Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz.III - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-19, 22:00   #3841
katarzynka00
Zakorzenienie
 
Avatar katarzynka00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7 345
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Ładnie urósł, ostatnio pisałaś, że ma 69 cm.
Ja też nie umiem pływać
no to mnie zalatwilas
skad ta pamiec?
notujesz czy cofalas sie? tudziez wyszukiwarka?
przyznaj sie
Cytat:
Napisane przez Ania0104 Pokaż wiadomość
dziewczyn pożecie

nie mam fotki do tej ramki z gliną ... i tak myśle, czy tą pierwszą da sie jakos podreperować /Kasiu? / ... czy lepsza ta druga?
golasek ramkowy
pierwsza podreperowac tzn jakas redukcja czerownych oczek, bo zdaje sie ze delikatnie sa , no i pewnie wyostrzyc obraz i wykadrowac.Mysle ze sie da jak strasznie tobie na tej fotce zalezy
daj znac
ale dopiero jutro by to ruszył bo wybyl w 8km trase z psem i ja juz nie czekam az wroci.Wybacz

Cytat:
Napisane przez gorgulek Pokaż wiadomość
tanie to i dopoki nie stac mnie na ekspres cisnieniowy to moze to kupie
a ja bralam zawsze na raty rozne sprzety i co splacilam to bralam nowe, juz od kilku lat wciaz cos splacam
skonczylam poprzedni tv i dvd, to potem kupilam lapka.Lapka splacilam, to wzielam zamrażarke, jak tą splacilam to zeby byla ciaglosc to znowu cos wzielam a lista jest dluga ale aktualnie znowu place
Inaczej nie mialabym tylu rzeczy
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


katarzynka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 22:06   #3842
eleeri
Zakorzenienie
 
Avatar eleeri
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 455
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz



---------- Dopisano o 23:06 ---------- Poprzedni post napisano o 23:04 ----------

hmm nie mogłam dostac się na forum


i jeszcze jakieś syfy mi powyłaziły w poście

Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość
no i znowu zostalam opatrznie zrozumiana
smialam sie ze sposobu w jaki opisalas swoja kuchnie i zamilowanie do sprzetow

szkoda ze sie nie znamy.Wynika ze mam specyficzne poczucie humoru skoro odbieracie ze albo sie smieje albo dogryzam, a ja hamuje sie ze zlosliwosciami...

No ja juz tak mam sporo rzeczy ulatwiajacych
zabudowany piekarnik, mikorfala i druga 3szufladowa zamrazarka,mixer,sokowiró wka,blender-a nawet2, expres cisnieniowy do kawy,toster,opiekacz,tera z automat, niebawem parowar i krajalnica
i jak jeszcze chwile bym pomyslala to by sie conieco znalazalo, ale mąż chce poklikac wiec mu złaże i ide na tv
serio

a ja już nawet nie pamiętam co mam
ale duzo tego mam
musiałabym iść do kuchni i zerknąć, a nie che mi sie

nie mam expresu, bo kawy nie pijam - nie lubię - blee
tylko rozpuszczalną z mleczkiem lub śmietanką i to czasem


Cytat:
Napisane przez gorgulek Pokaż wiadomość
tez daleko
chociaz mam siostre w krakowie to juz by bylo chyba blizej co?


mnie tez niech ktos wygoni

a powiedz jak Mati sypia teraz? jest lepiej? widac poprawe?
daje rade zawsze zasnac bez swojego kochanego cycia i zawsze sam?
no w Krakowie to już bliżej

to ja wygonię Ciebie, a Ty mnie

Mati juz od kilkunastu dni jest szkolony (oczywiście przeze mnie , bo na męża nie ma co liczyć, bo on tylko dużo gada a mało robi)
do samodzielnego zasypiania
wypięłam się na wszystkie poradniki i opracowałam własny system
no więc, na początku zasypiał 0 23, potem 22, potem 21 a dzisiaj zasnął zaraz po kapieli o 20

najpierw zasypiał bez cyca przy zapalonej lampce ze mną przy boku, potem zasypiał bez cyca przy zgaszonej lampce ze mną przy boku,
dzisiaj zasnął z cycem, ale wzięłam go do odbicia i sie obudził,
zasypiał przy zgaszonym świetle sam w pokoju i zasnął, nawet nie kwękał
zobaczę jeszcze jutro, czy będzie jak dzisiaj
i oby juz tak zostało

tylko w nocy dalej sie budzi
jak nie na cycia to na smoczka

Cytat:
Napisane przez mayaha Pokaż wiadomość

ide spac
pokłociłam sie z TZ i mam doła i cisnienie mi skoczyło

co znów nawywijał
__________________
Nie dyskutuj z głupim.
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem

http://suwaczki.maluchy.pl/li-38235.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72900.png

eleeri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 22:13   #3843
Ania0104
Zakorzenienie
 
Avatar Ania0104
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 896
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość
no to mnie zalatwilas
skad ta pamiec?
notujesz czy cofalas sie? tudziez wyszukiwarka?
przyznaj sie

golasek ramkowy
pierwsza podreperowac tzn jakas redukcja czerownych oczek, bo zdaje sie ze delikatnie sa , no i pewnie wyostrzyc obraz i wykadrowac.Mysle ze sie da jak strasznie tobie na tej fotce zalezy
daj znac
ale dopiero jutro by to ruszył bo wybyl w 8km trase z psem i ja juz nie czekam az wroci.Wybacz

a ja bralam zawsze na raty rozne sprzety i co splacilam to bralam nowe, juz od kilku lat wciaz cos splacam
skonczylam poprzedni tv i dvd, to potem kupilam lapka.Lapka splacilam, to wzielam zamrażarke, jak tą splacilam to zeby byla ciaglosc to znowu cos wzielam a lista jest dluga ale aktualnie znowu place
Inaczej nie mialabym tylu rzeczy
niezła jest, no nie

chyba już sie zdecydowałam na tego golaska ... ale zanim wpadłam na to, zeby go wyciac z całego zdjecia to miałam tylko to pierwsze takie roześmiane - dziękuję za chęci, ale chyba nie będę męczyć Twojego małża

a tak wogóle to niezła trasa ... 8 km

jak tak czytam o Waszych sprzętach kuchennych to śmiać mi sie chce z mojego małża ... ostatnio mi zakomunikował, ze jak będziemy sie wprowadzac do nowego domku, to będziemy mieć wszystko oprócz kuchi, bo już nam kasy nie wysarczy - a kuchnia droooga! ... więc będę miała w kuchni piekarnik z kuchnią i zlewozmywak ... reszty brak

---------- Dopisano o 23:13 ---------- Poprzedni post napisano o 23:08 ----------

Cytat:
Napisane przez eleeri Pokaż wiadomość
Mati juz od kilkunastu dni jest szkolony (oczywiście przeze mnie , bo na męża nie ma co liczyć, bo on tylko dużo gada a mało robi)
do samodzielnego zasypiania
wypięłam się na wszystkie poradniki i opracowałam własny system
no więc, na początku zasypiał 0 23, potem 22, potem 21 a dzisiaj zasnął zaraz po kapieli o 20

najpierw zasypiał bez cyca przy zapalonej lampce ze mną przy boku, potem zasypiał bez cyca przy zgaszonej lampce ze mną przy boku,
dzisiaj zasnął z cycem, ale wzięłam go do odbicia i sie obudził,
zasypiał przy zgaszonym świetle sam w pokoju i zasnął, nawet nie kwękał
zobaczę jeszcze jutro, czy będzie jak dzisiaj
i oby juz tak zostało

tylko w nocy dalej sie budzi
jak nie na cycia to na smoczka
no to ... ale ciiii, żeby mu się nie odmienilo

Bartek jeden raz usnął sam w łóżeczk i na tym sie skończyło ... no czasem usnie bez cyca, leżać koło mnie przy zgaszonej lampce

.........
to ja też spadam spać ... dobranoc
__________________


Bartuś
- 15.07.09 r.
Dawidek - 13.06.14 r.
Ania0104 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 22:16   #3844
eleeri
Zakorzenienie
 
Avatar eleeri
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 455
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cytat:
Napisane przez Ania0104 Pokaż wiadomość
dziewczyn pożecie

nie mam fotki do tej ramki z gliną ... i tak myśle, czy tą pierwszą da sie jakos podreperować /Kasiu? / ... czy lepsza ta druga?
ale słodziak

Cytat:
Napisane przez Ania0104 Pokaż wiadomość

jak tak czytam o Waszych sprzętach kuchennych to śmiać mi sie chce z mojego małża ... ostatnio mi zakomunikował, ze jak będziemy sie wprowadzac do nowego domku, to będziemy mieć wszystko oprócz kuchi, bo już nam kasy nie wysarczy - a kuchnia droooga! ... więc będę miała w kuchni piekarnik z kuchnią i zlewozmywak ... reszty brak

a lodówka


spadam i ja bo internet coś mi się wyłącza i działa mi na nerwy, myślałam, że młody mi się zbudzi i szybciej się zwinę a on dalej śpi
już całe 3 godziny
hmm pewnie sie zbudzi jak ja się położę
__________________
Nie dyskutuj z głupim.
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem

http://suwaczki.maluchy.pl/li-38235.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72900.png

eleeri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 23:40   #3845
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

uuu widze, ze mamuski chrapia wszystkie a gdzie nocna zmiana? nie wspominajac juz o sylce a czy ona przypadkiem nie mowila, ze moze jej nie byc czy cos? nie moge skojarzyc

ja czekalam na TZ, zrobilam mu kapiel i podgrzalam kolacje, siedzi w wannie wiec ja sie juz oddalam do wyrka

nie wiem jak ja jutro wstane - chociaz i tak pewnie nie bede mogla zasnac do 2

---------- Dopisano o 00:40 ---------- Poprzedni post napisano o 00:36 ----------

hmm nie sylka nic nie pisala, w ostatnim poscie pisala, ze Damiana boli gardlo i chyba trzeba bedzie lekarza - kurcze mam nadzieje, ze nic powazniejszego z tego nie wyniknelo a moze sylka czasu nie ma yhmmm
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 01:07   #3846
morska
Zadomowienie
 
Avatar morska
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 634
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
Za prąd...3200 ...to rachunek od września, ale my nie mamy gazu w bloku - wszystko jest na prąd (woda, ogrzewanie...)


nienawidzę rachunków....
Współczuję rachunków. Wiem, co czujesz, bo sama mieszkałam kilka lat w mieszkaniu, gdzie wszystko było na prąd i zimą, przez elektryczne ogrzewanie, płaciłam za prąd po ok. 1400 zł co dwa miesiące. I to było oszczędnie używane, czyt. wcale nie było ciepło w środku. Szlag mnie trafiał jak tyle kasy miałam dać za jeden rachunek. Dlatego już tam nie mieszkam

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
morska zapomnialam pogratulowac pieknej wagi
Chociaż wolałabym, żeby miał mniejszą wagę, a większy wzrost

---------- Dopisano o 02:07 ---------- Poprzedni post napisano o 02:06 ----------

Cytat:
Napisane przez eleeri Pokaż wiadomość
aha i nie bez znaczenia jest to czym karmione jest dziecko
mam wrażenie, że niemowlęta karmione modyfikowanym są mocniejsze i szybciej wszystko robią
tak samo te które jedzą normalne jedzenie, ale nie to słoiczkowe
Wiesz, że też mi gdzieś mignął taki tekst? może coś w tym jest.

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
a) Na jakie krzesełko się zdecydowałaś?

b) Co kupiłaś? Pochwal się

c) Cieszę się, że przeżyliście wizytę mamy , dobre rady zanotowane

d) Super wyniki Tymek osiągnął , przy okazji - spóźnione buziaki dla Niego z okazji skończenia pół roku

e) Ja bym chciała, żeby Kubuś robił już różne rzeczy, ale poczekam i wierzę, że się doczekam. Najważniejsze, żeby był zdrowy

f) Ja zauważyłam, ale się wtedy nie odzywałam

g) Napiszesz mi co było dalej z rozszerzaniem diety? Oczywiście, jak znajdziesz na to czas.
Musiałam wypunktować, żeby niczego nie pominąć
a) Pokażę kiedy indziej albo jak przyjdzie, bo teraz na allegro wyskakuje komunikat, że od 0:00 do 6:00 jest przerwa techniczna i nie działa
b) A różne różności nie ma się czym chwalić
Głównie ogromny zapas słoiczków Tymkowych, jakieś ubranka dla tegoż (najbardziej jestem zadowolona ze spodenek dresowych za 9,99 zl z Pepco, bardzo mi się "widzą" ), kupiłam też już przez net "Język niemowląt" i "Język dwulatka" oraz "Gry i zabawy z niemowlakami" - zastanawiałam się nad nimi, bo niby już pół roku za nami, ale uznałam, że jeszcze się może przydać, bo przed nami następne 6 miesięcy jako niemowlę
I jeszcze dwie grzechotko-gryzaki z Chicco, i kilka kosmetyków dla Tymka z Bübchen'a do przetestowania, dla siebie worki próżniowe, bo się nie mieszczę w szafach , dla męża balsam do masażu, którym mnie będzie masował i sama nie wiem co jeszcze.. takie tam pierdołki
c)
d) spóźnione, ale tak samo słodkie, jak punktualne
e) właśnie. Ja się cieszę tym, co Tymek robi, nieważne jak niedoskonale
f)
g) Oczywiście, tylko nie pamiętam na czym skończyłam Mogę napisać cały miesiąc od początku, bo jutro (właściwie dzisiaj) już miesiąc stuknie
A Wy już zaczęliście?
__________________
Trollom stop!
...................

Edytowane przez morska
Czas edycji: 2010-01-20 o 02:08
morska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 01:08   #3847
morska
Zadomowienie
 
Avatar morska
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 634
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cytat:
Napisane przez eleeri Pokaż wiadomość
przy Mozarcie
a przy Bachu nie rosna ?
albo przy Chopinie ?

no piękna waga
a wzrost dobry przecież

ja bym się zbytnio innymi dziećmi nie sugerowała
No ba, też o to zapytałam, a Mamie mina zrzedła i stwierdziła, że w ogóle przy klasycznej widocznie rosną



Ee, ja się nie sugeruję, tylko się zdziwiłam. Więcej już nie czytam, bo w sumie po co? I tak jestem zapatrzona w Tymulę

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Zapewniam, że mój Małż swoje za uszami ma , ale i tak jest całkiem do rzeczy

A mój Małż czasem nie rozumie i twierdzi, że nie umie mówić szeptem
Mój też jest całkiem, całkiem ale ktoś musiał mi zrównoważyć problemy z Mamą
I to samo mówi

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
morska, a gdzie zdjęcia Tymka z ostatniej imprezki?
coś nowego postaram się wstawić niebawem
__________________
Trollom stop!
...................

Edytowane przez morska
Czas edycji: 2010-01-20 o 01:09
morska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-20, 02:01   #3848
morska
Zadomowienie
 
Avatar morska
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 634
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cytat:
Napisane przez gorgulek Pokaż wiadomość
wlasnie morska jak sie sprawdza Twoj uspokajacz?
Ee, Tymek na to może i spojrzy, ale do spania Go to nie nastraja, raczej zaczyna gadać do tych światełek na suficie. Już bardziej ja lubię oglądać Przydaje się nam tylko gdy czasem w nocy Tymek się obudzi jak np. zmieniam pampersa, albo i sam i się rozbawia, to na szafce nocnej mam ten uspokajacz i włączam samą muzykę. Gdybym miała wybierać jeszcze raz, to wybrałabym jednak coś innego.

Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość
Morska...ja o ciebie tez pytalam jednego dnia noca


Cytat:
Napisane przez eleeri Pokaż wiadomość
no zapomniałam się pochwalić

świetlik super sprawa
zaraz jak przyszedł został poddany kąpieli i sterylizacji

młody jak go zobaczył grającego to zrobił wielkie oczy ale nie beczał,
a teraz to się chichra do niego szczególnie jak leży na ukochanym przewijaku, w pokoju jest ciemno a świetlik świeci, gra i tańczy
a dzisiaj sam go włączył, ale to chyba przez przypadek

tylko za głosno gra a nie mozna go ściszyc

właśnie! Też miałam kupić albo konika, albo świetlika. Tylko nie wiem, co wybrać

Cytat:
Napisane przez Ania0104 Pokaż wiadomość
no! jesteś nareszcie! ... własnie soie o Tobie dzisiaj myslałam - jak przeżyłas wizytę mamy ... cieszę się, ze nie yło aż tak źle

noooo pięknie Tymek waży! ... Barte to przy nim szczypiorek konkretny /72 cm i 7,300/
... a kto to Halina?

Ja sobie wymyśliłam plan awaryjny ... gdyby wszystko zawiodło to zrobię odbitki rączek na kartce ... tylko nie wiem czy do tego farbki plakatowe sie nadają

a tam szczypiorek, nie grubas po prostu i przynajmniej wzrost poważny, a mój taki kurdupel
Halina to pediatra Tymka, której nie okazuję należytego szacunku
i planuję zmienić, ale nie wiem czy się uda.

Też robiłam odbicia z farbką Malowałam takimi zwykłymi akwarelowymi

---------- Dopisano o 03:01 ---------- Poprzedni post napisano o 02:30 ----------

Cytat:
Napisane przez mayaha Pokaż wiadomość
wow
a my na 68....
Ale mój okazuje się i tak ma 69cm Ubrankami nie ma co się sugerować, bo różne firmy = różne wymiary

Cytat:
Napisane przez Ania0104 Pokaż wiadomość
nie mam fotki do tej ramki z gliną ... i tak myśle, czy tą pierwszą da sie jakos podreperować /Kasiu? / ... czy lepsza ta druga?
Na obu ładnie Bartuś wygląda, ale ta na golaska - boska

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
uuu widze, ze mamuski chrapia wszystkie a gdzie nocna zmiana? nie wspominajac juz o sylce a czy ona przypadkiem nie mowila, ze moze jej nie byc czy cos? nie moge skojarzyc

---------- Dopisano o 00:40 ---------- Poprzedni post napisano o 00:36 ----------
hmm nie sylka nic nie pisala, w ostatnim poscie pisala, ze Damiana boli gardlo i chyba trzeba bedzie lekarza - kurcze mam nadzieje, ze nic powazniejszego z tego nie wyniknelo a moze sylka czasu nie ma yhmmm
No właśnie, też o Niej myślę, tak długo Jej nie ma i tak nagle zniknęła, a była chyba codziennie
__________________
Trollom stop!
...................

Edytowane przez morska
Czas edycji: 2010-01-20 o 01:36
morska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 05:30   #3849
nerwusek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 141
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cytat:
Akurat sypialnię mamy w miarę nowoczesną
http://allegro.pl/item883306045_larg...h_pokolen.html
Mam tę samą tylko że ze srebrnymi dodatkami. Dokupimy jeszcze dużą szafę, bo jak kupowaliśmy ten zestaw 3 lata temu to myśleliśmy że się nie przyda. A teraz dzidzia i brakuje półek.
Muszę odświeżyć sypialnie, teraz mam białe ściany a ściana na której jest zagłówek łóżka jest czerwona. Chyba tapetę na to położę bo nie wiem jak tę farbę usunąć nie niszcząc gładzi.
__________________
Mama czuwa Mama wie
Czego każde dziecko chce
Mama kocha Mama wie najlepiej
Czego mi brakuje
Czego potrzebuje
Mama kocha Mama wie najlepiej

Arka Noego "Mama Królowa"
nerwusek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 06:23   #3850
frida110
Zakorzenienie
 
Avatar frida110
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 998
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość
oni non stop mieli ogrzewanie podlogowe wlaczone nawet jak cieplo bylo
a cieplo unosi sie do gory i ja podlogi mialam cieple jak boso chodzilam i ukrop w domu
oby jutro zrobil jak obiecal
trzymajcie kciuki bo to ma wielka moc


Cytat:
Napisane przez arinitti Pokaż wiadomość
Frida, ja Ci moge podpowiedzieć z tymi suchymi plamkami:
przede wszystkim do prania nie żaden tam "normalny" proszek (jak
Persil) w odsłonie Sensitive, a tylko i wyłącznie dla dzieci: Jelp, Dzidziuś itp.
No i bez żadnego płynu, nawet najdelikatniejszego, do płukania.
Aha - wy też powinniście z małżem prac swoje rzeczy w tym dla dzieci.
No i jeszcze robić zawsze dodatkowe płukanie.
Poza tym - do kąpieli: Emoliu, Oilatum (lub tańszy Oillan), no i kąpiel
niekoniecznie codziennie, ale np. co 2-gi dzień.
Pokarmy wprowadzać pojedynczo, żeby wiedzieć, co dziecko uczula.
Iść do alergologa.
Reszta jak zjem kolację
Jesteś Wielka czekam na ciąg dalszy Lecę dzisiaj po proszek dla dzieci.

Dzień dobry. Ale się wczoraj rozpisałyście. Wchodzę dzisiaj na wątek, a tu prawie 5 stron do nadrobienia.

Svinecko wstawiałaś kiedyś zdjęcie swoich zakupów Japan i tam był taki sweterek tunika (biały z różem, na dwa guziki) ile wyniósł Cię jego ogólny koszt? Bo takie same (albo podobne) są na allegro w cenie 33 zł + 20 zł koszt przesyłki.

7 dzień diety pora rozpocząć. Nie mogę się doczekać jej końca, ale nie ze względu na ochotę na jedzenie, tylko na jej wyniki. Strasznie niecierpliwa jestem
frida110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 06:51   #3851
magi77
Wtajemniczenie
 
Avatar magi77
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 359
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cześć
Jestem mega niewyspana Maciek koncertował od kąpieli do 22.15 W nocy też się wybudzał, a dodatkowo kręgosłup mi nawalił. Idę Małego oporządzić, zajrzę później
__________________

Zawsze trzeba mieć nadzieję na lepsze jutro...

MACIEJKA SYNEK KOCHANY
20-07-2009
magi77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-20, 07:43   #3852
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cześć

Cytat:
Napisane przez Ania0104 Pokaż wiadomość
no właśnie nie wiem jak ta dr go zmierzyła ... mam taki Pamiętnik Malucha i na 6 m*cy chciłam wpisać jego wzrost i wagę - zmierzyłam go a tu 72 cm
A jak u Was mierzą?

Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość
no to mnie zalatwilas
skad ta pamiec?
notujesz czy cofalas sie? tudziez wyszukiwarka?
przyznaj sie
Nie notuję, ani nie szukałam. Jakoś tak mi zostało w pamięci, może dlatego, że Ania pisała to, gdy podawałam wzrost Kuby.

Cytat:
Napisane przez eleeri Pokaż wiadomość
Mati juz od kilkunastu dni jest szkolony (oczywiście przeze mnie , bo na męża nie ma co liczyć, bo on tylko dużo gada a mało robi)
do samodzielnego zasypiania
wypięłam się na wszystkie poradniki i opracowałam własny system
no więc, na początku zasypiał 0 23, potem 22, potem 21 a dzisiaj zasnął zaraz po kapieli o 20

najpierw zasypiał bez cyca przy zapalonej lampce ze mną przy boku, potem zasypiał bez cyca przy zgaszonej lampce ze mną przy boku,
dzisiaj zasnął z cycem, ale wzięłam go do odbicia i sie obudził,
zasypiał przy zgaszonym świetle sam w pokoju i zasnął, nawet nie kwękał
zobaczę jeszcze jutro, czy będzie jak dzisiaj
i oby juz tak zostało
i

Cytat:
Napisane przez Ania0104 Pokaż wiadomość
jak tak czytam o Waszych sprzętach kuchennych to śmiać mi sie chce z mojego małża ... ostatnio mi zakomunikował, ze jak będziemy sie wprowadzac do nowego domku, to będziemy mieć wszystko oprócz kuchi, bo już nam kasy nie wysarczy - a kuchnia droooga! ... więc będę miała w kuchni piekarnik z kuchnią i zlewozmywak ... reszty brak
Wyproś chociaż lodówkę
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 07:47   #3853
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
hmm nie sylka nic nie pisala, w ostatnim poscie pisala, ze Damiana boli gardlo i chyba trzeba bedzie lekarza - kurcze mam nadzieje, ze nic powazniejszego z tego nie wyniknelo a moze sylka czasu nie ma yhmmm
Pisałam do Niej PW, ale się nie odezwała

Cytat:
Napisane przez morska Pokaż wiadomość
Musiałam wypunktować, żeby niczego nie pominąć
a) Pokażę kiedy indziej albo jak przyjdzie, bo teraz na allegro wyskakuje komunikat, że od 0:00 do 6:00 jest przerwa techniczna i nie działa
b) A różne różności nie ma się czym chwalić
Głównie ogromny zapas słoiczków Tymkowych, jakieś ubranka dla tegoż (najbardziej jestem zadowolona ze spodenek dresowych za 9,99 zl z Pepco, bardzo mi się "widzą" ), kupiłam też już przez net "Język niemowląt" i "Język dwulatka" oraz "Gry i zabawy z niemowlakami" - zastanawiałam się nad nimi, bo niby już pół roku za nami, ale uznałam, że jeszcze się może przydać, bo przed nami następne 6 miesięcy jako niemowlę
I jeszcze dwie grzechotko-gryzaki z Chicco, i kilka kosmetyków dla Tymka z Bübchen'a do przetestowania, dla siebie worki próżniowe, bo się nie mieszczę w szafach , dla męża balsam do masażu, którym mnie będzie masował i sama nie wiem co jeszcze.. takie tam pierdołki
c)
d) spóźnione, ale tak samo słodkie, jak punktualne
e) właśnie. Ja się cieszę tym, co Tymek robi, nieważne jak niedoskonale
f)
g) Oczywiście, tylko nie pamiętam na czym skończyłam Mogę napisać cały miesiąc od początku, bo jutro (właściwie dzisiaj) już miesiąc stuknie
A Wy już zaczęliście?

a) OK, a to jest jakieś "wątkowe"?

b) Jak to nie ma się czym chwalić? Fajne rzeczy . Ciekawe, czy przydatna będzie ta książka "Gry i zabawy z niemowlakami"? Tytuł brzmi zachęcająco



Kuba ma taką grzechotkę "konik morski" z FP i ona jest 3+, ale chyba oszaleli, twarde to i ciężkie , ostatnio tak sobie nią walnął w brew, że aż się rozpłakał

g) Byłabym Ci bardzo wdzięczna , jak nie chce Ci się pisać, to może cyknij fotkę tej kartki i daj na PW? Miałabym ładnie usystematyzowane. (A skończyłaś na przemycaniu brokułów do marchewki z ziemniaczkami, a na deser była gruszka )
My nie zaczęliśmy, bo przyszło to zakażenie i głowy już do tego nie miałam

Cytat:
Napisane przez morska Pokaż wiadomość
Mój też jest całkiem, całkiem ale ktoś musiał mi zrównoważyć problemy z Mamą
I to samo mówi

coś nowego postaram się wstawić niebawem
Może to rzeczywiście dla niektórych aż takie trudne?



Cytat:
Napisane przez morska Pokaż wiadomość
Ee, Tymek na to może i spojrzy, ale do spania Go to nie nastraja, raczej zaczyna gadać do tych światełek na suficie. Już bardziej ja lubię oglądać Przydaje się nam tylko gdy czasem w nocy Tymek się obudzi jak np. zmieniam pampersa, albo i sam i się rozbawia, to na szafce nocnej mam ten uspokajacz i włączam samą muzykę. Gdybym miała wybierać jeszcze raz, to wybrałabym jednak coś innego.
Zawsze jakiś pożytek - mama się uspokoi
Może Tymek zacznie się później tym interesować
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 07:57   #3854
eleeri
Zakorzenienie
 
Avatar eleeri
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 455
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Bry

moje dziecko mnie cały czas zadziwia
spał nieprzerwanie od 20 do 2 kiedy to ja go zbudziłam bo myślałam już że cyce mi eksplodują

a potem jak go już obudziłam to budził mi się na smoczka co chwilkę tzn, co godzinę, dwie
o 6 już był wyspany, ale dostał cycia i smoka i pospał do 7.30 i wtedy był już definitywny koniec spania

teraz jęczy a ja czekam na śniadanie, małż robi
pranie młodego się pierze a ja doszłam do wniosku żę nie wychodzi w tym wszystkim co mu kupiłam
samych spodni na teraz ma chyba z 20 par

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość

hmm nie sylka nic nie pisala, w ostatnim poscie pisala, ze Damiana boli gardlo i chyba trzeba bedzie lekarza - kurcze mam nadzieje, ze nic powazniejszego z tego nie wyniknelo a moze sylka czasu nie ma yhmmm
może ktoś ma do nie tel ?
może by wysłać sms-a

Cytat:
Napisane przez morska Pokaż wiadomość

Musiałam wypunktować, żeby niczego nie pominąć
a) Pokażę kiedy indziej albo jak przyjdzie, bo teraz na allegro wyskakuje komunikat, że od 0:00 do 6:00 jest przerwa techniczna i nie działa
b) A różne różności nie ma się czym chwalić
Głównie ogromny zapas słoiczków Tymkowych, jakieś ubranka dla tegoż (najbardziej jestem zadowolona ze spodenek dresowych za 9,99 zl z Pepco, bardzo mi się "widzą" ), kupiłam też już przez net "Język niemowląt" i "Język dwulatka" oraz "Gry i zabawy z niemowlakami" - zastanawiałam się nad nimi, bo niby już pół roku za nami, ale uznałam, że jeszcze się może przydać, bo przed nami następne 6 miesięcy jako niemowlę
I jeszcze dwie grzechotko-gryzaki z Chicco, i kilka kosmetyków dla Tymka z Bübchen'a do przetestowania, dla siebie worki próżniowe, bo się nie mieszczę w szafach , dla męża balsam do masażu, którym mnie będzie masował i sama nie wiem co jeszcze.. takie tam pierdołki
c)
d) spóźnione, ale tak samo słodkie, jak punktualne
e) właśnie. Ja się cieszę tym, co Tymek robi, nieważne jak niedoskonale
f)
g) Oczywiście, tylko nie pamiętam na czym skończyłam Mogę napisać cały miesiąc od początku, bo jutro (właściwie dzisiaj) już miesiąc stuknie
A Wy już zaczęliście?
aleś się obkupiła
najbardziej mi się podoba ten balsam "dla męża"



Cytat:
Napisane przez morska Pokaż wiadomość
No ba, też o to zapytałam, a Mamie mina zrzedła i stwierdziła, że w ogóle przy klasycznej widocznie rosną



Ee, ja się nie sugeruję, tylko się zdziwiłam. Więcej już nie czytam, bo w sumie po co? I tak jestem zapatrzona w Tymulę


Mój też jest całkiem, całkiem ale ktoś musiał mi zrównoważyć problemy z Mamą
I to samo mówi


coś nowego postaram się wstawić niebawem


i tak byc powinno

Cytat:
Napisane przez morska Pokaż wiadomość
właśnie! Też miałam kupić albo konika, albo świetlika. Tylko nie wiem, co wybrać


Halina to pediatra Tymka, której nie okazuję należytego szacunku
i planuję zmienić, ale nie wiem czy się uda.
ja też nie wiedziałam co kupić w dodatku nie wiedziałam jak młody zareaguje na taką zabawkę i kupiłam świetlika używanego, bo był dużo tańszy ale nie żałuję, wygląda jak nowy

myslałam że jesteś z nią na "ty"


Cytat:
Napisane przez magi77 Pokaż wiadomość
Cześć
Jestem mega niewyspana Maciek koncertował od kąpieli do 22.15 W nocy też się wybudzał, a dodatkowo kręgosłup mi nawalił. Idę Małego oporządzić, zajrzę później
biedaku
__________________
Nie dyskutuj z głupim.
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem

http://suwaczki.maluchy.pl/li-38235.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72900.png

eleeri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 08:17   #3855
Cassandra 23
Zakorzenienie
 
Avatar Cassandra 23
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...małe miasteczko...
Wiadomości: 5 488
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Witam

Dzisiaj sie nie wyspałam. Kuba znow płakał w nocy, wiercił sie. Zeba nadal brak Posmarowałam zelem i usnał wiec wychodzi na to, ze to jednak zabki mu dokuczają.
Teraz siedzi obok mnie w chodziku i bawi sie czym popadnie

Dzieki dziewczyny. Ja bardzo lubie pływac i chyba robie to całkiem niezle myslałam, ze bede miała słabsza kondycje bo nie pływałam juz chyba 2 lata. Ale sama sie zdziwiłam. Jeszcze bym pływała ale czas sie skonczył. Mielismy isc teraz w piatek albo sobote ale dostane @ no i bedziemy musieli przełozyc wyjscie a juz dzisiaj bym poszłam. Nic mnie nie boli, nie mam zakwasów
__________________
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze
^^^Moje skarby^^^

Jakub 20 czerwca 2009 r.
Blanka
15 września 2011 r
.

Cassandra 23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 08:26   #3856
gorgulek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 6 591
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Świetlik taki: http://allegro.pl/item882124544_playskool_l ullaby_gloworn_swiecaca_g lowka.html


Ja mogę to polecić, chociaż wiadomo, każdy lubi coś innego. Myślę, że warto spróbować
dzieki za link
teraz juz kojarze

poczekam do wyplaty i zapisze na liscie zakupow


Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
i dobrze zrobiłaś
ja jestem wściekła, bo gdybym sama się tym zajęła to już bym miała dawno gotowe prezenty
a tak dupa i to na całej linii - małż jak zawsze wszystko na ostatnią chwilę



plan dobry, ale ja jestem i tak zła na maxa - mojej mamie chyba kupię inną ramkę, a reszta jest dla strony małża i oni niech sobie mają tą kupę


Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość
a ja bralam zawsze na raty rozne sprzety i co splacilam to bralam nowe, juz od kilku lat wciaz cos splacam
skonczylam poprzedni tv i dvd, to potem kupilam lapka.Lapka splacilam, to wzielam zamrażarke, jak tą splacilam to zeby byla ciaglosc to znowu cos wzielam a lista jest dluga ale aktualnie znowu place
Inaczej nie mialabym tylu rzeczy
to na pewno mysl
tylko ze my mamy juz raty i za duzo ich teraz wyjdzie
musze poczekac az splacimy
bo my bierzemy tez na inne rzeczy od meza z pracy z kasy zapomogowo-pozyczkowej i tam jest bez odsetek a sprzet zamawiamy przez internet bo duzo taniej wychodzi niz w sklepie


Cytat:
Napisane przez eleeri Pokaż wiadomość
hmm nie mogłam dostac się na forum


no w Krakowie to już bliżej

to ja wygonię Ciebie, a Ty mnie

Mati juz od kilkunastu dni jest szkolony (oczywiście przeze mnie , bo na męża nie ma co liczyć, bo on tylko dużo gada a mało robi)
do samodzielnego zasypiania
wypięłam się na wszystkie poradniki i opracowałam własny system
no więc, na początku zasypiał 0 23, potem 22, potem 21 a dzisiaj zasnął zaraz po kapieli o 20

najpierw zasypiał bez cyca przy zapalonej lampce ze mną przy boku, potem zasypiał bez cyca przy zgaszonej lampce ze mną przy boku,
dzisiaj zasnął z cycem, ale wzięłam go do odbicia i sie obudził,
zasypiał przy zgaszonym świetle sam w pokoju i zasnął, nawet nie kwękał
zobaczę jeszcze jutro, czy będzie jak dzisiaj
i oby juz tak zostało

tylko w nocy dalej sie budzi
jak nie na cycia to na smoczka
myslalam ze juz poszlas spac a Ty walczylas

jade niedlugo do krakowa to moze zajrze
wodki nie pije, o metrazu tez nic nie bede mowila i nie bede pouczala jak nosic Matiego

wszystko wskazuje ze jednak jest coraz lepiej
ciesze sie i mam nadzieje ze bedzie juz ladnie zasypial sam


Cytat:
Napisane przez Ania0104 Pokaż wiadomość
jak tak czytam o Waszych sprzętach kuchennych to śmiać mi sie chce z mojego małża ... ostatnio mi zakomunikował, ze jak będziemy sie wprowadzac do nowego domku, to będziemy mieć wszystko oprócz kuchi, bo już nam kasy nie wysarczy - a kuchnia droooga! ... więc będę miała w kuchni piekarnik z kuchnią i zlewozmywak ... reszty brak


Cytat:
Napisane przez magi77 Pokaż wiadomość
Cześć
Jestem mega niewyspana Maciek koncertował od kąpieli do 22.15 W nocy też się wybudzał, a dodatkowo kręgosłup mi nawalił. Idę Małego oporządzić, zajrzę później



Cytat:
Napisane przez eleeri Pokaż wiadomość
moje dziecko mnie cały czas zadziwia
spał nieprzerwanie od 20 do 2 kiedy to ja go zbudziłam bo myślałam już że cyce mi eksplodują

a potem jak go już obudziłam to budził mi się na smoczka co chwilkę tzn, co godzinę, dwie
o 6 już był wyspany, ale dostał cycia i smoka i pospał do 7.30 i wtedy był już definitywny koniec spania

teraz jęczy a ja czekam na śniadanie, małż robi
pranie młodego się pierze a ja doszłam do wniosku żę nie wychodzi w tym wszystkim co mu kupiłam
samych spodni na teraz ma chyba z 20 par



może ktoś ma do nie tel ?
może by wysłać sms-a
a mialam Ciebie pytac jak nocka minela
pieknie pospal

u nas to samo
Zuzia ma tyle ciuchow a w niektorych praktycznie nie chodzila

wydaje mi sie ze nikt nie ma
bo juz pytalam


dzien dobry
nadrobilam a teraz ide na sniadanko bo zoladek do kregoslupa mi przyrasta
gorgulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 08:26   #3857
nerwusek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 141
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Akrobacje młodej

Tak zawzięcie trenuje że aż purka dupką i ogląda się co to .... hehehe
__________________
Mama czuwa Mama wie
Czego każde dziecko chce
Mama kocha Mama wie najlepiej
Czego mi brakuje
Czego potrzebuje
Mama kocha Mama wie najlepiej

Arka Noego "Mama Królowa"
nerwusek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 08:31   #3858
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

hej
zaspalismy do przedszkola

dlaczego noc jest taka krotka

niech jedza to sniadanie i spadaja bo potrzebuje jeszcze do lozka

Cytat:
Napisane przez frida110;16580906[B
Svinecko[/B] wstawiałaś kiedyś zdjęcie swoich zakupów Japan i tam był taki sweterek tunika (biały z różem, na dwa guziki) ile wyniósł Cię jego ogólny koszt? Bo takie same (albo podobne) są na allegro w cenie 33 zł + 20 zł koszt przesyłki.
nie jestem w stanie Ci teraz na to odpowiedziec bo juz go nie ma na tej str a ja nie mam zapisane i zawsze zamawialam kilka rzeczy

ale on chyba kosztowal ok 5$, z przesylka jakies 30zl pewnie wyszedl
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 08:39   #3859
arinitti
Raczkowanie
 
Avatar arinitti
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 461
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Dzieńdoberek

Nie mogłam wczoraj dokończyć relacji dla Fridy, bo miałam atak kolki

wątrobowej . Mało brakowało, a musiałabym płacić za nieuzasadnione

wezwanie karetki - a czy ja potrafię oszacować, czy jest zagrożenie

życia, jeśli napier........ mnie jak cholera od 1 do 5.40, nie moge spać,

siedzieć, leżeć itp., No-spa forte nie pomaga i już nie wyrabiam, a

dodam, że na ból dość odporna jestem? I tak mi ratownicy oraz lekarz

w szpitalu sugerowali, że sobie taksówkę z karetki zrobiłam i że

następnym razem brać taxi i jechać sama do szpitala lub na ostry

dyżur. I że nie wyglądam na taką, co ją boli. Fakt, że ból mi zelżał około

6-7, ale i tak mnie cały czas ćmi. Fakt, że wzywałam pogotowie juz 4 raz

od września - ale czekam na operację, pilnuję diety itp. Nawet recepty

mi nie chcieli wypisać, musiałam tłuc się do domu z powrotem.


Eh, i weź tu .... rób zlecenie... A mam pilną robote właśnie "na

przedwczoraj", poza tym szukam pracy, bo mi się zasiłek skończył i w

ogóle jest nie teges z kasą - jak szybko (czyt. do końca stycznia)

czegoś nie znajdę, to skończymy pod mostem

Dobrze, że moja kochana Mama i Teść spisują się wyśmienicie i zajmują małą.Mogę wysyłać cv i robić zlecenia, choc płacą czasem za kilka miesiecy (specyfika pracy).



A teraz mądrości od alergologa dla Fridy (i nie tylko) :

generalnie jest kilka typów alergii, ale najczęściej spotykane są 2: atopowe zapalenie skóry (AZS) i pokrzywka.

AZS - objawy: ból brzucha, kaszel, zablokowany nos

Pokrzywka - objawy: biegunka, duszności, wodnisty katar

AZS - czas wystąpienia reakcji wynosi 3-5 dni i zależy od ilości alergenu (tzn. mała dawka może nie uczulać, ale podwojona już tak), pokrzywka - od 20 min. do 24 godzin (i wszystko jedno, czy zjesz 1 orzeszek, czy 20 deko, i tak cię uczuli).

AZS - za 2 miesiące można próbować wprowadzić z powrotem alergen, pokrzywka - okres tolerancji wynosi 2-6 lat, i dopiero po tym czasie można do alergenu wrócić.


Dieta niemowląt

AZS - nowy produkt (jeden) można wprowadzać co 5 dni i dawać go też przez 5 dni, jeśli coś się dzieje - odstawić i jeśli w ciągu 7 dni nastąpi poprawa - za 2 mies. można znowu spróbować wprowadzić ten pokarm do diety.

Poza tym - trzeba obserwować dziecko i zapisywać wszystkie spostrzeżenia w specjalnym zeszycie (co uczula - woda, mydło, krem, pokarm, kurz, pyłki itp.? jaka reakcja występuje? itp. jakie leki bierze?)

Oprócz Emolium, Oilatum, Oilanu, kosmetyków SVR i in. dobra na skórę jest tzw. maść cholesterolowa - duży słoik kosztuje ok. 5 zł (100 ml chyba), tłusta jak cholera, ale pomaga - Maryni pomogła na szorstką skórę na kolankach (tatuś używa do popękanej zimą skóry na rękach). Robią ją na receptę w aptece.

Leki
Syrop Ketotifen (2 razy 1 ml dla ok. 5-miesięcznego malucha) - nawet niedrogi - ok. 6-7 zł (ale jeśli trzeba cały czas używać, to pewnie nie).

Jeśli skóra pęka, jest świąd itp. to można dać słaby steryd Hydrocortison, ale do ok. 1 roku życia ostrożnie z lekami, raczej zaleca sie obserwację dziecka, częste zmiany kosmetyków pielęgnacyjnych, ostrożne wprowadzanie nowych pokarmów. Jest też lek na F..lo...., ale nie mogę rozczytać.

Mnie lekarka powiedziała, że jeśli mogą być przeboje z pokarmami, to można karmić tylko piersią do 8 miesiąca . Lub mogę dawać jej pokarm mieszany (cyc plus sztuczne mleko) do 8 miesiąca max.

No i co miesiąc kontrolna wizyta u alergologa, bo jeśli coś jest na rzeczy - np. Marynia, jak sie zdaje, ma skłonności do AZS (ja - AZS, tata - pokrzywka), i maść cholesterolowa jej pomogła, i ma okresy, że nic jej nie dolega (jej w ogóle tylko czasami jakieś 2-3 krostki wyskoczą i szorstkie kolanka), to i tak nie jest wyleczona, okresowo uczulenie będzie nawracać.

No i żeby otrzymywać receptę na Bebilon pepti trzeba mieć świstek od alergologa własnie. Dlatego do niego poszliśmy - lekarka w przychodni nie chciała wypisywać nam Bebilonu pepti, a tylko po nim Marynia nie ma kłopotów z regularnym wypróżnianiem.

Najlepiej jednak iść do alergologa, a Ty, Frido, masz przecież podstawy.

Pozdrawiam was i ściskam, czasem też zaglądam, ale zazwyczaj nie mam czasu na odpisywanie

Trzymajta kciuki za pracę, to na pewno pomoże

Edytowane przez arinitti
Czas edycji: 2010-01-20 o 08:40 Powód: bład
arinitti jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-20, 08:50   #3860
mayaha
Wtajemniczenie
 
Avatar mayaha
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 951
GG do mayaha
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Ja też nie umiem pływać

gorgulku kup sobie kafetierkę, to bardzo popularne we Włoszech naczynie, a kawa smakuje bardzo
ja tez nie umiem pływac
a TZ juz niełgo pewnie wybierze sie z młoda na basen, córka lepsza od mamusi bedzie

mam taka kafetierke, ogólnie OK, ale ja mam mala na 2 male filizanki i powiem szczerze robie w niej kawke 1 x 2lata wole rozpuszczalna z mleczkiem
Cytat:
Napisane przez Ania0104 Pokaż wiadomość
dziewczyn pożecie

nie mam fotki do tej ramki z gliną ... i tak myśle, czy tą pierwszą da sie jakos podreperować /Kasiu? / ... czy lepsza ta druga?
druga z Bartusiem golaskiem jest the best

Cytat:
Napisane przez eleeri Pokaż wiadomość

co znów nawywijał
O jego mame poszło.....
szkoda gadac.......

Cytat:
Napisane przez Ania0104 Pokaż wiadomość
jak tak czytam o Waszych sprzętach kuchennych to śmiać mi sie chce z mojego małża ... ostatnio mi zakomunikował, ze jak będziemy sie wprowadzac do nowego domku, to będziemy mieć wszystko oprócz kuchi, bo już nam kasy nie wysarczy - a kuchnia droooga! ... więc będę miała w kuchni piekarnik z kuchnią i zlewozmywak ... reszty brak

powiedz mu ze w IKEI sa tanie
Cytat:
Napisane przez morska Pokaż wiadomość
Współczuję rachunków. Wiem, co czujesz, bo sama mieszkałam kilka lat w mieszkaniu, gdzie wszystko było na prąd i zimą, przez elektryczne ogrzewanie, płaciłam za prąd po ok. 1400 zł co dwa miesiące. I to było oszczędnie używane, czyt. wcale nie było ciepło w środku. Szlag mnie trafiał jak tyle kasy miałam dać za jeden rachunek. Dlatego już tam nie mieszkam

(...), kupiłam też już przez net "Język niemowląt" i "Język dwulatka" oraz "Gry i zabawy z niemowlakami" - zastanawiałam się nad nimi, bo niby już pół roku za nami, ale uznałam, że jeszcze się może przydać, bo przed nami następne 6 miesięcy jako niemowlę
sporo kasy

tez mam ta ksiazke, dostałam w spadku
__________________
mayaha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 08:53   #3861
frida110
Zakorzenienie
 
Avatar frida110
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 998
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cytat:
Napisane przez nerwusek Pokaż wiadomość
Akrobacje młodej

Tak zawzięcie trenuje że aż purka dupką i ogląda się co to .... hehehe
Ale ćwiczy

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
...

nie jestem w stanie Ci teraz na to odpowiedziec bo juz go nie ma na tej str a ja nie mam zapisane i zawsze zamawialam kilka rzeczy

ale on chyba kosztowal ok 5$, z przesylka jakies 30zl pewnie wyszedl
Dzięki. To jednak taniej niż na allegro.

arinitti Ale miałaś noc. Oby te ataki już się nie zdarzały. Dzięki wielkie za poradę No i trzymam

---------- Dopisano o 09:53 ---------- Poprzedni post napisano o 09:52 ----------

Ania0104 tanie meble do kuchni są też w Back Red White. Mam zestaw modułowy, który kosztował 1000 zł i jestem z niego bardzo zadowolona.
frida110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 09:02   #3862
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Witajcie
Nocka minęła i jak Svinecka słusznie zauważyła jest za krótka. pospałoby się dłużej, szczególnie, że Antoś wstaje teraz ok 7, czyli po odprowadzeniu Bartka już się nie kładę Pobudkę mam o 6.15

Kasiu, Eleeri dzieki za info o automatach.
Właśnie się zastanawiam nad kupnem (wiem, ostatnio nie chciałam ze wzgledu na zrzucaną robotę przez Małża ), ale robicie mi smaka na domowy chlebek. A napiszcie, to się tylko wrzuca składniki i koniec, czy więcej czasu trzeba poświęcić

Eleeri, Twoja Mama bardzo się nie pomyliła co do laleczki. W linku, który wklejała Miramej jest takie słowo w opisie
http://allegro.pl/item882124544_playskool_l ullaby_gloworn_swiecaca_g lowka.html

Cass, gratuluję 25 basenów
Ja pływać umiem, ale tylko tam gdzie mam grunt, inaczej panikuje

Pewnie zapomniałam o wielu postach, więc z góry przepraszam

---------- Dopisano o 10:02 ---------- Poprzedni post napisano o 09:54 ----------

Aaaa, Aniu Bartuś śliczny, golasek pierwsza klasa

Mayaha, ja tylko żartowała z tym obrazem (licytowaniem) - Allegro, to Allegro Trzeba się liczyć z przegraną w licytacji

Kasiu, a moulinex masz który?
http://allegro.pl/listing/search.php...tring=moulinex

Eleeri, jak się Elta spisuje? Nie znam (nie miałam) firmy.

P4w, co do Mireny. Narzekają na plamienia, które ciągnął się i 2-3 tygodnie, bóle co jakiś czas, problemy z cerą i kłujące nitki, które czyć przy stosunku. To tak po krótce. Aaa i ginekolodzy radzili mirenę dla kobiet, które mają już komplet dzieci i więcej nie planują.


Sto lat dla Maciusia, Natalki, Amelki i Tomeczka


__________________

Edytowane przez UnholyOne
Czas edycji: 2010-01-20 o 09:09
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 09:14   #3863
frida110
Zakorzenienie
 
Avatar frida110
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 998
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Wszystkiego Najlepszego dla Natalki, Amelki, Kubusia, Tomka i Maciejka


Przepraszam, Cass źle popatrzyłam na listę

Edytowane przez frida110
Czas edycji: 2010-01-20 o 11:00
frida110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 09:36   #3864
Cassandra 23
Zakorzenienie
 
Avatar Cassandra 23
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...małe miasteczko...
Wiadomości: 5 488
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Rownież chce złożyć zyczenia naszym małym solenizantom
Sto lat Maciusiu , Natalko , Amelko i Tomeczku

A mój Kuba konczy dzisiaj 7 miesięcy
__________________
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze
^^^Moje skarby^^^

Jakub 20 czerwca 2009 r.
Blanka
15 września 2011 r
.


Edytowane przez Cassandra 23
Czas edycji: 2010-01-20 o 09:38
Cassandra 23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 09:39   #3865
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cytat:
Napisane przez Cassandra 23 Pokaż wiadomość
Rownież chce złożyć zyczenia naszym małym solenizantom
Sto lat dla Maciusiu , Natalko , Amelko i Tomeczku

A mój Kuba konczy dzisiaj 7 miesięcy



Gapa ze mnie. Sto lat oczywiscie . Całuski od Ciotki Oli i Antosia
__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 09:55   #3866
AnnGe
Raczkowanie
 
Avatar AnnGe
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 242
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cytat:
Napisane przez Ania0104 Pokaż wiadomość
dziewczyn pożecie

nie mam fotki do tej ramki z gliną ... i tak myśle, czy tą pierwszą da sie jakos podreperować /Kasiu? / ... czy lepsza ta druga?
Super te zdjęcia, golasek prześliczny

Cytat:
Napisane przez eleeri Pokaż wiadomość
Bry

moje dziecko mnie cały czas zadziwia
spał nieprzerwanie od 20 do 2 kiedy to ja go zbudziłam bo myślałam już że cyce mi eksplodują

a potem jak go już obudziłam to budził mi się na smoczka co chwilkę tzn, co godzinę, dwie
o 6 już był wyspany, ale dostał cycia i smoka i pospał do 7.30 i wtedy był już definitywny koniec spania

teraz jęczy a ja czekam na śniadanie, małż robi
pranie młodego się pierze a ja doszłam do wniosku żę nie wychodzi w tym wszystkim co mu kupiłam
samych spodni na teraz ma chyba z 20 par



może ktoś ma do nie tel ?
może by wysłać sms-a



aleś się obkupiła
najbardziej mi się podoba ten balsam "dla męża"





i tak byc powinno


ja też nie wiedziałam co kupić w dodatku nie wiedziałam jak młody zareaguje na taką zabawkę i kupiłam świetlika używanego, bo był dużo tańszy ale nie żałuję, wygląda jak nowy

myslałam że jesteś z nią na "ty"

biedaku
Od 20 do 2-marzenia nic nie kosztują

Cytat:
Napisane przez nerwusek Pokaż wiadomość
Akrobacje młodej

Tak zawzięcie trenuje że aż purka dupką i ogląda się co to .... hehehe
Pięknie dobrze jej idzie

magi77 współczuję Na pocieszenie napiszę że moje pociech też nocy nie lubią marnować na spanie Milka budzi sie co 2 godzi, chyba że smoczek wypadnie to częściej Łącze się w bólu.

Cass - 25 basenów pozazdrościć formy

---------- Dopisano o 10:55 ---------- Poprzedni post napisano o 10:50 ----------

Wiele buziaków dla naszych słodziaków

Maciusiu Natalko Amelko Tomeczku

__________________
Milenka 21-08-2009
Marcinek 31-10-2005
AnnGe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 09:56   #3867
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Serdeczne życzenia dla Kuby , Natalki , Amelki , Maćka i Tomka

Cytat:
Napisane przez magi77 Pokaż wiadomość
Cześć
Jestem mega niewyspana Maciek koncertował od kąpieli do 22.15 W nocy też się wybudzał, a dodatkowo kręgosłup mi nawalił. Idę Małego oporządzić, zajrzę później


Cytat:
Napisane przez eleeri Pokaż wiadomość
Bry

moje dziecko mnie cały czas zadziwia
spał nieprzerwanie od 20 do 2 kiedy to ja go zbudziłam bo myślałam już że cyce mi eksplodują

a potem jak go już obudziłam to budził mi się na smoczka co chwilkę tzn, co godzinę, dwie
o 6 już był wyspany, ale dostał cycia i smoka i pospał do 7.30 i wtedy był już definitywny koniec spania
, idzie ku dobremu

Cytat:
Napisane przez gorgulek Pokaż wiadomość
jade niedlugo do krakowa to moze zajrze
wodki nie pije, o metrazu tez nic nie bede mowila i nie bede pouczala jak nosic Matiego


Cytat:
Napisane przez mayaha Pokaż wiadomość
mam taka kafetierke, ogólnie OK, ale ja mam mala na 2 male filizanki i powiem szczerze robie w niej kawke 1 x 2lata wole rozpuszczalna z mleczkiem
My też mamy taką na 2 filiżanki, każdy lubi coś innego, napisałam o tym gorgulkowi, bo Ona napisała, że lubi kawę z ekspresu ciśnieniowego.

***
Oj, Kubuś dziś od rana nie ma humoru
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.

Edytowane przez Miramej
Czas edycji: 2010-01-20 o 09:58
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 10:08   #3868
mayaha
Wtajemniczenie
 
Avatar mayaha
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 951
GG do mayaha
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

: roza: Wszystkiego naj naj najlepszego
i sto lat dla naszych dzisiejszych solenizantów : roza:
: cmok:

Unholy, nie bój nic, ja nie groźna
__________________
mayaha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 10:12   #3869
magi77
Wtajemniczenie
 
Avatar magi77
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 359
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Mój Rumburak ucina sobie drzemkę. Udało mi się dodzwonić do dr w sprawie usg. Mamy 30 . marca

Cytat:
Napisane przez Cassandra 23 Pokaż wiadomość
...Dzieki dziewczyny. Ja bardzo lubie pływac i chyba robie to całkiem niezle myslałam, ze bede miała słabsza kondycje bo nie pływałam juz chyba 2 lata. Ale sama sie zdziwiłam. Jeszcze bym pływała ale czas sie skonczył. Mielismy isc teraz w piatek albo sobote ale dostane @ no i bedziemy musieli przełozyc wyjscie a juz dzisiaj bym poszłam. Nic mnie nie boli, nie mam zakwasów
oby tak dalej. Ja pływam jako tako, jak mi nikt po twarzy nie chlapie, bo jak tak, to się topie

Cytat:
Napisane przez arinitti Pokaż wiadomość
Dzieńdoberek

Nie mogłam wczoraj dokończyć relacji dla Fridy, bo miałam atak kolki

wątrobowej . Mało brakowało, a musiałabym płacić za nieuzasadnione

wezwanie karetki - a czy ja potrafię oszacować, czy jest zagrożenie

życia, jeśli napier........ mnie jak cholera od 1 do 5.40, nie moge spać,

siedzieć, leżeć itp., No-spa forte nie pomaga i już nie wyrabiam, a

dodam, że na ból dość odporna jestem? I tak mi ratownicy oraz lekarz

w szpitalu sugerowali, że sobie taksówkę z karetki zrobiłam i że

następnym razem brać taxi i jechać sama do szpitala lub na ostry

dyżur. I że nie wyglądam na taką, co ją boli. Fakt, że ból mi zelżał około

6-7, ale i tak mnie cały czas ćmi. Fakt, że wzywałam pogotowie juz 4 raz

od września - ale czekam na operację, pilnuję diety itp. Nawet recepty

mi nie chcieli wypisać, musiałam tłuc się do domu z powrotem.


Eh, i weź tu .... rób zlecenie... A mam pilną robote właśnie "na

przedwczoraj", poza tym szukam pracy, bo mi się zasiłek skończył i w

ogóle jest nie teges z kasą - jak szybko (czyt. do końca stycznia)

czegoś nie znajdę, to skończymy pod mostem

Dobrze, że moja kochana Mama i Teść spisują się wyśmienicie i zajmują małą.Mogę wysyłać cv i robić zlecenia, choc płacą czasem za kilka miesiecy (specyfika pracy).
...

...
bidulko.

AnnGe

Aniu, mnie też golasek przypadł do gustu

eleeri, za wytrwałość i za powodzenie.

***

Maciejka dziękuje za życzenia. Mój maluch kończy dzisiaj pół roczku. Babcia się zapowiedziała, że wpadnie na pół tortu z połową świeczki


Nati i Kubasku
Amelko i Tomaszku
__________________

Zawsze trzeba mieć nadzieję na lepsze jutro...

MACIEJKA SYNEK KOCHANY
20-07-2009
magi77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 10:18   #3870
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Dzieci zaraz zaczną siadać, czas trzecią część wątku zakładać (07-08.2009r.) cz

Cytat:
Napisane przez magi77 Pokaż wiadomość
Mój Rumburak ucina sobie drzemkę. Udało mi się dodzwonić do dr w sprawie usg. Mamy 30 . marca

oby tak dalej. Ja pływam jako tako, jak mi nikt po twarzy nie chlapie, bo jak tak, to się topie
(...)
***

Maciejka dziękuje za życzenia. Mój maluch kończy dzisiaj pół roczku. Babcia się zapowiedziała, że wpadnie na pół tortu z połową świeczki
To super , będziemy trzymać kciuki



To do roboty, kochana, do roboty


Mój Krasnoludek po wielkich bojach też padł, ale i tak zaraz wstanie . Dzisiaj strajkuję i nie idę na spacer
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:32.