktyki i staże dałaś w osobnym dziale, należałoby je przenieść do działu "doświadczenie zawodowe". Całe CV zmieściłabym na jednej stronie, bo te "umiejętności IT" smutnie wyglądają na samym końcu i pewnie nikt tego czytać nie będzie, a tym bardziej drukować.
Zwyczajne CV. Szału nie ma. Pokusiłabym się o jakieś kolory i w ogóle inny układ, np. 2 kolumny.
Mogę pomóc jeśli jesteś chętna.
Jak dla mnie układ CV jest ok. Nie kusiłabym się o żadne kolory. Kolorowe CV dobre jest wtedy, gdy wysyłamy CV np na jakieś stanowisko związane z reklamą, grafik itp. Gdy wysyłamy CV na księgową, analityka finansowego itp to CV kolorowego wg mnie nie trzeba mieć. Dla mnie CV na 2 strony jest ok. Lepiej mieć czytelne na 2 strony niż wszystko na kupie na 1 stronie.
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 14:28   #1673
Dagusia18
Raczkowanie
 
Avatar Dagusia18
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 366
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez uniperfect Pokaż wiadomość
Nie, bo jeszcze nie trafiłam na szkolenie całkowicie bezpłatne, którego adresatem mogłabym być. Większość bezpłatnych jak patrzyłam ostatnio kierowana jest do pracowników firm lub osób do 30 roku życia. Płatne szkolenia mnie nie interesują, nie mam kasy na nie.

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------


Jak dla mnie układ CV jest ok. Nie kusiłabym się o żadne kolory. Kolorowe CV dobre jest wtedy, gdy wysyłamy CV np na jakieś stanowisko związane z reklamą, grafik itp. Gdy wysyłamy CV na księgową, analityka finansowego itp to CV kolorowego wg mnie nie trzeba mieć. Dla mnie CV na 2 strony jest ok. Lepiej mieć czytelne na 2 strony niż wszystko na kupie na 1 stronie.
Skąd wiesz na jakie stanowisko wysyłane jest to CV? Dodanie jednego koloru na pewno je ożywi. Przecież nikt nie mówi tu o jakimś super wymyślnym i designerskim resume...
Gdyby CV mieściło się na całych 2 stronach, to absolutnie nie byłoby sensu cisnąć wszystkiego na 1 stronie, jednak w takiej formie, to wygląda po prostu źle. Jedna sekcja jest jakby wyrzucona na drugą stronę, tak jakby była mniej ważna.

SweetHuscy - ja bym Ci radziła przysiąść nad tym CV, bo wygląda zwyczajnie, jak wszystkie inne. Warto jednak czymś się wyróżnić. Wiem z doświadczenia, że zaowocuje to zwiększoną ilością zaproszeń na rozmowy kwalifikacyjne.
Dagusia18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 14:33   #1674
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

A co zrobić w przypadku gdy jedna rzecz np szkolenia nie mieści się na 1 stronie , jest na 2 stronie . Jak ją wtedy upchać na 1 stronie by było czytelnie ? Ja mam CV prawie na 2 strony.
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 14:36   #1675
Dagusia18
Raczkowanie
 
Avatar Dagusia18
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 366
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez uniperfect Pokaż wiadomość
A co zrobić w przypadku gdy jedna rzecz np szkolenia nie mieści się na 1 stronie , jest na 2 stronie . Jak ją wtedy upchać na 1 stronie by było czytelnie ? Ja mam CV prawie na 2 strony.
Chociażby zmniejszyć marginesy. Jest milion możliwości. Trzeba tylko trochę pomyśleć i wgłębić się w opcje Worda.
Dagusia18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 14:50   #1676
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Kiedyś jak jeszcze, nie miałam tyle rzeczy wpisane CV próbowałam zmieścić CV na 1 stronę zmniejszając marginesy itp, ale i tak mi się nie zmieściło. Ja tam uważam, że lepiej jak jest coś na 2 stronie a jest czytelne CV niż wszystko na 1 stronie a np pisane czcionką 7 cm . Tytuły Wykształcenie itp mam pogrubione, większą czcionką. Ale to moje zdanie tylko.

Edytowane przez uniperfect
Czas edycji: 2014-11-04 o 14:51
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 15:23   #1677
Dagusia18
Raczkowanie
 
Avatar Dagusia18
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 366
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez uniperfect Pokaż wiadomość
Kiedyś jak jeszcze, nie miałam tyle rzeczy wpisane CV próbowałam zmieścić CV na 1 stronę zmniejszając marginesy itp, ale i tak mi się nie zmieściło. Ja tam uważam, że lepiej jak jest coś na 2 stronie a jest czytelne CV niż wszystko na 1 stronie a np pisane czcionką 7 cm . Tytuły Wykształcenie itp mam pogrubione, większą czcionką. Ale to moje zdanie tylko.
A czy ja pisałam o tym, by zmniejszać czcionkę? Jak znasz w stopniu zaawansowanym Worda, to można spokojnie zrobić CZYTELNE CV na jednej stronie, ale ja rozumiem, że Ty Tajkuna, już tak dla zasady i tak będziesz negować moje wypowiedzi.
Dagusia18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 15:27   #1678
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Jak pisałam, to dopiero kanwa. Muszę jeszcze dopisać parę rzeczy do doświadczenia i umiejętności it na drugiej stronie nie będą takie samotne

Nie rozumiem co masz na myśli Dagusiu jeśli chodzi o dwie kolumny. Ja już mam dwie. W jednej daty w drugiej reszta. Co masz na myśli?
Wcześniej miałam coś takiego. To jest dopiero bajzel:
cv.jpg
Uważam, że jak na to co było jest progress. A wierzyć, że kiedyś poprzednią wersję cv uznawałam za ładną Zamazałam ale różne 2 czcionki, różne rozmiary.



Nie wiem po co kolor. Skupiłam się na typografii i w miarę uporządkowanych sektorach by jak najmniej się rozłaziło wszystko. Gdzie dałabyś kolory? Mnie wystarczy szara kolumna separująca, ładnie współgra z kolorystyką czarno-białego zdjęcia, moim zdaniem.

Zamazałam ale reszta jest zapisana zwykłym trebushetem rozmiar 10.
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 15:29   #1679
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Kurcze najpierw mi tu mówicie, że lepiej cv na dwie strony a teraz niby lepiej wszystko wcisnąć na jednej.

Nie łączy postów?

Edytowane przez 201607111004
Czas edycji: 2014-11-04 o 15:40
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 15:36   #1680
natuso
Wtajemniczenie
 
Avatar natuso
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 296
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Z kolumnami chodzi o to, że np. z lewej strony 1 kolumna (wąska), a w niej dane osobowe, pod spodem umiejętności, języki obce, itp. Druga kolumna (szeroka) - doświadczenie, wykształcenie, szkolenia. W ten sposób masz ładne, przejrzyste CV.
__________________
68/2018
36/2017
29/2016
25/2015

natuso jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 14:50:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:26.