Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-09, 19:17   #121
megie
Zadomowienie
 
Avatar megie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 830
Dot.: Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć?

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
To, że znasz język, nie oznacza automatycznie, że umiesz go nauczyć.
to do mnie ? Ja pomagam w matematyce, a nie angielskim
__________________
K.
megie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 19:43   #122
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć?

Cytat:
Napisane przez megie Pokaż wiadomość
to do mnie ? Ja pomagam w matematyce, a nie angielskim
Nie do ciebie. To była uwaga ogólna, tylko napisana w 2 osobie.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 14:12   #123
andre1090
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3
Dot.: Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć?

reklama na wizażu jest płatna

Edytowane przez misianka
Czas edycji: 2013-01-31 o 07:19 Powód: Złamanie Regulaminu
andre1090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 13:05   #124
kurobeo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1
Dot.: Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć?

Dzisiaj mam pierwsze zajęcia z uczennicą gimnazjum. Podjęłam się udzielania korepetycji z języka polskiego.
Dzisiejsze spotkanie będzie typowo organizacyjne i biorę za nie połowę normalnej sumy (za dojazd), tak więc jego się nie obawiam. Mam jednak pytanie, czy znacie jakieś dobre strony internetowe albo tanie zeszyty ćwiczeń dla korepetytorów z materiałem na poziomie gimnazjum z języka polskiego? Coś tam swojego mam, ale nie ukrywam, że takie profesjonalnie przygotowane ćwiczenia na pewno sprawdziłyby się lepiej.
kurobeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 20:02   #125
kaasi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 701
GG do kaasi
Dot.: Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć?

ojj musisz szukac po tanich ksiegarniach, wyprzedazach.. allegro!

a... udzielał ktoś dzieciom korepetycji z angielskiego? jakie wrażenia?
__________________
Zdrowe odżywianie, regularne treningi...
Nauka angielskiego...
Dietetykowanie...
Czytanie książek...
kaasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 15:07   #126
chocaholic
Wtajemniczenie
 
Avatar chocaholic
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2 818
Dot.: Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć?

umieściłam dzisiaj 2 ogłoszenia w internecie, chciałabym dawać korepetycje z angielskiego myślę, że na początku bym się stresowała, ale wydaje mi się, że jest to fajny sposób na dorobienie sobie
najchętniej wzięłabym jakąś dziewczynę koło 15 lat, tak na początek no ale zobaczymy czy ktokolwiek się zgłosi
__________________
chocaholic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 22:48   #127
madisz
Zadomowienie
 
Avatar madisz
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 051
GG do madisz
Dot.: Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć?

To ja też może podzielę się swoimi spostrzeżeniami po ponad pół roku udzielania korepetycji, może komuś coś pomoże Korków zaczęłam udzielać od razu po maturze z przedmiotów ścisłych czyli matematyka, chemia ale też biologia i przyroda nawet No i muszę powiedzieć, że jestem strasznie z takiej pracy zadowolona! Dzieciaki mam w wieku od 4 klasy podstawówki do technikum, no i tutaj to już w zależności od danego ucznia czy bawimy się w per proszę pani, czy po imieniu, bo przecież jak jest ktoś ode mnie 3 lata młodszy to się nie będę w "proszę pani" wygłupiać. I polecam każdemu, bo dzięki temu z tą starszą młodzieżą mam spoko kontakt ale też się mnie słuchają i nie próbują mi robić na złość (bo ja tak np. robiłam jak ktoś niewiele starszy ode mnie wywyższał się ). Z rodzicami też nie ma problemów, nigdy mi się jeszcze nie zdarzyło, że dzieciak dostał jakąś tam niezadowalającą ocenę to były pretensje do mnie, więc też uważam to za duży plus i ogólnie mimo, że jestem dopiero na 1 roku studiów ludzie podchodzą raczej z szacunkiem A, no i na większość lekcji idę raczej na spontanie, ale prawie nigdy mi się nie zdarzyło, że czegoś tam nie wiedziałam czy coś w tym stylu, więc polecam się nie stresować, dzieciaki z reguły są pozytywnie nastawione

Cytat:
Napisane przez megie Pokaż wiadomość
Dokładnie. Dobre pytanie. Często tłumaczę komuś, tłumaczę sto razy jedno zadanie. Pytam czy zrozumiał, odpowiada, że tak. A ja wiem, że on dalej nie rozumie. Co w takiej sytuacji zrobić ? Spróbować jeszcze raz, może inną metodą?
Także się zastanawiam, bo mam zacząć udzielać korepetycji z matematyki jak przygotowanie do matury podstawowej.
Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki
Ja bym dała do rozwiązania samodzielnego jakieś analogiczne zadanie i wtedy już będzie musiał się zapytać, jak nie będzie miał pojęcia, jak się za to zabrać

Edytowane przez madisz
Czas edycji: 2013-03-29 o 22:51
madisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-06, 21:03   #128
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć?

Czy ten wątek jeszcze żyje?
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 10:10   #129
megie
Zadomowienie
 
Avatar megie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 830
Dot.: Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć?

Zapewne żyje, chociaż ja teraz mam przerwę w udzielaniu korepetycji, w końcu wakacje
__________________
K.
megie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 10:42   #130
zuzanuss
Rozeznanie
 
Avatar zuzanuss
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 610
Dot.: Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć?

Cytat:
Napisane przez megie Pokaż wiadomość
Zapewne żyje, chociaż ja teraz mam przerwę w udzielaniu korepetycji, w końcu wakacje
no juz chyba po wakacjach jednak
__________________
Walczę o siebie! Chcę w końcu pokochać SIEBIE!
01.02.2014r.
posladki: 2
siłownia
zuzanuss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 11:50   #131
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć?

Fajny wątek, a post na pierwszej stronie cholernejrejestracji dał mi natchnienie do wymyślenia kilku ciekawych rzeczy.

Ja udzielam korepetycji z biologii. Pamiętam, jak udzielałam je pierwszy raz - ze stresu łamał mi się głos, ręce trzęsły, skakałam z tematu na temat - do tego dziewczyna była tylko rok młodsza ode mnie, maturzystka. Oczywiście zrezygnowała z dalszych zajęć i się temu nie dziwię. Potem już było lepiej.
Raz dawałam niespełna 30 latce korepetycje, dzieciatej, robiącej zaocznie LO. Nie powiedziała mi tego wprost, ale meilami wysyłała ciągle to co ją obowiązuje i sugerowała, że uczę ją nie tego co musi umieć, bo antropogeneza to wg niej co innego, niż pochodzenie człowieka, a chodziło oczywiście o poprzednie gatunki z rodzaju homo. W ogóle taka nieogarnięta, po kasę szła do faceta, zawsze wytipsowana, wymalowana itp... Ale miła chociaż była. Niedawno z kolei mój uczeń zdal poprawkę/tzw. komisa, miło bylo dostać informację z podziękowaniami.

A jutro zaczynam dawać korki dwóm dziewczynom z rozszerzonej biologii na maturę 2014. Pierwszy raz będę dawała dwóm naraz, stąd boje sie, ze bede taka zestresowana, jak gdy dawałam korki pierwszy raz. Dlatego postanowiłam - co już im powiedziałam przez tel. - ze zaczniemy od ewolucjonizmu bo to dział, w którym czuje się najpewniej (tego oczywiscie juz nie powiedziałam :P).
Zastanawiam się co by zrobić, zeby te zajęcia jakoś urozmaicić, bo przeczytałam cały wątek i mi przychodzą rózne pomysły do głowy. Dotychczas robiłam tak, ze omawiałam temat, a na nastepnych korkach pytałam z poprzedniego i omawiałam następny. Tutaj majac dwie dziewczyny naraz, by nie tracic czasu, bede pewnie musiala robic im cos jak kartkówki 5-8 minutowe. Macie jakies inne pomysły, jak mogłabym urozmaicic te zajęcia?

Co do ogłoszen to ja ogłaszam sie glownie na gumtree, ekorepetycje oraz tradycyjne ogłoszenia rozwieszam. Raz nawet dziadek dla swojej wnuczki z takowego do mnie zadzwonił . Wypytał o wszystko, imie, nazwisko, rok studiów, specjalizacja, przedmioty jakie dotychczas miałam, zainteresowania, doświadczenie zawodowe .

W wakacje dawałam po 20zł/h, teraz daje po 25zł/h bo jednak moj czas jest cenniejszy w czasie gdy mam zajęcia (tzn. zaczynam od pazdziernika, wiadomo, ale te ogloszenia moga wisiec nastepny miesiac).
A to czego najbardziej nieznosze to arkuszy maturalnych i rozwiazywanie ich do klucza, po prostu nienawidze tych kluczy, dlatego maturzysci w okresie marca/kwietnia sa dla mnie trochę ''groźni'' - bo wymagają rozwiazywania zadan z kluczem .
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-11, 12:06   #132
megie
Zadomowienie
 
Avatar megie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 830
Dot.: Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć?

Cytat:
Napisane przez zuzanuss Pokaż wiadomość
no juz chyba po wakacjach jednak
Dla mnie nie, studia zaczynam dopiero w październiku . A że przeprowadzam się do innego miasta (oddalonego o jakieś 400km od mojej miejscowości) to nie brałam zajęć we wrześniu.
__________________
K.
megie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 13:16   #133
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć?

Ja np. wpadłam na pomysł by na korkach z biologii przy dziale ewolucjonizmu pokazywać skamieniałości i odlewy. Zbierałam je w dziecinstwie i mam kilka ciekawszych okazów. Poza tym, przy systematyce zwierzat dawać atlas z gatunkami, przy morfologii roślin zebrać liście, czy gałązki i budowa anatomiczna na prawdziwym przykładzie, nie tylko na obrazku. Fajnie byłoby mieć kurczę taki mini przenośny, ale dobry mikroskop świetlny, bo wtedy też mozna sporo pokazac no i zajecia z mikroskopem sa duzo ciekawsze niz wkuwanie teorii, ale to niestety niewykonalne. Macie moze jakies inne ciekawe pomysły by urozmaicic zajecia z biologii? Tylko takie na poziomie dla licealistów, a nie dzieci z podstawówki .
Tematy(działy) to:
1. ewolucjonizm (czyli ewolucja biologiczna)
2. bioroznorodnosc (roznorodnosc biologiczna organizmów, biomy i środowiska)
3. ochrona srodowiska
4. ekologia (wpływ srodowiska na organizmy zywe i odwrotnie)
5. metabolizm (procesy metaboliczne komorki, oddychanie tlenowe, beztlenowe, fotosynteza)
6. budowa komórki, organelle
7. fizjologia człowieka (czyli wszystkie uklady, ruchu, krwionosny, pokarmowy, wydalniczy, nerwowy itd.)
8. genetyka
9. systematyka roslin
10. systematyka zwierzat
11. morfologia roslin (budowa)
12. morfologia zwierzat (budowa)

za wszelkie ciekawe pomysły dziękuję

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2013-09-11 o 13:26
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 20:17   #134
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć?

U mnie praca wre, w dodatku mam nowego ucznia, ale z gatunku "na emeryturze" i zastanawiam się, jakich metod użyć, jak dotrzeć do niego...
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 14:38   #135
loony l
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 32
Dot.: Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć?

A ja mam pytanie do doświadczonych korepetytorów Jestem studentką i chciałabym sobie trochę dorobić i pomyślałam o korepetycjach z angielskiego dla uczniów gimnazjum np. Ale czy nie będzie problemem to, ze nie studiuję niczego związanego z angielskim nie mam żadnego potwierdzenia mojego poziomu języka ?

Edytowane przez loony l
Czas edycji: 2013-10-29 o 22:35
loony l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 20:15   #136
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć?

Nie studiuję angielskiego, ale kiedyś zaczęłam tłumaczyć gramę i inne takie dzieciom znajomych i poszło. Nie wiem czy będą zwracać na to uwagę, u mnie już nie zwracają, bo mam kilka lat doświadczenia, więc wiedzą, że wiem co i jak robić Powiedz, że dobrze znasz język i chciałabyś pomóc jakimś dzieciom, na początek weź sobie młodsze to będzie łatwiej rodziców przekonać a potem już jedziesz na doświadczeniu :P
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 22:34   #137
loony l
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 32
Dot.: Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć?

Dziewczyny, jakimi sposobami uczyłybyście szóstoklasistę? W mojej rodzinie jest kupa małych dzieciaków, nie mam za bardzo styczności z takimi 'dużymi' dziećmi. Z jednej strony wydaje mi się jeszcze za młody na takie typowe, suche nauczanie, ale z drugiej czy nie jest już za duży na jakieś gry i zabawy? xD
loony l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 11:42   #138
d06d076acc86a5e2b17cf4147a947282a5889a90_606f8b17bc887
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
Dot.: Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć?

Dołączam się do pytania zaczynam dawać korepetycje z angielskiego chłopcu który jest w 6 klasie i nie bardzo wiem co mogło by go zainteresować
d06d076acc86a5e2b17cf4147a947282a5889a90_606f8b17bc887 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 22:07   #139
semantique
Zadomowienie
 
Avatar semantique
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 646
Dot.: Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć?

Nie proponuj szóstoklasiście gier i zabaw bo Cię zabije śmiechem.
__________________
semantique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-22, 18:07   #140
Wredonisia
Zadomowienie
 
Avatar Wredonisia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiadomości: 1 345
GG do Wredonisia
Dot.: Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć?

Uczyłam chłopców w tym wieku, robiliśmy zadania z książek na ich poziomie, rozmawialiśmy o zainteresowaniach. Po to są podręczniki, żeby z nich korzystać.
Robiłam różne pomoce dydaktyczne, plansze ze słówkami, gry na zapamiętywanie czy układanie wyrazów z liter innego słowa, quizzy. Możliwości jest masa.
Wredonisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 07:57   #141
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć?

Będę wredna, ale jak nie wiesz jak to zrobić to się za korki nie bierz. Powinnaś mieć jakieś pomysły, propozycje. Rozumiem pytanie w przypadku wątpliwości np. czy grać z nim w taboo czy lepiej robić mapy myśli, ale jakieś podstawy - czego, kiedy i jak nauczyć powinnaś mieć. Zawsze na pierwszej lekcji wypytuję o zainteresowania, sposób uczenia się etc. Może po prostu zapytaj co go interesuje, przecież to nie jest trzylatek. Mam uczennicę w 6. klasie i bez problemu się dogadujemy, mówi mi, czego oczekuje, co jej się podoba (właściwie na każdą propozycję jest otwarte) i nie ma problemu Rozmowa dobra na wszystko.
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 20:43   #142
highhope
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 166
Dot.: Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć?

Udzielam korkow od jakis 3 lat i moglabym pomoc jesli nie wiecie co i jak,jak sie do tego zabrac.
A moze podzielilybyscie sie jakimis stronkami z ktorych bierzecie materialy? Albo pomysłami na rozne gry i zabawy z dziecmi?
Bardzo bym prosila bo czasem jak mam lekcje z bardziej wymagajacymi to juz brak mi pomysłow..
highhope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 00:54   #143
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć?

ja po prostu mam już cały regał książek do nauki języków, które zeskanowałam sobie na czarno biało pewnego pięknego dnia i drukuję w ramach potrzeby zamiast kserować na miejscu. pogrupowane folderami wedle poziomów lub wydawnictw, poszczególne książki a w nich zagadnienia gramatyczne. jednak internet, jest okej, ale to nie to samo co słowo pisane
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 07:59   #144
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć?

Zrobiłam bardzo podobnie Drabineczko
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 07:15   #145
highhope
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 166
Dot.: Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć?

no ja tez tak zrobilam,mam mnostwo ksiazek w PDF na kompie dla dzieci w roznym wieku.
Moi uczniowie bardzo lubia jak przynosze laptopa i gramy w jakies angielskie gry edukacyjne.
Czy znacie moze takie online albo do pobrania? Prosze o pomoc bo przeszukalam juz cale google
highhope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 13:29   #146
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć?

my najczęściej korzystamy z płyt dołączonych do podręczników zawierają gry odpowiednio do unitów
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 08:45   #147
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć?

Odnośnie korepetycji, to można dodatkowo zasięgnąć języka wśród osób zrzeszonych tutaj https://www.facebook.com/ekorepetycjenet - sama często się tam wypowiadam, a i podsuwają ciekawe pomysły na prowadzenie zajęć. Są tam osoby z dużym doświadczeniem i myślę, że pomogą (a w razie czego zawsze można spróbować bezpośrednio w portalu, do którego należy ten FanPage). Zawsze to jakieś wsparcie, "świeża krew" i dodatkowe pomysły.
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 10:32   #148
Oneedmund93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 9
Dot.: Korepetycje-jak prowadzi�,od czego zacz��?

Najpierw trzeba się zdecydować kogo chce się uczyć i czego. Później wybrać metody i techniki jakimi się posłużysz podczas korepetycji żebyś nie musiała później świecić oczami.
Oneedmund93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 12:20   #149
czukcza
Rozeznanie
 
Avatar czukcza
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Bielsko- Biała
Wiadomości: 659
Dot.: Korepetycje-jak prowadzi�,od czego zacz��?

ja udzielam korków z angielskiegood jakiś 7 lat już, ja jednak zwykle nie uczę dzieci, jedynie młodzież i dorosłych.
Aczkolwiek mam jedną dziewczynkę w 5 klasie, najczęściej robię jej fiszki, z których uczy się słówek, a potem czyta jakiś tekst (staram się, żeby tekst był zgodny z jej zainteresowaniami), a ostatnio robiłyśmy zgadywanki (opisałam jakąś rzecz w pracu zdania, czytałam jej, a ona miała zgadnąć co to, a potem zamieniałyśmy się rolami), pracowałyśmy też nad opisywaniem zdjęć, i układamy różne dialogi. Staram się też zawsze zacząć zajęcia jakąś krótką rozmową po angielsku.
czukcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 14:17   #150
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Korepetycje-jak prowadzi�,od czego zacz��?

Moim zdaniem lepiej kiedy fiszki i mapy myśli uczniowie robią sami.
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-14 20:53:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:52.