Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz.III - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-19, 15:26   #3751
mayaha
Wtajemniczenie
 
Avatar mayaha
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 951
GG do mayaha
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cytat:
Napisane przez AnnGe Pokaż wiadomość
Dobrze mieć takie ciotki jak Wy

Do tej pory codziennie ćwiczyliśmy, ale odkąd wróciłam do pracy jest bardzo ciężko, bo to ja z nim ćwiczyła ( TZ zbyt nerwowy i nie dawał rady). Teraz ma zajęcia dwa razy w tygodniu w przedszkolu z panią psycholog + w grupie z dziećmi. Zaczęliśmy zajęcia z programu "Wczesne wspomaganie", ale to tylko 4 godz w miesiącu tego jest bardzo mało. W lutym mamy komisję o ustalenie stopnia niepełnosprawności i będziemy mogli zacząć rehabilitację w stowarzyszeniu "Tęcza" w Oławie. Najgorzej o logopedę. A to teraz najważniejsze, bo bardzo możliwe że Marcin ma afazję (alalię sensoryczną) a cechy autystyczne jej tylko towarzyszą, a to leszy dla nas scenariusz bo daje więcej szans. Nie wiem czy da się tak z nim wypracować aby nie różnił się od dzieci zdrowych. Ja jednak nie poddaję się. Fakt że nie stać nas na prywatne zajęcia więc biorę co tylko da się.
Jeżeli to afazja to najpóźniej w wieku 14 lat minie. Ale trzeba zadbać aby cechy autystyczne zostały wyeliminowane. Ale się rozpisałam
Jak czytam opinie od lekarzy i specjalistów, to widzę jak zmienił się mój syn, tylko myślę, tego już nie ma, tak już nie robi. Patrzę na Milenę i boję się co będzie za te 1,5 roku, jak się zachowam jeżeli zobaczę u niej te sygnały co u Marcina???? Niech mnie trzepnie nim pomyślę za dużo
Nawet tak nie mysl
trzymamy kciuki za Marcinka, za rehabilitacje a my jak trzymamy to sa efekty
__________________
mayaha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 15:28   #3752
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Dzięki za głosy
łatwiej będzie mi się zdecydowac na cokolwiek

Cytat:
Napisane przez mayaha Pokaż wiadomość

suuuuper
jak pokaze Tz to napewno bedzie chcial sie bic (nadal szukamy czegos do salonu) ;>

http://allegro.pl/item889343395_mawe...y.html#gallery
ten jeszcze fajny
Ej ej, ale proszę się ze mną nie bic
Bedę wiedziała kto mi z przed nosa sprzątnął
Tutaj inne:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2477753

idę na grochówke

Miramej,
co Ci Twój ideał zaserwował na obiadek
__________________

Edytowane przez UnholyOne
Czas edycji: 2010-01-19 o 15:29
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 15:28   #3753
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cytat:
Napisane przez nerwusek Pokaż wiadomość
Pochwalę się, oto kartki które zrobiłam sama dla Dziadków od Weroniczki. Robiłam je 1 raz, także żadnych cudów.
Kartki bardzo ladne
Ja jako beztalencie zawsze podziwiam rekodziela.
Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
Aaaa, przypomniało mi się, ze Skierka pisała, że byli dzisiaj na szczepieniu z Amelką, wszystko ok, waży juz 8200.
Macie pozdrowienia
dziekujemy

wszystkie rzeczy, ktore wklejalas sa bardoz ciekawe , wybaczcie, ze sie nie wypowiadam w sprawach meiszkaniowych, ale nie zawsze ogladam, bo zwyczajnie zal mi d sciska, ze nie moge sobie niczego urzadzic po swojemu.
Cytat:
Napisane przez AnnGe Pokaż wiadomość
My juz po lekarzu. Młodzież osłuchowo czysta, nacierać, podawać syrop, czyścić noski. Mam nadzieję że zaradzimy czemuś gorszemu i nic się nie rozwinie. Pani doktor była w szoku zmianą w Marcinie Mój TZ też. Nie płakał, dał się przebadać, nie uciekał z gabinetu. Nawet dał sobie zrobić pieczątkę na ręce Milka jak to dama grzecznie uśmiechnięta.
Wszystkie dzieic naszych watkowych mam nasze sa , wiec i Marcinek tez. tka bardoz mnie ciesza jego postepy. czy myslisz, ze pojawienie sie siostry moglo miec jakikolwiek wplyw na niego?
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 15:32   #3754
mayaha
Wtajemniczenie
 
Avatar mayaha
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 951
GG do mayaha
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość

Ej ej, ale proszę się ze mną nie bic
Bedę wiedziała kto mi z przed nosa sprzątnął
Tutaj inne:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2477753
ja nie bede, nie odwazylabym sie
ale moj TZ kto wie, on bzika na punkcie takich obrazków
__________________
mayaha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 15:33   #3755
gorgulek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 6 591
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cytat:
Napisane przez AnnGe Pokaż wiadomość
Dobrze mieć takie ciotki jak Wy

Do tej pory codziennie ćwiczyliśmy, ale odkąd wróciłam do pracy jest bardzo ciężko, bo to ja z nim ćwiczyła ( TZ zbyt nerwowy i nie dawał rady). Teraz ma zajęcia dwa razy w tygodniu w przedszkolu z panią psycholog + w grupie z dziećmi. Zaczęliśmy zajęcia z programu "Wczesne wspomaganie", ale to tylko 4 godz w miesiącu tego jest bardzo mało. W lutym mamy komisję o ustalenie stopnia niepełnosprawności i będziemy mogli zacząć rehabilitację w stowarzyszeniu "Tęcza" w Oławie. Najgorzej o logopedę. A to teraz najważniejsze, bo bardzo możliwe że Marcin ma afazję (alalię sensoryczną) a cechy autystyczne jej tylko towarzyszą, a to leszy dla nas scenariusz bo daje więcej szans. Nie wiem czy da się tak z nim wypracować aby nie różnił się od dzieci zdrowych. Ja jednak nie poddaję się. Fakt że nie stać nas na prywatne zajęcia więc biorę co tylko da się.
Jeżeli to afazja to najpóźniej w wieku 14 lat minie. Ale trzeba zadbać aby cechy autystyczne zostały wyeliminowane. Ale się rozpisałam
Jak czytam opinie od lekarzy i specjalistów, to widzę jak zmienił się mój syn, tylko myślę, tego już nie ma, tak już nie robi. Patrzę na Milenę i boję się co będzie za te 1,5 roku, jak się zachowam jeżeli zobaczę u niej te sygnały co u Marcina???? Niech mnie trzepnie nim pomyślę za dużo
najwazniejsze ze sa postepy
bedziemy trzymaly a bedzie tylko coraz lepiej

z Milenka bedzie wszystko dobrze, nie zamartwiaj sie
gorgulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 15:39   #3756
AnnGe
Raczkowanie
 
Avatar AnnGe
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 242
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość
AnnGe a czy ja dobrze pamietam ze to po szczepionce wyniknelo?
cos ostatnio wspoimnalas o odroczeniu, ale na jakis czas?
kiedy chcesz pozniej zaszczepic?czy w pozniejszym okresie sa mniejsze szanse na takie powiklania?
Przepraszam ze to juz pytanie pojawia sie ktorys raz z koleji.Jak nie masz cierpliwosci to nie musisz odp
no co ty ja nie boję się o tym mówić głośno. Wręcz sama zagaduję osoby które widzę że coś z dzieckiem jest nie tak. Jeżeli będziemy się znali będzie nam łatwiej.
Wiesz ja zauważyła problemy, takie istotne, właśnie po szczepionce MMRII. Doczytałam na różnych forach że nie tylko ja. Potem przeczytałam, że dzieci z autyzmem często mają problem z wydaleniem z organizmu konserwantów z żywności i ze szczepionek. To bardzo zatruwa je i jest problem z układem neurologicznym. I teraz pytanie: Czy szczepionka szkodzi, bo one już mają autyzm a ona to tylko pogłębia? CZy mają autyzm bo szczepionka im zaszkodziła? I czy gdyby nie to autyzm by się nie ujawnił wcale?? Fakt że pierwsze symptomy widoczne są około 1,5 -2,5 lat. Marcin ma stwierdzony autyzm atypowy, więc jest to lżejsza forma niż a. wczesnodziecięcy. Ja widzę teraz różnicę między nim a Milką. Mam jednak zamiar przesunąć to szczepienie choć o pół roku. Tak dla pewności. Myślę że dziecku tym krzywdy nie zrobię. Staram się patrzeć realnie na szczepionki. Są po to aby chronić. Znam z forum rodziców którym jakbyście powiedziały że szczepicie 6w1 to na stosie by was spalili. Wydali już kilka tysięcy na odtruwanie ze szczepionek, ale rezultaty są nie wiarygodne. Ja staram sie nie popadać w skrajności, szczepię tylko to co muszę, a MMR II przesunę jak się da. Każdy sam decyduje co zrobi, ja nie chcę ryzykować zdrowia Mili bo nie mam 100 % pewności że to przez szczepionkę. Faktem jest że gdzie pojade, tam mi wszyscy za szczepienia pytają, ciekawe dlaczego
__________________
Milenka 21-08-2009
Marcinek 31-10-2005
AnnGe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 15:40   #3757
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

A moje młodsze dopiero wstało...Spał od 13 na spacerze, a teraz przy oknie. Juz aż mi po nogach zaczęło ciągnąc zimno. Tak długo juz dawno nie wietrzyłam mieszkania

A taka jeszcze anegdotka apropos prądu/gazu

Od czasu kiedy naprawili nam domofon - po 3 latach nie działania... to odbieram go non stop - Na przeciwko naszego mieszkania jest firma-wypożyczanie autokarów itp. Mieszkamy na parterze. Wszyscy, którzy chca się do niej dostać są przekonani, że ma ona nr 1 (a mamy go my) i tak sobie wydzwaniają a ja cały czas tłumaczę, że pomyłka i nr firmy to 3 itp itd. W końcu poprosiłam dziewczyny tam pracujące o wywieszenie kartki np przy domofonie, bo przez domofon budzi się Antek. No i od dwóch dni spokój...A wczoraj....dzwoni Pan i mówi, ze z Gazowni (chciał zrobić kawał dziewczynom z tej firmy). Ja mu mówię, ciekawe po co Pan przyszedł, bo my gazu w bloku nie mamy.... Zatkało go
Pyta się: Pani Monika?
Nieee, pomyłka, firma jest pod nr3
Heheh, ale się uśmiałam.

Nie wspomnę, że jak chcą roznieść ulotki dzwonią do nas, sprawdzić liczniki do nas, sprawdzić komin do nas itp.
Nawet goście pod nr 2 dzwonią do nas
__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-19, 15:43   #3758
magi77
Wtajemniczenie
 
Avatar magi77
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 359
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cytat:
Napisane przez AnnGe Pokaż wiadomość
Dobrze mieć takie ciotki jak Wy

Do tej pory codziennie ćwiczyliśmy, ale odkąd wróciłam do pracy jest bardzo ciężko, bo to ja z nim ćwiczyła ( TZ zbyt nerwowy i nie dawał rady). Teraz ma zajęcia dwa razy w tygodniu w przedszkolu z panią psycholog + w grupie z dziećmi. Zaczęliśmy zajęcia z programu "Wczesne wspomaganie", ale to tylko 4 godz w miesiącu tego jest bardzo mało. W lutym mamy komisję o ustalenie stopnia niepełnosprawności i będziemy mogli zacząć rehabilitację w stowarzyszeniu "Tęcza" w Oławie. Najgorzej o logopedę. A to teraz najważniejsze, bo bardzo możliwe że Marcin ma afazję (alalię sensoryczną) a cechy autystyczne jej tylko towarzyszą, a to leszy dla nas scenariusz bo daje więcej szans. Nie wiem czy da się tak z nim wypracować aby nie różnił się od dzieci zdrowych. Ja jednak nie poddaję się. Fakt że nie stać nas na prywatne zajęcia więc biorę co tylko da się.
Jeżeli to afazja to najpóźniej w wieku 14 lat minie. Ale trzeba zadbać aby cechy autystyczne zostały wyeliminowane. Ale się rozpisałam
Jak czytam opinie od lekarzy i specjalistów, to widzę jak zmienił się mój syn, tylko myślę, tego już nie ma, tak już nie robi. Patrzę na Milenę i boję się co będzie za te 1,5 roku, jak się zachowam jeżeli zobaczę u niej te sygnały co u Marcina???? Niech mnie trzepnie nim pomyślę za dużo
Jak czytam Twojego posta dzielna mamusiu, to łzy mi stają w oczach. Jesteś wspaniałą kobietą, z wielkimi pokładami miłości. Wierzę, że będzie dobrze.

***

Uciekam. Do jutra
__________________

Zawsze trzeba mieć nadzieję na lepsze jutro...

MACIEJKA SYNEK KOCHANY
20-07-2009
magi77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 15:46   #3759
AnnGe
Raczkowanie
 
Avatar AnnGe
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 242
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Kartki bardzo ladne
Ja jako beztalencie zawsze podziwiam rekodziela.

dziekujemy

wszystkie rzeczy, ktore wklejalas sa bardoz ciekawe , wybaczcie, ze sie nie wypowiadam w sprawach meiszkaniowych, ale nie zawsze ogladam, bo zwyczajnie zal mi d sciska, ze nie moge sobie niczego urzadzic po swojemu.

Wszystkie dzieic naszych watkowych mam nasze sa , wiec i Marcinek tez. tka bardoz mnie ciesza jego postepy. czy myslisz, ze pojawienie sie siostry moglo miec jakikolwiek wplyw na niego?
Oj miało i to duży-Marcinek siostrę kocha Pokazuje aby mu ją na brzuchu posadzić, trzyma ją za rączkę, chce ją nosić, buja wóźkiem, och oni sa tacy słodcy Byłam ciekawa jak to będzie, a tu tak fajnie. Może zaczną mówić razem Bo MArcin nie mówi, kilka słów, "pali sie", ognia, oddaj, nie. A tak to pokazuje o co mu chodzi. Myślę że w przedszkolu się trochę bardziej rozgada

---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

Cytat:
Napisane przez magi77 Pokaż wiadomość
Jak czytam Twojego posta dzielna mamusiu, to łzy mi stają w oczach. Jesteś wspaniałą kobietą, z wielkimi pokładami miłości. Wierzę, że będzie dobrze.

***

Uciekam. Do jutra
Bardzo dziękuję, wierz mi każda z nas jest dzielna
__________________
Milenka 21-08-2009
Marcinek 31-10-2005
AnnGe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 15:48   #3760
katarzynka00
Zakorzenienie
 
Avatar katarzynka00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7 345
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

ale u nas jest wesolo
srednio fajnie masz.Moze lepiej jak nadal nie bedzie dzialal?
moj nie dziala w jedna strone.Ja slysze ktos mnie nie, i jest to uciazliwe bo musze wygladac przez okno i gadac, wietrzyc dom no i nie zawsze moge-mala nie da sie odlozyc do pokoju i cierpliwie poczekac
Laura tez dzis spala od14 do teraz i chyba przez to sie obudzila ze swiatlo jej wlaczylam, ale chcialam ja delikatnie obudzic-czego jeszcze nigdy nie robilam
Dzis bankowo kapiel o 19 jak tyle spala
czas dla niuni ide pogrzechotac z nia

AnnGe dziekuje za odp
mam duze watpliwosci co do tego szczepienia...to temat rzeka...
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny



Edytowane przez katarzynka00
Czas edycji: 2010-01-19 o 15:50
katarzynka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 16:03   #3761
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość
złotego masz chlopa
zdaje sie ze wcale na niego nie narzekasz
zona wizazuje, maz nakrywa do stolu i podaje...mmmm,,, rozmarzylam sie
marzenie scietej glowy
U mnie wyglada to tak ze problem okazuje sie czasem z wsadzeniem talerza po sobie do zmywarki...
No co poradzic na tego mojego płodnika (spodobalo mi sie określonko )
Czasem narzekam




Cytat:
Napisane przez AnnGe Pokaż wiadomość
Dobrze mieć takie ciotki jak Wy

Do tej pory codziennie ćwiczyliśmy, ale odkąd wróciłam do pracy jest bardzo ciężko, bo to ja z nim ćwiczyła ( TZ zbyt nerwowy i nie dawał rady). Teraz ma zajęcia dwa razy w tygodniu w przedszkolu z panią psycholog + w grupie z dziećmi. Zaczęliśmy zajęcia z programu "Wczesne wspomaganie", ale to tylko 4 godz w miesiącu tego jest bardzo mało. W lutym mamy komisję o ustalenie stopnia niepełnosprawności i będziemy mogli zacząć rehabilitację w stowarzyszeniu "Tęcza" w Oławie. Najgorzej o logopedę. A to teraz najważniejsze, bo bardzo możliwe że Marcin ma afazję (alalię sensoryczną) a cechy autystyczne jej tylko towarzyszą, a to leszy dla nas scenariusz bo daje więcej szans. Nie wiem czy da się tak z nim wypracować aby nie różnił się od dzieci zdrowych. Ja jednak nie poddaję się. Fakt że nie stać nas na prywatne zajęcia więc biorę co tylko da się.
Jeżeli to afazja to najpóźniej w wieku 14 lat minie. Ale trzeba zadbać aby cechy autystyczne zostały wyeliminowane. Ale się rozpisałam
Jak czytam opinie od lekarzy i specjalistów, to widzę jak zmienił się mój syn, tylko myślę, tego już nie ma, tak już nie robi. Patrzę na Milenę i boję się co będzie za te 1,5 roku, jak się zachowam jeżeli zobaczę u niej te sygnały co u Marcina???? Niech mnie trzepnie nim pomyślę za dużo
AnnGe , podziwiam za wszystko. Musi Wam się wszystko udać

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
Miramej, co Ci Twój ideał zaserwował na obiadek

Karkóweczkę w przyprawach z kaszą gryczaną i buraczkami

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Wszystkie dzieic naszych watkowych mam nasze sa , wiec i Marcinek tez. tka bardoz mnie ciesza jego postepy. czy myslisz, ze pojawienie sie siostry moglo miec jakikolwiek wplyw na niego?
Jak ładnie napisane

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 16:54 ----------

Cytat:
Napisane przez magi77 Pokaż wiadomość
***

Uciekam. Do jutra


Cytat:
Napisane przez AnnGe Pokaż wiadomość
Oj miało i to duży-Marcinek siostrę kocha Pokazuje aby mu ją na brzuchu posadzić, trzyma ją za rączkę, chce ją nosić, buja wóźkiem, och oni sa tacy słodcy Byłam ciekawa jak to będzie, a tu tak fajnie. Może zaczną mówić razem Bo MArcin nie mówi, kilka słów, "pali sie", ognia, oddaj, nie. A tak to pokazuje o co mu chodzi. Myślę że w przedszkolu się trochę bardziej rozgada


***
Dziewczyny, ostatnio pisałyście, że Wasze dzieci (z okolic daty urodzin Kuby) potrafią już siedzieć bez niczego. Jestem w szoku, bo Kubuś nawet sekundy się nie utrzyma, zaraz spada albo na bok albo do przodu.

Umie podnieść się na wyprostowanych rączkach, jak Antoś Unholy . I się cieszę
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-19, 16:10   #3762
gorgulek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 6 591
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Karkóweczkę w przyprawach z kaszą gryczaną i buraczkami

...
Dziewczyny, ostatnio pisałyście, że Wasze dzieci (z okolic daty urodzin Kuby) potrafią już siedzieć bez niczego. Jestem w szoku, bo Kubuś nawet sekundy się nie utrzyma, zaraz spada albo na bok albo do przodu.

Umie podnieść się na wyprostowanych rączkach, jak Antoś Unholy . I się cieszę
pysznosci Ci robi

niektore dzieci siedza same dopiero w 7-8 mscu i to jest normalne

dla Zieciunia
gorgulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 16:37   #3763
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość
ale u nas jest wesolo
srednio fajnie masz.Moze lepiej jak nadal nie bedzie dzialal?
moj nie dziala w jedna strone.Ja slysze ktos mnie nie, i jest to uciazliwe bo musze wygladac przez okno i gadac, wietrzyc dom no i nie zawsze moge-mala nie da sie odlozyc do pokoju i cierpliwie poczekac
Laura tez dzis spala od14 do teraz i chyba przez to sie obudzila ze swiatlo jej wlaczylam, ale chcialam ja delikatnie obudzic-czego jeszcze nigdy nie robilam
Dzis bankowo kapiel o 19 jak tyle spala
czas dla niuni ide pogrzechotac z nia

AnnGe dziekuje za odp
mam duze watpliwosci co do tego szczepienia...to temat rzeka...
Chyba lepiej było. A teraz jeszcze się spierniczył, bo nawet jak otwieram przyciskiem np Małzowi lub wklepuję kod jak wracam ze spaceru to drzwi się nie otwieraja. Albo muszę wyjśc otworzyć Małzowi od wewnątrz naciskając klamke lub sama sobie kluczem po powrocie.
I czy to spełnia rolę domofonu...

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość




Karkóweczkę w przyprawach z kaszą gryczaną i buraczkami


***
Dziewczyny, ostatnio pisałyście, że Wasze dzieci (z okolic daty urodzin Kuby) potrafią już siedzieć bez niczego. Jestem w szoku, bo Kubuś nawet sekundy się nie utrzyma, zaraz spada albo na bok albo do przodu.

Umie podnieść się na wyprostowanych rączkach, jak Antoś Unholy . I się cieszę
To same pyszności
Mi dzisiaj Mistrz Kuchni (czyt. Mastercook ) zaserwował pierś w beszamelu z puree

Gratulacje dla Kubaska
A tak się Mamusiu martwiłas

Antoś sam nie siedzi, buja się na boki lub składa w pół jak Bartuś Ani
Od jakiegoś tygodnia za to potrafi zrobić 5 obrotów na dywanie brzuch-plecy-brzuch itd
I zaczął podnosić pupkę i podsuwać się do przodu

Cytat:
Napisane przez gorgulek Pokaż wiadomość
pysznosci Ci robi

niektore dzieci siedza same dopiero w 7-8 mscu i to jest normalne

dla Zieciunia
__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 16:38   #3764
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cass dalam fotke Werci do albumu 6 miesiecy

AnneGe jestes dzielna mamusia i ciesze sie ze Marcin robi postepy!!
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 16:56   #3765
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

tak jak TZ obiecal, byl dzis w domu - ja wyszlam po 14, wrocilam o 17
moze wieczorem znowu wyjde

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
Dlaczego weny brak???
Nie wiem. Niby nic mi nie jest, a jednak jakis dołek przyszedł. Ale chyba na szczęscie niezbyt wielki.

Urządzam sypialnię, tzn dodatki, tapeta itp.
Czy mogę zamieścić linka lub kilka z wzorami. Czy będe zaśmiecała. Tak się czasami czuję..-ja chyba rzeczywiście mam coś dzisiaj z mózgiem. Jakaś czuję sie nie potrzebna...w ogóle...
A nie mam powodów - z Tz tem ok...sama nie wiem...
To poględziłam...
dolki sio sio sio
jestes potrzebna swoim dzieciom i to bardzo, swojemu mezowi tez choc pewnie nie zawsze zdaje sobie z tego sprawe no i nam przede wszystkim

a tapeta - cudo ja tez chce takaaaaaaaaaaaaaa
Cytat:
Napisane przez nerwusek Pokaż wiadomość
Pochwalę się, oto kartki które zrobiłam sama dla Dziadków od Weroniczki. Robiłam je 1 raz, także żadnych cudów.
sliczne

Cytat:
Napisane przez eleeri Pokaż wiadomość
bardzo ładne

a widziałyście to:
http://www.youtube.com/watch?v=rHd2J...eature=related

z innego wątku
szok
Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
mi sie bardzo podobaja takie obrazy

sama taki kiedys do nas kupilam, niestety nie wisi do dzis i chyba nie bedzie wisial bo wolalabym wiekszy, poza tym dalam ciala i kupilam malowany na plycie mdf zamiast na plotnie i nie bardzo jest jak to powiesic na scianie

a teraz zamarzylo mi sie ogromne zdjecie dzieciaczkow oprawione i wiszace na scianie
Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
***
Dziewczyny, ostatnio pisałyście, że Wasze dzieci (z okolic daty urodzin Kuby) potrafią już siedzieć bez niczego. Jestem w szoku, bo Kubuś nawet sekundy się nie utrzyma, zaraz spada albo na bok albo do przodu.

Umie podnieść się na wyprostowanych rączkach, jak Antoś Unholy . I się cieszę
wiesz moj jest starszy i nie siedzi
nie podnosi sie na wyprostowanych raczkach
a z plecow na brzuch przewraca sie tylko raz i to zawsze w ta sama strone

---------- Dopisano o 17:56 ---------- Poprzedni post napisano o 17:54 ----------

AnnGe ciesze sie, ze Marcinek robi postepy mam nadzieje, ze jednak sie uda i nie bedzie on roznil sie od reszty dzieci w przyszlosci. tego Wam zycze

no i gdzie fotki dzieci pytam po raz kolejny
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 17:08   #3766
AnnGe
Raczkowanie
 
Avatar AnnGe
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 242
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
tak jak TZ obiecal, byl dzis w domu - ja wyszlam po 14, wrocilam o 17
moze wieczorem znowu wyjde


dolki sio sio sio
jestes potrzebna swoim dzieciom i to bardzo, swojemu mezowi tez choc pewnie nie zawsze zdaje sobie z tego sprawe no i nam przede wszystkim

a tapeta - cudo ja tez chce takaaaaaaaaaaaaaa

sliczne


szok

mi sie bardzo podobaja takie obrazy

sama taki kiedys do nas kupilam, niestety nie wisi do dzis i chyba nie bedzie wisial bo wolalabym wiekszy, poza tym dalam ciala i kupilam malowany na plycie mdf zamiast na plotnie i nie bardzo jest jak to powiesic na scianie

a teraz zamarzylo mi sie ogromne zdjecie dzieciaczkow oprawione i wiszace na scianie

wiesz moj jest starszy i nie siedzi
nie podnosi sie na wyprostowanych raczkach
a z plecow na brzuch przewraca sie tylko raz i to zawsze w ta sama strone

---------- Dopisano o 17:56 ---------- Poprzedni post napisano o 17:54 ----------

AnnGe ciesze sie, ze Marcinek robi postepy mam nadzieje, ze jednak sie uda i nie bedzie on roznil sie od reszty dzieci w przyszlosci. tego Wam zycze

no i gdzie fotki dzieci pytam po raz kolejny
Kochana zapraszam do albumu

Milka mimo że z końca sierpnia też już całkiem dobrze sobie radzi, cały czas sie prostuje żeby siedzieć, a na brzuszku podciąga nóżki jak do raczkowania. Na pleckach potrafi przewędrować przez całą długość łóżka. Wiem że im bardziej okrąglutkie dziecko tym mu trudniej. Mój
MArcin był dużym chłopczykiem i siadał jak miał 8 m-cy, nasz bratanek ma teraz 7 i też jeszcze leci ale fest z niego chłop
__________________
Milenka 21-08-2009
Marcinek 31-10-2005
AnnGe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 17:17   #3767
muszka66
Rozeznanie
 
Avatar muszka66
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 863
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cytat:
Napisane przez aannuullaa Pokaż wiadomość
No więc proszę notować młode mamy:

-jeżeli dziecko ma zimne raczki, nawet w domu, należy założyć mu rękawiczki bądź skarpetki na ręce...nie dyskutowałam...

-powinnam zaczać już sadzać małą na nocnik na moje zapewnienie, ze nie mogę jej sadzać bo ona nawet siedzieć nie umie babcia powiedziała że i tak powinnam spróbować, żeby Martynka się przyzwyczajała...no to mi wytłumaczcie...mam ją położyć na tym nocniku czy co? trzymać nad nim?

-dziecko powinno się nosić i jeszcze raz nosić, na moją sugestię ze mała się przyzwyczai i potem będziemy mieć problem bo jest coraz cięższa padło: trudno, zrobimy dyzury po pół godziny każdy

no zastrzelcie mnie
babcia swietna
jestem w trakcie nadrabiania, bo wczoraj bylam ostatnio o 11
ale kurcze czytalam o waszych glinkach i az sie wystraszylam, bo wam popekaly. az poszlam sprawdzic teraz nasze. bo jak zrobilismy odcisk w sobote, po wielkim trudzie , w niedziele oddzielilam je od tej pleksy tzn sama sie oddzielila, owinelam w papier sniadaniowy bo nie mialam szarej gazety haha i postawilam pionowo na parapecie. i zapomnialam o tym. ale zuja! sa cale!! bo juz sie zastanawiam co jutro na szybko kupic powiem wam, ze ta jedna gline to nie wiem ile razy TZ robil, walkowal, grzal, dodawal wody! az mi bylo dziecka zal..

kurcze wasze dzieci mlodsze od mojej a juz siedza moja siedzi, ale chwile sama podparta. w sumie to ma jeszcze czas, nic na sile a za to mamy juz 2 zabki nie wiem kiedy wyszly tzn teraz rosna hehe

no i mamy problem z kupa. mala ma zaparcia, nie umie zrobic. bylam u lekarza, dostala lek ktory ma poprawic prace ukladu trawiennego, prace jelit, chwila bylo ok i dalej nie umie zrobic nie wiem co robic, jak jej pomoc

Edytowane przez muszka66
Czas edycji: 2010-01-19 o 17:21
muszka66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 17:26   #3768
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cytat:
Napisane przez gorgulek Pokaż wiadomość
pysznosci Ci robi

niektore dzieci siedza same dopiero w 7-8 mscu i to jest normalne

dla Zieciunia
Ale siedzą same, czy siadają same?



Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
Gratulacje dla Kubaska
A tak się Mamusiu martwiłas

Antoś sam nie siedzi, buja się na boki lub składa w pół jak Bartuś Ani
Od jakiegoś tygodnia za to potrafi zrobić 5 obrotów na dywanie brzuch-plecy-brzuch itd
I zaczął podnosić pupkę i podsuwać się do przodu
, no ja tak mam, że się martwię wszystkim , dlatego mam już tyle siwych włosów

Kubuś też się tak składa, albo zaraz bęc na boczek . Obraca się tylko na brzuszek i to przez lewe ramię, przez drugą stronę i z powrotem już nie umie (kiedyś parę razy myknął na plecki, ale to z przypadku). Pupkę też podnosi, ale nie przesuwa się jeszcze do przodu.

dla Antosia


Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
wiesz moj jest starszy i nie siedzi
nie podnosi sie na wyprostowanych raczkach
a z plecow na brzuch przewraca sie tylko raz i to zawsze w ta sama strone
Kuba też zawsze w tę samą stronę, a co to znaczy, że tylko raz?
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 17:37   #3769
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Kuba też zawsze w tę samą stronę, a co to znaczy, że tylko raz?
no, ze obroci sie i juz tak zostaje a nie jak niektore dzieci sie turlaja
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-19, 17:39   #3770
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cytat:
Napisane przez muszka66 Pokaż wiadomość
babcia swietna
jestem w trakcie nadrabiania, bo wczoraj bylam ostatnio o 11
ale kurcze czytalam o waszych glinkach i az sie wystraszylam, bo wam popekaly. az poszlam sprawdzic teraz nasze. bo jak zrobilismy odcisk w sobote, po wielkim trudzie , w niedziele oddzielilam je od tej pleksy tzn sama sie oddzielila, owinelam w papier sniadaniowy bo nie mialam szarej gazety haha i postawilam pionowo na parapecie. i zapomnialam o tym. ale zuja! sa cale!! bo juz sie zastanawiam co jutro na szybko kupic powiem wam, ze ta jedna gline to nie wiem ile razy TZ robil, walkowal, grzal, dodawal wody! az mi bylo dziecka zal..

kurcze wasze dzieci mlodsze od mojej a juz siedza moja siedzi, ale chwile sama podparta. w sumie to ma jeszcze czas, nic na sile a za to mamy juz 2 zabki nie wiem kiedy wyszly tzn teraz rosna hehe

no i mamy problem z kupa. mala ma zaparcia, nie umie zrobic. bylam u lekarza, dostala lek ktory ma poprawic prace ukladu trawiennego, prace jelit, chwila bylo ok i dalej nie umie zrobic nie wiem co robic, jak jej pomoc
My też mamy problem z koopką, nawet Wam ostatnio nie pisałam jaki
Antoś ma takie zaparcia, że strasznie płacze przy robieniu, aż się zachodzi. Muszę mu pomagać. Stajemy nad kibelkiem i staram się mu ułatwić, podciągam nózki pod bródkę, rozszerzam pośladki itp. Strasznie to wygląda. Robi takie twarde bobki jak dorosły. Łykamy Lactulosum, ale dopiero wczorraj zrobił bardziej plastelinową. Jak sie nie poprawi do konca tyg musze isc do pediatry.
__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 17:41   #3771
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Unholy a probowalas te sliwki z gerbera? Marcela naprawde rozluzniaja, nawet jak ma duze zatwardzenie

biedny Antos
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 17:46   #3772
muszka66
Rozeznanie
 
Avatar muszka66
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 863
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

na nas sliwki nie dzialaja niestety.
muszka66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 17:46   #3773
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Tak, je i suszone i zwykłe a ostatnio nawet te z jabłkiem i nic nie pomaga
__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 17:54   #3774
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
no, ze obroci sie i juz tak zostaje a nie jak niektore dzieci sie turlaja
Teraz rozumiem, czyli Kubuś też się nie turla

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
My też mamy problem z koopką, nawet Wam ostatnio nie pisałam jaki
Antoś ma takie zaparcia, że strasznie płacze przy robieniu, aż się zachodzi. Muszę mu pomagać. Stajemy nad kibelkiem i staram się mu ułatwić, podciągam nózki pod bródkę, rozszerzam pośladki itp. Strasznie to wygląda. Robi takie twarde bobki jak dorosły. Łykamy Lactulosum, ale dopiero wczorraj zrobił bardziej plastelinową. Jak sie nie poprawi do konca tyg musze isc do pediatry.
O kurczę, biedny Antoś , a to się zaczęło, jak rozszerzyłaś dietę? Bo kojarzę, że jeszcze wtedy, gdy był tylko na cycu, ale nie jestem pewna
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 18:10   #3775
katarzynka00
Zakorzenienie
 
Avatar katarzynka00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7 345
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
a teraz zamarzylo mi sie ogromne zdjecie dzieciaczkow oprawione i wiszace na scianie

a jak ogromne?
w skali 1:1?
Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
My też mamy problem z koopką, nawet Wam ostatnio nie pisałam jaki
uuuu
wierze ze jest to meczace dla was dwóch
u nas od pierwszych dni byly problemy ze zrobieniem,potem nierobieniem i zatwardzeniami
odpukac, tfu tfu tfu zeby sie nie przyplątalo
Ja, no i Ania pomoglysmy naszym dzieciom smarujac odbyt oliwka.
W polaczeniu ze sliwkami,masazem brzuszka i dociskaniem kolanek do brzucha pokonalysmy temat
Co ile dni Antos robi kupke?

wlasnie jem kolacje
mmmm jaka pychotka.Jeszcze letni chlebek z sałata, ktory zapije zaraz sokie jablkowym z sokowirowki
Mial byc jeszcze pomidor, ale dojechac nie moze a ja glodna sie zrobilam, za to ...smarowanko
luxsus
jem nieprzyzwoicie brzydko/ nieapetycznie
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


katarzynka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 18:17   #3776
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość
a jak ogromne?
w skali 1:1?
no tak conajmniej 100x150
ale widze, ze ceny sa wysokie

poza tym chyba z moimi 7mln pixeli w aparacie raczej to nie przejdzie


a ja wcinam wlasnie ryz z warzywami na patelnie mniaaaam
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 18:26   #3777
katarzynka00
Zakorzenienie
 
Avatar katarzynka00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7 345
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
no tak conajmniej 100x150
ale widze, ze ceny sa wysokie

poza tym chyba z moimi 7mln pixeli w aparacie raczej to nie przejdzie


a ja wcinam wlasnie ryz z warzywami na patelnie mniaaaam
220zł? po ile u ciebie takie rzeczy?
ile jestes w stanie dac? 150?

a to ze 7mln pxl to wplasciwie nic nie znaczy...7 to czasem i komorki maja a zdjecie zdjeciu nierowne
jakosc jest wazna

Pekam z obżarstwa
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


katarzynka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 18:42   #3778
morska
Zadomowienie
 
Avatar morska
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 634
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cześć dziewczęta
Nadrobiłam tak piąte przez dziesiąte, bo nie wyrabiam czasowo
Weekend upłynął nam pod znakiem zakupów, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych Oglądałam m.in. mnóstwo krzesełek do karmienia i chyba wreszcie zdecydowałam, uf.
Dzięki informacjom Cass o promocjach ( ) polazłam też do Pepco i Tesco i coś tam faktycznie nabyłam
Wypatrzyłam tutaj, że faktycznie Dzidziuś ma płyn do prania i płyn do płukania ciekawe dlaczego w sklepach nie ma. Oczywiście nie mogłam się powstrzymać i zamówiłam płyn do płukania a i płatki do prania też są (Eleeri ) wzięłam tez z ciekawości żel do mycia &szampon Dzidziuś 2w1 .
No i w niedzielę miałam wizytę Mamy. Powiedzmy, że dało się przeżyć, ale - tu ukłon w stronę Babci Aannuullii - dziecko faktycznie trzeba nosić na rękach, bo chce zwiedzać mieszkanie, a nie tylko leżeć (Tymek akurat się bawił w łóżeczku) oraz nie wiem czy wiecie - musicie puszczać dzieciom Mozarta (akurat Tymek słuchał Mozarta dla Bobasa), bo "przy Mozarcie dzieci rosną".
A dzisiaj byliśmy w przychodni - Halina stwierdziła, że wszystko jest w porządku i pozwoliła zaszczepić Młodego a Ziajok waży 9400 g i mierzy tylko 69 cm <--- wydaje mi się coś maławo i nie wiem czy się martwić czy nie. Halina twierdzi, żeby nie, bo to 50 centyl.

Aha, i Miramej - cieszę się, że u Kubusia ze zdrowiem wszystko ok

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Kubuś też się tak składa, albo zaraz bęc na boczek . Obraca się tylko na brzuszek i to przez lewe ramię, przez drugą stronę i z powrotem już nie umie (kiedyś parę razy myknął na plecki, ale to z przypadku). Pupkę też podnosi, ale nie przesuwa się jeszcze do przodu.
A Tymek trochę i usiedzi, ale za to z pleców na brzuch wciąż się nie przewraca - przewrócił się wczoraj raz przypadkiem i dalej nic. Bez problemów przewraca się z brzucha w obie strony - przynajmniej tyle. I przesuwa się w różnych kierunkach. No i jeszcze ze 2 cm brakuje, żeby paluszki od stóp włożyć do buzi, ale jak się ma oponkę na brzuchu to co się dziwić, ze jeszcze się nie udało
Chyba Cass pisała, że weszła niedawno na jakiś wątek mamuś wcześniejszych i była w szoku co do postępów tamtych dzieci. Ja też kiedyś z miesiąc temu wlazłam na któryś i się załamałam, tamte dzieci tyle potrafiły, że więcej nie czytam, np. turlały się po 4 miesiącu Tymek daleko w tyle w porównaniu z nimi wypadał.

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
My też mamy problem z koopką, nawet Wam ostatnio nie pisałam jaki
Antoś ma takie zaparcia, że strasznie płacze przy robieniu, aż się zachodzi. Muszę mu pomagać. Stajemy nad kibelkiem i staram się mu ułatwić, podciągam nózki pod bródkę, rozszerzam pośladki itp. Strasznie to wygląda. Robi takie twarde bobki jak dorosły. Łykamy Lactulosum, ale dopiero wczorraj zrobił bardziej plastelinową. Jak sie nie poprawi do konca tyg musze isc do pediatry.
I jeszcze Antosiowi jagody niedawno zaserwowałaś czy się mylę?
__________________
Trollom stop!
...................

Edytowane przez morska
Czas edycji: 2010-01-19 o 18:30
morska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 18:44   #3779
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość
220zł? po ile u ciebie takie rzeczy?
ile jestes w stanie dac? 150?

a to ze 7mln pxl to wplasciwie nic nie znaczy...7 to czasem i komorki maja a zdjecie zdjeciu nierowne
jakosc jest wazna

Pekam z obżarstwa
nie wiem po ile sa u mnie - patrzalam na allegro i na necie ogolnie

ale mnie sie wydaje, ze moj aparat nie podola takiemu zdjeciu
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 18:55   #3780
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość

Co do spirali, to ja się raczej nigdy nie zdecyduję.
Po pierwsze metoda zakładani, brrrrrrr
Po drugie, kilka moich koleżanek ma i żadna nie jest zadowolona. A moją raczej te lepsze i droższe i polecane...
http://www.domzdrowia.pl/45434.html

Urządzam sypialnię, tzn dodatki, tapeta itp.
Czy mogę zamieścić linka lub kilka z wzorami. Czy będe zaśmiecała. Tak się czasami czuję..-ja chyba rzeczywiście mam coś dzisiaj z mózgiem. Jakaś czuję sie nie potrzebna...w ogóle...
A nie mam powodów - z Tz tem ok...sama nie wiem...
To poględziłam...
a czemu nie są zadowolone z Mireny?

Cytat:
Napisane przez AnnGe Pokaż wiadomość
no co ty ja nie boję się o tym mówić głośno. Wręcz sama zagaduję osoby które widzę że coś z dzieckiem jest nie tak. Jeżeli będziemy się znali będzie nam łatwiej.
Wiesz ja zauważyła problemy, takie istotne, właśnie po szczepionce MMRII. Doczytałam na różnych forach że nie tylko ja. Potem przeczytałam, że dzieci z autyzmem często mają problem z wydaleniem z organizmu konserwantów z żywności i ze szczepionek. To bardzo zatruwa je i jest problem z układem neurologicznym. I teraz pytanie: Czy szczepionka szkodzi, bo one już mają autyzm a ona to tylko pogłębia? CZy mają autyzm bo szczepionka im zaszkodziła? I czy gdyby nie to autyzm by się nie ujawnił wcale?? Fakt że pierwsze symptomy widoczne są około 1,5 -2,5 lat. Marcin ma stwierdzony autyzm atypowy, więc jest to lżejsza forma niż a. wczesnodziecięcy. Ja widzę teraz różnicę między nim a Milką. Mam jednak zamiar przesunąć to szczepienie choć o pół roku. Tak dla pewności. Myślę że dziecku tym krzywdy nie zrobię. Staram się patrzeć realnie na szczepionki. Są po to aby chronić. Znam z forum rodziców którym jakbyście powiedziały że szczepicie 6w1 to na stosie by was spalili. Wydali już kilka tysięcy na odtruwanie ze szczepionek, ale rezultaty są nie wiarygodne. Ja staram sie nie popadać w skrajności, szczepię tylko to co muszę, a MMR II przesunę jak się da. Każdy sam decyduje co zrobi, ja nie chcę ryzykować zdrowia Mili bo nie mam 100 % pewności że to przez szczepionkę. Faktem jest że gdzie pojade, tam mi wszyscy za szczepienia pytają, ciekawe dlaczego
a możesz napisać jakie różnice widzisz u swoich dzieci - na czym one polegają?

gratuluję siły w pracy z synkiem
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:05.