Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka 2009 - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-13, 16:00   #511
elita343
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 46
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Hej Mamusie Kochane - gratuluję wszystkim sznych dzieciaczków!!! Dużo nas tu jest

Megi B - dla mojej malutkiej na kupki i pierdy złotym środkie okazały się kropelki Sab Simplex. Wcześniej przed każdym karmieniem podawałam jej 2 kropelki Espumisanu, ale nie pomagało... Darła się i prężyła, dopóki nie urodziła pierda... Sab Simplex to kropelki, które znajomi wożą mi z Niemiec lub Czech i mała dzięki nim funkcjonuje jak należy

Wojtusia - przed cesarką byłam 3 razy cewnikowana,więc tez mnie bolało i gin zaleciła Urosept 4 razy dziennie po 2 tabletki. Powiedziała, że to ziółka i nie mają wpływu na karmienie. Malutka jadła jak gdyby nigdy nic

Pw4 i inne Mamusie, które szczepią... Rozmawiałam dzisiaj z pediatrą i mam mętlik w głowie. Najchętniej wybrałabym szczepionkę 6w1, z pneumokokami + doustnie rotawirusy. Ale z drugiej strony boję się faszerować Małą taką ilością szczepionek w wieku 6 tygodni... Jakie sa Wasze opinie i doświadczenia? Podzielcie się proszę...

A z krzesełek-leżaczków podoba mi się: http://www.allegro.pl/item703626187_..._gwar_pol.html
elita343 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 16:48   #512
AnnGe
Raczkowanie
 
Avatar AnnGe
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 242
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Witajcie szczęśliwe mamusie
Och jak ja wam zazdroszczę że macie już swoje pociechy przy sobie. Mój termin mija dzisiaj, a tu Wiem że ciąża to nie dożywocie i juz niedługo moja gwiazda wyjdzie z brzuszka, ale nie mogę się już doczekać.
Póki co was podczytuję
__________________
Milenka 21-08-2009
Marcinek 31-10-2005
AnnGe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 17:30   #513
Ania0104
Zakorzenienie
 
Avatar Ania0104
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 896
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Dzień dobry
naprawdę dobry
Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość
noooo...pamiec to masz bezbledna
a aktualnie nie mam nawet frencha
dzis wozkiem wstapilam do kosmetyczki,ale ze terminy ma odlegle,to ja spokojnie poczekam.

Aniu co robisz z malenstwem tyle czasu jak nie spi?nosisz go?
Ja mala klade na brzuszku lub rozbieram pampersika i na przewijaku wietrzymy tylek przemawiam do niej, a nawet spiewam lub ja masuje-brzuszek,nozki etc, ale tyle czasu to nie wiem co bym miala z nia robic[COLOR="Silver"]

to jak się już doczekasz, to poprosimy o foteczki

Hmmm co ja z nim robię dobre pytanie
Jak tak marudzi to jest tylko karmieni, przewijanie, próba usypiania, marudzenie, noszenie na rączkach, potem nów karmienie ... i tak w kółko ... jakbym go zostawiła zeby sobie tak lezał to pewnie by się zapłakał
chociaż dzisaij siedział sobie prawie godzinę w foteliku i był baaardzo grzeczny - a mamusia się malowała w tym czasie
Cytat:
Napisane przez truheart Pokaż wiadomość
Mnie też marnie waga stanęła na wrednych 61kg i ani drgnie, a ja chcę swoje 56! niby przy 168cm wzrostu te 61kg to nie tragedia, ale ja się sobie nie podobam no i czuję jak idę jak brzuch stracił jędrność...ale jak mam się położyć i lecieć z brzuszkami to jakoś zawsze znajduję coś innego do zrobienia...
no nie przesadzaj! ja mam własnie tyle wzrostu i 61 kg ... ale z brzuszkami mam tak jak Ty ... a ten tłuszczyk co został pasowało by zrzucić
Cytat:
Napisane przez Karolinak82 Pokaż wiadomość
Dobry wieczór Mamusie

U Nas wszystko dobrze Czasu troszkę mało, ale większość czasu jeszcze jestem u Rodziców, więc jak tylko Babcia wraca z pracy to zabawia Małą a ja mogę pospać...niestety Zuza w nocy budzi się co 2h na jedzenie, a tylko ja mogę wstawać, więc ciężko się wyspać...Do tego od 7 już szaleje i nie chce spać...
Muszę powiedzieć że Mała ma też problemy z Do tego od 7 już szaleje i nie chce spać...
Muszę powiedzieć że Mała ma też problemy z brzuszkiem, podaje jej Esputicon, ale nadal się pręży i ciężko jej zrobić kupkę...wspomagamy się czopkiem glicerynowym i masażami brzuszka...
W piątek wybiorę się do Pediatry to zapytam czy wszystko ok...

Mam też wielki dylemat co do szczepienia, już powinna dostać (dzisiaj kończy 7 tygodni), a pediatra stwierdziła, że mam czekać 6 tygodni od wyjścia ze szpitala (z zachłyśnięciem)...nie jestem do końca przekonana czy to dobrze...

Co do okresu, to ja dostała w zeszły tygodniu (czyli po 6 tygodniach od porodu) zupełnie normalny...trwał 5 dni do soboty...a dzisiaj patrzę a tu krew...wystraszyłam się troszkę, ale nie bylo tego dużo i już nie ma...w zeszłym tygodniu miałam iść na kontrole do ginekologa ale ze wzgledu na okres nie poszłam...muszę się wybrać w przyszłym tygodniu...

Buziki dla wszystkich Mamuś i ich Skarbów

A tu moja Kruszynka w swojej kołysce
witaj Karola fajnie Cię czytać
czy to jakaś reguła ze nasze dzieci budzą się o 7 i juz nie zasypiają do południa???? Bartek tez to ma
__________________


Bartuś
- 15.07.09 r.
Dawidek - 13.06.14 r.
Ania0104 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 19:12   #514
Ania0104
Zakorzenienie
 
Avatar Ania0104
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 896
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Cytat:
Napisane przez megi b Pokaż wiadomość
Hej mamusie
Oj dawno tu nic nie pisalam brak czasu i problemy z internetem dalej...
Ale staram się podczytywać
U nas w sumie podobnie jak u każdej z Was, Amelka na szczęście już coraz mniej ulewa ale za to ma problemy z koopką bidula męczy się czasem 3 dni zanim coś wypchnie i każdy bączek jest z płaczem. Byłam u lekarza ale podobno to norma i do 7 dni może być bez koopki, ale żal patrzeć jak maleństwo się tak męczy. Widziałam, że niektóre z Was dają czopki, jak się nazywają?
7 dni bez kupy??? to ja sie martwie jak zrobi jedną ... współczuje jej tego bólu brzuszka!
Mój Bartek od wczoraj dostaje Infacol i kupki robi pięknie - już sie nie pręży przy każdym bąku
Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
ale się rozkręciłyście Mamuśki

my też jesteśmy po szczepieniu - wzięliśmy 6w1 i rotawirusy; pneumokoki też zamówiliśmy, ale z pediatrą uzgodniliśmy, że poczekamy do następnego miesiąca z nią, żeby zobaczyć jak mały zareaguje na szczepienia
i dodam Wam na pocieszenie odnośnie cen szczepionek za 6w1 i rotawirusy zapłaciliśmy prawie 600 zł a pneumokoki też 300 zl

już po spaniu może potem uda mi się odezwać, bo mój Smyk prawie nie śpi w dzien i dlatego nie mam nawet chwilki
helooo
ja to jestem zielona w tych szczepionkach ... mam dwa tygodnie na decyzję na co będziemy szczepić ... i ceny u nas tez są podobne
Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
no i zapomnialam sie pochwalic

Weronice odpadł kikut dzisiaj w nocy
jeszcze nadal zbiera sie tam troche zaschnietej krewki wiec dalej oczyszczam spirytusem
to super
Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
A my po wizycie health visitor. Maly wazy 4400g i ma 54cm dlugosci . byla z niego bardzo zadowolona, bo bardzo ladnie sie rozwija.
Gdzies za dwa tygodnie przejde sie do nich na kolejne wazenie
ale z Antosia juz duży chłopinka
Cytat:
Napisane przez frida110 Pokaż wiadomość
abiutkie to masło.

Kinga dostała w prezencie takie cudo http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=711689765 a ja nie wiem kiedy ją mogę w to sadzać??? ?
ale fajny!!!!!

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Sliczna hustawka

Svinecko
--------------
Dzis dotarl lezaczek i maly jest zachwycony, wybralismy w koncu Chicco Deluxe Rocker, nawet przespal sie w nim
fajowy!

Karolinko Twoja mała jest cudna!!!

---------- Dopisano o 20:12 ---------- Poprzedni post napisano o 20:00 ----------

A zapomniałam napisać że dzisaij byliśmy u Pediatry
BArtuś waży juz 3950 g ... czyli w ciagu miesiąca przytył prawie kilogram
Zdrowy jak rybka ... pytałam o ten biały osad na języczku, ale pani doktor stwierdziła, że to z mleczka ... czyli nie pleśniawki

No i za dwa tygodnie na szczepienie ... ale na co będziemy szczepić to nie wiem

No i jesteśmy własnie po samotnej kapieli ... chciałam go wykąpac zanim zje bo potem musiałabym czekać do 10 ... małż dopeiro wrócił, a Bartuś juz wykąpany, nakarmiony i pięknie sobie śpi
Szczęśliwy brzuszek maluszka = szczęśliwa mamusia

i jeszcze chciałam się pochwalić ze obciełam włosy ... zapuszczałam załą ciąże i przed ciążą ... były już za łopatki - a teraz strzeliłam sobie boba
__________________


Bartuś
- 15.07.09 r.
Dawidek - 13.06.14 r.
Ania0104 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 20:05   #515
Cassandra 23
Zakorzenienie
 
Avatar Cassandra 23
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...małe miasteczko...
Wiadomości: 5 488
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Hejka.

W koncu mam chwilke żeby zajrzec na Wizaż. Mały co prawda był dzisiaj spokojny, ładnie sie bawił, troszke spał ale wziełam sie za sprzatanie, ugotowałam obiad, nawet byłam w miescie na zakupach TŻ miał dzisiaj wolny dzien i opiekował sie Kubą

Wczoraj w nocy po szczepionce pieknie spał, obudził sie po 6 godz. na jedzonko a potem juz co 3 godz. Nie miał gorączki.

Teraz juz wykąpany, usypia.
Kuba juz tak sie nauczył, że jak go wykapiemy, zje mleczko to od razu chce smoczka i sam ładnie usypia. Kochany z niego maluszek.

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
5 w 1 za 120zl? kurcze u nas 3 w 1 jest za 180
Tak, zapłacilismy 120 zł. Szczepionka nazywa sie Infanrix - IPV + Hib
( Przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi, polio, oraz zakażeniom wywoływnym przez Haemophilus influenaze typ b u dzieci ).
Szczepionke trzeba powtórzyć za miesiac.

Cytat:
Napisane przez Karolinak82 Pokaż wiadomość
Enfamil jest dosć drogi..ale w każdej aptece inna cena...w najtańszej płacę 24 zł za puszkę 400g, w najdroższej nawet 30, więc różnica jest...
Mała bardzo lubi Enfamil i żadnych grudek nie ma, pięknie sie rozpuszcza (w odróżnieniu od Bebilonu, który pozostawiał na butelce dziwny nalot)...podaję jej z butelki ze smoczkiem o wolnym przepływie (nuk), bo jak piła np. z Aventu z większą dziurką to tylko się dławiła...

Kasiu mi lekarka mówiła żeby nie podawać wit.D bo Mała dostaje ją w mleku (podobnie jak K), po czym położna była zdziwiona i stwierdziła że ona by podała...więc zadzwoniłam do super Pani Doktor ze szpitala i potwierdziła słowa Pediatry z przychodni...nie potrzeba D jeśli karmi się mlekiem modyfikowanym...

A tu moja Kruszynka w swojej kołysce
Drogie to mleczko A jest na recepte??
Ten Bebilon Pepti, który poleciła lekarka jest na recepte, 50 % zniżki. Tak normalnie musiałabym zapłacić 23 zł za małą puszke.

Moja lekarka za każdym razem jak jestem u niej to pyta sie czy podaje wit. D. Ze trzeba ja podawac do 2 roku zycia. A wie dokładnie, że karmie tylko sztucznym.
Wit. K sie nie podaje dzieciom karmionym sztucznie bo w mleczku jest jej wystarczająca ilość.
Więc juz sama nie wiem jak to jest z tą wit. D

Zuzinka przesliczna.

Cytat:
Napisane przez megi b Pokaż wiadomość
Hej mamusie
Oj dawno tu nic nie pisalam brak czasu i problemy z internetem dalej...
Ale staram się podczytywać
U nas w sumie podobnie jak u każdej z Was, Amelka na szczęście już coraz mniej ulewa ale za to ma problemy z koopką bidula męczy się czasem 3 dni zanim coś wypchnie i każdy bączek jest z płaczem. Byłam u lekarza ale podobno to norma i do 7 dni może być bez koopki, ale żal patrzeć jak maleństwo się tak męczy. Widziałam, że niektóre z Was dają czopki, jak się nazywają?
Hej megi
Miło, ze do nas zajrzałaś.

7 dni bez kupki ja juz bym sie martwiła
A te czopki to zwykłe glicerynowe tylko,że dla dzieci do kupienia w aptece.

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
my też jesteśmy po szczepieniu - wzięliśmy 6w1 i rotawirusy; pneumokoki też zamówiliśmy, ale z pediatrą uzgodniliśmy, że poczekamy do następnego miesiąca z nią, żeby zobaczyć jak mały zareaguje na szczepienia
i dodam Wam na pocieszenie odnośnie cen szczepionek za 6w1 i rotawirusy zapłaciliśmy prawie 600 zł a pneumokoki też 300 zl
600 zł Niezła sumka. Ale na dziecku sie nie oszczędza

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
no i zapomnialam sie pochwalic

Weronice odpadł kikutdzisiaj w nocy
jeszcze nadal zbiera sie tam troche zaschnietej krewki wiec dalej oczyszczam spirytusem
Super, że w koncu odpadł. Teraz Weronisia bedzie miała sliczny pepuszek

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
A my po wizycie health visitor. Maly wazy 4400g i ma 54cm dlugosci . byla z niego bardzo zadowolona, bo bardzo ladnie sie rozwija.
Gdzies za dwa tygodnie przejde sie do nich na kolejne wazenie
Świetne wiadomości Ładnie przybiera na wadze

Cytat:
Napisane przez frida110 Pokaż wiadomość
U mnie położna mówiła, że noworodkom obcina się paznokcie co 3-4 dni.

Mam jeszcze jedno pytanie czy do noska stosujecie Wodę morską w sprayu Nivea?
Mój Kuba miał obcinane 4 dni temu i juz mu urosły, że dzisiaj sie podrapał na buzce

My używamy Sterimar Baby - polecam, bardzo dobry spray do noska.
Ze względu na specjalną końcówkę, Sterimar Baby jest szczególnie zalecany do higieny nosa niemowląt i małych dzieci.

Zastosowanie:
  • w pielęgnacji pomaga oczyścić nos, ułatwia oddychanie oraz karmienie,
  • przywraca wysuszonym śluzówkom ich prawidłowe fizjologiczne funkcje,
  • w przypadku zatkanego nosa przywraca drożność i komfort oddychania, pozwala usunąć śluz
Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
a ja dzis mialam kryzys - wczoraj mnie wkurzyl TZ i od wczoraj se do niego nie odzywalam, dzis tez napieta atmosfera, TZ poszedl do pracy a ja zostalam sama i maly od rana mi marudzil, jak zaczelam odkurzac mieszkanie o 10 to skonczylam dopiero teraz Eryk od rana lata w pizamie i nie chce sie ubrac, maly sie darl i nawet suszarka nie poagala, odkurzac lezal na srodku przedpokoju a ja siadlam w sypialni na lozku i zaczelam plakac normalnie mialam dosc wszystkiego przez moment
teraz TZ napisal smsa zebysmy sie nie klocili i ze nas kocha
yhhh
biedulka Dobrze, że tŻ szybko opanował kryzys.

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Dzis dotarl lezaczek i maly jest zachwycony, wybralismy w koncu Chicco Deluxe Rocker, nawet przespal sie w nim
Śliczny leżaczek, te z Chicco są naprawde super.

Cytat:
Napisane przez Ania0104 Pokaż wiadomość
A zapomniałam napisać że dzisaij byliśmy u Pediatry
BArtuś waży juz 3950 g ... czyli w ciagu miesiąca przytył prawie kilogram
Zdrowy jak rybka ... pytałam o ten biały osad na języczku, ale pani doktor stwierdziła, że to z mleczka ... czyli nie pleśniawki

i jeszcze chciałam się pochwalić ze obciełam włosy ... zapuszczałam załą ciąże i przed ciążą ... były już za łopatki - a teraz strzeliłam sobie boba
Czyli Twoje mleczko mu słuzy. Super!!

Aniu oczywiście przydałyby sie foteczki z nową fryzurką.
__________________
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze
^^^Moje skarby^^^

Jakub 20 czerwca 2009 r.
Blanka
15 września 2011 r
.

Cassandra 23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 20:21   #516
katarzynka00
Zakorzenienie
 
Avatar katarzynka00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7 345
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

rozpisalam sie dopoludnia i jak chcialam wyslac to mnie wywalilo wiec w skrocie odpowiem

-ze tak samo mi mowily w szpitalu ntodladania na boczek,ze lepiej glowke na bok wtrosce o bioderka
-z vitamina ze zalecila D, a K przy sztucznym mleku nie trzeba.Ufam mojej poloznej i gdyby tak zapytac jeszcze inna,to odpowiedz bylaby tez inna,wiec nawet nie szukam w necie anI nigdzie.Z tego co pamietam wszystkie dzieci dookola ktore byly w moim otoczeniu dostawaly vigantol a to zdaje sie jest to samo co D
-Zbioderkami dzwonila jeszcze na wilde i na panorame i wszedzie na okolice25wrzesnia wiec tez pojde prywatnie.To jest Qrka skandal...jeszcze jak nasze bąbelki w brzuchu powinnismy zapisywac nasze dzieci na usg bioderek

Nr przesle ci na pw jak zdobedego od siostry.Lekarz jest naprawdeswietnym pediatra, jest tez ordynatorem w jednym ze szpitali i specjalista kardio u dzieci.Wiem tez ze odmawial mama z braku czasu i nadmiaru pacjentow.My mamy ten plus ze mieszka kilka ulic od nas, a on z wizyta do dziecka do domu przyjezdza.Do siostry zaglada juz od 3lat, wiec jak bede chciala sie umowic to poprosze o tel siore bo obawiam sie moglby mi odmowic.

Zuzia wstaw wiecej fotek


A co zrobisz jak sie przyzwyczai na tyle do czopka ze bez tego kupki ani rusz? Nie ma to zadnych konsekwencji? znaczy mam na mysli czeste stosowanie.



O obcinanie paznokci zapytalam w szpitalu i pow ze one nie obcinaja bo za duzo jest dziecia mama raczej sie nie zezwala poniewaz bedac na oddziale to one ponosza odpowiedzialnosc.
Jak dziewczyna obok pow ze juz męża poprosila i jej dowiezie to pow "ja tego nie slyszalam"

czekoladko- Tz mnie tez zaskoczyl ze tak ładnie mi odpowiedzial.Zaplusowal

Frida mz super.Sprobuj.Najwyzej nie bedziesz krzystac jak nie bedzie ci ospowiadac, a koszt nie jest jakis mega wygorowany.
My dajemy rade wszytskie wyciagnac bez wspomagania woda, sola itp




Cytat:
Napisane przez elita343 Pokaż wiadomość
Pw4 i inne Mamusie, które szczepią... Rozmawiałam dzisiaj z pediatrą i mam mętlik w głowie. Najchętniej wybrałabym szczepionkę 6w1, z pneumokokami + doustnie rotawirusy. Ale z drugiej strony boję się faszerować Małą taką ilością szczepionek w wieku 6 tygodni... Jakie sa Wasze opinie i doświadczenia? Podzielcie się proszę...
jauslyszalam taka cenna opinie ze roznie bywa ze szczepionka na rota z racji tego ze jest doustna.Bardzo czesto zdaza sie ze dziecko zwraca-zwymiotuje, lub tez sie uleje i na dobra sprawe nie wiadomo cy ilosc polknieta jest zadowalajaca.
Wcz pisalamwiecej na ten temat.My sie na nia nie decydujemy.Na rota dziecko nie umiera ze tak powiem, conajwyzej moze sie odwodnic przy niefrasobliwosci mamy i cienkiej spostrzegawczosci.Ale to moje zdanie.

Cytat:
Napisane przez Ania0104 Pokaż wiadomość
Mój Bartek od wczoraj dostaje Infacol i kupki robi pięknie - już sie nie pręży przy każdym bąku



i jeszcze chciałam się pochwalić ze obciełam włosy ... zapuszczałam załą ciąże i przed ciążą ... były już za łopatki - a teraz strzeliłam sobie boba
ja dzis tez podalam infacol. Ciemna masa ze mnie...jak dwukrotnie nacisnac pompke zeby byla pelna jak nic nie widac ile tego jest w srodku wiec podaje jej na 2 razy.
Dzis koncert tez dala...Potem odsypiala.Musialo ją to bardzo zmeczyc...mnie z reszta tez ale psychicznie


Ania
.... kokietko....wtawiaj fotke, tez chcemy widziec
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


katarzynka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 20:22   #517
Cassandra 23
Zakorzenienie
 
Avatar Cassandra 23
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...małe miasteczko...
Wiadomości: 5 488
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Wklejam najnowsze foteczki Kubaska

1. Wpatrzony w karuzele ( karuzela zabytkowa nalezała do mojej chrzesnicy, która ma juz 7 lat)

2. U babci na raczkach.

3. Odpoczywam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 028.jpg (36,4 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 030.jpg (39,4 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 013.jpg (34,4 KB, 34 załadowań)
__________________
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze
^^^Moje skarby^^^

Jakub 20 czerwca 2009 r.
Blanka
15 września 2011 r
.


Edytowane przez Cassandra 23
Czas edycji: 2009-08-13 o 20:27
Cassandra 23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-13, 20:32   #518
katarzynka00
Zakorzenienie
 
Avatar katarzynka00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7 345
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

acha...jeszcze chcialam dopisac ze dziecko nasze dzis tak spalo ze ojciec zaspal do roboty obudzil sie w chwili jak powinien byc juz w pracy
A mamy taka umowe ze jak pojdzie na rano to ja musze sie spokojnie wykapac,ubrac ,zjesc,wyjsc z psem ogolnie ogarnac przed jego wyjsciem do pracy, a jak idzie na drugi dzien na popoludnie to ze on wstaje w nocy do Laurki.Tak wiec dzis spie jak suseł
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


katarzynka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 20:39   #519
Ania0104
Zakorzenienie
 
Avatar Ania0104
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 896
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość

Ania
.... kokietko....wtawiaj fotke, tez chcemy widziec
... wstawiłam do albumu ... bo i tak już za duzo tych fotek na forum
Cytat:
Napisane przez Cassandra 23 Pokaż wiadomość
Wklejam najnowsze foteczki Kubaska

1. Wpatrzony w karuzele ( karuzela zabytkowa nalezała do mojej chrzesnicy, która ma juz 7 lat)

2. U babci na raczkach.

3. Odpoczywam
jaki słodki!!! ... a jak już urósł!!!!

---------- Dopisano o 21:39 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość
acha...jeszcze chcialam dopisac ze dziecko nasze dzis tak spalo ze ojciec zaspal do roboty obudzil sie w chwili jak powinien byc juz w pracy
A mamy taka umowe ze jak pojdzie na rano to ja musze sie spokojnie wykapac,ubrac ,zjesc,wyjsc z psem ogolnie ogarnac przed jego wyjsciem do pracy, a jak idzie na drugi dzien na popoludnie to ze on wstaje w nocy do Laurki.Tak wiec dzis spie jak suseł

nasz Bartek robi za budzik dla tatusia ... zawsze się obudzi przed alarmem w telefonie i albo mlaska, albo ryczy

ta umowa jest idealna! Tez bym tak chciała! to sie nazywa wyzszość butli nad cycem
__________________


Bartuś
- 15.07.09 r.
Dawidek - 13.06.14 r.
Ania0104 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 20:41   #520
katarzynka00
Zakorzenienie
 
Avatar katarzynka00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7 345
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Cytat:
Napisane przez Cassandra 23 Pokaż wiadomość
Wklejam najnowsze foteczki Kubaska

1. Wpatrzony w karuzele ( karuzela zabytkowa nalezała do mojej chrzesnicy, która ma juz 7 lat)

2. U babci na raczkach.

3. Odpoczywam
Kubus w Kubusiu przeslicznie sie prezentuje
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


katarzynka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 20:46   #521
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Cytat:
Napisane przez Ania0104 Pokaż wiadomość
Hmmm co ja z nim robię dobre pytanie
Jak tak marudzi to jest tylko karmieni, przewijanie, próba usypiania, marudzenie, noszenie na rączkach, potem nów karmienie ... i tak w kółko ... jakbym go zostawiła zeby sobie tak lezał to pewnie by się zapłakał
ha mam to samo z moim
Cytat:
Napisane przez Ania0104 Pokaż wiadomość
7A zapomniałam napisać że dzisaij byliśmy u Pediatry
BArtuś waży juz 3950 g ... czyli w ciagu miesiąca przytył prawie kilogram
Zdrowy jak rybka ... pytałam o ten biały osad na języczku, ale pani doktor stwierdziła, że to z mleczka ... czyli nie pleśniawki
to super, ze tak ladnie przybral


oczywiscie poobcinalo cytaty i nie wiem co chcialam napisac wiecej a pisze w biegu wiec nie mam czasu patrzec :/
co z tym wizazem
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-13, 20:49   #522
Cassandra 23
Zakorzenienie
 
Avatar Cassandra 23
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...małe miasteczko...
Wiadomości: 5 488
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość
acha...jeszcze chcialam dopisac ze dziecko nasze dzis tak spalo ze ojciec zaspal do roboty obudzil sie w chwili jak powinien byc juz w pracy
A mamy taka umowe ze jak pojdzie na rano to ja musze sie spokojnie wykapac,ubrac ,zjesc,wyjsc z psem ogolnie ogarnac przed jego wyjsciem do pracy, a jak idzie na drugi dzien na popoludnie to ze on wstaje w nocy do Laurki.Tak wiec dzis spie jak suseł
Kasiu, super umowa Też bym tak chciała Ale nie mam sumienia budzic w nocy TŻ
On biedaczek cieżko pracuje i musi byc wypocząty Bardzo sie ciesze, że jak tyllko wraca do do mku to zajmuje sie Kubą.

Cytat:
Napisane przez Ania0104 Pokaż wiadomość
... wstawiłam do albumu ... bo i tak już za duzo tych fotek na forum

jaki słodki!!! ... a jak już urósł!!!!
Aniu super wyglądasz w nowej fryzurce, bardzo Ci pasuje
A tak wogóle to laska z Ciebie nieziemska Nigdy bym nie powiedziała, że urodziłaś dziecko
Extra figurka... Zazdroszcze

Mamuski zmymam juz spać.
Obiecałam sobie, ze dzisiaj położe sie wczesniej i w koncu porządnie wyspie.
Kuba spi w najlepsze, nic go nie obudzi.

Dobranoc. Postaram sie zajrzec jutro.
Kolorowych snów.
__________________
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze
^^^Moje skarby^^^

Jakub 20 czerwca 2009 r.
Blanka
15 września 2011 r
.

Cassandra 23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 21:03   #523
Ania0104
Zakorzenienie
 
Avatar Ania0104
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 896
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
ha mam to samo z moim
czyli nie jestem sama ... hehe chyba mi ulżyło
Cytat:
Napisane przez Cassandra 23 Pokaż wiadomość
Aniu super wyglądasz w nowej fryzurce, bardzo Ci pasuje
A tak wogóle to laska z Ciebie nieziemska Nigdy bym nie powiedziała, że urodziłaś dziecko
Extra figurka... Zazdroszcze
dziękuję

ja też uciekam do łozka ... chyba ... bo mały już mlaska i zaraz pewnie będzie chciał jeść

więc dobranoc ... kolorowych snów i jak najdłuższego, nieprzerwanego snu życzę Wam i sobie
__________________


Bartuś
- 15.07.09 r.
Dawidek - 13.06.14 r.
Ania0104 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 21:09   #524
AnnGe
Raczkowanie
 
Avatar AnnGe
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 242
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Cassandra 23 twój Kubuś jest śliczny

Czytałam wasze przemyślenia co do szczepionek, każdy robi jak uważa. Ja szczepiłam mojego 4 -latka skojarzonymi. Nie będę tutaj pisała dlaczego mam teraz takie zdanie, ale nie zrobię tego drugi raz. Oboje z małżem jesteśmy zgodni że nie będziemy zatruwać tak malutkie dzieciątko taką ilością zarazków i konserwantów. JAk już pisałam mamy swoje powody, nie jest to broń Boże kwestia kasy czy jakis zabobonów. Mam nadzieję że nie zostane od razu zlinczowana Będziemy szczepić tylko tymi obowiązkowymi, aby nie mieć problemów z sanepidem i nic ponad to.
__________________
Milenka 21-08-2009
Marcinek 31-10-2005
AnnGe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 21:11   #525
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Aniu rzeczywiscie laska z Ciebie zazdroszcze plaskiego brzucha

Cytat:
Napisane przez Ania0104 Pokaż wiadomość
czyli nie jestem sama ... hehe chyba mi ulżyło
a najlepsze jest to, ze moj maly jest taki marudny zawsze jak ja mam kupe rzeczy do roboty

ehh ciezki jest na maksa, ciagle jeczy, marudzi, chce jesc, prezy sie, co chwile placze

eryk byl zupelnie inny - jadl, spal i sral i tak w kolko

---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------

Cytat:
Napisane przez AnnGe Pokaż wiadomość
Cassandra 23 twój Kubuś jest śliczny

Czytałam wasze przemyślenia co do szczepionek, każdy robi jak uważa. Ja szczepiłam mojego 4 -latka skojarzonymi. Nie będę tutaj pisała dlaczego mam teraz takie zdanie, ale nie zrobię tego drugi raz. Oboje z małżem jesteśmy zgodni że nie będziemy zatruwać tak malutkie dzieciątko taką ilością zarazków i konserwantów. JAk już pisałam mamy swoje powody, nie jest to broń Boże kwestia kasy czy jakis zabobonów. Mam nadzieję że nie zostane od razu zlinczowana Będziemy szczepić tylko tymi obowiązkowymi, aby nie mieć problemów z sanepidem i nic ponad to.
a mozesz napisac dlaczego?
kazda rada jest dobra w tej kwestii bo ja mam metlik w glowe

starszego szczepilam do tej pory tylko obowiazkowymi i odpukac jest zdrowy
malucha teraz TZ chce szczepic na wszystko co sie da - mi srednio to pasuje
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 22:09   #526
AnnGe
Raczkowanie
 
Avatar AnnGe
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 242
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
Aniu rzeczywiscie laska z Ciebie zazdroszcze plaskiego brzucha


a najlepsze jest to, ze moj maly jest taki marudny zawsze jak ja mam kupe rzeczy do roboty

ehh ciezki jest na maksa, ciagle jeczy, marudzi, chce jesc, prezy sie, co chwile placze

eryk byl zupelnie inny - jadl, spal i sral i tak w kolko

---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------


a mozesz napisac dlaczego?
kazda rada jest dobra w tej kwestii bo ja mam metlik w glowe

starszego szczepilam do tej pory tylko obowiazkowymi i odpukac jest zdrowy
malucha teraz TZ chce szczepic na wszystko co sie da - mi srednio to pasuje
Ja chcę szczepić tylko tymi obowiązkowymi, czyli nie płatnymi i tylko dlatego że nasze prawo tak nakazuje. Nie chodzi o kasę, bo tak jak już wspominałyscie na dziecku się nie oszczędza. Tylko że teraz nie wiem czy nie okaże się że nie będę musiał wydać drugie tyle aby odtruć dziecko po szczepieniach. Nie chcę siać tu zamentu, bo przecież nie tylko mój syn był szczepiony tymi szczepionkami, ale wiem że dużo rodziców dzieci z takimi problemami jak ma mój mały zauważyło je właśnie po drugiej dawce szczepionki MMR II. To szczepienie przypada chyba jak dobrze pamiętam po roku albo 1,5. Ale nie chce mi się teraz szukać. Naprawdę nie chcę tu nikogo straszyć czy wprowadzać jaką paranoję. Uważam tylko że nasze skarby są tak malutkie, ich odporność jeszcze tak słaba, że poprostu niektóre dzieci mogą mieć problem z poradzeniem sobie z taką ilością zarazków na raz. Do tego te szczepionki 6w1, czy nawet mniejsze zawierają konserwanty. Nigdy nie masz pewności czy organizm dziecka poradzi sobie z taka ilością chemii i czy ją wydali. A jaki może mieć to potem wpływ na rozwój dziecka? I nie chodzi mi tu o gorączkę po szczepieniu.
I wybaczcie to co teraz napiszę, ale ja lekarzom za bardzo nie ufam. Raczej każdy będzie polecał te najdroższe. Ja miałam takie przeboje z lekarzami, musiałam zmienić przychodnię, bo w pierwszej faszerowali mi dziecko od 4 tyg praktycznie do pół roku albo antybiotykami albo pochodnymi antybiotyków, a kiedy prosiłam o coś co mogło pomóc a nie wymagało uzycia leków, pani powiedziała że oni tego nie praktykują do 3 roku życia. Po zmianie lekarza i przychodni problem został wyeliminowany. Tyle że to co się działo było przeciwskazaniem do szczepień, a i tak szczepili.
A tak na marginesie juz dostałam o.p.e.r od mamy z innego forum że nie chcę walczć aby mi dziecka nie szczepili w szpitalu. Na tym forum czytałam też że bardzo dużo lekarzy pediatrów czy homepatów klasycznych nie szczepi swoich dzieci, przynajmniej nie w 1 roku życia. Ciekawe dlaczego
__________________
Milenka 21-08-2009
Marcinek 31-10-2005
AnnGe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 22:42   #527
Thelly
Przyczajenie
 
Avatar Thelly
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Przepraszam, chciałam się wtrącić znów... może komuś to pomoże, może coś uświadomi... Czasem trzeba mówić o rzeczach oczywistych.

Noworodki mają naturalny odruch/potrzebę ssania. Dlatego właśnie często "wiszą" przy cysiu i ciągle się tego domagają. Od takiego ciągłego ssania boli przepełniony brzuszek a dziecko staje się coraz bardziej niespokojne - chce ssać, ale boli je brzuch, no więc dla uspokojenia chciałoby possać... a tu boli bardziej... i tak w kółko. Dlatego dobrze jest podać dziecku smoczek. Wiem, że niektórzy bronią się przed tym rękami i nogami. Sama taka byłam przez 3 tygodnie, moja szwagierka tak samo - nie dam dziecku smoczka. Aż przychodzi taki dzień, że człowiek się przełamuje - z niemocy, z nerwów, z bezsilności... i okazuje się, że dzidziuś potrafi pospać kilka godzinek spokojnie i mama ma troszkę wytchnienia, chwilę na spokojny posiłek. Piszę Wam o tym, bo nie warto dla własnych (lub cudzych) przekonań męczyć Dzidziunia. Można też podać własny palec do ssania dziecku - palec wskazujący lub mały wkładamy do buzi dziecka, opuszką ku górze, na podniebienie.
Powodzenia Mamusie

---------- Dopisano o 23:39 ---------- Poprzedni post napisano o 23:32 ----------

AnnGe mam prośbę - czy mogłabyś napisać coś więcej o tych szczepieniach? Zwłaszcza o tej po roku życia MMR. O co chodzi? Gdzieś słyszałam, że Mamy odwlekają to szczepienie ile wlezie, ale W CZYM RZECZ??? Dziękuję i pozdrawiam.

---------- Dopisano o 23:42 ---------- Poprzedni post napisano o 23:39 ----------

AnnGe mogłabyś napisać coś więcej o tym MMR II? O jakie powikłania chodzi?
Thelly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 23:04   #528
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Cytat:
Napisane przez Cassandra 23 Pokaż wiadomość
My używamy Sterimar Baby - polecam, bardzo dobry spray do noska.
Ze względu na specjalną końcówkę, Sterimar Baby jest szczególnie zalecany do higieny nosa niemowląt i małych dzieci.
(...)
Śliczny leżaczek, te z Chicco są naprawde super

Ja rowniez mam Sterimar i rowniez sobie chwale
Cytat:
Napisane przez Cassandra 23 Pokaż wiadomość
Wklejam najnowsze foteczki Kubaska

1. Wpatrzony w karuzele ( karuzela zabytkowa nalezała do mojej chrzesnicy, która ma juz 7 lat)

2. U babci na raczkach.

3. Odpoczywam
Fotki cudo!

A propos wiecej fotek mojego Antosia rowniez w moim profilu. Gdyby ktos nie widzial zdjec - chetnie zaprzyjaznie
Cytat:
Napisane przez Ania0104 Pokaż wiadomość
A zapomniałam napisać że dzisaij byliśmy u Pediatry
BArtuś waży juz 3950 g ... czyli w ciagu miesiąca przytył prawie kilogram
Zdrowy jak rybka ... pytałam o ten biały osad na języczku, ale pani doktor stwierdziła, że to z mleczka ... czyli nie pleśniawki
(...)
i jeszcze chciałam się pochwalić ze obciełam włosy ... zapuszczałam załą ciąże i przed ciążą ... były już za łopatki - a teraz strzeliłam sobie boba
Gratuluje pomyslnej wizyty i nowej fryzury
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 23:12   #529
katarzynka00
Zakorzenienie
 
Avatar katarzynka00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7 345
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Cytat:
Napisane przez AnnGe Pokaż wiadomość
Czytałam wasze przemyślenia co do szczepionek, każdy robi jak uważa. Ja szczepiłam mojego 4 -latka skojarzonymi. Nie będę tutaj pisała dlaczego mam teraz takie zdanie, ale nie zrobię tego drugi raz. Oboje z małżem jesteśmy zgodni że nie będziemy zatruwać tak malutkie dzieciątko taką ilością zarazków i konserwantów. JAk już pisałam mamy swoje powody, nie jest to broń Boże kwestia kasy czy jakis zabobonów. Mam nadzieję że nie zostane od razu zlinczowana Będziemy szczepić tylko tymi obowiązkowymi, aby nie mieć problemów z sanepidem i nic ponad to.
ja juz nic nie wiem... nie mam sie kogo poradzic bede zdana tylko na wasze opinie wiec z checia poczekam az ten temat bardziej sie rozwinie

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość

eryk byl zupelnie inny - jadl, spal i sral i tak w kolko
ubaw mam po pachy
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


katarzynka00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-14, 07:48   #530
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Ja wczoraj pojechalam z mała do pediatry prywatnie i dobrze zrobilam!
pomimo odciagania Frida, Weronika caly czas ciezko oddychala przez nos i jakas marudna byla......gorączki nie miala, ale okazalo sie ze ma katarek i zaczerwienione gardelko przez to ze oddcha ustami, oskrzela na szczescie czyste......
dostala lekarstwo Pyrosal mam jej dawac 3x dziennie po 2 ml do odrobiny wody, mam ja dopajac wodą i przed kazdym karmieniem sciagac wydzielinke......dzisiaj juz przespala 3 godzinki, teraz znowu spi, tylko najgorzej z karmieniem bo sie krztusi biedaczka
spala dzisiaj ze mna w lozku, teraz lezy w lozeczku ale ma podusie pod glowka zeby miala wyzej i wydzielinka splywala .........
i daje jej tez wit.D3


jeszcze odnosnie temp. w domu to mi sie caly czas wydawalo ze jest zimno i okien nie otwieram gdzie mala spi zeby przeciagu nie bylo , a lekarka powiedziala ze 21stopni powinno byc i okna mam miec normalnie otwarte....a mi zimno z niewyspania
dzisiaj wystawie ja na podworko



zostalam zbesztana ze nie karmie piersiamowie babie ze i tak mi pokarm zanikal, a ona ze mialam robic wszystko zeby byl!!
to ze daje mleko sztuczne porownala z tym ze czy widzialam zeby zrebie konia poszlo pic mleko od krowy.....i ze ja wlasnie tak postapilam....przykro mi sie zrobilo-ona jest dobrym pediatra ale wkurzyla mnie z tym i powiedziala jeszcze ze dzieci ja sztucznym mleku sa mniej inteligentne
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014

Edytowane przez czekoladka21
Czas edycji: 2009-08-14 o 07:52
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-14, 08:27   #531
katarzynka00
Zakorzenienie
 
Avatar katarzynka00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7 345
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
Ja wczoraj pojechalam z mała do pediatry prywatnie i dobrze zrobilam!
pomimo odciagania Frida, Weronika caly czas ciezko oddychala przez nos i jakas marudna byla......gorączki nie miala, ale okazalo sie ze ma katarek i zaczerwienione gardelko przez to ze oddcha ustami, oskrzela na szczescie czyste......
dostala lekarstwo Pyrosal mam jej dawac 3x dziennie po 2 ml do odrobiny wody, mam ja dopajac wodą i przed kazdym karmieniem sciagac wydzielinke......dzisiaj juz przespala 3 godzinki, teraz znowu spi, tylko najgorzej z karmieniem bo sie krztusi biedaczka
spala dzisiaj ze mna w lozku, teraz lezy w lozeczku ale ma podusie pod glowka zeby miala wyzej i wydzielinka splywala .........
i daje jej tez wit.D3


jeszcze odnosnie temp. w domu to mi sie caly czas wydawalo ze jest zimno i okien nie otwieram gdzie mala spi zeby przeciagu nie bylo , a lekarka powiedziala ze 21stopni powinno byc i okna mam miec normalnie otwarte....a mi zimno z niewyspania
dzisiaj wystawie ja na podworko



zostalam zbesztana ze nie karmie piersiamowie babie ze i tak mi pokarm zanikal, a ona ze mialam robic wszystko zeby byl!!
to ze daje mleko sztuczne porownala z tym ze czy widzialam zeby zrebie konia poszlo pic mleko od krowy.....i ze ja wlasnie tak postapilam....przykro mi sie zrobilo-ona jest dobrym pediatra ale wkurzyla mnie z tym i powiedziala jeszcze ze dzieci ja sztucznym mleku sa mniej inteligentne
a co ma piernik do wiatraka? czy mleko wplywa na inteligencje, czy o czyms nie wiem? chyba probowala wejsc ci na ambicje, przy okazji ujmujac tobie i corci...
Gdybym miala taka sytuacje to zakonczylaby sie wizyta bardzo nieprzyjemnie.

dobry pediatra niestety w ten sposob nie zwraca sie do matki...
dobry pediatra nie podaje tak infantylnych przykladow
dobry pediatra powinien wiedziec jak to jest z zanikajacym pokarmem, a przede wszystkim jakim prawem cie wyzywała?
wiedza lekarska powinna isc w parze z inteligencja.Na miano dobrego lekarza wiele czynnikow sie sklada.
Mz lekarz powinien taka decyzje(bez znaczenia z jakiego powodu)poprostu przyjac do wiadomosci, a osobiste wycieczki i komentarze zostawic dla siebie.

skad ta infekcja u was? od czego?
moc pozdrowien dla coruni
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


katarzynka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-14, 09:27   #532
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

ja tez juz nic nie wiem z tymi szczepieniami
chyba zrobie 5 w 1
pneumokoki zostawie na pozniej - zobacze jak maly reaguje w ogole na szczepienia
a na rotawirusy w ogole sobie odpuszcze

Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość
ubaw mam po pachy
no ale gdy tak bylo
Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
Ja wczoraj pojechalam z mała do pediatry prywatnie i dobrze zrobilam!
pomimo odciagania Frida, Weronika caly czas ciezko oddychala przez nos i jakas marudna byla......gorączki nie miala, ale okazalo sie ze ma katarek i zaczerwienione gardelko przez to ze oddcha ustami, oskrzela na szczescie czyste......
dostala lekarstwo Pyrosal mam jej dawac 3x dziennie po 2 ml do odrobiny wody, mam ja dopajac wodą i przed kazdym karmieniem sciagac wydzielinke......dzisiaj juz przespala 3 godzinki, teraz znowu spi, tylko najgorzej z karmieniem bo sie krztusi biedaczka
spala dzisiaj ze mna w lozku, teraz lezy w lozeczku ale ma podusie pod glowka zeby miala wyzej i wydzielinka splywala .........
i daje jej tez wit.D3


jeszcze odnosnie temp. w domu to mi sie caly czas wydawalo ze jest zimno i okien nie otwieram gdzie mala spi zeby przeciagu nie bylo , a lekarka powiedziala ze 21stopni powinno byc i okna mam miec normalnie otwarte....a mi zimno z niewyspania
dzisiaj wystawie ja na podworko



zostalam zbesztana ze nie karmie piersiamowie babie ze i tak mi pokarm zanikal, a ona ze mialam robic wszystko zeby byl!!
to ze daje mleko sztuczne porownala z tym ze czy widzialam zeby zrebie konia poszlo pic mleko od krowy.....i ze ja wlasnie tak postapilam....przykro mi sie zrobilo-ona jest dobrym pediatra ale wkurzyla mnie z tym i powiedziala jeszcze ze dzieci ja sztucznym mleku sa mniej inteligentne
oj wspolczuje katarku aby mala szybko wrocila do zdrowia

a pediatra szkoda slow, nie miala prawa tak mowic, nawet jesli tak myslala
poza tym przeciez walczylas o ten pokarm, nie poddalas sie od razu, a to ze wolalas aby Twoje dziecko bylo najedzone i szczesliwe zamiast glodne i zaplakane to chyba zrozumiale
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-14, 10:33   #533
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Witam i zycze milego dnia
Za nami kolejna fantastyczna noc

Czekoladko, zycze zdrowka dla Weroniki!
Jesli chodzi o pediatre, to szczerze mowiac juz zapomnialam, ze pracownicy sluzby zdrowia moga tak sie odzywac do pacjentow
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-14, 11:59   #534
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

mariolu dzieki za zaproszenie Antonio cudowny....az sie wzruszylam jak ogladalam zdjecia ze szpitala, taki malutki biedaczek z tymi rurkami a teraz jaki pogodny chlopczyk widac, ze ma duzo milosci


a ja wlasnie zrobilam zupke i nic juz wiecej dzis nie robie o!
po obiadku zawoze Eryka do ojca, zabiera go na weekend, wiec bede miala troszke luzniej, moze uda mi sie jutro posprzatac lazienke, jak mi Marcel maruda pozwoli
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-14, 12:10   #535
kamilka
Zadomowienie
 
Avatar kamilka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 900
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

witam dziewczynki
My w środę popołudniu przyjechaliśmy do domku. Czujemy się już coraz lepiej.
Sebastianek jest bardzo grzecznym dzieciątkiem A ja najszczęśliwszą mamusią
kamilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-14, 12:55   #536
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Cytat:
Napisane przez kamilka Pokaż wiadomość
witam dziewczynki
My w środę popołudniu przyjechaliśmy do domku. Czujemy się już coraz lepiej.
Sebastianek jest bardzo grzecznym dzieciątkiem A ja najszczęśliwszą mamusią
witaj z powrotem

---------- Dopisano o 13:55 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

a co sie dzieje z Unholy? nie odzywala sie ostatnio

a ma dzis urodziny

Unholy wszystkiego najlepszego, duzo szczescia, zdrowka dla Ciebie i calej Twojej rodzinki, pociechy z dzieci i w ogole wszystkiego czego zapragniesz
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-14, 13:05   #537
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość
a co ma piernik do wiatraka? czy mleko wplywa na inteligencje, czy o czyms nie wiem? chyba probowala wejsc ci na ambicje, przy okazji ujmujac tobie i corci...
Gdybym miala taka sytuacje to zakonczylaby sie wizyta bardzo nieprzyjemnie.

dobry pediatra niestety w ten sposob nie zwraca sie do matki...
dobry pediatra nie podaje tak infantylnych przykladow
dobry pediatra powinien wiedziec jak to jest z zanikajacym pokarmem, a przede wszystkim jakim prawem cie wyzywała?
wiedza lekarska powinna isc w parze z inteligencja.Na miano dobrego lekarza wiele czynnikow sie sklada.
Mz lekarz powinien taka decyzje(bez znaczenia z jakiego powodu)poprostu przyjac do wiadomosci, a osobiste wycieczki i komentarze zostawic dla siebie.

skad ta infekcja u was? od czego?
moc pozdrowien dla coruni
ad.1 nie wiem wlasnie skad ona taka wiedze ma
ad.2 pojechalam do niej bo moja mama uwaza ze jest dobrym pediatra-sama ze mna i moim bratem do niej jezdzila jak bylismy chorzy .........dlatego zaskoczyla mnie bardzo jej postawa
ad. 3 lekarka twierdzi ze od przegrzania, ze nawet z kurzu mogla dostac katarek......chyba ze ktos ja zarazil jak byl w odwiedzinach-wlasnie to mnie wkurza w tych odwiedzinach ze wszyscy chca zobaczyc dziecko a sami nie pomysla ze latwo o jakas infekcje
Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość

oj wspolczuje katarku aby mala szybko wrocila do zdrowia

a pediatra szkoda slow, nie miala prawa tak mowic, nawet jesli tak myslala
poza tym przeciez walczylas o ten pokarm, nie poddalas sie od razu, a to ze wolalas aby Twoje dziecko bylo najedzone i szczesliwe zamiast glodne i zaplakane to chyba zrozumiale
mam nadzieje ze bedzie szybka poprawa bo nie moge patrzec jak sie meczy
wlasnie przeciez chcialam ja karmic-odciagalam dla niej mleczko zeby jak najwiecej mojego miala......a ze wyszlo jak wyszlo -trudno. nie moja corka pierwsza na sztucznym mleku jest i co mam rozpaczac?
ja sie nie odezwalam slowem na ten temat bo balam sie ze wybuchne, mama byla ze mna i jakos wybrnela z tego tematu

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Witam i zycze milego dnia
Za nami kolejna fantastyczna noc

Czekoladko, zycze zdrowka dla Weroniki!
Jesli chodzi o pediatre, to szczerze mowiac juz zapomnialam, ze pracownicy sluzby zdrowia moga tak sie odzywac do pacjentow
przyda sie
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-14, 14:27   #538
megi b
Wtajemniczenie
 
Avatar megi b
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 706
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

Witam mamusie
elita343 dziękuję dzis zakupilam Espumisan, moze pomoze.
A dziś 3 dzien bez kupki
Czekoladko dużo zdrowka dla Weroniczki
Ania0104 super, ze z Bartusiem ok i jaki juz duzy
I oczywiście życzenia dla solenizantki
Olu wszystkiego naj naj naj

Wczoraj bylam u gin na kontroli, wszystko ok dziwnie tak bez brzusia mi bylo taka pusta się czułam.
A dziś po spacerku mała spala ponad 3 godziny co rzadko sie zdarza musialam ja obudzic aby possala troszke mleczka bo myslalam, ze mi piersi w kosmos eksplodują pociumciala chwile i znow spi Bylismy tez u ksiedza i na 20 wrzesnia zamówiliśmy chrzest. Ile wy placiłyscie? ja mam dopiero przy następnej okazji zapłacić i ciekawa jestem ile mi zaspiewa
__________________
Pomóżmy Maciusiowi!



Amelka 23.06.2009

Lilianka 19.07.2014



megi b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-14, 15:51   #539
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

My tez moze we wrzesniu zdecydujemy sie na chrzest, zobaczymy jeszcze. Narazie nasza Oliwka ma 2 tygodnie.

Jak myslicie, na jak długi spacer mozna juz z nią wyjść? czy to ma byc kilkanascie minut czy powiedzmy godzinka?

Aha, i czy nie uwazacie ze jest za mała zeby z nią gdzies pojechac? Bo mój mąż chciał pojechac do swoich rodziców, co prawda blisko, bo tylko 15 km ode mnie, ale mi sie wydaje ze ona za mała jest zeby z nią jezdzic w odwiedziny.... jak myslicie?
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-14, 17:22   #540
katarzynka00
Zakorzenienie
 
Avatar katarzynka00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7 345
Dot.: Wakacyjne nasze Szkraby przywitały swoje Mamy!!! - Lipcowo-Sierpniowe Słoneczka

czekoladko-nie pogniewaj sie... ale bynajmniej ja mam takie wrazenie ze ta pani dr. to najlepsza nie jest.Przede wszystkim za postawe co do karmienia jaka zaprezentowala i jaki nam jej obraz nakreslilas.Uwazam ze dobrym pediatra mogla byc wlasnie jak bylas mala... chyba ze pani wciaz sie dokształca i jest doedukowana na bierzaco.

Cytat:
Napisane przez Wojtusia Pokaż wiadomość
Jak myslicie, na jak długi spacer mozna juz z nią wyjść? czy to ma byc kilkanascie minut czy powiedzmy godzinka?

Aha, i czy nie uwazacie ze jest za mała zeby z nią gdzies pojechac? Bo mój mąż chciał pojechac do swoich rodziców, co prawda blisko, bo tylko 15 km ode mnie, ale mi sie wydaje ze ona za mała jest zeby z nią jezdzic w odwiedziny.... jak myslicie?
dlugosc spaceru moim zdaniem nie ma az takiego znaczenia jak pogoda.
My w2tyg wychodzilysmy na 2-3h bo pogoda byla idealna.

Dlaczego Oliwka nie ma sobie powdychac swierzego powietrza hm?
Laura skonczyla 3tyg i tez teraz chodzimy na 3h spacer, czasem nawet 2x dziennie.Pieknie spi i apetyt jej dopisuje po dworku.

Ja bym pojechala. 15km to chwila moment,ale jak nie jestes sama przekonana do wyjazdu to sie nie zmuszaj.
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


katarzynka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:36.