TL a choroby tarczycy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta Therm Line

Notka

Forum eksperta Therm Line Zapraszamy na forum Eksperta Therm Line. Na Wasze pytania czekają specjaliści z zakresu biochemii, technologii żywności i żywienia oraz dietetyki i zdrowego stylu życia.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-02-18, 13:54   #1
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304

TL a choroby tarczycy


Witam!
Zgłosiłam się do testowania TL, ale jeśli nie zostanę wybrana, to i tak planuję je kupić. Przedtem jednak mam 2 ważne pytania:
1. Czy TL może być stosowane u osób z niedoczynnością tarczycy?
2. Wyczytałam że w składzie jest kofeina. Lekarz kazał mi pić minimum 2 L płynów dziennie, bo jestem odwodniona, powiedział że kofeina odwadnia i po każdej kawie muszę uzupełnić bilans wodny szklanką wody. Czy w tym wypadku oznaczałoby, że muszę pić zwiększone ilości wody przy stosowaniu TL?

Zależy mi na zbiciu wagi, jako osobie ze schorzeniem metabolicznym, idzie mi bardzo ciężko Zrzuciłam szczęśliwie 5 kg, ale chciałabym jeszcze 4 i za Chiny nie wychodzi mi... TL to chyba jeden z niewielu suplementów jakich do tej pory nie stosowałam (a stosowałam niestety dużo...)


Z góry dziękuję za odpowiedź!
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 14:56   #2
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: TL a choroby tarczycy

Cytat:
Napisane przez paollino Pokaż wiadomość
Witam!
Zgłosiłam się do testowania TL, ale jeśli nie zostanę wybrana, to i tak planuję je kupić. Przedtem jednak mam 2 ważne pytania:
1. Czy TL może być stosowane u osób z niedoczynnością tarczycy?
2. Wyczytałam że w składzie jest kofeina. Lekarz kazał mi pić minimum 2 L płynów dziennie, bo jestem odwodniona, powiedział że kofeina odwadnia i po każdej kawie muszę uzupełnić bilans wodny szklanką wody. Czy w tym wypadku oznaczałoby, że muszę pić zwiększone ilości wody przy stosowaniu TL?

Zależy mi na zbiciu wagi, jako osobie ze schorzeniem metabolicznym, idzie mi bardzo ciężko Zrzuciłam szczęśliwie 5 kg, ale chciałabym jeszcze 4 i za Chiny nie wychodzi mi... TL to chyba jeden z niewielu suplementów jakich do tej pory nie stosowałam (a stosowałam niestety dużo...)


Z góry dziękuję za odpowiedź!
Dołączam się do pytania!
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 15:49   #3
Olimp Labs
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 221
Dot.: TL a choroby tarczycy

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Dołączam się do pytania!
Paollino, Twoje pytanie wymaga kilku konsultacji. Czy możesz poczekać kilka dni na odpowiedź?
Olimp Labs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 15:55   #4
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: TL a choroby tarczycy

Cytat:
Napisane przez Olimp Labs Pokaż wiadomość
Paollino, Twoje pytanie wymaga kilku konsultacji. Czy możesz poczekać kilka dni na odpowiedź?
Jasne, chętnie poczekam na fachową odpowiedź
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-20, 14:43   #5
dr Iga Piekarska Kaczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2
Dot.: TL a choroby tarczycy

Cytat:
Napisane przez paollino Pokaż wiadomość
1. Czy TL może być stosowane u osób z niedoczynnością tarczycy?
Nie ma przeciwwskazań do stosowania preparatów TL u osób z niedoczynnością tarczycy.

TL, dzięki odpowiednio dobranym naturalnym składnikom, wykazuje działanie nasilające przemianę materii, prowadząc do wzrostu wydatku energetycznego, co jest efektem pożądanym u osób z niedoczynnością tarczycy. Chorobie tej, na skutek niedostatecznego wytwarzaniu przez gruczoł tarczowy hormonu -tyroksyny, towarzyszy spowolnienie metabolizmu, a w konsekwencji spowolnienie przemian metabolicznych prowadzące do otyłości. Stąd też te dodatkowe kilogramy.


Cytat:
Napisane przez paollino Pokaż wiadomość
2. Wyczytałam że w składzie jest kofeina. Lekarz kazał mi pić minimum 2 L płynów dziennie, bo jestem odwodniona, powiedział że kofeina odwadnia i po każdej kawie muszę uzupełnić bilans wodny szklanką wody. Czy w tym wypadku oznaczałoby, że muszę pić zwiększone ilości wody przy stosowaniu TL?
Lekkie działanie moczopędne jest zapewne znane każdemu kto pije kawę. Jeżeli lekarz zalecił Ci uzupełnianie płynów po każdej spożytej filiżance kawy, to należy także uwzględnić to podczas stosowania TL.

Aby przeliczyć ilu filiżankom kawy odpowiada TL, proszę uwzględnić:
1 filiżanka kawy parzonej - zawartość kofeiny 120 – 200 mg w zależności od gatunku kawy
1 filiżanka kawy przygotowanej z kawy rozpuszczalnej - ok. 65 mg kofeiny
1 filiżanka kawy espresso 40 – 62 mg kofeiny
1 kapsułka TL II/TL forte - 60 mg kofeiny
1 kapsułka TL S – 6,75 mg kofeiny.
dr Iga Piekarska Kaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 08:08   #6
dr Iga Piekarska Kaczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2
Dot.: TL a choroby tarczycy

Cytat:
Napisane przez paollino Pokaż wiadomość
1. Czy TL może być stosowane u osób z niedoczynnością tarczycy?
Nie ma przeciwwskazań do stosowania preparatów TL u osób z niedoczynnością tarczycy.

TL wykazuje działanie nasilające przemianę materii, prowadząc do wzrostu wydatku energetycznego, co jest efektem pożądanym u osób z niedoczynnością tarczycy. Chorobie tej, na skutek niedostatecznego wytwarzania przez gruczoł tarczowy hormonu -tyroksyny, towarzyszy spowolnienie metabolizmu, a w konsekwencji spowolnienie przemian metabolicznych prowadzące do otyłości. Stąd właśnie te dodatkowe kilogramy.

Cytat:
Napisane przez paollino Pokaż wiadomość
2. Wyczytałam że w składzie jest kofeina. Lekarz kazał mi pić minimum 2 L płynów dziennie, bo jestem odwodniona, powiedział że kofeina odwadnia i po każdej kawie muszę uzupełnić bilans wodny szklanką wody. Czy w tym wypadku oznaczałoby, że muszę pić zwiększone ilości wody przy stosowaniu TL?
Lekkie działanie moczopędne jest zapewne znane każdemu kto pije kawę. Jeżeli lekarz zalecił Pani uzupełnianie płynów po każdej spożytej filiżance kawy, to należy także uwzględnić to podczas stosowania TL.

Aby przeliczyć ilu filiżankom kawy odpowiada TL, proszę uwzględnić:
1 filiżanka kawy parzonej - zawartość kofeiny 120 – 200 mg w zależności od gatunku kawy
1 filiżanka kawy przygotowanej z kawy rozpuszczalnej - ok. 65 mg kofeiny
1 filiżanka kawy espresso 40 – 62 mg kofeiny
1 kapsułka TL II/TL forte - 60 mg kofeiny
1 kapsułka TL S – 6,75 mg kofeiny.
dr Iga Piekarska Kaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 16:41   #7
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: TL a choroby tarczycy

Dziękuję
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-22, 06:32   #8
diana171615
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 525
Dot.: TL a choroby tarczycy

espresso ma dużo kofeiny, jakos jej nie lubię. kawke jedna dziennie wypije ale jak juz to wole ja w formie tabletek
diana171615 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-25, 15:02   #9
aanemone
Raczkowanie
 
Avatar aanemone
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łodź
Wiadomości: 160
GG do aanemone
Dot.: TL a choroby tarczycy

o dziękuję za kofeinowy przelicznik (: ja się musze domagnezowywac po kawie
__________________
'and if the sky falls, mark my words, we'll catch mocking bird' <gwiżdże melodyjnie>

aanemone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-26, 19:27   #10
AnulkaKami
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 11
Dot.: TL a choroby tarczycy

Kupiłam kiedyś Thermę na odchudzanie ale po 2 tabletkach odstawiłam ze strachu zawiera jod w składzie a ja mam niedoczynność zażywam Euthyrox który jest raczej bez jodu bo nic w ulotce nie wyczytałam.
Mój lekarz powiedział bym nie ruszała wagi żadnymi wspomagaczami w postaci tabletek, że po samym Euthyrox powinnam coś chudnąć. Sama nie wiem co o tym myśleć gdyby lekarz miał jakieś "ale" to by mi przepisał tabletki również z jodem.
A większość tabletek na odchudzanie zawiera jod.
Zresztą na niektórych lekach na odchudzanie z jodem pisze by skonsultować z endokrynologiem jeśli ktoś ma schorzenia tarczycy.
AnulkaKami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 07:57   #11
Olimp Labs
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 221
Dot.: TL a choroby tarczycy

Cytat:
Napisane przez AnulkaKami Pokaż wiadomość
Kupiłam kiedyś Thermę na odchudzanie ale po 2 tabletkach odstawiłam ze strachu zawiera jod w składzie a ja mam niedoczynność zażywam Euthyrox który jest raczej bez jodu bo nic w ulotce nie wyczytałam.
Mój lekarz powiedział bym nie ruszała wagi żadnymi wspomagaczami w postaci tabletek, że po samym Euthyrox powinnam coś chudnąć. Sama nie wiem co o tym myśleć gdyby lekarz miał jakieś "ale" to by mi przepisał tabletki również z jodem.
A większość tabletek na odchudzanie zawiera jod.
Zresztą na niektórych lekach na odchudzanie z jodem pisze by skonsultować z endokrynologiem jeśli ktoś ma schorzenia tarczycy.
AnulkaKami, ponieważ wymieniłaś preparat o nazwie zbliżonej do Therm Line, na poczatek drobne sprostowanie. Preparat Therma nie ma nic wspólnego z Therm Line. Skład Therm Line jest w pełni bezpieczny i oparty na naturalnych składnikach.

Ok, było sprostowanie, a teraz ostrzeżenie.

Dziewczyny, nie korzystajcie z preparatów wspomagających odchudzanie niewiadomego pochodzenia ! Jeśli dany preparat dostępny jest jedynie w sprzedarzy internetowej na stronie z mnóstwem obietnic o błyskawiczej stracie wagi zastanówicie się dwa razy przed jego zakupem. Preparaty sprzedawane bez odpowiednich zezwoleń, mogą poważnie zaszkodzić Waszemu zdrowiu.
Olimp Labs jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-12, 18:27   #12
Feniksa
Raczkowanie
 
Avatar Feniksa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 42
Dot.: TL a choroby tarczycy

Okej, wybaczcie, że jeszcze raz pytam, ale muszę być pewna, a jestem dopiero co po wizycie u lekarza i następna nieprędko, a nie dowiedziałam się jak to jest z Therm Line.

Rozumiem, że jeśli biorę leki na niedoczynność, to TL też spokojnie mogę zażywać? To mój jedyny ratunek, a kiedyś usłyszałam opinię, że przy tarczycy i lekach nie mogę używać nic, co podkręci mój metabolizm..nie było to sprawdzone źródło informacji, a ja głupia uwierzyłam i zrezygnowałam z TL !
__________________
"...jak krople deszczu sprawiają, ze wszystko zaczyna żyć od nowa
tak moje łzy ożywiają nadzieję, ziarno
spisane na straty
znów kwitnie."
Feniksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-13, 07:52   #13
Olimp Labs
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 221
Dot.: TL a choroby tarczycy

Feniksa, nie ma przeciwwskazań do stosowania preparatów TL u osób z niedoczynnością tarczycy.

Jedyny, ewentualny kłopot jaki nam przychodzi do głowy to jakieś niestandardowe leki, jeśli takie przyjmujesz.. Możesz oczywiście skonsultować to z lekarzem przy okazji następnej wizyty.
Olimp Labs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 16:24   #14
Feniksa
Raczkowanie
 
Avatar Feniksa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 42
Dot.: TL a choroby tarczycy

Super dzięki ! od dziś zaczynam kurację.
__________________
"...jak krople deszczu sprawiają, ze wszystko zaczyna żyć od nowa
tak moje łzy ożywiają nadzieję, ziarno
spisane na straty
znów kwitnie."
Feniksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 11:25   #15
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: TL a choroby tarczycy

no muszę się wtrącić wiem, że ekspertom zależy na przekonaniu nas do brania preparatu, ale jest jedna bardzo ważna rzecz, o której nie wiem dlaczego eksperci nie napisali
Musisz mieć świadomość, że jeżeli jesteś w niedoczynności, to jego branie nie ma najmniejszego sensu organizm i tak i tak będzie się bronił przed chudnięciem, więc podkręcanie metabolizmu tylko go osłabi. Jest sens zabierać się za jakiekolwiek wspomagacze dopiero wtedy, jak masz dobrze dobraną dawkę leków i hormony są ładnie uregulowane
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-21, 13:06   #16
Robaczywka
Rozeznanie
 
Avatar Robaczywka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wicie rozumicie
Wiadomości: 559
GG do Robaczywka
Dot.: TL a choroby tarczycy

Wypowiem się w tym temacie, bo mnie również ten problem dotyczy

Mam niedoczynność (zdiagnozowana ponad 3 lata temu). Hormony miałam powyżej normy, brałam Letrox i jednocześnie endokrynolog zezwolił mi na zażywanie Therm Line. Było to co prawda Therm Line II, a nie forte, ale brałam regularnie przez 2 miesiące 4 tabletki TL dziennie Nie zaszkodziły ani mnie, ani moim szalejącym hormonom Baa, po 2 miesiącach odstawiłam Therm Line i 1,5 miesiąca później (czyli w sumie 3,5 miesiąca trwania diety) ważyłam o 28kg mniej
Co prawda katowałam się ćwiczeniami (1,5-2h aerobów dziennie + 0,5h siłowych, 5 razy w tygodniu) i stosowałam dietę 1200kcal, ale jak widać było warto No i najwięcej cm zgubiłam właśnie w tych okolicach, gdzie miałam furę tkanki tłuszczowej (przed dieta wspomaganą Therm Line przeszłam też inne diety, ale porównując efekty z TH i bez, widzę znaczną różnicę w ubytku tłuszczyku ).

Mój organizm jakoś nie bronił się przed utratą wagi, a w dniu, w którym zaczynałam dietę moje TSH wynosiło 4,6 przy normie "do 4,2"...

W trakcie stosowania TL moje TSH wróciło do normy. Od ponad roku nie zażywam żadnych leków na niedoczynność, mierzę TSH co 3 miesiące i jest po środku normy, więc...

Jedyne z czym miałam problem, to problemy z zaśnięciem przez pierwsze kilka dni. Ale dla kogoś, kto kawę pija raz do roku, nawet taka dawka kofeiny jaką zawiera TL, stawia na nogi

Ps To nie jest żadna reklama ani próba zabiegania o czyjeś głosy. Fakt autentyczny, który może potwierdzić mój lekarz rodzinny

Edytowane przez Robaczywka
Czas edycji: 2012-04-21 o 13:11
Robaczywka jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta Therm Line


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:49.