Vitella Ictamo - krem do skóry podrażnionej - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-11, 22:57   #151
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Vitella Ictamo

Dziekowac slicznie
Mam nadzieje, ze uda sie zdobyc w poznanskiej metropolii , jakby co to poprosze o zamowienie
Mam nadzieje ze i u mnie cuda powyczynia
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 23:12   #152
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: Vitella Ictamo

Trzymam kciuki, żeby tak było
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-12, 10:26   #153
Maggie-79
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 350
Dot.: Vitella Ictamo

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość

Mam tylko jedno pytanie do Confused, gdzie w Poznaniu nabyc to cudo? Jest dostepne bez problemu w kazdej aptece?
w Poznaniu w każdej nie, ale nie ma wiekszych problemow z nabyciem . Mają np. cala linie Vitelli w aptece Galenica na ul.Krakowskiej
Maggie-79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-12, 11:45   #154
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Vitella Ictamo

Dzieki Panie Ladne Wezme oba. Dam znac za jakis czas jak wrazenia.
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-13, 15:32   #155
magda1970
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 43
Dot.: Vitella Ictamo

Witam Was!

Tak czytam sobie ten wątek i chce sobie kupić ten krem, obeszłam chyba wszystkie apteki ale farmaceutki patrzyły na mnie jakby pierwszy raz usłyszały nazwę.
W końcu znalazłam aptekę internetową i pewnie zaraz zamówię. Tylko chciałabym jeszcze zamówić koncentrat wzmacniający naczynka z wit K i w związku z tym mam pytanie - czy mogę najpierw użyć tego koncentratu, później Vitella a na to jeszcze krem nawilżający? Zastanawiam się czy nie będzie tego za dużo. Dziękuję za odpowiedź
magda1970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-14, 09:47   #156
dissolved__girl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 604
Dot.: Vitella Ictamo

Dziewczyny, tak zachwalacie ten kremik że ja też się skusiłam mam tylko do Was pytanko: czy jak takiego zaskórnika z głębokim syfkiem podskórnym (że też musiało mi się coś takiego przyplątać ) posmaruje Vitellą to mi wyciągnie na wierzch czy co zrobi? nie moge tego tak zostawić bo już jest cały czerwony
dziękuję z góry za odpowiedź
__________________
bo ludzie chcą
mieć kogoś do pary
w parze się parzyć
a potem lizać bąble


dissolved__girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-14, 09:57   #157
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Vitella Ictamo

W Poznaniu kosmetyki Vitelli mozna kupic tez w aptece w Plazie, maja tam cala linie. Kiedys uzywalam z tej serii kremiku witaminowego, tez sobie chwalilam
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-14, 10:05   #158
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Vitella Ictamo

magda1970 - nie wiem, czy to dobry pomysł kłaść Vitellę na koncentrat. Uważam, że Ictamo powinno być jak najbliżej skóry, żeby ichtiol miał szansę zadziałać, jak się go połozy na serumy, koncentraty, oliwki itd, to spełni tylko rolę jakiegoś mazidła, nawet nie nawilżacza, może uspokoi cerę i rozjaśni dzięki cynkowi. Nie ma co kombinować. Ja specjalnie nawet kładę Ictamo na tonik z kwasem, żeby kwas pomógł spenetrowac skórę i ten ichtiol miała szansę zadziałać. Co innego położyć krem nawilżający na Ictamo.

Dissolved-girl - Ictamo na zaskórniki nie działa, ale z Twojego opisu, to już nie zaskónik, tylko stan zapalny, skoro jest czerwony. Na stany zapalne działa jak najbardziej, ichtiol wyciąga na wierzch ropę.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-14, 10:08   #159
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Vitella Ictamo

Podaję skład Vitella Zn (krem witaminowy z cynkiem):
Petrolatum, Mineral Oil, Zinc Oxide, Calcium Carbonate, Tocopheryl Acetate, Retinyl Acetate

Brak konserwantów, zapachu i barwników, zużyć w ciągu pół roku.

Poj. 75 ml, cena 20 zł. Zakupiłam właśnie.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-14, 10:09   #160
dissolved__girl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 604
Dot.: Vitella Ictamo

dziękuje Smoku
edit : uuuaa rzeczywiście jak asfalt
__________________
bo ludzie chcą
mieć kogoś do pary
w parze się parzyć
a potem lizać bąble


dissolved__girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-14, 13:11   #161
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Vitella Ictamo

Cytat:
Napisane przez magda1970 Pokaż wiadomość
Witam Was!

Tak czytam sobie ten wątek i chce sobie kupić ten krem, obeszłam chyba wszystkie apteki ale farmaceutki patrzyły na mnie jakby pierwszy raz usłyszały nazwę.
W końcu znalazłam aptekę internetową i pewnie zaraz zamówię. Tylko chciałabym jeszcze zamówić koncentrat wzmacniający naczynka z wit K i w związku z tym mam pytanie - czy mogę najpierw użyć tego koncentratu, później Vitella a na to jeszcze krem nawilżający? Zastanawiam się czy nie będzie tego za dużo. Dziękuję za odpowiedź
To zależy jaką koncentrat ma konsystencję. Jeżeli bardziej wodną to ten system może się sprawdzić. Ja odczekałabym co najmniej pół godziny po użyciu każdego preparatu dając mu szansę na zadziałanie. Czasami nakładam smpułki z vit k na to VI i po jakimś czasie krem nawilżający i wg mnie jest ok.
arba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-14, 13:24   #162
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: Vitella Ictamo

Wytrzymałam dwa dni bez Vitelli i teraz wracam z podkulonym ogonem. Kiedy rano wstanę mam po jednej strnie zaognione policzki od poduszki, przy Ictamo tak nie było. Skóra jest niespokojna, przy Ictamo tak nie było. E, ideał
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 08:50   #163
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Unhappy Dot.: Vitella Ictamo

no niestety :-( .... po tygodniu używania tego cudownego kremu, okazało się, że mnie zapycha..... jak pech to pech.....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 09:20   #164
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Vitella Ictamo

Gonia to pewnie nie możesz używać kremów na parafinie, ale z tego, co wiem, używasz też Ziemi Lavertu, a ona ma parafinę i isopropyle, więc pewnie też Cię zatyka.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 09:43   #165
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Vitella Ictamo

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Gonia to pewnie nie możesz używać kremów na parafinie, ale z tego, co wiem, używasz też Ziemi Lavertu, a ona ma parafinę i isopropyle, więc pewnie też Cię zatyka.
pewnie masz racje..... co do Ziemi, to używam tylko na kości policzkowe....
wczoraj na noc nie posmarowałąm się Vitellą i dzisiaj jest juz o wiele lepiej....

ale Ziemei też odstawię na kilka dni.....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 11:15   #166
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: Vitella Ictamo

Przykro mi Goniu, myśłałam, że ten krem jest niezapychający...
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 11:31   #167
Madzia14
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia14
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 510
GG do Madzia14
Dot.: Vitella Ictamo

mam nadzieję, ze mnie nie zapcha jak juz go dorwę...
__________________
Zatańczymy jak owady w zakurzonej żarówce, najlepiej na obcasach i po dużej wódce.
Wyjedziemy gdzieś za miasto, odwrócimy się plecami, będziemy się poznawać ustami i palcami...


studentka technologii chemicznej
Madzia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 11:38   #168
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Vitella Ictamo

Cytat:
Napisane przez confused Pokaż wiadomość
Przykro mi Goniu, myśłałam, że ten krem jest niezapychający...
Każdego zapycha co innego..... mnie zapycha prawie wszystko :-(
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 18:40   #169
magda1970
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 43
Dot.: Vitella Ictamo

Smok i arba - dziękuję bardzo
magda1970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-15, 19:47   #170
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Vitella Ictamo

Właśnie nałozyłam VI pierwszy raz. Jestem dużo bielsza niż po filtrze, ale to tylko na noc, więc zupełnie mi to nie przeszkadza. Skórki pieknie podkreślone Nie mam uczucia sciągnięcia czy tez jakiegokolwiek braku nawilżenia, ale jak widzę te łuszczące sie skórki, to mam ochotę coś jeszcze nałozyć.
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 20:53   #171
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: Vitella Ictamo

Anah, na noc już się tak nie picuj do łóżka W nocy skórek nie widać! :P
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 20:59   #172
Maggie-79
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 350
Dot.: Vitella Ictamo

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Właśnie nałozyłam VI pierwszy raz. Jestem dużo bielsza niż po filtrze, ale to tylko na noc, więc zupełnie mi to nie przeszkadza. Skórki pieknie podkreślone Nie mam uczucia sciągnięcia czy tez jakiegokolwiek braku nawilżenia, ale jak widzę te łuszczące sie skórki, to mam ochotę coś jeszcze nałozyć.
ja mam wlasnie zakusy, zeby cos na VI dawac, bo jednak przesusza troche na dluzsza mete; ale pomyslu szczerze mowiac brak - może ktoś ma coś sprawdzonego?
Maggie-79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 21:02   #173
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Vitella Ictamo

Cytat:
Napisane przez Maggie-79 Pokaż wiadomość
ja mam wlasnie zakusy, zeby cos na VI dawac, bo jednak przesusza troche na dluzsza mete; ale pomyslu szczerze mowiac brak - może ktoś ma coś sprawdzonego?
Przy całej mojej wdzięczności dla tego kremu za to co robi z moją skórą, nie da się ukryć, że wysusza
Jednak ja nie wyobrazam sobie na tę tłustość nałożyć cokolwiek, więc zamierzam kłaść pod spód Humektan.
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 21:04   #174
Maggie-79
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 350
Dot.: Vitella Ictamo

Cytat:
Napisane przez joasiak1 Pokaż wiadomość
Przy całej mojej wdzięczności dla tego kremu za to co robi z moją skórą, nie da się ukryć, że wysusza
Jednak ja nie wyobrazam sobie na tę tłustość nałożyć cokolwiek, więc zamierzam kłaść pod spód Humektan.
hm..ja myslalam jednak o czymś "na", bo mam wrażenie, ze ten dobroczynny ichtiol nie zadziala, jeśli będzie pod nim warstwa czegoś innego
Maggie-79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 21:11   #175
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Vitella Ictamo

Cytat:
Napisane przez confused Pokaż wiadomość
Anah, na noc już się tak nie picuj do łóżka W nocy skórek nie widać! :P

Takie podkreślone bielą to chyba jednak świecą w ciemnościach


Cytat:
Napisane przez Maggie-79 Pokaż wiadomość
ja mam wlasnie zakusy, zeby cos na VI dawac, bo jednak przesusza troche na dluzsza mete; ale pomyslu szczerze mowiac brak - może ktoś ma coś sprawdzonego?

To szukamy pomysłów na takie mazidło

Ten krem dziwny jest trochę, bo niby jak przejade palcem po skórze, to jest tłusty, skóra jest natłuszczona (przynajmniej po 2 godz od nałożenia) ale z taka ilościa cynku, to musi troche wysuszać o czym przekonam sie pewnie rano albo po jakims czasie, jak piszesz Maggie, no chyba, że mnie zapcha i nie będe mieć takiego problemu. W sumie nie wiem czy parafina mnie zapycha. Chyba dużo zależy od innych składników w połączeniu z parafiną.

Smrodek tej mazi kojarzy mi sie z jakąś maścią z dzieciństwa
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 21:14   #176
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Vitella Ictamo

Cytat:
Napisane przez joasiak1 Pokaż wiadomość
Przy całej mojej wdzięczności dla tego kremu za to co robi z moją skórą, nie da się ukryć, że wysusza
Jednak ja nie wyobrazam sobie na tę tłustość nałożyć cokolwiek, więc zamierzam kłaść pod spód Humektan.
Ictamo pod spód, na to Humektan. Zawsze substancje aktywne pod spód, inaczej ichtiol nie zadziała, a Ictamo tylko pobieli niczym mazidło. Jeszcze raz powtórzę: nakładanie serumów, oliwek, kremów pod Ictamo powoduje, że ten ichtiol nie ma szans zadziałać, podobnie maść ichtiolową lub tormentiol kładzie się bezpośrednio na skórę, a nie na inny krem, bo nie zadziałają.

Mnie z reguły Ictamo zostawia skórki odchodzące, ale mam na to sposoby.
- Używałam na niego Xerial 5, ale mnie Xeriale zapychają.
- W razie megaprzesuszu na Ictamo kładę Clobazę z lanoliną, super goi wszystko.
- Dobrze działa też Dermosan A+e
- fajnie się też nakłada na Ictamo DDML, tez z lanoliną.
Ja po prostu po 15 minutach od nałożenia odciskam w chusteczkę tłustą wartswę i idę spać.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 21:22   #177
Maggie-79
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 350
Dot.: Vitella Ictamo

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Ictamo pod spód, na to Humektan. Zawsze substancje aktywne pod spód, inaczej ichtiol nie zadziała, a Ictamo tylko pobieli niczym mazidło. Jeszcze raz powtórzę: nakładanie serumów, oliwek, kremów pod Ictamo powoduje, że ten ichtiol nie ma szans zadziałać, podobnie maść ichtiolową lub tormentiol kładzie się bezpośrednio na skórę, a nie na inny krem, bo nie zadziałają.

Mnie z reguły Ictamo zostawia skórki odchodzące, ale mam na to sposoby.
- Używałam na niego Xerial 5, ale mnie Xeriale zapychają.
- W razie megaprzesuszu na Ictamo kładę Clobazę z lanoliną, super goi wszystko.
- Dobrze działa też Dermosan A+e
- fajnie się też nakłada na Ictamo DDML, tez z lanoliną.
Ja po prostu po 15 minutach od nałożenia odciskam w chusteczkę tłustą wartswę i idę spać.
Dzieki Smoku - Xerial mnie tez niestety zapycha, ale sprobuje innych, ktore wymienilas
Maggie-79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 21:32   #178
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Vitella Ictamo

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Ictamo pod spód, na to Humektan. Zawsze substancje aktywne pod spód, inaczej ichtiol nie zadziała, a Ictamo tylko pobieli niczym mazidło. Jeszcze raz powtórzę: nakładanie serumów, oliwek, kremów pod Ictamo powoduje, że ten ichtiol nie ma szans zadziałać, podobnie maść ichtiolową lub tormentiol kładzie się bezpośrednio na skórę, a nie na inny krem, bo nie zadziałają.
Smoku, wcześniej mówiłam o koncentratach Hauschki - to są jakby hmm... wodne wyciągi roślinne? Nie zostawia nawet tłustej warstwy, więc raczej nie utrudnia działania VI
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 21:43   #179
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: Vitella Ictamo

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Ictamo pod spód, na to Humektan. Zawsze substancje aktywne pod spód, inaczej ichtiol nie zadziała, a Ictamo tylko pobieli niczym mazidło. Jeszcze raz powtórzę: nakładanie serumów, oliwek, kremów pod Ictamo powoduje, że ten ichtiol nie ma szans zadziałać, podobnie maść ichtiolową lub tormentiol kładzie się bezpośrednio na skórę, a nie na inny krem, bo nie zadziałają.

Mnie z reguły Ictamo zostawia skórki odchodzące, ale mam na to sposoby.
- Używałam na niego Xerial 5, ale mnie Xeriale zapychają.
- W razie megaprzesuszu na Ictamo kładę Clobazę z lanoliną, super goi wszystko.
- Dobrze działa też Dermosan A+e
- fajnie się też nakłada na Ictamo DDML, tez z lanoliną.
Ja po prostu po 15 minutach od nałożenia odciskam w chusteczkę tłustą wartswę i idę spać.
Kurcze, czyli co? Czyli na darmo wydałam kasę na serum nawilżające Oriflame? A kupowałam je właśnie z myślą o stosowaniu POD Ictamo i od niespełna 2 tygodniu taki duet na noc stosuje i albo mi się wydaje albo i serum i Ictamo działają, bo i buźka lepiej nawilżona niż po samym VI i dalej tak samo ładnie wszystko mi się goi i wycisza. Może jednak nie zawsze jest tak, że dawanie czegoś pod spód zniweluje działanie VI
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 21:50   #180
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Vitella Ictamo

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Smoku, wcześniej mówiłam o koncentratach Hauschki - to są jakby hmm... wodne wyciągi roślinne? Nie zostawia nawet tłustej warstwy, więc raczej nie utrudnia działania VI
Aga - to są moje wynurzenia, ale myślę, że tu nie chodzi o tłustość czy brak tłustości takiego serumu, koncentratu, ale o penetrację ichtiolu, który ma działanie przeciwzapalne. Ja sama kładę najczęściej Ictamo na tonik z kwasem, specjalnie to robię, bo mam wrażenie, że kwas pomaga lepiej przeniknąć temu ichtiolowi w głąb skóry.
To tak - jak się kładzie retinoidy albo kwas salicylowy - nikt nie kładzie np. effaclaru K na serum albo oliwkę, tak samo nikt nie kładzie Diacnelau na serumy, koncentraty roślinne.

Zasada jest prosta - substancja aktywna ma być najbliżej skóry. A substancją aktywną w ictamo jest ichtiol, no chyba, że ktoś sobie go używa zamiast pasty/maści cynkowej, to może sobie pod spód kłaść cokolwiek. Zawsze na krem z substancją aktywną powinno się kłaść krem o w miarę prostym składzie (jak np. Clobaza). Takie zalecenia z BU zapamiętałam. Myślę, że zbytnie kombinowanie nie popłaca. Lekarze dermatolodzy zawsze każą kłaść maść ichtiolową albo tormentiol (tez ma w składzie ichtiol) bezpośrednio na miejsce podlegające leczeniu, tak samo traktuję Ictamo. Moja mama tez dostała zalecenie stosowania Ictamo bezpośrednio na skórę, nie na inny krem, a to po to, żeby zapobiec stanom zapalnym i ropniom.

MagJa - zanim kupiłaś to serum Ori (które z pewnością o prostym składzie nie jest, znając Ori), już pisałam o tym, żeby kremy nakładać na, a nie pod Ictamo. Każdy i tak robi, jak chce. Ja tego kremu nie używam jako jakiegoś tam mazidła, które bieli i wycisza skórę, bo to robi wiele innych, chociażby krem cynkowy z tej serii albo zwykła pasta cynkowa, ale jako leku na moje stany zapalne na buzi i na gule z ropą, na które dotąd stosowałam czarną maśc ichtiolową. Nikt mnie nie przekona, że maść zadziała na ropień, jeśli nałożymy ją na inny krem.
Ja w tym momencie odwołac się wolę do mojej wiedzy biochemicznej i zdac się na doświadczoną lekarkę mojej mamy, ktora kazała jej traktowac Ictamo jak maść, a maści zawsze daje się bezpośrednio na skórę.

Info o ichtiolu
http://luskiewnik.webpark.pl/antisepticum2002.htm

Ichtiol (ichtyolum, ammonium sulfobituminicum, ichthammol) jest to produkt destylacji łupków bitumicznych; rodzaj smoły sulfonowanej. Ma postać brunatnej lub prawie czarnej, gęstej substancji o zapachu asfaltu. Jest rozpuszczalna w lipidach, węglowodorach, w wodzie, w glicerynie. Działa antyseptycznie, przeciwzapalnie, w wyższych stężeniach lekko drażniąco i znieczulająco. Stosuje się roztwory 2-15% (wodne roztwory do okładów na skórę i przepłukiwania pochwy), maście 10-20% na wazelinie lub smalcu.

Od dawna zalecana na ropnie, wypryski, stany zapalne skóry i naczyń krwionośnych, różę i trądzik. Nie działa przeciwropnie, lecz przyśpiesza dojrzewanie ropni i odchodzenie ropy z ogniska zapalnego. Ichtiol w maściach nie leczy trądziku. Zmiany trądzikowe zanikają po zastosowaniu roztworów glicerynowo-wodnych, oliwnych, węglowodorowych (nafta z ichtiolem) i wodnych.

W przypadku ropni najlepiej działają opatrunki i okłady (gaziki posmarowane maścią lub nasączone w roztworach).

Ichtiol zawiera w składzie związki fenolowe i węglowodory aromatyczne o działaniu przeciwbakteryjnym.

W handlu dostępne maście 10% - Unguentum Ammoni sulfobituminici (Maggie, Aflopa= Aflofarm, Lefarm, Vis, Homeofarm, Margo, Cefarm).
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-28 18:11:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:40.