Hospitality Club - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-18, 14:26   #1
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557

Hospitality Club


Witajcie!
Czy ktokolwiek z Was słyszał o tej fantastycznej alternatywie dla hoteli, hostei, campingów i innych?
http://www.hospitalityclub.org/ umożliwa darmowy nocleg w jakimkolwiek miejscu na ziemi ostatnio dołączył nawet ktoś z Atarktydy

Ale do rzeczy: jest to organizacja, do której po przyłączeniu, otworzą się drzwi na darmowe noclegi w najróżniejszych zakątkach Świata Nie ma tu żadnej podpuchy jak w mailingach typu "gratulujemy, wygrałaś darmowe pobyty w hotelach w Europie". Nie.
Idea tego klubu polega na tym, że ludzie umożliwiają innym osobom poznane kultury, kraju, obyczaju od wewnątrz. A wiadomo jak najlepiej poznaje się nowy kraj - obserwując jak żyją ludzie tego kraju.
To jest bezpieczne (istnieje system komentarzy), aczkolwiek wiadomo, że należy być bezpiecznym z osobami które nie mają żadnych komentarzy
Moja siostra przez 2 lata oferowała taki darmowy nocleg, bo mieszka w Krakowie, a tam wiadomo, dużo turystów
A razem skorzystałyśmy z tej opcji w trakcie naszych ostatnich wakacji w Finlandii i Szwecji i mam same miłe, wręcz fantastyczne doświadczenia

Mam nadzieję, że mój post nie zostanie uznany za reklamę. HC dotyczy jak najbardziej podróżowania, i jest po prostu alternatywą dla innych miejsc noclegowych A w Polsce niestety tak mało osób nadal wie o jego istnieniu, a to naprawdę ułatawia i umila podróżowanie

W razie jakichkolwiek pytań, chętnie udzielę odpowiedzi
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 19:48   #2
Blumi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 112
Dot.: Hospitality Club

A jednak na wizażu jest ktoś, kto należy do hospitality club
moi koledzy właśnie mnie namawiają na tego rodzaju podróż i chciałabym się dowiedzieć, na ile jest to bezpieczne? czy kiedyś miałaś jakieś nieprzyjemne doświadczenia?
Blumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 14:20   #3
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Hospitality Club

Słyszałam o tym klubie. W sumie fajny pomysł, ale tak naprawdę tylko osoby, które mieszkają blisko jakichś atrakcji turystycznych, mają szanse "zaistnieć" w takim klubie, gościć u siebie turystów i korzystać z gościnności innych.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 16:33   #4
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Hospitality Club

Ja korzystałam z HC w poprzednie wakacje, w Szwecji i Finlandii. W sumie spałam u 5 różnych osób, 1 w Szwecji, 4 w Finlandii, i mam same miłe wspomnienia Jedynie w jednym miejscu nie byłam do końca zadowolona, ale tylko i wyłącznie z tego względu, że ludzie nie pasowali mi charakterem. Ale bezpiecznie i miło było wszędzie.

Gonia - nawet jak mieszkasz na wsi, możesz z tego klubu korzystać. Fakt, nie będziesz wtedy miała dużo chętnych, który by korzystali z noclegu u Ciebie, ale to nie znaczy że nie ma sensu być członkiem HC ja też mieszkam w takim mieście, do którego nie pchają się turyści, ale sama korzystam z tego klubu. No i ostatnio nawet miałam wiadomość od Czecha, który chciał u mnie przenocować, ale potem zmnienił plany Naprawdę warto
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 16:54   #5
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Hospitality Club

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość

Gonia - nawet jak mieszkasz na wsi, możesz z tego klubu korzystać. Fakt, nie będziesz wtedy miała dużo chętnych, który by korzystali z noclegu u Ciebie, ale to nie znaczy że nie ma sensu być członkiem HC ja też mieszkam w takim mieście, do którego nie pchają się turyści, ale sama korzystam z tego klubu. No i ostatnio nawet miałam wiadomość od Czecha, który chciał u mnie przenocować, ale potem zmnienił plany Naprawdę warto

No proszę.

Tylko że to trochę strach nocować w swoim domu osobę całkowicie obcą.... Chyba bym całą noc nie spała z wrażenia!
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 17:10   #6
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Hospitality Club

Powiem Ci tak, jak w każdej sytuacji w życiu należy zachować pewne środki bezpieczeństwa. Na HC istnieje system komentarzy, tzn. osoby które się ze sobą spotkają/odwiedzą/będą nocowały gdzieś razem itp, zostawiają sobie nawzajem komentarze. Dlatego jasne, że bałabym się spać u kogoś, kto ma 0 komentarzy - do czegoś takiego trzeba się przełamać. My spałyśmy u osób które miały min. 2 komentarze, albo zostały polecone przez kogoś innego, kto akurat nas nie mógł przenocować, ale znał inna osobę z HC ze swojego miasta
Dodam jeszcze, że w większości krajów nocowanie u osób z HC jest wspaniałe - dażą Cię takim zaufaniem, że często dają Ci zapasowy zestaw kluczy i mówią, że możesz wychodzić i wracać kiedy chcesz Tak np. miałyśmy w 3 miejscach w Finlandii - dali nam klucze, bo np. rano wychodzili do pracy/na trening, a my sobie spałyśmy tyle ile nam było trzeba, wychodziłyśmy kiedy nam pasowało itp
Oczywiście w HC chodzi nie tylko o nocleg, ale poznanie ludzi, zwyczajów, kultur. Ja byłam w Finlandii w zeszłe wakacje i 2 lata temu. 2 lata temu nocowałam głównie w hostelach, w te wakacje - w HC. I te ostatnie wakacje bardoz dużo mi dały, dowiedziałam się tylu ciekawych rzeczy na temat normalnego życia i przede wszystkim - poznałam fantastycznych ludzi
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 17:14   #7
Blumi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 112
Dot.: Hospitality Club

Dzięki za odpowiedź
My się zastanawiamy, czy do Włoszech nie pojechać. Ale jakos nam się pomysł zaczyna sypać. Jedna osoba mocno naciska na autostop, a ja do tego przekonana nie jestem Nie wiem, czy słusznie. Zobaczymy, tak czy siak, jeszcze musiałabym rodziców przekonać :P
Blumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-26, 17:25   #8
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Hospitality Club

Hm, co do autostopu to nie pomogę nigdy nie korzystałam i w sumie bałabym się ale HC jak najbardziej polecam
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 17:34   #9
Ryjek
Zakorzenienie
 
Avatar Ryjek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 548
Dot.: Hospitality Club

ciekawa idea
ale jak to wygląda od strony finansowej?
czy noclegi są zupełnie bezpłatne ? czy ponosi się jakieś koszty np.opłatę za wodę ,za prąd itp.?
Ryjek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 17:49   #10
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Hospitality Club

Cytat:
Napisane przez Ryjek Pokaż wiadomość
ciekawa idea
ale jak to wygląda od strony finansowej?
czy noclegi są zupełnie bezpłatne ? czy ponosi się jakieś koszty np.opłatę za wodę ,za prąd itp.?
ideą tego klubu jest właśnie to, żeby noclegi były za darmo jak utworzysz swój profil to możesz zaznaczyć opcje, że np. goście muszą płacić za jedzenie, za rozmowy telefoniczne itp. Ale takie rzeczy jak prąd i gaz to normalnie pokrywają hosty, czyli osoby, które nas goszczą Na ogół są to przecież małe wydatki. w profilu znajdziesz też np. na ile dni host zgadza się gościć kogoś, czy przeszkadzają mu osoby palące czy nie, czy ma zwierzęta, czy chce gości tylko jednej płci itp itd Innymi słowy, w profilu znajdziesz wyszystko, a to czego nie ma, to kwestia dogadania Jeśli chodzi np. o jedzenie, to w każdym miejscu wszyscy nas czymś karmili, zwłaszcza jeśli chodzi o śniadanie i poranną kawę obiadu albo nie miałyśmy możliwości spożyć z hostami (bo np. zwiedzałyśmy, albo jechałyśmy do kolejnego miasta), albo jadłyśmy z hostami na mieście

zrobiłam print screen'a dwóch części swojegoprofilu, żeby wam pokazac jak wygląda i jakie istotne informacje można tam znaleźć

hc.JPG

ja widzę swój profil w takim jezyku, jaki mam ustawiony, ale oczywiście reszta osób widzi mój profil w swoim jęzuku, więc nie ma problemu każdy widzi profil w takim jezyku w jakim chce
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 08:58   #11
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Hospitality Club

fajna sprawa, chyba sie zarejestruje
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-26, 21:01   #12
neissi
Raczkowanie
 
Avatar neissi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: okolice Trójmiasta
Wiadomości: 423
GG do neissi Send a message via Skype™ to neissi
Dot.: Hospitality Club

Hejka

Właśnie zapisałam się do klubu Świetna sprawa. Szkoda, że wcześniej o tym nie wiedziałam

Daję linka do relacji z wyprawy przy użyciu HC

http://www.podroze.pl/relacje/peru--...1642_16077.htm
neissi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 17:35   #13
kami_wroc
Raczkowanie
 
Avatar kami_wroc
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 283
Dot.: Hospitality Club

świetna sprawa uwielbiam poznawac nowych ludzi oraz inne kultury
a to jak najbardziej sprzyja przy takich wyjazdach
tez się zarejestrowałam i gdy będę planować kolejny wypad poszukam ludzi , którzy sa chetni do udzielenia pomocy
__________________
DON`T WORRY BE HAPPY!

Adopcja serca
kami_wroc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 09:40   #14
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: Hospitality Club

Wreszcie dokopałam się do tego wątku
Sama już od jakiegoś czasu zastanawiam się nad skorzystaniem z Hospitalityclub, ale nie wiem czemu cały czas prześladuje mnie myśl że ktoś mógłby mnie tam wystawić. No nic, musze jeszcze dobrze nad tym pomyśleć i może w wakacje zorganizuję jakiś wypad za granicę
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 09:14   #15
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Hospitality Club

JA jstem w HC od 2004 roku, wiec juz sporo czasu. PRzez ten okres zarowno goscilam, jak i bylam gosciem wielu osob. Fajna alternatywa na ciekawe wakacje, naprawde polecam. Analogiczna strona tego typu to www.couchsurfing.com - rownie popularna!
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 13:03   #16
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: Hospitality Club

Pumas możesz coś więcej opowiedzieć zarówno o swoich gościach jak i o miejscach w których byłaś?
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 15:11   #17
Papucia
Zadomowienie
 
Avatar Papucia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 1 954
Dot.: Hospitality Club

Moze da rade przeniesc ten watek na plotkowy,tam zaglada wiecej osob a i ja chetnie poczytałałabym cos wiecej na ten temat
__________________
Jeśli chcesz znajdzies sposób
,jeśli nie chcesz znajdziesz powód





Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=670564
Papucia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 09:37   #18
Nadya
Rozeznanie
 
Avatar Nadya
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 887
Dot.: Hospitality Club

Strasznie mi się ta idea podoba, tyle że pewnie moim rodzicom już mniej
Wiadomo obcy ludzie- mało zaufania... Jednak ja jestem jak najbardziej za
__________________
mój wątek wymianowy

Nadya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 18:26   #19
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: Hospitality Club

Napiszę do moderatorek z prośbą o przeniesienie może faktycznie więcej osób by wtedy opisało swoje doświadczenia bardzo chciałabym podróżować kiedyś w taki sposób ale na razie brak mi odwagi póki co na początku maja na 2 dni chce do mnie przyjechać jeden chłopak z Turcji chyba się zgodzę i go tą jedną czy dwie noce przenocuję
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-16, 19:54   #20
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Hospitality Club

Cytat:
Napisane przez maddzia007 Pokaż wiadomość
Pumas możesz coś więcej opowiedzieć zarówno o swoich gościach jak i o miejscach w których byłaś?
Hej.
Widzisz, tak rzadko na ten watek zagladam, ze az nie zorientowalam sie, ze cos do mnie napisalas.

Udzielam sie dosc czesto w HC/CS, mozna mnie spotkac na wielu spotkaniach ;-)

Gosci mialam przeroznych, prawie zawsze pozytywnych, pelnych ciekawych pomyslow i dobrej zabawy. Zdarzyla mi sie jedna wpadka, ale nie warto o niej wspominac - warto natomiast byc bardziej powsciagliwa wobec swoich latynoskich gosci
Z wieloma z nich do dzisiaj utrzymuje kontakt, a minelo juz tyle lat. Z wieloma z nich odwiedzamy sie przynajmniej raz w roku, znamy swoje rodziny, przyjaciol itd. Jest to naprawde swietna sprawa na poznawanie ludzi, szkolenie jezyka, a takze poznawanie innych, obcych kultur i ich tradycji.

Bylam w wielu miejscach, trudno zliczyc i wymienic te, w ktorych bylam wlasnie z HC. Nie zawsze u kogos spalam, poniewaz lubie rowniez troche prywatnosci i odpoczynku podczas wyjazdu, jednak w kazdym miescie, panstwie, spotkalam sie z kims z HC i spedzilam troche czasu

Polecam !
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 20:08   #21
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: Hospitality Club

A mogłabyś jednak coś więcej powiedzieć o tych latynoskich gościach? Bo nie ukrywam że to właśnie kraje latino najbardziej mnie interesują i najchętniej gości stamtąd bym u siebie gościła
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 20:43   #22
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Hospitality Club

Cytat:
Napisane przez Papucia Pokaż wiadomość
Moze da rade przeniesc ten watek na plotkowy,tam zaglada wiecej osob a i ja chetnie poczytałałabym cos wiecej na ten temat
Przeniesiony
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 08:51   #23
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: Hospitality Club

Dziękuemy bardzo za przeniesienie

Może tutaj znajdzie się więcej osób korzystających z hospitalityclub?
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 14:09   #24
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: Hospitality Club

up
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 15:25   #25
tarantata
Raczkowanie
 
Avatar tarantata
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 418
Dot.: Hospitality Club

brzmi super! iestety, mieszkam z rodzicami, ktorzy sa bardzo nieufni wobec obcych i raczej nie ma szans zebym sie zapisala...
ale moze znacie jakas podobna strone, ale zrzeszajaca ludzi ktorzy chca robic za przewodnika dla gosci z innych miejsc? staram sie duzo jezdzic i chetnie spotykalabym sie w tych miejscach z fajnymi ludzmi ktorzy by mi pokazali prawdziwe oblicze miasta.. i ja rowniez chetnie bym pooprowadzala po 3miescie gosci
__________________
zapuszczam! cel: 70 cm, jest: 59 cm
team v-cut!
tarantata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 19:53   #26
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Hospitality Club

Cytat:
Napisane przez tarantata Pokaż wiadomość
brzmi super! iestety, mieszkam z rodzicami, ktorzy sa bardzo nieufni wobec obcych i raczej nie ma szans zebym sie zapisala...
ale moze znacie jakas podobna strone, ale zrzeszajaca ludzi ktorzy chca robic za przewodnika dla gosci z innych miejsc? staram sie duzo jezdzic i chetnie spotykalabym sie w tych miejscach z fajnymi ludzmi ktorzy by mi pokazali prawdziwe oblicze miasta.. i ja rowniez chetnie bym pooprowadzala po 3miescie gosci
Tarantata, Ale wlasnie na tym polega tez HC i CS. Nie musisz nikogo nocowac!!!! Mozesz napisac w swoim profilu, ze chetnie kogos oprowadzisz lub zaprosisz na kawe. Na tym to polega. To samo w druga strone. Jadac gdzies, szukasz osoby, ktora Cie oprowadzi po miescie, pokaze lokalne zwyczaje itd.

Cytat:
Napisane przez maddzia007 Pokaż wiadomość
A mogłabyś jednak coś więcej powiedzieć o tych latynoskich gościach? Bo nie ukrywam że to właśnie kraje latino najbardziej mnie interesują i najchętniej gości stamtąd bym u siebie gościła
Wiesz, jacy sa latynosi. Niektorzy calkiem ok, bardzo zabawni i do tanca i do rozanca, a inni chca wykorzystac nasza polska goscinnosc i wpychaja sie do lozka Ale mysle, ze to sporadyczne przypadki
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 12:28   #27
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: Hospitality Club

No tak rozumiem o co chodzi mam nadzieję że nie trafię na takich osobników
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 12:52   #28
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: Hospitality Club

Polecam Wam do poczytania i do pooglądania bloga Uli http://adamantwanderer.blogspot.com/ która podczas podróży po świecie często korzysta z couchsurfingu
Fajna sprawa, jednak trzeba mieć sporo odwagi
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.



otako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 14:01   #29
Papucia
Zadomowienie
 
Avatar Papucia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 1 954
Dot.: Hospitality Club

Dziekuje za przeniesienie;* A blog Uli znam,czytam,watek na forum utworzyłam;p
__________________
Jeśli chcesz znajdzies sposób
,jeśli nie chcesz znajdziesz powód





Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=670564
Papucia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 14:52   #30
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: Hospitality Club

Bardzo ciekawy ten blog a właściwie fotoblog tylko pozazdrościć takich doświadczeń podróżniczych
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:53.