Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-13, 09:31   #3931
guniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar guniaaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 2 309
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Jak radzicie sobie z czerwonymi plamami po wypryskach,które nie chca same zejsc? pozmozcie,plissssssss
__________________
Uzależniona od Wizażu
Staram się spełnić marzenia...za długo odkładane
guniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 10:20   #3932
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez guniaaa Pokaż wiadomość
Jak radzicie sobie z czerwonymi plamami po wypryskach,które nie chca same zejsc? pozmozcie,plissssssss
Ja się staram zwalczać je naturalnie - a po minimalnym wyprysku zostają mi paskudy na długo - olej tamanu, centella, kwas migdałowy (czy to jeszcze jest natura? ), ale póki co niestety nie znalazłam nic co działałoby na nie lepiej niż Acne-derm (kwas azelainowy). Bardzo liczyłam na serum Azelo z pochodną tego kwasu, ale niestety.
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 11:24   #3933
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Drogie Wizażanki!
Rozczarowana długimi poszukiwaniami apteczno-drogeryjnych kosmetyków do pielęgnacji mojej buzi, które często kończyły się poprostu poczuciem wyrzuconych pieniędzy postanowiłam zgłębić co nieco działanie kosmetyków naturalnych. Chciałabym Was prosić dziewczyny o pomoc w wyborze produktów, które pomogą mi wreszcie dojść do ładu z moją twarzą. Moja cera jest dość problematyczna:
- naczynka - rozszerzone, kilka pękniętych zwłaszcza przy płatkach nosa, ale i na nosie
- rozszerzone pory (czoło, trochę na policzkach, nos)
- zaskórniki (nos, broda)
- skóra sucha (w strefie T czasem się tłuści) skłonna do przebarwień (biorę tabletki anty)
- opuchlizna pod oczami (to moja zmora, chyba nic na to nie podziała)

Narazie mam tylko doświadczenie z hydrolatem z kocanki, który właśnie znalazłam dzięki Wizażowi. Używam go od kilku tyg. i myślę, że buzia się już trochę uspokoiła, wygładziła. Chciałabym popróbować jakiś kolejnych rzeczy, ale wybór jest tak ogromny, że nie wiem na co się zdecydować. Acha, mam 30 lat

Po przeglądnięciu wątku myślałam o zakupie:
- serum azelo-oliwkowe lub krem azelo/BHA
- Zestaw - Serum na okolice oczu i naczynka
- krem łagodzący z lukrecją
- odżywczy żel hialuronowy
- hydrolat oczarowy lub cytrynowy

W zasadzie to każdy z tych produktów wydaje mi się interesujący Będę bardzo wdzięczna za pomoc w złożeniu jakiegoś fajnego zestawu nie konieczne z tego co wpisałam
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 11:55   #3934
magne
Zadomowienie
 
Avatar magne
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 201
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dziewczyny, nie wiem jaki olej wybrać do mojej mieszanej ,trądzikowej, skłonnej do zapychania cery. Już się troszkę pogubiłam w tym wszystkim co przeczytałam i nie wiem który najlepiej wybrać. Zależy mi żeby był lekki, niekomodogenny. Myślę nad olejem konopnym, z nasion truskawki, maliny, z ogórecznika, wiesiołka lub winogronowym i nie wiem który z tych wybrać. Może mi coś doradzicie ?
magne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 14:11   #3935
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez magne Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie wiem jaki olej wybrać do mojej mieszanej ,trądzikowej, skłonnej do zapychania cery. Już się troszkę pogubiłam w tym wszystkim co przeczytałam i nie wiem który najlepiej wybrać. Zależy mi żeby był lekki, niekomodogenny. Myślę nad olejem konopnym, z nasion truskawki, maliny, z ogórecznika, wiesiołka lub winogronowym i nie wiem który z tych wybrać. Może mi coś doradzicie ?
To pytanie chyba nie tu powinnaś zadać, bo z wymienionych przez Ciebie olejów na BU dostaniesz tylko malinowy
Trudno powiedzieć, który Tobie akurat będzie odpowiadał, radziłabym Ci zrobić zamówienie na mazidłach - na pewno znajdziesz tam parę ciekawych rzeczy i dodatkowo poprosić o próbki kilku wybranych olejów. Ja zamawiałam tam już 3 razy i za każdym razem dostaję dokładnie to o co poproszę, oleje w ilości 5 ml, co starcza na naprawdę dłuuugie testowanie

A żeby nie było tak całkiem OT - olej z pestek malin z BU jest jednym z moich najulubieńszych. I ten zapach suszonej maliny - mmmm, jestem od niego uzależniona
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 15:20   #3936
marta6704
Zakorzenienie
 
Avatar marta6704
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z... =)
Wiadomości: 5 000
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Zrobiłam dzisiaj zamówienie na BU:

- hydrolat oczarowy - uwielbiam, to moje już nie spamiętam które opakowanie. Świetnie pobudza rano.

-serum migdałowe- to nowość dla mnie, zawsze brałam tonik aha/bha 10%, a teraz postanowiłam spróbować czegoś nowego.

-olej tamanu- co prawda cięzko mi znieść jego zapach, ale razem z żelem hialuronowym był całkiem ok.

-peeling z bromelainą- jeszcze nie używałam, ale jest zachwalany więc spróbuje.
marta6704 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 15:32   #3937
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
A żeby nie było tak całkiem OT - olej z pestek malin z BU jest jednym z moich najulubieńszych. I ten zapach suszonej maliny - mmmm, jestem od niego uzależniona
Zainteresowałaś mnie tym olejem, nakładasz go solo?

---------- Dopisano o 16:32 ---------- Poprzedni post napisano o 16:31 ----------

Cytat:
Napisane przez marta6704 Pokaż wiadomość
-peeling z bromelainą- jeszcze nie używałam, ale jest zachwalany więc spróbuje.
Bardzo go lubię, trzyma w ryzach moją trądzikową cerę, zostawiam go na 5 minut na twarzy i buzia jest wygładzona.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-13, 15:40   #3938
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Zainteresowałaś mnie tym olejem, nakładasz go solo?
Różnie, solo, albo z HA. Chciałam tylko zauważyć, że co do zapachu - to tylko ja go uwielbiam Mój mąż i pięcioletnia córeczka bardzo NIE

A co do peelingu z bromelainą - też go uwielbiam! Ale odkryłam, że bez porównania taniej jest kupić bromelainę na mazidłach i makę owsianą w sklepie eko i dodawać kefiru, zamiast mleka w proszku. Bo jednak ten z BU szybko się kończy..
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."



Edytowane przez sunsister
Czas edycji: 2011-04-13 o 15:42
sunsister jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 15:45   #3939
Czelz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 264
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez gidran Pokaż wiadomość
Ja tak robię, bo wypróbowałam chyba wszystkie sposoby i ten mi najlepiej służy. U mnie hydrolat nie wysycha, spryskuję się nim a potem spokojnie mieszam żel z olejkiem lub serum. Przez ten czas hydrolat troszkę schnie, tak że skóra jest wilgotna i nakładam mieszankę. Może najpierw przygotuj papkę i chwilę przed nałożeniem się pryskaj?

Dziewczyny, ja właśnie dostałam kwas HA z mazideł i tak się zastanawiam, bo ja chce go mieszać razem z kremem np. z babydream albo jakimś innym. Z tym że ja to wszystko będę kładła na zorac (retinoid) lub skinoren, w zależności od tego co wieczorem będę nakładać. Dlatego też spryskanie twarzy hydrolatem odpada. Czy jak ja połącze ha z kremem, bez zwilżania twarzy, tylko położone na zorac/skinoren to zamiast efektu nawilżenia będę miała efekt ściągnięcia i skorupy? Bo w moim przypadku innej metody nie widzę, niż zwykłe zmieszanie z kremem. Hydrolatem nie popryskam twarzy bo to się mija z celem jeżeli chodzi o zorac albo skinoren.
Czelz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 15:52   #3940
magne
Zadomowienie
 
Avatar magne
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 201
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
To pytanie chyba nie tu powinnaś zadać, bo z wymienionych przez Ciebie olejów na BU dostaniesz tylko malinowy
Trudno powiedzieć, który Tobie akurat będzie odpowiadał, radziłabym Ci zrobić zamówienie na mazidłach - na pewno znajdziesz tam parę ciekawych rzeczy i dodatkowo poprosić o próbki kilku wybranych olejów. Ja zamawiałam tam już 3 razy i za każdym razem dostaję dokładnie to o co poproszę, oleje w ilości 5 ml, co starcza na naprawdę dłuuugie testowanie

A żeby nie było tak całkiem OT - olej z pestek malin z BU jest jednym z moich najulubieńszych. I ten zapach suszonej maliny - mmmm, jestem od niego uzależniona
Mam zamiar właśnie na mazidłach zamówić, a że akurat temat zszedł na oleje to zapytałam w tym wątku, przepraszam. I dziekuję za polecenie tego oleju. : )
magne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 15:58   #3941
marta6704
Zakorzenienie
 
Avatar marta6704
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z... =)
Wiadomości: 5 000
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Różnie, solo, albo z HA. Chciałam tylko zauważyć, że co do zapachu - to tylko ja go uwielbiam Mój mąż i pięcioletnia córeczka bardzo NIE

A co do peelingu z bromelainą - też go uwielbiam! Ale odkryłam, że bez porównania taniej jest kupić bromelainę na mazidłach i makę owsianą w sklepie eko i dodawać kefiru, zamiast mleka w proszku. Bo jednak ten z BU szybko się kończy..
Mnie niestety malina zapychała, a zapachu naprawdę nie lubię

A peelingu nie mogę się doczekać
marta6704 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-13, 16:28   #3942
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Motacilla, no właśnie testuję to serum granat.
Mam nadzieję, że działanie będzie lepsze niż zapach...
Chociaż sama nie wiem na co liczę

Ale hydrolat aloesowy mi się podoba

Urodzona3maja
, ja nie jem tylko moich ulubionych słonych przekąsek, za to czekoladę codziennie
Ale w sumie słodkości sobie nie zabraniałam

---------- Dopisano o 21:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:31 ----------

A co do tego pojemniczka do pudru, to jest bardzo fajny i poręczny
możesz już coś powiedzieć na temat tego serum z granatem?
ja się zastanawiam nad jego kupnem - właśnie skończyło mi się serum olej żurawinowy+10% tetraizopalmitynian askorbylu i chciałabym zmienić serum. czy ono barwi skórę po nałożeniu?
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 17:54   #3943
beautygosiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 293
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

[1=0f0603ed06f411a5d3d78a7 f01b50240947bf49a_6024742 79be1e;26335124]Drogie Wizażanki!
Rozczarowana długimi poszukiwaniami apteczno-drogeryjnych kosmetyków do pielęgnacji mojej buzi, które często kończyły się poprostu poczuciem wyrzuconych pieniędzy postanowiłam zgłębić co nieco działanie kosmetyków naturalnych. Chciałabym Was prosić dziewczyny o pomoc w wyborze produktów, które pomogą mi wreszcie dojść do ładu z moją twarzą. Moja cera jest dość problematyczna:
- naczynka - rozszerzone, kilka pękniętych zwłaszcza przy płatkach nosa, ale i na nosie
- rozszerzone pory (czoło, trochę na policzkach, nos)
- zaskórniki (nos, broda)
- skóra sucha (w strefie T czasem się tłuści) skłonna do przebarwień (biorę tabletki anty)
- opuchlizna pod oczami (to moja zmora, chyba nic na to nie podziała)

Narazie mam tylko doświadczenie z hydrolatem z kocanki, który właśnie znalazłam dzięki Wizażowi. Używam go od kilku tyg. i myślę, że buzia się już trochę uspokoiła, wygładziła. Chciałabym popróbować jakiś kolejnych rzeczy, ale wybór jest tak ogromny, że nie wiem na co się zdecydować. Acha, mam 30 lat

Po przeglądnięciu wątku myślałam o zakupie:
- serum azelo-oliwkowe lub krem azelo/BHA
- Zestaw - Serum na okolice oczu i naczynka
- krem łagodzący z lukrecją
- odżywczy żel hialuronowy
- hydrolat oczarowy lub cytrynowy

W zasadzie to każdy z tych produktów wydaje mi się interesujący Będę bardzo wdzięczna za pomoc w złożeniu jakiegoś fajnego zestawu nie konieczne z tego co wpisałam[/QUOTE]
miałam odżywczy żel hialuronowy i byl rewelacyjny, bardzo ukoił, nawilżył moją podrażnioną, przesuszoną cerę.
Co ciekawe jak kupiłam potem podwójny żel hialuronowy to ten powodował dziwne uczucie ściągnięcia skóry... Bałam się że mnie wysuszy i nie stosowałam
beautygosiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 20:00   #3944
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Czelz Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja właśnie dostałam kwas HA z mazideł i tak się zastanawiam, bo ja chce go mieszać razem z kremem np. z babydream albo jakimś innym. Z tym że ja to wszystko będę kładła na zorac (retinoid) lub skinoren, w zależności od tego co wieczorem będę nakładać. Dlatego też spryskanie twarzy hydrolatem odpada. Czy jak ja połącze ha z kremem, bez zwilżania twarzy, tylko położone na zorac/skinoren to zamiast efektu nawilżenia będę miała efekt ściągnięcia i skorupy? Bo w moim przypadku innej metody nie widzę, niż zwykłe zmieszanie z kremem. Hydrolatem nie popryskam twarzy bo to się mija z celem jeżeli chodzi o zorac albo skinoren.
Skinoren chcesz używać na inny krem, a nie bezpośrednio na skórę?
Ja teraz mieszam HA z kremem, ale też nakładam na lekko wilgotną skórę, wchłania się super. HA musi związać skądś wodę - jak nie będzie jej na skórze to zwiąże tą ze skóry i ją wysuszy. Jak używasz z lekkim wodnistym kremem, to może nie będzie ci potrzebny hydrolat przed aplikacją mieszanki HA+krem.
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 21:51   #3945
Czelz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 264
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Nie, nie. Skinoren na skórę bezpiśrednio. Natomiast dopiero po ok. 1 godz na skinoren chcę nałożyć krem nawilżający zmieszany z ha. Jednak nie mogę zwilżyć twarzy przed nałożeniem kremu z ha bo na twarzy mam już wcześniej zaaplikowany skinoren, więc w moim przypadku zwilżanie twarzy przed aplikacją raczej nie ma sensu. Ha planuje mieszać z babydream. Chyba że np. dodać odrobinę hydrolatu do kremu i wtedy dopiero zmieszać go z ha?


Ale tu swoja drogą pojawia się następny problem. Bo nie chciałabym mieszać skinorena lub zoraca z innymi produktami. Jedynie krem wchodzi w grę. Boję się że jakby dodawać do kremu jeszcze odrobinę hydrolatu (o ile to jest w ogóle wykonalne) to będzie to po prostu "za dużo". Nie chciałabym żeby jakaś nieprzyjemna reakcja z tego wyszła.... W sumie to nie wiem czego można się spodziewać po takiej mieszance.

Edytowane przez Czelz
Czas edycji: 2011-04-13 o 21:53
Czelz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 22:09   #3946
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

sunsister, dzięki za odpowiedź. Skuszę się na migdał
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 22:24   #3947
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Czelz Pokaż wiadomość
Nie, nie. Skinoren na skórę bezpiśrednio. Natomiast dopiero po ok. 1 godz na skinoren chcę nałożyć krem nawilżający zmieszany z ha. Jednak nie mogę zwilżyć twarzy przed nałożeniem kremu z ha bo na twarzy mam już wcześniej zaaplikowany skinoren, więc w moim przypadku zwilżanie twarzy przed aplikacją raczej nie ma sensu. Ha planuje mieszać z babydream. Chyba że np. dodać odrobinę hydrolatu do kremu i wtedy dopiero zmieszać go z ha?


Ale tu swoja drogą pojawia się następny problem. Bo nie chciałabym mieszać skinorena lub zoraca z innymi produktami. Jedynie krem wchodzi w grę. Boję się że jakby dodawać do kremu jeszcze odrobinę hydrolatu (o ile to jest w ogóle wykonalne) to będzie to po prostu "za dużo". Nie chciałabym żeby jakaś nieprzyjemna reakcja z tego wyszła.... W sumie to nie wiem czego można się spodziewać po takiej mieszance.
Hymmm... Ja Skinorenu nie używałam, tylko Acne-Dermu i strasznie mnie wysuszał. Krem używałam dopiero rano po zmyciu tego mazidła.
Nie wiem jaki Babydream masz, jak zmieszałam HA kwiatowy z moim Babydreamem Gesichtscreme to było super, bo się zrobił taki lekki No, ale nadal psikałam twarz hydrolatem. Może rzeczywiście psiknij sobie na połączony już na dłoni krem z HA?
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 22:28   #3948
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Czy ktoś używał ekologicznego hydrolatu z róży damascena z BU?
Jak wrażenia?
Nawilża?
Czy nada się do lekko naczynkowej, wrażliwej cery?
__________________
Marcelinka
Laureńka
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 22:34   #3949
Czelz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 264
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Hymmm... Ja Skinorenu nie używałam, tylko Acne-Dermu i strasznie mnie wysuszał. Krem używałam dopiero rano po zmyciu tego mazidła.
Nie wiem jaki Babydream masz, jak zmieszałam HA kwiatowy z moim Babydreamem Gesichtscreme to było super, bo się zrobił taki lekki No, ale nadal psikałam twarz hydrolatem. Może rzeczywiście psiknij sobie na połączony już na dłoni krem z HA?
To ja mam ten sam chyba tzn. gesichts und korpercreme.

Nie wiem w takim razie co zrobić. Bo zamówienie na bu już złożyłam, ale hydrolatu nie kupowałam, ewentualnie dodam go do zakupionych już produktów, z tego co na forum czytałam nie ma z tym problemu tylko czas realizacji zamówienia się wydłuża.


Edit. Właśnie dokonałam zakupu hydrolatu oczarowego, więc będę kombinować z tym kremem.
Oczywiście potwierdzam, że nie ma najmniejszego problemu z dodaniem dodatkowego produktu do listy zakupów, jeżeli ktoś zapomniał

Edytowane przez Czelz
Czas edycji: 2011-04-13 o 23:18
Czelz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-14, 11:56   #3950
jeanett
Raczkowanie
 
Avatar jeanett
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 40
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I


wlasnie dostalam paczke, troche sie naaaczekalam i myslam ze 2 rzezcy jeszce zamowilam a tu jednak nie
zastanawia mnie jak szybko po kuracji Differinem moge zaczac uzywac tonik PHA? i flavo-c( i moze ktos wie kiedy moge tez zrobic sobie mikrodermabrazje diamentowa, czy musze po kuracji jakis czas odczekac)
i jeszcze takie bo wiem ze oleje mozna mieszac z kremem (odrazu przy uzyciu),a czy mozna sobie wlac troche do jakiegos kremu tak na stale bardziej?np olej z malin
prosze o odp ,pozdrawiam
jeanett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 13:28   #3951
2sweet
Rozeznanie
 
Avatar 2sweet
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 988
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

hej dziewczyny
pewnie macie juz dosyc "swiezakow" na watku ale ja naprawde potrzebuej Waszej pomocy
staralam sie dowiedziec sama jak najwiecej ale czytajac Wasze opinie o roznych kosmetykach troche sie pogubilam co z czym sie meisza, kiedy naklada itd
zrobilam sobie liste tego co chcialabym kupic:
- hydrolat aloesowy
- hydrolat z kw pomaranczy albo rozany (do kremu)
- krem z kwasem liponowym
- maseczke obojetnie jaka
- olejek myjacy pomaranczowy
- peeling enzymatyczny
- serum z wit c 10% lub flavo C
- zel nawilzajacy - podwojny hialuronowy

mam 27 lat, cere mieszana, swieci sie w strefie T ale ogolnie jest spoko, troche sucha na policzkach , ze sklonnoscia do wypryskow (przed okresem) w okolicach brody , rzadko cos na czole, na nosku kilka zaskornikow
ale ogolnei to raczej spoko cera, jedynie czuje ze jest taka poszarzala, sina pod oczami itd jakies tam delikatne pierwsze zmarszczki przy oczach

czy taki zestaw podreperuje mi jej kondycje? czytalam ze macie zle opinei na temat flavo C..
kiedy stosujemy serum a kiedy zel nawilzajacy i krem itd?
widze ze w niektoych zestawach za buteleczki itd ale w olejku myjacym czy zelu nawilzajacym np nie ma, czyli musze zakupic czy nie dopisali ?

bede bardzo wdzieczna za Wasza pomoc z pewnoscia wiecie w tej dziedzinie duzo wiecej niz ja
__________________
Szamanka od 30 marca 2010
Depilacja laserem Soprano XL BLU od 04.04.2015
2sweet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 13:30   #3952
Czelz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 264
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Jeanett- jeżeli chodzi o flavo c to raczej możesz zacząć używać od razu. Z tego co wiem nie ma przeciwwskazań do stosowania wit C przy retinoidach. Ja np. serum z wit C używam co drugi dzień, rano. Wieczorem kładę albo zorac (retinoid) albo skinoren i nic złego się nie dzieje.

Kiedy zaczynałam przygodę z serami i retinoidami szukałam informacji jak to wszystko stosować i nigdzie nie widziałam żadnego zakazu stosowania wit C razem z retinoidami.

Edytowane przez Czelz
Czas edycji: 2011-04-14 o 13:31
Czelz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 13:36   #3953
saphylium
Raczkowanie
 
Avatar saphylium
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 55
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez jeanett Pokaż wiadomość

wlasnie dostalam paczke, troche sie naaaczekalam i myslam ze 2 rzezcy jeszce zamowilam a tu jednak nie
zastanawia mnie jak szybko po kuracji Differinem moge zaczac uzywac tonik PHA? i flavo-c( i moze ktos wie kiedy moge tez zrobic sobie mikrodermabrazje diamentowa, czy musze po kuracji jakis czas odczekac)
i jeszcze takie bo wiem ze oleje mozna mieszac z kremem (odrazu przy uzyciu),a czy mozna sobie wlac troche do jakiegos kremu tak na stale bardziej?np olej z malin
prosze o odp ,pozdrawiam
Szczęsciara ja wciąż czekam na paczke... A kiedy zamawiałaś? Ja zamawiałam 5.04. Wiem, że maja te dwa tygodnie, ale liczyłam, że może jakoś uda im sie szybciej, ale chyba się przeliczyłam
saphylium jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 16:12   #3954
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez jeanett Pokaż wiadomość

wlasnie dostalam paczke, troche sie naaaczekalam i myslam ze 2 rzezcy jeszce zamowilam a tu jednak nie
zastanawia mnie jak szybko po kuracji Differinem moge zaczac uzywac tonik PHA? i flavo-c( i moze ktos wie kiedy moge tez zrobic sobie mikrodermabrazje diamentowa, czy musze po kuracji jakis czas odczekac)
i jeszcze takie bo wiem ze oleje mozna mieszac z kremem (odrazu przy uzyciu),a czy mozna sobie wlac troche do jakiegos kremu tak na stale bardziej?np olej z malin
prosze o odp ,pozdrawiam
Jeśli kuracja Differinem ścieniła naskórek (a powinna), to radzę odczekać minimum 3 tygodnie przed wykonaniem mikrodermabrazji. Tonik PHA może cię podrażnić, poczekaj po differnie z tydzień, dwa zanim użyjesz.
Nie dolewaj na stałe oleju do kremu, bo zaburzysz równowagę hydro-lipidową i ci się emulsja rozdzieli. W każdym produkcie ilość emulgatora jest dobrana dokładnie do danego stosunku fazy olejowej do wodnej - jak zaburzysz ten stosunek, to możesz krem wyrzucić. Jedna kropla nie straszna, ale już z 5-10 może dużo zmienić.
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 19:01   #3955
jeanett
Raczkowanie
 
Avatar jeanett
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 40
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez saphylium Pokaż wiadomość
Szczęsciara ja wciąż czekam na paczke... A kiedy zamawiałaś? Ja zamawiałam 5.04. Wiem, że maja te dwa tygodnie, ale liczyłam, że może jakoś uda im sie szybciej, ale chyba się przeliczyłam
ja 4,1(piatek) zamowialam i wplacilam, a 4,5(wtorek) napisali mi ze dostali pieniadze no a dzis 4,14 i dostlam, pewnie jutro listonosz zapuka

CZELZ i KAWA dzieki za odp
jeanett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 20:10   #3956
Acoma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 12
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Nie dolewaj na stałe oleju do kremu, bo zaburzysz równowagę hydro-lipidową i ci się emulsja rozdzieli. W każdym produkcie ilość emulgatora jest dobrana dokładnie do danego stosunku fazy olejowej do wodnej - jak zaburzysz ten stosunek, to możesz krem wyrzucić. Jedna kropla nie straszna, ale już z 5-10 może dużo zmienić.

Hm. myślę, że tutaj dużo zależy od kremu. Od kilku miesięcy robię sobie porcje kremu do twarzy zmieszanego z maceratem z marchwi i nic się nie rozwarstwia. Myślę, że na 10 ml kremu daję min. 7 kropli. Toteż, proponuję popróbować najpierw takiego mieszania na mniejszych porcjach
Acoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 20:34   #3957
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez beautygosiek Pokaż wiadomość
miałam odżywczy żel hialuronowy i byl rewelacyjny, bardzo ukoił, nawilżył moją podrażnioną, przesuszoną cerę.
Co ciekawe jak kupiłam potem podwójny żel hialuronowy to ten powodował dziwne uczucie ściągnięcia skóry... Bałam się że mnie wysuszy i nie stosowałam
Dzięki, właśnie po przeglądnięciu wątku mnie ten żel odżywczy zaciekawił.
A jakieś inne propozycje - dziewczyny? Taki prosty zestaw dla początkującej
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 21:26   #3958
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
Czy ktoś używał ekologicznego hydrolatu z róży damascena z BU?
Jak wrażenia?
Nawilża?
Czy nada się do lekko naczynkowej, wrażliwej cery?
Ja używałam i byłam zadowolona. Z zapachu również. Mnie nie wysuszał. Naczynka uspokajał mi bardziej niż oczar, ale i tak wolę ten drugi. Polecam wypróbować
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 21:50   #3959
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Acoma Pokaż wiadomość
Hm. myślę, że tutaj dużo zależy od kremu. Od kilku miesięcy robię sobie porcje kremu do twarzy zmieszanego z maceratem z marchwi i nic się nie rozwarstwia. Myślę, że na 10 ml kremu daję min. 7 kropli. Toteż, proponuję popróbować najpierw takiego mieszania na mniejszych porcjach
Oczywiście każdy produkt ma inne emulgatory, które mają różne właściwości, wiele zależy od tego czy mamy emulsję O/W czy W/O. Ja np. liczyłam na to, że jak dodam do 500ml mydła do rąk DWIE krople oleju z maliny to będzie ok, ale momentalnie po wymieszaniu nastąpiło rozdzielenie faz i tyle widzieli pół litra mydła...
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 09:19   #3960
motacilla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 103
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Właśnie zajrzałam na stronę BU, bo szykuję się do złożenia zamówienia (wiem, jestem uzależniona ) a tam informacja o przerwie w przyjmowaniu zamówień...
No i teraz skarby z Biochemii dotrą do mnie najwcześniej w połowie maja, skoro zamówienia będą przyjmowane dopiero od 26 kwietnia
motacilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:11.