Uzależnienia - na poważnie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-09-15, 21:28   #31
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Uzależnienia - na poważnie

Przerażające, że Ty chcesz wydać książkę z takim brakiem podstawowej wiedzy w temacie

Tak, narkomania polega na zdrowym rozsądku. Jeśli coś jest droższe - narkoman zdrowieje. Tak samo palacz, alkoholik.

I poczytaj cokolwiek o lekach.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2018-09-15 o 21:29
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-16, 02:41   #32
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Uzależnienia - na poważnie

Wyraziłam tylko swoje zdanie w oparciu o własne doświadczenia i przeprowadzone rozmowy z psychiatrami i psychologami. To wszystko. Nie mam zamiaru przekonywać nikogo, że moje zdanie jest jedyne i słuszne. Akceptuję inne poglądy, nie zarzucając nikomu braku wiedzy czy rzucając haseł w stylu "A w ogóle jesteś uzależniona? Bo jak nie, to się nie wypowiadaj". Daleka jestem od takiego sposobu prowadzenia dyskusji czy rozważań.

Jak napisałam w poprzednim poście: "moim zdaniem". Nigdy nie twierdziłam, że mam super wiedzę (bo skończyłam np. studia o profilu dotyczącym uzależnień - nie, nie skończyłam), ani że chcę wydać książkę poradnikową czy wręcz "pracę naukową" - nie, nie chcę.
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-16, 02:45   #33
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Uzależnienia - na poważnie

Cytat:
Napisane przez Akane Pokaż wiadomość
Psychotrop, o którym pisałam, brany zgodnie z zaleceniami lekarza, przyjmuje się max 3 tygodnie.
I co z tego?

Cytat:
To nie jest lek dla "osób chorych", tylko takich, na krótki czas (coś się wydarzyło w życiu i objawiło problemami ze snem) potrzebują czegoś, żeby zasnąć.
Aha. Czyli lek psychotropowy, na receptę, dla osób kompletnie zdrowych...?

Cytat:
Jeśli cierpią na bezsenność (która nie wynika z tego, że coś się w ich życiu wydarzyło, tylko np. z zaburzeń neurologicznych), nie będą leczone tym lekiem. Więc to nie tak, że fajnie, niska cena.
Czyli.. osoby cierpiące na tymczasowe zaburzenia powinny bulić kasę bo to nie są choroby przewlekłe?

Cytat:
Niskie ceny powinny być, moim zdaniem, leków, które przyjmuje się na stałe
Że co znowu? Jakim prawem? Czyli antybiotyki powinny kosztować setki złotych bo bierze się je przez ~2 tygodnie?

Cytat:
Uzależniacze są tanie, bo właśnie - uzależniają.
Nie, uzależniacze są tanie bo 1) są refundowane 2) wygasły firmom patenty i inni producenci mogą ten lek wytwarzać.

Cytat:
Możliwe, że gdyby opakowanie kosztowało 50 zł, a nie 14 zł, to ryzyko uzależnienia byłoby mniejsze, bo człowiek (jeszcze nie uzależniony i myślący trzeźwo), pomyślałby "Drogo, dobrze, że to tylko środek doraźny".
A ja myślę, że to wcale nie jest prawdą. Ludzie uzależniają się od np. kokainy wiedząc, że kokaina to jeden z najdroższych narkotyków zanim jeszcze dojdzie do uzależnienia.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-16, 03:11   #34
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Uzależnienia - na poważnie

Masz dużo racji w tym, co piszesz. Antybiotyki (część przynajmniej, i tak niestety do tanich nie należą) - nie podałam większej ilości przykładów odnośnie leków, które faktycznie należy przyjmować krótko, bo są istotne dla zdrowia i za to przepraszam.

Zgadzam się też, że są osoby, które świadomie rozpoczynają "przygodę" z uzależnieniem, jednak nie jest to przeważająca grupa osób uzależnionych. Wiele osób "wpada" po zażyciu leku przepisanego przez lekarza, bazując na tym, jak się po nim czują i ignorując ostrzeżenia. Tak "rodzi się" wielu lekomanów, co prowadzi do "doctor shoppingu".

Przepraszam wszystkich, których moje posty zirytowały, między innymi przez brak większej ilości danych czy konkretnych przykładów. To faktycznie moja wina.
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-16, 03:42   #35
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Uzależnienia - na poważnie

Cytat:
Napisane przez Akane Pokaż wiadomość
Masz dużo racji w tym, co piszesz. Antybiotyki (część przynajmniej, i tak niestety do tanich nie należą) - nie podałam większej ilości przykładów odnośnie leków, które faktycznie należy przyjmować krótko, bo są istotne dla zdrowia i za to przepraszam.
Nie ma sprawy

Cytat:
Wiele osób "wpada" po zażyciu leku przepisanego przez lekarza, bazując na tym, jak się po nim czują i ignorując ostrzeżenia. Tak "rodzi się" wielu lekomanów, co prowadzi do "doctor shoppingu".
Zastanawiam się, czy tutaj istnienie jakiejś większej bazy danych mogłoby zmniejszyć ten problem. Tzn. jeśli lekoman udaje się po receptę do trzeciego lekarza w miesiącu, dobrze by było, żeby ten lekarz miał dostęp do bazy danych w której pisze czarno na białym, że tej osobie w tym miesiącu już przepisano dany lek dwa razy. Wiadomo, że prywatność pacjenta jest ważna, natomiast podobne rozwiązania istnieją w Stanach np. w kwestii sprzedaży leków zawierających pseudoefedrynę. Nawet gdy kupuję taki lek bez recepty (na problemy z zatokami), muszę pokazać dowód osobisty i moje dane zostają "wstukane" to bazy. To zapobiega sytuacjom, w których ludzie kupują te leki jak cukierki chodząc od apteki do apteki.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-16, 04:16   #36
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Uzależnienia - na poważnie

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Nie ma sprawy



Zastanawiam się, czy tutaj istnienie jakiejś większej bazy danych mogłoby zmniejszyć ten problem. Tzn. jeśli lekoman udaje się po receptę do trzeciego lekarza w miesiącu, dobrze by było, żeby ten lekarz miał dostęp do bazy danych w której pisze czarno na białym, że tej osobie w tym miesiącu już przepisano dany lek dwa razy. Wiadomo, że prywatność pacjenta jest ważna, natomiast podobne rozwiązania istnieją w Stanach np. w kwestii sprzedaży leków zawierających pseudoefedrynę. Nawet gdy kupuję taki lek bez recepty (na problemy z zatokami), muszę pokazać dowód osobisty i moje dane zostają "wstukane" to bazy. To zapobiega sytuacjom, w których ludzie kupują te leki jak cukierki chodząc od apteki do apteki.
Właśnie po to jest nadzór farmaceutyczny, terminy ważności recept i rejestrowane druki do recept. Poza tym w porządnych szpitalach np. są adnotacje na karcie pacjenta by np. byłemu narkomanowi nie podać np. morfiny.
A z pseudoefedryną to z jednej strony był cyrk w Polsce bo w lekach dla dzieci tez była, ale przegięto w drugą stronę bo ludziom dorosłym bez alergii przy ciężkiej grypie pozwala przespać noc, a teraz jest trudno dostępna w lekach stosowanych przy grypie, nawet tych na receptę.

---------- Dopisano o 05:16 ---------- Poprzedni post napisano o 05:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Akane Pokaż wiadomość
Masz dużo racji w tym, co piszesz. Antybiotyki (część przynajmniej, i tak niestety do tanich nie należą) - nie podałam większej ilości przykładów odnośnie leków, które faktycznie należy przyjmować krótko, bo są istotne dla zdrowia i za to przepraszam.

Zgadzam się też, że są osoby, które świadomie rozpoczynają "przygodę" z uzależnieniem, jednak nie jest to przeważająca grupa osób uzależnionych. Wiele osób "wpada" po zażyciu leku przepisanego przez lekarza, bazując na tym, jak się po nim czują i ignorując ostrzeżenia. Tak "rodzi się" wielu lekomanów, co prowadzi do "doctor shoppingu".

Przepraszam wszystkich, których moje posty zirytowały, między innymi przez brak większej ilości danych czy konkretnych przykładów. To faktycznie moja wina.
Najwięcej lekomanów to jednak osoby z nieleczonym lub źle leczonym przewlekłym bólem. Często to bóle kręgosłupa, różne migreny, trudne w diagnostyce schorzenia typu toczeń itp. Ten temat nie bardzo nadaje się do analizy przez laika czy akademika. Trzeba takich ludzi poznać w praktyce, choćby przez wolontariat przy pracy z nimi, a potem można sobie debatować. Ja spotkałam wielu teoretyków, którym realia zmieniły pogląd na wiele spraw.
Co do narkomanów- ja spotkałam bardzo wielu zaczynających świadomie i w celach rekreacyjnych. Bardzo dużo osób się uzależnia na studiach i w pierwszej pracy. I to od narkotyków i od alkoholu. Teraz modne miejsca pracy to call center. Na studiach miałam koleżankę, którą odreagowywanie takiej pracy tuż po studiach pchnęło najpierw w alkoholizm weekendowy, a potem już poszło- dragi, seks, wszystko od czego uzależnić się można. A wszystko od tego, że ludzie bluzgali na nią całą dobę przez słuchawkę, a ona musiała być grzeczna i gadać skryptem jak robot.
Także warto pomyśleć zanim się kogoś z call center zbluzga, a taki manager w korpo czy team leader może przemyśleć minimum asertywności dla pracowników w ramach skryptu, jak nie chce mieć za wysokiej rotacji z uwagi na tempo staczania się pracowników, którzy w weekend "muszą się oderwać od rzeczywistości".
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-16, 05:39   #37
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Uzależnienia - na poważnie

To jakiś żart z tym, że mechanizm uzależnienia zależy od ceny? Gdyby były drogie to uzależniony ukradł by lub prostutuował się.
Przerażasz mnie.

siła spokoju
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-17, 10:17   #38
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Uzależnienia - na poważnie

Zamykam na prośbę Autorki
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-17 11:17:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:52.