Co zrobić, zeby tż rzucil palenie? :( - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-22, 12:41   #31
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Question Dot.: Co zrobić, zeby tż rzucil palenie? :(

Cytat:
Napisane przez martus18 Pokaż wiadomość
witam, jestem ze swoim tż prawie rok i on mi juz na początku powiedzial, ze nie rozmawiamy o paleniu...
On pali juz 10 lat, paczkę mocnych dziennie mowilam juz mu spokojnie ze chcialabym aby przestal palić, ze nie lubie tego smrodu i ze mu to sie odbije na zdrowiu na pewno i nic. Poradzcie cos ?

mam identyczny problem z mężem...może mocnych nie pali ale paczkę ma na 2,3 dni...szlak mnie trafia...jestem okropnym przeciwnikiem palenia...w domu nie pozwalam NIKOMU palić,mamy małe dziecko to w szczególności...tyle razy sie otłumaczę,że czasem nie mam juz siły W DODATKU ZACZYNA POKASŁYWAĆ JAK TYPOWY PALACZ A TO JUZ MNIE OKRRROPNIE DRAŻNI sama nie wiem jak mu to jeszcze bardziej uświadomić....
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 12:43   #32
Gloire
Zadomowienie
 
Avatar Gloire
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 219
GG do Gloire
Dot.: Co zrobić, zeby tż rzucil palenie? :(

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Trzeba by moje drogie zrozumieć najpierw mechanizm działania nałogu a potem wygłaszać osądy. Dla nałogowca powiedzenie "rzuć nałóg jeśli mnie kochasz" brzmi równie absurdalnie jak powiedzenie mu "obetnij sobie rękę jeśli mnie kochasz".
Zgadzam się. Gdyby facet postawił mi takie ultimatum to z pewnością wybrała bym papierosy, bo nikt nie będzie mi nic narzucał. Widziały gały co brały, więc rady typu "nie całuj się z nim i nie kochaj dopóki nie rzuci" doprowadzają mnie do śmiechu.
__________________
w końcu czuję spokój ducha
Gloire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 13:06   #33
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Co zrobić, zeby tż rzucil palenie? :(

Cytat:
Napisane przez Gloire Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Gdyby facet postawił mi takie ultimatum to z pewnością wybrała bym papierosy, bo nikt nie będzie mi nic narzucał. Widziały gały co brały, więc rady typu "nie całuj się z nim i nie kochaj dopóki nie rzuci" doprowadzają mnie do śmiechu.
powiem szczerze, ze mnie tez. nienawidze tego nalogu u mojego TZa, ale stawianie takiego ultimatum "nie dam ci buzi, bo paliles papierosa" jest wg mnie idiotyczne i dziecinne, tym bardziej, ze facet Autorki palil juz gdy zaczeli ze soba byc.
TZ nieraz probowal rzucic palenie, pare dni udawalo mu sie nie palic, ale jak tylko sie zdenerwowal czy zestresowal, musial siegnac po papierosa. to jest nalog.
jesli palacz nie chce rzucic palenia, jego partnerowi zostaja dwie mozliwosci:
1. zaakceptowac to
2. rzucic palacza
Jesli czlowiek chce rzucic palenie, ale jest mu trudno - starac sie mu pomoc, ale nie wolno stawiac takiego ultimatum.
moj TZ nie pali przy mnie. teoretycznie wiec nie powinnam sie wogole go czepiac. mam jednak nadzieje, ze kiedys uda mu sie rzucic papierosy raz na zawsze.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 13:42   #34
Renfrii
Raczkowanie
 
Avatar Renfrii
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 187
Dot.: Co zrobić, zeby tż rzucil palenie? :(

Moim zdaniem nie powinnas sie poddawac i akceptowac tego.... a na pewno nie rzucac go przez to!!!!
Może podrzucaj mu od czasu do czasu jakies artykuły o szkodliwości palenia, z szokujacymi danymi?? on na pewno o tym wie, ale to róznica wiedzieć gdzieś tam w swojej świadomosci, że sie trujesz, a przeczytac jakies okropne statystyki na ten temat... mysle, ze powinnas mu mówic od czasu do czasu cos o szkodliwości palenia, ze sie martwisz o niego, wychodzic jak on pali, zeby widział, ze to Ci przeszkadza, ale postepuj delikatnie, bo dziewczyny mają rację, że do niczego go nie zmusisz, a gderaniem tylko zdenerwujesz... niech nie czuje, ze naciskasz na niego, ale niech wie, ze sie martwisz i nie akceptujesz tego... może w końcu sam dojrzeje do decyzji, by rzucić... przypominaj mu, ze to ogromne marnotrawstwo kasy, nie tylko niszczenie zdrowia!!
__________________
mój suwaczek: http://www.przewodnikmp.pl/img-070420060493.png



Jeśli trzymasz miłość zbyt słabo, odleci. Jeśli ją ściśniesz za mocno, umrze.

- T. Hall

Edytowane przez Renfrii
Czas edycji: 2009-09-22 o 13:44
Renfrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 14:12   #35
Kwapis.
Rozeznanie
 
Avatar Kwapis.
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 835
Dot.: Co zrobić, zeby tż rzucil palenie? :(

Wiem po sobie ze ciężko jest zmusić kogoś do rzuceni papierosów.
Moj byly TZ prosil mnie, błagał wrecz kazał rzucic, we wszelkie klotnie wtrącał "ale ty nie chcesz rzucic tego dla mnie"
Az mialam dosc tej sytuacji i powidzialam mu nara
__________________
Polska.Stilon.RAP



Być normalna. Niemożliwe !



Kwapis. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 14:27   #36
martus18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 114
Dot.: Co zrobić, zeby tż rzucil palenie? :(

co raz wysylam mu artykuly o szkodliwosci palenia itp...jak idzie ze mna i chce zapalic to puszczam jego reke i ide szybciej ;/ i duzo tego typu sytuacji, ale to nic nie daje a o marnotrastwie kasy to mu wyliczylam nawet ze na miesiac na fajki wydaje 300 zl co wychodzi 3600 na rok a on na to : "wiem"
martus18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 14:44   #37
Gloire
Zadomowienie
 
Avatar Gloire
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 219
GG do Gloire
Dot.: Co zrobić, zeby tż rzucil palenie? :(

Cytat:
Napisane przez martus18 Pokaż wiadomość
co raz wysylam mu artykuly o szkodliwosci palenia itp...jak idzie ze mna i chce zapalic to puszczam jego reke i ide szybciej ;/ i duzo tego typu sytuacji, ale to nic nie daje a o marnotrastwie kasy to mu wyliczylam nawet ze na miesiac na fajki wydaje 300 zl co wychodzi 3600 na rok a on na to : "wiem"
jego pieniądze, jego wybór. nie zmusisz go do rzucenia, więc masz 2 wyjścia - akceptujesz albo odchodzisz. proste jak drut. nie pojmę nigdy takiego narzekania. narzekaniem nic nie zdziałacie
__________________
w końcu czuję spokój ducha
Gloire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-22, 14:46   #38
martus18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 114
Dot.: Co zrobić, zeby tż rzucil palenie? :(

łatwo powiedziec: akceptujesz albo odchodzisz...
martus18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 14:48   #39
Gloire
Zadomowienie
 
Avatar Gloire
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 219
GG do Gloire
Dot.: Co zrobić, zeby tż rzucil palenie? :(

Cytat:
Napisane przez martus18 Pokaż wiadomość
łatwo powiedziec: akceptujesz albo odchodzisz...
a masz inne wyjście? nie masz.
swoją drogą nerwy puściłyby, gdyby mój TŻ ciągle strzelał fochy z powodu papierosów i zrzędził mi o szkodliwości palenia.
__________________
w końcu czuję spokój ducha
Gloire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 15:00   #40
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Co zrobić, zeby tż rzucil palenie? :(

Cytat:
Napisane przez martus18 Pokaż wiadomość
łatwo powiedziec: akceptujesz albo odchodzisz...
No ale nie masz innego wyjścia. Ja jestem w takim związku z tym, że odwrotnie - ja paliłam (palę) mój tż nie. Widział, że palę papierosy gdy mnie poznał, na początku mu to nie przeszkadzało, ale potem się okazało, że jednak mu przeszkadza... Fakt, ja próbowałam parę razy rzucać, poszłam na wiele ustępstw ale wszystko ma granice. Nie jestem w stanie rzucić palenia nawet dla siebie, a co dopiero dla niego. Gdyby mi dniami i nocami na ten temat ględził to raczej doprowadziłby do rozwodu niż do mojego zerwania z nałogiem. Był czas kiedy próbował mnie kontrolować pod tym względem - i kończyło się moim ukrywaniem, oszukiwaniem a i tak paliłam - i jeszcze na koniec miał pretensje, że go oszukuję (no oszukiwałam, bo mnie do tego zmusił).

Zrozum, że jak twój facet nie zechce sam rzucić to nic nie zadziała, najwyżej rozwalisz związek a on będzie to postrzegał tak, że to nie jego nałóg jest winien (bo on w swoim nałogu niczego złego nie widzi) tylko, że ty jesteś winna rozpadu związku bo nie akceptowałaś jego od początku.

I jeszcze jedno - to, że ktoś pali nie oznacza, ze musi palić zawsze i wszędzie. Ja nie palę w domu, nie palę w samochodzie, nie palę w pracy, nie palę u teściów itd. Właściwie mało kiedy palę i z tej odrobinki przyjemności zrezygnować nie potrafię. Lubię gdy jestem zmęczona zasiąść na balkonie z czymś dobrym do picia i zapalić relakasacyjnie
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 16:19   #41
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Co zrobić, zeby tż rzucil palenie? :(

Klarissa, czym innym jest palić relaksacyjnie 2-3 papierosy, a czym innym palić paczkę dziennie.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-22, 16:32   #42
Kapust
Raczkowanie
 
Avatar Kapust
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 455
Dot.: Co zrobić, zeby tż rzucil palenie? :(

Zgadzam się ze wszytskimi słowami - że nie da się zmusić czy też przekonać kogoś do rzucenia palenia. Mój TŻ pali już wiele wiele lat, proszę, błagam, grożę - i nic Wszytsko doskonale rozumie - że to nie zdrowe, że drogie, że śmierdzące. I też nic. Będzie palil tak długo aż samemu w głowie nie zapali mu się taka lampka że czas rzucić. Jakiś czas temu dla świętego (mojego) spokoju "rzucił" na 3 m-ce... Niestety palił po kryjomu i pożyczał fajki od kumpli... Więc widzicie - nic to nie daje
Kapust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 16:43   #43
Signomi
Rozeznanie
 
Avatar Signomi
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: z Polski :D
Wiadomości: 593
Dot.: Co zrobić, zeby tż rzucil palenie? :(

ee jakbys mu postawila dylemat fajki albo Ty to by wybral fajki ? no to fajny zwiazek jezeli nalog jest wazniejszy od drugiej osoby :/ ok rozumiem ze to jest trudne, pozbyc sie nalogu ale skoro chlopak nawet nie chce slyszec o ograniczeniu a co dopiero o rzuceniu i woli palic niz byc z nia... no to ladny system wartosci w zwiazku
__________________
Żyjmy tak, jakby dzisiejszy dzień miałby być ostatnim
Signomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 16:48   #44
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Co zrobić, zeby tż rzucil palenie? :(

Ale nawet paląc paczkę dziennie można np. nie palić w domu.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 17:08   #45
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Co zrobić, zeby tż rzucil palenie? :(

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Ale nawet paląc paczkę dziennie można np. nie palić w domu.
wlasnie.
mozna przeciez pojsc na jakies kompromisy, tak jak np Klarissa.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 17:52   #46
martus18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 114
Dot.: Co zrobić, zeby tż rzucil palenie? :(

nie pali nigdy w pomieszczeniu, w ktorym sie znajduje tylko wychodzi na swieze powietrze..
martus18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 19:02   #47
karinka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 124
Dot.: Co zrobić, zeby tż rzucil palenie? :(

Mam do papierosów bardzo radykalny stosunek, po prostu nie akceptuje palenia u partnera. Nigdy nie związałabym się z człowiekiem który pali i deklaruje że palić nigdy nie przestanie. Nie zamierzam nikogo „nawracać” jeśli ktoś sam nie widzi problemu, nie zamierzam truć i przekonywać bo nie mam do tego cierpliwości. Dlatego wszyscy partnerzy byli niepalący, mieli podobne poglądy na temat palenia i dobrze nam się żyło.
Ale mam znajomego który ma 32 lata i pali 2 paczki dziennie (!!!!) od pięciu lat. Jego ojciec zmarł na raka płuc w wieku 46 lat, podobnie jak jego dziadek i siostra ojca. Lekarz mojego kolegi twierdzi że kolega skończy tak samo jeśli nie rzuci palenia. A mój znajomy śmieje się z tego i twierdzi że nic mu nie będzie, że wszystkich przeżyje. Żadna dziewczyna z nim długo nie wytrzymała bo facet dosłownie co 15 minut musi wyjść puścić „dymka”. Ale cóż, jego życie jego wybory… Jeżeli ktoś samowolnie niszczy sobie zdrowie, robi to na własne życzenie. Każdy nałóg jest zły i należy z nim walczyć, bo inaczej nałóg zniszczy człowieka.
karinka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 21:34   #48
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Co zrobić, zeby tż rzucil palenie? :(

Zastanów się czy chcesz spędzić życie z męzczyzną, z którym będziesz miała dwójke dzieci a on ci umrze na raka albo zawał około czterdziestki i zostawi z całym ambarasem na głowie?
Bo palenie do tego prowadzi.
Wyobrazasz sobie jak bedzie palił przy twoich dzieciach? Truł je od dzieciństwa?
Moj TZ palił. Warunkiem randek była rezygnacja z palenia. I przestał niemal z dnia na dzień, bo wybrał mnie, nie nałóg.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 08:40   #49
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Co zrobić, zeby tż rzucil palenie? :(

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Klarissa, czym innym jest palić relaksacyjnie 2-3 papierosy, a czym innym palić paczkę dziennie.
No ale ja kiedyś paliłam 2 paczki dziennie więc doskonale wiem jaka to jest różnica

Cytat:
Napisane przez Signomi Pokaż wiadomość
ee jakbys mu postawila dylemat fajki albo Ty to by wybral fajki ? no to fajny zwiazek jezeli nalog jest wazniejszy od drugiej osoby :/ ok rozumiem ze to jest trudne, pozbyc sie nalogu ale skoro chlopak nawet nie chce slyszec o ograniczeniu a co dopiero o rzuceniu i woli palic niz byc z nia... no to ladny system wartosci w zwiazku
Nałóg nie tylko jest ważniejszy od drugiej osoby, dla nałogowca nałóg ważniejszy jest od niego samego - nigdy tego nie zrozumie osoba, która nie była w żadnym nałogu i nie próbowała z niego wyjść. Możecie tylko się cieszyć, że nie wiecie jakie to uczucie gdy całe swoje życie podporządkowujesz tylko jednej czynności bo bez tego czujesz się... nieszczęśliwy.

Uzależnienie to choroba - spróbujcie choremu na grypę tż-towi powiedzieć "jak mnie kochasz to masz wyzdrowieć" efekty będą za pewne powalające... i nagle okaże się, że wszystkie jesteśmy niekochane.

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Zastanów się czy chcesz spędzić życie z męzczyzną, z którym będziesz miała dwójke dzieci a on ci umrze na raka albo zawał około czterdziestki i zostawi z całym ambarasem na głowie?
Bo palenie do tego prowadzi.
Wyobrazasz sobie jak bedzie palił przy twoich dzieciach? Truł je od dzieciństwa?
Moj TZ palił. Warunkiem randek była rezygnacja z palenia. I przestał niemal z dnia na dzień, bo wybrał mnie, nie nałóg.
Wiem, że jesteś cięta na temat papierosów, ale przesadzasz. Palacze wcale nie umierają około 40-stki (cała moja rodzinka pali i nie znam ani jednego takiego przypadku, a najbardziej choruje wujek, który nigdy nie palił). Wcale też nie musi palić w domu przy dzieciach. Mój brat rzucał gdy jego żona była w ciąży, potem przez kilka lat nie palił, ostatecznie wrócił do nałogu ale nigdy nie pali w domu czy przy dziecku - wychodzi sobie zimą do piwnicy, latem na zewnątrz. Zresztą ja też nigdy nie zapaliłam w swoim mieszkaniu bo mam niepalącego Tż-ta i wiem, że by sobie tego nie życzył. Palenie nie wyklucza kultury osobistej i chęci porozumienia w związku

Natomiast ja bym poruszyła inny aspekt - pieniądze. Nie oszukujmy się już teraz paczka kosztuje 10 zł a będą droższe - i ja nie wiem czy na jej miejscu chciałabym być z kimś kto będzie puszczał z dymem domowy budżet. Dla mnie - nałogowego palacza to jest jedyny, mobilizujący argument - kasa. Całe te wykłady o zdrowiu i inne biadolenie NA PEWNO NIE PRZEKONA żadnego nałogowca.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2009-09-23 o 08:43
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-23, 10:41   #50
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: Co zrobić, zeby tż rzucil palenie? :(

Cytat:
Napisane przez Gloire Pokaż wiadomość
to się doczekałaś:




wiedziałam że wcześniej czy później się doczekam

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Trzeba by moje drogie zrozumieć najpierw mechanizm działania nałogu a potem wygłaszać osądy. Dla nałogowca powiedzenie "rzuć nałóg jeśli mnie kochasz" brzmi równie absurdalnie jak powiedzenie mu "obetnij sobie rękę jeśli mnie kochasz". Taka osoba czuje, że to partnerka nie kocha jego skoro żąda od niego abstrakcyjnych, absurdalnych wg niego zachowań, których jak mu się wydaje on nie potrafi spełnić. A skoro go nie kocha, nie akceptuje i pragnie ograniczyć, zmienić na siłę - to po co z nią być? Logika nałogowca nakazuje przy takim wyborze zrezygnować więc z partnerki.

Nie ważne w jakim tkwi nałogu jedno z partnerów - szantażem się problemu nie rozwiąże. Tak jak alkoholik być może kocha swoją rodzinę ale nie potrafi żyć bez picia, tak samo ma i palacz. Dosłownie nie potrafi żyć - nie potrafi funkcjonować. Jeśli ma do wyboru porzucić kobietę albo przestać funkcjonować to woli porzucić kobietę. Jedyne co można zrobić to czekać na samodzielną decyzję tej osoby a potem wspierać ją w zmaganiach lub zrezygnować z niesatysfakcjonującego związku, jeśli wam nie odpowiada. To jego życie i jego decyzje, nikt nie ma prawa wymagać od niego czegokolwiek w tym względzie.
nic dodać, nic ująć

Edytowane przez agusiajnw
Czas edycji: 2009-09-23 o 10:43
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 15:00   #51
sonya1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 12
Dot.: Co zrobić, zeby tż rzucil palenie? :(

Gdyby komuś przyszło do głowy "to niech pali po kątach, po kryjomu, żeby ona tego nie widziała", to chciałabym uświadomić, że takie rozwiązanie bardzo szybko skończy się frustracją faceta. Będzie coraz więcej powodów znajdował, żeby tylko nie być z Tobą oraz będzie się sam "nakręcał" i kodował sobie, że to wszystko przez Ciebie, że nim rządzisz, narzucasz mu wolę itd... To dopiero grozi rozpadem związku (pośrednio). Myślę, że jeśli wiesz na 100%, że nie jesteś w stanie zaakceptować tego nałogu, to powinnaś odejść. Ale wydaje mi sie, że skoro jesteś z nim już rok, to wystarczą po prostu pewne kompromisy- niech sobie pali na balkonie czy w knajpie, ale broń Boże w domu. A Ty w zamian za to postaraj się nie czepiać. Jeśli masz na uwadze jego zdrowie - no cóż... "życie ogólnie jest niezdrowe" Palacze, jak i niepalący zapadają na różne choroby i umierają
sonya1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 16:15   #52
gramwzielone
Wtajemniczenie
 
Avatar gramwzielone
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: Co zrobić, zeby tż rzucil palenie? :(

Cytat:
Napisane przez martus18 Pokaż wiadomość
witam, jestem ze swoim tż prawie rok i on mi juz na początku powiedzial, ze nie rozmawiamy o paleniu...
On pali juz 10 lat, paczkę mocnych dziennie mowilam juz mu spokojnie ze chcialabym aby przestal palić, ze nie lubie tego smrodu i ze mu to sie odbije na zdrowiu na pewno i nic. Poradzcie cos ?
To jest nalog, wiec skoro nie chce to nic zrobisz jesli sam nie zechce rzucic. Jedyne wyjscie to ultimatum, tyle za jak piszesz rzuci Cie a Ty chyba tego nie chcesz. Przyzwyczaj sie.
gramwzielone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 16:18   #53
kolezankaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 643
Send a message via Skype™ to kolezankaa
Dot.: Co zrobić, zeby tż rzucil palenie? :(

niestety na pewno go nie zmusisz, ani tym bardziej go nie szantażuj bo to tylko doprowadzi wasz związek do kryzysu..
poszukaj jakiś filmików (czarne dziurawe płuca, ludzie bez krtani i te sprawy) i mu go załącz.. może przemyśli i wyciągnie wnioski

mój tata palił niby też nałogowo przez ponad 20 lat i rzucił bo ja z bratem mieliśmy duszności z dymu papierosowego.. da się? da, wystarczy silna wola
kolezankaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 10:55   #54
Laaureen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 158
Dot.: Co zrobić, zeby tż rzucil palenie? :(

Cytat:
Napisane przez agusiajnw Pokaż wiadomość
Brakuje mi tu rady - zerwij z nim
A poważnie, nie da się przekonać kogoś do rzucenia jeśli sam nie chce.
Jedyne co mogę Ci zaproponować to może elektronicznego papierosa? Po jakimś czasie przejdzie na wkłady bez nikotyny i on sobie będzie palił, nie będziesz tego czuła, będziecie zdrowi... i wszyscy będą zadowoleni
A niech nie rzuca! niech się przestawi na e-palenie!
Ja parę dni temu kupiłam epapierosa i od tego momentu zeru pociągu do zwykłych papierosów a co za tym idzie: zero smrodu! zero skutków ubocznych (to dym papierosowy zabija a nie nikotyna) jest o połowe tańsze! itd.
Koszt na początek to ok 200zł, ale na prawdę warto.
Najwięksi palacze po przestawieniu się na epalenie nie chcą słyszeć o zwykłych fajkach.
Poczytaj na ten temat.
tu masz linki do forum i sklepu
http://www.papierosyforum.pl/
http://www.ecigar.pl/

Jakbyś się zdecydowała na ten sposób to z chęcią pomogę rozwiać wszystkie wątpliwości.
Laaureen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 11:44   #55
Yoshika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Nienack
Wiadomości: 32
Dot.: Co zrobić, zeby tż rzucil palenie? :(

A ja polecam do przeczytania książkę :Łatwy sposób na rzucenie palenia.
Jest do ściągnięcia w internecie. Jeśli zależy Wam, aby Wasz Tż rzucił, podsuńcie mu ją pod nos. Tyle może zrobić, a co najważniejsze czytając ją może, a wręcz wskazane jest żeby palił dalej
A co do namawiania do rzucenia palenia, nawet jeśli rzuci dla Was, to szybko może zacząć palić po kłótni i będzie że przez Was zaczął znowu palić
__________________
Może jutro się uda?
Yoshika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 19:11   #56
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Dot.: Co zrobić, zeby tż rzucil palenie? :(

Cytat:
Napisane przez martus18 Pokaż wiadomość
Wiem, ze widzialy galy co braly. Tylko ze na poczatku mi to nie przeszkadzalo, bo nie sadzilam ze bedzie to co powaznego z tego,..a jednak tak sie zapowiada
a co mi poradzicie? u mnie tz nie palil, a zaczal, po 4ch latach bycia razem... ;/ smierdzi mi on caly teraz, w ogole nie mam ochoty na bliskosci, bo ON SMIERDZI. ale nic na niego nie dziala...
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 19:39   #57
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Co zrobić, zeby tż rzucil palenie? :(

Cytat:
Napisane przez vikuniaa Pokaż wiadomość
a co mi poradzicie? u mnie tz nie palil, a zaczal, po 4ch latach bycia razem... ;/ smierdzi mi on caly teraz, w ogole nie mam ochoty na bliskosci, bo ON SMIERDZI. ale nic na niego nie dziala...

Co tu radzić?Sytuacja jest przykra dla Ciebie,bo związałaś się z niepalącym facetem,a teraz masz śmierdziucha. Albo on rzuci palenie,albo Ty to zaakceptujesz. Nie widzę innego wyjścia.
No może jeszcze jedno,ale absolutnie go nie polecam:
Moja koleżanka miała identyczną sytuację-jej chłopak zaczął palić po kilku latach związku i ona na początku nie mogła tego strawić.A po kilku miesiącach zaczęła palić z nim. Teraz obydwoje są zadowoleni,nie przeszkadza im nawzajem swój smród papierosowy.
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 20:08   #58
sab_eth
Raczkowanie
 
Avatar sab_eth
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 178
Dot.: Co zrobić, zeby tż rzucil palenie? :(

matko...
facet sobie funkcjonuje spokojnie, pali bo lubi, bo chce. przychodzi Marta, słyszy - o paleniu rozmowy nie ma, widzi co bierze, a potem nagle afera, bo on pali. a niby czemu ma rzucać? mój też tak marudził, powiedziałam, że jeżeli rzucę to... jego, nie papierosy. oby Twój też do tego doszedł, swoim marudzeniem też mu psujesz zdrowie...
sab_eth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 20:18   #59
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Co zrobić, zeby tż rzucil palenie? :(

Mój TŻ rzucił, kiedy go na początku znajomości ostrzegłam, że nie zamierzam być w związku z palaczem. Ponieważ nie chciał być tylko kolegą, rzucił niemal z dnia na dzień.

Teraz to już po "ptokach", skoro to on na początku znajomości uprzedził, że woli papierosy od ciebie.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 20:32   #60
giselle2504
Rozeznanie
 
Avatar giselle2504
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 869
Dot.: Co zrobić, zeby tż rzucil palenie? :(

Tak jak większość napisała, nic nie zrobisz. To musi być jego decyzja.

Sama palę, więc wiem, co mówię. Kiedyś przyjaciel bardzo namawiał mnie do tego, żebym rzuciła. Czasami krzyczał, groził, że 'z nami koniec', jak nie rzucę, prosił, żebym przestała. Nie paliłam prawie dwa miesiące, dla niego i potem wróciłam do nałogu. Co najgłupsze w tym wszystkim, on sam zaczyna znowu palić.

To ciężki nałóg i bardzo trudno z nim walczyć. Możesz go poprosić, żeby ograniczył i wspierać, jak będzie sam chciał rzucić, ale nic poza tym.
giselle2504 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:15.