Stosowanie La Roche a solarium - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-16, 18:11   #1
Kariinkaa
Raczkowanie
 
Avatar Kariinkaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 86
Exclamation

Stosowanie kwasow a solarium-blagam o pomoc


Witam, moje Drogie, mam problem i kilka pytań do Was. Otóż od kilku miesięcy (ok. 5) zaczęłam mieć problemy z cerą, tzw. zaczęły mi wyskakiwać okropne wypryski na czole. Najpierw próbowałam sama zwalczyć ten trądzik,ale jednak wolałam pójść do dermatologa. Poleciła mi ona kosmetyki La Roche Posay Effeclar. Po przeczytaniu wielu wątków i składu tych kosmetyków, dowiedziałam się, że jest dobrym kosmetykiem i spełnia oczekiwania klientów. Prawdopodobnie zdecyduję sie na zakup żelu bądź toniku+ krem nawilżająco matujący. W składzie tych kosmetyków są kwasy, a więc czy trzeba używać jakiś filtrów do twarzy? Ponoć stosując tych kosmetyków cera jest wrażliwsza i bardziej podatna na słońce/promienie uv.

Moim drugim pytaniem dosyć ważnym jest solarium. Za ponad miesiąc mam bal (5-tego czerwca) i zależy mi na tym,aby pozbyć się wyprysków ale też chciałabym nabrać brązowawy kolorek na ciele (ale nie bez przesady). Czy moja kuracja kosmetykami La Roche, nie będzie przeszkadzać stosowaniu solarium? I co mogę stosować, aby zabezpieczyć twarz?
Z góry dziękuję ludziom doświadczonym, którzy maja jakieś pojęcie o takich sprawach. I byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedzi. Liczę na Waszą życzliwość i chęć odpowiedzi. Pozdrawiam

Edytowane przez Kariinkaa
Czas edycji: 2009-04-16 o 18:18
Kariinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 18:40   #2
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Stosowanie kwasow a solarium-blagam o pomoc

Cytat:
Napisane przez Kariinkaa Pokaż wiadomość
Witam, moje Drogie, mam problem i kilka pytań do Was. Otóż od kilku miesięcy (ok. 5) zaczęłam mieć problemy z cerą, tzw. zaczęły mi wyskakiwać okropne wypryski na czole. Najpierw próbowałam sama zwalczyć ten trądzik,ale jednak wolałam pójść do dermatologa. Poleciła mi ona kosmetyki La Roche Posay Effeclar. Po przeczytaniu wielu wątków i składu tych kosmetyków, dowiedziałam się, że jest dobrym kosmetykiem i spełnia oczekiwania klientów. Prawdopodobnie zdecyduję sie na zakup żelu bądź toniku+ krem nawilżająco matujący. W składzie tych kosmetyków są kwasy, a więc czy trzeba używać jakiś filtrów do twarzy? Ponoć stosując tych kosmetyków cera jest wrażliwsza i bardziej podatna na słońce/promienie uv.

Moim drugim pytaniem dosyć ważnym jest solarium. Za ponad miesiąc mam bal (5-tego czerwca) i zależy mi na tym,aby pozbyć się wyprysków ale też chciałabym nabrać brązowawy kolorek na ciele (ale nie bez przesady). Czy moja kuracja kosmetykami La Roche, nie będzie przeszkadzać stosowaniu solarium? I co mogę stosować, aby zabezpieczyć twarz?
Z góry dziękuję ludziom doświadczonym, którzy maja jakieś pojęcie o takich sprawach. I byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedzi. Liczę na Waszą życzliwość i chęć odpowiedzi. Pozdrawiam

podbijam mialam zadac identyczne pytanie
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 19:56   #3
adoosienka
Wtajemniczenie
 
Avatar adoosienka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Raj ;)
Wiadomości: 2 629
GG do adoosienka
Dot.: Stosowanie kwasow a solarium-blagam o pomoc

Tak- stosując kosmetyki takie jak np. Effaclar K (czyli z kwasami) trzeba uzywać filtrów do twarzy. Z tego wynika, że trzeba chronić twarz przed słoneczkiem... a co za tym idzie- absolutnie zadnego solarium. Inaczej możesz sobie krzywde zrobić. Pozdrawiam
__________________
Mąż i Żona

Kubuś już z nami
adoosienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 20:04   #4
Kariinkaa
Raczkowanie
 
Avatar Kariinkaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 86
Dot.: Stosowanie kwasow a solarium-blagam o pomoc

serdecznie dziekuje za odpowiedź. czekam na dalsze odpowiedzi.
Kariinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 20:10   #5
lizzie
Zadomowienie
 
Avatar lizzie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 673
Dot.: Stosowanie kwasow a solarium-blagam o pomoc

Cytat:
Napisane przez Kariinkaa Pokaż wiadomość
serdecznie dziekuje za odpowiedź. czekam na dalsze odpowiedzi.
Wydaje mi się, że adoosienka napisała wszystko co trzeba Przy stosowaniu jakichkolwiek preparatów z zawierających kwasy (zarówno LHA jak i BHA) należy stosować wysokie, fotostabilne filtry, szczególnie do twarzy. W przeciwnym wypadku kontakt skóry ze słońcem albo lampami UV w solarium może skończyć się trwałymi, brzydkimi plamami i przebarwieniami na twarzy. Jeśli koniecznie chcesz się przybrązowić na bal, albo miesiąc wcześniej odstaw kwasy albo po prostu zastosuj samoopalacz lub balsam brązujący, jest tego multum na rynku, poczytaj KWC, na pewno dobierzesz coś dla siebie.
__________________
Trust the lust. Go deeper.

Edytowane przez lizzie
Czas edycji: 2009-04-16 o 20:11
lizzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 20:23   #6
Kariinkaa
Raczkowanie
 
Avatar Kariinkaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 86
Dot.: Stosowanie kwasow a solarium-blagam o pomoc

Bardzoo dziękuję ;*. Chyba tak zrobię. Nie ma sensu ryzykować, w końcu chcę sobie pomóc- a nie jeszcze bardziej pogorszyć cerę.
Kariinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 15:30   #7
kejtiii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 14
Dot.: Stosowanie kwasow a solarium-blagam o pomoc

Mam pytanie: czy tylko Effaclar K zawiera kwasy? Czy jeszcze inne z tej serii?
Uzywam Effaclaru A.I (punktowy na wypryski) i zelu do mycia. W zelu do mycia znalazlam citrus acid. Ale czy kwasy w zelu moga powodowac przebarwienia?

Jako kremu uzywam La Roche Posay Hydraene Legere. On CHYBA nie ma kwasow...

EDIT:
Stearic Acid - oto co znalazlam w kremiku. Czy ze wzgledu na kwas stearynowy trzeba stosowac filtry? Czy to mocny kwas?

Edytowane przez kejtiii
Czas edycji: 2009-04-17 o 15:34
kejtiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-17, 16:04   #8
lizzie
Zadomowienie
 
Avatar lizzie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 673
Dot.: Stosowanie kwasow a solarium-blagam o pomoc

Cytat:
Napisane przez kejtiii Pokaż wiadomość
Mam pytanie: czy tylko Effaclar K zawiera kwasy? Czy jeszcze inne z tej serii?
Uzywam Effaclaru A.I (punktowy na wypryski) i zelu do mycia. W zelu do mycia znalazlam citrus acid. Ale czy kwasy w zelu moga powodowac przebarwienia?

Jako kremu uzywam La Roche Posay Hydraene Legere. On CHYBA nie ma kwasow...

EDIT:
Stearic Acid - oto co znalazlam w kremiku. Czy ze wzgledu na kwas stearynowy trzeba stosowac filtry? Czy to mocny kwas?
Hydreane Legere na pewno nie ma kwasów, sama go używam już od dobrych kilku lat Kwasu stearynowego tez się nie musisz bać, to nie jest taki kwas jak. np. glikolowy czy azelainowy i on nie jest fotouczulający. Co do kwasu cytrynowego nie jestem pewna, wolałabym, żeby akurat na jego temat wypowiedziała się bardziej rozeznana w temacie osoba.
__________________
Trust the lust. Go deeper.
lizzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 20:10   #9
Kariinkaa
Raczkowanie
 
Avatar Kariinkaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 86
Unhappy Dot.: Stosowanie kwasow a solarium-blagam o pomoc

Cytat:
Napisane przez lizzie Pokaż wiadomość
Hydreane Legere na pewno nie ma kwasów, sama go używam już od dobrych kilku lat Kwasu stearynowego tez się nie musisz bać, to nie jest taki kwas jak. np. glikolowy czy azelainowy i on nie jest fotouczulający. Co do kwasu cytrynowego nie jestem pewna, wolałabym, żeby akurat na jego temat wypowiedziała się bardziej rozeznana w temacie osoba.
Hydreane Legere to jest na pryszcze?? ;> musze poczytac o nim. I jak jego dzialanie? Pomaga cos? I w jakim okresie?
Ja mam dylematy, bo zalezy mi na tej lekkiej opaleniznie,przed balem, a chcialabym tez pozbyc sie do czerwca wypryskow.
Kariinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 20:35   #10
lizzie
Zadomowienie
 
Avatar lizzie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 673
Dot.: Stosowanie kwasow a solarium-blagam o pomoc

Cytat:
Napisane przez Kariinkaa Pokaż wiadomość
Hydreane Legere to jest na pryszcze?? ;> musze poczytac o nim. I jak jego dzialanie? Pomaga cos? I w jakim okresie?
Ja mam dylematy, bo zalezy mi na tej lekkiej opaleniznie,przed balem, a chcialabym tez pozbyc sie do czerwca wypryskow.
Nie, HL to lekki krem nawilżający, dla cery normalnej i mieszanej. Stosuje go na dzień, bo dobrze nawilża moją skórę i jednocześnie stanowi doskonałą bazę pod makijaż.
__________________
Trust the lust. Go deeper.
lizzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 20:55   #11
Kariinkaa
Raczkowanie
 
Avatar Kariinkaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 86
Dot.: Stosowanie kwasow a solarium-blagam o pomoc

A wiesz może czy sa jakies kosmetyki z La Roche na tradzik,ale bez kwasu? chyba raczej nie.?
Kariinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-17, 21:10   #12
lizzie
Zadomowienie
 
Avatar lizzie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 673
Dot.: Stosowanie kwasow a solarium-blagam o pomoc

Cytat:
Napisane przez Kariinkaa Pokaż wiadomość
A wiesz może czy sa jakies kosmetyki z La Roche na tradzik,ale bez kwasu? chyba raczej nie.?
Szczerze mówiąc nie wiem, bo ja swoje problemy trądzikowe rozwiązałam za pomocą antybiotyków i retinoidów, a blizn i przebarwień próbuję się pozbyć właśnie z pomocą kwasów. Teraz je odstawiłam ale na jesieni na pewno wrócę.
Na twoim miejscu udałabym się do dermatologa, on na pewno doradzi ci sposób leczenia odpowiedni dla ciebie, bo leczenie trądziku na własną rękę często przynosi więcej szkody niż pożytku.
__________________
Trust the lust. Go deeper.
lizzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 22:17   #13
Kariinkaa
Raczkowanie
 
Avatar Kariinkaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 86
Dot.: Stosowanie kwasow a solarium-blagam o pomoc

A wiesz może czy sa jakies kosmetyki z La Roche na tradzik,ale bez kwasu? chyba raczej nie.?
Kariinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 10:29   #14
kejtiii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 14
Dot.: Stosowanie kwasow a solarium-blagam o pomoc

Rzeczywiscie Hydreane Legere to jest krem nawilzajacy o lekkiej formule. W ogole nie zapycha, wiec polecam. Skorze tradzikowej bardzo potrzebne jest nawilzenie. Odkad uzywam tego kosmetyku nie pojawiaja sie nowe wypryski ( a mialam problem z ropnymi na policzkach).

Natomiast La Roche Posay Effaclar A.I swietnie przyspiesza gojenie wypryskow i zapobiega nowych.

Najgorsze, co mozna zrobic, to stosowac kosmetyki antybakteryjne. Ja sie na tym mocno przejechalam, naprawde.. Do mycia twarzy tylko lagodne zele, kremy nawilzajace o lekkiej konsystencji Stan cery na pewno sie poprawi

/Skoro chcesz uzyskac delikatna opalenizne , to moze krem brazujacy?
kejtiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 11:21   #15
Kariinkaa
Raczkowanie
 
Avatar Kariinkaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 86
Dot.: Stosowanie kwasow a solarium-blagam o pomoc

Bardzo Ci dziękuję Kejtii. A jak myślisz lepszy jest żel czy tonik (la roche)? i niewiem,z której serii wybrać. Ja mam problemy z pryszczami ropnymi ale tylko na czole.

Edytowane przez Kariinkaa
Czas edycji: 2009-04-18 o 11:28
Kariinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 13:57   #16
lizzie
Zadomowienie
 
Avatar lizzie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 673
Dot.: Stosowanie kwasow a solarium-blagam o pomoc

Cytat:
Napisane przez Kariinkaa Pokaż wiadomość
Bardzo Ci dziękuję Kejtii. A jak myślisz lepszy jest żel czy tonik (la roche)? i niewiem,z której serii wybrać. Ja mam problemy z pryszczami ropnymi ale tylko na czole.
Kaariinkoo, żel i tonik mają na celu dwa różne zadania, żel zmywa resztki makijażu i zanieczyszczenia, które znajdują się na twarzy po całym dniu natomiast tonik przywraca właściwe pH skórze. Najlepiej stosować i to i to, a na koniec krem nawilżający, ewentualnie nawilżająco - matujący na dzień.
Zgodzę się z tym, że najgorsze co można zafundować przetłuszczającej się, trądzikowej skórze to wysuszające kosmetyki antytrądzikowe, zazwyczaj one tak mocno wysuszają skórę, że ona broni się, produkując jeszcze więcej sebum, co z kolei prowadzi do powstania kolejnych niespodzianek i koło się zamyka.
Koniecznie chcesz dobrać sobie kosmetyki z La Roche? Może znalazłabyś coś dla siebie u innych firm, np. Avene, Iwostin. Polecam przejrzeć KWC i użyć wyszukiwarki, bo informacji na temat leczenia trądziku było już mnóstwo
__________________
Trust the lust. Go deeper.
lizzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 15:08   #17
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Stosowanie La Roche a solarium

jesli stosuje effaclar K, po jego odstawieniu ile musze odczekac by bezpiecznie sie isc opalac na solarium;>
i odwrotnie: po wizycie w solarium kiedy mozna uzywac powtornie effaclar k?
moze glupie pytania ale kto pyta nie bladzi
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 15:27   #18
kejtiii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 14
Dot.: Stosowanie La Roche a solarium

Oczywiscie nie tylko LRP jest dobre, ale absolutnie nie polecam Iwostinu nawilzajacego - BARDZO zapycha pory. Natomiast zgadam sie z Lizzie, najlepiej stosowac i tonik, i zel )
kejtiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 10:29   #19
emynia
Raczkowanie
 
Avatar emynia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 38
Dot.: Stosowanie La Roche a solarium

a czy calkowicie wylanczajac lampy na twarz w solarium cos sie stanie uzywajac kilka razy w tygodniu kremu effaclak k tylko na noc?? (oczywiscie jak wizyty w solarium sa bardzo zadko) prosze o odpowiedz
__________________
emynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:22.