Jak zachowywać się w nowej pracy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-23, 20:52   #1
polinne_22
Raczkowanie
 
Avatar polinne_22
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 37

Jak zachowywać się w nowej pracy


Kochani byłam w kilku firmach ( nie najlepszych ale zawsze i powiedzcie mi proszę czy jestem przewrażliwiona na tego typu sytuacje:

-Faks -zapisałam w zeszycie jak się używa ( nauczyłam się po 3 razie) ale pierwsze 3 razy był komentarz szefowej ,,nie pogrążaj się i odepchnięcie mnie na bok''
- ,,Czasem tak masz, że nie słyszysz niektórych rzeczy'' - komentarz szefa po tym jak przekazałam telefonicznie złą informacje klientowi a owszem szef mi mówił 30 min wcześniej o zmianie tej sytuacji ale ja nie dosłyszałam a bałam się zapytać 2 raz
- Co to jest? - wściekły ton szefowej gdy pokazała mi źle napisaną nazwę na monitorze komputera wszystkie pliki były w stylu: 23nazwa.doc ja zapisałam nazwa23.doc - wynikła z tego okropna kłótnia i szefowa dodała bym jej nie odpowiadała i nie komentowała!!

Czy ja jestem przewrażliwiona?
polinne_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 20:56   #2
alexandrika
Zadomowienie
 
Avatar alexandrika
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiadomości: 1 428
Dot.: Jak zachowywać się w nowej pracy

Cytat:
Napisane przez polinne_22 Pokaż wiadomość
- ,,Czasem tak masz, że nie słyszysz niektórych rzeczy'' - komentarz szefa po tym jak przekazałam telefonicznie złą informacje klientowi a owszem szef mi mówił 30 min wcześniej o zmianie tej sytuacji ale ja nie dosłyszałam a bałam się zapytać 2 raz

Czy ja jestem przewrażliwiona?
tu szef miał racje lepiej było poprosic o powtórzenie, niż przekazywać zła informacje dalej, czyli do klienta
alexandrika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 21:50   #3
ikonka10
Raczkowanie
 
Avatar ikonka10
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 344
Dot.: Jak zachowywać się w nowej pracy

-2 sytuacja-ewidentnie Twoja wina.ale człowiek uczy się na błędach.
-w sumie jest to niemiłe i nie dziwie się, że cię to dotknęło. tak jest niestety często w realiach polskich firm-chamstwo, brak szacunku itp wobec podwładnych. nie wiem czy się należy do tego przyzwyczaić- byłoby łatwiej, czy walczyć z tym i samemu zachować zdrowy rozsądek i resztki godności.
__________________
Zielona Wyspa

ikonka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 08:16   #4
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Jak zachowywać się w nowej pracy

Cytat:
Napisane przez ikonka10 Pokaż wiadomość
-2 sytuacja-ewidentnie Twoja wina.ale człowiek uczy się na błędach.
-w sumie jest to niemiłe i nie dziwie się, że cię to dotknęło. tak jest niestety często w realiach polskich firm-chamstwo, brak szacunku itp wobec podwładnych. nie wiem czy się należy do tego przyzwyczaić- byłoby łatwiej, czy walczyć z tym i samemu zachować zdrowy rozsądek i resztki godności.



W cywilizowanych miejscach pracy to nie jest normaly obrazek, że ktoś zachowuje się jak cham. I odepchnięcie pracownika?No błagam.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 14:09   #5
Agatttaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 115
Dot.: Jak zachowywać się w nowej pracy

moim zdaniem zwłaszcza syt. 1 to bardzo chamskie zachowanie szefowej i mnie by to dotkneło... nie jesteś przewrażliwiona!
__________________
79,5 kg - 61,4 - 59,9 kg

BMI przy wzroście 176 cm:
79,5 kg - 25,66
61,4 kg - 19,82
59,9 kg - 19,33
Agatttaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 15:02   #6
polinne_22
Raczkowanie
 
Avatar polinne_22
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 37
Dot.: Jak zachowywać się w nowej pracy

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Gdy tam pracowałam nie wiedziałam nic nawet nie pamiętałam jak się nazywam, bałam się wyjść do toalety i kiedy dotarło do mnie to jak się zachowuje i fakt że ,,wszystko robię źle'' zaczęłam do wszystkiego podchodzić normalnie bo chyba bym zwariowała!! Skupiałam się na projektach ale w momencie gdy czegoś nie wiedziałam starałam się sama znaleźć rozwiązanie często popełniałam błąd to była wielka awantura i krzyk a gdy się pytałam to były irytujące komentarze, że zawracam głowę. Także przyjęłam strategię dawaj z siebie 110% ale jesteś tylko człowiekiem i jak czegoś nie wiesz to się zapytaj bo i tak i tak jest źle. Słuchajcie byłam tam 3 miesiące. Panowała zasada ,, zrób to sam'' a poprzednio byłam 2 lata w jednej firmie i dlatego miałam ,,wzgląd'' na normalne zachowanie. Bardzo komentowałam to co mówiła szefowa dlatego mnie nienawidziła bo raczyłam się ,,odezwać''. A teraz moje pytanie bo szukam pracy To logiczne, że będąc nowym nie wiesz nic o firmie i sposobie pracy. Dopiero po pewnym czasie wpadasz w ,,tryb'' co uważacie na teksty w stylu ,, lepiej naucz się tego dzisiaj bo jeszcze jest jedna dziewczyna na twoje miejsce'' albo ,, moje stanowisko jest ważniejsze od twojego więc popilnuj mi go podczas mojej przerwy'' albo ,, jesteś tu 3 dni i jeszcze tego nie wiesz?'' ja w takich sytuacjach albo się kłóciłam albo dziękowałam za współpracę. A co wy o tym sądzicie? napiszcie proszę jakieś wasze nieprzyjemne sytuacje w pracy
polinne_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 18:56   #7
orange_sky
Raczkowanie
 
Avatar orange_sky
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 384
Dot.: Jak zachowywać się w nowej pracy

może zamiast się kłócić, potrenuj asertywność. bo wiadomo, że na wiekszość tekstów nie można/nie chce się godzić, ale w takiej sytuacji lepiej wyrazić swoje zdanie tak, by osiągnąć efekt bez kłócenia się tym bardziej, że w prawie każdej pracy znajdzie sie szef albo ktoś inny upierdliwy, chyba nie chcesz zmieniać co chwilę pracy?
orange_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:39.