suknia: kupujecie, szyjecie, czy wypożyczacie?? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-21, 17:47   #121
wiolkaslonko
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 736
GG do wiolkaslonko
Dot.: Lepiej Uszyć Czy Kupić Suknię?

Moim zdaniem lepiej kupić
i w zasadzie beata2802 ma 100% racji
wiolkaslonko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 18:34   #122
joasiunial
Zadomowienie
 
Avatar joasiunial
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: tu i tam....
Wiadomości: 1 387
Dot.: Lepiej Uszyć Czy Kupić Suknię?

Wyszukiwarka się kłania.... Taki wątek już był- polecam :

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ight=kupujecie
__________________
Jesteśmy małżeństwem

Marek

Zosia
joasiunial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 18:40   #123
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Lepiej Uszyć Czy Kupić Suknię?

Kiedyś myslałam, że lepiej bedzie jak moja suknia bedzie uszyta, wkońcu trudno mi dogodzić, jestem raczej wybredna osobą.Tak myslałam do czasu ślubu mojej siostry.Ona sama rzuciła krawcowej hasło jak ma wyglądać jej suknia marzeń, jakie dodatki by chciała itp. Babka z salonu zakładu czy co to było niby wszystko skapowała, miała tez zdjęcia które były podstawą do szycia.I co się okazało?Kiedy siostra ją odebrała, kilka razy zastanawiała sie czy dobrze widzi. cekinki i inne świecące bajerki nie było dokładnie tego kolory co miały, róze zostały przypiete po lewej a nie prawej stronie klosza sukienki i inne mankamenty.Zgłosiła to, ale poprawki minimalnie zostały wniesione, tłumaczenia babki, były śmieszne, a ile stresu moją siostre to kosztowało.Ech, dostała nawet od krawcowej z okazji slubu koperte a w niej biało niebieską podwiązke. Nie ma to jak poprawić się w oczach klientki.Teraz jestem pewna ze kupie lub wypożycze gotową , pozdrawiam serdecznie
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 18:53   #124
asikkk
Raczkowanie
 
Avatar asikkk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 298
Dot.: Lepiej Uszyć Czy Kupić Suknię?

js suknie szyje u babki ktora pracuje wlasnie w salonie slubnym, jest tam krawcowa od kilkunastu lat..zna modele, wie co i jak..dostalam jej namiary od mojej kolezanki, ktora wlasnie u niej szyla suknie..wybrala model cymbeline za 3000 w salonie, babka szyje za 1200 a byla taka sama, tyle ze bez metki, takze ja nie mam sie nad czym zastanawiac.
Moje zdanie jest takie, ze jesli macie pewne i sprawdzone krawcowe to szyc, a jesli ma to byc taka zwykla krawcowa ktora na codzien szyje zwykle ciuchy to nie ryzykowalabym..moj slub 16.6.2007..jesli nie zapomne to wkleje Wam fotki oryginalnej sukni i uszytej u krawcowej, pozdrawiam
asikkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 07:30   #125
edithsl
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 156
Thumbs down Dot.: Lepiej Uszyć Czy Kupić Suknię?

Najlepiej jest kupić gotową. Widzisz co bierzesz, a w przypadku szycia to ehhh.... mam wiele znajomych, które szyły suknie na różne okazje i 3/4 z nich nie były zadowolone. Nie radzę a wręcz odradzam szycie, stracisz tylko kasę.
__________________
zima 2009 - ciuchy
edithsl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-03, 17:35   #126
kiya83
Raczkowanie
 
Avatar kiya83
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 74
Dot.: Lepiej Uszyć Czy Kupić Suknię?

ja kupilam tak:
http://www.allegro.pl/item171551496_...za_rosita.html
krawcowa na oczy mnie nie widziala a wygladalam ta jak na zdjeciach
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg male1.jpg (95,9 KB, 73 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg male.jpg (31,2 KB, 74 załadowań)
kiya83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 08:46   #127
brunetka2000
Zakorzenienie
 
Avatar brunetka2000
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Lublin/Świdnik
Wiadomości: 4 180
Dot.: Lepiej Uszyć Czy Kupić Suknię?

Ja bede szyla swoja sukienke bo jest mniejszy koszt niz bym kupila z salonu A wybor zalezy tylko od ciebie i od tego ile mozesz przeznaczyc na sukienke Powidzenia
brunetka2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-26, 07:58   #128
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: suknia: kupujecie, szyjecie, czy wypożyczacie??

Zanim zaczęłam w ogóle rozglądać się za sukniami chciałam wypożyczyć suknię. Myślałam, że tanio będę miała wymarzoną suknię...
Gdy zaczęłam chodzić po salonach okazało się, że w mniejszych miastach salony mają same stare modele sukni do wypożyczenia (cena co prawda konkurencyjna, ale fasony jakieś sprzed 5-8 lat, gorsetowe same). Natomiast w większych miastach wypożyczenie sukni, to połowa wartości sukienki - czyli od 1500zł... więc stwierdziłam, że średnio opłaca się wypożyczać.

Potem byłam na etapie szycia sukni. Ale takie suknie jakie mi się podobały (praktycznie całe z koronki) nawet gdyby były uszyte kosztowałyby od 1700-2000zł. Więc stwierdziłam, że nie ma sensu szyć, zwłaszcza, że nie dobiorą mi takiej samej koronki (a wiadomo zmiana koronki na pewno wpłynełaby na zmianę wyglądu sukni).

Ostatecznie pomyślałam nad zakupem sukni używanej. Wcześniej pomierzyłam w salonach różne suknie i szukałam tej wybranej na Allegro, na komisach i serwisach ślubnych w ogłoszeniach Takim oto sposobem kupiłam wymarzoną suknię za 1200zł (+poprawki krawieckie, welon, bolerko, halka max. 300zł). I tak całość wyniesie mnie gdzieś 1500zł (gdzie w salonie suknia kosztuje 3120zł).
A to moja suknia
__________________


Edytowane przez azzis
Czas edycji: 2019-06-26 o 16:31
azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 20:41   #129
pilaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Ostrów wlkp
Wiadomości: 231
GG do pilaa
Dot.: suknia: kupujecie, szyjecie, czy wypożyczacie??

Ja tez bede szyc, ale bardziej z powodu mojej mikrej postawy:p ale i tez dlatego ze mam w miare wybrany model i chce miec taki jaki sobie wybralam na szczescie mam sprawdzone krawcowe. kwesta teraz tylko ile bedzie kosztowac:p pozdrawiam
pilaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 15:45   #130
Lotosowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 164
Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

Chciałabym się Was zapytać czy kupujecie suknie w salonie czy szyjecie u krawcowej?
W salonie suknia ślubna kosztuje od 2500 do 5ooo tyś.
Słyszałam, że taką z salonu można uszyć u dobrej krawcowej za ok. 1000zł.) Z drugiej strony nie wiadomo jak będzie ostatecznie wyglądać.... Jestem w kropce. Może coś doradzicie
Lotosowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 15:53   #131
Jaryshka20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Rzeszow
Wiadomości: 241
Dot.: Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

Cytat:
Napisane przez Lotosowa Pokaż wiadomość
Chciałabym się Was zapytać czy kupujecie suknie w salonie czy szyjecie u krawcowej?
W salonie suknia ślubna kosztuje od 2500 do 5ooo tyś.
Słyszałam, że taką z salonu można uszyć u dobrej krawcowej za ok. 1000zł.) Z drugiej strony nie wiadomo jak będzie ostatecznie wyglądać.... Jestem w kropce. Może coś doradzicie


.

Edytowane przez Jaryshka20
Czas edycji: 2012-10-24 o 18:25
Jaryshka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-23, 18:07   #132
klarnetos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 331
Dot.: Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

To zależy jaka krawcowa, no i jaka sukienka. Dobra krawcowa na pewno uszyje bardzo podobnie, ale pod warunkiem, że materiał i dodatki (zwłaszcza dodatki-koronka, koraliki, kryształki itp.) są ogólnie dostępne do kupienia. No bo jeśli nie dostanie nigdzie identycznych, to efekt jednak może być inny. Pytanie czy zależy Ci żeby sukienka była identyczna czy wystarczy żeby była podobna, np. głównie chodzi Ci o jej kształt?
Ja bałam się szycia sukienki, bo w salonie jednak mogłam przymierzyć konkretną i wiedziałam dokładnie jak będzie wyglądała w najdrobniejszych szczegółach. Mam jednak koleżanki, które szyły i były zadowolone - one jednak miały jakieś swoje wizje i pokazywały krawcowej, że np. góra taka jak tu, a dół taki... Czyli nie miały upatrzonej tej jednej jedynej sukni swojego życia. - Myślę, że w takim przypadku warto szyć. Jeśli jednak zakochasz się w jakiejś i nie będziesz chciała zmieniać w niej nic prócz np. długości, to jednak chyba lepiej kupić. Przynajmniej będziesz mieć pewność, że kupiłaś suknię swoich marzeń. Bo co z tego, że wydasz np. 1500 (choć to bardzo tanio - koleżanki płaciły za materiał i robocizną znacznie więcej), jeśli okaże się, że są to bardzo źle zainwestowane pieniądze - suknia ma się nijak do Twoich oczekiwań?
klarnetos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 18:55   #133
kobzalka
Raczkowanie
 
Avatar kobzalka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 207
Dot.: Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

Ja swoją suknię szyję u krawcowej, zawiozłam jej zdjęcie, faktycznie koronka nie będzie identyczna jak w oryginale, ale liczyłam się z tym efekty zobaczę jutro, wtedy odbieram to moje cudo
__________________

kobzalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 20:38   #134
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

Zależy też od miasta. Ja kupuję swoją w salonie w mniejszym mieście za którą w warszawie musiałabym zapłacić 1000zł drożej

Warto poszukać tego samego modelu w salonach w mniejszych miastach.
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 20:41   #135
Lotosowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 164
Dot.: Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

klarnetos - właśnie boje się, że moja idealna sukienka nie będzie taka jaką ja sobie wymarzyłam no własnie mam swój ideał. Marzy mi się takie cudo http://www.tomsbridal.com/images/whi...e-one-411c.jpg
Jak na moje oko żadna krawcowa tego tak nie uszyje, choć może się myle ... W salonie kosztuje ok. 3000 tysiaków. Co wy na to?

kobzalka pochwal się swoim cudeńkiem
Lotosowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 20:43   #136
Ellin_ak
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 561
Dot.: Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

Ja znalazłam świetną krawcową i szyję za 1400 a nie 5000. Jak na razie wygląda bosko!!
Ellin_ak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 20:45   #137
Lotosowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 164
Dot.: Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

Z materiałem za 1500 czy bez materiału ?
Lotosowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 21:19   #138
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

Cytat:
Napisane przez Ellin_ak Pokaż wiadomość
Ja znalazłam świetną krawcową i szyję za 1400 a nie 5000. Jak na razie wygląda bosko!!
no to moja nowa z salonu tyle kosztuje z bolerkiem i halką
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 23:19   #139
HoldMyHand
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9
Dot.: Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

Ja zdecydowalam sie na szycie ze wzgeldu na to ,ze wiele moich kolezanek tez robily w ten sposob i zaoszczedzily naprawde duze sumy pieniedzy .. Sukienke szyje w Oswiecimiu..za 1100 zl z bolerkiem mysle ,ze nie jest to jakas szczegolnie wygorowana cena . Suknia powstaje na bazie mojego projektu
HoldMyHand jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-24, 00:10   #140
klarnetos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 331
Dot.: Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

Cytat:
Napisane przez Lotosowa Pokaż wiadomość
klarnetos - właśnie boje się, że moja idealna sukienka nie będzie taka jaką ja sobie wymarzyłam no własnie mam swój ideał. Marzy mi się takie cudo http://www.tomsbridal.com/images/whi...e-one-411c.jpg
Jak na moje oko żadna krawcowa tego tak nie uszyje, choć może się myle ... W salonie kosztuje ok. 3000 tysiaków. Co wy na to?

kobzalka pochwal się swoim cudeńkiem
Lotosowa, sukienka jest prześliczna!
Niby materiał jest gładki, więc odpada problem koronek i innych ozdóbek, ale jednak nie jest to klasyczny fason typu gorset i spódnica, czy prosta sukienka puszczona pod biustem... Mam wrażenie, że niezmiernie ważne jest tu precyzyjne ułożenie materiału, żeby sukienka właśnie tak, a nie inaczej się układała i zachowała obecną skromność i elegancję. Osobiście chyba bym się bała szyć. A jeśli już, to musiałabyś mieć kilka dokładnych zdjęć, bo jeśli krawcowa będzie wiedziała tylko jaki jest zamysł, to zrobi coś podobnego po swojemu, a to już może wyglądać zupełnie inaczej. Nie wiem też czy krawcowa jest w stanie po zdjęciu stwierdzić np. z ilu kawałków materiału i jak ciętych taka suknia jest uszyta, jak jest złapany tren, jaki materiał pod spodem itp. Musiałaby to być jakaś naprawdę pewna osoba i chyba najlepiej gdyby zobaczyła oryginał na żywo w salonie. Całą ozdobą tej sukni jest precyzyjnie pozałamywany i poupinany materiał, dzięki czemu pięknie załamuje się i odbija światło i bardzo ładnie modeluje sylwetka. Jeśli czegoś będzie gdzieś za dużo czy za mało, albo inaczej upięte, efekt może być zupełnie inny.
Jeśli chodzi o cenę to niestety, ale takie właśnie są ceny sukni w salonach. Ja zjeździłam mnóstwo salonów (w Katowicach i nie tylko) i średnia cena to właśnie ok. 3000zł. Za połowę ceny można było dostać suknie przecenione, ale to takie, które przez rok służyły klientkom do przymierzania w salonie, nie było też wtedy wyboru rozmiaru i koloru (po prostu ta konkretna, która wisiała u nich na wieszaku).
Wiem, że to dużo jak na "jednodniową" kreację, ale z drugiej strony - to jedyny taki dzień w życiu i nikt Cię za to nie zje. Zwłaszcza jak zobaczy efekt
Aha, zapytaj nie jednej, ale dwóch-trzech krawcowych, będziesz miała rozeznanie czy zadania jest w zasięgu, czy jednak ktoś powie otwarcie o swoich ewentualnych obawach. No i zapytaj o cenę szycia. Jeśli np. będzie kosztowało 2200, to chyba szkoda ryzykować?
klarnetos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 09:00   #141
Ellin_ak
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 561
Dot.: Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

Cytat:
Napisane przez Aaś Pokaż wiadomość
no to moja nowa z salonu tyle kosztuje z bolerkiem i halką
Moja z salonu kosztowała właśnie prawie 5000. Zobaczyłam ją i widziałam że ta i żadna inna. Ale cena jak dla mnie niestety nieosiągalna. A krawcowa uszyje ją za 1400! zgodnie z oryginałem, ale dokładnie na mnie, na moje wymiary. Aaś, masz może zdjęcie swojej sukienki?
Ellin_ak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 13:23   #142
Agateczka*
Zakorzenienie
 
Avatar Agateczka*
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie góry...
Wiadomości: 3 332
Dot.: Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

Moja w salonie ok.3000 więc postanowiła szyć, krawcowa moja uszyje ja za ok.1.300zł więc przynajmniej spokojnie mogę wydać jeszcze na buty bieliznę i inne dodatki...
__________________
synek
Agateczka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 14:31   #143
kotek6
Rozeznanie
 
Avatar kotek6
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 593
Dot.: Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

Lotosowa Piękna suknia .........jeśli zdecydujesz się szyć to wybierz krawcową co jej prace już widziałaś albo taka która normalnie szyje w salonie a w domu sobie dorabia ......
ja może ślubnej nie szyłam sukni ale na ślub w stylu balowym .... przyniosłam zdjęcia wymarzonej sukienki z każdej możliwej strony (po rozmowie wyglądało że da radę i że to pikuś) ... z materiałami wyszło taniej no ale efekt nawet nie w połowie taki jak na zdjęciu suknia była źle zszyta. Na przymiarkach sugerowałam że chyba to ty za bardzo stoi a to tam za luźne jest i mi spadnie (no to co było nie tak)... słyszałam to się poprawi to sie poprawi że to jeszcze doszyje ... no i skończyło się na tym że szłam w sukni która nawet w płowe nie przypominała tej ze zdjecia, Płacz, rozpacz, ale iść musiałam w niej bo innej nie miałam (bo nawet się opóźniła z skończeniem jej).Wszelkie niedociągnięcia była zaprasowane, tak że po 2 krokach już znowu wszytko mi odstawało, pruło się!. ...
Co do sukni na ślub w przyszłości to jedynie taka z salonu będę brać jak będzie za droga to może być używana oddana w komis do salonu , może być z przymiarek wyprzedaży kolekcji z czego tylko ale nigdy więcej szytej przez kogoś tam na słowo...
__________________
poznaliśmy się 05.11.2007

ślub 07. o7. 2012
kotek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 16:19   #144
lusesita23
Zakorzenienie
 
Avatar lusesita23
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 9 887
Dot.: Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

Ja swoją będę szyć w pracowni sukien ślubnych - tam można szyć, kupić bądź przymierzyć- poprzymierzam gotowe modele,a potem panie mi coś uszyją na kształt takiej jaka mi się marzy/ w jakiej najlepiej będę wyglądać

i koszt takiej sukni to 1500zl maks. więc wg mnie nie mam się nad czym zastanwiać. Zresztą pracownia sprawdzona...
__________________
Kciuki dla Ani:kciuk i:
lusesita23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 16:44   #145
Martoolka87
Zakorzenienie
 
Avatar Martoolka87
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 4 616
Dot.: Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

Cytat:
Napisane przez Lotosowa Pokaż wiadomość
klarnetos - właśnie boje się, że moja idealna sukienka nie będzie taka jaką ja sobie wymarzyłam no własnie mam swój ideał. Marzy mi się takie cudo http://www.tomsbridal.com/images/whi...e-one-411c.jpg
Jak na moje oko żadna krawcowa tego tak nie uszyje, choć może się myle ... W salonie kosztuje ok. 3000 tysiaków. Co wy na to?

kobzalka pochwal się swoim cudeńkiem
Nie powinno być problemu z uszyciem takiej sukienki, bo z tego co widzę jest ona uszyta z inteligentnej tafty, a ten materiał się bardzo ładnie układa - musisz tylko znaleźć dobrą krawcową.
Ja będę miała szytą sukienkę, bo nie stać mnie na kupno nowej, a z wypożyczoną mógłby być problem, bo jestem niewymiarowa. Poza tym mam swoją "wizję" sukni i będę mieć uszytą taką jak chcę za 1200 zł z bolerkiem (możliwe, że zmieściłabym się w 1000 zł, gdyby nie to, że na sukni jest dużo koronki i bolerko też jest koronkowe)
Martoolka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 21:50   #146
klarnetos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 331
Dot.: Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

To tafta może być inteligentna?!
klarnetos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 21:58   #147
kotka20093
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 941
Dot.: Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

Ja kupiła swoja sukienkę w sklepie gotową, było tylko troszkę zmniejszana i zapłaciłam tylko 1600zł. i od razu wiedziałam jak jest jak w niej wyglądam. tylko ze był to mały sklepik a nie jakis salon dlatego taka cena. ja bym sie bała szyc u krawcowej.
kotka20093 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 08:52   #148
Martoolka87
Zakorzenienie
 
Avatar Martoolka87
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 4 616
Dot.: Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

Cytat:
Napisane przez klarnetos Pokaż wiadomość
To tafta może być inteligentna?!
Może być Tak się ją określa, bo się ją bardzo łatwo układa. Jak ją ułożysz, to tak już zostaje O tu też już ktoś o niej pisał:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...34&postcount=4
Martoolka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 16:31   #149
Lotosowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 164
Dot.: Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

Cytat:
Napisane przez Martoolka87 Pokaż wiadomość
Nie powinno być problemu z uszyciem takiej sukienki, bo z tego co widzę jest ona uszyta z inteligentnej tafty, a ten materiał się bardzo ładnie układa...)

Tylko, że to nie tafta, tylko satyna
Lotosowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-26, 06:32   #150
ultraradiola
Wtajemniczenie
 
Avatar ultraradiola
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraina Szczęścia :D
Wiadomości: 2 567
Dot.: Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

ja kupuje w salonie za 2500 zł ze wszystkim butami bolerkiem welonem halka a u krawcowej u nas ceny by się przedstawiały ok 1500 zł za suknie i cala reszta wiec to wydaje mi się zależy od regionu
__________________
Wiktorek
25.01.2012 godz. 7.05
3 kg - 56 cm szczęścia


14.08.2010 MAŁŻEŃSTWO


ultraradiola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:01.