Dylematy dojrzałej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-06, 11:13   #1
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266

Dylematy dojrzałej


No właśnie mam dylemat. Ogólnie głoszona opinia mówi, że w "pewnym" wieku kobieta powinna nosić raczej krótsze włosy bo to odmładza. Ja mimo swoich 45 zdecydowanie wolę siebie w dłuższych włosach, które od jakiegoś czasu zapuszczam bo właśnie jakieś 3 lata temu uległam wspomnianej opinii i obciełam włosy. Natychmiast tego pożałowałam no i przeszłam mękę zapuszczania.
Teraz wyglądam mniej więcej tak jak na załączonych zdjęciach.
Czekam na Wasze opinie. Może jednak coś zmienić?
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 11:42   #2
suchaa
Rozeznanie
 
Avatar suchaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wszędzie mnie pełno
Wiadomości: 684
Dot.: Dylematy dojrzałej

2 fotka <----- WSPANIALA ... krotkim wlosom mowimy nie (w Twoim przypadku
__________________
wiecej niz slowo
suchaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 12:00   #3
gramma
Zadomowienie
 
Avatar gramma
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 197
Dot.: Dylematy dojrzałej

Cytat:
Napisane przez mabor44
No właśnie mam dylemat. Ogólnie głoszona opinia mówi, że w "pewnym" wieku kobieta powinna nosić raczej krótsze włosy bo to odmładza. Ja mimo swoich 45 zdecydowanie wolę siebie w dłuższych włosach, które od jakiegoś czasu zapuszczam bo właśnie jakieś 3 lata temu uległam wspomnianej opinii i obciełam włosy. Natychmiast tego pożałowałam no i przeszłam mękę zapuszczania.
Teraz wyglądam mniej więcej tak jak na załączonych zdjęciach.
Czekam na Wasze opinie. Może jednak coś zmienić?
Podoba mi się obecna fryzura, zwłaszcza na drugim zdjęciu wyglądasz ślicznie Nie mam jednak porównania z krótką fryzurą, więc nie wypowiem się jak jest lepiej.
Owszem, ogólna tendencja jest taka że im więcej lat, tym krótsze włosy. Psychologowie twierdzą, że długie włosy dają wrażenie kobietki w raczej negatywnym znaczeniu tego słowa, sugerują cechy takie jak nieporadność, bezbronność, umniejszają profesjonalizm (co oczywiście nie zawsze jest zgodne z faktyczną wiedzą i zaradnością długowłosej). Krótkie włosy są więc jakby przeciwieństwem tego, sugerują dojrzałość, profesjonalism, czyli cechy dorosłego człowieka. Żeby odciąć się od tego wizerunku grzecznej, nieporadnej dziewczynki kobiety często ścinają włosy. Po ścięciu rzeczywiście część z nich czuje się lekkie, wyzwolone, odważne (znam to z autopsji ). Część natomiast czuje się nieswojo (tak jak Ty).
To co napisałam powyżej to są zjawiska psychologiczne, często niezauważalne gołym okiem i nie tak ważne (bo przecież same włosy nie wpłyną na to, jak będą odbierać Cię inni; dochodzi do tego szereg innych cech zarówno wizualnych-ubranie, makijaż-jak i tych dotyczących zachowania). Podkreślam nie tak ważne, ponieważ siła pewności siebie i dobrego samopoczucia wywołane fryzurą, którą Ty sama akceptujesz i w jakiej się sobie podobasz, jest sto razy większa niż ta wywoływana przez krótkie włosy.
Reasumując, jeżeli czujesz się lepiej w takich włosach jak te na zdjęciach, to nie widzę absolutnie żadnej potrzeby wpasowywania się w ogólną tendencję "im więcej lat, tym krótsze włosy". Dbaj tylko o fryzurę, regularnie podcinaj końcówki, trzymaj linię ścięcia, a stworzy to wspaniały wizerunek energicznej, pewnej siebie, dojrzałej kobiety.
gramma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 12:17   #4
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Dylematy dojrzałej

Ja odbiegając nieco od psychologii,a z wracając sie bardzij ku historii XX wieku pozwalam sobie zauwazyc, że panie w dojrzałym wieku zazwyczaj skracały włosy lub je upinały by wyglądały na krótkie- fryzura pełna powagi i odgradzająca od tej młodzieży z długimi kudłami( a jednoczesnie nawiązujaca do elegantek wieku XIX). W Polsce ta tendencja przetrwała do dziś. Taka fryzura uwazana jest za bardziej "przyzwoitą" w danym wieku.Niezbyt mi sie to pododba, spójrzmy na zachód, tam wiele pań , które de facto na swój wiek nie wyglądają,a przynajmniej nie robia z niego jakiejś bariery, urodę swą podkreślają jeszcze bardziej "młodzieżowymi" fryzurkami- i dzięki temu zamiast osiagac wyglad już "babci" kreują wizerunek kobiet dojrzałych i eleganckich . Rzecz jasna jest wiele krótkich eleganckich fryzur , ale ja negatywnie odnosze się raczej do tych , które zazwyczaj nosza panie w pewnym wieku w naszym karju, a które wszystkie są na jedną modłę.( oczywiscie wyrażam tu swój pogląd na sprawę, bez zamiaru obrażania kogokolwiek
Natomiast Tobie Mabor pozostaje pogratulować - wyglądasz elegancko, bardzo młodo, pięknie i świeżo i jak długo będzie Ci to odpowiadać tak się noś.
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 18:22   #5
m-i-s-i-a
Wtajemniczenie
 
Avatar m-i-s-i-a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: J-bie Z.
Wiadomości: 2 070
GG do m-i-s-i-a Send a message via Skype™ to m-i-s-i-a
Dot.: Dylematy dojrzałej

Pięknie pani wygląda w obecnej fryzurze i nie radzę nic zmieniać, bo jest ślicznie, elegnacko i stylowo .
__________________
m-i-s-i-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 18:30   #6
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: Dylematy dojrzałej

Ja bym nie skracała włosów. Takie super wyglądają. Znam wiele osób w tym wieku, także starszych, które wcale nie maja krótkich włosów, bo bardzo dobrze sie czują i przede wszystkim wygladają w dłuższych. Wszystko zależy od tego jak sie czujemy w danej fryzurze i jak w niej wyglądamy.
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 19:00   #7
natii86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 672
Dot.: Dylematy dojrzałej

Wyglada Pani bardzo atrakcyjnie w obecnej fryzurze
__________________

natii86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-06, 21:13   #8
karo-la
Wtajemniczenie
 
Avatar karo-la
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 368
Dot.: Dylematy dojrzałej

Świetnie wyglądasz! Bardzo podoba mi się obecna fryzura- a dylematy wypada, nie wypada, zostawmy tym ortodoksyjnym "starszym paniom ."
Masz rewelacyjnie dobrany i kształt, i kolor fryzury- i jeśli tylko dobrze się w niej czujesz- to pełnia szczęścia, jak na moje oko Elegancko, twarzowo i bardzo pasuje.
__________________








karo-la jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 21:27   #9
myszeńka_74
Raczkowanie
 
Avatar myszeńka_74
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 390
Dot.: Dylematy dojrzałej

Mabor44 masz świetnie obcięte włosy i przede wszystkim bardzo dobrze w nich wyglądasz. Skoro dobrze się w takiej fryzurze czujesz to po co cokolwiek zmieniać?? A opiniami typu "wypada nie wypada" się nie przejmuj. A przynajmniej nie w tym przypadku!
__________________
FORMY MYŚLOWE TO WSZYSTKO CO ISTNIEJE

"YOU ARE LIVING IN A TIME WHEN OPPORTUNITIES FOR SELF-EMPOWERMENT, EXPANDED AWARENESS AND SPIRITUAL GROWTH APPEAR TO BE UNLIMITED" - THE PLEIADIANS

myszeńka_74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 10:17   #10
Editaphx
Zadomowienie
 
Avatar Editaphx
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy wierszami.
Wiadomości: 1 475
Dot.: Dylematy dojrzałej

wyglądasz bardzo fajnie, nie zmieniaj nic, tak jest świetnie!
__________________

Editaphx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 13:03   #11
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Dot.: Dylematy dojrzałej

Dziękuję za wszystkie miłe słowa. Jednak czasami warto zawierzyć własnej intuicji. Nie ma też nic milszego niż kobiece bezinteresowne komplementy. Męskie owszem też są miłe ale czasami koniunkturalne albo takie z przyzwyczajenia.

Mała uwaga: na forum wszyscy są na "TY" bez względu na wiek. Bo inaczej czuję się baaaardzo stara.
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-07, 13:14   #12
*fretka*
Wtajemniczenie
 
Avatar *fretka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Jeszcze na ziemi ...
Wiadomości: 2 457
GG do *fretka*
Dot.: Dylematy dojrzałej

eee daj spokój masz śliczne włosy i nie ścinaj ich
*fretka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 13:59   #13
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: Dylematy dojrzałej

na drugim zdjęciu bardzo ładnie wyglądasz Nie lubie takich ogólnikowych opini typu- im starsza kobieta tym krótsze włosy; okrągłej buzi nie pasuje grzywka itd..... Kolorek też masz bardzo ładny Pozdrawiam
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 15:27   #14
Blue sky
Zakorzenienie
 
Avatar Blue sky
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: zduńska wola
Wiadomości: 6 742
GG do Blue sky
Dot.: Dylematy dojrzałej

Moim zdaniem ta fryzurka bardzo Ci pasuje
Blue sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 22:07   #15
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Dylematy dojrzałej

jesteś piekna kobieta!!
ta fryzura nie tylko odmładza ,ale dodaje ci duzo uroku
masz piekne lsniace ,zadbane wlosy
ja nigdy bym Ci nie zaproponowala krotkiej fryzury
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-08, 13:47   #16
izanna
Raczkowanie
 
Avatar izanna
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 263
Dot.: Dylematy dojrzałej

Bardzo do twarzy Ci w tej fryzurce, kolor też bardzo twarzowy, wyglądasz naturalnie. Czytałam kiedyś, że kobieta wygląda najbardziej ponętnie i kobieco we włosach półdługich. A taka fryzurka jaką obecnie masz jest w sam raz, możesz ewentualnie jeszcze trochę zapuścić włosy, ale bez przesady. Ja też źle bym się czuła w krótkich włosach, miałam raz i po prostu nie wyobrażam sobie więcej takiej fryzury. I myślę, że jak będę miała 60 lat, to też będę nosić dłuższe włosy. Widziałam panie 60 i 70-letnie, które miały długie, a mimo to ładne i zadbane włosy.
izanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:19.