problem z tatuażem!! ;(( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-14, 13:21   #1
Beherit
Raczkowanie
 
Avatar Beherit
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 32

problem z tatuażem!! ;((


Vitam...
Chciałabym prosić o radę, przy moim "małym" problemie..
Otóż w środę zrobiłam sobie tatuaż.. (dół pleców.. efekt "wzorzystych stringów dbałam o niego, smarowałam Alantanem, nie piłam alkoholu...
wczoraj wieczorem(sobota) czułam lekkie swędzenie.. ale raczej się nie przejęłam.. (w końcu zchodził mi naskórek z pigmentem)
Jednak dziś rano świąt bardzo się nasilił, po przejrzeniu się w lustrze ujrzałam okropną wysypke na tatuażu i naokoło niego...
W aptece poradzono mi Calcium na alergię i Atecortin.. faktycznie, swędzenie zmalało.. jednak wysypka tylko w minimalnym stopniu...
jutro postaram się pójść do dermatologa...
Co może być powodem takich objawów i czym to się może ewentualnie zakończyć?
Przyznam się, że jest to powodem mojego niezłego zdenerwowania...
Z góry dziękuję za odpowiedź..
pozdrawiam...
__________________
...pagan poetry...
Beherit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-14, 13:41   #2
natee
Zakorzenienie
 
Avatar natee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 574
Dot.: problem z tatuażem!! ;((

to chyba uczulenie na tusz albo jakies zakażenie wywołane np brudną igłą, jak te zmiany sie uspokoją może bedziesz miała ubytki w tatuażu (ale nie musisz , najwazniesze to nie drapać!), dermatolog musi to obejrzec i doradzi ci co zrobic.
__________________


natee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 19:44   #3
Amar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 80
Dot.: problem z tatuażem!! ;((

uczulenie na tusz objawia się 'marszczeniem' tatuażu, przecież skóra wokół została nietknięta tuszem. możliwe, że osoba robiąca tobie tatuaż miała za ciężką rekę i za głęboko cię wydziarała. zmień alantan na bepanten tylko koniecznie na maśc nie na krem, masc nie brudzi tak ubran i nie jest zbyt tlusta. jak chcesz to idz do dermatologa ale pamietaj ze pewnie da ci cos na szybkie gojenie skory. a wtedy to jest juz po ptakach. skora musi sama zejsc -zero zluszczania szorowania ani 'dodatkowej' pomocy. a może poprostu twoj organizm reaguje tak na wszelkie zmiany w 'modernizacji' ciała, co (puchniecie, swiad, luszczenia-to przeciez normalne)? moim zdaniem jeśli utrzyma się to do 2 tygodni-czyli do średniego zagojenia-idz do 2,3 roznych salonow, tak zeby kazdy tatuator wyglosil swoje zdanie co to moze byc, a na koniec idz do tego kogos kto cie dziaral i w razie czego ojedz go.
Amar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 21:40   #4
Beherit
Raczkowanie
 
Avatar Beherit
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 32
Dot.: problem z tatuażem!! ;((

luzik... wszystko ok.. )
dermatolog mnie tylko opier*** za nieostrożność.. bo jako alergik..(ale taki sredni) to mogłam się tego spodziewać...
Na szczęście wszystko ok...
niedługo czeka mnie jeszcze tylko mała poprawka)
dzięki i pozdrawiam..
__________________
...pagan poetry...
Beherit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 16:04   #5
Sandra88888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1
Bąbelki na świeżym tatuażu Pomocy !!!!

Witam!! Ja mam bardzo podobny problem z tatuażem... A więc wszystko było OK! Do momentu kiedy zauważyłam w 5 dzień po zrobieniu tatuażu takie boląco swędzące bąbelki jak by z woda i z dnia na dzień zamiast mi się zmniejszać to pojawia się ich coraz więcej!!!! Nie wiem czy mam jeszcze czekać aż ustaną czy wybrać się do dermatologa?
Sandra88888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-01 17:04:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:33.