Studia- rzucić czy nie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-12, 19:41   #1
malina0804
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1

Studia- rzucić czy nie?


Witam, mam 21 lat i studiuje dziennie ekonomie na II roku. Niestety te studia bardzo mnie meczą, coraz bardziej chce z nich zrezygnować ale rodzice uparli sie, ze mam je skonczyc bo został tylko rok do licencjatu.Nie radze sobie, na 1 roku nie bylo tak ciezko, teraz zostala sama matematyka i nie daje rady. Popadłam przez nie nie tyle w depresje co jestem znerwicowana i ciagle przybita.Ja sama chcialabym pojsc od pazdziernika do szkoly strazackiej. Jak przekonac rodziców? Czy rzucic studia?
malina0804 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 23:25   #2
balance <3
Zadomowienie
 
Avatar balance <3
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 016
Dot.: Studia- rzucić czy nie?

Cytat:
Napisane przez malina0804 Pokaż wiadomość
Witam, mam 21 lat i studiuje dziennie ekonomie na II roku. Niestety te studia bardzo mnie meczą, coraz bardziej chce z nich zrezygnować ale rodzice uparli sie, ze mam je skonczyc bo został tylko rok do licencjatu.Nie radze sobie, na 1 roku nie bylo tak ciezko, teraz zostala sama matematyka i nie daje rady. Popadłam przez nie nie tyle w depresje co jestem znerwicowana i ciagle przybita.Ja sama chcialabym pojsc od pazdziernika do szkoly strazackiej. Jak przekonac rodziców? Czy rzucic studia?
Nie rzucaj, będziesz żałować. Nie warto się poddawać przez chwilowe trudności, które pewnie większość studentów przeżywa w swojej akademickiej karierze Może skorzystaj z porady psychologa? Myślę, że nabranie dystansu do sytuacji powinno pomóc. A jeśli chodzi o samą matematykę to trzeba ćwiczyć aż do skutku, innej rady nie ma Jeśli sama nie dajesz sobie rady zapisz się na korepetycje do kogoś, kto potrafi nauczać. A za rok, jeśli nadal będzie to Twoim marzeniem, zapiszesz się do szkoły strażackiej. Szkoda marnować coś, w co włożyłaś już tyle wysiłku i nerwów.
balance <3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 11:06   #3
201610281624
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 724
Dot.: Studia- rzucić czy nie?

Jestem tego samego zdania, nie poddawaj się, walcz, ze łzami.
Dokończ co zaczęłaś. Potem będziesz żałować straconego czasu i włożonego wysiłku, a problemy są przejściowe.
Weź korki i walcz. A jak skończysz licencjat na spokojnie wtedy sobie do szkoły strażackiej pójdziesz.
201610281624 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 13:04   #4
D_94
Raczkowanie
 
Avatar D_94
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 329
Dot.: Studia- rzucić czy nie?

To jeszcze tylko rok. Myślę, że dasz radę. A z czym dokładnie masz problem?
D_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 13:04   #5
Bover
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 59
Dot.: Studia- rzucić czy nie?

Trzeba samemy zdecydować.Ja bym na Twoim miejscu sie zastanowił czy to jest kieurnke któremu chcesz sie oddac i czy naprawde chcesz te studia zdać.Jeżeli tak zainteresował bym się na twoim miejscu farmakologią, coś na pamięc,koncetracje i w Twoim przypadu jakis antydepresant.Ale to tylko moja opinia
__________________
http://nobezkitu.org.pl/ - !! Najlepszy humor w sieci !!! Bover zaprasza

https://www.facebook.com/NaKacaNajlepszyKlin
Bover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 14:05   #6
joanna187
Raczkowanie
 
Avatar joanna187
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 198
Dot.: Studia- rzucić czy nie?

licencjat zawsze się przyda tym bardziej że czasy takie że wszystko dziś się przydaję, trzymamy w kciuki za ciebie !!!
__________________
Mój blog o pracy: http://www.ofertypracyza-granica.blogspot.com

Chcesz założyć bloga?
Zobacz jak to zrobić --> Kliknij

Pora na dietę zobacz listę koktajli
joanna187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 19:55   #7
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Studia- rzucić czy nie?

Zrób licencjat a potem idź do szkoły strażackiej
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-13, 21:53   #8
asia20100
Wtajemniczenie
 
Avatar asia20100
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 531
Dot.: Studia- rzucić czy nie?

mam odmienne zdanie niż inni... według mnie nie powinno się robić czegoś dla innych.... moja znajoma też była zmuszana do studiowania przez rodziców, zrobiła licencjat i tylko ze względu na nich poszła na magisterkę, poddała się na 2 roku krótko przed obronami- więc zmarnowała tylko te 2 lata.
Jeżeli interesuje Cię inny kierunek studiów nie marnuj więcej czasu i go zmień
asia20100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 22:37   #9
Honey7
Zakorzenienie
 
Avatar Honey7
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4 441
Dot.: Studia- rzucić czy nie?

Mam taki sam problem jak Ty, nie daję rady przez co chodzę zdołowana. W dodatku teraz sesja i trzeba wszystko umieć, a jak tu umieć jak się nie ogarnia tego..
I tak samo jak Ty jestem na drugim roku.

malina jesteś na dziennych czy zaocznych ?
__________________
BLOGUJĘ
Honey7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 19:59   #10
Caramelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Upper Silesia
Wiadomości: 464
Dot.: Studia- rzucić czy nie?

Zrób licencjat, ale nie rób magisterki z przedmiotu który Cie nie interesuje.
__________________
Mam twardą dupę i serce z kamienia.

KEEP GOING, DON'T STOP.


Caramelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 14:31   #11
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Studia- rzucić czy nie?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-29, 23:49   #12
ewlen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4
Dot.: Studia- rzucić czy nie?

ja też uważam że na tym etapie szkoda marnować te dwa lata. Chwilowe niepowodzenia i zwątpienia na pewno przytrafiają się większości studentów, ale to jeszcze nie jest powód do rzucania szkoły. Postaraj się z całych sił skończyć licencjat a później zacznij coś innego (np jak się uda to szkoła strażacka). nigdy nie wiesz do jakiej pracy trafisz i być może kiedyś zdobyte na ekonomii informacje okażą się bardzo przydatne. Głowa do góry. Na pewno dasz radę!
ewlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 23:46   #13
joanna187
Raczkowanie
 
Avatar joanna187
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 198
Dot.: Studia- rzucić czy nie?

dokończ do lic potem już idź na te które Ciebie interesują bo szkoda 2lat. Lic jakoś się obronisz, będzie dobrze. Tak jak już wcześniej pisałam nie warto tego przerywać.
__________________
Mój blog o pracy: http://www.ofertypracyza-granica.blogspot.com

Chcesz założyć bloga?
Zobacz jak to zrobić --> Kliknij

Pora na dietę zobacz listę koktajli
joanna187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 17:06   #14
marta_ga
Raczkowanie
 
Avatar marta_ga
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 45
Dot.: Studia- rzucić czy nie?

Też tak miałam nie raz, zwłaszcza że mam dwa kierunki, ale trzeba się spiąć i iść dalej, szkoda tych dwóch lat a zawsze lepiej mieć papier niż nie, znajoma rzuciła i teraz żałuje...
__________________
Nic nie dzieje się przypadkiem
marta_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 21:39   #15
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205
Dot.: Studia- rzucić czy nie?

Hmm, ja rzuciłam i jestem szczęśliwa, czuję ulgę. Prawda taka, że licencjatów z ekonomii jest na pęczki (proszę się nie obrażać, taka prawda) - a na strażaków jest zawsze zapotrzebowanie. Tylko się dobrze zastanów, czy masz odwagę. Pójdziesz na wczesną emeryturę to się będziesz mogła wtedy zająć ekonomią
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 00:29   #16
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Studia- rzucić czy nie?

To trudna decyzja, nawet bardzo. Z jednej strony męczenie się na kierunku, którego nie lubimy i nie radzimy sobie na nim nie ma sensu. Odbiera energię, chęć do życia itd. Wiem coś o tym, kiedy nie możesz wstać z łóżka bo wiesz, że masz zajęcia, boisz się, że na zajęciach się skompromitujesz. To może nawet prowadzić do depresji.
Jednak z drugiej strony zawsze zostaje świadomość dwóch lat w plecy, która może powracać w przyszłości, gdy uświadomisz sobie, że Twoi rówieśnicy już bronią magistra, a Ty kończysz dopiero licencjat.
I tu musisz sama zdecydować. Czy czujesz się na siłach męczyć się jeszcze rok, a to może być bardzo trudne. Potem magisterskie będziesz mogła wybrać sobie zupełnie inne, nie wiem czy pożarnicza wchodzi wtedy w grę. Lub czy te dwa lata w plecy nie będą dla Ciebie utrapieniem, bo jeśli czasem tylko lekką irytacją to normalne. No i czy rodzice, nie będą Ci tego wypominali przez pół życia.
Ja znam mało osób, które ukończyły studia ze swoim rocznikiem, większość ma w plecy właśnie 2, 3, 4 lata. Ale ja znam mnóstwo życiowych rozbitków. I powiem, że to żaden wstyd, tylko trzeba brać pod uwagę środowisko w jakim się obracamy.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 18:01   #17
kaska3010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 227
Dot.: Studia- rzucić czy nie?

Ja niedwno obronilam linecjata z ekonomii i mimo ze ta dziedzina rowniez mnie nie interesowala za bardzo nie zaluje. Zawsze interesowalam sie psychologia, biologia i innymi zupelnie dziedzinami ale poszlam na ekonomie na przeczekanie -w koncu zrezygnowalam z poprawy matury i zostalam
I powiem Ci ze nie warto rezygnowac chocby dlatego ze ekonomia jest bardzo ogolna dziedzina i mozna ja laczyc z innymi kierunkami, mozna pracowac w wielu miejscach, bank , urzad skarbowy, w zusie, jakis firmach rachunkowych , wiedza moze sie przydac do prowadzenia rowniez czegos wlasnego jesli odpowiednio sie zaangazujemy....Fakt moze sie to zupelnie nie interesowac -rozumiem nie mniej jednak polecam poszukac plusow...i przeczekac ten rok -to niewiele , rok nic nie zmieni w Twoim zyciu a szkoda wlozonego wysilku w studia przez te 2 lata.rzucenie studiow by bylo nikonsekwetne ew. mozesz przejsc na zaoczne jesli Cie stac i rozpoczac tez dziennie straznicza szkole.Mozesz sama zarobic w wakacje na to nawet pieniadze.
2 rok byl najciezszy zwlaszca ekonometria ale dasz rade! trzeci rok jest najlzejszy i oceny poprawilam znacznie na 3 roku! lepiej pozno niz wcale
__________________
„Powinien mnie akceptować taka, jaka jestem!”mówi kobieta z gatunku zbyt miłych. Powinien cię akceptować?
O nie, Puknij się w czoło. On powinien za tobą szaleć. Akceptacja nie ma z tym nic wspólnego. On akceptuje popychadło..
Jeśli chcesz akceptacji, zgłoś się do grupy wsparcia"

Edytowane przez kaska3010
Czas edycji: 2013-07-13 o 18:05
kaska3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:32.